Nieuw wasmiddel forse stap naar milieubehoud Als u verslaafd wilt raken aan een stimulerend middel: kaas uit't vuistje TV houdt bliksemactie voor nieuw Rode-Kruisschip ,Blood, Sweat and Tears' vanavond via de radio Voorlopig nog geen olie uit Alaska Vrij-uit" over fietsen Heer Bommel en de Slijtmijt Herhaling „Zoon des Mensen'' ZEEPFABRIEK „DE KLOK" ZORGT VOOR WERELDPRIMEUR Terug naar grootmoeders werkelijk sneeuwwitte was Led Zeppelin bij Britten geliefder dan de Beatles Discussie over Human Power Religion Woensdagavond 14 oktober a.s.: programmaos VANAVOND MORGEN Als eerste ter wereld brengt de ïeepfabriek „De Klok" te Heer- de een wasmiddel op de markt dat geen fosfaat bevat. Dit is - in het kader van de mondiaal in de belangstelling staande milieu verontreiniging zonder meer een sensationele ontwikkeling in de wasmiddelenindustrie. Voor 50 procent wordt milieu bederf in ons land veroorzaakt door lozing van was- en afwas- water in het oppervlaktewater. Wanneer elke huisvrouw dit wasmiddel in de toekomst gaat gebruiken betekent dit dat de zo zorgwekkende vervuiling van het oppervlaktewater tot de helft kan worden teruggebracht. Een voordeel is tevens dat een aparte wasverzachter overbodig is ge worden, het wasgoed werkelijk wit wordt en zijn natuurlijke zachtheid behoudt. TROTS FEIT NIET VOORZIEN ,,ALGEN"-SMAAK LICENTIERECHTEN TELEVISIE MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1970 (Van onze financieel-economische redactie) De presentatie van dit nieuwe was middel komt op een tijdstip dat de milieuverontreiniging mondiaal op het politieke en industriële vlak in het middelpunt van de belangstelling staat. Kort geleden deed president Nixon nog de uitspraak, dat de fosfaten aanwezig in wasmiddelen, zo snel mogelijk ver vangen moeten worden om aan de snel toenemende waterverontreiniging een halt toe te roepen. Ook de Canadese regering is momenteel doende om dit zelfde probleem wettelijk te regelen. In West-Duitsland is van overheids weg reeds een verbod uitgevaardigd. Sedert 1965 bezinnen ook de Neder landse autoriteiten zich (langzaam en bedachtzaam als gebruikelijk) op dit probleem. Reeds geruime tijd is men door de dreiging van wettelijke maat regelen in de laboratoria van de grote zeepconcerns over de hele wereld koortsachtig op zoek naar een wasmid del dat zonder fosfaat kan worden ver vaardigd. Het is een trots feit voor de bescheiden aloude zeepfabriek „De Klok", dat men als eerste fabriek ter wereld de oplossing gevonden heeft. Men is in deze mondiaal voorloper geworden van een realistische aanpak, die de snel toenemende milieuveront reiniging in belangrijke mate kan te rug dringen. Tijdens een gisteren gehouden lande lijke persconferentie door de directie van zeepfabriek „De Klok" werd uiter aard niet de samenstelling van het nieuwe wasmiddel (waarop overigens geen patent is aangevraagd) bekend ge maakt. maar men liet wel doorschem- ren dat min of meer als basis de sa menstelling van het zeepprodukt uit grootmoeders tijd (rond 1900) heeft ge diend. In die tijd kwam de was sneeuwwit, uiteraard zonder de hulp van de moderne „witmakers", van de doorglijn. Dat was mogelijk omdat drooglijn. Dat was mogelijk omdat bruikte. Een jaar of twintig geleden, gesti- NEW YORK De aardolierijkdom men van Alaska zullen nog tenminste vijf jaar niet beschikbaar zijn. Hoewel d.- Amerikaanse minister van Binnen landse Zaken. Walter Hickel, heeft ver klaard. dat het voorbereidende werk voor de aanleg van een pijpleiding in het voorjaar van 1971 gereed zal ko men, zal het volgens deskundigen nog tenminste vier jaar duren om de leiding gereed te krijgen. In de kringen van de aardolie-indu strie is berekend, dat de pijpleiding op zijn vroegst in 1974 in gebruik zal wor den genomen. Aangezien Hickel echter gezinspeeld heeft op enige vertraging bij het verlenen van de vereiste ver gunning zal niet voor 1975 ruwe olie door de leiding beginnen te stromen. Voor de gewone man betekent dit. dat het nog vijf jaar zal duren voor dat de eerste olie uit Alaska beschikbaar komt als brandstof voor zijn automo biel of voor de verwarring van zijn huis. Intussen zullen de prijzen in de VS delen van het land heersen, steeds ho- door de olietekorten, die in sommige ger worden. H^t wordt zelfs mogelijk geacht, dat de levering van huisbrand olie hier en daar geheel gestaakt zal moeten worden. Voor de olieproducerende landen in Latijns-Arperika en het Midden-Oosten is de vertraging echter goed nieuws. Het betekent, dat hun olie gemakkelijk zal kunnen worden afgezet en dat de bui tenlandse aardoliewinningsbedrijven gevoelig zullen zijn voor alle druk om hun verkooppij rzen te verhogen. De be talingen aan de olieproducerende lan den zijn gebaseerd op die verkopprij- x en. Maar ook voor de oliemaatschappijen is de vertraging niet goed. De kosten van de aanleg der pijpleiding zijn mede door de inflatie reeds gestegen van 900 miljoen tot 2 miljard dollar. muleerd door de opkomst van de wasmachine, werd de echte zeep (die voor asmachines ongeschikt bleek), in steeds sneller tempo vervangen door de snel aan populariteit winnen de synthetische wasmiddelen. Deze waren goedkoper, hoewel ze aanvan kelijk minder waskracht hadden. Al spoedig werden fosfaten toegevoegd die de zeepfunctie van wateronthar der en vlekkenjager gingen vervul len. Nadien kwam de wasmiddelenin dustrie met biologische en enzymati sche inweekmiddelen, waardoor de was ook weer wit werd. Weinigen voorzagen echt de water- en luchtver ontreiniging, directer gezegd milieu bederf, die voor de helft door de wassende huisvrouw (voor de andere helft door de industrie) teweeg ge bracht. Juist de fosfaten in de synthetische wasmiddelen, die in grote hoeveelheden met waswater worden weggespoeld, zijn in belangrijke mate mede verantwoor delijk voor de vervuiling van het op pervlakte water. De problemen die dit oproept zijn vooral rond het IJsselmeer genoegzaam bekend. Mede door de toe nemende welvaart is de laatste tien jaar het gebruik van wasmiddelen in ons land vervijfvoudigd. Gezamenlijk lozen de Nederlandse huisvrouwen jaarlijks door weggespoeld waswater 19.000 ton fosfaat in de slechts 5 km3 water die ons land rijk is. Nederland geldt voor velen als een waterrijk land. maar dat is beslist niet waar. We zijn in feite een waterarm land, want de oppervlakte van onze sloten en plassen gaat niet samen met een vergelijkbaar grote diepte. Alleen al het Comomeer, om maar een duide lijk voorbeeld te noemen, bevat 27 m3 water, meer dan vijf maal zoveel als in heel Nederland. Het geeft bepaald een „algen"-smaak in de mond als we ons realiseren, dat wij het oppervlaktewa ter hélaas ook nodig hebben om riool water in te lozen, hetgeen merkwaardi gerwijs in ons land zonder blikken of blozen gecombineerd wordt met de., re creatie! Het afvalwater van tee a drie miljoen mensen komt in het IJssel meer. dat daarnaast drinkwaterreser voir en recreatieobject is! De combi natie van afvalwaterlozing en recrea tie zien wij ook in het Veluwerand- meer, waar de uitlaat van het onge zuiverde rioolwater van Harderwijk tot vorig slechts twee a drie kilome ter van de opgespoten Stranden ver wijderd is. Een dergelijke gang van zaken blijft soms jarenlang onopge merkt. totdat ineens een calamiteit gemeld wordt. Het voorgaande onderstreept wel heel duidelijk het belang van het door zeepfabriek „De Klok" ontwikkelde nieuwe wasmiddel. Fosfaten zijn in dit wasmiddel niet meer nodig, om de „drievoudige" reden dat échte zeep wassen, waterontharden en vlekken verwijderen allemaal alléén kan. Het is tevens geschikt voor de voorwas en de hoofdwas, terwijl het wasgoed (de laat ste twintig jaar een droom van elke wassende huisvrouw) zijn notuurlijke zachtheid behoudt. De directie van zeepfabriek „De Klok" is reeds in onderhandeling met andere producenten van wasmiddelen om de licentierechten te verkopen. Mo menteel beschikt men nog niet over voldoende basisgrondstof om het pro- dukt in ongelimiteerde hoeveelheden te vervaardigen. In de nabije toekomst zal dit zeker wel het geval zijn. Men mag verwachten dat in een tijd. waarin de mens schreeuwt om milieubehoud, hij zelf op de allereer ste plaats bereid zal zijn hiertoe bij te dragen. De Nederlandse huisvrouw kan als eerste, door dit nieuwe was middel te gebruiken, haar steentje bijdragen om het daadwerkelijk zo zorgwekkende probleem van de mi lieuverontreiniging tot een oplossing te brengen. De automobilisten gaan reeds „schoner" rijden. De huisvrouw kan nu „schoner" wassen met een „natuurlijk" schoonwasmiddel, dat tegelijkertijd een waarborg is voor LONDEN Uit een opinie-onder zoek van het blad The Melody Maker is gebleken dat de Beatles niet meer de koningen van de pop zijn in de ogen en oren der Britse jeugd. Bovenaan de lijst der prominenten staat nu een groep van vier man. getiteld „Led Zep pelin". alhoewel deze (Britse) rock groep pas drie gramofoonplaten heeft gemaakt. De laatste acht jaar waren de Beatles nummer een bij het jaarlijkse onder zoek van het muziekblad. Dit opinieon derzoek kan worden beschouwd als het officiële „Who is who" in de Britse we reld der populaire muziek. Als beste zangeres kwam de Canadese Joni Mit chell uit de bus, die gevoelige „volks liedjes" zingt en zich daarbij zelf vaak or het hakkebord begeleidt. Bij de mannen was de Amerikaan Bob Dylan rtümmer 1. Bij de groepen werd Led Zeppelin gevolgd door de Beatles, door Crosby, Stills, Nash and Young, door The Who en door The Mothers of Invention. een „schonere" natuur. De NV Zeepfabriek „De Klok" te Heerde werd in 1904 gesticht door de heer J. L. van Apeldoorn. Er werken momenteel ruim 100 werknemers. Se dert vorig jaar behoort de fabriek tot het concern van Douma's Verenigde Bedrijven, waarvan de heer Jan Douma (47) directeur is. Reeds voor de oorlog genoot de fabriek nationale bekendheid door de toen zeer bekende „Klokzeep" huishoudzeep, waaraan een attractief cadeaustelsel was verbonden. „De Klok" behoort tot de oudste merkarti- kelenfabrieken van Nederland en is de enige fabriek die nog onder eigen merk huishoudzeep in de handel brengt. De ontwikkeling van het nieu we wasmiddel geschiedde, onder leiding van drs. Limburg, in het eigen fa- briekslaboratorium te Heerde. Het discussieprogramma, dat de NOS-radio vanavond van 19.10 tot 19.35 uur via Hilversum 2 uitzendt, handelt over „Human Power Legion" een vredesbeweging, die onlangs werd gesticht op initiatief van de VPRO-medewerker Peter Flik. Ge sproken zal onder meer worden over wat in deze vredesbeweging nieuw en wat oud is. Aan de discussie ne men deel: Peter Flik, Herman van der Horst, redacteur van het solda- tenblad „Luktor", de anti-militarist G. Nabrink en Leo Schellekens, stu dent in de polemologie aan de R.K. Universiteit in Nijmegen. De discus sie wordt geleid door drs. L. M. Thomas. De produktie is in handen van Jan Roodbol. In het NOS-televisieprogramma „Vrij-Uit", dat zich bezig houdt met allerlei vormen van recreatie, kan men vanavond van 19.09 tot 19.30 uur via Nederland I kijken naar een reportage over de fiets. De fiets komt de laatste tijd steeds meer in de belangstelling. Steeds meer Nederlanders gaan weer fiet sen, niet alleen omdat het een ple zierige manier is om de vrije tijd te besteden, maar ook omdat fietsen een gezondere wijze van voortbewe gen is dan autorijden. Niet alleen fde mogelijkheden van de fiets, maar oók de historie, van velocipede tot vouwfiets komen in dit programma aan bod. Verder wordt aandacht besteed aan korte weekendtrips even over de grens. ADVERTENTIE Het is niet strafbaar, daar begint het al mee. En u mag rustig van 'zachte' naar 'harde' kazen gaan zonder enig risico. Misschien moet u soms wat heimelijk naar de keuken sluipen, omdat er te weinig van die gouden stuff in huis is. Zeg dan tegen uw vrouw dat er toch genoeg handelaren zijn die hele partijen in huis hebben. Voor prijzen waarvoor je verslaafd kunt blijven. 'High'/ leve de kaasi uit 't vuistje! Op woensdag 14 oktober zal heel Nederland in de ban komen van de bliksemactie Schip Ahoy, waarmee vijf miljoen gulden moet worden in gezameld voor een nieuw hospitaal schip voor het Nederlandsche Roode Kruis. Wie die avond de televisie aanzet zal op een zeer bijzondere wijze worden opgewekt om daarvoor geld te geven, voor zover hij of zij tenminste niet eerder al thuis met een collectebus is benaderd. De NOS zal van 20.20 uur tot middernacht uit het nieuwe Ahoy-complex in Rotterdam een sport-variété pro gramma uitzenden, waarmee top sporters en topartiesten het publiek zullen vragen een bijdrage te leve ren. De J. Henry Dunant bezorgt jaar lijks niet minder dan 2300 patiënten, die vaak al jaren aan hun bed zijn gekluisterd, een onvergetelijke va- <antie. De artsen vinden echter dat het schip niet meer voldoet aan de medische eisen, die tegenwoordig dienen te worden gesteld. Daarom moet begin 1972 een Henrv Dunant II in de vaart worden gebracht. En daarom moet nu vijf miljoen gulden >p tafel komen. De bekende auteur Anthony van Kampen zegt daarover deze maand in een artikel in de Blauwe Wimpel: „Welnu, dat geld zal er komen, om dat wij ons geen Nederlander kun nen voorstellen die „nee" zal zeggen als hem voor dit doel een bijdrage wordt gevraagd. Een doel, zo sociaal, zo menselijk, zo door en door sym pathiek. dat ieder woord van aanbe veling uiteraard overbodig is. Wan neer één schip zich in de volle, vol strekt universele sympathie van de natie mag verheugen, dan is dat wel de J Henry Dunant. het hospitaal schip van het Nederlandsche Roode Kruis". De actie begint binnenkort al met een aantal plaatselijke evenementen, zoals een grote optocht in 't Harde, een wadloop bij Pieterburen, een oproep van een predikant uit Urk via de Visserijband aan de Noord- zeevissers, en een collecte onder de opvarenden van de ongeveer 7006 schepen, die op 30 september in de sluizen worden geschut. Tussen 3 en 12 oktober zal op honderden sportvelden, in zwemba den. sporthallen en sportzalen geld worden opgehaald, want de actie is voor een groot deel geadopteerd NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Den Haag Vandaag. 19.09 (K) Vrij-uit, programma over de recreatie. 19.30 IKOR/CVK RKK: Kenmerk, wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 P.P.: Uitzending van de Com munistische Partij Nederland. 20.30 SOC.: Uitzending van de Stich ting Socutera. 20.35 NOS: All fall down. Ameri kaanse speelfilm. (Rijkskeu ring 18 jaar). 22.20 Studio Sport. 22.45-22.50 (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Felix de kat. 19.11 (K) Piste, variétéprogramma. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: De jaren 1945-1950, do cumentaire serie: 3. Van de smalle naar de brede basis. 21.00 (K) The Outsider, TV-serie. De ontvluchte gevangene. 21.50 Zelf doen, informatief pro gramma. 22.30 NOS: (K) Journaal. 22.35-23.00 TELEAC: Dammen voor beginners (herh. les 1). DUITSLAND I (Reg. programma: NDR: 18.00 (K) Gesprek. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- i MMMM 6985 Oplettende lezertjes zullen hebben begrepen, dat Tom Poes de in secten uit heer Ollie's terrarium had ge haald. „Dat is veiliger", dacht hij. „Ik kan ze niet in Bommelstein laten, nu heer Bom mel aan het onderhandelen is met die Steen breek". „Waar breng je ons eigenlijk naar toe?" vroeg Maaike Prut klagelijk. „Je moet niet denken, dat het prettig is om in een hand voortgedragen te worden. Als er niet overal groen was. zou ik al weg gevlogen zijn". „Ik zoek een paar kennissen", begon Tom Poes. maar Memel Parduin viel hem in de rede. „Stil eens", riep hij uit. „Ik hoor de kleintjes! De kinderen komen er aan!" „Onzin", zei Tom Poes, „dat zijn Kwe- tal enPastinakel; en die zocht ik net. Ze kunnen me vertellen, wat ik het beste met jullie kan doen". Hij liep snel op de beide ventjes toe. die met een piepende kruiwagen nader den. en hield ze staande. „Kijk nu toch", zei Pee Pastinakel. zijn voertuigje neerzettend; en Kwetal vulde aan: „Daar heeft hij een paar Kaduke- vers uit het Memeldal bij zich! Wat gaat hij daar mee doen?" ..Dat wilde ik juist aan jullie vragen", zei Tom Poes Ze zijn gevaarlijk. Over een poosje gaan ze nieuwe eitjes leggen, en dan is het einde niet te zien. De hele stad gaat er aan!" „Ze zijn nuttig!" verbeterde Kwetal streng. „Ik heb ze zelf gefokt om de ver stening tegen te gaan!" „Wat hij zegt is k wad rat en praat", be aamde Pee. „We hebben hier, in deze kist, de kleintjes uit Bommel's garage. Die worden net zo groot als die twee daar en dan gaan ze ook eieren leggen en zodoende komen er steeds meer. en het einde is niet te zien. zoals hij zegt. Maar dat is toch goed? De stad wordt veel te groot, en de/e insecten beschermen de natuur! Geef die twee maar hier. dan kunnen ze bij hun kinderen blijven". door de Nederlandse sportwereld. Op 14 oktober vindt tussen 19.00 en 20.00 uur overal in het land een huis aan huis collecte plaats en vele ban ken zullen die avond open zijn. Ook zal men tijdens de marathon tv uit zending bijdragen kunnen toezeggen vla de enkele honderden telefoons, die er in het Ahoy-complex te Rot terdam voor dit doel zullen worden opgesteld. En natuurlijk kunt u ook nu reeds geld storten voor Actie Schip Ahoy, postgiro 50607, Eindhoven (voor re keninghouders bij de Gemeentegiro Amsterdam, X 50607); Want het de vies moet thans zijn: alle hens aan dek voor Schip Ahoy. De Amerikaanse popgroep ..Blood, Sweat and Tears", zoals deze zaterdag jl. een nachconcert gaf inhet Concertgebouw in Am sterdam (zanger David Thoijias zwaait op de foto met de gong). Vanavond zendt de NOS-radio van acht uur tot half elf via Hilversum 2 de opname uit. die zij van dit concert maakte. Deze uitzending in stereo, die wordt gepresenteerd door Michiel de Ruyter, komt in de plaats van de herhaling van het programma .Holland Festival Mu sic Hall" met Adèle BloemendaaL Jenny Arean. Gerard Cox en Frans Halsema. Deze herhaling zal op een nog nader te bepalen datum ivorden uitgezonden. schau-Magazin. 19.26 (K) Der Fall von nebenan, TV-film. 19.59 Progr. óverzicht. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 (K) en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Sebastian. TV-feuilleton. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met Nieuws. 19.25 (K) Mein Freund Ben. TV-serie.). 20.00 (K) Journaal en weerber. 20.15 Filmrep. 21.00 (K) Filmportret. 22.00 Interview mit der Geschichte, TV-film. 22.35 (K) Journaal, com mentaar en weerber. 22.55 Voetbal reportages. 23.40 (K) Journaal. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muzieg 18.40 Westlich von Santa Fé. TV-film. 19.10 John Klings Aben- teuer, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws act. en weerber. 20.15 (K) Informa ties en meningen over actuele the ma's. Aansl.: Nieuws. 21.00 Woyzeck TV-spel. 22.30 (K) Nieuws en weer ber. NEDERLAND I 11.10-11.35 en 14.00-14.50: School televisie. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Der Scheck, detec tive-film. 11.30 Informaties en me ningen- over actuele thema's. 12.15 Abenteuerliche Geschichten, TV- serie. 12.50 Internationaal persover zicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (K) Voor de kinderen. 17.25 (K) Natuurwetenschap en tech niek. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND 2 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 (K) ZDF-Werkstatt (tv-serie). HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte gr. muz. 8.00 Nws, 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte gr. muz. (ver volg). (Om 8.30-8.33 De groenteman.). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klassieke kamermuz. (opn.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen: popu lair verz. pl.- progr, (11.00-11.02 Nws.). 11.30 Voor de vrouw. (11.55 Beursber.). 12.30 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 't Muzikantenuur: 1. Viool en piano en hobo: modedne muziek; II. Schwetzinger Festspiele 1970: in strumentaal ensemble: Baroksona- ten; III. Stereo: Orgelconcert: oude muz. 14.30 't Is historisch: een pro gramma over geschiedenis. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Muzen: kunstkroniek. 17.00 AVRO's Toppop. 17.30 O, een rondje radio. 17.50 (NOS) Hockey-toernooi om de Europese beker te Brussel. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radio journaal. 18.20 Uitzending van de PSP. 18.30 Stereo: Licht orkest met licht instrumentaal intermezzo. 19.00 Amateurs musiceren: Fanfare orkest. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel: radio- cathegese. 19.50 Avondgebed: herv. kerkdienst AVRO: 20.05 Huwelijks portret. 22.30 Nws. 22.35 Med. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Stereo Internationale Gaudeamus Muzie kweek 1970. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende Het Ikor herhaalt donderdag 8 okto ber (om 20.20 uur op het tweede net) het geruchtmakende Engelse tv-spel „Zoon des mensen". Voor het eerst zond deze omroep het spel „Son of Men" van de Engelsman Dennis Potter in maart van dit jaar uit. woord. 7.15 Stereo: Bdtlirterie: klass. muz. (gr.). (7.30 Nws; 7.32 Act.; 7.50 Overweging; 8.00-8.10 Nws.). 8.30 Nws. 8.2 Voor de huisvrouw (9.00-9.10 Gym. voor de vrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pe dagogische lezing. 10.20 Stereo: Mu ziek uit de Barok: KRO: 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Med. NCRV: 12.00 Los-Vast, gevar. progr. (12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Hier en Nu, act.). 12.50 Herv. kerkdienst.- 13.10 Los- Vast (vervólg.). 14.00 Stereo: The Ki- lima Hawaiians Show. 14.25 Stereo: Folklore en avantgarde: mod. ka mermuz. (gr.). 15.00 Geref. kerk dienst. tfoS: 15.30 Skivatoon: infor matie over nieuwe langspeelschij- ven. (16.00 Nws.). 16.15 Meer over minder: een progr. met meer infor matie over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. NCRV: 17.45 Hier en Nu: sportac- tualiteiten. 18.00 Tijd vrij voor mu ziek in vrije tijd: Zangvereniging en accordeonvereniging. 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu: act. 19.00 Spek- trum:- maatschappelijke vraagstuk ken nader belicht. 19.15 Stereo: Le ger des Heilskwartier. 19.30 Entr'ac te, gevar. progr. 21.00De jeugd op eigen wieken, seriehoorspel (deel 17). 21.28 Koorzang (gr.). 21.50 Kerkor gelconcert. (opn.). 22.20 Avondover denking. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Vakantietoeslag: progr. met actuele informatie over alle facetten van het toerisme. 3.15 Stereo: Jazz-time. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV:-, 9.00 Nws. 9.02 Terug van weggeweest: muz. van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Zzzoeff een instrumentaal progr. 11.00 Nws. 11.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nws.). NOS: 12.00 Nws. 12.03 Pop slick. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Waarom niet: een ontspannen lunchprogr. 14.00 Nws. 14.03 Holster: een mixtu re van Pop en Country. (15.00-15.02 Nws.). 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrrpopmagazine. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Draaijijofdraaiik: verz. pl. progr. Ned. Herv. Kerk roepen te IJsselmuiden: S. P. van Assenbergh te Veenendaal; te N.O. Polder: J. L. Ravensloot te Veen (N.-Br.); te Hasselt: H. Jongerden te Veenendaal. \angenomen het beroep door de classis Maastricht als predikant voor buitengewone werkzaamhe den (ziekenhuispredikant Wever ziekenhuis te Heerlen) drs. W. Heins te Geleen. Tedankt voor Delft: M. H. Boogert te Hellendoorn. Gereformeerde Kerken Tand. P. Huizenga, Reiddorp 30 te Dokkum is i.v.m. benoeming tot godsdienstleraar te Dokkum niet beroepbaar, maar kan wel 's zon dags de kerken dienen. Geref Kerken Vrijgemaakt 'eroepen te Ede (in samenwerking met Wageningen): J. F. Heij te Amersfoort. Bedankt voor Vrouwenpolder en voor Nieuwleusen: P. Deddens te Rozenburg. Chr. Geref. Kerken P'roepen te Nieuwendam: J. de Jong te Emmeloord. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Haarlem: W. Suyker te Lisse te Franklin Lakes (New 'ersey. (Ver St.): A. H. den Boer te Ridderkerk.

De Vallei | 1970 | | pagina 9