Resultaat van actie Valleibad draait proef op zondag ALLE KAARTEN ZIJN NORMAAL GELDIG KNVB-Afd. Utrecht voorspel t noodsituatie Jordanië impuls voor veel donors H. A. SOL wegens vakantie afwezig tot 7 oktober ,MattF in Ronde van Bulgarije BURGELIJKE STAND EDE Raad vergadert Drukte op bazaar van Amieitia Belt u even a.u.b. Ophalen £rof vuil in Ederveen en De Klomp Schrale vangst voor 65-plussers 1 „SPEELVELDEN HOL DEN GELIJKE TRED MET GROEI IN VOETBALSECTOR Honderd straf- punten toch goed voor autoradio Groter aantal strafzaken Rei SC. lui voor bejaarden Predikbeurt BEROEPEN 10550 MEER JEl GDLEDEN DINSDAG 29 SEPTEMBER 1970 VEENENDAAL Op zondag 4 oktober begint een proefperiode voor het Valleibad en Veenendaals zwemlustigen. Van I tot 5 uur 's middags is het overdekte bad en het instructiebad voortaan op /.ondag open. Met deze proef geven burgemeester en wethouders gevolg aan de wens van anderhalf procent van de bevolking. Vierhonderdvijftig Veenendaiers zet ten hun handtekening op een lijst die in het voorjaar ciculeerde, op initiatief van de heer G. van Barneveld aan de Adriaan van Ostadelaan. Zijn actie re sulteert in de nu beginnende proefpe riode. De periode duurt vijf maanden, maar als in de eerste drie maanden blijkt dat er niet voldoende animo voor het zwemmen op de zondagmiddag be staat. behouden B. en W. zich het recht voor het Valleibad in het eerste kwar taal van 1971 weer te sluiten. De Sportstichting hoppt hpt zonder extra personeel te kunnen klaren. Men heeft 's zondags één badmeester nodig in het instructiebad. en twee voor het VEENENDAAL - Geboren: Pieter. S.v. M. M. G. Bolderman en W. Klum- penaar; Cleopatra Eleonora. d.v. D. Pit- zalis en C. Viveen: Astrid Johanna, d.v. H. C. van Ruiswijk en J. Moerkerken; Johanna Antonia. d.v. F. van Gent en W. Werkman; Petronella Catharina Au- guste, d.v. R. H. van Ravenswaaij en D. P. van de Craats; Johanna Luthera, d.v. J. H. Ditewig en B. Vink; Erika Jacoba Hestera, d.v. J. Kampert en H. M. van Toorn; Wilhelmina Adrians, d.v. R. van Geijtenbeek en W. A. E. Huijdink; An na Jacoba. d.v. R. van Geijtenbeek en W. A. E. Huijdink; Wouter Aalbert Lammert, z.v. C. G. van Dijk en G: van Wardt; Christina Antoinette, d.v. T. J. J. van Dijk en A. M. Murk; Undine Marion, d.v. H. de Groot en A. Rietdijk; Alina Esther, d.v. L. G. Clement en A. Profijt; Gertrude, d.v. H. G. M. Recter en M. Slotboom; Johanna, d.v. .G van den Bosch en H. W. Smit; (te Rhenen:) Joyce Frédérique, d.v. G. van der Hei de en J. Greveling; Evert, z.v. J. van Veldhuizen en J. G. Wentholt; Joanne Bettina d.v. A. J. Zegers en G. Veenen- daal; Jan Teunis, z.v. T. Robbertsen en A. J. Bruijs. Ondertrouwd: G. van Deelen en M. W. van de Weert; G. J. van Schaik en B. Bolding; M. van Barneveld en M. van de Haar; G. R. van Harskamp en J. A. Spies. Getrouwd: P. van Soest en J. Achter berg (Rhenen); H. Brink en J. Hofstee (Bathmen); W. Doornebal (Wageningen) en P. M. van de Kraats; A. D. Versteeg (Ede) en G. van Deelen; J. J. Schoema- ker (Rhenen) en A. A. M. Pilon; G. van Eden en M. van Rhee; A. Willemsen en W. van Dijk (Amerongen); L. E. Brus- saard en D. H. Leuvenink; W. Kloot en H. van Ham. Overleden: (te Rhenen): D. Boers, wed. van Van den Berg (79); A. van Maanen. wed. van A. van de Lustgraaf (53); (te Leiden): G van Kuijk, wed. van B. van Eden (56). Geboren: Aaltje C., d.v. C. H. Mannee en A. H. M. v. Schoonveld, Klaasje, d. van E. J. van den Brink en K. van Middendorp. Miranda, d. v. G. J. W. Artz en L. M. A. Lammers, Jurjen. A., 7 van J. H. Veenhuis en S. A. van der Ploeg, Herman, z. van J. van Beek en G. van Ginkel, Mariel, d. van M. Ku- kulj en J. B. I. van Schuppen Arie A., z. van A. Lagerweij en W. M. A. van Veldihuizen, Ermin A., z. van J. D. H. Pouw en K. van Voorst, Hendrik L. V., z. van J. van Ingen en J. Jacobs, Bertus J., z. van C. Verhoek en G. A.. de Ko ning, Jacco, z.van J. Storm en C. J. van Holland, Martijn R., z. van R. Hoogstra en R. J. Menkveld, Richard C., z. van P. A. Zirkzee en H. van Buuren, Nicole A.. d. van A. G. W. Pothof en R. J. Pfister, Arend J., z. van J. van Spriel en J. de Vries, Stefanus A., z. van H. Alsem- geest en A. L. Groenendijk, Mirjan M. A., d. van J. A. Leuverink en M. G. G. Leuverink, Sacha, d. van E. Vegter en M. A. Walgemoed, Daniëlle, M. E., d. van H. It. J. W. Dorlas en P. M G. Duran, Martha B., d. van H. Kaspers en W. te Nijenhuis, Jolanda L. T. d. van W. H. Hofs en M. P. L. Terstappen. Alida C., d. van C. C. N. van Uitert en C. Roseboom, Annette C., d. van H. van Engen en G. Kranenburg, Anna J. M„ d. van P. A. A. Loof en A. X. Maste- broek. Lindia J. C. A. M. d.. van W. J. J. Buiting en M. T. Spaan, Jacqueline T. A. D. van J. R. T. Schik en J. Plant. Jeannette, d. van A. L. Gorkink en J. Meeuwissen, Eva G., d. van G. Top en M. D. van Santen. Gerdie H.. d. van J. van der Pol en C. W. van Laar, Marcel, z. van L. Mekking en A. van Roekei, Derk, z. van G. van Heerd en J. van de Weerd, Willem, z. van G. van Heerd en J. van de Weerd. Gerrit, z. van P. Pol en K. A. J. van Unen, Peter z. van H. L. van den Heuvel en H. J. van Ries- sen. Ondertrouwd: W. te Wechel en A. E. van Ardenne. M J. Methorst en S. Bosch, G. Meerveld en M. M. van Voort huizen, J. W. van der Heijden en C. G. A. Hensen. A. van Middendorp en E. de Koning, H. L. van den Bosch en M Ilic, H. J. van Beek en H. van Veldhui zen A. Hofland en M. Joostink: Getrouwd: J. A. Blaauw en M. van Ee, T. Bouw en R. A. Heiwegen. J. van den Heuvel en F. F'. Zwolle. J. Urk en I. L. O. C. van Huisstede G. Drijff en C. A. T. van Hunnink, R. Versteeg en J. H. Kerseboom, H. T. Heynen en W. Ploeg, J. M. Helms en H. Brouwer, L. Bal en H. M. T. Scheerder, P. Q. de Block en A. G. Iprenburg, J. Severijn en Y. van de Craats, H. Brunekreeft en G. Nap, A. W. Ensink, en M. W. Strookman. Overleden: C. van de Scheur. 88 jr., A. Bosman. 56 jr., J. Brink, 67 jr., H. C. Pitlo, e.v. G. Rensel 69 jr., J. Brouwer, 72 jr., C. Buizert, geh. gew. met P. Ver weerd. 80 jr.. H. C. van Dorland. e.v. F. van Daalen. 80 jr.. J. Wils. geh. gew. met J. H. Slokker. 75 jr.. G. Koes. geh. gew. met B. Smid, 83 jr., J. vn Driesten, 80 ir. grote bassin. Bovendien moet er een caissière zijn. Alles wijst erop dat een en ander door het in dienst zijnde per soneel kan worden opgevangen. De ex tra kosten die voor de Sportstichting met het „overwerk" zijn gemoeid, wor den door de gemeente gedekt Abonnementen zijn normaal geldig op zondag, ofschoon op de achterkant ervan staat gedrukt dat dit niet het ge val is. Ook de prijzen zijn gelijk: drie kwartjes voor personen tot en met zes tien jaar. en ƒ1,25 voor ouderen. Ook tienbadenkaarten kunnen normaal wor den gebruikt. Zwemlessen worden ech ter op zondag niet gegeven. Welke maatstaven B. en W. zullen hanteren bij de bepaling van het al of niet bestaan van voldoende animo voor het zondagse bad is niet bekend. In elk geval zal de kaartverkoop nauwkeurig worden bijgehouden. Als de proef slaagt, en dus tot april 's zondags de deuren open blijven, valt in wezen slechts één maand uit. Naar verwachting zal het nieuwe buitenbad in mei worden geopend. De gemeente raad heeft bepaald dat dit altijd op zondag kan worden gebruikt. Het zal mede van de proefperiode afhangen, of dan tevens het binnenbad open blijft. VEENENDAAL De raad der ge meente Veenendaal komt donderdag avond 1 oktober in het raadhuis in open bare vergadering bijeen De agenda luidt: Opening Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid van de raad de heer H. van Manen Notulen Ingekomen stukken Voorstel van burgemeester en wethou ders tot het verlenen van een uitke ring-ineens in verband met de na calculatie trend 1979 Alsvoren tot niet ontvankelijk verklaring van de heer A. van Manen en 12 anderen in hun bezwaren tegen het bestemmingsplan Dragonder- Zuid Alsvoren tot vaststelling van een voorbereidingsbesluit Alsvoren inzake de toepassing van de Woonruimtewet 1947 Alsvoren tot invoering van zuiverings rechten Alsvoren tot wijziging van de Verorde ning vuilnisretributie 1970 en de Verordening hondenbelasting 1965 Alsvorens tot aankoop van de percelen Achterkerkstraat 41 en 43 Alsvoren tot aankoop van de percelen Achterkerkstraat 59 en 63 en een perceel grond aan de Nieuweweg Alsvoren tot verkoop van perceeltjes grond Alsvoren tot verkoop van grond Alsvoren tot het verlenen van een kre diet voor een bijdrage in de kosten van aanleg van een hoogspannings ringleiding in het complex Industrie wijk II Alsvoren tot het toekennen van een éénmalige subsidie aan de Veenen- daalsche Damclub Aanbieding van diverse rekeningen en jaarstukken over het dienstjaar 1967 Voorstel van burgemeester en wethou ders tot wijziging van de gemeente begroting, de begroting van het grondbedrijf en de begroting van de dienst van gemeentewerken voor het dienstjaar 1970 Aanbieding van de gemeentebegroting en van de bedrijfsbegroting voor het dienstjaar 1971 Sluiting VEENENDAAL Welgeteld 253 hal ve liter bloed was de oogst waarmee de bloedplasmadienst van het Ned. Rode Kruis uit Amsterdam naar de hoofd stand kon afreizen na de jaarlijkse bloedplasma-avond die gisteren voor het eerst in het Nieuwe Rodekruisge- bouw werd gehouden. De leiding van de avond berustte wat het medische gedeelte betreft bij dokter Lastdrager, terwijl mevr. Kulsdom de administratieve rompslomp voor haar rekening nam. De afdeling Veenendaal had 480 gegadigden opgeroepen, maar kon in feite alleen maar bevredigend zijn met de 30 nieuwe donors die zich op deze bloedplasma-avond aanmeld den. Een kleine steekproef wees uit, dat de recente oorlogshandelingen in Jor danië verschillende mensen ertoe be wogen had de gang naar de Sterke Arm te maken. De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis heeft ook lering getrokken uit de beschikbare accommo datie in het nieuwe gebouw. Bij een volgende gelegenheid zal meer aan dacht worden geschonken aan de op vang van de donors. VEENENDAAL Hel duurt niet eens zo lung meer, of het Raadhuis plein wordt een echt plein, dat ligt op een centrale plaats, en dat beschut wordt door winkelgalerijen. Het nieuwe winkelcentrum ligt op deze foto precies in het midden. Rechtsonder begint het Boonipjesgoed. dat langt "t raadhuis loopt. Enigszins links van en hoven het midden zijn de nieuwe parkeergelegenheden zichtbaar. Brutale inbraken tijdens weekeinde EENENDAAL De recherche van de gemeentepolitie zag zich maandag morgen geconfronteerd met een inbraakgolf. Op drie plaatsen was het inbre kersgilde actief geweest: bij garage V. aan de Parallelweg werden maar liefst drie auto's gestolen, in de twee andere gevallen bedroeg de buit circa vijftig gulden. Vooral bij garage V. zijn de inbrekers brutaal te werk gegaan. Men wist bin nen te komen door aan de Zuivelstraat een ruitje in te drukken. Vervolgens heeft men drie wagens naar buiten ge reden, nadat men eerst in de garage een grote personenauto had verzet. De drie gestolen wagens werden in de loop van maandag teruggevonden: een Simca aan de Spoorlaan. een Ci- troën Ami 6 aan de Stationssingel en een Citroën Diane op een aan de garage grenzend terrein. Vooral met de Simca was niet zuinig omgesprongen. Een van de flanken van de wagen was finaal opengereten. De drie wagens stonden in de garage om le worden gerepareerd. Ongewenst bezoek kreeg ook de Chr LIENDEN De harmonievereniging „Amieitia" heeft twee van de vier ba zaar-avonden achter de rug. Er was een flinke belangstelling, mede dank zij de muzikale medewerking van de mu ziekkorpsen uit Ingen en Ochten. Vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober wordt de bazaar voortgezet met voor elk van wils. Er zijn diverse attracties met fraaie prijzen, o.a. bij het koekrad. Deze twee avonden zullen muzikaal worden opgeluisterd door de organise rende harmonie „Amieitia" en de mu ziekvereniging uit Kesteren. Bestuur en leden verwachten ook op deze avonden weer vele Liendenaren j om een kijkje te nemen en aan de ver- 1 schillende attracties deel te nemen. Nat. School I in het Boslaanplan. Aan de aohterzijde van de school werd een ruitje uitgesneden. Op hun zwerftocht door de school leegden de inbrekers een zendingsbusje met een inhoud van vijf tig gulden. Het derde object van de inbrekers was de woning van de familie V. aan de Kerkewijk. Daar drong men binnen via een bovenlicht, nadat eerst tever geefs was geprobeerd via een boven raam toegang tot de woning te ver schaffen. Uit een nachtkastje van een van de zoons werd een bedrag van f 55.- gestolen. Kennelijk zijn de in sluipers door thuiskomst van een van de bewoners gestoord. voor Veenendael Tot 17.30 uur V.„ 17.30- 11079 19.30 uur 1 ,,M* 's Zatord. v. I6.3D-I7.30 m. Voor Rhenen 3328 Nwo Veenendealieweq 159 VEENENDAAL in de dorpen Lun- teren, Ederveen, De Klomp, Harskamp, Otterlo en Wekerom komt de vuilnis ophaaldienst van de gemeente Ede mor gen extra grof huisvuil zoals b.v. oude meubels, stoffering en andere voorwer pen ophalen. Het verdient aanbeveling huis- en tuin afval geen bedrijfsvuil tijdig aan de weg te zetten, want de route wordt, van af zeven uur 's morgens, maar één keer gereden. VEEN EN DAAI. Circa veertig 66- plussers uit Veenendaal hebben gehoor gegeven aan de uitnodiging van het be stuur van de hengelsportvereniging „De I Rietvoorn" om een onderlinge hengel- wedstrijd aan te gaan. Zegge eti schrijve' Hf 'deelnemers slaagden er in uit- het water van het stadspark een visje naar boven te bren gen. Eerste prijswinnaar werd de heer W. Gaasbeek, die met de overige tien suc cesvoile eeftijdgemoten een prijs ont ving. Tijdens de wedstrijd werden alle deelnemers getrakteerd. De wedstrijd sloeg zo aan dat het bestuur van „De Rietvoorn" plechtig moest beloven hier van een traditie te zullen maken. ADVERTENTIE VEENENDAAI ..De uitbreiding varl hel aantal speelvelden staat de laatste jaren in geen enkel verband meer met de toeneming van hel aantal sport- en speciaal voetbalbeoefenaars. Dit vraagstuk scherpt zich vooral op de zaterdag snel toe en. in dezelfde mate voortgaande, zal over één of twee seizoenen op deze dag een volkomen noodsituatie zijn ontstaan". Een noodkreet in hét jaarverslag '69-'70 van de afdeling Utrecht vas de Konink lijke Nederlandsehe Voetbalhond (KNVB). De bond overweegt om met de jeugd uit te w|jkcn naar de zondag, waardoor dat enorme tekort nog enigszins kan worden opgevangen. VEENENDAAL Veertig liefheh- bers lieten zich inschrijven voor de MAC-oriëntatierit met als inzet de ..Coupe de la Montagne" Deze rit ging door de omgeving van Ede, Lunteren. Ederveen en Overberg. Uitzetters van deze rit waren de heren I v. Eden en Slemmer. Uitslagen: A klasse: le prijs Nolten, Nijmegen (Wisselbeker en een Auto ra dio) 69 str.; 2e prijs Altena. Tiel 113 str.; 3e prijs Spijkhoven, Leersum 133 str. B Klasse: le prijs Tering. Elden (Auto radio) 102 str.; 2e prijs Pijnen burg, Renkum 106 str.; 3e prijs Boers, Amerongen 241 str.: 4e prijs Engelage Veenendaal 304 str.: 5e prijs Rutter..' Amersfoort 306 str.; 6e prijs de Wit, Z. O. Beemsfer 310 str. De volgende rit woKlt verreden op zaterdag 17 oktober. Maar er staan ook vele positieve punten vermeld in het jaarverslag, zoals het feit dat de toestand van vele terreinen en accommodaties ook in de zogenaamde plttelandsgemeenten met sprongen vooruitgaat. Maar on danks een groot aantal verbeterde en nieuwe complexen en clubpaviljoens ziet de KNVB-afdeling Utrecht voor de naaste toekomst een levensgroot pro bleem op dit vlak. 60.000e Als hoogtepunten uit het afgelopen hondsjaar noemt het bestuur de betrek king van het nieuwe bondsgebouw aan de Biltstraat in Utrecht, de bijzonder grote toeneming van het aantal actieve voetballers met name in de jeugd- sector en de inschrijving van het 60.000e lid in de afdeling Utrecht. Het aantal leden steeg in '69-'70 met ruim 4500, het aantal elftallen met 315 en het aantal spelers met pluminus 3000. Een onstuimige groei dus. „Allemaal cijfers die procentueel zo rond de 7 a 10 pet. liggen en alle record van de laatste jaren breken. Het leeu- wedeel van deze vooruitgang valt we derom in de jeugdsector waar te ne men", aldus het jaarverslag, „die een toeneming met 253 elftallen had te ver werken, ongeveer 15 pet.". De technische opleidingen in KNVB-verband gaan door. Trainers-, scheidsrechters-, jeugdleiders- en spel regel cursussen werden ook in de Afde ling Utrecht weer gehouden. In het afdelingsverslag haakt men ook nog even in op de negatieve be richtgeving rond het slakende Neder lands amateurelftal en de zaak met de NOS „De bond zal beslist meer aan pu blic relations moeten doen," aldus het verslag, waarin verder wordt gezegd dat men werkt aan een structuurwijzi ging (zelfstanditheid van de secties), waarvan behandeling en uitvoering in het lopende hondsjaar worden ver wacht. In tot-verband werd, na een jaar van spectaculaire groei een toestand van stbilisatie bereikt met een totaal-inzet van tussen de 70 en 75 miljoen. „Gezien de gestaag voortschrijdende geldont waarding betekent deze stilstand een achteruitgang" aldus het verslag en de KNVB heeft dan ook besloten tot een aantal maatregelen onder meer vlot tere uitbetaling om daarmee de con currentie met andere kansspelen of lo terijen beter mogelijk te maken. De KNVB afdeling Utrecht heeft mo menteel 61328 leden geregistreerd staan, van wie 48799 spelende. 543 ver enigingen zijn aangesloten bij de afde ling. Het aantal jeugdleden overtreft het seniorenaantal verre. Het aantal zaterdagclubs (afdeling) in hetzelfde gebleven, doch in de zondag- sector kwamen er vijf nieuwe vereni gingen bij. De KNVB-zondagafdeling werd niet uitgebreid. Wel kwam er een nieuwe KNVB-zaterdagvereniging bij. Het aantal strafzaken bedroeg in het afgelopen hondsjaar 1037, 135 (of 15 pet.) meer dan in het seizoen daarvoor Daar het aantal competitiewedstrijd mei ongeveer 5 pet. is toegenomen, moet derhalve een toeneming van Ift pet. worden bastgcsteld. „Aan de ver heugende tendens van daling in de laatste twee seizoenen", zegt het jaar verslag. „is dus helaas een einde geko men. Aanwijsbare oorzaken hiervoor zijn niet direct aan te dragen; de cijfers leren echter dat de voetballerij op dit punt terdege op haar qui-vive dient te blijven, al is. als men het zo wil zien, één strafzaak op de 15 wedstrijden, nog geen noodtoestand." De penningmeester van de KNVB- Afdeling Utrecht kon het hondsjaar '69-'70 afsluiten met een winstsaldo van f2811.81. RHENEN Het comité bejaarden- tocht Rhenen heeft een rondschrijven uit laten gaan waarin wordt medege deeld dal het bestuur van mening is, dat de tijd is aangebroken om te komen tot een soort reisclub voor de bejaar den. Dit idee is geënt op de 6 pet. va- kantiegclduitkering die alle bejaarden en mindcrvaliden thans krijgen. Hier door meent het comité dat het niet meer noodzakelijk is een beroep op de burgerij te doen voor het bijeen bren gen van de nodige gelden, doch dat de bejaarden zelf in staat zijn deze gelden bijeen te brengen. In de brief wordt nog eens herinnerd aan de reis van het afgelopen seizoen. Met de grootst mogelijke moeite kon den dé^ nodige pecunia bijeen worden gebracht. Men vreest dat het steeds moeilijker zal worden om de zaak fi nancieel rond te krijgen wanneer via lijstcollecten en loterijen moet worden gewerkt. Het comité vindt het collecte ren bovendien een minder prettigè vorm. Het noemt zelfs het woord „be delen". De laatste jaren was per persoon een bedrag van ongeveer f 30,- nodig om de reis te kunnen realiseren. De bejaarden wordt nu in de brief gevraagd of zij bereid zijn als deelnemer jaarlijks f 30,- te storten. De mogelijkheid wordt open gehouden om de bijdrage van f 2,50 p.p. maandelijks te laten afhalen. Zij, die met het voorstel akkoord gaan wordt verzocht uiterlijk 1 oktober te antwoorden. Orthopaedie Kitting in Apotheek Zuiderema SCHERPENZEEL Matthfle de Koning, de Scherpenzeelee wielercrack, is vanmorgen met de Nederlandse ploeg naar Bulgarije vertrokken on» daar van 30 september tot en met 10 oktober uit te komen in de Ronde van Bulgarije. De Nederlandse equipe, waarvan de technische leiding van de KNWU nogal hoge verwachtingen heeft, bestaat uit Fedor den Hertog, Tino Tabak, Matthijr de Koning, Popke Oosterhof, Nico Ver meulen en Henny Kuiper. Als ploegleider treedt op dl Rozijn. Soigneur De Haan en de heer Schouten vergezellen de renners naar Bulgarije. VEENENDAAL Woensdagavond 30 september zal om 19.30 uur voor de Geref. Gem. (syn) Ds. Ravenswaafl voorgaan. VEENENDAAL Ds. J. Ytsma on* ving een beroep van de kerkeraad der Gereformeerde kerk te Doettnchem.

De Vallei | 1970 | | pagina 3