Henk J. Neuman: Blauwe kleurvan de ph arao s herontdekt Zendtijd voor iedereen die iets te zevven heeft Heer Bommel en de Slijtmijt Prix Italia voor Hans Kox VOLKSWAGEN VANAVOND MORGEN Bij radiozender Pacifica: programmaos RADICAAL NAVO Verplicht Geloof TELEVISIE MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN DINSDAG 22 SEPTEMBER 1970 MAO EN DE KOLONELS HEBBEN IN ONS LAND GEEN ENKELE KANS T"|e toestand in Nederland is mis- schien het best te vergelijken met die in de Verenigde Staten een paar jaar geleden, toen de linker vleugel van de Democratische Partij lang, maar vergeefs storm liep met president Johnson aan het hoofd. Wat later de zwijgende meerderheid ging heten, werd moe van de steeds herhaalde acties en argumenten. Dat verklaart dat een paar jaar later de felle taal van vice-president Agnew de regering Nixon tegen de verwachtingen in, geen kwaad heeft gedaan. „Progressieve adviseurs van Nixon hebben zelfs geadviseerd de rassen kwestie maar eens met rust te laten, de zogenaamde heilzame verwaarlozing. In Nederland zou men kunnen zeggen dat de meerderheid de stokpaardjes van links vervelend gaat vinden, van daar de soms felle reacties. Daarbij komt dat hier de komende verkie zingen een rol spelen. Bepaalde politici spreken nu krasse taal omdat zij den ken dat zij daarop beoordeeld zullen worden binnenkort. Velen laten zien dat ze hun mannetje staan". In bepaalde kringen, zoals de CHU schijnt met een complot te vrezen van maoïstische arbeiders en studenten. Neuman: „Hoofdoorzaken van onrust zijn in het algemeen reële grieven, de wens om de samenleving een andere kant uit te sturen. Er zullen best wel eens verbindingen met Oostbloklanden zijn, maar dat is niet doorslaggevend. Functionarissen die zich daar dag in dag uit mee bezighouden, ontkomen er natuurlijk niet aan dat zij een eenzijdi ge, beperkte kijk krijgen. Hun gegevens kunnen wel juist zijn, maar zij overzien het geheel niet meer. Als er grieven zijn, worden die uitgebuit maar daaraan kan men geen algemene conclusies verbin den". Neuman citeert een uitspraak dat de ze wereld met slechts een klein sprank je verstand wordt bestuurd. „Het meesterbrein ontbreekt maar dat wil niet zeggen dat er nooit eens complotten voorkomen. Bij een analyse van het wereldgebeuren is het echter hoogst onbevredigend en onjuist ge bleken uit te gaan van een meester brein dat ergens aan de touwtjes trekt". „De leiders van China zitten in een klooster volkomen afgesloten van de wereld. Hoe zouden die zich kunnen bemoeien met de arbeiders in de Rot terdamse havens? Schakels via agen ten? Welennen, de arbeidsverhoudingen ln die haven zijn de redenen voor de onrust. De acties in Nederland om een doel te bereiken, worden harder, radicaler. Neuman: „Ja, de matigingen verval len. Er zijn ook wel veranderingen no dig, maar stammend uit Friesland zeg ik: hardlopers zijn doodlopers. Als het erom gaat de aandacht te trekken, moet worden gezegd, dat geweld wel degelijk betaalt. De Ambonezen hebben de we reldpers gehaald, wat meneer Manusa- ma al die jaren nooit gelukt is. Je vindt gehoor door harde acties, door geweld, maar dat betekent niet dat de oplossing dichterbij komt. Staatkundig gesproken zijn de Ambonezen geen stap opgescho ten." De Palestijnen hebben met hun ka pingen ook enorme publiciteit gehad, maar zij zijn geen stap dichter bij een Palestijnse staat gekomen. Het enige resultaat is dat het vliegverkeer wordt bedreigd. Hetzelfde geldt voor de ont voeringen van ambassadeurs in Zuid-Amerika. Hun doel komt niet dichterbij, wel is diplomatieke on- ■chendbaarheid doorbroken." De heer Neuman gelooft dat talloze buitenlandse voorbeelden zeker invloed hebben gehad op de verruwing van de binnenlandse strijdmethoden, waarbij de spelregels er steeds minder toe gaan doen. Hoe beoordeelt Neuman de harde passages in de Troonrede? „Een Troonrede is natuurlijk geen bezonken analyse, maar meer een reac tie op recente gebeurtenissen en het positiekiezen in verband met de ko mende verkiezingen Ik heb nogal ver trouwen in de zelfregulerende factoren in Nederland. Neem bijvoorbeeld Cuba, dat eerst als lichtend voorbeeld gold. Nu wordt er wat nuchterder over ge- HILVERSUM Op het 22e radio- en televisieconcours om de Prix Italia, dat de afgelopen twee weken in Florence is gehouden, is de Prix Italia in de cate gorie muziekwerken toegekend aan de Nederlandse componist Hans Kox, on der meer ook directeur van de Algeme ne Muziekschool te Doetinchem, voor diens compositie „In those days". Het bekroonde werk behoort tot de vier Nederlandse radioproducties, die door de NOS dit jaar naar het con cours werden ingezonden. De prijs is de componist maandagmiddag in Florence uitgereikt. „In those days" werd in opdracht van het Airborne Comité en met steun van het Prins Bernhard Fonds geschreven ter gelegenheid van de 25e herdenking (vorig jaar) van de slag om Arnhem. De compositie werd door Hans Kox ge schreven voor drie- instrumentale en twee vocale groepen die door twee diri genten worden geleid. De teksten in het Engels en Latijn zijn ontleend aan Livius, het Oude Testament en Churchill. De Prix Italia in de categorie mu ziekwerken werd twee keer eerder toe gekend aan een Nederlands componist: in 1954 aan Henk Badings voor zijn compositie „Orestes" en in 1956 aan Henk Badings voor oratorium „Job". Vorig jaar won Bob Uschi van de NOS-radio de Prix Italia in de catego rie radiodocumentaires met een klank beeld over het leven in een kibboets in Israël. sproken. Waarschuwingen zouden dus hier overbodig zijn geweest", aldus trekt Neuman de noodzaak van de waarschuwing in de Troonrede in twij fel. Wel vindt hij de vergelijking van mi nister Beernink met Agnew overdre ven. „Om te beginnen is er maar één Ag new, er is maar één man die zo con stant en gretig de havik speelt. Minister Beernink schijnt tegen het voorstel van Udink te zijn geweest nog fellere taal in de Troonrede te zetten. Daarnaast moet ik zeggen dat als men de veiligheid on der één man wil brengen, ik ook op de minister van Binnenlandse Zaken te recht zou komen." De Navo zou hebben aangedrongen op strenge ordehandhaving in Nederland en versterking van de defensie. Neuman: „Als de Navo geen grotere zorgen heeft dan Nederland, loopt het wel los. Tegen de tijd dat de begrotin gen worden opgemaakt, voert elk mili tair apparaat een veldslag om een flink portie veilig te stellen, ook in de Sow- jetunie. De regeringstop heeft de zaak uitgebreid onderzocht, met het resultaat dat de post defensie procentueel kleiner is geworden, wat mij voorlopig afdoen de lijkt." Kan men concluderend stellen dat Nederland eenvoudig wat onverdraag zamer is geworden dan de internationa le reputatie wil doen geloven? Neuman: „Er is een narcotiserende factor vervallen. De kennis over de harde actie ontbrak hier, maar buiten landse voorbeelden hebben daar een eind aangemaakt. De onverdraagzaam heid lag hier onder een deken en is nu ontwaakt. Men kan niet spreken van groeiend geweld van links en rechts, Nederland is met een zekere regelmaat voorpaginanieuws in de wereld pers. Een reeks woelingen en de reacties daarop waren voor het respec tabele dagblad The Times in Londen zelfs aanleiding zich af te vragen wat er allemaal aan de hand is in dat traditioneel rustige Nederland. Alle aanleiding dus om een poging tot analyse te doen, om te kijken of er verband kan bestaan tussen al die gebeurtenissen en de soms felle reacties daarop. Wie de zaken op een rijtje zet. kan de buitenlandse verbazing wellicht gemakkelijker navoelen. Damrellen met molotofcoctails en plunderingen; knokploegen van mariniers en „middenstanders"; Kabouteracties; anti- militaire-acties van de PSP; Ambonezenacties in Wassenaar; verhoogde waakzaamheid in het leger; bedreiging van minister Luns; staking in Rotterdam, volgens burgemeester Thomassen geleid door Mao-commu- nisten; de minister van binnenlandse zaken wordt alleen verantwoordelijk voor de veiligheid bij staatsbezoeken; beschuldiging van extreem links en rechts; pleidooien voor een sterker defensie-apparaat (prof. De Jong en staatssecretaris Haex); de roep om een harde aanpak. Dit alles mondde uit in een Troonrede waarin wordt aangekondigd dat zonodig krachtig zal worden opgetreden. Buitenlandse commentator H. J. Neuman, sinds kort directeur van het nieuwe instituut voor vredesvraagsstukken in Den Haag, wordt geacht de zaken zonder emoties en met enige afstand te benaderen. Wij vroegen de man van de genuanceerde analyse en de doeltreffende anekdote naar een antwoord op de vraag van de Times. hoogstens van incidentele aanzetjes daartoe, waarbij dan de verkiezingen ook een rol spelen. Het leven wordt er zodoende niet eenvoudiger op, maar ik ben niet geneigd er een drama van te maken. „Zoals de Maoïsisten zullen ook de kolonels hier geen enkele kans krijgen. Als zo'n dreiging werkelijk zou bestaan, zouden er heel andere, positieve reac ties komen, die dat zouden verhinderen, daarvan ben ik overtuigd". LONDEN De Volkswagen fabrie ken zullen in 1971 beginnen Britse on derdelen zoals banden, elektrische be dradingen, lagers en batterijen in te voeren tot een bedrag van zeven mil joen pond. Een woordvoerder voor Volkswagen zei te verwachten dat dit jaar 40.000 Volkswagens in Groot-Brit- tannië zullen worden verkocht tegen 24.000 het vorig jaar. CAIRO Twee jonge Egyptische natuurkundigen, op gelukkige w(jze gehol pen door een Amerikaanse oudheidkundige groep, hebben het eeuwenoude ge heim ontsluierd van de methode, waarmede de pharao's zulke levendige, de t(jd trotserende kleuren hebben geproduceerd om de tempels en monumenten van het oude Egypte te versieren. De beide natuurkundigen zeggen dat z(J, werkend met een stuk toevallig door de Amerikanen gevonden kristallen, hebben ontdekt hoe Egyptisch handwerk lieden uit de oudheid de bijzondere blauwe verbinding hebben gevonden, die met succes 4000 jaar lang de tand des tjjds heeft weerstaan. Nog heden, ongeveer 30 of 50 eeuwen nadat zij op oppervlakten van steen of metaal zijn aangebracht, maken de blauwe, rode en gele kleuren van het oude Egypte indruk op bezoekers door hun helderheid en frisheid. Dr. Salech A. Salech, de 37-jarige di recteur wetenschappelijk onderzoek van het Egyptische departement van oudheden, zegt, dat hij en zijn collega, dr. Ali A. El Masry beiden specialist in röntgen-fysica meer dan drie jaar hebben gewerkt en meer dan twee mil joen dollar hebben uitgegeven om dit „zegel der historie" te verbreken. Volgens hen bevat de formule één molecuul koperoxyde met evenveel cal- ciumoxyde en vier moleculen silicium- oxyde. De resterende verbindeng wordt tot 1.050 graden celsius verhit en het geheel wordt gemalen en vermengd met eigeel en gom. Deze samenstelling, aldus Salech, is bestand tegen temperaturen van 1.700 graden celsius en lost niet op in de sterkste zuren die de moderne weten schap kent. Aan de oude Egyptenaren wordt in de geschiedenis grote kennis van de scheikunde toegeschreven. Het is be kend dat zij natuurlijke oxyden, sulfa ten en carbonaten gebruikten, ver mengd met verschillende chemicaliën, om hun duurzame kleuren te verkrij gen. „Dit", aldus Salech, „gold niet voor de speciale pharaonische blauwe en groene tinten. De azuurachtige blauwe delfstof was beperkt in het Egyptische gebied", licht Salech toe. „Vandaar dat de ouden, gedreven door hun liefde voor deze kleur, besloten een synthe tisch equivalent te maken". Egyptologen geloven dat de Egypte naren een voorliefde voor blauw had den wegens hun eerbied voor het uit spansel. Zij beschouwden het uitspansel als een ondoordringbaar supperelement, in rechtstreeks contact met hun god, de zou. Daarom werd de kleur blauw, een verplicht bestanddeel in schilderijen op hun tempels, weelderige graftomben, aardewerk, zelfs op hun kledingstukken en sierlijke oranementen. Salech zegt dat geleerden in de hele wereld van mening zijn geweest, dat het als het raadsel van het blauw werd opgelost, gemakkelijk zou zijn erachter te komen hoe de handwerkslieden van de oudheid erin slaagden al hun kleu ren zo levendig en fris te houden, maar wij hebben het ontdekt door zuiver toeval. Het onderzoek bereikte een hoogte punt toen een Amerikaans oudheidkun dige expeditie, bekend als de Chica- go-missie, in 1965 een unieke vondst deed een brok van het echte kristal- lijne materiaal. Bij opgravingen in Luxor vonden leden van de missie op de binnenhof van het graf van een edelman kostbare blauwe schijven. In het begin liet het kristallijn zich niet analyseren. Pas twee jaar later, toen het volledige instrumentarium van de röntgenapparatuur was aangekomen, begon het onderzoek in ernst. Maar lange tijd erkent dr. Salech, werden wij helemaal verbijsterd door verscheidene wetenschappelijke raadsels. Tenslotte wisten wij met behulp van de röntgen apparatuur ons voornaamste in strument het geheim op te lossen. De oude Egyptenaren waren bezeten door hun geloof aan de herleving van hun „Ka" de onsterflijke tweevoudige geest. Daarom conserveerden zij zorg vuldig het lichaam, de kleren en het voedsel van de overleden, wiens geest, naar zij aannamen, eens moest terugke ren naar zijn bezit in de grafkamer. Zij waren er eveneens van overtuigd, dat hun „Ka" zou worden verontrust door elke verandering - in kleur of vorm van zijn bezit en daarom werd ervoor gezorgd dat die kleur en vorm de tand des tij ds en het klimaat konden weer staan. Dr. Salech is met vele oudheidkundi gen en andere geleerden van mening, dat deze primitieve logica en dit geloof er daarom de oude Egyptenaren toe hebben gebracht, hun doden te balse men en hun sarcophagen en bezittingen te beschilderen met kleuren die tegen de tand des tijds bestand waren. In het programma YPRO-maandag was deze week een concert van de Griekse componist en zanger Mikis Theodorakis in New York te be luisteren. De opnamen kreeg de VPRO van de Amerikaanse radiozender Pacifica. Sinds korte tijd werken beide stations samen. Zo zond de VPRO opnamen van de ongeregeld heden op de Dam naar New York en vond een interview met George Harrisson van de Beatles ook een weg naar Pacifica. Dezer dagen was een van de directeuren van de vier lokale radiostations in Houston, San Francisco, Los Angeles en New York in Hil versum om met de VPRO over verdere plannen het uitwisselen van mensen te spreken. Met zijn 27 jaar is Bob Kutther een van de oud ste medewerkers van het niet-commerciële Pacifica. Hij spreekt enthousiast en onophoudelijk over de zender, die 22 tot 24 uur per etmaal in de lucht is. „Al naar gelang de animo en het uithou dingsvermogen van de man in de nachtdienst", zegt Kuttner. Naast de 7500 commerciële radio- en televisiestations in de Verenigde Staten moet Pacifica rond komen met bijdragen van luiste raars. De financiële positie van de radiostations is niet rooskleurig. Zo verdienen de tien man vaste staf in New York de helft van het salaris van een collega bij de commerciële omroepen. Twintig jaar geleden werd Pacifica in Los Angeles op gericht door enkele liberalen. „Wij doen hetzelf de als de VPRO, alleen zijn wij misschien wat gekker in de presentatie en wat minder strak gebonden aan een zendschema. Wij hangen geen bepaalde ideologie aan, wij hebben geen speci fieke politieke visie. Wij geven het nieuws vooral het nieuws dat bij de commerciële zen ders niet aan bod komt zo nuchter mogelijk door. In de praktijk werkt onze methode ont hullend na de Amerikaanse voorlichtingsmythes. Bob Kuttner zegt dat Pacifica naast de New York Times de enige is met een abonnement op de telex van het Franse persbureau A. F. P. „Dit is vooral te merken aan de berichtgeving over Vietnam". De mensen bij Pacifica houden van experimenteren. „Geen van ons heeft een typische radiostem. Goede avond, dames en heren, hier is..." Bob Kuttner laat zijn stem zakken en lacht. „Bij ons gaat ook wel eens wat fout. Dan hoor je: Neem ons niet kwalijk, maar de band die nu ge draaid moest worden is zoek geraakt bij de post. Als U even wacht, kies ik een fijne grammofoonplaat voor u uit". Bob Kuttner legt uit hoe het et maal zendtijd van Pacifica gebruikt NEDERLAND 1 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Bruintje Beer, te kenfilm. 19.09 (K) Daktari, TV-serie 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: Brandpunt. 21.00 (K) Andy Williams Show. 21.50 Naakt door de hel, Japanse TV-feuilleton (10e en laatste afl). 22.50-22.55 (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Den Haag Vandaag. 19.09 Kunstsignalering. 19.30 AVRO: AVRO's Toppop, tie nerprogramma. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: (K) Muziek is troef, een kleurrijk kijk- en luisterpro gramma. 21.10 Peyton Place, feuilleton. 22.00 AVRO's Televizier-Magazine. 22.50-22.55 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Filmreportage. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmanne tje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Der Mann, den es nicht gibt, TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Sebastian, TV-feuilleton. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Bob Kuttner is met zijn 27 jaar een van de directeuren van de Amerikaanse radiozender Pacifica in New York. wordt. „Iedereen, die iets te zeggen heeft, krijgt bij ons zendtijd. Zo zijn de Black Panthers en de New York- se bond van politiemannen elke week bij ons in de ether". Gezien het brede scala van me ningen, die via Pacifica geuit wor den, verwondert Bob Kuttner zich Heute, met nieuws. 19.25 (K) Film). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Spelprogramma. 21.00 Die Orestie des Aischylos, TV-film. 22.05 (K) Journaal, commentaar en weer bericht. 22.25 Discussie. 23.25 (K) Journaal. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Muzikaal amusementspro gramma. 19.10 (K) Bezaubernde Jeannie, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Sportjournaal. Aansluitend: Nieuws. 21.00 (K) Mit Schirm, Char me und Melone, TV-serie. 21.50 Dis cussie. 22.50 (K) Nieuws en weerbe richt. 6984 De volgende morgen stond heer Bommel met gekruiste armen voor de haard toen de heer Steenbreek bin- nenntrad. „Hier ben ik weer", sprak deze. „Hebt u een besluit genomen? Gaat u op mijn aanbod in? 49% van de cementtrust. wanneer u mij het geheim van uw slijta- geformule geeft". „Geen denken aan", sprak heer Ollie fier. „Cement is niets voor iemand van mijn stand. Geef mij alle eikehout, dan is het geheim voor u". De secretaris bewokte. „Geen denken aan", zei hij. „Kom, kom, meneer Bommel. U gaat te ver! Mijn aanbod is meer dan royaal..." „Eikehout", herhaalde heer Ollie.. „Dat is wat mijn goede vader gekozen zou hebben, en daar houd ik mij aan!" „Goed", hernam de ander kil. „Houdt uw geheim dan maar; zonder ons hebt u er toch niets aan". „Oho!" riep heer Bommel, die nu boos begon te worden. „Dat valt te bezien! Ik heb de macht in handen; kijk maar wat er met de Bank is gebeurd". „We zullen zien", zei de heer Steen- breek. „Goede dag". Hij zette zijn hoed op het hoofd en liep statig de kamer uit. „Ik heb de macht in handen",herhaalde heer Ollie zachtjes in zichzef. Hij wierp een zegevierende blik op het terrieum, dat op de schoorsteenmantel stond, doch toen verbleekte hij en een kreet ontsnapte zijn bevende lippen. De insecten waren ver dwenen. NEDERLAND 1 10.45-12.00 NOS/NOT: Schooltelevi sie. 17.00 KRO: De club van Zes en 1/2. 17.15-17.40: Kijk zelf maar. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 TV-wensconcert. 11.15 Die Umschau. 12.15 Filmrepor tage. 12.50 Internationaal persover zicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (K) Voor de kinderen. 17.10 Rechtsfalle des Alltags, TV- serie. 17.40 Filmreportage. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND 2 17.10 Voor de kleuters. 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 (K) Programma voor de oudere genera tie. Aansluitend: Liefdadigheidsop- roep. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Stereo: Dag woensdag!: muziek en informatie, (plm. 7.33 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actua liteiten. 8.22 Stereo: Dag woensdag (vervolg), (plm. 8.35 Van alle mark ten thuis; 9.05 Uit eigen huis: stu dio-opnamen). 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gram- mofoonmuziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de vrouw. 12.00 Goede wijn behoeft geen kras:- oude jazzmuziek en -amusementsmuziek, (gr). 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Klassieke en moderne muziek (gr). 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Stereo: Ope retteprogramma. 14.50 Stereo: Klas sieke gamermuziek (gr). 15.15 Way-out: teksten, muziek en andere geluiden van generzijds. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: Nederlandse chansons. 16.20 Klassiege muziek. 16.50 Altviool en piano: moderne muziek. 17.20 Stereo: Pianorecital: moderne muziek. 17.50 (NOS): Hok- keytoernooi om de Europabeker. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Ver bond. 18.30 Stereo: Klink klaar, zon der nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Bui tenlands weekoverzicht. 19.45 Ste reo: Melodieën Express: licht orkest met vocale ensembles en zangsolis ten. 20.10 Stereo: Tango rumba or kest met zangsolisten. 20.40 Radio Jazz Magazine. 21.00 Stereo: Prome nade orkest en solist, 21,35 Nou, niet over de vele reacties. „De zen der in Houston is in mei opgebla zen. Waarschijnlijk door de Ku Klux Klan". Hij haalt zijn schouders op. „Wij overleven het wel", zegt hij laconiek. „VPRO en Pacifica zijn de enige echte underground stations van de wereld. Alleen is de stem van VPRO in Nederland duidelijker te verstaan. Pacifica werkt niet na tionaal, wij hebben met vier lokale zenders een verbrokkeld publiek". Bob Kuttner is duidelijk jaloers op de VPRO. en...!: satirisch programma. 22.00 Li teraire herinneringen. 22.30 Nieuws, 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualitei ten. NOS: 22.55 Stereo: Internationa le Gaudeamus Muziekweek 1970, 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00. 7.11 Het levend# woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Luister uit... én thuis...: verzoekplatenprogramma voor de militairen. (8.30-8.32 Nieuws; 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.30 Voor de kinderen. 9.45 Stereo: Geschikt... voor U-: moderne en klassieke muziek (gr). 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Actua liteiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12.22 Wij van- het land; 12.26 Mededelingen t.b.v.- land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) NCRV: 14.10 Klassieke gewijde muziek (gr), 15.00 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-Popradio voor t(w)ieners. 17.50 Overheidsvoorlichting: Tekst en uitleg. Een driewekelijkse ru briek van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen. Henk van Stipriaan in gesprek met de voorzit ter van de commissie Opleiding Le raren dr. J. B. Drewes over de nieu we lerarenopleiding voor algemene vakken. 18.00 Strictly Country Style. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en Nu: ac tualiteiten. NOS: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Human Power Le gion een vierde krijgsmachton derdeel, discussie. 19.35 Stereo: Lichte grammof oonmuziek. 19.50 Programma voor blinden en slecht zienden. 20.00 Stereo: Holland Festi val 1970; Metropole orkest met solis ten Music Hall Concert. 22.30 Nieuws. 22.38 Costa NOStra ook uw zaak (stereo). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing, zing, zing!: lichte vocale muziekles. 10.00 Nieuws. 10.03 Mengelmuze: nieuw verschenen langspeelplaten, voorzien van kritisch commentaar. EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound, een programma boordevol muziek, speciaal voor jonge mensen. AVRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Zet 'm op: vro lijk platenprogramma. (13.00 Nieuws. 13.03-13.06 Radiojournaal). 14.00 Nieuws. 14.03 Gimmick een dui delijk herkenbaar platenprogramma. 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitami nen: populair verzoekplatenpro gramma. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Lichte platen (17.00) Nieuws. 17.02- 17.05 Radiojournaal). Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hollandscheveld: S. P. v. Assenbergh te Veenendaal. Bedankt voor Sliedrecht: H. Jonger- den te Veenendaal. Geref. Kerken Beroepen te Hengelo: D. Bakker t# Onnen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Veendam en Zuidbroek: A. G. Versteeg te Stadskanaal. Bedankt voor Zwijndrecht-Groot# Lindt: M. Heemskerk te MeppeL Geref. Gemeenten Beroepen te Zoetermeer: J. C. West- strate te Meliskerke. Unie van Bapt. Gem. Beroepen te Leeuwarden: Ph. Linde man Wzn. te Utrecht

De Vallei | 1970 | | pagina 7