Éi 11 Hughes op de Engelse toer Sparta morgenavond in cupsfeer Georg Kessler: We mogen Akraness niet onderschatten Wisselend succes schakers Gelijk spel hockeyteam tegen Denen II SPORT IN 'T KORT WK Tempest Relaxen aan zee Volleyballers versloegen Noord-Korea DINSDAG 22 SEPTEMBER 1970 si) ort li DEVENTER Go Ahead-trainer Barry Hughes, die door zijn beleid de Deventer ploeg een geheel ander aan zien heeft gegeven, wil dit seizoen hele maal over op de Engelse toer. Na een gedeeltelijk geslaagde trip naar Engeland wil Hughes dit voetbal seizoen zestien wedstrijden spelen te gen de gerenommeerde buitenlandse clubs. Hij voert momenteel onderhan delingen met PC Brugge (trainer Frans de Munck), Arsenal, West Ham, Chel sea en enkele andere Engelse clubs. VOETBALSHOW „Een profclub moet meer wedstrijden spelen dan in de competitie. Wanneer Go Ahead acht thuis- en acht uitwed strijden speelt tegen gerenommeerde clubs dan komt het totaal aantal wed strijden op ongeveer vijftig per jaar. Financieel is dat aantrekkelijk voor de spelers en de vereniging. Vooral als je een goede voetbalshow kunt brengen. Veel internationale ervaring is onont beerlijk om Go Ahead naar de top te voeren". „Door bekende spelers zoals Greaves, Bobby Charlton, Radford, Hurst en Seeler, naar Deventer te halen kan het publiek genieten van topvoetbal. Je moet als profclub profiteren van de goede naam van Feijenoord, Ajax en Sparta", aldus Hughes. De Nederlandse schermers Engel- bracht en Van der Flier zijn zaterdag in Ankara bij de wereldkampioenschappen schermen op sabel in de eerste rond» uitgeschakeld. Alle Nederlanders zijn nu uit de strijd. ROTTERDAM Georg Kessler, Sparta's voetbalcoach, stelt: „Als wij deze competitie in de ere-divisie als derde eindigen, dan zal ik uitermate te vreden zijn. Een kampioenschap zit er voor ons niet in, laten we nuchter blij ven". Kesslers start bij de club van het Rotterdamse Spangen is niet slecht ge weest. Sparta prijkt, met ADO, na vijf wedstrijden met tien punten bovenaan. Een maximale score, die tot tevreden heid stemt. Nu is het oog gericht op woensdag avond. Op het IJslandse Akraness, dat dan tegenstander is in het Stadion Feij enoord. Een ontmoeting voor de eerste ronde van het toernooi om de Runners Up Cup (de vroegere Jaarbeurs beker). Sneller herstellen Over de periode, die achter de rug ligt, zegt Kessler: „Die tijd is voor mij zeer leerzaam geweest. Het is dank baarder werk een club te trainen. Toen ik het Nederlandse elftal nog had en er werden fouten gemaakt waarvan een nederlaag het gevolg was, dan kon ik die fouten niet snel genoeg herstellen. De datum voor de volgende interland lag dan gewoon te ver verwijderd. Als club kun je je sneller herstellen, de volgende zondag al in de competitie". „Ik ben nu eenmaal een ernstig mens, die de perfectie nastreeft. Im mers, ook als je wint worden er fouten BARRY HUGHES voetbalshow QUIBERON De eerste race om het vierde wereldkampioenschap zeilen in Amerikaanse deelnemers, die op de de Tempestklasse is beheerst door eerste drie plaatsen beslag legden. Van de 45 boten, die voor de Bretonse plaats Quiberon aan de strijd begonnen, ein digden de Nederlanders Ben Staartjes en Cees Kurpershoek op de vijfde plaats. Het water was kalm, er stond een zuinig windje, dat naarmate de wedstrijd vorderde nog in kracht af nam. SUCCESSES VAN ADELAARRENNERS APELDOORN In de Ronde van Lelystad heeft Gerrit Möhlmann beslag gelegd op de eerste plaats bij de nieu welingen. Chris Bongers finishte als achtste. Alex Bongers finishte bij de adspiranten in de Ronde van Nuland als tweede. Gerrit Möhlmann behaalde dit weekend nog een succes door als vijfde te eindigen in de Ronde van Sil- volde. SIEGEN Na het uitspelen van de hangpartijen in de zesde ronde van het wereldkampioenschap schaken voor landenteams in het Westduitse Siegen, heeft Nederland met 31 van Australië gewonnen. Ree won van Hamilton en Scholl speelde remise tegen Browne. Maandagavond speelde Nederland met 22 gelijk tegen Polen. gemaakt. Gelukkig kan ik bij Sparta geheel zelfstandig werken. Ik krijg van het bestuur alle medewerking, er heerst een goed arbeidsklimaat". Rustiger De oud-bondscoach ziet wel in, dat er aan Sparta nog heel wat negatieve kanten kleven ook al gaat het totnogtoe goed. „Ik vind, dat wij rustiger moeten gaan voetballen. We moeten veel meer vanuit de defensie opbouwend te werk gaan. Kijk, er wordt nog te vaak een lange pass gegeven als een korte pass op zijn plaats is. We raken de bal nog te vaak onnodig kwijt aan de tegen standers. Ik weet wel, dat Sparta de naam heeft Engels voetbal te spelen met lan ge ballen naar de vleugels. Maar het publiek zal toch moeten wennen aan korte combinaties indien deze nodig zijn. Er worden ook nog teveel kansen gemist. Dat komt door de onrust in het spel waarover ik het al had". Inzet „Dan is er de laatste linie bij ons, die nog te angstig aansluit wanneer Sparta gegroepeerd ten aanval trekt. Dat allemaal behoeft nog verandering". „Positieve punten zijn er vanzelfspre kend ook. Ik noem alleen maar de in stelling van de spelers, de inzet waar mee zij spelen. Die is gewoonweg impo nerend. Ze willen winnen en daar is hun spel op gebaseerd". Georg Kessler, die bij Sparta een tweejarig contract heeft, houdt zich dus nu met zijn spelers bezig met de ko mende strijd tegen Akraness. Een club uit het ruim vierduizend inwoners tel lende Akranes (met één s), dat op zo'n vijftig kilometer van de hoofdstad Reykjavik ligt. Akraness, dat in 1935 werd opgericht, begon eerst in 1943 mee te doen aan de IJslandse competitie. Sinds 1946 speelt het in de hoogste afdeling. In 1953, '54, '57, '58 en '60 behaalde het de landstitel en dit seizoen zijn de vooruitzichten op het kampioenschap weer uitstekend. De club telt zes internationals: doel man Einar Gudlexfsson (23), de mid denvelder Haraldur Sturlaugsson (21) en de aanvallers Matthias Hallgrimsson (24), Eyleifur Hafsteinsson (23), Guojon Gudmundsson (25) en Björn Larusson (25). Het kenmerk van het IJslandse voet bal is, dat het op een ferme dosis geest drift steunt. Kessler: „Die jongens blij ven gaan. We mogen ze daarom niet onderschatten. We gaan dan ook voor dit duel in retraite in Heersjansdam of in Rockanje". Blessure Sparta zal het evenals afgelopen zondag tegen PSV zonder de voor twee wedtsrijden geschorste Jan Klijn- jan moeten stellen. Bovendien is het meespelen van Walbeek, die tegen PSV op Spangen het enige doelpunt maakte, nog onzeker daar hij gebles seerd is. Doet Walbeek wel mee, dan stuurt Kessler waarschijnlijk dezelfde ploeg het veld in als afgelopen zondag. Die bestaat dan uit Doesburg, Venneker, Ter Horst, Eijkenbroek en Visser; Van Veen en Walbeek; Heijerman, Kowalik, Koudijzer en Kristensen. BRUSSEL De Nederlandse ploeg zal van het feit, dat voor vandaag geen wedstrijd op het pro gramma staat gebruik maken om zich terug te trekken aan de Bel gische kust. De spelers krijgen een dag om in Knokke spanning en vermoeidheid wat uit de leden te laten vloeien. Morgen keert de ploeg terug naar de actie. Er dient dan licht getraind te worden voor de wedstrijd in de kwartfinales te gen Polen. A Georg Kessler: ,,Ik ben nu eenmaal een ernstig mens, die de perfectie nastreeft" A Feijenoordspeler Wim Jansen en zijn bruid Coby Engelenburg gaan door een haag van junioren naar het stadhuis om in h>et echt verbonden te worden. BRUSSEL In de rust van het treffen met Denemarken hief coach Ancion bezwerend de handen en verzocht de Nederlandse hockeyploeg om rust, con centratie en tempo: „Dan storten die jongens in het laatste kwartier vanzelf in en dan krijgen wij kansen." Aangezien de Denen echter stijfkoppig weigerden om parallel aan Ancions visie duizelend door de knieën te gaan en doordat de Nederlandse hockeyers niet tot de hoge mate van concentratie en tempo kwa men bleven al die kansen uit. Denemarken incasseerde juichend een gelfjk spel, 0-0. Nederland wandelde on bewogen weg: het winnen van de poule was een dag eerder al zeker, wat deed het er toe. Ondanks het volmaakte ge brek aan produktie maakte Nederland wel erg duidelijk, dat het een paar klas sen sterker is dan Denemarken. Doel man Jan Willem Buy stond eenzaam in de Nederlandse cirkel. Hij kreeg letter lijk geen bal. Voor zijn confrater Benny Nilson lag dat even anders. Na het bezadigde vermaan van Ancion schoof Nederland toch iets meer gif in de combinaties. Het resulteerde in een aantal lange corners en vier korte hoek- slagen. Nico Spits hief dreigend de stick, maar Nilsen, een man die kennelijk niet weet wat bang zijn is, wierp zich steeds ferm in de baan van het schot. GEW1J7AGD Veel echte kansen kwamen er niet, want de Denen, nijverige, chaotische, stickvaste dravers, bouwden voor hun doel een compleet benenbos, waarin vrij wel elke combinatie vastliep. Nederland verscheen voor dit treffen met een wat gewijzigde formatie. Smulders, strijd baar tot de laatste seconde, bleek op nieuw een waardevolle kracht: „Ik moest me toch even laten zien. Als het nu niet was gelukt had ik het wel helemaal kunnen vergeten. Ik ben niet ontevre den". Kalff, was op hetzelfde middenveld, waar Smulders slaagde, geen krachtfi guur. Hij kwam pure snelheid te kort en de bal sprong te vaak van zijn stick: „Ik voer geen excuses aan", deelde h(j naderhand mee, „het is domweg gebrek aan ervaring. Je weet voor zo'n wed strijd dat de ploeg minder geladen is, dan moeten ze je als verse man eigen lijk meeslepen". „Die uitdaging was voor mij net even te groot". In de tweede helft verving Nederland Kranenberg nog door Delanoo Mijer zonder tastbaar resultaat. Nederland Buy, Taminiau, Nico Spits, Kranenberg (Delanooy Mijer), Kalff, Bolhuis, Smulders, Litjens, Frans Spits, Zweerts, Jos Christis. De uitslagen zijn: Poule A: Italië-West-Duitsland 0-6; Wales-Polen 1-1. Poule B: Nederland-Denemarken 0-0; Engeland-Oostenrijk 2-1. Poule C: Tsjechoslowakije-Ierland 0-2; Spanje-Malta 13-0. Poule D: Schotland-Hongarije 1-0; Zwitserland-Finland 0-0. De standen Groep A (eindstand W.-Duitsland 3 2 1 O 5 8- 0 Polen 3 1 2 0 4 2-1 Wales Italië Groep B: Nederland Engeland Oostenrijk Rusland Denemarken Groep C: Spanje Frankrijk Ierland Tsjechoslaw. Malta Groep D: België Zwitserland Finland Schotland Hongarije 3 3 4 3 3 3 3 4 3 3 3 3 3 3 3 4 3 0 0 3 2 1 1 0 2 2 2 0 0 3 2 1 1 0 2 1 1 0 0 0 1 2 1 1 0 0 0 1 1 0 0 1 2 0 1 2 2 2 0 0 0 3 3 0 0 1 3 3 2 1 7 4 2 2 1 1- 8 0- 7 8- S 5- 3 2- 4 4- 8 0- 2 6 21- 2 5 9-1 5 8-1 0 0-9 0 0-25 6 5 3 2 0 9- 0 2- 0 1- 1 1- 5 0- 7 SOFIA Het Nederlands volleybal team heeft in Bulgarije zijn tweede wedstrijd in groep C van het wereld kampioenschap gewonnen. De Neder landers versloegen Noord-Korea met 31. De setstanden waren 1511, 15—12, 6—15 en 15—5. De wedstrijd Ajax-Telstar, die zon dag 27 september zou worden gespeeld, wordt op zaterdag 26 september (15.00 is een dag vervroegd. De wedstrijd uur) gespeeld, om Ajax iets meer „ruimte" te geven voor zijn tweede wedstrijd uit de eerste ronde van het bekertoernooi der landskampioenen tegen 17 Nendori Tirana, die 30 septem ber in het Olympisch-Stadion plaat» vindt. ADVERTENTIE Honeywell nu al samen op de Efficiency Beurs Stands 8 en 212

De Vallei | 1970 | | pagina 13