Gigantisch sportcen trum kost gemeente in totaal 4,1 miljoen Kegelbanen in oktober geopend voor publiek Hervormd wijkcentrum kostte „driehonderd mijlpalen „DE ONTMOETING" GEOPEND Gevonden en verloren CPB startte winterseizoen La Montagne-cup inzet van oriëntatierit VEENENDAAL - Na het overdekte instructie- en 25- meterbad is dezer dagen op „stille" wijze de tweede fase van het schitterende sportcomplex aan de Sportlaan in Veenendaal - de grote sporthal - in gebruik genomen door enkele lokale scholen en de binnensportverenigingen. De meer dan 2,6 miljoen gulden die de gemeente Veenendaal de Sportstichting ter beschikking stelde voor de bouw van de hal en de aanleg van de open baden zijp op voortreffelijke wijze besteed, want de bouwcommissie van de stichting heeft daarmee een gigantisch complex gerealiseerd. De vier volautomatische kegelbanen kunnen naar alle waarschijnlijkheid reeds begin oktober worden openge steld voor het publiek, terwijl men het immense baden- complex aan het eind van het jaar gereed hoopt te hebben om dat in mei 1971 in gebruik te kunnen nemen. RESTAURANT EN SPORTHAL KEGELBAAN OPEN BADEN INSTALLATIES CADEAUS „ORGELPOTJE" f WOÊNSDAG 23 SEPTEMBER 1970 „SPORTPALEIS" IN GEBRUIK Veenendaals trots: het nieuwe de sporthal (rechts) wordt de laatste sportcentrum aan de Sportlaan. Links hand gelegd. op de voorgrond het in aanbouw zijn- De gemeente legde in totaal 4,1 de gezinsbad met daarachter het miljoen op tafel voor het gigantische 50-meterbad. Aan het exterieur van complex. (Van een onzer verslaggevers) De leden van badmintonclub BCV namen gisteravond bezit van de sporthal. Voor deze tak van sport kun nen acht velden worden uitgezet op de speelvloer. 370 toeschouwers plaatsnemen, zijn twee opbergruimten en een EHBO- kamer gecreëerd. Alle delen van het ge bouw zijn voorzien van een geluidsin stallatie. De hal baadt In een zee van licht (TL-capaciteit 500 en samen met spots 600 lux, terwijl de geluiddemping van de ruimte erg goed is. Daarvoor zorgen de vezelplaten en een speciale akoesti sche wandbekleding en plafondisolatie, die zijn geschonken door Firet N.V. De speelvloer heeft een Twisoft be dekking die is geschikt voor alle spor ten". Waneer een grote mensenmassa gebruik maakt van de hal, bjj bijvoor beeld de Kerstzang, is dat niet nadelig voor de vloer", aldus de heer v. d. Kamp. In de hal kunnen acht badminton- 3 volleyball- 3 tennis- en 2 basketballvel- den worden ingezet. Het grote veld kan worden gebruikt voor voetbal, hockey, handbal en micro-korfbal. De Sport stichting heeft 57.000 gulden utigetrok- ken voor de aanschaf van toestellen. In de ongeveer 2 meter hoge ruimte boven de sporthal is een klimaatsrege- lingssysteem aangebracht. Het inmiddels al intensief gebruikte „sportpaleis" van Veenendaal na genoeg volgeboekt is een geweldige aanwinst voor de gemeente. Er zijn de afgelopen maanden reeds enkele nieu we verenigingen van de grond geko men onder meer is men bezig met het oprichten van een basketballclub en er bestaan zelfs plannpn om de verenigingen, die gebruikmaken van 't fraaie sportcentrum van het Veen, on der te brengen in een grote sportfede ratie. De clubs behouden in dit nieuwe systeem hun zelfstandigheid, maar wor den overkoepeld door een hoofdbe stuur, dat wordt gevormd door afge vaardigden van de aangesloten vereni gingen. Er wordt nog volop gewerkt aan de kleedaccommodaties, de sanitaire voor zieningen en de entourage van de hal, maar de speelruimte is al in gebruik genomen. Vanaf de entreehal, die is verbonden met het Valleibad, kan men via een lange gang de instructie- en vergader ruimten en de kegelbaan bereiken. On der de speelvloer van de hal bevinden zich vier grote kleedkamers met even- zovele wasgelegenheden, personeelska- mers, een kleine kantine voor het per toneel en enkele andere leerkrachten- ruimten, terwijl bovendien vier extra kleedkamers zijn gebouwd, die in de zomer worden gebruikt als gemeen schappelijke kleedcabines voor de De tribune in de sporthal biedt plaats aan ongeveer 370 toeschou wers. Het mannetje kan dan nog even ruim zitten als op de foto het geval is zwemmers en in de winter bijvoor beeld bij grote sportevenementen beschikbaar zijn voor de sporthalge bruikers. De ingang voor het publiek en de spelersentree zijn geheel geschei den. De technische man van de bouwcom- H. A. van de Kamp missie van de Sportstichting, de heer H. A. van de Kamp, is razend enthousiast over het complex. Hij weet alle bijzon derheden over de accommodatie te ver tellen en komt tijdens zijn duidelijke exegese meermalen tot de uitspraak: „Veenendaal kan er trots op zjjn n De sporthal speelvloer 28 x 42 meter is e en machtige ruimte. On der de tribune, waarop ongeveer Het restaurant gepland in de laat ste bouwfase ligt tussen de entreehal en het overdekte bad. Het heeft twee ingangen vanaf de hal van 't Val leibad en vanaf de ingang van de sporthal en wordt gecompleteerd plaats waar nu de vergaderruimte van het Valleibad is) en een groot terras, door een keuken (te bouwen op de Om het restaurant te bezoeken behoeft men eerst geen entree voor een sport wedstrijd te betalen of e enzwemkaart- je te kopen. De Veenendaalse kegelclubs kunnen vermoedelijk reeds begin oktober ge bruikmaken van de prachtige volauto matische kegelbanen. In deze ruimte is ook een kleine bar gepland voor het gezelligheidselement, dat onverbreke lijk verbonden is met deze sport. Niet alleen clubs maar ook particulie ren kunnen bepaalde tjjden de kegel- sport beoefenen, want de sportstichting brengt geldklokken aan bij de banen. De baden die volgend jaar, samen met de sporthal officieel zullen worden geopend zijn toegankelijk via de entree van de sporthal. Onder het ach terste gedeelte van de hal heeft de stich ting demontabele kleedkamers en rui me garderobes gepland. Na het zwemsei- zoen worden deze cabines verwijderd en kunnen plaatselijke verenigingen deze ruimte benutten voor tentoonstel lingen, bazaars, etc. Met de aanleg van het 50-meterbad en het bijzonder grote gezinsbad is men al ver gevorderd, terwijl de twee kleu- terbaden nog moeten worden aange legd. Deze bassins vormen een afgeslo ten gedeelte van het complex, voorzien van perrons met viltlagen. Ook de gro te bassins worden omzoomd door brede perrons met daarlangs vele bloembak ken enz. Met de bouw van de ligtrede on der meer te gebruiken als tribune bij zwem- en waterpolowedstrijden moet men eveneens nog starten. In de laatste fase wordt ook het restaurant met terras gerealiseerd. In het 50-meterbad wordt overigens geen springkuil gebouwd. De zware fi nanciële offers die de aanleg hiervan zou vergen hebben de sportstichting doen besluiten hiervan af te zien. VEENENDAAL „De Ontmoeting" is de toepasselijke naam voor het wijk centrum van de hervormde wijkgemeente-vvest, die mej. J. van Kooien voor het gisteravond geopende fraaie gebouwtje bedacht. Met dit hervormde wijk- gebouw is het Prins Willem-Alexanderpark weer een stukje dichter bij de completering gekomen. Gelegen aan de grens van deze nieuwe wijk, vlak bij de Zandstraat, symboli seert het gebouw tevens de ontmoeting van het nieuwe met het oude Veenen daal. Het fraaie gebouwtje, dat eerlang als bijgebouw van een kapel moet gaan die nen, heeft ds. A. Vroegindeweij ongeveer 300 mijlpalen gekost (ds. Vroegin- deweij is beheerder van het uitbreidingsfonds in de hervormde gemeente in Veenendaal en elke keer als er weer duizend gulden vol is spreekt hij in het „Veens Kerkblad" van het bereiken van een mijlpaal). Ds. A. Wisgerhof, de wijkpredikant van de Westwijk mocht uit handen van de heer A. A. v.d. Loosdrecht de sleu tel, overhandigd namens de kerkvoog dij, ontvangen. Dat was het begin van een feestelijke avond, waarbij alle ge ledingen van het kerkelijk leven in de Westwijk betrokken waren. Alle ver enigingen en comités waren vertegen woordigd. Vele daarvan zorgden boven dien voor completering van de inventa ris van het nieuwe gebouwtje. Namens de mannenvereniging bood de heer Van Wakeren een wandtekst voor de spreekkamer aan. Mevrouw v.d. Weerd schonk namens het dames comité een fraaie houten bloembak, de heer Bouwman droeg namens de band recordercommissie vrijwel de gehele keukeninventaris aan en mej. Weijen gaf een klok namens de lidmatenkring. Het fraaie interieur van wijkcen trum ,De Ontmoetin,g" in het PW A-park. Aannemer Kelderman bood namens zijn bedrijf en de onderaannemers een tweede klok aan. Van enkele Veenen daalse bedrijven waren er ook geschen ken gekomen. Een sigarenfabriek zorg de voor sigaren en een aantal asbakken en een warenhuis deed een keukentafel cadeau. Het wijkcentrum bestaat uit een rui me hal, een door schuifwanden in drieën te delen zaaltje, een spreekka mertje voor de wijkpredikant en enkele huishoudelijke ruimten zoals een keu ken en een grote bergruimte. Het fraaie ontwerp van architect Vel- lekoop is uitgevoerd in een mooie lichte steen. Bij de afwerking is van verschil lende houtsoorten gebruik gemaakt. De verlichting in het zaaltje is gedeeltelijk indirect, doordat tl-buizen tussen de plafonddelen zijn geplaatst. Het wijkcentrum zal in de eerste plaats een ontmoetingscentrum voor de hervormde wijkgemeente worden. Alle vormen van kerkelijk zullen er plaats gaan vinden. „Het is", zo vertelde ds. Wisgerhof, „mogelijk dat er gebruik van kan worden gemaakt voor „alge meen christelijke doeleinden". Volgens de dominee is het gebouw zeer geschikt om dienst te doen als uit vaartcentrum, iets waaraan in een flat- wijk als het PWA-park veel behoefte bestaat. Het gebouw zal niet beschik baar worden gesteld voor bruiloften en partijen. Ook andere aanvragen om verhuur van het gebouw zullen streng worden overwogen. De buurt die al angst heeft getoond voor beatfeesten kan wat dat betreft gerust zijn: la waaierige bijeenkomsten worden er niet gehouden. Wel vindt er al een kleuterschool onderdak. Hoewel het gebouw er zeker voor ge schikt zou zijn er zouden tussen de 250 en 300 zitplaatsen te creëren zijn zal het voorlopig nog niet worden ge bruikt als kerkruimte. Ondanks dat is ds. Wisgerhof aan het sparen voor een pijporgeltje (een unit-positief je). Hij heeft daarvoor al een „orgelpotje", dat deze avond werd versterkt met de op brengst van een oliebollenactie, die vijf jaar geleden werd gehouden. De op brengst daarvan is inmiddels tot onge veer 2.200 opgelopen. Het orgel dat ds. Wisgerhof op het oog heeft kost tussen de 8.000 en 9.000 gul den, zodat er al een aardig begin is. In een uitbouw van de sporthal is de zuiverings- en verwarmingsinstallatie van het sportcomplex ondergebracht. „Eén van de meest kostbare gedeelten van het sportcentrum", vertelde de heer Van de Kamp. Het zuiveringssysteem voor het water van de open bassins is volgens dezelfde formule ontwikkeld als gehanteerd in het overdekte 25-meterbad. De verwar mingsinstallatie is zowel om het water in de baden op de gewenste tempera tuur te brengen als de sporthal te ver warmen. Dat gebeurt met dezelfde ke tels. Het gehele sportcentrum heeft de ge meente Veenendaal ruim 4,1 miljoen gulden gekost, bij welk bedrag niet zijn inbegrepen de grondkosten. De realise ring van het instructiebad vergde 320.000 gulden, het overdekte 25-meterbad kostte 1,2 miljoen gulden en voor de twee laatste bouwfasen sporthal en badcomplex hebben de kosten inmiddels de 2,5 miljoen gulden overschreden. ELST Verloren: lichtmeter van fototoestel. Gevonden: blauwe maxi-jurk en zonnebril. Inlichtingen bij de Rijks politie in Eist. O^ERBERG Maandagavond ver gaderde de Chr. Plattelandsvrouwen bond, afdeling Overberg voor de eerste keér in het nieuwe seizoen. Spreker voor deze avond was dr. L. W. S. v. d. Burg, arts te Leersum, die een inleiding hield over het kankervraagstuk. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een dankbaar gebruik gemaakt. VEENENDAAL De motor- en au toclub „Veenendaal" organiseertzater- dagmiddag 26 september de jaarlijkse „Coupe de La Montagne" rit voor auto's motoren en scooters. De start vindt plaats bij hotel „La Montagne" waar de eerste deelnemer om 13.31 uur vertrekt. Naast de wissel beker is er nog een keur aan andere prijzen waaronder voor de A. en B. klasse een autoradio. De rit is circa 110 km lang.

De Vallei | 1970 | | pagina 3