Europa Cup-strijd op vele fronten De wedstrijden van vandaag de nieuwe collectie MIXER FIRET nv VEENEND8AI Sparta langs zwak Akraness: 9-0 assistent (e) voor het bureau dienstverlening IEMAND Op donderdag 1 oktober a.s. om 2 uur heropenen wij onze Door een grote uitbreiding bieden wij een nog ruimere keuze. Wij zouden het op prijs stellen ook U in onze nieuwe zaak te mogen begroeten. PRINS BERNHARDLAAN 2-4 KAMPIOENEN GELIJK BEKERWINNAARS RUNNERS UP Spaanse kerk moet los van staat Gortstraot 39 Veenendaal GEMEENTE EDE Gevraagd (3-ploegendienst) GEBR. VAN BEEK WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 ROTTERDAM Een indrukwek kend aantal beslissingen moet er van daag vallen in de voetbaltoernooien om Europese bekers. Naast het handjevol clubs, dat zich reeds verzekerde van een plaats in de tweede ronde, moeten de wedstrijden van vandaag voor de meeste deelne mers uitsluitsel geven. Borussia Mönchen-Gladbach, de kam pioen van West-Duitsland, alsmede FC Zürich, en Göztepe Izmir, de bekerwin naars van Zwitserland en Turkije, zijn de eerste clubs die zich hebben ge plaatst voor de tweede ronde van de Europa Cup I en II. De Duitsers hadden geen moeite met EPA Lamax, de kampioen van Cyprus, die er de voorkeur aan gaf twee keer in Duitsland te spelen met een totaal van 0-16 (0-6 en 0-10) werd overklast. Zürich had het al evenmin moeilijk met het twee keer in Zwitserland spe lende Akureiri (IJsland), dat met een totaal van 1-14 sneuvelde. Göztepe kon in Luxemburg rustig met 1-0 verliezen na de zege van 5-0 in Izmir. Naast deze gemakkelijke plaatsingen zijn er in beide toernooien nog diverse ploegen, die het overstapje naar de tweede ronde niet meer kunnen missen, omdat zij tegen zwakke tegenstanders ■1 ruim afstand hebben genomen. In de strijd der landskampioenen zijn dat bijvoorbeeld Celtic (dat met 9-0 won van het Finse Kokkola), Sporting Lissabon (5-0 tegen Floriana la Valet- ta), Everton (6-2 tegen het IJslandse Keflavik) en Waterford, dat tegen Glentoran aan de thuiswedstrijd begint piet een voorsprong van 3-1. Vrijwel zeker geplaatst, na een klin kende prestatie in de eerste ronde zijn ook Carl Zeiss Jena, dat in Turkije met 4-0 van Fenerbahce won en Legia War schau, dat met dezelfde cijfers uit over IFK Göteborg zegevierde. Ook de Italiaanse kampioen Cagliari kan praktisch niets meer gebeuren. Me de dank zij Hiva, die twee maal scoor de, werd St. Etienne op Sardinië met 3-0 verslagen en dat lijkt voldoende. Een klein beetje spanning mogen we nog verwachten in de duels Rode Ster Belgrado Ujpest Dosza en Austria We nen Atletico Madrid; beide thuis clubs beginnen met een achterstand van 2-0. Drie clubs moeten proberen thuis een achterstand van één doelpunt goed te maken: Basel, dat in Moskou met 3-2 van Spartak verloor, Kopenhagen '03, dat in Bratislawa tegen Slowan de sco re tot 1-2 beperkte en het Luxemburgse .Teunesse d'Esch, dat in Athene met 2-1 door Panathinaikos geklopt werd. Tenslotte zijn er dan nog twee wed- et, rijden in Europa Cup I, die met een gelijke stand beginnen. Het zijn uitgere kend de twee wedstrijden, waarbij de Nederlandse clubs zijn betrokken. Ajax heeft daarbij het voordeel dat het tegen het Albanese Nendori thuis speelt en dat de twee reeds gescoorde doelpunten bij gelijk spel dubbel tellen. Feijenoord krijgt het in Arad moeilij ker tegen UT; het zal in de aanval moeten, omdat het bij 0-0 is uitgescha keld. Ook in Europa Cup II vinden we naast het dus geplaatste FC Zürich en Göztepe Izmir een paar clubs, die de zaak wel „rond" hebben. Cardiff City zal genoeg hebben aan de zege van 8-0 op Pesoporikos, CSKA Sofia aan de 9-0 op Haka Valkeakoskan en FC Nantes aan de 5-0. Ook Strauna Roemenië en Gomik Zabrze, die hun overwinning van 1-0 op Karpaty Lwow en Aalborg in uit wedstrijden bevochten, zijn rijp voor de tweede ronde, evenals Europees be kerhouder Manchester City, dat mager met 1-0 van Linfield won. Verder neemt niemand aan dat Real Madrid thuis zal sneuvelen tegen Hi bernian na de 0-0 op Malta. De Madri- lenen dachten wellicht meer aan hun publiek thuis dan aan winnen! Hetzelf de kan gezegd worden van Benfica, dat in Joegoslavië 1-1 speelde tegen Ljubl jana, hoewel de Portugezen er toch nog even voor zullen moeten vechten. Geheel open is de strijd bij PSV Gottwaldof na de zege der Tsjechen (2-1) thuis. Het ene doelpunt van de Philipsploeg kon wel eens heel belang rijk zijn! Een zege van 1-0 is nu im mers al genoeg. Chelsea staat er tegen Aris Saloniki na 1-1 in Griekenland even gunstig voor als Real Madrid. FC Brugge heeft de kans in eigen hand tegen Kickers Offenbach, dat op eigen veld met 2-1 won. AS Bologna moet Vorwarts kunnen uitschakelen na de 0-0 in Oost-Berlijn. Ondanks de ne derlaag in Schotland (3-1) moeten we cle Hongaarse bekerwinnaar Honved nog niet kansloos achten op eigen op eigen veld tegen Aberdeen. Hetzelfde geldt voor Partizani Tirana, dat in Al banië begint met een niet kansloze stand van 2-3. Tenslotte de Runners Up Cup. Omdat men zich hier niet zo goed aan de data der Europa Cup houdt, zijn er al enkele beslissingen gevallen. Bekerhouder Ar senal had in Lazio Rome een zware te genstander maar na 2-2 in Rome werd het in Londen 2-0. Geplaatst zijn ook al de Hamburger SV, Eskisehir, Barcelona In een ruim van het vrachtschip Faros, liggende te Delfzijl is dinsdag brand uitgebroken. Tijdens het blus- singswerk is veel water in het ruim gekomen. Eerst nadat dit water er weer is uitgepompt, kan men de schade over zien. en de Nederlandse vertegenwoordigers FC Twente en Sparta. Ongetwijfeld voegen zich daarbij nog het Schotse Hi bernians, Coventry City, Juventus, Va lencia, 1. FC Köln, Dynamo Boekarest, KB Kopenhagen Hajduk Split, Vitoria Guimaraes en Be veren Waas. VATICAANSTAD De paus vindt dat de katholieke kerk in Spanje dat land het best kan dienen door alle be trekkingen met de staat te verbreken. De paus heeft dat laten weten in een gesprek met Juan Carlos de Bourbon, die Franco als staatshoofd zal opvolgen. De kerk moet zich in Spanje, zo zei paus Paulus, voornamelijk een sociaal doel stellen en moet zich onthouden van bemoeienissen met het staatsgezag. Het Vaticaan is op het ogenblik in on derhandeling met de Spaanse regering over een nieuwe overeenkomst die een einde moet maken aan de invloed die het Spaanse staatshoofd nu nog heeft op de benoeming van bisschoppen in Spanje. ROTTERDAM De volgende wedstrijden worden vandaag in het kader van de Europese bekertoernooien gespeeld: EUROPA CUP I FC Bazel Spartak Moskou UT Arad Feijenoord Carl Zeiss Jena Fehnerbahce Rosenborg Standard Luik Floriana de la Valetta Sporting Lissabon Kopenhagen Slovan Bratislava Keflavik Everton Legia Warschau Göteborg Austria Atletico Madrid Rode Ster Belgrado Ujpest Dosza St. Etienne Cagliari Kokkola Celtic Jeunesse d'Esch Panathinaikos Waterford Glentoran Belfast EUROPA CUP n PSV Gottwaidov Linfield Manchester City Benfica Lubljana 1 Chelsea Aris Saloniki Pesoporikos Cardiff Gity FC Brugge Kickers Offenbach Real Madrid Hibernian Malta Bologna Vorwarts Berlin Steauna Boekarest Karpaty Lwow Valkeakosken CSKA Sofia FC Nantes Strömgodset Gomik Zabrze Aalborg Partizan Tirana Wacker Innsbruck Honved Aberdeen RUNNERS UP CUP Coventry City Trakia Newcastle United Inter Milan POAK Saloniki Dinamo Boekarest Valencia Cork Hibernians Dinamo Dresden Partizan Belgrado Glasgow Rangers Bayem München Atletico Bilbao Spartak Praag Rumelange Juventus Grasshoppers Dundee United Malmö Hibernians DEN HAAG Moeiteloos heeft Sparta zich dinsdagavond geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Runners Up-Cup, wijds betiteld als de Europa Cup III. Ook in het Haagse „Zuiderpark", waar de IJslan- ders om financieel gewin hun „thuis wedstrijd" speelden, was FC Akranes vorige week in Rotterdam in feite al door een 06 nederlaag uitgeschakeld volkomen kansloos. Voor 1600 toe schouwers zegevierde een absoluut niet geinspireerd Sparta, dat bij de rust al met 5-0 leidde, uiteindelijk met 9-0. Twintig minuten hebben de IJslandse amateurs tenminste de illusie gehad, dat ze aan deze ontmoeting een minder ongunstige score zouden overhouden dan aan de eerste wedstrijd. Sparta zoch het steeds weer in een tijdrovende opbouw, waardoor Akranes alle tijd had acht of meer spelers in het straf schopgebied samen te trekken. Als Hallsrimsson na een kwartier spelen niet volkomen was verrast toen hij na een hoekschop een simpele kans kreeg, had Akranes in deze ontmoeting, die steeds duidelijker een kat- en muiska rakter kreeg zelfs de leiding kunnen nemen. Volkomen ongedekt stond de blonde IJslander midden voor het doel van Pim Doesburg. Hij liet de bal ech ter van het voorhoofd schampen in plaats van met een kopstoot voor voet balhistorie te zorgen. Na die eerste twintig minuten mocht zelfs de meest optimistische IJslander geen hoop meer koesteren. Was Akra nes aanvankelijk door manhaftig verzet in staat gebleken de gaten, die in de verdediging vielen te dichten, toen de vermoeidheid zich aankondigde was het gedaan met de tegenstand van de IJs- landers. In een kwartier liep Sparta moeiteloos weg naar 4-0. Ook na de rust zetten de Rotterdam mers het schuttersfeest voort. Uiteinde lijk mocht Akranes, dat na de rust al leen bij een hoekschop en een boogbal van afstand Doesburg tot handelen dwong, met de 9-0 waarmee het einde kwam, nog niet ontevreden zijn. Drie maal immers brachten paal en lat red ding toen doelman Gudleifsson in ge slagen positie was. SPARTA: Doesburg; Venneker, Ter horst (Drijver), Eykenbroek en Visser; Van der Veen en Walbeek; Heyerman (Van Staveren), Kowalik, Klijnjan en Kristensen. De doelpunten werden gemaakt door Klijnjan (3x), Kowalik (3x), Kristensen, Van der Veen en Venneker. Er waren 1600 toeschouwers, Scheidsrechter Wal ker (Eng). verkrijgbaar bij: Ter secretarie, afdeling bevolking, burgerlijke stand, mi litaire zaken en verkiezingen wordt gevraagd een jeugdig Ulo/Mavo-diploma of gelijkwaardige opleiding vereist. Kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Salaris nader overeen te komen met inachtneming van leeftijd, opleiding en ervaring, tot max. 779,bruto per maand. By gebleken geschiktheid en na het voltooien van een voor de afdeling geëigende vakstudie goede vooruitzich ten. De premie AOW/AWW wordt door de gemeente betaald. Gunstige regeling voor tegemoetkoming in studiekosten. In verband met de omgang met publiek dient de te be noemen assistent(e) over goede contacteigenschappen te beschikken. Sollicitaties gaarne binnen 10 dagen in te zenden aan de gemeentesecretaris, gemeentehuis te Ede. voor het bijhouden van de boek houding. Ddiploma's gewenst doch niet vereist. Brieven letter V.R. 25 bureau van dit blad. FIRET N.V., producente van vezelvliezen, heeft in één van haar chemische afdelingen plaats voor eent wiens taak het zal zijn de voor de vezelvliesfabricage benodigde impregneervloeistoffen samen te stellen. De voorkeur gaat uit naar kandidaten die een op leiding op het niveau van bedieningsman proces industrie (PBNA) hebben genoten. Belangstellenden zijn welkom voor een gesprek bij onze afdeling personeelszaken (de heer G. Mulder), Verlaat 22, Veenendaal. Tel. 08385-19148*. Veenendaal (Samenwerkend met o a WESTPOINT-Pepperell- Verenigde Staten en English Calico Ltd. Engeland.) HEROPENING Speciaalzaak Orgels en Piano's TECHNICAL

De Vallei | 1970 | | pagina 13