Aanslag voor particulieren per perceel ongeacht gezins grootte en waterverbruik ^•ursrt^ Twee man meer bij politiekorps CS vö Zuiveringsrechten door gemeenteraad aanvaard Kom maar even langs KERKDIENSTEN P E L CHEVROLET Gewestelijke NVVH-dag op 13 oktober Tijdredc S.G.P. Liturgie Tientje Gift Weerzien Zendings zondag Tekort Winterwerk Uitvoering Inbrekers roofden collectegeld HORLOGERIE VAN MANEN VAN WOUT BLAUWKOUS UITGLIJDEN BEZWAREN V.A.B. ZONDAGSDIENSTEN met Utyjlu&y cte tijd! VRIJDAG 2 OKTOBER 1970 ft wWmmm Vrouwen kunnen vaak in al haar 011- gekunstelheid een heldere kijk op de dingen des levens hebben, hoewel ze dat moet ik er direct bij zeggen hun praktisch inzicht soms te ver door voeren. Zo heb ik mijn Driek, aan wie ik al vele jaren door de band van het hu welijk gekluisterd ben haar zienswij ze op het instituut van de gemeente begroting horen leveren. Ik keek er enigszins van op, want in al de jaren dat ik de kapok en later de binnen vering met haar deel heb ik haar nog nooit ook maar met één woord commentaar horen leveren op wat de kranten elk jaar maar weer over deze hoeveelheid ambtelijke proza ten beste geven. Misschien is de berichtgeving erover in de voor liggende jaren in het niet gevallen bij de ongevallensector en soortelijk dra matisch nieuws, hoe dan ook dit jaar is er bij Driek raak geschoten. Moge lijk Is dit een gevolg van het feit dat de aankondiging van de gemeentelij ke bestseller deze keer gepaard ging met een rechtstreekse aanval op de huishoudknlp van Driek. Het kwam mij voor, dat de optakeling van enkele belastingen haar tot ver der lezen van de financiële thriller hadden aangezet. „Dat doer er maar eventjes zesenvijftig gulden bovenop alsof het niks is". Al dus de inzet van de kritiek van Driek. Ik heb getracht om de billijkheid en redelijkheid van deze maatregel aan te tonen, hoewel ik natuurlijk uit di plomatieke overwegingen begonnen ben met toe te geven dat het in ene een harde slag voor de huisvrouw moest betekenen. Vierenvijftig gulden voor het vaatwater en de overige natte troep die een gezin jaarlijks af stoot en twee gulden meer voor het droge spul is uiteraard geen kleinig heid. Maar gerekend naar wat men regelmatig via riolering en kraakwa gen kwijt kon raken, kon ik de rede lijkheid van de heffing ook niet be strijden. Voor een goeie daalder per week van alles af. het was naar mijn mening nog geen behoorlijk gehonoreerde service ook. „Dat wil zeggen: een gulden vijftig per gezin, dus in ons geval drie kwartjes per persoon", pareerde Driek. „Probeer het er zelf 'es voor af te voe ren", dacht ik, maar ik liet het daar maar bij. De bedoeling van Driek was duidelijk; ze had het nog iets verfijnder willen zien. Hoe groter het gezin, hoe voordeliger de lozing. Afgezien van die belastingperikel, het nut van een gemeentebegroting ont ging haar volkomen. Driek dacht dat men de tijd binnen het gemeentebe- ton beter kon besteden met het uit denken van bezuinigingen dan het opschrijven van al die rijen cijfertjes. Bedragen die naar het inzicht van Driek wel opgemaakt moesten wor den wilde de ambtenarij zich met zijn eigen werk niet voor aap zetten. Toegegeven, er ging in haar huishou dentje minder om staan dan bij de lokale overheid maar uieindelijk kwam het op hetzelfde neer. En wel ke zinng denkende huisvrouw zou het in haar bol halen om een begroting te maken. En als er dat eentje in ge dachten wel enigszins mochte bena deren, dan zou deze er, nog niét over prakkizeren om te gaan beknibbelen op het vlees als er een overschotje geboekt was op de geraamde uitga ven voor frisdranken. En daar verdacht ze de mensen die het gemeenschapsgeld hebben te besteden aan de hand van een begroting wel van. „Als er voor duizend gulden pot loden en gommetjes op papier dan maken ze 't op, ook al zullen ze door tien jaar schrijfgerei tegelijk in huis halen" meende Driek simpelweg. Ik heb getracht om haar duidelijk te maken dat een begroting geen aan sporing is tot het opsoeperen van cen ten, maar een plafond tot hoe hoog men meent te kunnen gaan. „Er mag gerust wat ruimte tussen blijven. Voor de frisse lucht. Wout Blauwkous. ADVERTENTIE VEENENDAAL Iedereen gaat met ingang >an volgend jaar bijdragen in de jaarlijkse exploitatielasten van de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie. Uitgaande van normale bewoning /.al per perceel een aanslag van f 54.wor den opgelegd, ongeacht hoeveel afvalwater wordt geproduceerd en ongeacht leeftijd of beroep van de hoofdbewoner. Middenstand en industrie dragen bij naarmate de hoeveelheid vuil water die wordt geloosd. Het college moest bij zonder /waar geschut in stelling brengen om het voorstel gisteravond aange nomen te krijgen in zijn oorspronkelijke vorm. Een voorstel van de heer D. van de Scheur (CH) om het belastingtarief te koppelen aan het waterverbruik dreigde de hele zorgvuldige berekening van het college omver te gooien en uit eindelijk vond de raad dat toch te bar. Ook een voorstel om de bejaarden f 27»- te laten betalen kreeg geen meerderheid. Wel nam het college een VVD- soggestie over na twee jaar de tarieven weer eens te bekijken aan de hand van de dan opgedane ervaringen met baten en lasten van de nieuwe zuiverings installatie. Iedereen was het er wel over eens dat zuiveringsrecht de prijs is die voor de hogere welvaart betaald moet wor den. Alleen wat betreft de billijke om slag kon niet iedereen meevoelen met het college, zoals dat zijn zienswijze had neergelegd in het voorstel. De heer Van de Scheur waarschuwde ertegen de industrie relatief zwaar te belasten. „We moeten een aantrekkelij ke gemeente blijven voor nieuwe indus- triën en dat moeten we niet in gevaar brengen door hoge zuiveringslasten", zo meende hij. Informatie had hem verder tot de overtuiging gebracht dat het praktisch best mogelijk is de aanslagen op te leg gen aan de hand van meteropname. Hij haalde uitspraken van verschillende deskundige instanties aan. die het bil lijk achten de hoogte van het belasting tarief te koppelen aan het waterver bruik. Mevr. Buddingh (VVD) had angst, dat met dit systeem de volkshygiëne in ge vaar werd gebracht omdat men dan bang is water te gebruiken. Wel merkte zy op, dat voor de VVD de grens van de belastingdruk op de bevolking nu wel bereikt is. „Alleen in hoge noodzaak zal onze fractie met toekomstige belasting verhogingen instemmen". Tenslotte deed zij bovengenoemde suggestie de nieuwe verordening voor lopig twee jaar te hanteren. „Is er dan een overschot van meer dan vijf pro cent van de totale exploitatielasten dan moet dit leiden tot herziening van de rechten. Bovendien mag een eventueel overschot niet voor iets anders worden gebruikt", aldus mevr. Buddingh. Zowel de heer C. van Genderen (CH) als de heer H. van Manen (AR) toonde zich voorstander de bejaarden 27, te laten betalen. „Waarom is deze zaak 3J/6 jaar slepende gehouden", zo wilde de heer C. G. van Hal (PvdA) weten. „Was men bang uit te glijden met de raadsverkiezingen voor de deur? Feit is voor mij wel, dat het college dan wel geen snelle, maar wel een tak- tisch zeer goede race heeft gereden". Hij wees er op, dat er de laatste ja ren al verschillende tarieven zijn ge noemd. Eerst was het 25.toen 35,en nu dan 54,„Het duide lijke kind van de rekening is dus de bewoner, vrij vertaald de minst draag krachtige. We zullen in Veenendaal snel een aantal zaken moeten realiseren willen we niet nog verder achterop ra ken. zoals een gemeenschapscentrum, sportvelden, scholen, enz". Aldus de heer Van Hal, die ook voor de bejaar den de halvering van het tarief bepleitte. De heer Leo Coini (D'66) vond dat het college in het voorstel niet erg conse quent te werk was gegaan. „Uitgaande van de gedachte, de vervuiler betaalt, had men de rechten moeten koppelen aan de waterafname". Hij bepleitte een scherpe controle op de lozing van de industriën door on aangekondigde metingen. Tenslotte in formeerde hij naar de mogelijkheid het slib dat bij de zuivering vrijkomt ten gelde te maken. De heer M. G. H. Hendriks (KVP) D. v.d. SCHEUR (CHU) koppelen RENSWOUDE De Ned. Ver. van Huisvrouwen houdt 13 oktober een ge westelijke dag in Hotel „Bosrust" te Zeist waar voor de pauze Mary Dres- selhuis zal voordragen. Tevens zal men een show te zien krijgen van histori sche kostuums. In Renswoude zal de vereniging elke laatste dinsdag in de maand vergaderen. toonde zich er voorstander van de hoogte het aantal bewoners van een perceel. Het aantal bewoners van een perceel. „Het college redeneert krom" zo was zijn conclusie. „Het aanslaan per perceel is niet consequent doorredeneren van de gedachte „de vervuiler betaalt". Wethouder Koppenberg had zeker geen applaus of toejuichingen ver wacht. maar wel iets meer begrip voor het feit de super-billijkheid bij de ver deling van de lasten nu eenmaal onmo gelijk is. „Per gezin spelen er verschil- C. G. VAN HALL (PvdA) uitglijden lende factoren zoals het aantal kinde ren, het beroep van de kostwinner, enz. Die omstandigheden allemaal in aan merking te nemen is onmogelijk", aldus de wethouder. Toen de heer Van de Scheur zijn voorstel ondanks alle bezwaren van de wethouder toch handhaafde wees de voorzitter op een aantal praktische be zwaren de aanslag aan het waterver bruik te koppelen. „Alle meters in ieder huis moeten dan geijkt en verzegeld worden, de hele verordening moet overhoop worden gehaald, wat is onze rechtskracht om bij wanbetaling te gaan vervolgen, hoe moeten de toekom stige bewoners in Dragonder-zuid wor den aangeslagen als er per flat maar een watermeter wordt gemonteerd", zo waren zijn tegenargumenten. De raad schrok hier zo van dat de- motie van de heer Van de Scheur met 16 stemmen tegen en 5 voor werd ver worpen. Het voorstel van de heer Van Manen de bejaarden voor 27,aan te slaan werd ook verworpen. Hierbij was de stemmenverhouding 14 tegen en 7 voor. De heren Coini, Hendriks en Van de Scheur verzochten bij het in stemming brengen van het voorstel aantekening te hebben tegengestemd. VEENENDAAL Het raadslid voor D'66 in de Veenendaalse ge meenteraad. Leo Coini, heeft gisteren tjjdens de raadsvergadering een lans gebroken voor beter leesbare raads voorstellen. „We moeten af van die amteljjke taal", aldus Coini. Aanleiding was de tekst van een advertentie waarin werd aangekon digd dat het bestemmingplan „Dron- gonder-Zuid" ter visie was gelegd. Wethouder Van de Berg diepte de advertentie uit zijn tas en las hem voor, en kwam tot de conclusie, dat er geen hoogdravende ambtelijke taal in was gebruikt. „Voor u en voor ons niet", zo repliceerde Coini, „maar wij zitten in gemeentezaken en de doorsnee lezer niet". Burge meester P. Bode meende hieruit te mogen concluderen dat de heer Coi ni bereid was gratis les in Neder lands te geven aan het college en het ambtenarencorps. „LT komt maar eens langs", aldus Coini. VEENENDAAL Het korps gemeentepolitie heeft er sinds gisteren twee man bij. Het zijn de heren P. J. Scheerens (40) en Sj. van der Schaaf (26) die gistermiddag door de burgemeester van Veenendaal in de kantine van het po litiebureau werden beëdigd. Hoofdinspecteur - korpschef K. Huis man omschreef de zuiveringseed, die beide politiemensen hadden af te leg gen als een bezegeling van de absolute onkreukbaarheid en de ambtseed als een uiting van trouw aan de wetten des land als basis van onze samenleving. „U krijgt geen gemakkelijke taak als politieman", zo hield hij zijn nieuwe mensen voor. „In deze tijd waarin ge zag een moeilijk artikel blijkt te zijn zal er veel wijsheid van u worden ge vraagd. Ik wil hiermee geen paniek zaaien want de positieve kanten van het politievak zijn veel talrijker. U zult in ons korps dan ook tevergeefs naar martelaren zoeken. Gezag is niet meer ADVERTENTIE KIRPESTELN TMNKHDAAt crrx-MO*OBA - bdk EDERVEEN Vrijdagavond 9 okto ber zal ds. Dorsman in de School met dein Bijbel te Ederveen voor de S.G.P. een tijdrede uitspreken. De raad van de gereformeerde kerk te Leersum heeft besloten de zes maanden geleden bij wijze van proef ingevoerde nieuwe liturgie te handhaven. Terugkeren naar de ou de zou volgens de kerkeraad alleen maar verwarring brengen. Wat de zondagsdiensten van de kerkeraad betreft heeft men beslo ten dat zowel in de morgen- als in ie avonddienst dezelfde ouderlingen zullen optreden, wat ook geldt voor de ouderling van dienst. Evenais vorig jaar wil de diakonie van de hervormde gemeente te Vee nendaal weer aan ontwikkelingshulp gaan doen voor een zorgvuldig uit gekozen doel. In 1969 kon de diako nie na een geslaagde actie onder de gemeenteleden 1000 gulden overma ken aan dr. Palamba, de medisch leider van het melaatsendorp in Rante Pao (Indonesië). In het kader van het werelddiako- niaat gaat men zich nu richten op een onderwijsproject dat men in overleg met de mensen van de To- radjakerk. het zendingsterrein van de gereformeerde zendingsbond, heeft gekozen. De hervormde diako nie mikt op een tientje per her vormd gezin. De actie wordt in de derde week van oktober gehouden. Voor de bevestiging en entree van ds. A. Wink ap 26 augustus mocht de gereformeerde gemeente te Vee nendaal gratis gebruik maken van de Julianakerk. De gereformeerde gemeente heeft de kerkvoogdij van de hervormde gemeente uit dank baarheid toch iets toegedacht500 gulden. De bekende oud-Veenendaalse predikant ds. W. Goedhart is de spreker tijdens de eerste bejaarden middag van dit seizoen, georgani seerd door de hervormde vrouwen dienst van Sola Fide te Veenendaal. De bijeenkomst wordt gehouden op 7 oktober a.s. over het onderwerp „Hoe lezen wij de Bijbel?" Komende zondag zullen de dien sten in de gereformeerde kerk van Rhenen een bijzonder karakter dra gen. Ze zullen in het teken staan van de zending. In de ochtenddienst, die om 10 uur aanvangt, zou aanvankelijk de preek warden verzorgd door ds. Soeilo te Semarang-west. Toen bericht kwam, dat ds. Soesilo was verhinderd, moest op korte termijn naar een vervanger worden gezocht. De kerk van Rhener. was zo gelukkig Prof. Natahamidjaja bereid te vinden de open gevaHen plaats in te namen. De liturgie wordt verzorgd door de plaatselijke predikant ds. J. Goldschmeding. Aan de dienst wordt medewerking verleend door een kinderkoor onder leiding \an Fred Bol. Het orgel wordt beipeeld door Adriaan Bol. Prof. Jatahamidjaja, die tijdelijk in ons lmd verblijft, is een uitne mend kesner van de Indonesische si tuatie. Verwacht wordt dan ook, dat de belaigstelling groot zal zijn. Na de dienst zal er in het jeugdgebouw ..Antenne" gelegenheid zijn prof. Natahahidjaja vragen te stellen. De dienst om 17.00 uur zal in aan sluiting op de ochtenddienst een jeugdztftdingsdienst zijn. Voorgan ger is ds. Goldschmeding. De jeugd hoopt nee te werken in 'de liturgie. Voorafgaande aan de dienst is er sa menzang begeleid door een elektro nisch orgel. Ook in deze dienst zal de organist Adriaan Bol zijn mede werking verlenen. De samenzang begint een half uur voor (e dienst. De jongerenwerkgroep van de hervtrmde gemeente te Veenendaal heeft een commissie benoemd, die zal trachten het begrotingstekort van >000 gulden weg te werken. Het tekod is grotendeels veroorzaakt door de hoge kosten van het kanPwerk voor de jeugd. De com mute heeft al een program van ac tie opgesteld. In de eerste plaats gjat men gericht gemeenteleden be zinken om een bijdrage. Zonder be- k mag men uiteraard ook geven, oi. op de rekening van de jongeren- \erkgroep bij de Raiffeisenbank. De £tie start volgende week. Ter introductie van het winter werk van de hervormde gemeente „Sola Fide", de gereformeerde en de rooms-katholieke kerk te Veenen daal heeft kapelaan Th. Escher van de Veenendaalse parochie een arti kel geschreven over een rooms- katholieke zondagsdienst in het or gaan van Sola Fide. Het programma van het eerste thema van het winterwerk „Vrede" van de drie kerkgenootschappen maakten wij reeds eerder bekend. Intussen hebben de gemeenteleden en parochianen alle een keurig uit gevoerd programmaboekje thuis ge kregen, waarin ook het programma van het tweede thema „De kerk dienst" is vermeld. Voor zondag 17 januari is het on derwerp „Maatschappelijke invloe den op de kerkdienst". Hierover preekt in de gereformeerde Petra- kerk ds. A. Terlouw, industriepredi kant te Veenendaal (om 9.30 uur) en om 10 en 11 uur respectievelijk in Sola Fide en de r.k.-Salvatorkerk ds. J. Plasman, industriepredikant in Dieren. Naar aanleiding van deze diensten komen op de daaraanvolgende dins dag de gesprekskringen bijeen. Het onderwerp „De preek" wordt behan deld op zondag 31 januari. In Sola Fide door ds. H. A. Visser van Amsterdam en in de Salvator- kerk door pastoor C. Roeleveld van Varik. Op zondag 7 februari preekt ds. L. Zielhuis van Amersfoort over dit onderwerp in de Petrakerk. Dinsdag 23 februari vormen de in leiders een forum tijdens een slot bijeenkomst in 't Trefpunt. Aanstaande zaterdag zal in de Chr. Geref. Pniëlkerk het gelijkna mige koor een uitvoering geven. De zanguitvoering wordt afgewisseld door samenzang en enkele orgelsoli. Tevens zal de Gem. Zangvereniging „Fiducia" uit Ede haar medewerking verlenen. De algehele leiding berust bij Henny Pomp terwijl Leo van Stempvoort het orgel bespeelt. Het Chr. Geref. Pniël-koor bestaat nu twee jaar en telt momenteel 55 leden. Het repertoire bevat meest kerkelijke liederen en ook zaterdag avond zullen deze weerklinken. Zeer geliefde melodien zoals „Nader tot u o heer", „Rijst op, rijst op, voor Je zus" en tot slot de Ambrosiaanse „lobgesang". „Heer God u loven wij". Ook Fiducia neemt enkele lie deren voor haar rekening. Leo van Stempvoort heeft zich met de orgelsoli al beperkt tot even zeer bekende stukken als „vrees niet o mijn ziele" van Jan Zwart, de Aria op de G snaar van Bach en Trumpet Voluntary. De opening en sluiting van deze zangavond wordt verzorgd door ds. J Brons. De aan vang is gesteld op 20.00 uur, maar om 19.30 uur gaan de deuren al open. Programma's zijn voor twee kwartjes verkrijgbaar. een zaak van uniform en robuustheid, het is eerder een zaak van de mens zelf, wat er onder het uniform schuil gaat." Aldus de korpschef die verder het nieuwe duo aan de hulpverleningstaak herinnerde. Burgemeester P. Bode deelde mee, dat de minister betrekkelijk recent is gevraagd om nog drie politiemensen voor Veenendaal. Nadat de twee geüni formeerde leden van het Veenendaalse politiekorps waren beëdigd waren de collega's in de gelegenheid met hen kennis te maken. De heer Scheerens was al eerder 14 jaar in politiedienst. Hij keerde terug naar zijn oude liefde na negen maan den als campingbeheerder in Rhenen te hebben gewerkt. De heer Van der Schaaf komt regelrecht van de poli- tie-opleidingsschool. LEERSUM ln de nacht van woens dag op donderdag is ingebroken in de Ned. Hervormde kerk en In gebouw „Kehoboth" aan de Scherpenzeelseweg. De inbrekers onderzochten in de kerk de offerblokken op hun inhoud maar de kerkvoogden hadden dat al voor hen gedaan, In Rehoboth hadden de inslui pers meer succes. Daar werd het ca- techisatiegeld meegenomen. De politie die gistermorgen zelfs een speurhond inschakelde heeft nog geen spoor van de daders. Waarschijnlijk is de dief stal gepleegd door dezelfde onverlaten die in dezelfde nacht in Doorn en in Driebergen inbraken in kerken pelegden. De twee nieuwe politiemensen worden gelukgewenst door adju dant C. A. Visser. Links de heer Scheerens en echtgenote, rechts het echtpaar Van der Schaaf. De dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op za terdag 3 oktober: door G. Annot, Ker- kewijk 56, tel. 10198. Zondag 4 oktober: door W. Remma, Markt 10, telefoon 12061. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt op zaterdag 3 en zondag 4 okto ber waargenomen door: J. Schilperoort, Kerkewijk 40, tel. 12134. Apotheek: Zwaaiplein. Wijkverpleging: zr. J. C. Gerrits, Schr^- verspark 76 III, tel. 12230. RHENEN Artsen: za., dr. Wijchers, Achterbergse- straatweg, tel. 2328; zo„ dr. Almekin- ders, Herenstraat 59, tel. 2432. Apotheek: apotheek Deys, Fred. v.d. Paltshof, tel. 2481. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Arts: Jhr. Backer, Stationsweg 6, Wou denberg, tel. 03497-1330. AMERONGEN, ELST en LEERSUM Arts: dr. Ossendorp, Hollèweg 2, Ame- rongen, tel. 03434-1678. Wijkverpleging, Amerongen: zr. A. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 63, Amerongen, tel. 03434-1576 (tot ma. 08.00 uur). Leersum: zr. J. Rijlaarsdam, mr, Bosweg 9, Leersum, tel. 03434-1423 (tot za. 12.00 uur, daarna zie Amerongen). RENSWOUDE, EDERVEEN en DE KLOMP Arts: J. H, Rademaker, Hoofdweg 50^ Ederveen, tel. 08387-1201. Dierenarts: dr. Nutsma, Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387-1457. OPHEUSDEN Arts: dr. Van Silfhout, Oohten, tet 03444-433. Wijkverpleging: zr. H. Budding, Dod«- waard, tel. 08885-1218. RESTEREN Arts: dr. Guépin, Ommeren, tel. 03443- 250. Wijkverpleging: zr. C, de Jong, Molen dam, Ochten, tel. 03444-257. TANDARTSEN Veenendaal en Rhenen: voor spoedge vallen bellen 08385-19049. Zondag 4 oktober 1970 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk. 9.3U uur: kand. L. Ko- revaar (Schoonhoven)17.00 uur: ds. A. Wisgerhof. Julianakerk, 9.30 uur: ds. M. J. G. van der Velden uit Doorn; 17.00 uur: ds. S, P. van Assenbergh. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. A. Wisgerhof: 17.00 uur ds. L. v.d. Peut (Renswoude). Sionskerk, 9.30 uur: ds. Van de Berg uit Huizen; 17.00 uur: dr. Graafland uit Amsterdam. Poortkerk, 10.30 en 18.30 uur: ds. Van Assenbergh. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Van Assenbergh. Veeneind. 15.00 uur: dhr. D. Tanis. Dijkstraat 14.45 uur: dhr. J. van Beu- sekom uit Stoutenberg. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10 uur: ds. J. Korpershoek uit De Bilt; 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Brugkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Blan ken (bed. H.A.) Petrakerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Yts- ma (bed. H.A.). Geref. Kerk (Vrijgemaakt): Poortkerk, 9.00 en 17.00 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk. 9.30 en 17.00 uur: ds. Biesma (bed. H.A.). Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Brons. Geref. Gemeenten (ned): 9.30 en 18.30 uur: ds. Wink. Geref. Gemeenten (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: ds. De Ridder (Nun- speet); 7 okt.: 19.30 uur: ds. Wisse (Elspeet). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Leertak te Soest. R. K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag .18.45 uur en zondag 9.00 en 10.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: HeiLigingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. RHENEN Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. Goldschmeding en ds. Soesilo (zendingszondag); 5.00 uur ds. A. M. de Hoogh te Amerongen. N.H. Kerk: Cunerakerk: 9 u. ds. H. Roelof sen (Zeist). Oud Geref. Gem.: 10 en 18 u. leesdienst. Geref. Gem. (syn.): 10 en 17.30 u. leesdienst. Geref. Gem. In Ned.: 10 en 17.30 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. mej. dra. J. Ph. Feikema. RENSWOUDE N.H. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. L. v.d. Peut. Geref. Kerk: 9.45 en 18.30 u. ds. J. C. Jonkers, en R.-K. Kerk: za, 18.45 u. Eucharistieviering in ge bouw Geref. kerk. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds, D, v.d. Enit Braat; 18.30 u. ds. G. Westland <H. Doop). Geref. Kerk: 10 u. ds. J. P. Bos (voorber. H, A>; 18.30 u. ds. P. v. Strien (Woudenberg). Vrije Evang. Gem.: 10.30 u. Evang. C. v.d. Geer (Woudeiv* berg) in verenigingsgebouw Molen weg. Geref. Gem.: 10.30 en J8.30 u. dhr. B. Roest. Geref. Gem. (uitgetr.): 10.30 en 18.30 u. leesdienst in noodge bouw Holevoetlaan. R.-K. Kerk: 9.15 u. bed. H. Mis in verenlginsge- bouw Molenweg. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. dhr. v. Kooten (Utrecht); 18.80 u. ds. Cuperus (Ede). Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 u. ds, Aangeenbrug. Oud Geref. Gem: 9.30 en 15 u. leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 19 u. ds, v.d. Poel. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds. G. Kaastra; 18.30 u. ds. J, w Noort. De Uithof 10 u. Jeugdkapei. Geref. Kerk: 10 en 18.30 u. ds. A. N. de Hoogh. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. T. Bruinsma (Leiden). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 u. voorber. .HA.; 18.30 u,: geen op gave. Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 u. leesdienst; 7 okt.i 10 ds. Van Prooyen. ELST Ned. Herv. Kerk: 8.30 u. en 18 u. ds. J. v. Malenstei». LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds. B. Koole (H. Doop); 18.30 w kand. C. v. Hunnik (Wageningen). Geref. Kerk: 10 en 17 u. ds. P. M. Brouwer (10 ik voorber. H.A.). RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds. Den Boer (Zeist); 18.30 dhr. Kommers (Epe). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 u. ds. Muilwijk. Geref. Gem. (syn.): 10 en 18.30 u. ds. J. Karens. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 18.30 u. ds. Van Beek,

De Vallei | 1970 | | pagina 3