„Vij verplan" beleefde zijn „exodus VER WARMING IS 'N NACHTMERRIE Sportliefhebbers collecteren voor vakantieschip van 't Rode Kruis Veenendaal kan Seastum verslaan WAAR9M1 we heen? l VERTWI/FELING ONDER BEWONERS Vijf miljoen gulden nodig Voetbal- programma Borrel voor een kwartje Mist VALLEI? Belt u dan «van i.u.b. v;;'7-»- 11079 Bazaar in „Tollekamp Schuld Teleurstelling A ijftig jaar NCB Rhenen Schietnieuws Geruis Levensgevaarlijk Dammers wonnen van Doe Ie waard Candia versus Zwal. Vooruit Siertuin- commissie bijna klaar Drie concerten voor schooljeugd Commando wisseling bij „Sonvilier" 10550 BURGERLIJKE STAND Zwal. Vooruit-Candia Afdeling Utrecht Opbrengst collecte ZATERDAG 3 OKTOBER 1970 JHHHBhKÊM voor Voonondaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 'i Zatord. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwo Voonondaakowog 159 99 (Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL Tevenover de bewoners van „Het Vijverplan" in Vee- nendaal heeft het bestuur van Patrimoniums Bouwvereniging het meerma len te kennen gegeven De Grote Pekken is qua netheid en orde onze trots In normale gevallen voelt een bewoner van zo'n wijk zich onmiddellijk ge streeld door een dergelijke uitspraak, maar de gezinnen van „Het Vijver- plan" denken er ietwat anders over. Toen de voorzitter van de belangengemeenschap „Het Vijverplan" dezer dagen op de jaarlijkse ledenvergadering dan ook de uitspraak van PB nog even memoreerde, riposteerde één der aanwezigen „Dat is nu wel erg aardig van Patrimoniums Bouwvereniging, maar onze wijk k naar mijn mening die benaming volstrekt niet waard". En het grote aantal ja-knikkende hoofden en wat schalks lachende gezich ten van de andere wijkbewoners bewezen dat men het in het algemeen roe rend eens was inet de spreker. Vijverplan op de jaarlijkse bijeen komst: „Mensen, mensen laten we toch alsjeblieft onze flats ooglijk houden en er geen gribus van ma ken". Hij deed de suggestie er bij de Veenendaalse politie op aan te drin gen toezicht uit te oefenen op „on bevoegden" die zich in de gebouwen bevinden, een opmerking die nogal aansloeg bij de aanwezigen. De voorzitter veroordeelde echter ook de..vervuilers" en vernielers" in zijn wijk, welke lieden hij weinig sociaal noemde. „Het Vijverplan" in Veenen- daal de trots van Patrimo niums Bouwvereniging. De bewoners \an de wijk zijn het bepaald oneens met deze betite ling is alle reden toe, want volgens des kundigen is er voor het verwar mingsprobleem maar één oplossing: een totaal nieuwe installatie, want de huidige is aldus de technici een aanfluiting. Bovendien zit men zonder onderhoudsmonteurs, want de oorspronkelijke installateur een bedrijf uit Ermelo heeft men vriendelijk doch dringend verzocht zijn handen in de toekomst van de installatie af te houden omdat deze de toestand nog erger maakte dan die al was, terwijl Van Harn NV in Veenendaal heeft geweigerd nog te tekenen voor het onderhoud. Die weigering staaft men op het feit dat het Ermelose bedrijf niet volgens een deskundig rapport van Van Harn te werk is gegaan bij de reparatiewerkzaamheden. Het exterieur en de leuke entou rage van de flats in „Het Vijver plan" mogen dan volgens Patrimo niums Bouwvereniging tot tevreden heid stemmen, op het innerlijk van de gebouwen hebben de bewoners in niet geringe mate kritiek. Met name op het onderhoud, waarop volgens het bestuur van de belangengemeenschap weinig con sciëntieus toezicht wordt gehouden, op de manier waarop de klachten bij PB worden verwerkt (of zelfs in het geheel niet), op het contact tus sen de bouwvereniging en de wijk- gemeenschap en... op de centrale verwarming, die zo langzamerhand een nachtmerrie is voor de wijkbe woners. Men spreekt al ronduit van een calamiteit en volgens velen is dat niet overdreven. de lift in die dan onherroepelijk te pletter vallen". Een groot aantal bewoners is ten einde raad. Noodkreet van de prae- ses van belangengemeenschap Het Hij sprak tevens zijn teleurstelling uit over het feit dat Patrimoniums Bouwvereniging niet wenste in te gaan op het plan van Het Vijverplan om een conciërge aan te stellen in de verschillende gebouwen. Een en ander zou volgens het bestuur van de belangengemeenschap kostenbe sparend werken voor de vereniging. „Maar dat wilde PB niet", aldus de voorzitter, „want dat betekent een man meer in dienst en daardoor extra administratie, iets dat volgens haar eigen zeggen moeilijk op te vangen is..." Met angst en beven wordt de ko mende periode tegemoetgezien. Daar „Maar de schuld ligt noch bij het Ermelose bedrijf noch bij Van Harn", wist één der Vijverplan- bewoners te melden. „Het adviesbu reau dat de installatie heeft gepland, is verantwoordelijk! En het wordt erg moeilijk wanneer men weet dat dit bureau enige tijd geleden failliet is verklaard". Onlangs kreeg het bestuur van belangengemeenschap Het Vijver plan een nogal overtuigend opge steld briefje met daarin de toezeg ging dat „het hinderlijke geruis van de verwarming vóór 15 september zou zijn genihileerd". Doch momen teel staan de zaken er zo voor dat niet het geruis, maar de hoop van de bewoners op een prettiger leefkli maat nihil is geworden... RHENEN Het bazaarcomilé van het bejaardencentrum „De Tollekamp" aan de NV Weg te Rhenen is van plan om op woensdag 28 oktober een bazaar te organiseren van 's middags half drie tot half vijf en 's avonds van half ze ven tot tien uur. Er is hard gewerkt en er zijn prach tige handwerken, grote en kleine, onder andere een zeer mooie pop in Spaanse klederdracht met echt kanten mantilla. Onder de prijzen bevindt zich ook een mooi poppenledikant, gmaakt door een 88-jarige inwoner en verder aangekleed door één van de dames. De kok van ..De Tollekamp" zorgt weer voor verfrissingen en zoete of hartige hapjes. Voor de kinderen is er ook nog een speelgoed- en grabbelton, 'g Avonds hoopt het comité het rad van avontuur te kunnen draaien. RHENEN De afdeling Rhenen van de Nederlandse Christelijke Bond van werknemers in de hout- en bouwnij verheid gaat op zaterdag 10 oktober haar vjjftig-jarig bestaanvieren met 's middags van 3-4 uur een receptie in gebouw „Irene" en 's avonds in hetzelf de gebouw om kwart over zeven met een herdenkingsbijeenkomst. Deze zal worden geopend door ds. Wapenaar. waarna de afdelinsvoorzit- ter. de heer H. van Da alen, een wel komstwoord hoopt uit te spreken. Bond9bestuurder J. Hoogendoorn spreekt een feestrede uit en verschil lende leden zullen daarna worden ge huldigd vanwege hun vijf en twintig jarig lidmaatschap van de bond. Na de pauze volgt een optreden van John Woodhouse en de goochelaar Loxias. VEENENDAAL - „Schip Ahoy" is het motto van de actie die bedoeld is om vftf miljoen gulden bijeen te brengen voor het Rode Kruis, dat er een nieuwe Henri Dunant van wil aanschaffen. In heel Nederland wordt in oktober gecollecteerd, en het sluitstuk is op 14 oktober met een radio- en tv-uitzending. Ook in Veenendaal worden, zoals elders, de sportverenigingen ingeschakeld bjj de collecte. De gezonde sportjeugd gaat zich in zetten voor de chronisch zieken en in validen. Deze laatsten zijn degenen die van het nieuwe Rode Kruis-vakantie- sohip zullen profiteren. De huidige Henri Dunant vaart al tien jaar. Hij is niet verouderd, maar voldoet ook niet meer aan de eisen van inrichting naar de huidige medische inzichten. Elk jaar gaan ook patiënten uit Veenendaal voor een weekje aan boord. Het Rode Kruis collecteert ditmaal niet zelf. In iedere gemeente is daartoe een coördinator aangezocht, die goede contacten heeft met de sportwereld. In Veenendaal is het ex-wethouder Ant. de Ruiter geworden. Zesentwintig Veenendaalse sportver enigingen, alle bij landelijke bonden aangesloten, gaan samen 180 collectan ten leveren. Ieder krijgt een wijk toe gewezen van vijftig tot zestig wonin gen. Op 14 oktober gaan zij tussen 7 en 8 uur met intekenlijsten langs de deur. Ook tijdens sportevenementen wordt al voor de 14de oktober gecollec teerd. Dat gaat bijvoorbeeld gebeuren tijdens de voetbalderby DOVO-GVW op 10 oktober. Nog eerder, van 3 tot 12 oktober wordt geld ingezameld bij an dere wedstrijden, trainingen en oefen avonden van sportverenigingen. Op de 14de oktober zelf, als 's avonds de grote actie gaat lopen, wordt 's mid dags van 2 tot 6 uur gecollecteerd bij de winkeliers in de Hoofdstraat. De af rekening gebeurt 's avonds van 8 tot 9 uur in het gemeentehuis. Na telling SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging be haalden deze week de volgende resulta ten: J. ten Broek 92, A. Valkenburg 92, J. Koot' 92, C. Valkenburg 90, M. Be- rendse 89, A. van Rustenhoven 89, J. van Eist 89. M. van Eem 88, A. van Garderen 88, J. Koudijs 87. W. van Leuveren 87, A. C. van Dusschoten 86, H. van Ginkel 86. A. van Eist 86, H. D. van Droffel'aar 86, P. van Engelenburg 85. P. ten Hoedt 82. J. Visser 81, H. Pater 79, A. Blanken 73 en W. van Wessel 71. De narigheid rondom de verwar mingsbron beleefde vorige week haar hoogtepunt, toen Hel Vijver plan werd geconfronteerd met een ware „exodus". Vele gezinnen ver lieten in wanhoop hun huizen, waarin het hoogst onplezierig toeven was geworden door het vreselijk storende geruis in de radiatoren. „Het was niet meer om uit te hou den", aldus een verontruste huis moeder op de vergadering van deze week. Toen zij hoorde dat er ver moedelijk in de eerste drie maanden nog geen verbetering zal komen in de langzamerhand onhoudbare toe stand verzuchtte zij: „Dat kan men ons niet aandoen om ons nog drie maanden met deze ellende te laten leven!" De gezinnen in „Het Vqverplan" zijn boos, vertwijfeld en vaak in een stemming die hen nostalgisch naar een ander huisje doet verlangen. Daar komt nog bij dat een ferm aantal medebewoners het evenals dat in De Engelenburg het geval is de anderen erg moeilijk maakt, want deze groep richt op vrij grote schaal vernielingen aan en vervuilt de flats, een omstandigheid waarte gen moeilijk kan worden opgetreden omdat de daders haast niet zijn te achterhalen. Ook „van buitenaf" wordt er toegeslagen. Dat gebeurt bijvoorbeeld veel door de leerlingen van de technische school die hun vandalisme botvieren in en om de gebouwen aan De Grote Pekken. Een bewoner: „Het is levensge vaarlijk wat die knapen in onze flats aanrichten. Een tijd geleden opende ik op de bovenste etage de liftdeur en zag tot mijn grote verba zing geen liftkoker voor me. Men had de deur op mijn etage met een speciale sleutel opengemaakt, terwijl de lift beneden stond. Ik zag het ge lukkig op tijd, maar voor hetzelfde geld stormen er spelende kinderen EDE Geboren: Theresia. d.v. P. Terschegget en A. Pater; Miranda, d.v. C. G. van Ruiswijk en A. J. Oosterveld; Adrianus J., z.v. A. J. van Zanen en J. Böhmer; Adriana J„ d.v. J. Hamminga en J. van der Haar: David C., z.v. W. Heijns en H. M. Kruijsse; Johannes B.. z.v. J. A. Bolhuis en G. van Wieringen; Johanna I., d.v. F. P. Koop en D. A. Nisbet; Alberta G„ d.v. D. J. A Klein Geltink en J. Leissner; Jacob, z.v. W. van Holland en G. C. van Reemst; Cla ra, d.v. W. G. Pieters en W. Kerst; Els je, d.v. W. G. Pieters en W. Kerst; Je roen z.v. C. L. Planjer en M. J. H. Eij- pe; Marjanne K., d.v. A. van der Meu- len en A. T. Uijterlinde; Bert, z.v. H. Berends en W. Altena; Astrid C., d.v. J. Rougoor en W. Kesseler; Gerrie, d.v. G. Haalboom en A. J. van Hattem; Hen driks J., d.v. G. van Heerikhuize en M. van Ginkel; Petra, d.v. P. J. Jansen en C. van Veldhuisen; Edser R., z.v. F. S. Kuiper en S. Miedema; Anna M., d.v. A. A. Slikker en W. A. M. van der Hoorn; Hendrientje, d.v. D. van den Brink en A. van de Krol; Myriam T., d.v. J. Teunissen en G. van de Sluis; Yvonne B. E„ d.v. T. Donkervoort en Y. Klompstra; Aart J„ z.v. A. Blankespoor en J. Vlastuin; Aartje E.. d.v. A. Mos terd en C. van der Plaats. Ondertrouwd: Marinus van Wakeren en Jannigje Scholten; Rijndert de Flui ter en Maria L. van Hunen; Johannes W. van Voorst en Evert je Klok; Michiel A. Tiebout en Petronella Heitink; Al fred W. Rauws en Elisabeth H. Con- rads; Louwrens T. J. Boomsma en Wietske Klootwijk; Cornelis F. Besse- ling en Jannetje F. Vlastuin; Bernard Luesink en Jetske Brongers. Getrouwd: H. P. G. Boekestein en B. J. Morssink; A. Schut en E. Schuur; G. Zeggelaar en L. E. Morren; C. M. Iede- ma en J. W. P. Schinkel; J. B. Jansen en M. A. Klok; J. Hazenboom en W. van Hunnik; H. van der Hoven en M. Siepel; J. van Beek en L. J. Hidding; P. Willemsen en T. Hardeman; B. Heij en IJ. M. van Kranen: W. van den Brink en G. Brobbel Dorsman; J. Willemsen en M. van Roekei; D. Lenstra en M. R. Kalkman. Overleden: Christina van de Pol, e/v W. Adams, geb. 23aug06; Carolina H. J. M. Jurgers, e/v D. Roodbeen, geb. 19mrtl4; Aagje van der Greft, e/v D. van Ginkel, geb. 15jul83; Evert G. Roe- lofsen, geb. 13novl969; Hendrik Snoek, geb. 24feb.24; Gerritje van Zwetselaar, geh. gew. met B. Koudijs, geb. 25jan90; Evert Robbertsen, geb. 12apr05; Petrus Suuring, geb. 6nov00; Herman us Lou- we, geb. 14jan90; Hendrik Louwe Blan- kenspoor. geb. 18sap85: Johanna Noback geb. 18jul78: Johannes C. van der Hoe ven. geb. 19dec03; Jan W. F. H. Die- drich, geb. 4jan95; Adrianus P. Beens, geb. 5sepl2. SCHERPENZEEL Deze week speelde het eerste tiental van de Scher penzeelse damvereniging de eerste wedstrijd in de bondscompetitie van de eerste klasse van de Gelderse dambond tegen Dodewaard. De eerste wedstrijd werd een ruime overwinning voor de Scherpenzelers (139). De uitslagen waren: P. Th. Sopar-H. Bötzel 20, J. Visser-C. Bitter 20, M. Inkenhaag- M. J. Roodbeen 11, L. v.d. Burgt-C. Baars 11, A. Stuivenberg-.K v. Schalk 11, B. Valkenburg-C. de Kruif 20, D. J. Ipenbupg-H. Peters 2—0, G. Pul-J. Lazet 0—2, H. B. Wels-C. Kapel 11, J. Jansen-W. van Schaik 1—1. De uitslagen voor de onderlinge com petitie waren deze week: Th. Kamp- horst-J. vair de Peppel 20, P. Th. So- par-A. Stuivenberg 20, B. Visser-C. Pul 02, J. van Dijk-M. Inkenhaag 2—0. 4e klasse H JSVDe Meern Midlandia—EMS SaestumVeenendaal Zwaluwen VooruitCandia '66 Fortitudo—Minerva BaarnMSV Afdeling Utrecht le klasse B Brederodes—DSVA PatriaSoesterberg KDS—SCH P V CScherpenzeel UtrechtSt. Maarten 2 lasse B ActifBarneveld VSKVeense Boys Oranje WitFaja Lobi RivierwijkersOdin RK Unitas—RUC 3c klasse A Bilthoven—Odi '58 G. BoysLelystad HDSDe Kievieten Mal. Muda—DOSV SVMM—ASV VEENENDAAL In Zeist doet vierdeklasser Saestum morgenmiddag een recht streekse aanval op de leiderspositie van Veenendaal in de vierde klasse H-West 1. Saestum staat op de tweede plaats van de ranglijst en kan bij een overwinning op de Veenendaalse gasten de kop overnemen. Veenendaal vorige week uitstekend voetballend zal echter zijn ongeslagen record willen behouden en daarop is een goede kans, want Saestum heeft zjjn goede vorm nog niet te pakken. Dat bewees de ploeg vorige week in Rhenen waar het tegen Candia '66 niet verder kwam dan een 2-2 gelijk spel. Veenendaal kan vooral wanneer de vuurlinie niet al te slordig met de kansen omspringt een kleine over winning boeken. Het Rhenense Candia '66 heeft uit zijn drie competitieduels slechts twee punten behaald. Er bestaat weinig kans dat het puntentotaal morgen wordt verhoogd, daar de ploeg uit de Grebbe- stad op bezoek moet bij het technisch betere Zwaluwen Vooruit in Utrecht. De gastheren zijn favoriet, temeer daar de Rhenenaren defensief en op het middenveld nogal eens falen en daar van zal de snelle voorhoede van de thuisclub zeker gebruik weten te ma- VEENENDAAL Di. 6 oktober: USO-concert in Verenigingsgebouw Eikenlaan (20 u.) Wo. 7 oktober: Korenbeurs, bijeen komst Humanistisch Verbond. RHENEN Bioscoop Bio: za. 8 u. en zo. 2.30 u. „Met 6 wordt 't hommeles" (Bob Ho pe). Zo. 8 u. „The Graduate". ARNHEM Stadsschouwburg: Za. 3 okt.: 20 u. Toneelgroep Theater met „De ge temde feeks" van Shakespeare. In de hoofdrollen Jules Croiset, Sigrid Koetse, Fenneken F. Andreae, Hans Tiemeijer, Leo Beyers en Peter van der Linden. Ma. 5 okt. 20 u. Haagse Comedie met „4 x Anders" van Baril- let. In de hoofdrollen Myra Ward en Paul Steenbergen. Di. 6 okt.: 20 u. kabaret Rients Gratema met „Knol lentuin". Wo. 7 okt.: 20 u. Operage zelschap Forum met „Zar und Zim- mermann", komische opera van Al- bert Lortzing. Theater aan de Rijn Zo. 4. 11, 18 en 25 okt: 20.30 u. „Kijk maar, er staat niet wat er staat" Speciaal programma, samen gesteld onder regie van Elise Hoo- mans. Medewerkers: Burny Every, Christine Kraft, Hans Fuchs en Ger Thijs. Kunstcentrum Korenbeurs 9, 10, 23 en 24 oktober: „Van Hot naar Haar" van Kamer-kabaret De Foekepot .olv. Kris v. d. Velden. Me dewerkers; Leny van der Meulen, Babette Mulder, Paul Bakker. Filmkring Arnhem De Korenbeurs, ma. 5 oktober, 20 u. „Los Olivados" (zij die niet verge ten worden) van Luis Bunuel, voor afgegaan door „Un chien Andalou" Musis Sacrum Do. 8 oktober, 20 u.: Het Gelders Orkest olv. Carl von Caraguly. So list: Arto Noras, cello. Werken van Mozart en Elgar. LUXOR, Willemsplein, aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur. De brug bij Remagen. George Segal, Robert Vaughn. 14 jaar. Woensdagcylus 2.30, 6.45 en 9 uur. Some like it hot. Marilyn Monroe, Tony Curtis, Toegang 14 jaar. Zaterdag 23.30 uur, nachtvoorstel ling Inigrid Thulin. Morgen zullen wij er niet meer zijn. Toegang 18 jaar. STUDIO A, Langewal, aanvangstij den 6.45 en 9 uur. Zwijnenstal (Por- cile) Pièrre Clementi. Jean-Pierre Leaud. Regie Pier Paolo Pasolini, toegang 18 jaar. Zaterdag, zondag en woensdag 2.30 uur: Avonturen van Pietje Bell, all. leeft. Rembrandt, Velperplein, aanvangs tijden 2.30, 6.45 en 9 uur De non van Monza. Anne Heywood, Antonio Sa- bato. Toegang 18 jaar. SASKIA, Looierstraat, aanvangstij den 2.30, 6.43 en 9 uur Satyrlcon Martin Potter, Hiram Keiler, 18 jaar. PALACE. Bakkerstraat, aanvangs tijden 2.30, 6.45 en 9 uur donderdag t/m zaterdag Gevangenen van het ge not. Janet Tillett, 18 jaar. Zondag t/m woensdag Viva Djan- go! Terence Hill, George Eastman, 18 jaar. ken. In het gunstigste geval kan Candia een draw uit het vuur slepen. DVSA uit Amerongen zit in het slop. De Amerongers hebben de laatste we ken bijzonder teleurgesteld en daarvan zal Brederodes, waarbij DVSA morgen op bezoek gaat, vermoedelijk weten te profiteren. De thuisclub zal alles in het werk stellen om de onderste plaats op de ranglijst over te doen aan de gasten. In Utrecht sluit het bezoekende Scherpenzeel naar alle waarschijnlijk heid een compromis met PVC, een vrij wel gelijkwaardige opponent. In de tweede klasse B behaalde Oranje-Wit vorige week zijn eerste winstpuntje door gelijk te spelen tegen Odin. In Eist kan de ploeg morgen weer een succesje behalen tegen Faja Lobi, welk elftal bestaat uit Surinaam se voetballers. Unitas '48 geeft RUC op het Pan huis-complex geen schijn van kans. HDS, samen met rivaal SVMM aan de kop in 3A, consolideert zijn positie door in Leersum te zegevieren over De Kie viten. RHENEN In de afgelopen week is de afdeling Rhenen van de Kon. Ned. Mij voor tuinbouw en plantkunde met de winteractiviteiten gestart. De commissie, die de siertuinkeurin- gen heeft verzorgd in de afgelopen zo mer, is bijna klaar met de beoordeling. In deze maand wordt nog een vergade ring belegd, waar de uitslag bekend zal worden gemaakt. Dan zullen ook de prijzen worden uitgereikt. Er zijn veel dia's gemaakt van de Rhenense tuinen, die daar dan meteen zullen worden vertoond. Deze winter zal ook een bloemschik cursus worden georganiseerd. Verder staan er excursies op het programma van de komende maanden. SCHERPENZEEL De PIT-collecte heeft in Scherpenzeel f 790.65 opge bracht, wordt het resultaat dan doorgebeld naar de provinciale coördinator. In Utrecht is dat Rijk de Gooyer. Het organiserende comité deelt nog mee, dat 's avonds ook de banken open zijn. Zij hebben dan een Rode-Kruis vlag aan de gevel hangen. Tevens wordt een beroep gedaan op een aantal sportverenigingen dat zijn collectanten nog niet heeft aangemeld. Dat moet liefst voor aanstaande dinsdag zijn ge beurd. Vijf rhiljoen gulden moet op die 14de oktober binnenstromen. Het comité hoopt dat Veenendaal zich van zijn beste kant zal laten zien. Aan de sport liefhebbers zal het niet liggen. RHENEN De commissie sehoolcon- certen Rhenen heeft in samenwerking met de stichting „Het Schoolconcert" te Amsterdam voor het komende seizoen drie concerten op het programma staan, namelijk op dinsdag 13 oktober, woens dag 13 januari en woensdag 17 maart. Op 13 oktober treden op Maria en Roberto van Lint met een programma van volksliederen met begeleiding van velerlei tokkel- en slaginstrumenten, gebracht in diverse folkloristische kos tuums. Op 13 januari brengt Willem Hielike- ma een piano-solo in een programma dat is getiteld „kennismaking met grote componisten". Op 17 maart speelt het trio Louis van Dijk in samenwerking met de hoboïst Evert en Fright een oude baroksonate en neemt deze muziek als uitgangspunt om te komen tot vrije jazz-improvisa ties. Dit concert draagt als titel „Barok en Jazz" Ook dit seizoen zullen alle concerten worden gegeven dn gebouw „Irene". Z« zijn toegankelijk voor leerlingen van de streekhuishoudschool, de Bergsohool, de Wflhelminasohool. RHENEN Per 1 november treedt bij hotel „Sonvilier" te Rhenen als di recteur in dienst de heer J. C. Krul uit Voorburg. Voorheen had de heer Kruil een lei- dingigevende functie bij verschillende Horeca-bedrijven in Den Haag. De nieuwe directie spreekt met klem het gerucht tegen, dat „Sonvilier" in de ko mende maanden gesloten zal worden wegens restaurantiewerkzaamheden Hotel, bar, restaurant en vergaderzaal blijven normaal geopend voor het pu bliek. RHENEN De directie van ho tel ,,De Stichtse Oever", die vorig jaar een prachtige boottocht aan de Rhenense bejaarden aanbood, gaat op woensdag 21 oktober op nieuw iets voor de bejaarden on dernemen. Op die dag wordt het hotel-restaurant open gesteld voor alle Rhenense bejaarden en min- der-validen boven vijfenvijftig jaar. Het ligt in de bedoeling er een ge zellige middag van te maken. De bejaarden kunnen elkaar weer eens ontmoeten en van gedachten wis selen. Een kopje thee of koffie wordt door het echtpaar Van der Schouw-van Essen gratis aangebo den. Verder is het besluit gevallen dat de consumpties die deze mid dag in de zaak worden gebruikt, geserveerd zullen worden tegen vooroorlogse prijs,, dat wil zeggen slechts één kwartje per stuk! Leden van het comité bejaardentocht. en bestuursleden van de algemene bond van bejaarden hebben toege zegd die middag het echtpaar Van der Schouw te zullen assisteren bij de bediening van het gezelschap. Ter verhoging van de feestvreug de zal het trio Joop Werkman voor een gezellig muziekje zorgen en verder heeft de directie nog een verrassing in petto. De directie van de NBM heeft op zich genomen om hen die niet te voet of op andere wijze de Stichtse Oever kunnen bereiken gratis per bus te vervoeren. De bus zal op de volgende stopplaatsen passagiers opnemen: 13.30 uur halte Viaduct, 13.35 Achterbergsestraatweg-hoek Prunuslaan, 13.45 uur halte Vallei- weg tegenover de Vivo, 13.50 uur halte N.V. Weg tegenover Acacia laan. Voor het bejaardencentrum ,,De Tollekamp" zal een speciale bus rijden. Het feest begint 's middags om twee uur. Vanaf dat ogenblik staat de Stichtse Oever ter beschikking van de bejaarden. Omstreeks half zes worden zij, die per bus zijn ge bracht, ook weer naar huis terug gebracht.

De Vallei | 1970 | | pagina 3