m HAPPEL ZOEKT GEEN EXCUSES Feijenoord richt zich nu geheel op de landstitel Coen Moulijn begrijpt er nog niets van het staat in de sterren! Twee maanden rust voor Jan Janssen Loting Runners up-Cup Sparta-Coleraine Eskiseh ir- Twen te BEDENKELIJK Rosewall voor Laver Coleraine verrassend verder Nieuwkamp blijft rijden voor Ketting Ronde van Bulgarije Tabak beste Nederlander Cassias Clay Winst Okker WENNEKER ROOSENDAAL IVERVEUS HANDICAP Kunstijsbaan in Utrecht gaat 24 oktober open TRAIMNG Volleyballers zegevierden LOTI1SG BEKOGELD TROFEEËN VRIJDAG 2 OKTOBER 1970 sn ort y--y.-A- ROTTERDAM „Excuses zoeken doe ik niet. De trainer en de spelers zijn fout geweest. Dat we door UT Arad uit de Europa Cup zijn gewipt heeft niet? met de scheidsrechter te maken. Ook niet met het hotel, waar we verbleven. Wc hebben in Rotterdam in de eerste wedstrijd de boot gemist". Koel, zakelijk, zonder enig spoor van emotie, stelt Ernst Happel, Feijenoord^ trainer, dit vast. Later zwakt de Oostenrijker zijn woorden wat af. ..De Roemeense bal is mis schien iets te licht geweest. De passes van Van Hanegem over zo'n slordige dertig meter zouden daardoor niet tot hun recht zijn gekomen. Eenvoudig'1 tikjes mislukten". Happel: „Ik kan nog niet geloven dat we er uit zijn" schuift het falen van zijn aanval op het uit vorm zijn van enkele spelers. Die vorm is een subtiel iets. Happel somt een aantal kleine puntjes op die te zamen daartoe leidden. „Een speler moet zich lekker voelen, hij moet hard werken en bovenal moet hij zelfvertrouwen hebben. Het mag niet gebeuren, dat bij een hoekschop de bal door de eerste de beste verdediger PLEVEN De Oostduitser Gonscho- rek heeft de derde etappe van de Ron de van Bulgarije (amateurs) gewonnen. Hij legde de 59 kilometer van Bela Sla- tina naar Pleven af in 1.24.07. De Ita liaan Ongarato was tweede op zeven seconden. Tino Tabak was met een ze vende plaats de beste Nederlander. De tweede etappe, een ploegentijdrit over 48 kilometer, werd gewonnen door Oost-Duitsland in 59.34. Nederland werd vierde in 1.00.51. Ploegentijdrit: 1. Oost-Duitsland 48 km in 59.34; 2. Italië 1.00.20; 3. Buig» rije 1.00.54; 4. Nederland 1.00.51. Derde etappe: 1. Gon§chorek (O-Dld) 59 km in 1.24.07; 2. Ongarato (It) 1.24.13; 3. Meckein (O-Dld); 4. Daehne (O-Dld); 5. Nogeus (Fra); 7. Tabak (Ned); 31. De Koning (Ned); 33. Ver meulen (Ned); 61. Den Hartog (Ned); 67. Kuiper (Ned); 77. Oosterhof (Ned); allen zelfde tijd als Ongarato. Algemeen klassement: 1. Meckein 4.05.55; 2. Poloni (It) 4.06.20; 3. Den Hartog 4.06.53; 4. De Koning 4.07.19; 12. Tabak 4.10.00; 61. Kuiper 4.10.20; 69. Oosterhof 4.11.06; 75. Vermeulen 4.41.32. Ploegenklassement: 1. Oost Duitsland 13.23.43; 2. Nederland 13.25.00; 3. Bulga rije 13.25.57. WASHINGTON Mohammed Ali, de afgezette wereldkampioen zwaarge wicht, die veroordeeld is wegens het xich onttrekken aan de militaire dienst, heeft donderdag voor het opperste ge rechtshof de bevoegdheid van de Ame rikaanse procureur-generaal betwist om zonder voorafgaande toestemming van de gerechtelijke macht elektroni sche middelen te gebruiken om te wa ken over de nationale veiligheid. Ali, de vroegere Cassius Clay, vroeg het hof zijn veroordeling wegens het zich onttrekken aan de dienstplicht on gedaan te maken omdat de regering in strijd met de grondwet vijf van zijn telefoongesprekken met electronische apparaten had afgeluisterd. VANCOUVER Tom Okker heeft in de voorronden van een internationaal 1 ennistoernooi in de Canadese stad Vancouver gewonnen van de Egypte naar Ismail El Shafei met 7-6, 7-6. De voornaamste uitslagen zijn ver der: Cliff Drysdale (Z-Afr.) - Tony Ro che (Austr) 2-6, 6-4, 6-1; Rod Laver (Austr) - Pierre Barthes (Fr) 6-1, 6-1; Pancho Gonzales (Aus) - Mark Cox (GB) 6-4, 6-2; Roy Emerson (Aus) - Ni- colai Pilic (Z-Sl) 7-6, 1-6, 6-4: Marty Riessen (VS) - Roger Taylor (GB) 6-3, 8-3; John Newcombe (Aus) - Graham Stilwell (GB) 6-1, 6-3; Andres Gimeno (Spa) - Fred Stolle (Aus) 6-3, 6-3. ROTTERDAM „Ik speel de als een natte krant". Coen Moulijn, Feijenoord's linker vleugelspeler zegt het met een gezicht waarop het ongeloof het uitschakelen van zijn over ADVERTENTIE 'club door UT Arad nog te lezen staat. „Die mensen waren twee, als het geen drie klassen was, minder. Dit had toch niemand verwacht Moulijn heeft er de nacht na de wed strijd wakker van gelegen. Uitputtend heeft hij zich afgevraagd hoe dit kon gebeuren. Hij is er niet uitgekomen. „Je vraagt je af; wat is dat nu toch? Soms maken we vijf, zes doelpunten in een wedstrijd, nu in zes of zeven wed strijden maar twee. En we hebben toch schutters." De kleine Rotterdammer heeft wel een paar theorieën ontwikkeld die mis schien enig licht op de zaak werpen. „Ik geloof", zegt hij, „dat we mis schien te nerveus waren. We hadden in een paar wedstrijden geen doelpunten gemaakt. Nu moesten we een doelpunt maken. De aanval kwam daardoor on der een morele druk te staan die te groot was. En bij die aanval hoor ik zelf ook". „Wij speelden ook niet overtuigend, Het was aan ons spel Moulijn noemt de namen van Kindvall, Wery, Van Ha negem en zichzelf te merken. Mis schien waren we door die druk te sterk geconcentreerd. De druk om te moeten scoren". Moulijn meent ook, dat de opmerking van trainer Happel, dat UTA een mid delmatig elftal was, misschien onbe wust een rol heeft gespeeld. „Het duurt wel een paar dagen voor hij weer de oude is", zegt zijn echtgenote. De Rotterdammer bekent eerlijk dat hij al een beetje een raar voorgevoel had gehad. „Het was te kort na de wedstrijden tegen Estudiantes. Dat is geloof ik een grote handicap geweest. De druk van Estudiantes was nog niet weggevallen. Die was zelfs groter ge worden. Normaal gesproken zouden we na die wedstrijden, toch vrijer moe ten zijn gaan spelen. Dat is niet het geval geweest". „Daar kwam nog bij dat we in een paar wedstrijden geen doelpunten scoorden. Soms kan je dan nog wel eens leuk wegkomen, zoals PSV bij voorbeeld tegen Gottwaldov. Daar viel de gulden naar de goede kant, bij ons naar de verkeerde". Het wordt een triest hoofdstuk in het boek van Moulijn, dat binnenkort van de persen komt. Eeen hoofdstug dat volgt na het winnen van het officieuze wereldkampioenschap voor clubs. wordt opgevangen omdat hij te laa^ wordt voorgezet. Het mag niet gebeuren, dat er ge schoten wordt als er een andere speler in een veel kansrijker positie staat en er slechts een simpel tikje nodig is or die speler de bal voor de voeten te de poneren. Dat is gebrek aan concentra tie." Het is nakaarten. De Oostenrijker be seft dat zelf terdege. Hij neemt, het zijn spelers ook niet kwalijk als die vorm er niet is. wél stelt hij, dat ze dan toch hiïn stinkende best moeten blijven doen. De vorm komt dan ook weer. „Als we drie, vier wedstrijden achter elkaar een paar doelpunten maken, zijn we uit de impasse. Er zijn spelers die normaal koelbloedig genoeg zijn, maar die nu binnen het strafschopgebied geen zelfvertrouwen :neer hebben. Er was voor het doel een hoop dilettanten werk bij." Het zijn harde woorden uit de mond van de zachtmoedige Oostenrijker. Ver wijten maakt hij ook zijn tweede lijn. „Voor de rust kwam er geen schot uit. Nog een stap, nog een stap. Dan was het te laat om te schieten." Sneller spelen? „Akkoord. Ik geloof echter niet, dat het mogelijk was met die bal. Ik zie het meer als een normaal verschijnsel. De successen van de Europa Cup, de we reldbeker in zo'n korte tijd, heeft de jongens, zonder dat zij het zelf besef fen, misschien beu gemaakt." Wie hoog staat kan diep vallen. Hap pel ziet het niet zo. „Wij hebben niets van ons prestige verloren. Het zijn domme mensen, die dat zeggen. De ne gatieve en positieve kanten van de laatste maanden schuiven we opzij. In de voetbalsport telt alleen de toekomst. Mijn jongens zijn dezelfde jongens ge bleven. Zij zijn door de sucessen niet veranderd. Het elftal heeft kwaliteit en conditie. We zullen proberen om zo snel moge lijk terug te komen. Zondag tegen DWS het moeilijk zijn. De klap zal dan opge vangen moeten worden. Maar we ko men terug op de juiste weg. Voorlopig gaan we aan het kampioenschap en de Nederlandse voetbalbeker denken. En laten we niet kankeren. We zijn niet zwak." UTRECHT De Utrechtse kunstijs baan zal op 24 oktober door prins Claus worden geopend. Hoogtepunt van deze feestelijke manifestatie wordt een ijs- hockeyduel tussen Nederland en België. Op 25 oktober gaat de baan voor het publiek open hoewel de financiering nog steeds niet rond is. Toezeggingen van het rijk zijn nog niet in contanten omgezet en acties in Utrecht leverden niet de verwachte bedragen op. Het project, (een hal en een onover dekte 400 meter baan) kost 6,5 miljoen gulden, waaraan thans nog vijfhonder- duizend gulden ontbreekt. Daarom wordt gedurende het eerste jaar van de schaatsers een financieringstoeslag ge vraagd van een kwartje per kaart en een tientje per abonnement. Dat kan een ton opleveren. De Nederlandse ijshockeyploeg zal eens in de veertien dagen in Utrecht ter voorbereiding op het wereldkam pioenschap, dat van 26 februari tot 8 maart in Nederland wordt gehouden, trainingswedstrijden tegen sterke te genstanders spelen. Ook van de wed strijden in het wereldkampioenschap, waarbij Nederland uitkomt in groep ït is een aantal aan Utrecht toegewezen. Utrecht krijgt een eigen ijshockey- tweede divisie gaan spelen. LONDEN De Australische tennis ser Rod Laver is door overwinningen in het toernooi van de Pacific South West op de tweede plaats gekomen van het klassement van de Internationale Ten- nisfederatie, waarin de resultaten van de belangrijkste toernooien worden verwerkt. Laver heeft een achterstand van twee punten op zijn landgenoot Ken Rosewall, die het klassement aan voert. De Nederlander Tom Okker staat niet bij de eerste vijftien op deze rangschik king, waarvan de winnaar bijna negen duizend gulden toucheert. De top van het klassement ziet er als volgt uit: 1. Ken Roseweall (Austr.) 42 punten; 2. Rod Layer (Austr) 40; 3. Cliff Richey (VS) 39; 4. John Newcombe (Austr) 35; 5. Tony Roche (Austr.) en Arthur Ashe (VS) 32. Vandaag speelt de vermaarde Brazi liaanse voetbalploeg van Santos in Li ma een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Peruviaanse Universitario. Een krant te Santos weet te melden dat de grote Pele, die in Santos speelt, voor deze ene wedstrijd 20.000 dollar krijgt. ERNST HAPPEL geen excuses SOFIA De Nederlandse heren-vol- leybalploeg heeft gisteren tijdens het toernooi om de wereldtitels volleybal in finalepoule B met 30 gewonnen van Mongolië. De setstanden waren 152, 15—5; 15—3. Het Russische damesteam stelde in Varna de wereldtitel veilig via een overwinning met 3—0 op Bulgarije (15—2; 15—8; 15—5). In groep B werden de Nederlandse dames verslagen door Brazilië. De eind stand was 3—0 (15—11; 15—5; 15—11). PARIJS De Nederlandse wielren ner Jan Jansssen zal tot het begin van de volgende week in het ziekenhuis van Tours moeten blijven, waar hij met een zonnesteek werd opgenomen. Tevens ZURICH Sparta en FC Twente zullen in de tweede ronde van het voetbaltoer nooi om de Runners Up-Cup uitkomen tegen respectievelijk het Noordierse Cole- raine en het Turkse Esklsehir. Dat heeft de loting, gistermiddag in Ziirich, uitge maakt. Sparta's trainer Kessler over de ko mende tegenstander: „Ik ben niet op de hoogte van de speelsterkte van Colerai- ne. Het zal zeker geen slechte ploeg zijn, gezien het feit, dat het in de eerste rond Kilmarnock versloeg". „Dat wij eerst op eigen veld moeten spelen is bepaald niet ideaal te noemen. Wij moeten nu alles op alles zetten om hier in Rotterdam zo goed mogelijk uit de bus te komen. Dus als het even kan: winnen met duidelijke cijfers. Ik weet nog niet of ik zelf naar Noord-Ierland zal reizen om Coleraine eens aan het werk te zien. Misschien gaat er wel een waarnemer". Rijvers, trainer van FC Twente: „De enige ervaring met het Turkse voetbal heb ik via internationale wedstrijden, die ik vroeger zelf heb gespeeld. Het is onberekenbaar en niet gemakkelijk te bespelen. Ik vind overigens de loting op zich voor ons niet ongunstig. Toch zal ik een waarnemer naar Turkije stu ren". De loting voor de tweede ronde le verde een aantal interessante duels op. Tevoren werden de 32 overgebleven clubs gesplitst in acht groepen van vier die aanmerkelijk in sterkte verschillen. In groep zeven zitten bijvoorbeeld Barcelona, Hamburger SV, Juventus en Dinamo Zagreb^ In groep zes bevinden zich Spartak Trnava, Hibrnians, Vito- ria Guimaraes en Hertha BSC. Daarom treffen gerenommeerde ploegen elkaar al in een vroeg stadium van het toer nooi. In de groep van Sparta bevinden zich, naast Coleraine, de bekerhouder Arsenal en Sturm Graz. In de poule van FC Twente zijn dat, behalve Eski- sehir, Dynamo Dresden en Leeds Uni ted. Sparta speelt dus eerst thuis. FC Twente speelt zijn eerste wedstrijd in Turkije. Groep een: Groep een: Arsenal- Sturm Graz; Sparta-Coleraine. Groep twee: Dynamo Dresden-Leeds United, Eskisehir-FC Twente. Groep drie: Liverpool-Dinamo Boeka rest; AB Kopenhagen-Anderlecht. Groep vier: Valencia-Beveren Waas; Newcastle United-Pecsi Dosza (Hong). Groep vijf: Bayern München-Coven- try City; Sparta Praag-Dundee United. Groep zes: Hibernians (Schot)-Vitoria Guimaraes (Port); Hertha BSC-Spartak Trnava (Tsj). Groep zeven: Barcelona-Juventus; MADRID De op het eerste gezicht voor FC Twente zo gunstige loting voor de tweede ronde van het toernooi om de Runners Up-cup tegen het Turkse Eskisehir heeft door het relaas van de spelers van Sevilla, dat in de eerste ronde door de Turken werd verslagen, een bedenkelijk tintje gekregen. De Spaanse voetballers stelden, dat zij zich er niet eens zo over opwonden, dat de Turken in hun thuiswedstrijden driemaal op onregelmatige wijze scoor den. Speler Nergrillo deelde mee „dat voetballen tegen Eskisehir gelijk staat met oorlog voeren. Als zij niet van ons hadden gewonnen weet ik niet wat er zou zijn gebeurd. In het stadion werden we constant met stenen bekogeld. De bierflessen en de keiharde stukken noga vlogen ons ook om de oren. In het hotel werden we ook bestolen. Ik raakte een bedrag van tachtig gulden en mijn paspoort kwijt. De andere spelers missen ook al lerlei dingen". FC Sevilla was blij met het eerste het beste vliegtuig te kunnen vertrek ken. Enige troost voor FC Twente: de eerste wedstrijd wordt uit gespeeld. Dinamo Zagreb-Hamburger SV. Groep acht: Vitoria Setubal (Port)- Hajduk Split (J.S1); Florentina-FC Köln. LONDEN Dat Sparta in de vol gende ronde van de Runners Up Cup tegen het Noordierse Coleraine moet spelen, is te danken aan een verjaar dagscadeau: de volkomen onverwach te 3-2 overwinning die Coleraine dins dag bevocht tegen het Schotse Kilmar nock. Dinsdag was de 42ste verjaardag van Coleraines manager Bertie Peacock, oud-aanvoerder van Celtic (Glasgow) en van Noord-Ierland. „Ik ben erg blij dat we tegen Sparta hebben geloot", vertelde hij. „De Rot terdammers kunnen ervan verzekerd zijn dat ze .hier goed worden ontvan gen". Peacock, die twaalf jaar bij Celtic was, speelde in die tijd al eens tegen Sparta. „Ik heb hier nog een stel rood-witte manchetknopen", aldus Co leraines manager. De laatste vijf jaar is de Noordierse club pas goed opgekomen. Het afgelo pen seizoen sleepte Coleraine enkele trofeeën in de wacht: de All Ireland Cup en de Ulster Cup. In de Ierse com petitie eindigde de club op de tweede plaats. De laatste jaren speelde Coleraine al dikwijls op het vasteland, o.m. tegen Kiëf waarvan het verloor in de strijd om de Europese beker voor bekerwin naars. „Sparta heb ik de laatste tijd niet zien spelen", zei Peacock, „maar ik ga er nu natuurlijk heen". Coleraine leek dinsdag kansloos tegen Kilmarnock, maar in de tweede helft scoorde de 22-jarige Ierse international, middenvoor Des Dickson drie maal achtereen, waardoor hij een achter stand van twee punten veranderde in een 32 zege. staat vast, dat Janssen na ontslag uit het ziekenhuis, twee maanden rust zal moeten nemen. Janssen viel zondag in de wedstrijd Parijs-Tours van de fiets. Janssens behandelende geneesheer prof. Raynaud, achtte het laatste car diogram, dat van de Nederlandse, cou reur werd gemaakt niet goed genoeg om de wielrenner reeds naar huis te zenden. Janssen voelt zich uitstekend hoewel hij weet, „dat er iets met zijn hart aan de hand is. Wat hét Is weet ik niet. In 1964 heb ik al eens een cardiogram la ten maken, dat er ook vreemd uit zag. Mijn oververmoeidheid en die zonne steek hebben daar natuurlijk geen goed aangedaan". „Voor mij is het seizoen afgelopen. Ook daarna zal ik erg voorzichtig moe ten zijn. Mogelijk ga ik wat rusten in de bergen. Dat is me altijd erg goed bevallen". DIDAM „Het bericht, dat in „De Gelderlander" heeft gestaan is volko men uit de lucht gegrepen. Hoe komt men erbij, dat ik teleurgesteld ben over het feit dat de KNWU mij niet heeft geselecteerd voor de wereldkampioen schappen in Leicester? Daarom zou ik besloten hebben met de wielrennerij te stoppen? Kortom: ik noem het kolder. Ik zal wel wijzer zijn de KNWU een „kat" te geven. Goed ik ben het soms niet eens met bepaalde selecties maar daar hebben wij als renners toch niets mee te maken. Aldus Henk Nieuw kamp, ook het afgelopen seizoen één van de top-amateurs in ons land, die zowel in binnen- als in buitenland knappe resultaten boekte. „Natuurlijk blijf ik ook in 1971 weer fietsen wanneer ik evenals dit seizoen, weer gelegenheid krijg om te trainen van mijn chef, de heer Ketting in Didam. Het is logisch, dat, wanneer je wilt meekomen in de top, er gelegen heid moet zijn om te trainen. Lukt dit, dan fiets ik ook in 1971", aldus gaf Nieuwkamp ons te kennen. De heer A. H. L. Ketting, ploegleider van de ketting-formatie, waarvan het afgelopen seizoen Henk Nieuwkamp als kopman fungeerde, gaf ons lachend te kennen, dat het wel los zou lopen wat betreft die training. Toen we de heer Ketting vroegen welke renners in 1971 zullen deel uitmaken van de amateur- ploeg noemde hij in de eerste plaats de naam van Henk Nieuwkamp. Verder namen van renners als Jan Aling, Frits Schür, Herman Snoeijink, Cees Stam, Fred Niemeijer, Peter Remijn, Jan Lenferink, Hennie Kuiper, Aad v.d. Hoek en de gebr. Evert en Jaan Dick- hof, welke laatsten echter niet in klas siekers zullen uitkomen. Dit zal direct ook niet het geval zijn met de jonge coureurs Wim Pater uit Barneveld en Jan Kees Stiggelbout uit Wierden, die per 1 januari amateur zullen worden en daarna zullen toetreden tot de ploeg van Ketting.

De Vallei | 1970 | | pagina 13