„Middelbaren" vergeten en onbegrepen groep Radiorama" over onze clowns Imca Manna vanavond met de muziek mee Trekpaard in Nederland nog in ere Straks ook in Duitsland intercitynet Heer Bommel en de Slijtmijt n Ombudsman ook vanavond over bejaarden tehuizen Gogols „Dode zielen" op tv RONOtities VANAVOND Sjoerd Leiker in iiterama' MORGEN „Futurologen onder elkaar" Mobiliseren Shows programma os MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN MAANDAG 21 SEPTEMBER 1970 BR UIN KAN HET NOG ALLEMAAL BEST TREKKEN DEN BOSCH Het trekpaard heeft nog lang niet afgedaan. Op de Neder landse boerderijen zijn nog zeker twintigduizend paarden. Ze zijn er niet om dat de betrokken boeren zoveel van paarden houden of geen geld hebben voor een trekker, maar eenvoudig omdat werken met een paard in deze gevallen goedkoper is. •<"-5 Het werk van de Koninklijke Vereni ging ..Het Nederlandse Trekpaard", ge vestigd in een eerbiedwaardig Haags pand, is dan ook niet het met kunst- en vliegwerk in stand houden van een af lopende zaak, maar gewoon (wat het als sinds 1914 is) het verbeteren van het trekpaard en het vastleggen van de af stammingen. Onze vereniging is een stamboekorganisatie die streeft naar verbetering van het ras. Het trekpaard heeft zich lang niet zo gemakkelijk laten verdringen als men wel schijnt te denken. Er is weliswaar een teruggang, maar dat gaat heel ge leidelijk", aldus de heer Chr. A. C. Oomen, secretaris van de vereniging. Het kost dan ook niet de minste moeite om duizenden werkpaarden te mobiliseren voor de vele fokdagen, pro vinciale keuringen die overal in het land worden gehouden en die culmine ren in de tweejaarlijkse kampioensten toonstelling van de vereniging. Dat is een manifestatie waarop enkele hon derden van de beste trekpaarden op draven voor het kampioenschap. Het xijn ware feestdagen voor de vele dui zenden boeren die nog met tekpaarden werken. Zij nemen graag een paar da gen vrij om de beste paarden van het land te kunnen bekijken. Eind vorige week werd in de Brabanthallen in Den Bosch, de tentoonstelling voor de 36-ste keer gehouden. Er kwamen tussen de vijftien- en twintigduizend mensen. De kampioenskeuringen, die gepaard gaan met indrukwekkende shows van langs het publiek daverende trekpaar den, vormen een massaal soort huldi ging aan het logge en goedmoedige trekpaard dat de boeren al eeuwenlang het zware werk uit handen neemt en dat zich temidden van de geraffineerde machines wonderwel handhaaft. Maar ook is er van de keuringen de afgelo pen decennia en dermate slectieve wer king uitgegaan dat er 'n veel beter trek paard is ontstaan. Kromme benen, lelij ke rug en een slechte gang die het trek paard tientallen jaren geleden wel ont sierden, komen niet meer voor. Ook het karakter van het paard is beter bij zijn werk aangepast. Het goede trekpaard van tegenwoordig is „kuikenmak", sterk en werkwillig. Door dat alles komt het op het kleine en middelgrote bedrijf nog goed mee. Het boekhoudbureau van de Noordbra bantse Christelijke Boerenbond verza melt al jarenlang gegevens van verge lijkbare landbouwbedrijven (acht tot 25 hectare) waarvan de ene helft met paarden werkt, en de andere met, trac toren. De conclusie luidt dit. jaar dat de boeren met paarden financieel beter af zijn. Het trekpaard (haast uitsluitend merries) blijkt een mannetjesputter. „Een paard van duizend kilo is geen uitzondering", zegt de heer Oomen, „als het alleen maar in zijn tuig gaat han gen neemt het al heel wat mee". Het zijn dan ook bepaald niet altijd de koele cijfers die het aantal trek paarden doen dalen. Status van de boer (de buren hebben ook een trekker) of van het personeel dat soms niet meer met paarden wil werken doet er nogal wat verdwijnen, terwijl er natuurlijk ook afvallen door verandering van om standigheden die de voordelen van het paard teniet doet. NE ZORK De werknemer is 45 Jaar, maar hij voelt zich 55. Hij is ver moeid, verveelt zich, is prikkelbaar. Hij heeft het idee dat de baas het op hem gemunt heeft en dat de onderneming onbillijk is. Hij acht zich gerechtigd nu en dan een dag vrij te nemen. Er zijn miljoenen mensen met deze symptonen, wat moeten zij doen? Om te beginnen kunnen zij overwegen van betrekking te veranderen, zegt een rapport van de Amerikaanse blauwe-kruis-vereniging, die zich bezig houdt met de geestelijke en lichamelijke gezondheid. Een onder zoek van deze vereniging leverde het bewijs dat het eerder de teleurgestelde piekeraar is die de maagzweren en de hartaandoeningen krijgt dan de succes volle man. die blijft ploeteren om de top te bereiken. Tot degenen die tussen de 40 en 65 jaar oud zijn zegt de vereniging: u zult er goed aan doen, te overwegen van betrekking te veranderen als u de meeste van de volgende vragen beves tigend beantwoord: Is de onderneming onbillijk of ge voelloos? Verwachten uw superieuren dat u zult falen? Bent u de laatste tijd begonnen gauw op te stuiven of te mokken? Hebt u last van onverklaarbare ge voelens van onwel zijn of pijnen? Hebt u het zonder dat verbetering intrad geprobeerd met positieve midde len zoals ontspanning en rust? Als u deze vragen met „ja" hebt be antwoord bent u volgens de vereniging feitelijk een man die gepensioneerd be hoorde te worden. De vragenlijst is een klein onderdeel van „generatie van middelbare leeftijd", een discussie van 100 bladzijden over de 50 miljoen mensen tussen de 40 en 65 die van het leven behoorden te ge nieten, maar die dikwijls hun levens lust zien verzwakken tot verveling. De mensen van middelbare leeftijd nemen in aantal toe, waarvan een der oorzaken is dat de grenzen van die leeftijd verder uit elkaar komen te lig gen. Het middelste gedeelte van het le ven is uitgereikt door vooruitgang van de geneeskunde, verbetering van de voeding en de levensomstandigheden en van de arbeidsvoorwaarden. Dit zijn de beste jaren volgens de vereniging. „Dit is de tijd dat u oud genoeg bent om te weten, jong genoeg om te doen en bekwaam genoeg om de plichten op u te nemen die inherent zijn aan gezag". Dit is één manier om het te bekijken. Een ander gezichtspunt is, dat dit de tijd is, waarin de middelbare generatie weinig anders doet dan zich zorgen ma ken om en betalen voor de jongere en de oudere generatie. Jongelui en de generatie van onder de 30 trekken voortdurend de algemene belangstelling met hun protesten en de monstraties en de oudere burger is het voorwerp van tal van studies en rege- ringszorgen. En de middelbare generatie? Niet echt vergeten, maar misschien niet vol doende begrepen als men in aanmer king neemt dat zij meer dan de helft van het nationale inkomen verdient, meer dan 40 procent van de aandelen in ondernemingen bezit en meer dan 40 procent van de vrouwelijke arbeids krachten levert. Het is vreemd, maar ondanks al hun macht weten de mensen van middelba re leeftijd weinig over zichzelf, zegt een der medewerkers aan het boek. Zij hebben miljarden dollars gestoken in wetenschappelijk onderzoek van de ou derdom en de misdadigheid van de jeugd, in weeshuizen en inrichtingen voor bejaarden maar zij hebben nooit de tijd genomen om zich met zichzelf bezig te houden. Het rapport merkt op, dat het doel van het nemen van ontslag is, je per soonlijkheid te vernieuwen, maar dit kan ook gebeuren door je nieuwe be kwaamheden eigen te maken, eventueel door avondcursussen. Er ^comen grote veranderingen in het bearijfsleven en dat betekent betrekkingen voor de mensen van middelbare leeftijd mits hun bekwaamheden op de hoogte van de tijd zijn. Naar aanleiding van de vele bin nengekomen reacties zal Marcel van Dam in de uitzending van de Om budsman (vanavond 21.20 op Neder land 2) terugkomen op het probleem van sommige bejaardentehuizen. Uit de reacties bleek namelijk dat de toe stand veel kritieker is dan aanvan kelijk vermoed. Enkele van de men sen die deze reacties inzonden zullen in de uitzending aan het woord ko men. Ook het bejaardentehuis, dal in de vorige uitzending „onder de loep" werd genomen, komt weer ter sprake. UTRECHT De Deutsche Bundes- bahn in West-Duitsland gaat met snel lere treinen en kleurrijker wagons rij den. Dat in navolging van de Neder landse Spoorwegen. Ook komt er, bin nen een jaar al. een intercitynet, dat de 72 grootste steden met treinen die tussen de 160 en 200 km/uur lopen gaat verbinden. Naar het voorbeeld van de NS gaat de Bundesbahn breken met het tradi tionele kleurenprogramma dat kort na de oorlog werd ingevoerd. Waren de wagons der treinen tot nu toe groen en donkerblauw, nu gaat men de reizigers treinen een lichte metaalkleur geven. De rijtuigen eerste klas worden voor een deel oranje, de tweede klas en de bagagewagens blauw en de slaap- en restauratiewagens rood geschilderd. Voor het op te bouwen intercitynet zullen nieuwe treintypen worden ge bruikt die elektrisch zullen worden aan gedreven en niet meer door diesellocs, de bekende V2000, zullen worden ge trokken. De nieuwe treirten, aangeduid met E T 403, zullen in eerste instantie worden ingezet tussen München, Würzburg, Hannover en Bremen. Iedere trein zal vier wagons tellen met plaatsen voor 160 passagiers. De bouw van het voor het intercitynet benodigde nieuwe wa genpark zal 17 miljard Duitse Mark vergen. „Dp Nederlanlse clown: bestaat hij nog?". Over deze vraag gaat het in de veertiendaagse rubriek ..Radiora ma". die de NOS-radio vanavond van 23.25 tot 23.55 uur via Hilversum 1 uitzendt. Aan de hand van gesprek ken met clowns wordt in dit pro gramma nagegaan hoe een clown zichzelf ziet en hoe het met de clowns in Nederland is gesteld. De opnamen werden gemaakt door Ed Peereboom. Samenstelling en regie: Bob ITschi. Aan het programma werken de volgende figuren mee: twee clowns van circus Sarasanni, de clown Fan- t.asio (Bob Bleijenberg), Pipo (Cor Witschge), John Kamé en Herman Kortekaas. die beiden de Kamé's vormen, drie omstreeks twaalfjarige jongens, de clowns van het kinder circus Elleboog, de muzikale clown Rexis en Toon Hermans, die als clown zijn carrière begon. Een aantal van hen is van oordeel, dat de clown in Nederland tot uit- Het grootste deel van het NCRV- tv-programma wordt vanavond ge bruikt voor de uitzending van „Dode zielen", het in 1842 verschenen voor naamste werk van de Russische schrijver Nikolaj Wasiljewtsj Gogol. Er wordt om 20.45 uur een filmre gistratie op het scherm gebracht van een voorstelling door artiesten van het Moskouse Academietheater Gor ki. gebaseerd op de enscenering uit 1932 door de toneelhervormer Kon- stantin Stanislawski. Hoofdpersoon in deze overwegend humoristische sociale satire is de zwendelaar Tsjitsjikof, die het gehele land afreist om lijfeigenen te kopen, die kort geleden zijn gestorven, maar nog niet uit de bevolkingsregisters zijn geschrapt. Met dit uiterst dubi euze handeltje weet hij een schijn van welstand op te bouwen en grote hypotheken te verwerven. In het Gelders programma van de RONO wordt dinsdag een reportage uitgezonden van de volkskundedag in Arnhem, die op 19 september gehou den werd. Deze dag was geheel ge wijd aan de Nederlandse en Vlaamse streektalen. Eén van de inleiders is Dr. Jordaan uit Amsterdam. In hetzelfde programma wordt een aflevering uitgezonden van de ru briek „Van wiedaf en dichtebi'j", die dit keer verzorgd wordt door Jac. Gazenbeek uit Lunteren. 6983 De avond viel, en slot Bommel- stein lag verlaten in het licht van de jonge maan. Maar op de plek waar de garage geweest was heerste een vreemde bedrijvigheid. Kwetal en Pastinakel had den daar een kist op zijn zijkant neerge zet; en de eerste had een rietstengel door een kwast in de bodem gestoken. Daar blies hij aandachtig op. en in de stille nachtlucht werd zodoende een vreemde schrille toon hoorbaar. ..Een beetje lager." waarschuwde de ander. ..Dit is meer het geluid van plas tic Je moet de toon van cement hebben.** Kwetal liet gehoorzaam ée klank wat dalen, en dat had direct gevolgen. In de puinhoop begon het te ritselen, het stof viel uiteen en in het maanlicht werd een lange, kronkelende lijn zichtbaar. Het wa ren de kleintjes, die uit de eieren van Maaike Prut gekomen waren. Ze hadden honger, want van het gebouwtje was niet veel meer dan poeder over, en daaruit waren alle voed same bestanddelen ont trokken. Ze haasten zich dan ook op de lokkende tonen af en geraakten zodoende in de kist, die de dwergen tot dat doel hadden opgesteld „Goed! Héél goed!** riep Pastinakel. Hij wierp wat gruis naar binnen, dat nog niet ontbonden was, en wachtte, totdat hij geen beweging meer in de ruïne waarnam. Toen stak hij de hand op en haastte zich weg om een kruiwagen te halen, die hij in de schaduw had neergezet. Kwetel sprong intussen snel op het houtwerk en sloeg de deksel dicht. ..De slijtmijten zijn gevangen." mom pelde hij tevreden. „Nu kunnen we ze in veiligheid brengen. sterven gedoemd is. Vrijwel allen zijn zij ervan overtuigd, dat als de circussen verdwijnen, ook de clowns zullen uitsterven. Het merendeel van de geïnterviewden vindt verder dat Herman Kortekaas van de Kamé's de enige Nederlandse clown is van wereldformaat. Behalve gesprekken bevat het programma ook impressies van het optreden van diverse clowns in de circuspiste. Imca Marina is een van de arties ten, die vanavond om tien min. voor half negen vla Nederland 2 (VARA- tv) „Met de muziek mee" gaan. Hpt is de laatste uitzending van de serie, die op een grote kijkdichtheid en een hoge waardering kan bogen. In deze aflevering, die uit Gronin gen komt, ziet u verder onder ande ren Bobbejaan Schoepen, Jean Clau de, de Engelse popgroep „The Dalles Boys" en het VARA-dansorkest on der leiding van Charlie Nederpelt. Bovendien wordt de finale uitge zonden van het VARA-tournooi voor fanfare- en harmonieorkesten. Aan de winnaar hiervan zal de Zilveren Lyra worden uitgereikt. De jury be staat uit Pi Scheffer, Gijsbert Nieuw- land en Henk van Lijnschoten. Evenals in de andere uitzendingen NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 NCRV: Romeo en Julia, toneel stuk van William Shapespeare - 5e bedrijf (Associated Redif- fusionproductie). 19.30 (K) Transworld Top Team. quiz tussen Engelse en Neder landse middelbare scholieren. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Hier en Nu, actuali teitenrubriek. 20.45 Dode zielen, toneelstuk naar Gogol j. 22.20 Uniecollecte 1970. 22.30-22.35 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 (K) De 21e eeuw, documentaire serie: Futurologen onder el kaar... 19.30 VARA: Coronation Street, TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARAMet de muziek mee. gevarieerd programma vanuit Groningen. 21.20 De Ombudsman. 21.45 De laatste eer. speelfilm. 22.35 Achter het Nieuws. 23.00-23.05 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: Onlangs verscheen een nieuwe ro man van Sjoerd Leiker getiteld „Op blote voeten". Hierin zoekt de hoofd figuur vlak na de oorlog eerst in Engeland en later in Nederland een nieuwe bestaansgrond. Maar de oor logswonden blijken niet volledig te kunnen genezen. In NCRV's „Litera- ma" heeft Wim Hazeu vanavond om 22.40 uur een gesprek met Sjoerd Leiker naar aanleiding van het uit komen van dit boek. Dit jaar zal de NCRV ook een kersthoorspel van deze acteur uit zenden. 18.00 (K) Landarzt Dr. Brock, TV- serie. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Regionaal sportjournaal. 19.26 (K) Julia, TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45 (K). 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Programmaoverzicht. Aansluitend: (K) Sebastian, TV-feuilleton. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met Nieuws. 19.25 (K) Sie bauten ein Abbild des Himmels, TV-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Filmreporta ges. 21.00 TV-muziekverzoekpro- gramma. 21.45 (K) Cultureel pro gramma. 22.30 (K) Journaal, com mentaar en weerbericht. 22.40 Der Mann, der sich die Haare kurz schneiden liess, Belgische speelfilm. 0.25 (K) Journaal. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Bunny und seine Kumpane, TV-jeugdserie. 19.10 (K) Keize Zait für Abenteuer. TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbe richt. 20.15 Filmreportage. Aanslui tend: Nieuws. 21.00 Ein Madchen aus Flandern, Duitse speelfilm. 22.35 (K) Nieuws en weerbericht. NEDERLAND 1 10.45-11.35 en 14.00-14.25 NOS NOT: Schooltelevisie. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Filmreportage. 11.20 Balletuitzending. 12.00 Actuele filmreportages. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de kin deren. 16.50 Voor de kinderen. 17.20 Filmreportage. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND 2 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 Ich heirate (k)eine MillionèLr (tv-serie.). HILVERSUM I 7.00 AVRO: Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. NSO: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS-programma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoek- platenprogramma. (11.00 Nieuws). 11.30 Voor de vrouw. (11.55 Beursbe richten.). 12.30 Overheidsvoor.ichting Uitzending voor de landbouw. 12.40 Toppers van toen: (gr.). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Omroeporkest van de Baye- rischer Rundfunk (opn.). AVRO: 15.10 Internationale Muziekspiegel (opn.).: klassieke en moderne mu- zie. 16.35 Gesprek over muziek. 17.05 Stereo: Omroepdubbelkwartet klassieke liederen. 17.30 Trefpunt: discussierubriek voor actuele zaken. 17.50 (NOS) Hockeytournooi om de Europese Beker te Brussel. 17.55 zal Jan Blaaser optreden als gastheer en presentator. „Met de muziek mee" werd dit sei zoen achtereenvolgens uitgezonden vanuit Rotterdam, Valkenburg, Haar lem. Vlissingen, Breda, Enschede en Zutphen. Een keur van bekende artiesten uit binnen- en buitenland heeft aan deze serie zijn medewerking verleend, zoals Roger Withaker, Greetje Kauf- feld, Rudolf Schock, Sandie Shaw, Vico Torriani, de Engelse komiek Marty en Tante Leen en Johnny Jor daan. De NOS-televisie zendt vanavond van 19.04 tot 19.30 uur via Neder land 2 de laatste aflevering uit van de serie „De 21-ste eeuw". In deze aflevering, „Futurologen onder elkaar", geven enkele bekende wetenschapsmensen hun visie op de toekomst. Allen hebben zij zich bin nen hun eigen vak sterk bezig gehou den met de futurologie, de weten schap van de toekomst, met de ont wikkelingen die mogelijkerwijs in de toekomst plaats kunnen vinden en de gevolgen daar weer van. En allen laten zij zich leiden door de idee dat de toekomst niet iets is als een pei ling van het lot, maar een situatie die wij zelf kunnen en moeten ontwer pen, nu-.- De Nederlandse tekst wordt ge sproken door Jan Roelands. De ver taling is van Jan G. Kinket,. Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Licht orkest (opn.) 18.55 Paris vous parle. 19.00 Stereo: Jazz Spectrum. 19.30 Nieuws, 19.35 Vanavond: gevarieerd pro gramma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mede delingen. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Stereo: Internationale Gaudea- mus Muziekweek 1970. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu, actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum lauda- mus: gewijde muziek (gr.) 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huis vrouw. 9.35 Schoolradio. 10.00 Bij- belde verkenningen. 10.15 Stereo: Opera- en operette-aria's, (gr.). 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Klassieke or kestmuziek. 11.25 Voor- de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Ste reo: Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.05 Schoolradio. 14.30 Piz zicato: muzikaal middagmagazine. (16.00 Nieuws). 17.00 Overheidsvoor lichting: Herziening van de sociale wetgeving en algemene sociale as pecten op de Nederlandse Antillen. Raymundo Debrot in de gesprek met de minister van Sociale Zaken, ZE. Drs. R. F. Mc William. 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hai-jeugdprogram ma. 18.19 Uitzending van de Partij van de Arbeid. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Stereo: Eigen fa brikaat: lichte muziek uit de KRO-produkties. 19.40 Bloeien waar je gezaaid wordt: programma over godsdienst onderricht op scholen. 20.00 In uitgesteld relais: VII. Salz- burger Festspiele. 21.30 Babel: kunstkroniek. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag van daag. 22.50 De zingende kerk: mu ziek in de liturgie. 23.05 Stereo: Re-Lex-ez-vous: licht platenpro gramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00-10.03 Nieuws). 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite: licht ptatenprogramma(12.00-12.03 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 Ek- spres: licht platenprogramma. 14.00 Nieus. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws. 15.03 Driedraai. 16.03-18.00 Mix: 120 Minuten rijp en groen op alle toeren. (17.00-17.02 Nieuws.). NED. HERV. KERK Beroepen te Zuidhorn (toez.) G. R. Brink te Mantgum - te Brakel J. P. Verkade te Nieuwe Tonge - te Zetten en te Zwolle J. den Hoed te Meer kerk, die bedankte voor Rouveen. Benoemd tot ziekenhuispredikant aan de Stichting Prot. Chr. Streek ziekenhuizen te Bennekom A. ter Louw te Veenendaal. GEREP. KERKEN Beroepen te Enkhuizen D. Bakker te Onnen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Apeldoorn W. Suyker te Lisse - te Rotterdam-W A. Hoo- gerland te Werkendam.

De Vallei | 1970 | | pagina 7