Veenendaals dagblad Ook in bouw tot akkoord Israël voorlopig niet bereid om te gaan praten Buiten Sylvain Poons bij evenbeeld Beslissing valt in noorden van het land VOLKSFRONT DREIGT AMERIKANEN Premier werd ook bedreigd Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Snackbar 't Noorden zingende dolfijnen... Fraai weekeinde Samenwerking van banken Voor de P.T.T. een speciale organisatie Baarn door gas in paniek REGGIO BLIJFT ONRUSTIG Bondsspaarbanken Mees en Hope met Duitse bank Grote FRIKADELLEN t\ DEN HAAG De ministerraad besloot gisteren om de zeshon derdduizend ambtenaren ook een uitkering ineens te geven. Naast de werknemers van de ministeries, ongeveer 152.000 mensen, zijn dat het onderwijzend personeel en de ambtenaren van rijk, pro vincies en gemeenten. Over de hoogte van de uitkering wordt nog overlegd. Vogeltelling Dochter voor Aga Khan Brand in Jumbo-Jet HOESSEIN BITTER Zesde vloot gereed Mr. Beernink geen „soort dictator DOLFINARIUM VTBN.V. Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 1,18 p.w., 4,85 p.m., 14,30 p.k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. ZATERDAG 19 SEPTEMBER I970 - 44e JAARGANG no. 2I9 ROTTERDAM De Nederlandse Bondsspaarbanken gaan nauw samen werken met Bank Mees Hope en de Westdeutsche Landesbank Girozentra- le. de grootste Duitse bank. Daardoor zullen de spaarbanken voortaan in staat zijn alle financiële zaken te behandelen net zoals de ge wone banken. Er komt een nieuw overkoepelend orgaan, de Bank der Bondsspaarbanken, gevestigd in Amsterdam. Volgens de voorlopige opzet krijgt Mees Hope daarin een belang van ongeveer veertig procent. De meerder heid van de aandelen komt in handen van de spaarbanken zelf. Voor de Duitse partner is een belang van ten hoogste tien procent weggelegd. Een echte fusie is het dus nog niet, maar de belangen van de spaarbanken en Mees Hope zullen toch zeer nauw zijn verweven. Tezamen zouden zij de vierde plaats op de ranglijst van Ne derlandse banken innemen, na de Al gemene Bank Nederland, de nieuwe combinatie Raiffeisen-Boerenleenbank, «n de Amro-Bank. ADVERTENTIE per stuk NU V,W Pr. Bernhardlaan 60 VEENENDAAL - Tel. 12501 ESIgen voorgebakken PATATES per kg 1,10. Uitkering ineens ambtenaren De loonronde van vierhonderd gulden overspoelt Nederland nu. Meer dan een miljoen werknemers werd gisteren een uitkering ineens toegezegd, o.a. in de bouw. In de bouw werden werknemers en werkgevers het na vijf uur vergaderen eens over een extra loonronde van vier honderd gulden voor de driehonderd duizend bouwvakkers. Zij krijgen twee honderd gulden in de week van 5 tot 9 oktober en hetzelfde bedrag tussen 30 november en 5 december. Vijftien- tot zeventien jarigen krijgen in totaal twee honderd gulden, achttien tot en met twintig jarigen driehonderd gulden. In de bouwnijverheid werken op net ogenblik 300.000 man. Dit betekent, al dus de voorzitter van de raad van be stuur Bouwbedrijf, ir. H. D. Prins, dat de bouwondernemers met sociale lasten mee, een bedrag van f 150 miljoen gul den op tafel moeten leggen voor deze inkomensverbetering in 1970, zoals het communiqué de f 400,noemt. Het communiqué vermeldt verder, dat de werknemersorganisaties hun le den zullen oproepen het werk a.s. maandag op de normale wijze te her vatten. Werkgevers en werknemers heb ben geen afspraak gemaakt over de sta kingsuren en de werkgevers, aldus ir. Prins, zullen in dezen geen advies krij gen van de raad van bestuur. De heer A. Buys, voorzitter van de bouwbe- drijfsbond NW, merkte op, dat pogin- leder najaar stuurt de ijverige nestkastencontroleur H. Stel te Ede, mij de uitkomsten van zijn inspecties over de bijna 400 vogel woningen in de gemeentebossen van Noord- en Zuid-Ginkel, Hei bloem en Westerbergen, samen plm. 250 ha. Het is reeds het 13e jaaroverzicht en omdat ik zelf t.a.p. zulk een onderzoek verrichtte, weet ■ik wat eraan^vastzit en moet S. om zijn animo en activiteit bewonde ren. De controle op de bezetting van de broedkasten (seizoen 1970) vond 16 maal plaats, waartoe elk woninkje 4 a 5 maal werd bezocht. Voorts moest voor het schoonma ken de ladder 3 maal beklommen worden en voor avondinspectie 4 maal; dit laatste geschiedt om aan de weet te komen hoeveel er voor nachtverblijf in de winter worden benut. Wel, dat waren er 135 38.1°lo, waarbij vooral het merk waardig hoog aantal pimpels als slaapgasten opviel, nl. 45. De als noodwoning beschouwde selectieve en superselectieve (zeer kleine kastjes voldeden niet en werden met succes door exemplaren van groter formaat vervangen. De resultaten van het 11. broed- legioen noemt Stel verrassend we gens de grote toeneming van het aantal bezette woningen door de kleine holenbroedersHij illustreert dit met 42 broedsels tegen 30 in 1969. De zwarte mezen namen toe van 5 op 8, d.w.z. 609lo aangenomen wordt hiervoor een geringe sterfte in 't vorig jaar. Helaas werden als klant de kuifmees en de grote bonte specht gemist en dat zowel spreeuw als gekraagde roodstaart slechts met 1 paar vertegenwoor digd waren, verwondert mij. Geluk kig kon de draaihals zich handha ven met 3 vestigingen. (De acht van 1966 noch de zeventjes van 1965 en 1967 bleven echter winnaars). Bonte vliegevanger (63) en ringmus (15) zijn voorts vermeldenswaard uit het rapport. Totaal broedden er 234 vogelparen in de nestkastjes, dit is geen noemenswaardig ver schil met voorafgaande jaren. Er vlogen 1402 jongen uit, hetwelke aantoont dat zulk 'n cultuur van in 't wild levende vogels voor de bos sen van groot belang is 19-9-70 A. B. Wigmans WASHINGTON Israël weigert ca tegorisch aan de vredesonderhandelin gen onder leiding van Gunnar Jarring deel te nemen, zolang de bestandsschen dingen aan Egyptische ztfde niet onge daan zyn gemaakt. Dit zei de Israëlische premier mevrouw Golda Meir tijdens een persconferentie in Washington, na afloop van besprekin gen met president Nixon en zvjn minis ter van Buitenlandse Zaken William Rogers. Het standpunt van Israël zou volgens haar ook niet worden gewijzigd, als de Verenigde Staten zouden besluiten haar land zoveel modern militair materieel te leveren dat daarmee de dreiging van de aan de Egyptische zijde van het Suczkanaal geïnstalleerde Russische SAM-2 en SAM-3 raketten als het ware zou worden gecompenseerd. Desgevraagd gaf mevrouw Meir toe, dat ze naar Amerika was gekomen om nog meer wapenleveranties los te peute ren. Zij ontkende echter dat Nixon had gepoogd haar ertoe over te halen aan de onderhandelingstafel te gaan zitten. Overigens toonde mevrouw Meir zich tijdens de persconferentie uiterst tevre den over het verloop van de besprekin gen met Nixon en Rogers. Beiden had den zij volgens haar begrip getoond voor de problemen en de behoeften van Israël. Mevrouw Meir ging ook nog even in op de crisis in Jordanië en zei dat die voor Israël van levensbelang is. Het grote vraagteken daarbij zou zijn wie Israël nu als buur in Jordanië gaat krijgen. Zij ontkende tenslotte dat ze met Nixon gesproken had over een eventuele militaire interventie van Amerika in Jordanië. Aan het begin van de persconferentie had mevrouw Meir een betoog gehouden over de huidige situatie langs het Suez- kanaal. Ze zei daarbij onder meer: „Is raël is er niet op uit wapens te verkrij gen met het doel zich voorgoed langs het kanaal te installeren. Het enige dat mijn land vraagt, is zich te kunnen ver dedigen zolang onze buren niet bereid zijn over vrede te praten. Wat ons be treft wij geloven niet dat er een geweld dadige oplossing kan worden bereikt, maar slechts een vreedzame. De toe komst zal afhangen van de houding van onze buren en de enige oplossing die in aanmerking komt is die waarbij Israël aan alle kanten veilige en zekere gren zen heeft". Mevrouw Meir wilde niet voorspellen wat er na afloop van het bestand van 90 dagen (begin november) gaat gebeu ren. Zij maakte echter duidelijk dat Is raël wezenlijk geïnteresseerd is in een wapenstilstand. GENEVE De begum Aga Khan de vrouw van de leider van Ismaëlitische Mohammedanen heeft vrijdag het le ven geschonken aan een dochtertje, Zahra, zo heeft het secretariaat van de Aga Khan in Genève meegedeeld. De Aga Khan wordt door z(jn volge lingen beschouwd als de directe afstam meling van Mohammed, gen zijn gedaan de werkgevers wel tot een advies te brengen. Hij geloofde des ondanks, dat dit punt geen moeilijkhe den zal opleveren. Genoemde uitkeringen, zo zegt het communiqué verder, gelden ook voor de werknemers, die een uitkering genieten krachtens de ziektewet en krachtens de wachtgeldregeling. De directie van de Nederlandse Dag blad Unie (NDU) heeft besloten het per soneel de f 400,te betalen. Deze extra uitkering voor zowel het technisch, ad- minstratief als het journalistieke per soneel zal in etappes worden uitbetaald: f 350,in oktober en voor de jaarwis seling nog twee keer f 25,— deze laatste bedragen zijn belastingvrij. Tot de N.D.U. behoren de dagbladen: Het Vaderland in Den Haag, het Alge meen Dagblad in Rotterdam, de Nieu we Rotterdamse Courant in Rotterdam, het Algemeen Handelsblad In Amster dam en de kopbladen Rijn en Gouwe in Gouda, de Dordtenaar in Dordrecht, de Emmer Courant in Emmen en de Drentsche en Asser Courant in Assen. SAN FRANCISCO Een Boeing 747 Jumbo Jet ls vrijdag kort na het vertrek teruggekeerd, nadat brand was ontstaan In een van de motoren. Met een brandblusapparaat in de motor werd de brand geblust. Het toestel werd be schadigd maar niemand raakte gewond. AL DUIZENDEN DODEN BIJ STRIJD IN JORDANIË BEIROET In de strijd tegen de Palestijnse commando's hebben, in het noorden en midden van Jordanië, de Jordaanse gevechtswagens en afdelingen artillerie geleidelijk de overhand gekregen. Volgens uit Amman afkomstige berichten zouden de regeringstroepen trachten onnodig bloedvergieten te ver mijden en zouden de bedoeinen van de koning thans de baas zijn in het centrum van de hoofdstad, die lang in handen was geweest van de Pa les tijnen. In de twee dagen dat in Jordanië wordt gevochten zijn aan Jordaanse en Pa lestijnse zijde samen ongeveer 5.000 doden en gewonden gevallen, zo meldt het gezaghebbende Egyptische blad „Al Ahram". Waarnemers menen dat gezien de aankomst van de Palestijnse verster kingen uit Syrië in Noord-Jordanië (door de commando's „bevrijd gebied" genoemd) en de troepenmacht die Hoes seins hoofdkwartier tegen de Palestijn se bolwerken daar heeft ingezet, de strijd weieens in het noorden van Jor danië beslist zou kunnen worden. Zware gevechten zijn daar vrijdag ook gemeld uit Zarka en Irbid. Maar schalk Majali de Jordaanse legerchef, heeft melding gemaakt van een geval van muiterij in het leger. Er is volgens hem sprake geweest van een complot tot buitmaking van een zware artille riebatterij, maar de „misleide elemen ten" waren verdreven. De opperbevel hebber heeft ook met strenge straffen gedreigd voor lieden die buitenlanders kwaad berokkenen. De 54 vliegtuiggij zelaars die nog door het Vo :lksfront voor de bevrijding van Palestina wor den vastgehouden, noemde hij niet met name. Het centrale guerrillacomité ver klaarde donderdagavond dat het alle mogelijke stappen had genomen om de gijzelaars te beschermen. Massabetogingen ter betuiging van solidariteit met de Palestijnen zijn vrij dag gehouden in Syrië, Irak, Algerije en Libië. Laatstgenoemd land heeft alle financiële hulp aan Jordanië stopgezet. In Amman raken de voorraden van de guerrillastrijders kennelijk uitgeput. Over radio Damascus is er bij hen op aangedrongen, munitie te sparen en slechts te schieten wanneer ze er ze ker van zijn hun doel te raken. Het in ternationale Rode Kruis heeft in ant- DEN HAAG In de ministerraad is vrijdag het in voorbereiding zijnde wets ontwerp tot wijziging van de rechtsposi tie van het staatsbedrijf der PTT aan de orde geweest. Met dit wetsontwerp wordt beoogd de PTT de mogelijkheid te bieden de finan ciering van de investeringen op een langere termijn dan in het huidige be grotingsstelsel mogelijk is veilig te stel len. Met name wordt gedacht aan de mo gelijkheid om door het opstellen van meerjarenplannen nodig omdat de planning, produktie en installatie van de technische apparatuur een periode van 3 tot 5 jaar omvat en de daaraan verbonden financieringsplannen een meer evenwichtige ontwikkeling van het bedrijf te verzekeren. Hierdoor wordt het tevens mogelijk aan de toenemende vraag naar PTT-diensten op meer ade quate wijze te voldoen. Minister-president De Jong zei na afloop van de ministerraadsbijeenkom.st dat wat de rechtsvorm van het bedrijf betreft men zich niet de NV-vorm voor stelt, maar die van een „rechtspersoon sui generis", dat wil zeggen een bij een speciale wet ingestelde organisatie met rechtspersoonlijkheid. Het ligt niet in de bedoeling in de rechtspositie van het PTT-personeel wijziging te brengen. woord op een verzoek van de Palestijn se „Rode halve maan" een vliegtuig met een medisch team en ongeveer zes ton medische hulpgoederen naar de Jor daanse hoofdstad gezonden. Volgens de „rode halve maan" lagen honderden doden en gewonden op straat, die we gens de aanhoudende gevechten niet ge borgen konden worden. Koning Hoessein ontving vrijdagavond in Amman de Egyptische generaal Sa- dek, die met een boodschap van de staatshoofden Nasser (Egypte), Kadhafi (Libi) en Nimeiri (Soedan) voor de Jor daanse vorst is gearriveerd Volgens „Al Ahram" heeft koning Hoessein aan generaal Sadek gezegd, dat de eenheid van Jordanië werd be dreigd van het moment dat het Jordaan se gezag werd verlamd door het optre den van de commando's. De koning zou aan aftreden gedacht hebben, maar daarvan hebben afgezien, omdat zulks „het einde van Jordanië zou betekenen, hetgeen slechts ten voordeel van Israël zou zijn". In de buurt van Ramtha zijn Pales tijnse trucks waargenomen, die lichte stukken veldgeschut van Chinese ma kelij voorttrokken. Bij de hevige ge vechten om de stad zijn zeker twin tig huizen in puin geschoten. Reuter- correspondent Al-Hoesseini zag gewon de burgers in ambulances dragen. De doden liet men in de ruïnes liggen. Er is geen ziekenhuis in de stad en de Palestijnse ziekenwagens vervoerden de gewonden naar eerstehulpposten in Syrië. Men weigerde het aantal slacht offers te noemen. „Heel veel", was al les wat men wilde zeggen. Bitter gestemd z\jn de Palestijnen je gens de Iraakse troepenmacht In Jorda nië, die zich tot dusver afzijdig heeft gehouden en in de nacht van donder dag op vrijdag ten zuiden van Ramtha Jordaanse tanks en artillerie vrije door tocht verleende. Een Iraakse officier verweerde zich tegen de Palestijnse ver wijten met het argument, dat zijn troe pen opdracht hebben iedereen door te laten, ook commandostrijders. De Pa lestijnse verzetsbeweging heeft tot dus ver vergeefs de twaalfduizend man Iraakse troepen tot actieve steun op geroepen. Het Jordaanse leger zou in woonwij ken van Amman twee grote voorraden wapens in beslag hebben genomen die behoorden tot de verzetsstrijders. Deze wapens, werd gezegd, zullen worden teruggegeven zodra de Fedajjien bereid zijn om mee te vechten tegen de geza menlijke vijand, Israël. BEIROET Het Volksfront voor de bevrijding van Palestina, dat bijna twee weken geleden vier westerse ïynvlieg- tuigen kaapte en nog 54 inzittenden van deze toestellen gegijzeld houdt, heeft vrijdagavond gedreigd met aanvallen op Amerikaanse levens en eigendommen, voor het geval de Verenigde Staten in het Midden-Oosten zouden ingrijpen. „Wij hebben de wereld getoond dat wij onze bedreigingen ten uitvoer kun nen brengen," aldus de verklaring in een verwijzing naar de sensationele vlieg tuigkapingen van 't front in 't begin van deze maand. Men vermoedt dat de tenminste 26 Amerikanen onder de 54 gijzelaars die het front nog steeds gevangen houdt de eersten zullen zijn die worden afge maakt als de Amerikanen gaan landen. De Verenigde Staten zijn begonnen schepen van de Zesde Vloot, troepen en vliegtuigen naar het oostelijk gebied van de Middellandse Zee te brengen om een mogelijke evacuatie van vluchtelingen uit Jordanië te ondersteunen. In Londen is van gezaghebbende zijde meegedeeld dat Engeland zich ge reed houdt om zonodig de Britse onder danen uit Jordanië U evacueren, maar in tegenstelling tot de Verenigde Staten geen militaire ondersteuning van zo'n operatie overweegt. Er zijn wel extra troepen op Cyprus- De Verenigde Staten hebben tot dus ver geen besluit genomen over een mili tair ingrijpen in Jordanië voor de evacu atie van Amerikaanse burgers uit dat land, zo deelde het Witte Huis mee. Er is momenteel geen sprake van be sluiten van welke aard ook met betrek king tot Amerikaanse inmenging in het gebied, zo verklaarde perschef Ziegler. Hij was niet bereid te antwoorden op de vraag hoever Amerika zou gaan in de verlening van steun aan koning Hoes sein. Veel waarnemers zijn van mening dat Amerika zijn schepen en vliegtuigen in de nabijheid van het Midden-Oosten niet alleen voor evacuatie zal gebruiken, maar mogelijk ook om zonodig het be wind Hoessein te hulp te komen. De Palestijnse vliegtuigkapers heb ben vrijdagavond het Zwitserse verzoek om de gijzelaars naar een ander Ara bisch land over te brengen, afgewezen. De Nederlandse regering heeft de zes Nederlanders die zich in Amman in Jordanië bevinden gisteren dringend ver zocht het land te verlaten. In Amman zou de pers vernietigd zijn van Al Sjarara (de vonk), waarop het blad van de Maoische splintergroep bekend als het „democratische volks front" werd gedrukt. In de regeringscommuniqué's werd weinig gezegd over de gevechten in de stad Irbid in het noorden, die in de handen der commando's is maar die de hele dag lang is beschoten door de 40ste Jordaanse gepantserde brigade. Irbid, de op een na grootste stad van het land, ligt 80 km, ten noorden van Amman. Volgens een mededeling van guerril la-radiostation zou te El Kassarat, Ram- sa en Toerra ten zuidwesten van Irbid hevig worden gevochten. Daar zouden enige aanvallen van de regeringstroe pen zijn afgeslagen. Deze plaatsen lig gen langs de weg van Amman naar Da mascus, nog net op Jordaans gebied. DEN HAAG Minister-president De Jong meent dat de veiligheidsmaatrege len tijdens het bezoek van president Suharto aan Nederland „keurig zijn ver lopen". Maar toch acht hij een wat bete re coördinatie nodig, reden waarom de minister van Binnenlandse Zaken mr. Beernink de taak van veiligheidsminis ter is toebedeeld. De premier zei vrijdagavond, aan het slot van de weekbijeenkomst van het kabinet, dat minister Beernink geen „soort dictator" wordt. Hij krijgt b.v. geen zeggenschap over de Rijkspolitie. Over de veiligheid van ministers spre kende deelde de eerste minister mee dat minister Luns niet de enige is die be dreigd is. „Zelf heb ik al zo'n 7 of 8 dreigbrieven ontvangen. Een maand ge leden kreeg ik er nog een, in felle rode letters; waarin werd meegedeeld dat het binnenkort afgelopen zou zijn. Ik gooi ze in mtfn prullemand", aldus de be windsman, die zei niet over een lijfwacht te beschikken. Verder zei hij dat minis ter Luns evenmin een lijfwacht heeft. Hij krijgt wel extra bewaking in specia le omstandigheden. BAARN Een groot deel van de Baarnse bevolking is vrijdagavond op geschrikt en uit de slaap gehouden door een oorverdovend geraas, veroorzaakt door het afblazen van een hogedruk- leiding van de Gasunie. Tientallen mensen hebben in paniek de politie en het gasbedrijf in Baarn gebeld, maar beide instanties wisten van niets. De Nederlandse Gasunie bleek bezig met het afblazen van een hogedruk- leiding, waarop 30 atmosfeer staat, voor het tussenlassen van een T-stuk. Men bleek echter geen enkele instantie ter plaatse hiervan op de hoogte gebracht te hebben. Het afblazen, dat tot ver in de om trek was te horen, geschiedde tussen half elf en half twaalf vrijdagavond. Acht jaar geleden vervaardigde de beeldhouwer P. de Monchy een kop in brons van de toneelkunste naar Sylvain Poons. Twee jaar gele den werd dit kunstwerk aangekocht door de gemeente Amsterdam. Giste ren werd het door wethouder H. ham mers in bruikleen aan de Kleine Co- medle gegeven. Op de foto v.l.n.r. Bep Nooy, die het beeld onthulde, beeldhouwer P. de Monchy en Syl vain Poons. REGGIO CALABRIA Het was gisteren voor de vijfde achtereenvolgen de dag zeer onrustig in het Zuiditaliaan- se Reggio Calabria. De hele dag is er hier en daar gevoch ten, werden barricades opgebouwd en weer door de politie afgebroken. Het aantal politiemensen thans in 6% stad aanwezig bedraagt 3.000. Even was het rustig, omstreeks het middaguur toen het etenstijd was, maar kort daarna begon het weer. Het oproer, waarbij reeds twee doden zijn gevallen ontstond naar aanleiding van het feit dat de regering had be sloten inplaats van Reggio Calabria de stad Catanzaro aan te wijzen als hoofd plaats van het nieuw-gevormde gewest Calabria. De Italiaanse premier Emilio Colombo heeft vrijdag de bevolking van Reggio concrete maatregelen toegezegd om de economische ontwikkeling van de stad te verbeteren. Tegelijkertijd vraagt hy alle inwoners een einde te maken aan de geweldpleging. Vandaag zal hij de situatie bespreken met de regering van de provincie Cala bria. Als Reggio hoofdstad en dus tevens bestuurscentrum was geworden, zou dat voor de stad economische, maat schappelijke en culturele voordelen met zich hebben gebracht. Nu Catanzaro tot hoofdstad is uitverkoren geven de inwo ners van Reggio al maanden lang blijk van hun verontwaardiging, met als ge volg dat hun stad vrijwel in een slag veld is herschapen. ADVERTENTIE Bij een explosie aan boord van de Griekse olietankboot „Portolos" zijn drie leden van de bemanning gedood en een gewond. De overige zeven opvaren den konden worden gered. Het schip, dat bij Athene lag werd de haven uit gesleept. ,in bet dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolfijnen stadion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: 11.30,13.00,14.30 en 16.00 uur. Tel. 03410.6041. (Van onze weerkundige medewerker) Uit de laatste weerkaarten blijkt, dat het mooie nazomerweer ook morgen en overmorgen zal aanhou den. De temperatuur in Gelderland zal een waarde bereiken tussen 20 en 23 graden bij weinig wind. Over Wales en Noord-Eng eland ligt een zone met bewolking en eni ge neerslag, die langzaam in de richting van het continent beweegt. De storing verzwakt echter en zal hooguit tijdelijk enkele wolkenvel den veroorzaken.

De Vallei | 1970 | | pagina 1