Geneeskundige zorg en brandweer komen eerst in aanmerking Roulatie systeem voor D'66/P.P.R. raadsleden Belastingbetalers en industrie moeten ruim acht ton opbrengen Morgen topper op „Salamander" Stuwgroepen bestuderen samenwerking van „de zes W ie vervuilt moet betalen Tarief naar gezinssterkte praktisch onmogelijk KERKDIENSTEN Geldboete en ontzegging «feëist Cu n era toren weer verder uit steigers Volop tennis in Khenen en Amerongen CA N DIA *66 ONTMOET SAESTUM VOETBAL- PROGRAMMA Woningeomminsie adviseert niet meer bij woningtoewijzing MAA TREGEL MOET MACHTSVORMING VOORKOMEN Deze sticker op een auto zegt: tot op een honderdste millimeter nauwkeurig uitgelijnd, gebalanceerd. Elektronisch. Abi heeft er de apparatuur voor. Tjóent camber, caster, toespoor, uitspoor exakt volgens voorschrift van de fabrikant. En u hebt \bi vlakbij. Dus... van roekei stoel als het over verzekeringen gaat AFDELING l TRECHT ede 08380-12897 renkum 08373 - 2979 2AT&RDAG 26 SEPTEMB&R 1970 VEENENDAAL De samenwerking die in een embryonale vorm al bestond tussen de gemeenten Veenendaal, Ede, Wageningen, Khenen. Kenkum en Bar- neveld heeft gisteren wat meer gestalte gekregen door het instellen van twee stuwgroepen die de mogelijkheden gaan bestuderen in hoeverre samengaan toogelijk k op het gebied van de brandweer en/de gemeentelijke geneeskundige •org. Daartoe vond gistermogen in het ge meentehuis van Ede een bespreking plaats tussen vertegenwoordigers van de zes gemeenten, die ondermeer werd bijgewoond door vertegenwoordigers van de chef van het kabinet van de Commissaris van de Koningin in de provincie Gelderland en adviseurs van de provinciale gezondheidsdienst. De stuwgroepen gaan de gedachten aan samenwerking op het gebied van brandweer en gezondheidszorg verder uitdiepen. Over de samenwerking van de zes gemeenten in haar geheel merk te burgemeester J. Slot onder meer op: ..Wij zijn het eens geworden, dat wij niet met elkaar om de tafel gaan zitten om zo snel mogelijk een regio te vor men en daarna te gaan bezien wat daar zoal in onder te brengen valt, maar dat wij de omgekeerde methode prefereren namelijk een onderzoek in te stellen in hoeverre een aantal deeltaken van ons VEENENDAAL De woningcom missie zal na 1 oktober niet meer wor den betrokken bij de toewijzing van wo ningen. De commissie heeft in de loop der jaren steeds meer het contact met het publiek verloren en ook het steeds wis selende aajivraagbestand maakt het in zicht in dit bestand steeds moeilijker, 7.0 motiveert het college van B. en W. het voorstel de commissie op te heffen. Voortaan zal niet alleen mei de ur gentie van de aanvragen rekening wor den gehouden maar ook met het inko men van de aanvragers. De urgentie zal worden bepaald aan de hand van inter ne richtlijnen. Wel zal een commissie blijven be staan die het college van advies zal dienen voordat van de zogenaamde vorderingsbevoegdheid gebruik wordt gemaakt. bestuur zich leent tot een gezamenlijke aanpak, daarbij de mogelijkheid tot verdere regiovorming niet uitsluitend en daarop voortdurend bedacht te zijn zo de belangen van onze ingezetenen dit zouden vorderen". Hoe „de zes" voorlopig tot de onder werpen brandweer en gezondheidszorg zijn gekomen werd door burgemeester Slot als volgt verduidelijkt: ..De toene mende intensiteit van het verkeer, de verdichting van de bebouwing, gepaard gaande met een industriële ontwikke ling, die verhoogde gevaarkansen op onze wegen met zich brengt, maken een goed geoutilleerde hulpverlening, die op snelle wijze kan worden ingescha keld al meer noodzakelijk". Als een soort excuus dat het tweede beraad tussen de burgemeester (het eerste overleg vond op 19 maart in Oosterbeek plaats) zo lang op zich heeft laten wachten, voerde burgemeester Slot nog aan dat er de voorkeur aan was gegeven de recente wet houders ver kiezingen af te wachten. Vertegenwoordigers van ,,de zes" om de tafel in het Edese gemeen tehuis. Tweede van rechts burgemees ter P. Bode van Veenendaal. RH EN EN Wie de moeite neemt omhoog te kijken, wanneer hij door Rhenen komt, zal ontdekken, dal niet alleen hel steigcrwerk rond het open achtkant, hel derde lid, van de Cunera- toren geheel is verwijderd, maar dat er inmiddels ook een meter of vijf van het tweede lid is opgeruimd. De heer Kelfkens, opzichter bij de restauratiewerken deelde mede, dat er rond het tweede lid nog wat moet blij ven staan omdat dit nodig is voor het restaureren van de balustrade van het eerste lid. In elk geval zit er nu goede vooruitgang in de werkzaamheden Wat er achter de steigers vandaan komt is bijzonder fraai. RHENEN De tennisclub van Rhe nen en Amerongen gaan zaterdag en zondag weer de traditionele vriend schappelijke wedstrijden spelen. Voor het eerst zal dit jaar ook de jeugd deel nemen, aangezien de Amerongense jeugd mede gestimuleerd door het nieuwe tennispark dit jaar een grote opgang heeft gemaakt. Dit festijn zal plaatsvin den zaterdagmiddag vanaf twee uur op de beide gravelbanen van sportpark de Burgwal in Amerongen. Er zullen dan negen partijen worden gespeeld. Zondag komen de senioren van beide clubs tussen de lijnen op het gemeente lijk sportpark waar de wedstrijden 's ochtends om tien uur zullen beginnen. Er zal de gehele dag worden gespeeld, want er zijn ongeveer 20 partijen op het program gezet. Het karakteristieke is dat zowel bij de senioren als bij de junioren alleen dubbels gespeeld worden, aangezien het accent bij deze ontmoeting juist ou de gezelligheid ligt. Als het weer mee werkt valt er komend weekeindp zowel in Amerongen als in Rhenen weer vol op van tennis te genieten. VEENENDAAL De wijkgemeenschap I dens dit drie-daagse evenement kunnen „De Engelenburgh" houdt tot en met de bezoekers hun vaardigheid tonen in vanavond in de gemeentelijke eierhal allerhande spelen en hun geluk geproe- aan de Achterkerkstraat een bazaar. Tij- ven met verschillende kansspelletjes. RHENEN De werkgroep IV66/PPR in Rhenen heeft voor donderdagavond 1 oktober een openbare vergadering be legd in hotel „Sonvilier". Het is de be doeling, dat daar een besluit wordt ge nomen over het voorstel van de werk groep om een roulatie-svsteem te gaan invoeren voor de eigen raadsleden en raadskandidaten. Wanneer de vergadering daartoe in meerderheid het besluit neemt, houdt dat in, dat in de vierjarige zittingspe riode van de gemeenteraad niet één, maar vier personen van de werkgroep een jaar raadslid zullen zijn. De raads leden zullen als team samenwerken en elkaar op de hoogte houden van de be langrijkste zaken waarvoor geen zwijg plicht bestaat. De groep ziet in het roulatie-systeem bepaalde voordelen. Zij wil dat systeem omdat ze als democratische partij een sterk rationeel wantrouwen heeft tegen elke vorm van macht die zich aan di recte controle van de kiezer onttrekt. Men is in D'66-kring van mening, dat elk raadslid door zijn politieke positie macht heeft en die machtspositie wordt sterker, aldus D'66. naarmate het VEENENDAAL Met ingang san I januari zal de nieuwe verordening zui veringsrechten in Veenendaal van kracht worden. Uitgaande van de gedachte „wie vervuilt moet voor de zuivering betalen", betekent de nieuwe verorde ning. dat iedere bewoner van een perceel zijn deel moet bijdragen in de ex ploitatiekosten van de begin volgend jaar in gebruik te nemen zuiveringsinstal latie. Voor een perceel dat uitsluitend dienst doet als woning wordt f 54, per jaar berekend. Dit bedrag zal samen met de aanslag voor de reinigings rechten en de hondenbelasting op een biljet worden ingevorderd. De aanslag kan in zes tweemaandelijkse termijnen worden betaald. ADVERTENTIE Autobanden-import. Laan der Techniek, Veenendaal. telefoon 08385 - 19151. Voor bedrijven, kantoren, enz. gelden weer andere normen en betalingsregels. Het bedrag van het zuiveringsrecht is hoger naarmate meer afvalwater wordt geloosd. Zo wordt van scholen per in gebruik zijnd lokaal f 80,- gevorderd, bejaardentehuizen betalen per verzor- gingsbed 12,50, ziekenhuizen of ver pleeginrichtingen daarentegen betalen 25,- per bed. Winkels, kantoren en nog een aantal in de verordening met name genoemde zaken en doktersprak tijken betalen f 54,- als er niet meer dan twee personen werkzaam zijn, 108.- bij een personeelsbestand van 2 tot 5 personen en 270,- wanneer er als regel meer dan vijf personen wer ken. Ook f 270,- betalen de horecabe drijven. Een aparte, vrij gecompliceerde bere kening is gemaakt voor de bedrijven, die afvalwater op het gemeentelijke rioleringsnet lozen. Bedrijven die over een eigen watervoorziening beschikken zijn verplicht een door het college van B. en W. goedgekeurde "Watermeter te plaatsen waarvan het gebruik kan wor den afgelezen. De totale exploitatiekosten van de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie (stichtingskosten 8.742.000,-) bedragen per jaar 832.500,-. Van dit bedrag komt 434.000,- voor rekening voor het verpompen van de waterhoeveelheden en 398.500,- voor het zuiveren van dit water. De inwoners dragen 373.500,- bij in de exploitatiekosten, de industrie betaalt 461.025,-. Tijdens de commissiebehandeling van de nieuwe verordening hebben een aantal leden de suggestie gedaan de be jaarden geen 54,- maar de helft van dit bedrag te laten betalen. Andere suggesties waren de hoogte van het recht te koppelen aan het aantal bewo ners van een perceel. Het college heeft deze voorstellen niet overwogen Door een afwijkende regeling voor de bejaarden in te stellen zou de gemeente een bedrag van naar schatting 16.000,- a 17.000.- voor eigen reke ning moeten nemen, terwijl berekening van het tarief naar gelang het aantal bewoners uit praktische overwegingen moeilijk haalbaar is. ADVERTENTIE raadslid langer die functie bekleedt. Teneinde een verkeerd gebruik van die macht le voorkomen en de mede zeggenschap van de burger zoveel mo gelijk tot zijn recht te doen komen, is het nodig de macht zoveel mogelijk te spreiden en te controleren. D'66 wil er ook de nadruk op leggen dat de raadsleden er niet „zitten om het zitten", dat niet de persoon centraal staat, maar de politieke beginselen. Te vens is de werkgroep van mening, dat haar politieke beginselen duidelijker overkomen als ze door verschillende mensen worden overgebracht. De groep wil niet zelf beslissen, maar het besluit om het roulatie-systeem in te voeren laten nemen door de inwo ners, die op 3 juni van dit jaar op D'66 hebben gestemd. Vandaar dat op 1 ok tober een openbare vergadering is uit geschreven. VEENENDAAL Op hei Salamander-.sportpark wordt morgenmiddag de topper in de vierde klasse H-Wesl 1 gespeeld tussen Veenendaal en Midland ia. Het lijkt wat overdreven de match van zondagmiddag als zodanig te betitelen omdat er zegge en schrijve twee duels zijn uitgevochten in deze afdeling, maar het is een duidelijke zaak dat zowel Veenendaal als Midlandia dit seizoen weer terug in de KNVB na een driejarig verblijf in de afdeling Utrecht - ti telkandidaat is in 4H. Midlandia gaat aan de leiding, ge- volgd door onder andere Veenendaal dat een punt achterstand heeft. Vee- j nendaal heeft een aanmerkelijk sterker elftal dan in de vorige competities, maar de produktiviteit van de voorhoe de laat nog te wensen over. Springt de frontlinie van de Veenenda- Iers morgen echter wat zorgvuldige! met de kansen om dan ligt een beschei den zege van de pupillen van Zeiler i mede gezien het thuisvoordeel voor de hand. Candia 6b heeft vorige week in de uitwedstrijd tegen Midlandia bij/onder i teleurgesteld. De Rhenenaren gingen j met 30 ten onder tegen de Utrechtse formatie en dat was voornamelijk te wijten aan de slechte achterhoede en de zwakke middenveldbezetting. Op het gemeentelijk sportcomplex in de Grcbbestad duelleert Candia mor genmiddag met Saestum uit Zeist, een gevaarlijke tegenstander die evenals vorig jaar een gooi doet naar het kampioenschap in deze afdeling. De gasten zijn lichtelijk favoriet in dit treffen. Met DVSA uit Amerongen wil het in de eerte klasse B van de afdeling Utrecht nog niet zo best vlotten. De Amerongse equipe heeft pas twee pun ten uit drie wedstrijden gehaald en treedt dit weekend op eigen terrein aan versus het uit de KNVB gedegradeerde Utrecht. De Domstadbewoners hebben de beste kansen op de overwinning. Scherpenzeel krijgt het verre van ge makkelijk tegen KDS, eveneens een ge degradeerde vierde klasser. Waar- chijnlijk laten deze opponenten het morgen op een draw aankomen. In Barneveld wordt de titanenstrijd tussen de gelijknamige koploper van de tweede klasse B en het Veenendaalse Unitas '48 uitgevochten. Hoewel de leerlingen van Zuppelli voortreffelijk meedraaien in deze afdeling, lijkt het toch niet aannemelijk dat zij een suc cesje zullen boeken in het duel met de ranglijstaanvoerder. Oranje-Wit, dat een uiterst zwakke start had, kan bij Odin iets goed maken en een puntje veroveren. HDS moest vorige week In 3A het eerste verlies incasseren. De Leersu- mers gaan morgen op bezoek bij DOSV en zij krijgen het tegen deze ploeg we derom erg moeilijk. Een kleine zege moeten de op het kampioenschap azen de HDS-ers echter kunnen behalen Op de twee voorgaande avonden dien den zich al talrijke bezoekers aan, maar men hoopt voor vanavond op een climax. o ARNHEM In dichte mist reed op de 10e december van het vorig jaar de 66-jarige E. yan E. uit Overberg over de Slotemaker de Bruïnestraat in Vee nendaal. Het zicht was slecht, in het bijzonder bij de kruising met de Colijn- straat, waar op de hoek een directie keet en een zwaar berijpt hek vrijwel elk uitzicht naar rechts belemmerde. Van E. evenwel reed met vijftig kilo meter per uur door, tot hij plotseling van rechts een auto zag naderen. Rem men was er niet meer bij. Hij gaf flink gas, maar dat kon een botsing niet meer voorkomen. De auto van Van E. draaide door de klap een slag om en kwam enkele tientallen meters vefder tot stilstand. Op de weg lag toen een gewonde: het was de f ietster G. Veld huizen, die door de rondtollende auto tegen de grond was gesmakt. Ze liep een hersenkneuzing en verwondingen aan haar been op. De officier van Justitie voor de rechtbank in Arnhem, mr. J. Pieters, eiste gisteren tegen de rijwielhandelaar vier weken voorwaardelijke gevange nisstraf. zes maanden ontzegging en 250 gulden boete waarvan vier voorwaar delijk voor de aanrijding. ,,De botsing was wel degelijk te vermijden geweest. Als je bij mistig weer met vijftig een kruising nadert en er gebeurt iets be staat er wel degelijk schuld aan het ongeluk". Raadsman jiu'. J van Dekhuizen ver téld e dat. het. uitzicht op het kruispunt zo slecht was dat nadien nog verschil lende ongelukken gebeurden. Later is zelfs een directiekeet die het zicht be lemmerde op last van de politie ver plaatst. De raadsman vond, ook al ge zien het volmaakt blanko strafregister van zijn cliënt, een geldboete in dit. ge val meer dan voldoende. 4e AF le 2e 3e klasse H - West I De MeernBaarn EMS—JSV Veenendaal— Midlandia Candia '66Saestum MinervaZwaluwen Vooruit MSV '19Fortitudo DELING UTRECHT klasse B: DVSAUtrecht BrederodesSoesterberg SCH—DSO (U) ScherpenzeelKDS St. Maarten—PVC klasse B: BarneveldRK Unitas Veense BoysActif Faja Lobi—VSK OdinOranje-Wit RU CRi vi envijker s klasse A: ODI '58SVMM HooglanderveenBilthoven De KievitenGooise Boys DOSV—HDS ASV— Maluku Muds VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Oude kerk, 9.30 u.. ds. Van. der Velde van Doorn; 17.00 u. ds. Schippers van Dordrecht. Julianakerk, 9.30 u.: ds. Van Assen- bergh; 17.00 u. ds. .Tongerden. Vredeskerk. 9 en 10.30 u. ds. Jonger- den; 17 u. ds. Vroegindeweij. Sionskerk, 9.30 u. kand. Korevaar van Schoonrewoerd17 u. ds. Van den Berg van Huizen. Poortkerk, 10.30 en 18.30 u. ds. Vroeg indeweij. Bejaardencentrum. 9 u ds. Vroegin deweij. Veeneind, 15 uur de heer Van Ros- sum te Scherpenzeel. 30 sept. 19.30 u. ds. Middelkoop (Zwolle). Dijkstraat, 14.45 u. ouderling Jonkers. Herv. Gem. ..Sola Fide" 10 u. ds. De Pree te Assen en 17.30 u. ds. Nijeboer. Geref. Kerk, Brugkerk. 8.30 en 10 uur ds. Ytsma en 17 u. ds. Ferwerda (voorber. H.A.). Petrakerk, 9.30 u. ds. Van Veen te Delft en 17 u. ds. Ytsma (voorber. H.A.). Geref. Kerk (vrijgemaakt) Poortkerk 9 en 16 u. ds. Pool. Ghr. Geref. Kerk Bethelkerk 9.30 en 17 u. ds Biesma (voorber. H.A.). Pniëlkerk, 9.30 en 17 uur ds. Brons. I Geref. Gem. (Ned.) 9.30 en 18.30 u. ds. Wink j Geref. Gemeente (syn.) 9.30 en 17 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 u. mevr. Bongardtz te eZist. R.K. Kerk Salvatorkerk. zaterdag 18.45" u en zon dag 9 en 11 u. H. Mis. Willibrorduskerk, 8 en 10 u. H. Mis. Leger des Heils 10 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. RHENEN Geref. Kerk 10 u. ds. T. Spflker te Utrecht; 17 u. ds. H. Riezebos te Maam. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 u. ds. H. Hiensch uit Veenendaal; 6.30 u. ds. G. Westland. Geref. Kerk 9.30 u. ds. K. Schippers uit Amers foort; 6.30 u. ds. G. Luchtigheid uit Zeist. Vrije Evang. Gem. 10.30 uur ds. P. v. Staveren uit Amers foort. Deze dienst wordt gehouden in het vereniginsgebouw aan de Molen weg. Geref. Gein. 10 en 6.30 uur de heer B. Roest. Geref. Gem. uitgetreden 10 en 6.30 uur leesdienst in het nood gebouw aan de Holevoetlaan. R.K. Kerk 9.15 u. bediening H. Mis. Deze dienst dienst vindt plaats in het verenigings gebouw aan de Molenweg. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk 16 u. ds. G. Kaast»*; 18.30 w, eerw. hr I. Kandel (Bunnik). De Uithof. 10 u. Jeugdkapel Geref. Kerk 10 en 18.30 u. ds. A. M. de Hoogh. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. W. C. f. Metz (Arnhem). OVERBERG N.H. Kerk 10 en 18.30 u. S. Andringa Oud. Geref. Gem. 10 en 18.30 u. leesdienst. LEERSUM Geref. Kerk, 10 en 5 u. ds. J uverdut* (Veenendaal). Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 uur ds. B. Koole. RHENEN Ned. Herv. Kerk Cunerakerk, 9 u. ds. G. van Estrlll (Genemuiden). Oud Geref. Gem. 10 en 18 u. leesdienst. Geref. Gem. (Syn.) 10 en 17.30 uur leesdienst. Geref. Gem. in Ned. 10 en 17.30 u. leesdienst; 29 sept. 19.50 u. ds. Van Beek (Opheusden). Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. A. Verstraaten (Ede). ACHTERBERG Oud Geref. Kerk 29 sept. 10 u. ds. Kamp. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 x. ds. Noordergraal (Ede). Geref. Gem. in Ned. 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem. 9.30 en 15 u. leesdienst. REN8WOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 u. de heer Meijer (V'daal); 18.30 u. ds. v. d. Peut. Camping De Lucht (laatste dienst) II.30 u. ds. v. d. Peut. Geref. Kerk 9.45 en 18.30 u. dr. v. d. Linden. R.K. Kerk Gebouw Geref. Kerk, za. 18.45 u» Eucharistieviering. EDE Oud. Geref. Gem. 10 en 19 uur ds. v. d. Poel. KESTEREN 10 u. ds. A. Muilwijk (Opheusden)l Ned. Herv. Kerk 18.30 u. ds. Bos (Lunteren). Geref. Kerk (in Dorpshuis) 10 u. ds. Goldschmeding (Rhenen), OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 uur ds. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.) 10 en 18.30 uur ds. J. Karens. Geref. Gem. in Ned. 10 en 18.30 uur ds. Van Beek. ELST Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.00 uur 6r J. v. Malen&tedn.

De Vallei | 1970 | | pagina 3