Pluimveehouders bezinnen voor zij demonstreren N.O.P. niet blij met plannen N.Y.L. Papierfabriek „De Hoop" gaat fors uitbreiden Betrekkelijk kleine WHC-kudde i mili ...dan krijgt u van ons 500 gram IFlanellen voor maar Geruwde jongens prima model Handpèren Pruimen Biefstuk p. paar paar KIJKGRIJP mi Deze week extra goedkoop v.a. Eiermarkt Inbraak III I ll Mr. Deen ambtenaar burg. stand af Meer subsidie voor godsdienst onderwijs 250 gram Al 99 dacht ik Z& Triumph de vienne 2 kilo nnjpe 1 kilo mals. GROENWOUDTS SUPERMARKT Hoofdstraat 2-4, Veenendaal WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1970 UTRECHT Het was 's morgens een wat rumoerige huihoudelijke vergadering geweest, vertelde een lid van de Nederlandse Organisatie van Pluimveehouders (N.O.P.). toen die organisatie dinsdagmiddag in Utrecht haar achter gesloten den- ren begonnen beraadslagingen in openbaarheid voortzette. Rumoerig kon men het middaggedeelte van deze jaarvergadering niet noemen, maar het rumoer van de ochtend gonsde toch wel na in vele felle kritieken waartegen de beide inleiders, vooriztter ir. F. N. Sikkes van de N.O.P. en vooriztter ir. C. S. Knottnerus van het Landbouwschap, zich na het van het blad uitspreken hunner betogen staande moesten zien te houden. Oorzaak van die botsingen der meningen was de moeilijke situatie waarin de legpluimveehouders aich tengevolge van de lage eierprijzen bevinden. Toch waren de meeste leden van de NOP er blijkbaar niet zo erg op ge brand, mee te doen aan de demonstra tie die de buiten hun organisatie staan de Nederlandse Vereniging van Leg pluimveehouders volgende week dins dag (29 september) in Den Haag wil gaan houden. Het NOP-lid Reijer Brons uit Terschuur, in de kring zijner colle ga's o.m. bekend door vele ingezonden stukken in vakbladen en een onlangs aan minister Lardinois gezonden open brief, kreeg tenminste maar een mager applaus toen hij dit voorstelde. Wel kreeg tenslotte de sectie legpluimvee- houderij van de NOP van voorzitter Sikkes het verzoek, zich op korte ter mijn te beraden over een „aangepaste vorm" waarin men uiting kan geven aan zijn ontevredenheid. Het moet geen demonstratie worden, vond de voorzit ter, en ook geen actie die als een boe merang naar de NOP terugkomt, Als de sectie klaar is met haar beraad zal ze het resultaat aan dagelijks bestuur en hoofdbestuur moeten voorleggen, want, aldus ir. Sikkes, het hoofdbestuur is de Daas, Veel werd er tijdens de discussie ge sproken over de verlanglijst van tien punten, die in mei in 'n demonstratieve vergadering van de NOP te Barneveld werd opgesteld. Veel en kritisch ook over de behandeling van die tien pun ten door het Landbouwschap, de lijst van zes punten die het schap tenslotte aan de minister van landbouw presen teerde en de wijze waarop de minister erop reageerde. De NOP had een in- voerstop gewild voor alle eieren en eierprodukten uit niet-EEG-landen. Het Landbouwschap, door zijn deskundigen gewaarschuwd dat men zo'n wens waarschijnlijk weinig zou bereiken, vroeg in de plaats daarvan om juiste hantering van de EEG-verordening voor eieren. Ook ten aanzien van lan den met staatshandel. Minister Lardi nois zegde toe daarop te zullen toezien en NOP-voorzitter Sikkes uitte in zijn rede de veronderstelling, dat dit in de praktijk toch een invoerstop betekent. NVL-voorzitter Nieuwenhuis daaren tegen vond die ministeriële toezegging zeer onvoldoende, omdat er in- juni en juli toch nog 21,5 miljoen eieren uit derde landen zijn ingevoerd nadat er tot en met mei al 28,5 miljoen waren binnengekomen. Ir. Knottnerus: volledig sluiten doen de regels nooit. Er zijn invoeren uit landen met staatshandel waar men ook met heffingen niets aan kan doen, om dat zulke landen exporteren ook als het hun hopen geld kost. Daarom zag hij er iets in, in, de invoer uit zulke landen te contingenteren. Maar het volledig slui ten van de grenzen, daar moet een be- RHENEN Oud-wethouder rar. J. Deen, thans gewoon lid van de gemeen teraad voor de Partij van de Arbeid, heeft te kennen gegeven te zullen be danken voor de functie van ambtenaar in de burgerlijke stand. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de ze wens in te willigen en hem per 1 oktober 1970 als zodanig eervol ontslag te verlenen. De gemeente Rhenen beschikt nu nog #ver de volgende ambtenaren van de burgerlijke stand: Jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, burgemeester; W. C. Pieters, gemeente secretaris; W. Th. Hofland, waarne mend gemeentesecretaris; J. Cornelis- sen en J. C. Kijnen, beiden verbonden aan de afdeling burgerlijke stand ter gemeentesecretarie; H. Griffioen, oud-wethouder en oud-gemeenteraads lid en T. van Lienden, wethouder. RHENEN Sinds 1 januari 1968 subsidieert de gemeente Rhenen het godsdienstonderwijs op de openbare scholen met 10.- per leerling die de catechisatie volgt. Achter deze subsidie staat de doelstelling, dat wordt bevor derd. dat het godsdienstonderwijs op de openbare scholen behoorlijk kan wor den verzorgd. Burgemeester en wethouders achten het billijk, dat de subsidie regelmatig wordt aangepast aan de loon- en prijs stijgingen Er is sinds de laatste verho ging een opgaande lijn van 23.17 pet. Zij stellen de gemeenteraad voor per 1 januari van het komende jaar een ver hoging toe te passen van een rijksdaal der en daarmee deze toelage te brengen op 12,50 per leerling. De eiermarkt blijft moeilijk. Het mankeert in de EEG vooral aan afzet naar derde landen, waardoor de last van de overvoerde markt geheel door de partnerlanden te dragen is. Welis waar wordt door de produktenindustrie vrij ruim gedisponeerd, wat tot een ze kere, hoewel niet voldoende ontlasting van de markt bijdraagt. In Duitsland is momenteel nog betrekkelijk weinig ruimte, gezien de omvang van de eigen produktie. België had een vrij redelijke afzet naar Frankrijk, waar de markt iets vriendelijker gestemd was. In de week tot 12 sept. werden bijna 21 3/4 miljoen eieren uitgevoerd waarvan 18,2 miljoen naar Duitsland en 2,1 miljoen naar Oostenrijk. Aan broedeieren wer den 1.320.134 stuks uitgevoerd, waarvan 909.454 naar Duitsland en 366.120 naar Oostenrijk. drijfstak die een groot deel van haar produktie exporteert bijzonder mee op passen. Andere landen zouden het wel eens na kunnen doen. Ir. Sikkes meende dat met de Barne- veldse actiepunten toch wel is bereikt dat in Brussel werkelijk met extra zdrg wordt nagegaan of de EEG-verordening met name bij importen uit derde lan den wordt nageleefd, en dat er een merkbare stimulans is gekomen voor de export van eiprodukten. Ook is er bij de Nederlandse beleidslichamen zoals de 3 centrale landbouworganisaties en het Landbouwschap meer begrip geko men voor de problemen der pluimvee houders. Dat laatste is niet te onder schatten, vond de heer Sikkes. VEENENDAAL In het clubhuis van de SKF-korfbalclub is ingebro ken. Er wordt een krat pils en wat limonade vermist. Lege flesjes zijn in de buurt, teruggevonden. De inbraak moet in de nacht van zondag op maandag zijn gepleegd. (Van een onzer redacteuren) EERBEEK De N.V. Papierfabriek „de Hoop" gaat belangrijk uitbreiden. Daarmee is een investering gemoeid van enkele tientallen miljoenen, waarvoor de financiering rond is. Er komt een nieuwe papierfabriek, waarin een machine die enig op het vasteland van Europa is. Zü wordt 120 meter lang. Er komen tien Europese landen aan te pas om de machine te bouwen en onderdelen te leveren. Voorts wordt een nieuw centraal kantoor ge bouwd. Daarin komt een aanmerkelijk grotere computer dan degene die nu van het I.B.M. is gehuurd. Voorts wordt het proces volgens welk semi-chemlcal papier wordt gemaakt van loofhout vernieuwd. En wanneer dat allemaal rond is moet ook de cen trale uitgebreid worden. Naar verwach ting zal het opstarten van de machine in april 1972 plaatsvinden. „De Hoop" is met haar werknemers in overleg getre den om nog dit jaar continu te draaien. De produktie van papier wordt straks opgevoerd van 300 tot 450 ton per dag. „De Hoop" heeft ruim 1200 werknemers in bedrijven te Eerbeek, Zutphen, Zaandam en Tilburg. Geachte redactie, Zaterdag jl. ontving ik uw blad van maandag 14 september 1970. Ik was zeer benieuwd, maar wat er in de sport- rubriek betreffende de wedstrijd DO- VO-WHC stond vermeld. Wie schetst mijn verbazing toen ik de kop en het eerste gedeelte van dat verslag had ge lezen. Uw verslaggever beschikt wel over de nodige fantasie!! Hij schrijft: „WHC kudde sloeg op hol". Nou dat is dan wel een betrekke lijke kleine kudde, die men tot een paar personen terug kan brengen. Deze hadden zeker agressieve bedoelingen, maar daarvan is niet veel gekomen, daar een aantal goedwillende WHC-ers (bestuursleden en spelers) de scheids rechter beschermden. De zinsnede, „de referee werd getrapt en geslagen", kan hierdoor ook wel vervallen, daar de scheidsrechter er helemaal niet zo slecht is afgekomen. Ik heb nadien per soonlijk met de scheidsrechter in zijn kleedkamer gesproken en hij deelde mij mede, dat hij slechts één keer was geschopt, hetgeen echter van weinig betekenis was. Dit heeft hij nadien in de bestuurs kamer van DOVO nog eens herhaald, waar KNVB-bestuurders, de besturen van DOVO en WHC en enkele verslag gevers, waaronder ook de uwe, aanwe zig waren. Dit getuigt van weinig spor tiviteit van uw sportverslaggever. Laat hij de zaken naar juistheid weergeven. Daarmede zijn de verenigingen, maar zeer zeker ook uw blad gediend. In hoeveel personen kan hij zich wel splitsen, dat hij kennelijk alles heeft gezien. Die vechtpartijen onder het pu bliek zijn voor mij dan ook een vraag teken. Die heb in niet gezien, maar ik kan ook niet zeggen, dat het niet zo was. Wel heb ik mij nu links en rechts laten informeren maar van agressiviteit heb ik weinig gehoord. De supporters hebben wel een heftige woordenwisse ling gehad, maar of er daadwerkelijk is gevochten, dat is er niet uitgekomen. Verder zou ik als voorzitter hebben gezegd" „fanatiekelingen". Nu dat is niet over mijn lippen gekomen. Ik heb voor de wedstrijd wel een gesprek met hem gehad en over de supporters gesproken. Ik heb daarbij gezegd, „weinig goede supporters". Daarbij heb ik nog gezegd, dat de WHC-supporters te passief wa ren. Je hoorde ze langs de lijn niet op een enkele uitzondering na. We hebben niet zo'n schare, die luidkeels blijft aanmoedigen om hun elftal naar een goed resultaat te schreeuwen. Geen Feijenoord-legioen of een Bislet gelijk. Wel een heel andere uitleg van „slechte supporters". Neemt echter niet weg, dat ik het blijf betreuren, dat er supporters zijn die menen op agressieve wijze hun ongenoegen kenbaar te moe ten maken. Gelukkig heeft WHC in den lande een zeer goede naam, wat ook inhoudt, dat er bij wedstrijden van HC nage noeg geen ongeregeldheden gebeuren. De strafcommissie van de KNVB heeft al in geen jaren (vele jaren) een zaak van ons gehad en we streven ernaar om dit zo te houden. Ik zou gaarne zien, dat u dit schrij ven in zijn geheel als een ingezonden stuk in uw blad zou willen opnemen. .Juist in zijn geheel, daar er bij ver knipping van het artikel mogelijk een andere uitleg aan zou kunnen worden gegeven. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Met vriendelijke sportgroeten De voorzitter van WHC. E. Vredeveldt, Ericastraat 35, Wezep Tel. 05207-1281. Naschrift redactie: Onze verslaggever is inderdaad getuige geweest van het feit dat arbiter Bos werd geslagen en getrapt alsmede van de vechtpartijen die ontstonden tussen supporters. Overigens is o.i. uit het verslag dui delijk gebleken, dat WHC-bestuurders, spelers en goedwillende supporters, het gedrag van de heethoofden uit Wezep ten strengste afkeurden. Het isgeenszins de bedoeling geweest de goede naam van WHC te besmeuren. Dat. die in het zaterdagvoetbal voor treffelijke reputatie in Veenendaal wat in het gedrang is gekomen, moet uit sluitend worden toegeschreven aan een bepaalde categorie weinig elegant op tredende WHC-aanhangers, van wie het aantal (uiteraard) moeilijk is te schat ten. Scnoudeifl karbonade Jongens weekenders m Spijker broeken O /3^£<ja Badstof ankiets

De Vallei | 1970 | | pagina 4