Matte reacties in Ajax-kleedkamer KNWU selecteert voor strijd om de wereldtitel cross Samenwerking weverijen Twee verdachten beweren: „Wij weten nergens van" VOETBALPROGNOSE Totozoals het moest DERDE DAG PLOFKRAKERSPROCES Fadhrone zal zondag selectie bekend maken Geesink tuil weg bij NJ.J.B. Provinciaal kampioenschap veldrijden ook in Apeldoorn Arad stond op zijn kop Volleyballers totaal van slag ai Agio sluit contract met Rinsosz SA AGOVV zendt Finken met betaald verlof LEKKER MUSLIM ALLA BEETJE GELUK Koersen üuindigt DE PLOEG N.V., VAN BESOUW EN STORK STOFFE ONJUIST Meeloper Geen buit DONDERDAG I OKTOBER 1970 Landskampioenen Panathinaikos (Griekenland) - Jeu- Hesse d'Esch (lux) 5-0. Uitslag eerste wedstrijd: Jeunesse - Panathinaikos 1-2. Panathinaikos in tweede ronde. Rode Ster (Zd-Sl.) - Ujpest Dosza (Hong) 4-0. Uitslag Ujpest Dosza - Rode Ster 2-0. Rode Ster in tweede ronde. Kokkola (Finland) - Celtic (Schot land) 0-5. Uitslag Celtic - Kokkola 9-0. Celtic in de tweede ronde. UT Arad (Roem) - Feijenoord (Ned) 0-0. Uitslag Feijenoord - UT Arad 1-1. UT Arad in tweede ronde (doelpunt in uitwedstrijd gescoord telt dubbel). Carl Zeiss (O-Dld) - Fenerbahce (Turk) 1-0. Uitslag Fenerbache - Jena 0-4. Carl Zeiss Jena in tweede ronde. FC Waterford (Ierland) - Glentoren N(-Ierland) 1-0. Uitslag Glentoren - Waterford 1-3. FC Waterford in tweede ronde. Floriana (Malta) - Sporting Lissabon (Port) 0-4. Uitslag Sporting - Floriana 5-0. Sporting Lissabon in tweede ronde. Keflavik (IJsland) - Everton (Eng) 0-3. Uitslag Everton - Keflavik 6-2. Everton in tweede ronde. Legia (Polen - IFK Göteborg (Zwe den) 2-1. Uitslag IFK - Legia 0-4. Legia in tweede ronde. KB'03 (Den) - Slovan Bratislava (Tsj.sl.) 2-2. Uitslag Slovan - KB'03 2-1. Slovan in tweede ronde. Austria (Oost) - Atletico Madrid (Sp) 1-2. Uitslag Atletico - Austria 2-0. Atletico in tweede ronde. Standard (Belg) - Rosenborg (Noorw) 5-0. Uitslag Rosenborg - Standard 0-2. Standard in tweede ronde. FC Bazel (Zwi) - Spartak Moskou (Rusl.) 2-1. Uitslag Spartak - Bazel 3-2. Bazel in tweede ronde (doelpunten gemaakt in uitwedstrijden beslissen ten gunste van de Zwitsers.) St. Etienne (Fr) - Cagliari (It) 1-0. Uitslag Cagliari - St. Etienne 3-0. Cagliari in tweede ronde. Ajax (Ned.) - Nendori (Alb.) 2-0. Uit slag Nendori - Ajax 2-2. Ajax in tweede ronde. Bekerwinnaars Partizani (Alb) - Wacker Innsbruck (Oost) 1-2. Uitslag Wacker - Partizani 3-2. Wacker in tweede ronde. Gornik Zabrze (Pol) - Aalborg BK (Den) 8-1. Uitslag Aalborg - Gornik 0-1. Gornik in tweede ronde. Haka Valkeakosken (Finl) - CSKA Sofia (Bul) 1-2. Uitslag CSKA - Haka 9-0. CSKA in tweede ronde. Honved (Hong) - Aberdeen (Schot) 3-1, na verlenging. Uitslag Aberdeen - Honved 3-1. Honved in tweede ronde na het ne men van strafschoppen (5-4). Pesoporikos (Cyprus) - Cardiff City (Wales) 0-0. Uitslag Cardiff City - Pe soporikos 8-0. Cardiff in tweede ronde. Linfield (N-Ierland) - Manchester Ci ty (GB) 2-1. Uitslag Manchester Cit - Linfield 1-0. Manchester in tweede ronde door het dubbel tellende doelpunt in de uitwed strijd. Chelsea (Eng) - Aris Salonika (Griek) 5-1. Utislag Aris - Chelsea 1-1. Chelsea in tweede ronde. Bologna (It) t - Vorwarts Berlin (O-Dld) 1-1, na verlenging. Uitslag Vorwarts - Bologna 0-0. Vorwarts in tweede ronde door het dubbel tellende doelpunt in uitwed- «trijd. FC Brugge - Kickers Offenbach 2-0. Uitslag Kickers Offenbach - FC Brugge 2-1. FC Brugge in tweede ronde. Real Madrid (Sp) - Hibernian (Malta) 5-0. Uitslag Hibernian - Real Madrid 0-0. Real Madrid in tweede ronde. Benfica (Port) - Olympia Ljubljana (Zd-Sl) 8-1. Uitslag Olympia - Benfica 1-1. Benfica in tweede ronde. Runners-Up Cup Pecsi Dosza (Hong) - Universitate Craiova (Roem) 3-0. Eerste wedstrijd Universitate - Pecsi 2-1. Pecsi Dosza plaatste zich. Dynamo Dresden (O-Dld) - Partizan Belgrado (Z-Sl) 6-0. Eerste wedstrijd 0-0. Dynamo plaats te zich. Malmö FF (Zwe) - Hibernian Edin burgh (Schot) 2-3. Eerste wedstrijd Hibernian - Malmö 6-0. Hibernian plaatste zich. Slavia Sofia (Buig) - Hadjuk Split (Z-Sl) 1-0. Eerste wedstrijd Hadjuk - Slavia 3-0. Hadjuk plaatste zich. a Hertha BSC Berlin (W-Dld) - N-koe- ping Falster (Zwe) 4-1. Eerste wedstrijd Nykoeping - Hertha 1-0. Hertha plaatste zich. Sturm Graz (Oost) - lives Kissaty (Finl) 3-0. Eerste wedstrijd Ilvas - Sturm 4-2. Sturm plaatste zich. Glasgow Rangers (Schot) - Bayern München (W-Dld) 1-1. Eerste wedstrijd Bayern - Glasgow 1-0. Bayern plaatste zich. US Rumlingen (Lux) - Juventus Tu rijn (It) 0-4. Eerste wedstrijd Juventus - Rumlin gen 7-0. Juventus plaatste zich. Newcastle United (Eng) - Inter Mi lan (It) 2-0. Eerste wedstrijd Inter - Newcastle 1-1. Newcastle plaatste zich. Coventry City (Eng) - Trakia Plovdiv (Buig) 2-0. Eerste wedstrijd Trakia - Coventry 1-4. Coventry plaatste zich. Atletico Bilbao (Sp) - Spartak Praag (Tsj) 1-1. Eerste wedstrijd Spartak - Atletico 2-0. Spartak plaatste zich. Beveren Waas (Belg) - Wiener SC (Oost) 3-0. AMSTERDAM In de kleedkamer van Ajax waren de spelers het er over eens, dat het geen aangename voetbalavond was geweest. Noch voor de spe lers, noch voor het publiek is het aantrekkelijk, als de tegenpartij negen man voor het doel samentrekt", zei trainer Michels na afloop. „Bar veel kansen hebben we niet gehad, en het blijft altijd moeilijk om te scoren bij zo'n opeen hoping van spelers. Dit speltype inspireert de mannen niet, en bovendien, waarom zouden we meer risico nemen. Maar", zo vervolgde hij, „een onver getelijk duel was het beslist niet". Wi'm Suurbier was ook niet erg te vreden. „Alweer een sterk verdedigen de ploeg", zo verzuchtte hij. „Ze spelen echt niet slecht, maar de tactiek van weg-is-weg kostte me een hoop condi tie. Je gaat tenslotte van alles probe ren. Hun beste man vond ik die keeper. Het ontbreekt hun aan stootkracht. We hebben gewonnen en dat is het belang rijkste". Ook Ruud Suurendonk, niet bepaald op dreef deze avond, was van oordeel: „dat je beter lelijk kimt winnen, dan met mooi spel verliezen". Ook hij dacht dat het nu georganiseerder liep bij de Albanezen, dan destijds in Tirana. Heinz Stuy had, volgens eigen zeggen, een gemakkelijke avond gehad. „Ik zag de bal en in een flits die Kanzanxhi. In een reflex sloeg ik met mijn linkerhand de bal weg, maar dat was dan ook het enige moeilijke moment dat ik deze avond heb moeten doorstaan. Vreemd, dat die lui verdedigden. Het lijkt wel of ze bang zijn met een grote nederlaag terug te keren achter het ijzeren gor dijn". Johan Neeskens: „De tactiek van weg-is-weg is bijzonder moeilijk voor ons en minder prettig voor het publiek, maar het ging lekker vanavond". Sjaak Swart, eindelijk weer eens een ouder wets doelpunt ineens op de schoen vroeg zich eveneens verwonderd af, waarom de Albanezen zo fanatiek ver dedigd hebben. „Het leek wel of zij met 20 voorstonden. Ze waren bang voor een grote nederlaag, want anders kan ik het niet verklaren", zei de gerouti neerde rechtsbuiten, die Nendori beslist geen amateurploeg vond. Misschien karakteriseerde Ajax- DEN HAAG Zondagavond 4 okto ber a.s. zal coach Fadhrone van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbal Bond bekend maken, welke zestien spelers hij heeft geselecteerd voor de wedstrijd Nederland-Zuid-Slavië (11 oktober in Rotterdam), de eerste wedstrijd van het Oranjeteam in de voorronde van het toernooi om de Europese beker voor landenteams. Voorts zal Fadhrone eveneens op 4 oktober de selectiegroep samenstellen voor de ontmoeting tussen Nederland en Zuid-Slavië voor spelers onder 23 jaar, die zaterdagavond 3 oktober in het PSV-stadion zal plaatsvinden. De geselecteerden van beide ploegen zullen dinsdag 6 oktober in de middag uren in het KNVB-sportcentrum in Zeist bijeenkomen. Woensdag 6 oktober keren de spelers huiswaarts, maar don derdag 8 oktober komen zij weer naar Zeist, waar Jong Oranje tot zaterdag middag (10 oktober) zal verblijven en het A-elftal tot zondag. Dinsdag 6 okto ber zal Fadhrone de beide elftallen de finitief bekend maken en samenstellen. De Zuidslavische spelers (A-elftal en Jong Zuid-Slavië) arriveren donderdag 8 oktober om 11.40 uur op Schiphol. voorzitter Jaap van Praag de wedstrijd het best door na afloop te zeggen: „Ach, je moet wel tevreden zijn". Scheidsrechter Michas liet via de tolk weten: „Het was geen al te moeilijke wedstrijd. Er werd bijzonder sportief gespeeld". Hij was vol lof over het pu bliek, dat zich volgens hem uitermate correct had gedragen. „Iets wat ik nog niet heb meegemaakt", aldus de Griek se arbiter. Hij wenste Ajax veel succes in de volgende wedstrijden, wat een suppoost deed opmerken: „Na vanvond zullen ze dat hard nodig hebben". Vriendelijk, maar stoicijns. Dat was de indruk, die Muslim Alia, sedert 20 jaar de trainer van 17 Nendori Tirana, maakte na afloop van de wedstrijd, die voor zijn dappere Albanezen het laatste optreden was in het toernooi om de Eu ropa Cup 1 in 1970. Een filter-sigaret in de linkerhand draaide hij het vriende lijke hoofd als een filmcamera langs de halve cirkel van de hem omringende meute journalisten, die hem mochten ondervragen via een Italiaans sprekend lieftallig meisje. „Bent u tevreden?", begon het stacca to vraag- en antwoordspel. „Tevreden?" Kaatste Muslim al terug. „Zoudt u te vreden zijn na zo'n dreun op het hoofd?" „Dus u had gehoopt verder te komen dan de eerste ronde?" „Ja na tuurlijk", klonk het verontwaardigd. „Zonder hoop kan men nu eenmaal niet leven. Wij kwamen hier om te winnen en dat is helaas niet gelukt. Het eerste doelpunt bijvoorbeeld was een regel rechte blunder van onze verdediging". Op het wat stekelige, zijn voetbal kennis testende vraagje, van welk sys teem hij was uitgegaan, bijvoorbeeld 4-2-2, 4-3-3, wenste de heer Alla slechts te zeggen dat zijn spelers op dracht hadden verdedigend te spelen met plotselinge uitvallen. „U heeft toch zelf ook wel gezien dat wij kansen hebben gehad, maar gebrui ken konden wij ze niet". „Wat vond hij van het spel van Ajax". „Hetzelfde als in Tirana, niet beter en niet slechter. Technisch is Ajax bijzonder goed, maar erg gevaarlijk voor onze verdediging konden zij nimmer worden. Ik heb ove rigens ook geen uitblinkers in het Am sterdamse team gezien. Goed zijn ze DEN HAAG Anton Geesink heeft het hoofdbestuur van de NJJB in over weging gegeven, hem te ontslaan als adviseur van de topsport. Als voor naamste reden voert Geesink aan, dat de NJJB zijn leerplan voor de topsport heeft afgekeurd, maar hem wel accep teerde als coach voor het trainings kamp in Oostenrijk. Tevens heeft hij een aantrekkelijk aanbod van de Oos tenrijkse judobond ontvangen om het judo aldaar op een hoger plan te bren gen. 9 De eredivisieclub FC Utrecht heeft woensdag de heer C. van Riet aange steld als manager. Hij is werkzaam op het bondsbureau van de KNVB en was eerder manager bij het Rotterdamse Sparta. EREDIVISIE PSV AZ '67i FC Twente NAC1 Sparta Holland Sport1 Excelsior Ajax2 0 Telstar Haarlemi 0 Volendam FC Utrecht3 DWS Feijenoord2 <0 ADO Go Ahead1 9 MW NECi EERSTE DIVISIE DFC Blauw Wit1 0 SVV Vitesse3 HVC FSCJ GVAV Heerenveen SC Cambuur Veendami De Graafschap FC Den Bosch3 Wageningen Heracles2 Q Willem II Helmond Sport1 TWEEDE DIVISIE AGOVV NOAD1 Gooiland Roda JC3 ZFC SC Drentei RCH VVVi EDO Fortuna VI2 Volewijckers Hermes DVS1 Limburgia RBC3 Baronie Eindhoven 2 De wedstrijden met ervoor staan op het totoformulier voor zondag a.s. Eerste wedstrijd Wiener - Beveren 0-2. Beveren Waas plaatste zich. Victoria Setubal (Port) - Lausanne Sports (Zwi) 2-1. Eerste wedstrijd Lausanne - Victoria 0-2. Victoria Setubal plaatste zich. Dynamo Zagreb (Z-Sl) - FC Barrei- rense (Port) 6-1. Eerste wedstrijd Barreirense - Dyna mo 2-0. Dynamo plaatste zich. Paok Saloniki (Gr) - Dynamo Boeka rest (Roem) 1-0. Eerste wedstrijd Dynamo - Saloniki 5-0. Dynamo plaatste zich. Grashoppers Zürich (Zwi) - Dundee United (Schotl) 0-0. Eerste wedstrijd Dundee - Grasshop pers 3-2. Dundee plaatste zich. Angoulême (Fr) - Victoria Guimaraes (Port) 3-1. Eerste wedstrijd Guimaraes - Angou lême 3-0. Victoria Guimaraes plaatste zich. Fiorentina (It) - Ruch Chorzow (Po len) 2-0. Eerste wedstrijd Ruch Chorzow - Fiorentina 1-1. Fiorentina in tweede ronde. APELDOORN Niet alleen de Ne derlandse en wereldkampioenschappen veldrijden zullen in Apeldoorn worden gehouden, doch ook de provinciale kampioenschappen .van Gelderland en Overijssel. De consul van Overijssel heeft gevraagd voor ditmaal de Gelder se en Overijsselse titelstrijd gezamenlijk te houden en aan dit verzoek zal gevolg worden gegeven. Intussen is besloten de wereldkampioenschappen veldrijden een week te verzetten en wel van 21 naar 28 februari. De strijd om het Gelders en Over ijssels kampioenschap wordt gehouden op zaterdag 9 januari. wel, dat geef ik toe en ik geef ze daar om ook wel kansen voor de toekomst", klonk het minzaam. Over de inzet van zijn eigen ploeg was Muslim Alla vrij kort. „Wat zal ik zeggen. Ik heb de jongens van tevoren opgepept en in de rust opdracht gege ven meer aan te vallen. Maar wat wilt u, in het veld heb ik het spel niet meer in de hand. Sommigen speelden zoals ik had gezegd, anderen weer niet. Frashri vond ik goed en Dinella heeft zijn plicht gedaan". Op dat moment werd de heer Alla onderbroken door de naast hem staande en zeer somber kijkende volkscommis saris. „Entschuldigung heren" klonk het, „nu moet ik helaas afscheid van u nemen. Ik hoop tot weerziens in het volgend seizoen". Het vorige jaar juichte Rotter dam, toen Feijenoord het machtige AC Milaan op de knieën kreeg, nu stond heel Arad op zijn kop. „Hup pel, Happel, ha, ha. klonk het in spreekkoren voor het hotel, waar Feijenoord logeerde. De Oos tenrijkse trainer was een versla gen man. Zijn ,,wunderteam" had de aftocht moeten blazen en na de triomfen van Milaan en Rotter dam was dit moeilijk te verwer ken. Rinus Israël zei er dit van: ,,Het is er toch van gekomen. Te leurgesteld? Och nee, we staan weer met beide benen op de grond". En manager Brox: „We zijn steeds met beide benen op de grond gebleven. Een teleurstelling is het natuurlijk wel". Zo zal heel Rotterdamja, heel Nederland het ervaren. In een Roemeens provin ciestadje werd Feijenoord de kroon van het hoofd gestoten. Zij zijn weer terug in de realiteit. PS v ZEER GEL UKKIG EINDHOVEN „Ik ben zeer ge lukkig met het feit, dat wij ons voor de volgende ronde gekwalificeerd heb ben", zei trainer Kurt Lindner van PSV en gaf daarmee de stemming on der de Eindhovenaren juist weer. Want over het algemeen realiseerden de Brabanders zich wel hoe zij in de laatste tien minuten aan uitschakeling waren ontsnapt. Vooral de inzet van de Tsjechische verdediger Zakopal, die op de lijn door Van den Dungen onschadelijk was gemaakt, was het onderwerp van gesprek. Die redding van Van Dungen had PSV, zo werd het algemeen aangevoeld, in de twee de ronde gebracht. Van den Dungen, die de nodige schouderklopjes in ontvangst had mo gen nemen, bleef echter de bescheiden heid zelve: „Ik stond toevallig op de goede plaats en het schot was niet hard", was zijn commentaar. Dat het Tsjechische offensief in de laatste tien minuten mogelijk was geweest, werd door doelman Jan van Beveren afge keurd, maar hij kon zich ook wel voor stellen, hoe zijn makkers zich hadden kunnen laten terugdrukken. „Wat wil je, je staat met 10 voor en dan kan één tegenpuntje fataal zijn. Dat er toen wat paniekerig door onze jongens ge speeld is, kan ik me best voorstellen. Een andere zaak is natuurlijk dat het eigenlijk niet had mogen gebeuren. We hadden ook, na dat doelpunt van Wiet- se het teïnpo van de eerste helft moe ten handhaven, dan was er niets aan de hand geweest". Van Beveren, die bij de inzet van Zakopal niets had kunnen uitrichten, omdat iemand hem tegen de grond drukte, zoals hij zei, was echter zo te vreden met het uiteindelijke resultaat, dat hij zijn makkers toch weer wilde I 2 3 UTA-Feijenoord I II lfxl Ajax-Nendori |x][~]| PSV-Gottwaldov EOD Basel-Spartak Mfx] Kopenh.-Slovan I II lfxl Rode Ster Belgr.-Ujpest fx|| St. Etienne-Gagliarifx] Ljubljana-BenficaI Ifxll I Bologna-Vorwarts BI II lfxl Honved-Aberdeen fx]| C. Zeiss-Fenerbahce fx]} Legia-Göteborg ODD Waterford-Glentoran fxj| De tussenstand van sporttoto 8 van zondag j.l. is als volgt: 1 deelnemer met 13 goede uitslagen; 20 met 12 goede uitslagen; 247 met 11 goede uitslagen; 86 met de eerste acht wedstrijden goed voorspeld. SOFIA Het Nederlandse volleybal team is volkomen van slag af. Ook te gen de beslist niet imponerende Zuid- slaven werd het een 30 (15-9, 15-5, 15-10) nederlaag. De fut is er totaal uit bij de zo uit stekend gestarte Oranjeploeg. Al leen Tinkhof bleef zichzelf in deze wedstrijd, waarin de Zuidslaven zeer gemakkelijk aan de zege zijn geko men. Drie punten gaven de Hollanders nog cadeau in de eerste set door slecht stoppen, een bewijs temeer dat het al lemaal niet meer gezien wordt. In de derde set leek het er even op dat Oran je nog zou terugkomen. Er werd zelfs een 9-6' voorsprong genomen, maar toen nam Zuidslavië opnieuw het heft in handen en was het snel met de illusie gedaan. De Nederlandse ploeg speelde in de volgende basis-opstelling: Tink hof, Koole, Constandse, Trompetter, De Vink en Valkenburg. De Nederlandse volleybalploeg dames verloor in Boergas in groep b met 0-3 van Polen. De setstanden waren: 4-15, 5-15, 12-15. Borussie Mönchen Gladbach heeft woensdagavond de thuiswedstrijd voor de Bundesliga tegen Rot-Weiss Ober- hausen met 60 gewonnen, bij een ruststand van 20. verontschuldigen. „Je weet, dat je er bent met 10 en uit angst om je winst kwijt te raken, kruip je dan in de ver dediging". Wietse Veenstra, de maker van het „gouden" doelpunt, was al even be scheiden als Van Dungen. „Je moet een beetje geluk hebben",zo zei hij. „De bal zeilde over de verdediging heen en kwam tegen mijn dij terecht. Vandaar ging hij naar beneden en toen nam ik hem meteen op mijn slof". Veenstra, die daarna nog een goede kans had ge mist om de score te verhogen, had alle waardering voor keeper Hastik: „een geweldige doelman". Kurt Linder tenslotte zag naast zijn geluk toch ook nog wel een schaduw zijde „Ik voel me diep ongelukkig om dat we al die kansen niet hebben be nut". Op de vraag, of hij er niet eerder over had gedacht, Willy van der Kuy- len, die zoveel van de kansen had ver knoeid, uit het veld te halen, antwoordde Linder diplomatiek: „Als ik daar over gedacht zou hebben, dan had ik het toch niet gedaan, omdat Willy zondag hier tegen AZ weer dienst moet doen. Hij ging er nu uit omdat hij moe was..." Bij de Tsjechen was de stemming ui teraard mineur. Hun spreekbuis was trainer Oldrich Subrt. „We hadden in Gottwaldov met 50 moeten winnen in plaats van met 21, dat hadden we toen wel verdiend", klonk het mat. Met het oog op de wereldkampioenschappen veldrijden, die op 21 februari in 1971 in ons land worden gehouden op het parcours van „Berg en Bos" te Apel doorn, heeft men intussen een flinke groep renners geselecteerd, die zullen deel nemen aan de training onder leiding van Manus Brinkman, die door de KNWU speciaal is aangetrokken. Brinkman komt op 24 en 25 oktober met de geselec teerde coureurs voor 't eerst bijeen in het sportcentrum „Papendal" te Am- hem. Verheugend is het te noemen, dat zich bij de geselecteerden drie oostelij ke renners bevinden, namelijk Albert Scheffer uit Zelhem, Gertie Wildeboer uit Apeldoorn en Wim Albersen uit Wierden (die per 1 januari a.s. amateur werd) en de noordelijke crack Gezinus WASSENAAR De uitslagen van de woensdag gehouden draverijen op de renbaan Duindigt in Wassenaar zijn: Twenteprijs 2140 m: 1. Iwan Mac H. (A. van Aalst) 3.16.1, 1.31.6; 2. Izmir; 3. Ingrid K. Tot. winn. 3,40; pl. 2,60, 6,50, 3,50; koppel 9,60; cover 12,50; trio 1.333.70. Betuweprijs 1500 m: 1. Jensen (J. Wagenaar jr) 2.15.9, 1.28.3; 2. Jessico Maire; 3. Jonker Volann. Tot. winn. 1,60; pl. 1,40, 2,20, 2,10; koppel 8,10; cover 11,70. Graafschapprijs 2000 m: 1. Gay (M. L. v.d. Togt) 2.54.8, 1.27.4; 2. Full Time; 3. Hart in Gerda. Tot. winn. 1,30; pl. 1,20, 2,20, 1,50; koppel 4,-; cover 5,50; trio 28,40. Veluweprijs 2120 m: 1. Anton (A. G. Heskes) 3.00.6, 1.23.6; 2. Calumet Bul wark; 3. Beachcomber. Tot. winn. 4,10; pl. 1,40, 1,60, 2,20; koppel 7,-; cover 6,80. Langstraatprijs 1600 m: 1. Goodwill (W. B. van Overeem) 2.12.2, 1.22.6; 2. Brilliant Heny; 3. Fullspeed. Tot. winn. 1,70; pl. 1,50, 8,40, 7,10; koppel 5,90; cover 41,80; trio 937,30. Gooiprijs 2140 m: 1. Ivanovna Hea ther (T. H. Kooyman) 3.06.8, 1.27.3; 2,Holland; 3. Ingrid Roodnoot. Tot. winn. 2,-; pl. 1,20, 2,-, 1,50; koppel 7,-; cover 5,90. Achterhoekprijs 2140 in. voor leer lingpikeurs: 1. Favera (G. J. Snijders) 3.06.-, 1.26.9; 2. Gamecock: 3. Hielke D. Tot. winn. 8,10; pl. 2,30, 2,-, 1,90; koppel 6,70; cover 4,30. Viriandaprijs le afdeling ca. 1900 m: 1. Fanqualdia (J. H. Smith) 2.09.9; 2. Eggerik; 3. Lady Susie. Tot. winn. 1,70; pl. 1,20, 1,80; koppel 4,50; cover 3,30. Viriandaprijs ca 1800 m 2e afdeling: 1. Precieuse (P. Perkins) 2.10; 2. Moon- star; 3. Germa. Tot. winn. 4,10; pl. 1,60, 1,60, 2,-; koppel 8,20; cover f 4,10. Viriandaprijs 3e afdeling ca. 1900 m: 1. Purmer (D. Weiss) 2.08.8; 2. Blue Ho ney; 3. Ambition. Tot. winn. 3,-; pl. 1,60, 1,20, 4,50; koppel 4,70; co ver 3,60; trio 122,30. Totalisator-omzet 158.789,-. BERGEYK De voorzitter van de Stichting Werkgemeenschappen Ber- geyk, dr. G. A. Kohnstamm, tevens pre sident-commissaris van Weverij De Ploeg NV, heeft woensdagmorgen aan de medewerkers van deze weverij mee gedeeld dat Van Besouw Tapijtweverij te Goirle en Stork Stoffe te Krefeld met het bestuur van Weverij De Ploeg verdere uitbreiding van hun samenwer king bestuderen. De beide bedrijven hebben onlangs besloten tot wederzijdse commerciële ondersteuning van hun zeer verwante produkt-beleid. De heer Kohnstamm deelde mee dat, uitgaande van een gemeenschappelijke achtergrond iedere partner nadrukke lijk met behoud van eigen identiteit zijn bijdrage zal leveren tot deze sa menwerking, die een bundeling beoogt van alle marketing- en verkoopbevor derende activiteiten, gericht op de Eu ropese markt zowel van consumenten als van architecten. Een gemeenschappelijk optreden naar buiten wordt gewenst geacht, ter hand having en versterking van het leiding gevende ontwerpniveau, dat elk van deze textielbedrijven principieel voor ogen heeft. In verband met het feit dat hij deze stap in de huidige omstandig heden onjuist acht heeft drs. C. L. Janssens verzocht ontheven te worden van zijn verantwoordelijkheid als di recteur. Wel heeft hij zich bereid ver klaard de onderneming in de komende tijd als adviseur terzijde te staan. Com missarissen hebben de heer J. W. M. Kalb gevraagd zich waarnemend te willen belasten met de leiding van de onderneming. Hoven uit Deurze. Verde zijn geselec teerd: Jan Spetgens, Henk Zuiderduin, Daan Pos, Cock v.d. Hulst, en Rob Aversteeg, welke laatste evenals Wim Aibersen, per 1 januari amateur zal worden. Verder zijn vier beroepsren ners uitgenodigd voor 24 en 25 oktober in Arnhem namelijk Joop Zoetemelk, Jan van Katwijk, Huub Harings en Cees Zoontjes. Gertie Wildeboer udt Apeldoorn die voor eigen publiek uiteraard zijn beste beentje voor wil zetten, heeft gelukkig niet veel hinder meer van zijn blessure. Hij traint intussen reeds en is geregeld op het parcours van „Beng en Bos" te vinden. Ook Albert Scheffer uit Zel hem, die zijn uiterste best zal doen om een plaats te bemachtigen in de Neder landse ploeg, heeft reeds een gijkje ge nomen op „Berg en Bos. Beide coureura zijn enthousiast over het parcours, dat bij lange na niet eenvoudig is! Jurrie Hulzebos, secretaris van het uitvoerende organisatie-comité (De Adelaar-Apeldoorn), vertelde ons, dat men intussen al druk bezig is met de voorbereidingen van de strijd om de wereldtitel cycle-cross. Onder leiding van de Commandeur van Duim, die na mens de KNWU ook de wereldkam pioenschappen in Amsterdam en Heer len organiseerde, werkte een gorpe ex perts intenseif om dit. kampioenschap in alle opzichten te doen slagen. DUIZEL De Agio sigarenfabriek in het Brabantse Duizel (1250 man perso neel) heeft een licentiecontract afgeslo ten met het Zwitserse tabaks verwer kende bedrijf „Rinsosz and Ormond SA." te Vevey. Het 750 man sterke Zwitserse bedrijf produceert naast gro te sigaren en pijptabak vooral kleinere sigaren (cigarillos). Vooral deze laatste produktgroep heeft Rinsosz sterk gepenetreerd op de Zwitserse markt. Toenadering met Agio is gezocht om haar in Nederland en in ternationaal zeer succesvol „tip" pro- dukten (kleine sigaren met mondstuk) nu eveneens binnen het bereik van de Zwitserse sigarenroker te brengen. Agio heeft een marktaandeel van 90 pet. binnen de Nederlandse markt voor tipsigaren. Het contract met betrekking tot het In Zwitserland in licentie vervaardigen en verkopen van het volledige assorti ment: „tip" produkten zal op 1 oktober van kracht worden. Van de 19 sigarenindustrieën, verant woordelijk voor 98 pet. van de landelij ke produktie, zijn thans nog slechts een zevental volledig zelfstandig. In het rij tje van 19 sigarenfabrieken neemt Agio qua marktaandeel een tweede plaats in. APELDOORN Het bestuur van AGOW heeft, zoals het ons gisteren - mededeelde, Herbert Finken voor onbe paalde tijd met betaald verlof gezon den. Het wilde ons op deze beslissing geen enkel commentaar leveren en heeft ook de spelers van het team geen andere dan deze mededeling gedaan. Aangenomen mag wonden, dat vooral het falen van de Duitser in de laatst® wedstrijden tengevolge van een volko men gebrek aan conditie de reden van dit besluit is. ZUTPHEN Twee van de zeven verdachten in het plofkrakereproces, die woensdag werden verhoord door de Zutphense rechtbank ontkenden reso luut dat ze ook maar ergens mee te ma ken hadden gehad. Ijsbrand T. uit Rot terdam en Luigi Z. uit Eindhoven ver zekerden dat ze nergens bij betrokken waren geweest. Lambertus S. uit Apeldoorn, een jon gere broer van Karei, die maandag al voor het hekje verscheen, Johannis A. uit Dieren, Martlnus M. uit Dieren, Cor K. uit Lelystad en Jan B. uit Rotter dam, konden niet meer onder de tenlas telegging uit. Maar ze vonden wel dat ze er min of meer zijdelings bij betrok ken waren geweest. De 31-jarige Lambertus S. hield het er op dat hij tijdens de plof kraken in de auto was blijven zitten, zoals in au gustus vorig jaar bij de CLV Ons Be lang in Klarenbeek. Hij deed wel mee aan de inbraak in het gemeentehuis van Gelders Laren, de diefstal met braak van metalen en gereedschappen in Apeldoorn, de diefstal van een geld kistje met 1100 gulden in Apeldoorn, de diefstal met braak van koper in Har derwijk, de diefstal met braak in het gemeentehuis van Oostendorp (buit 1500 gulden) en de diefstal met braak van een kluisje in een exportslachterij in Markelo. Lambertus gaf toe, dat voor het ver voer van de gestolen metalen zelfs een Volkswagenbusje was gegapt. Van het kluisje uit de Markelose slachterij had den ze geen plezier gehad. Ze hadden het niet meteen open kunnen krijgen en verstopten het daarom in het bos. De volgende dag konden ze er niets meer aan doen, want toen was er poli tie in de buurt. IJsbrand T. verzekerde de rechtbank: „Ik heb er niets mee te maken gehad". Jan Willem van E. en Karei S. hadden aanvankelijk verklaard, dat hij wel had meegedaan, onder meer in Apeldoorn, maar later lieten ze aantekenen dat ze twijfelden. Karei S. had achteraf ver klaard: Ik heb zoveel verschillende fei ten gepleegd met zoveel verschillende personen, dat ik niet meer voor mijn verklaringen durf in te staan. Ijsbrand T. mocht dan wel ontken nen, hij kon er niet onderuit, dat zijn strafblad verre van schoon was. De president van de rechtbank haalde wat op uit zijn verleden en behandelde het persoonsrapport over IJsbrand, die dat zelf ook prima bleek te kennen. „U vergeet te vermelden dat ik volkomen toerekeningsvatbaar ben", merkte hij op. „O ja, goed dat u dat nog zegt", antwoordde de president verrast. Johannis A. uit Dieren verzekerde: „Ik heb me zoveel mogelijk afzijdig ge houden". Hij had wel met Jan Willem van E., Lambertus S. en Gerrit M. opge trokken, maar de eerste maal was dat onder invloed van een heel krat bier geweest. „U hebt zich laten meeslepen door die woonwagenbewoners", stelde de-president vast. Johannis beaamde het. Ze waren zo sympathiek en behulp zaam geweest, sinds hy ze had leren kennen bij de afbraak van een bakke rij. Johannis werd geschetst als naïf en emotioneel, maar ook muzikaal. Hij zou eens verloofd zijn geweest met Ma- riska Veres van de Shocking Blue. Zijn onrustige natuur zou het gevolg zijn van een verkeersongeluk. Tijdens zijn opsluiting voor een van de vele voorgaande feiten, in het politiebureau van Doesburg had hij de pleisterlaag van de celmuur getrokken en de toilet buizen vernield. „Ik wou er uit", ant woordde Johannis eenvoudig toen dit punt werd aangeroerd. De 27-jarige Martinus M. uit Dieren was vrij onverschillig onder de feiten die hem in de schoenen werden gescho ven. Hij wordt er van verdacht vorige week in Weerseloo een kelner te heb ben doodgeschoten. Goed, hij had on dermeer meegedaan aan inbraken in Doesburg en Rheden. Maar toen zou hij dronken zijn geweest. Martinus wa» stuurs. Het liet hem verder koud. Cor K. uit Lelystad was via Johan B, een kennis uit De Koepel in Haarlem met Willem V. In contact gekomen. Hij had in financiële moeilijkheden gezeten en zocht iemand, die geruisloos zo'n dertig tot veertigduizend gulden aan lo nen uit een directiekeet bij een bouw werk in Lelystad zou kunnen halen. Cor zou het regisseren, maar hij schoot tekort. Er werd geen buit behaald. Jan B. uit Rotterdam gaf zijn aandeel in een in braak je in Apeldoorn vlot toe. Hij had er aan meegedaan, terwijl hij nog in een proeftijd van een vorige veroordeling liep. Luigi Z. uit Eindhoven tenslotte be zwoer evenals IJsbrand T. „Ik heb er echt niets mee te maken". Hij zou heb ben meegedaan aan de diefstal met braak in de Riedelfabriek in Ede. Hij gaf toe Willem V. en Karei S. te ken nen van de gevangenis in Schevenin- gen, maar hij zou beslist niet met hen op pad zijn geweest. Hij verzekerde dat hij een eerlijke straathandel had opge bouwd in horloges en sieraden. Vrijdag houdt de officier van justitie zijn requisitoren en daarna komen de raadsleden aan het woord voor de plei dooien.

De Vallei | 1970 | | pagina 13