Veenendaals dagblad Buiten Kans op interventie neemt toe Eierhal Veenendaal gekraakt Zes doden door botsing in mist Verlies socialisten in Zweden Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Weer meer cholera in Israël Apeldoornse politie slaags met groep Ambonezen ,PvdA opnieuw in oppositie' verwacht Den Uyl TOERISTEN ZIEK TERUG VAN VAKANTIE IN SPANJE Zachte landing Loena-16 op maan VLIEGTUIG IN VS GEKAAPT Kleine kans op hervatting Vredesgesprek Amman in handen van Hoessein Zware slag in noorden Identificatie duurde 12 uur Zwierige hoed REGERING BLUFT TOCH AMMAN - De Jordaanse burgeroorlog is nog gecompli ceerder geworden. Syrische troepen vielen gisteren tweemaal Jordanië binnen, waar zij samen met de Palestijnen tegen koning Hoesseins leger vochten. Amerika heeft al een ernstige waarschuwing tot Syrië gericht, zich buiten liet conflict te houden. De Syriërs ontkennen de invasie nog. In Amman is de strijd nu ten gunste van het koninklijke leger beslist. Zware gevechten zijn nu gaande in het noor den van Jordanië, bij Salt, Irbid, Marfak, Ramtha en Tfcrrach. De Syrische tanks vallen daar aan. Jongeman bekent neersteken taxichauffeur .a Artis WAARSCHUWING VERZOEK 6.000 Subversieve trui DOORVERKOCHT IN BORGER N.O. wind Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Teief. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 1,13 p.Wf 4,85 p.m., 14,30 p.k. VALLES Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. MAANDAG 21 SEPTEMBER I970 - 44e JAARGANG no. 220 SYRISCHE HULP AAN DE PALESTIJNEN Oproepen van Nasser, Libië en Algerye om tot een wapenstilstand te komen, zijn door de Palestijnen genegeerd. De Palestijnen weigeren met Hoessein te praten. Morgenavond zal de Arabische Liga bijeenkomen om de klacht van Hoessein tegen Syrië over inmenging te bespreken. De Syrische troepen die Jordanië binnentrokken, waren hoofdzakelijk ge pantserde eenheden. De reguliere Syri sche soldaten, waren tevoren in uni form van de Palestijnse gevechtstroe pen gestoken. Zij kwamen spoedig in gevechtscontact met de tanks van het Jordaanse leger, die naar het noorden optrokken, na de strijd om Amman in hun voordeel beslist te hebben. Er zijn nog slechts enkele verzetshaarden van sluipschutters over in de Jordaanse hoofdstad. De tankslag duurt nog steeds voort. AMSTERDAM De 17-jarige licht matroos J. W. M. S. uit de hoofdstad heeft zondag bekend in de nacht van 14 op 15 augustus de 55-jarige Amster damse taxichauffeur J. W. Wijnberg in diens taxi met een stiletto steken te hebben toegebracht. S. die vrijdag is gearresteerd, vertelde bij zijn verhoor dat hij geen geld had gehad om de rit te betalen, daardoor in paniek was ge raakt en toen de chauffeur, wiens rech terarm nog steeds niet helemaal her steld is van de verwondingen, had ge stoken. S. werd aangehouden op een coaster in Delfzijl. De stilleto droeg hij toen nog bij zich. Dij de vele zaken, die mijn be- langstelling trekken, behoort ook de Amsterdamse Diergaarde, waarover we de laatste tijd veel meer lezen dan vroeger, omdat het deze instelling niet voor de wind gaat. Er zijn financiële perikelen, waar vroeger nauwelijks aan werd gedacht. We vergaderden er wel een paar keer per jaar en zodoen de ken ik Artis beter dan de later gekomen dierenparken, die trou- wens een geheel ander karakter dragen. Echter kan ik me uiter aard niet herinneren, dat van 1700- 1784 op de Kloveniersburgwal te Amsterdam de herberg Blauw Jan" stond, waar men tot diver tissement der gasten allerlei wild gedierte hield, dat veelal met de retourvloten der O. I. Compagnie naar Holland zal zijn gekomen, zo als thans per K.L.M. Voorts be stond er handel en transito, zodat er op de werven der Comp. zelfs stallen moesten worden gebouwd. Men voerde er o.a. uit naar Ver sailles en Schönbrunn; ook de me nagerie van koning Lodewijk Na poleon was plm. een jaar in de Amstelstad ondergebracht, nl. in de Hortus Botanicus. Op kermissen en rondreizende beestenspellen werden de ongewone dieren door jong en oud aangegaapt en uit een der gelijke menagerie ontstond in 1838 de Artistuin. Alles werd door een aantal rijke heren bekostigd. Het liep goed en plezierig; „Natura Ar tis plagistra" werd een begrip. Velen hebben er elan en inspiratie gevonden voor hun biologische stu die en dit duurt nog altoos voort, want de instelling wist zich gedu rende de 19e en 20e eeuw tot het centrum der zoölogie in Nederland te ontwikkelen en haast iedereen weet er ondanks concurrentie van vele zijden over mee te pra ten. Een diergaarde als onze ver trouwde Artis heeft een geweldige taak te vervullen, naarmate de af zichtelijke cultuurwals meer en meer vernietigt. Zij brengt jong en oud in nauwer contact met het dier en zou zij eenmaal door onze lief deloosheid en bedilzucht verdwij nen, dan zullen wij dit als een groot gemis voelen, doch zover is het gelukkig nog niet. Y1 sept. '70 A. B. WIOMAN De strijd begon bij het stadje Ram tha, aan de weg van Damascus naar Amman. De correspondent van Reuter in Syrië, Manil al Hoesseini meldde, dat de verliezen aan tanks aan beide zijden zeer groot waren. Er verschenen ook vliegtuigen boven het strijdgewoel. De eerste die in de burgeroorlog zijn gesignaleerd. Al Hoesseini kon niet zien, tot welke partij deze toestellen behoren. Volgens de Palestijnen ging het hier om Israëlische toestellen die Hoessein hulp boden, maar de Israëlische regering weigert dit pertinent. „Wij houden ons geheel bui ten de strijd", aldus het Israëlische op perbevel. Mogelijk betreft het hier Jordaanse machines. Er werd echter uit de lucht geen schot gelost. Zowel Amerika als Engeland heeft Syrië gewaarschuwd zich buiten de strijd te houden. de Egyptische houding, schijnen de Sy rische tanks nu terug te trekken. De sterkte van de troepen werd op onge veer twee divisies geschat. De Jordaanse militaire leider veld maarschalk Majali maakte gisteren be kend, dat vier leden van het centrale comité van het Palestijnse verzet naar het Jordaanse leger waren overgelopen, of gevangengenomen waren. Onder hen is de tweede man na Jasser Arafat, Sa- la Kalaf. De Palestijnen hebben ge waarschuwd, hun geen haar te kren ken. De Jordaniërs maakten tevens be kend, dat zij vijftien Syrische solda ten hadden gevangengenomen. De Syrische radio ontkende iedere inmenging en zei dat de binnenruk kende tankeenheden delen waren van het Palestijnse guerrillaleger. Zaterdag had president Nasser van Egypte aan koning Hoessein en de Pa lestijnen verzocht een wapenstilstand af te kondigen. De koninklijke troepen hielden zich hieraan, doch de Palestij nen weigerden en besloten de zomerre sidentie van de Jordaanse vorst, waar op deze de Egyptenaren liet weten dat hij zich onmogelijk verder aan zijn be lofte tot wapenstilstand kon houden. Verder beschuldigde Hoessein, Syrië van agressie en diende hij een klacht in bij de Arabische Liga. Bijna tezelfdertijd waarschuwde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, William Rogers de Syriërs, dat hij onweerlegbare bewijzen had, dat Syrische troepen aan de strijd deelna men aan de zijde van de Palestijnen. Hij veroordeelde dit ingrijpen sterk. Ook de Egyptische vertegenwoordiger bij de VN, Mohammes Hassan el Zyad zei dat „hij het zou betreuren, als Syri sche troepen in Jordanië zouden binnen trekken". Het totale aantal doden tot nu toe bij de strijd in Jordanië wordt op 6000 ge schat het aantal gewonden loopt in de tienduizenden. Er zijn medische teams van het Rode Kruis in Amman geland om hulp te bieden. Over de Amerikaanse zesde vloot, die voor de kust van Syrië stoomt, is niets bekend. Amerika heeft echter ten stel ligste ontkend ook maar het plan te hebben, zich in de strijd te mengen. De vloot is er louter uit humanitaire over wegingen om de Amerikaanse burgers te helpen. Over de 54 gijzelaars van het Volks front is geen enkel bericht vernomen. Waarschijnlijk zijn zij in particuliere voningen in Amman. A Iraakse legervoertuigen in Jordanië, trekken zich terug op de grensplaat sen. De 12.000 man Irakezen blijven tot nu toe in de burgeroorlog in Jor danië neutraal. BEIROET De politieke kant van de interventie van Syrië in Jordanië heeft waarnemers in het Midden-Oosten ook gebracht tot de mening, dat naast een mogelijk Amerikaans, een Israëlisch ingrijpen steeds meer tot de mogelijkheden gaat behoren. Zy baseerden zich daarbij op uitlatingen van goedingelichte kringen in Tel Aviv, die na een beraad van het Israëlische kabinet zondag lieten door schemeren, dat Israël niet zal interveniëren, zolang de status quo in Jordanië niet door een ingrijpen van Irak of Syrië radicaal zou worden gewijzigd. Overigens verklaarde vice-premier Jigal AKon na de 'kabinetsbyeeukrvist, dat „de crisis nog niet zodanig is dat wij verplicht worden operationele beslissingen te nemen". Ver der vond hij het moment niet opportuun om verklaringen over dit onderwerp af te leggen. De Syrische interventie heeft ook nog enkele kleinere politieke feiten ge bracht. Zo maakte de raad van de 14-landen tellende Arabische- Liga in Cairo bekend, dat morgen een spoedbij- eenkomst zal worden gehouden om de Jordaanse klacht over de gewapende interventie van Syrië te bespreken. De bijeenkomst heeft plaats op verzoek van de Jordaanse ambassadeur in Cairo na een gesprek met secretaris-generaal van de Liga. In Londen verklaarde mi nister van Buitenlandse Zaken Sir Alec Douglas-Home voor zijn vertrek naar New York, dat een Britse interventie in de Jordaanse crisis uitgesloten is. Home zei dat dit standpunt van Londen ook niet zou worden gewijzigd als Amerika zou besluiten tot actie over te gaan. Zowel Jordanië als de Palestijnse verzetsstrijders hebben nog niet gerea geerd op het Tunesische voorstel voor een topconferentie over de crisis in Jor danië. Libië, dat het denkbeeld steunt, heeft verklaard, zijn financiële hulp aan Jordanië te zullen stopzetten. Libië heeft zondagavond gewaar schuwd, dat het „individueel een actie zou ondernemen... om het Palesijnse volk te steunen" als het conflict in Jor danië niet binnen 24 uur wordt bijge legd. Libië stelde voor om samen met Alge rije een vredesmacht te vormen die de Palestijnen en het leger in het door oorlog verscheurde Jordanië uit elkaar moet houden. Als dit mocht mislukken en de Arabische topconferentie in Cairo niet door zal gaan, zal Libië bewijzen „hoe het woorden in daden om kan zet ten." Van officiële Libische zijde werd niet duidelijk gemaakt of men hiermee doelde op gewapende interventie in het conflict in Jordanië. In een televisievraaggesprek sprak de Egyptische afgevaardigde dr. El- Zayyat zich uit tegen Arabische mili taire interventie in het conflict tussen koning Hoessein's leger en de Palestijn se verzetsstrijders. Maar politieke in terventie was noodzakelijk om de vrede in Jordanië te herstellen. „Aan deze misdadige oorlog (in Jordanië) moet een einde gemaakt worden. JERUZALEM Zes nieuwe gevallen van cholera in Jeruzalem hebben zon dag het totale aantal aan deze ziekte lijdende patiënten in Israël en door Is raël bezette gebieden doen stijgen tot 180. APELDOORN Rond het midder nachtelijk uur is het in Apeldoorn ge komen tot een fel treffen tussen de po litie en een groep van ongeveer dertig Ambonezen. Twee hoofdagenten wer den gewond. De politie heeft drie ar restaties verricht, maar beschikt over een groot aantal namen en zal spoedig tot nieuwe arrestaties overgaan. De moeilijkheden begonnen zondag avond omstreeks elf uur rond het jeugdcentrum „De Haven". De groep Ambonezen trad aanvankelijk alleen baldadig op. Twee agenten probeerden hen te verwijderen, wat aanvankelijk leek te lukken. Plotseling vielen de Ambonezen echter een van de agenten aan en sneuvelde de ruit van de pa trouillewagen. .Ook de ruiten van een chinees restaurant moesten het ontgel den. De politie had inmiddels verster king gekregen en joeg de Ambonezen uiteen. Even later verzamelden zij zich ech ter weer op het marktplein voor het politiebureau waarop de agenten wer den uitgerust met de lange wapenstok, schilden en helmen. Opnieuw gooiden de Ambonezen met stenen, waardoor een groot aantal ruiten van het politie bureau sneuvelde. Een hoogdagent kreeg een steen tegen zijn hoofd en moest per ambulance naar het zieken huis worden vervoerd. Kort na midder nacht keerde de rust terug. Actie van 150 jongeren Uit protest tegen het feit, dat zij nog steeds niet over een eigen jeugdhonk beschikken heeft een groep van ruim honderd vijf tig Veenendaalse jongeren vannacht de eierhal in Veenendaal ge kraakt. Vanmiddag heeft een delegatie van de krakers, die het gebouw nog steeds bezet houden, een gesprek met B. en W. om duidelijk te maken, dat zij in de eierhal zullen blijven, totdat vanwege de gemeente gezorgd is voor deugdelijke ruimte wat betreft een eigen jeugdontmoetingscentrum. WERNHOUT Zes mensen zijn omgekomen en één persoon werd zwaar gewond bij een foutieve inhaalmanoeuvre in dichte mist, gistermorgen op de tweebaansweg Zundert-Antwerpen, dicht bij de grenspost Wernhout. Een Renault, die onvoorzichtig inhaalde, botste frontaal tegen een Volkswagen. Die brandde geheel uit. In de Volkswagen zaten vier Utrechtse studenten, die op weg waren naar Parijs. Het heeft twaalf uur geduurd eer zij konden worden geïdentificeerd, mede doordat drie van de vier studenten zijn verbrand. In de andere auto zaten drie personen, van wie er twee zijn omgekomen en één zwaar gewond in een ziekenhuis in Breda is opgenomen. UTRECHT Drs. J. M. den Uyl houdt er rekening mee dat de socia listen opnieuw vier jaar oppositie wacht, maar hij vreest de oppositie niet. Dat heeft hij zaterdag gezegd na zijn verkiezing tot enige lijsttrekker voor de P.v.d.A. op de partijraad in Utrecht, (zie elders in dit blad). Drs. den Uyl vindt dat P.v.d.A., D'66, PSP en PPR met de afgeschei den progressieve antirevolutionairen moet proberen alsnog met een geza menlijk kernprogramma de verkiezin gen in te gaan, maar als dat niet lukt zal de P.v.d.A. alleen de strijd tegen de regeringspartijen aanbinden. HELSINKI Een Finse atleet, Karl Palmen, die een trui met het nummer „68" droeg, is door de militie in Praag gearresteerd, toen hij deel nam aan Tsjechoslowaaks-Finse at letiekwedstrijden. De militie verkeer de in de veronderstelling, dat het nummer de aandacht wide vestigen op de „Praagse Lente van 1968". In feite was de trui afkomstig van de Olympische Spelen in Mexico in dat jaar. Na de nodige toelichtingen aan de politie werd de atleet tenslotte in vrij heid gesteld. SCHIPHOL Voor 30 van de 37 toe risten, die in de nacht van zaterdag op zondag per chartervliegtuig terugkeer den uit Malaga, heeft de vakantie een misselijk slot gehad. Zij werden kort voor of tijdens de vlucht ziek, vermoe delijk als gevolg van een voedselvergif tiging, opgelopen tijdens het afscheids diner in Malaga op zaterdagavond. Het chartervliegtuig vertrok uit Ma laga om half drie 's nachts en kon zon dagochtend vroeg niet op Schiphol lan den, omdat dit in de mist was gehuld. Het toestel week daarop uit naar Brus sel waar een van de passagiers, Van der Ven, zo ziek was, dat men hem naar een ziekenhuis in Schaarbeek bracht. Hij werd er met hoge koorts opgenomen. Nadat de mist in de loop van de och tend van Schiphol was opgetrokken, zette de machine de onderbroken reis voort en landde om half twaalf op de Amsterdamse luchthaven. Nog 29 ande re reizigers bleken ziek te zijn, maar ze konden toch naar huis gaan. Prinses Beatrix droeg zaterdag een zeer opvallende hoed, toen zij met prins Claus in Den Bosch de 36e natio nale tentoonstelling van de vereniging „Het Nederlandse Trekpaard" be zocht. MOSKOU Het Russische ruimte schip Loena-16, heeft een zachte lan ding op de maan gemaakt. Volgens het Russische persbureau Tass is de Loena geland in het maange- bied dat de „Zee der vruchtbaarheid" wordt genoemd. De instrumenten in de Loena-16 zijn volgens programma met hun experi menten begonnen, aldus Tass. De vori ge twee Russische ruimtetoestellen die een zachte landing op de maan maak ten zonden televisiebeelden naar de aarde. Dat waren de Loena-9, die in januari 1966 een zachte landing maakte in de „Zee der stormen", en de Loe- na-13, die in december van dat jaar in hetzelfde gebied terechtkwam. Volgens Tass voerde de Loena-16 de landing in twee etappes uit. Eerst wer den de raketmotoren ontstoken om het ruimteschip uit zijn omloopbaan naar het maanoppervlak te stuwen. Daarop volgde op een hoogte van zeshonderd meter een afremmanoeuvre. Op twintig meter hoogte werd van de hoofdmotor overgeschakeld op de kleinere remra- ketten, die tot op twee meter boven de maanbodem in werking bleven. Daarna maakte de Loena-16 een zachte landing. STOCKHOLMA De Zweedse so ciaal-democratische partij heeft de ab solute meerderheid in het parlement verloren. Dit blijkt uit de eerste resul taten van de gisteren gehouden algeme ne verkiezingen. Volgens de voorlopige uitslag behaal de de partij van premier Olof Palme ongeveer 46 procent van de stemmen, vier procent minder dan bij de verkie zingen van twee jaar geleden. Dit betekent dat voortzetting van de sociaal-democratische regering slechts nogelijk is als zij de steun krijgt van de communisten. Dezen behaalden gis teren rond vijf procent van de stem men, een winst van ruim twee procent. Ook winst behaalde de Centrum-par tij die enige jaren geleden Boerenpartij heette. Zij is nu ook de grote steden binnengedrongen De Centrum-partij behaalde twintig procent. Er moeten nog 675000 stemmen geteld worden die per brief zijn uitgebracht. De achteruitgang van de conservatie ve partij, die sinds de oorlog niet zo'n slecht verkiezingsresultaat als thans behaalde, zal de vorming van een niet-socialisfische regering hoogstwaar schijnlijk onmogelijk maken. De 43-jaar oude Olof Palme die nieu we socialistische partijleider, die verle den jaar het bewind van Tage Erlander overnam, erkende teleurgesteld de ne derlaag. Hij weet de achteruitgang in de eerste plaats aan internationale trends, die zijn regering hadden ge dwongen een hard economisch beleid te volgen. HAVANA Een Boeing-727 van de Amerikaanse maatschappij Airlines, die door een neger op weg van Pittsburgh naar Boston gekaapt werd, is op Cuba geland. De kaper, die bewapend was met een pistool en een bom, had eerst gepoogd de piloot te dwingen naar Cai ro te vliegen. Later, toen hem werd meegedeeld, dat het toestel niet de afstand naar het Midden-Oosten kon overbruggen, gaf de man opdracht naar Cuba te vliegen Het vliegtuig had een bemanning van acht leden. De 91 passagiers mochten bij een tussenlanding in Philadelphia uitstappen. De slachtoffers zijn de 18-jarige J van Aalst uit Baarle-Nassau, de 20-jarige .H M. Mans uit Breda, de 23-jarige A. J. Eijmans uit Nijmegen, de 20-jarige mej. A. H. Lusse uit Rot terdam, de 20-jarige mej. A. M. Artz uit Den Bosch en de 25-jarige P. Noor- en uit Utrecht. De 20-jarige J. Theu- wissen uit Breda werd zwaar gewond. Aan de hand van het kentekennum mer had men eerst de indruk dat de Volkswagen uit Venray afkomstig was. Een onderzoek wees uit dat de auto was doorverkocht. Het kentekenbewijs was echter niet overschreven. De vroe gere eigenaar kon geen uitsluitsel ge ven over de man aan wie hij de wagen verkocht had. Naarmate het gisteren langer duurde voor de politie definitieve mededelin gen kon doen over de slachtoffers, bel den steeds meer ongeruste mensen de rijkspolitie in Wernhout, Zundert, Bre da en Driebergen. Omdat de politie wel beschikte over de autonummers kon zij de mensen geruststellen. Een telefonist van de rijkspolitie sprak van duizenden telefoongesprek ken. Hierdoor was het voor de poli tieposten vaak onmogelijk om telefo nisch met elkaar contact op te nemen, wat het opsporen van namen en adres sen van slachtoffers bijzonder bemoei lijkte. In Borger zijn zaterdagmiddag twee mensen om het leven gekomen. Vier mensen werden gewond. Een auto, bestuurd door de tachtigja rige J. B. uit Hilversum gaf op een kruising geen voorrang aan een auto bestuurd door de heer H. Lunenborg uit Emmen. Mevrouw Lunenborg en haar zesjarig dochtertje werden op slag gedood. Zwaar gewond werden de drie jarige Karin Lunenborg en de heer B. De heer Lunenborg en mevrouw B. werden licht gewond. Zij zijn allen in een ziekenhuis in Emmen opgenomen. Elders in het land kwamen bij ver keersongelukken om het leven: mej. mr. W. A. H. Oskam, inspectrice van de Goudse gemeentepolitie, de 55-jarige J Vedelaar uit Borger, de 42-jarige J. van Gennep uit Uden, de twintigjarige mej. L. Versteen uit Princenhage, de tach tigjarige mevrouw H. Wynia uit Pur- merend, de 57-jarige H. Stroosma uit Leeuwarden, de 25-jarige mevrouw H. G. M. Nijzink-Rond uit Deventer, de 58-jarige W. van Beek uit Voorthuizen, de achttienjarige mej. M. C. Hoekstra uit Winkel en de 21-jarige H. M. van Mol- de Geus uit Veldhoven. NEW YORK Over het bestand »n het Midden-Oosten zei de Egyptische afgevaardigde by de VN dr. EI Zayat. dat zyn land het bestand van 90 dagen, dat het op 5 augustus had aanvaard zou naleven. Hij voegde er evenwel aan toe „dat het contract na 90 dagen is ver streken" Egypte zou kunnen toestemmen in verplaatsing naar achteren van de luchtdoelraketten tot hun oorspronke lijke plaatsen in de Suez-Kanaalzone, als de Verenigde Staten president Nas* ser waarborgen zouden geven, tegen onverwachte Israëlische aanvallen. De Egyptische afgevaardigde sprak de Israëlische beschuldigingen tegen, dat de raketten in de Suez-Kanaalzone gebracht zijn na het ingaan van het bestand. Zij waren wel binnen de zone verplaatst, om de Egyptische defensieve wapens tegen onverwachte Israëlische luchtaanvallen te beschermen. Als Egypte de raketten naar hun oorspron kelijke plaatsen zou terugbrengen, zou Israël weten, waar zij opgesteld waren, aldus dr El Zayyat. Op verzoek van chef-staf generaal Bar Lev is de hechtenis van de twee Algerijnen die op 13 augustus in Israël werden gearresteerd met een maand verlengd. Om alle geruchten te ontzenu wen hebben de Israëlische autoriteiten verklaard, dat er van „enige druk van buitenaf om hun vrijlating te bewerk stelligen" in het geheel geen sprake is. De termijn van de hechtenis is ver lengd in verband met „het onderzoek naar hun activiteiten". De beide Algerijnen werden als pas sagiers van een Brits vliegtuig gearres teerd, toen het toestel een tussenlanding maakte in Lod bij Tel Aviv. Ze beho ren tot de personen wier vrijlating door het Palestijnse bevrijdingsfront wordt geëist ii. ruil voor de 54 vliegtuig-gijze laars. Weersverwachting van het KNMI van maandagavond tot dinsdagavond, opge maakt te 11.15 uur. Droog en vrfj zonnig weer met een zwakke tot matige noordoostelijke wind. vooral in het binnenland lagere tempe raturen dan vandaag. Zon op: 06.25, onder 18.50. Maaa op: 22.09, onder 15.34.

De Vallei | 1970 | | pagina 1