Geen financiële steun aan acties vóór 29 september Bonden niet achter stakers Man bedreigt rivaal; eis zeven maanden Kantongerecht Wageningen Bejaarde niet akkoord met veroordeling Comité Leersum aan werk: „VREDE BEGINT MET HET GELOOF ER IN Optocht trok veel belangstelling Zwaarste vis (en de beker) voor V'daal Winterwerk van start Kaarten vanaf 2 oktober Western is in in Rhenen Vergadering van NCVB Verkoopdagen in Ederveen Winkeliers op beurs Vrouwen in botsing Bloedsporen bij inbraak Jeugddienst VALLEI? Belt m dan «van a.u.b. Samenwerking van kerken .bevorderen Wijziging in openingstij den winkels Eist 10550 VEENENDAAL - De bonden slaan niet achter de staking die vandaag is begonnen bij Frielandia en de KVSW. Om aan de landelijke situatie geen afbreuk te doen, zullen wij de acties die vóór de 29ste september worden gevoerd niet financieel ondersteunen. Dit is vanmorgen verklaard op een massale vergadering van de drie textielbonden die door rond honderd stakers in het kerkgebouw Sola Fide werd bijgewoond. SPRONGEN WAPENS Samen MAANDAG 21 SEPTEMBER 1970 voor Veanendaal Tot 17.30 uur V„ 17.30- H079 19.30 uur 1 1 W 'c Zatord. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 33^8 Nwo Veenendaalse weg 159 VEENENDAAL De zes hengel- fpwlverenigingen Ede, Oosterbeek, ftenkum, Wageningen, Rhenen en Vee- nendaal hielden in de Rijn te Renkum de laatste streekcompetitiewedstrijd. De mist was voor de scheepvaart wel een belemmering, doch voor de 42 deel nemers niet. Na afloop van,de wedstrijd bleek er 7292 gram vis op het droge te zijn ge bracht. Een jeugdige korpsvisser uit Ede ving de zwaarste, namelijk 1987 gram. De eindstand was als volgt Veenendaal 7774 g, Rhenen 7717 g, Oos terbeek 5016 g, Wageningen 4422 g, Renkum 3503 g, Ede 2792 g. De wissel beker kwam hierdoor in het bezit van Veenendaal. De H.S.V. „De Rietvoorn" te Veenen daal hield voor haar leden ook de laat ste onderlinge viswedstrijd in de Rijn te Ingen. In totaal hadden 75 leden voor deze wedstrijd ingeschreven, doch het mooie zomerweer deed 20 leden verstek gaan. De drie hoogste prijs winnaars van deze wedstrijd werden W. Hendriks met 118 cm; A. J. v. Dijk met 93 cm en M. Terschegget met 89 om. De wisselbeker van de vereniging ging over de drie wedstrijden naar de heer W. Hendriks met 339 cm. Deze ontving tevens van het hengelsport huis De Rietvoorn aan de Meeuwen weg een prachtige beker als kampioen 1070. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door de hengelsportzaak v.d. Weerd, Beekinstraat, ging naar R. v. Dijk met 237 cm. Aan het eind van de vergadering werd de afspraak gemaakt, dat de stakers vanmiddag weer aan het werk zouden gaan. De heer L. R. A. Ester, hoofdbe stuurslid van de CNV-textielbond Uni- tas verklaarde, dat de huidige actie door de Veenendaalse textielwerkge- vers is uitgelokt en dat z\j daarom het verzuim moeten doorbetalen. De bonden maakten verder duidelijk dat de werk gevers de Veenendaalse situatie schro melijk hebben onderschat. Zij meenden met de bonden een loop je te kunnen nemen, aldus de heer Hammink, districtsbestuurder van De Eendracht, toen hij een overzicht gaf van de ontwikkelingen in de afgelopen 14 dagen. De heer J. C. Havinga, districtsbe stuurder van Unitas, waarschuwde de werkgevers, de situatie op de regionale SCHERPENZEEL Het jeugdwerk van de Ned, Hervormde Kerk en het andere winterwerk begint weer volop te draaien. De catechisaties beginnen op op de volgende uren: dinsdag van 16.20 uur tot 17.15 uur voor jongens van 12 en 13 jaar, van 18.30 tot 19.15 uur jon gens en meisjes van 14 t/m 16 jaar, van 19.15 tot 20.00 uur jongens en meisjes boven 16 jaar. Vrijdagavond 18.30 uur tot 19.15 uur jongens en meisjes van 14 tot 16 jaar, en 19.15 tot 20.00 uur jongens en meis jes boven de 16 jaar. Ook de meisjes verenigingen beginnen weer en wel dinsdagavond om 8 uur in Philalethes. Alle meisjes ouder dan 15 jaar zijn welkom. Op donderdagavond 14 oktober wil men beginnen voor de meisjes van 12 t/m 14 jaar. De eerste club voor jongens van 12 tot 16 is zaterdagavond in Philale thes. Ook de afdeling van de C.J.V. op zondagavond begint weer om 8 uur. Op donderdag 1 oktober start men weer met een gemengde groep voor de oude re jongens en meisjes en men verwacht hen om 8 uur in Philalethes. Ook de bejaardenmiddagen beginnen weer, en wel op dinsdag 23 september om half drie. De burgemeester van Scherpenzeel, de heer J. Heij, zal ver tellen over een van zijn reizen. Wie ge haald moet worden kan zich in verbin ding stellen met mevr. Osnabrugge, Marktstraat T, tel. 03497-1313. SCHERPENZEEL De kaartavon den van het NW iedere maand begin nen weer op 2 oktober in Hotel Bos- zicht, aanvang 7.30 uur. Er zijn weer fraaie prijzen te winnen. arbeidsmarkt goed onder ogen te zien. De werknemers zouden volgens hem kunnen overlopen naar de metaalbe drijven en naar Carola, waar zij zeker zijn van de uitkering ineens, als zij voor 1 oktober a.s. solliciteren. Hoofdbestuurder R. Knobbe van de Eendracht verklaarde namens CNV, NKV en NW dat de bonden na 29 sep tember, als het overleg met de werk gevers wordt hervat, gerechtvaardigde acties in Veenendaal financieel zouden ondersteunen. Hij vroeg van de Veenen daalse stakers op dit moment solidari teit Wel zei hij dat de bonden niet van plan zijn, de mensen weer de fabriek in te praten. Ofschoon zij geen uitkeringen konden doen, willen zij een kort geding wegens „contractbreuk" vermijden. Toegezegd werd om te proberen van daag bij alle betrokken bedrijven het zelfde akkoord als bij D. S. van Schup- pen (Scheepjeswol) van toepassing te la ten worden. Dit heeft de werknemers van Scheepjeswol er vanmorgen van weerhouden, zich bij de staking aan te sluiten. De bonden hebben «p dit moment be grip voor het standpunt van de overige werkgevers, die individueel voor de 29'sté geen toezegging kunnen doen. RHENEN In het verenigingsge bouw „Irene" bracht een uit zes perso nen bestaand „Western"-orkest zater dagavond een muzikale show, die er zijn mocht en waarbij tevens bleek, dat de ingezetenen van de Grebbestad en omgeving het optreden van dit orkest zeer op prijs hebben gesteld. Hoewel er geen publiciteit voor was gemaakt, wa ren er zeker tweehonderd bezoekers in de intiem ingerichte en daardoor gezel lige zaai. De man, die het orkest naar Rhenen dirigeerde, is de heer Verbun, in h^t dagelijks leven ambtenaar op de „Delm". Samen met de heer Bronkhorst uit Driel organiseert hij deze „Wes tern"-avonden. „Het zal nog wel drie maanden du ren, voordat we weer in „Irene" gaan optreden", zei de heer Verbun gister avond. „Maar dan zal de zaal misschien wel te klein zijn, gelet op de uitlatin gen V3r. zaterdagavond. We moesten om twaalf uur staken, maar alle aan wezigen hadden nog wel een paar uur langer willen blijven om te luisteren". Het orkest heeft musici afkomstig uit Rhenen, Arnhem, Utrecht, Wageningen, Amsterdam en Rotterdam. Onder het instrumentarium bevindt zich een zoge naamde steelgitaar. Verder is er een zangeres en een zanger, beiden afkom stig uit Enschede. Het orkest is gekleed in de officiële cowboy-uitrusting. Deze „Western"-band, in deze opzet en samenstelling enig in Nederland, heeft zaterdag in Rhenen zoveel spon tane reacties opgewekt, dat de organi satoren vermoedelijk niet al te lang wachten met een herhaling van hun optreden. ARNHEM Het doorgaans rustige Zevenaar werd in de nacht van de 19e juli van dit jaar opgeschrikt door een ratelend salvo uit een stengun, gevolgd door het gerinkel van glas. Her en der vlogen de kogels over het Westeinde. Het was de laatste fase van het huwelijk van Theo R., een 23-jarige chauffeur uit Zevenaar, die de fout had gemaakt zijn 21-jarige vrouw Annie naar het Arnhemse Spijkerkwartier te laten om wat bij te verdienen. Annie bleef plakken aan de 33-jarige chauffeur Henk W. Dé onmin tussen beide mannen had zich al enkele malen gemanifesteerd. Theo R. werd zelfs door handlangers enkele malen in zijn eigen huis afgetuigd. Die nacht was Henk W. gekomen om Annie terug te halen; Theo R. had zijn twee kinderen en later zijn wettige echtgenote uit Arnhem weggehaald. Hoewel de vrouw er in leek te berusten tipte ze Henk W. waar ze te vinden was. R. verscheen gisteren voor de recht bank in Arnhem op beschuldiging van poging tot doodslag. Hij ontkende dat, hoewel zijn rivaai een kogel door zijn linkerbil had gekregen. „Dat moet een verdwaalde kogel geweest zijn. Ik wilde hem alleen maar schrik aanjagen. Ik was bang voor hem. Daarom had ik die stengun gekocht." v Zowel de officier van justitie als raadsman mr. G. F. Schadd waren het WAGENINGEN De 71-jarige Barnevelder Jan Willem B., die vrijdag voor één verkeersovertreding op de Rijksweg Renswoude - Panken Wambuis werd vrijgesproken en zich voor een andere tot f 75,- boete zag veroordeeld, neemt met deze uitspraak geen genoegen. „Ik ben onschuldig en teken direct hoger beroep aan", verklaarde hij onmiddellijk na de uitspraak van kanton rechter mr. A. C. van den Brand. De Barnevelder was op 21 mei vanaf de Hoofdweg bij De Klomp ineens met zijn auto de oude Rijksweg opgedraaid, had daarbij de met forse snelheid na derende Edese automonteur Anton Dirk B. over het hoofd gezien en was ver volgens tijdens een poging om linksaf t« slaan tegen de op dat moment aan een uitwijkmanoeuvre be?ig zijnde monteur aangebotst. „Als ik geweten had, dat die monteur er met zo'n grote snelheid aankwam, dan had ik gewacht" verklaarde de verdachte. De als getuige charge ge hoorde automonteur zei inderdaad met forse snelheid gereden te hebben, doch hij had deze volgens zijn verklaring ter hoogte van het kruispunt tot 75 kilome ter teruggebracht. De Barnevelder bestreed het laatste in alle toonaarden en betoogde: „Ik reed al op de voorrangsweg toen die man er aan kwam. Bij 't linksafslaan moest ik op eventuele tegenliggers van de andere kant letten en zodoende heb ik hem niet zien aan komen. Maar als hij niet zo hard gere den had, was er niets gebeurd". Aan het laatste hing de verdachte zijn onschuld op, doch voor mr. J. Reinders (officier van Justitie) klonk het allemaal niet overtuigend. „Waar schijnlijk heeft u de snelheid van de ander onderschat of niet goed opgelet", stelde hij. „Dat is niet waar", riep de Barnevel der fel, „Ik zag niets en toen was het ineens boem!" en vervolgens „die klap kwam zo hard aan, dat m'n hele linker vooras krom was. Hij had niet zo hard moeten rijden". „Dat hebt u niet te beoordelen, laat u dat maar aan de officier van Justitie over", interrumpeerde mr. Van den Brand. „Ja maar u moet niet vergeten, dat ik al vanaf 1919 achter het stuur zit en sindsdien nog nooit een verkeers overtreding heb begaan", repliceerde verdachte. Op grond van onvol doende bewijskracht vroeg mr. Rein ders vrijspraak voor het niet-voorrang verlenen. „De verklaringen van beiden staan lijnrecht tegenover elkaar. In een dergelijk geval blijft het bij een schat ting van snelheid en afstand", zei hij. De tweede overtreding „het plotseling linksaf slaan van de verdachte, terwijl de ander door passeren op ruime af stand een botsing trachtte te vermij den", achtte hij wel bewezen en vroeg hiervoor 80,- boete. Mr. Van den Brand deed er vijf gulden af, doch de Barnevelder bleef zijn veroordeling als een onjuiste zien en besloot via hoger beroep nog maar een kansje te wagen. De twintigjarige Johannes E. F. H. uit Ede moest zich voor de kantonrech ter voor enig „bokkesprongen" verant woorden, die hij op 16 juni op het Poortplein in Ede beging. De Edenaar was klaarblijkelijk met veel te grote snelheid de bocht bij het plein gena derd, want hij kon zijn auto niet meer onder controle houden. Na eerst een tuinhek te zijn ingereden ramde hij de afrastering en kwam hij tenslotte tegen twee geparkeerde wagens tot stilstand. Tegen de politie had hij aanvankelij ke een onbekende oorzaak voor zijn vreemde manoeuvres opgegeven, doch op de zitting verklaarde hij „te zijn ge schrokken van een plotseling overste kende hond of kat". Mr. Reinders hechtte aan deze woorden echter wei nig waarde. Volgens hem 'waren de vreemde capriolen meer aan de onerva- rendheid van de Edenaar deze had tijdens de overtreding pas zes weken zijn rijbewijs dan aan een plotseling overstekende hond of kat te wijten. De aangerichte schade was voor hem aan leiding een geldboete van 100,- te ei sen. Mr. Van den Brand vonniste con form. De 19-jarige Petrus M. A. van K. uit Ede stond voor een overtreding van de vuurwapenwet terecht. De knaap had op 28 mei een tweetal wapens van zijn verzameling aan een vriendje laten zien. Deze was daar blijkbaar zo van geschrokken, dat hij het op een lopen zette, regelrecht naar het politiebureau. Ter zitting verklaarde de Edenaar: „Ik weet dat het niet mag, maar ik had die wapens al zo lang in huis. Bovendien heb ik nog geprobeerd om een vergun ning te krijgen". Mr. Reinders zag in de handelingen van de verdachte geen kwade bedoelin gen, „doch iedereen dient zich aan de wapenwet te houden, zeker in deze ge vaarlijke tijd". Volgens hem had Petrus zonder meer geluk gehad, want op het moment van de overtreding werd deze in de zin der wet nog niet als een mis drijf beschouwd, terwijl dat op het ogenblik wel het geval is". Eis: Vijftig gulden boete en onttrekking van het inbeslaggenomene aan verder verkeer. Mr. Van den Brand vonniste conform. er over eens dat „zelfs de allermisera- belste schutter raak had kunnen schie ten". De officier kwam daarom niet verder dan een eis van zeven maanden wegens bedreiging. Mr. Schadd, die zich verbijsterd afvroeg waarom de politie <i^ stad Arnhem niet eens terdege uitkampt op wapens, zo makkelijk was het Theo R. gevallen de stengun te kopen, vond dat er van noodweer sprake was. „Als je je bedreigd voelt kan je best iemand anders bedreigen om hem van je af te houden. R. was gewoon bang". Uitspraak over veertien dagen. (Van een onzer verslaggevers) LEERSUM „Als je aan de vrede wil werken, moet en kan dat alleen vanuit het geloof in de mo gelijkheid van vrede. Als je er niet in gelooft houd je de apathie, die tot niets leidt", aldus pastor A. Hampsink. In zijn flat bij de r.k.- kerk op de Leersumse Engelberg praat hij over de motieven voor de Vredesweek die ook in Leersum gis teren van start ging. Pastor Hamp sink, jong, en sinds april samen met drie collega's werkzaam op de Utrechtse Heuvelrug, is voorzitter van het plaatselke interkerkelijke Vredescomité. In het comité hebben hervormden, gereformeerden, leden van de Ne derlandse Protestanten Bond en rooms-ikatholieken elkaar gevonden. Juist dat feit is in de ogen van de heer Hampsink al een winstpunt. „Het bevorderen van het oecume nisch denken, de interkerkelijke sa menwerking, kan een echte bijdrage zijn tot de vrede onder de mensheid. Ik vind dat je in deze tijd de vraag moet stellen: is het nog wel normaal dat we kerkelijk verdeeld zijn? Als het gesprek, mede voortvloeiend uit de vredesweek hierover op gang kan komen, werken we opnieuw aan de vrede." In heel Nederland wordt nu aan de vredesweek gewerkt, ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Verenigde Naties. De acties in Leer sum zijn er een plaatselijk verleng stuk van. Zaterdag is in het dorp de Vredeskrant verspreid, waaraan te vens het actieprogramma voor deze week is toegevoegd. Om te beginnen is gisteren in de diverse kerkdiensten al uitvoerig aandacht aan het thema „Verenig de Naties" geschonken. Voorts is de he le week in gebouw Rehoboth een „wereldwinkel" gevestigd, waar pro- dukten uit ontwikkelingslanden ver krijgbaar zijn. De wikel is open van 4 tot 8 uur. Bovendien worden er werkstukken tentoongesteld van de leerlingen der Leersumse scholen, naar aanleiding van de vrédeswee- k.Woensdag er is ook een discussiea vond (8 uur), met medewerking van Paul van Tongeren. „Het onderwerp van die discussie is niet vast omlijnd", zegt pastoor Hampsink, „het is de bedoeling dat die spontaan ontstaat, onder de be zoekers van de wereldwinkel." Ongeveer twee maanden geleden werd het vredescomité gevormd. Het kan volgens Hampsink een startblok zijn voor nauwere interkerkelijke samenwerking in Leersum, waaraan tot dusver nog niet zo heel erg veel is gedaan. „Er is dan ook geen vast omlijnde doelstelling binnen het co mité. Als het gesprek maar op gang komt, als de mensen met elkaar om de tafel gaan zitten, dan is er al iets bereikt op het gebied van het stre ven naar de humane vrede. Het is bij deze dingen toch al ondoenlijk om structuren aan te leggen en spe ciale commissies te vormen, die ove rigens gedoemd zijn om slecht te functioneren. De huname vrede is een onder werp waarin men elkaar kan vin den. Ik hoop dat door deze vredes week de mensen zich vooral gaan bezinnen op de verhoudingen onder ling. Vrede is niet het opruimen van allerlei dingen, vrede is het op weg zijn van de mensheid. Daarvoor is allereerst geloof nodig, geloof ook in diezelfde vrede. Je konit nergens als je uitgaat van de stelling: het is on mogelijk. Op den duur zullen wel structuren moeten worden aangetast, maar het is utopistisch geredeneerd, als je dat radicaal en binnen een bepaalde tijd wilt bereikten. Streven naar vrede, onderweg zijn, dat is van belang. Vrede is, dacht ik, vrijheid voor ie dereen. Vrijheid van denken en han delen, en dat begint met het geloof daarin." ELST Zaterdagavond was er een lampionoptocht in Eist, die, mede door het prachtige weer, voor zowel kinde ren als ouderen een groot succes is ge worden. De optocht wordt ieder jaar georganiseerd door de Contactgroep van Winkeliers, met financiële steun van Elster winkeliers in het algemeen verenigingen en particulieren. Er was veel aandacht besteed aan de voorbereidingen. Taferelen als „De wa gen van Pipo", „De Muziek en Herfst- wagen" deden het bijzonder goed. Voor zowel de groepen als de individualisten waren zeer originele namen gekozen, die veelal geïnspireerd waren door t.v.-programma's. Maar liefst 350 kinderen hadden zich voor het feest opgegeven. Onder bege leiding van het Amerongse muziek korps Ons Genoegen vormden zij een lange stoet kleurrijke en beweeglijke lichtjes, die overal langs de route enor me belangstelling trok. De gehele organisatie verliep vrij rustig, op enkele rotjes gooiende jonge lui na, die blijkbaar alleen maar balda dig wilden zijn. Er waren tien prijzen voor de groepen en tien prijzen voor de individuelen beschikbaar gesteld, alle geldprijzen. De winnaars waren als volgt: Groepen: le prijs; groep jongens en meisjes uit Irenestr. met Het Dierenbos, 2e prijs; kinderen Van Voorst en Hul met Wagen van Pipo, 3e prijs; kinderen Fürster en De Greef met Horen, Zien en Zwijgen, 4e prijs; jongens Irenestr. met Goudzoekers, 5e prijs; drie meisjes Alberts, v.d. Poel en v.d. Klift met kraamverzorgsters, 6e prijs; vijf meis jes van muziekver. Crescendo met De Muziek, 7e prijs Nettie Swetselaar en Geurtje van Laar met Herfstwagen, 8e prijs; kinderen v.d. Berg en v.d. Klift met Zeg het met Bloemen, 9e prijs; kinderen Lodder en v.d. Scheur met SCHERPENZEEL Op donderdag 24 september houdt de afdeling Scherpen zeel van de Ned. Chr. Vrouwenbond om 7.45 uur in Philalethes haar eerste ver gadering. Spreker is J. Querito uit Den Haag over het onderwerp „Geheiligde dagen van een geheiligd volk". Op verzoek van enkele leden zal men deze winter proberen een naaicursus te organiseren en deze zal dan op 21 oktober van start gaan in een van de kleine zalen van Philalethes. De kosten zullen f 1,50 tot f 2,per avond bedra gen. De aanvang is 7 uur en het geheel bestaat uit 12 lessen. Wij gaan emigreren en 10e prijs; kin deren Van Dijk met Huifkar. Individuelen: le prijs; Henriëtte en Edith v. Burken met Artis moet blij ven, 2e prijs; Anton van Burken met Maanman, 3e prijs; Thea en Anja Drost met Damslapers, 4e prijs; Gerda en Wouter Blitterswijk met Zonnebloe men, 5e prijs Marijke de Hartog met Zigeunerin, 6e prijs; Robbie Borsje met Marsman 7e prijs; (namen onbekend) met Majorettes, 8e prijs; Kees van Vie- gen met versierde fiets, 9e prijs; Wendo van Ree en Geert van Lienden met Stockingrace en 10e prijs; jongens Van Dam met Pipo. De winnaartjes de 7e prijs kunnen deze alsnog afhalen bij de heer Slok, Woudweg. ELST Met ingang van 1 oktober gaan de Contactgroepwinkeliers in Eist andere openingstijden handhaven. De openingstijden zijn vanaf die datum van 8-12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur. Vrijdags blijven de winkels als voorheen tot 21 uur en 's zaterdags tot 17 uur geopend. Bij de contactgroep be horen de volgende winkeliers: Drogis terij Bosch, Rijksstr.weg; Fa. v.d. Berg (haarden en Kachels), Rijksstr.weg; Fa. Rox (elektr. artikelen) Franseweg; Fa. Vermeer (levensmid.), Rijksstr.weg; Fa. Van Walsum (Kleine Bijenkorf), Rijksstr.weg; Fa. H. Drost (loodg. be drijf), Rijksstr.weg; Fa. Wijkniet (Wo- ninginr.), Rijksstr.weg; Fa. Ditewig (Woninginr.),- Franseweg; Fa. Nagel (Textiel), Woudweg en Fa. Van Viegen (Huish. art. en textiel), Franseweg. EDERVEEN Door de dameskrarvs en de jeugd van de Hervormde Kerk zullen dinsdag en woensdag in het marktgebouw de verkoopdagen gehou den worden die om de twee jaar gehou den worden. Behalve de gemaakte kleding en an dere artikelen is er voor de jeugd een eigen afdeling van spelen en verlotin gen. Ook voor de liefhebbers is er een schiettent met prachtige prijzen. De openingsuren van de verkoopdagen zijn van half drie tot vijf uur en van zeven tot tien uur. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse Winkeliersvereniging houdt op 24, 25 en 26 september een grote win- kelbeurs in de gemeentelijke eierhal. Op het marktplein is tegelijk kermis. Op 1 oktober houdt de Winkeliers vereniging haar jaarlijkse lampionop tocht. Op 2 oktober zal de muziekver eniging Caecilia een rondgang maken ter opening van de winkelweek en op 9 oktober voor de sluiting. VEENENDAAL De bromfietsende mevrouw O. S. uit Rhenen moest vrij dagmiddag voor onderzoek naar het ziekenhuis worden overgebracht, toen zij op de Kerkewijk een aanrijding had gehad met de Veenendaalse mevrouw A. B. H. V. Deze fietste met twee kinderen als pagagiers in zuidelijke richting, en raakte licht aan het slinge ren, toen de vrouw op de bromfiets passeerde. VEENENDAAL Bij een levensmid delengroothandel in de Leinweberstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. Er wordt niets vermist, maar de sporen tonen aan, dat de dader goed aan het zoeken is geweest. De po- tie kon in het gebouw zijn spoor goed volgen, aan de hand van bloedvlekken. De dader is vermoedelijk gewond ge raakt, toen hij een ruit insloeg om bin nen te komen. AMERONGEN Zondag 27 septem ber a.s. is er weer een jeugddienst in de Andrieskerk in Amerongen. Voorganger in deze dienst zal zijn de Eerw. heer I. Kandel uit Bunnik.

De Vallei | 1970 | | pagina 3