V rachwagenchauf f eur voor tonnen uit lading Portugees echtpaar het land uitgezet BEMIDDELAAR JARRING NAAR MOSKOU Acht jaar voor moord rrico Zes jaar eis tegen leider plofkrakers Koud bak ij kamertje? Thailand weigert hulp van huurlingen- leger Natuurmonumenten99 nu 100.000 leden dCDimplex TRANSPORTBEDRIJF NU ctp I 'o IIRullffi IN MOEILIJKHEDEN Blal LEVENSLANG OP KAPEN VLIEGTUIGEN Samenzwering tegen leven van Sekoe Toere verijdeld Staneke niet ontevreden niet „kier naar KVP" Arnhemse politie maakt wapens buit Cholera in Sierra Leone Leiden ontzet WONINGBOUW IN AUGUSTUS Celstraf voor „liefdesrivaaK* Dit is het recept: Kaasfonduevan Nederlandse kaas. HELERS TEGEN DE LAIVIP niet vergeten» Frico eten Congresserende artsen smijten collega de zaal uit ZATERDAG 3 OKTOBER 1970 DEN HAAG Eén van de beide Portugese echtparen, waarvan vorige week eerst de mannen en enkele dagen later de (in verwachting zijnde) echtge notes in ons land arriveerden is het land uitgezet. De minister van justitie heeft daartoe gisteren op advies van de Vreemdelingendienst besloten. Het be treft het echtpaar M. W. de Almeida. Het andere echtpaar, F. G. V. Ferreira krijgt een voorlopige verblijfsvergun ning. Het Angola-comité heeft reeds met klem geprotesteerd bij de minister tegen de uitzetting. Het echtpaar De Almeida is al eerder In Nederland geweest. Het werd toen Nederland uitgezet, omdat het werd verdacht van winkeldiefstallen. Via Scandinavië zijn de man en de vrouw naar Portugal teruggegaan, vanwaar zij weer naar Nederland kwamen. Eén van de redenen voor uitwijzing zou o.m. zijn dat het echtpaar A. Linei- da weigerde in Nederland werk te aan vaarden. De Almeida en Ferreira kwamen op 22 september samen in Nederland aan en vroegen aan de vreemdelingendienst een verblijfsvergunning. Als reden ga ven zij op dat zij Portugal wilden ont vluchten, omdat ze geen dienst wilden doen in het Portugese leger in de kolo niën. Ze meldden gelijktijdig dat hun beide vrouwen hen enkele dagen later per vliegtuig achterna zouden komen. Dat klopte, want zaterdagavond 26 september arriveerden de twee dames op Schiphol, waar de gewaarschuwde koninklijke marechaussee hen tegen hield en hun in afwachting van een be slissing van het ministerie van justitie logies verleende in de kazerne te Bad hoevedorp. Over het algemeen stuurt de Neder landse regering dienstweigeraars niet naar Portugal terug, maar tolereert dat xij in ons land als gastarbeiders gaan werken. In totaal werken aldus naar schatting een honderdtal jonge Portu gezen in ons land. de meesten van hen zijn echter ongehuwd. Het ministerie neemt aan dat Frankrijk het echtpaar De Almeida wel zal toelaten. BONN De Westduitse Bondsraad (Eeerste Kamer) heeft vrijdag zijn goedkeuring gegeven aan een wetsont werp. dat het mogelijk moet maken vliegtuigkapingen met maximaal le venslang te straffen. Op kapingen, die mensenlevens heb ben geëist, komt 10 jaar gevangenis straf tot levenslang te staan en op min der ernstige gevallen staat een straf tussen een en vijf jaar. De wet moet nu nog door de Bondsdag (Tweede Kamer) worden aangenomen. Vertegenwoordigers van vakbonden van luchtvaartemployés uit 48 landen hebben gisteren in Miami Beach beslo ten om alle vliegtuigen te boycotten uit landen die luchtpiraten of saboteurs helpen of onderdak geven. MONROVIA Radio-Conakry meldt dat men een samenzwering heeft verij deld om president Sekoe Toere van Guiné te vermoorden. Sekoe Toere, al dus Radio-Conakry, had vrijdag ver moord moeten worden tijdens de plech tigheden ter herdenking van het feit dat Guiné twaalf jaar geleden onaf hankelijk werd. Het komplot, gericht tegen de Guinese resolutie was ge smeed door in het buitenland vertoe vende leden van het Guinese bevrij dingsfront. Een van de samenzweerders had het politieke bureau van de „De mocratische Partij van Guiné" echter in kennis gesteld van het plan de presi dent te vermoorden. De afgelopen weken hebben de auto riteiten in Conakry diverse keren mel ding gemaakt van het bestaan van een groep huurlingen die in het buitenland en met name in Portugees Guiné zou zijn opgeleid om onlusten in de repu bliek Guiné uit te lokken. ADVERTENTIE BREDA De Bredase politie is er na maanden speurwerk in geslaagd de 24- jarige ex-chauffeur W. van S. te arresteren, die bij het vervoersbedrijf B.T.O. voor zeker 200.000 gulden en mogelijk voor nog veel meer aan goederen heeft gestolen en bovendien samen met de 32-jarige metselaar C. W. een aan tal grote inbraken in Breda heeft gepleegd, waarhij voor 25.000 gulden aan goederen werd buitgemaakt. De man heeft de diefstallen hij B.T.O. en de inbraken bekend. De politie is door de aanhouding van Van S. ook op het spoor gekomen van de daders van een sigarettendiefsta! in Breda, waar de buit 35.000 gulden, en een kledingdiefstal in Made, waar de buit 14.000 gulden bedroeg. Als chauffeur van de BTO vervoerde Van S. meestal 's nachts goederen tussen Amsterdam en Breda. Diverse grote bedrijven in ons land verzen den hun artikelen met behulp van dit Bredase transportbedrijf. Onderweg zag Van S. vijf maanden lang kans bijna iedere nacht waarde volle goederen bij helpers en helers onder te brengen. Hij was zo gesle pen, aldus de Bredase politie, dat hij goederen afzette, terwijl hij toch 's nachts in de gaten werd gehouden. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 <11 halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met j zout, peper. nootmuskaat en wat kirfloh. De recherche was hem al geruime tijd op het spoor, maar kon niets tegen Van S. uitrichten, omdat in geen vari de diefstallen en inbraken een bewijs was rond te maken. Dat wist Van S. te voorkomen, door de gestolen spul len vliegensvlug door te verkopen. Helers wisten dan wel weer anderen om de goederen aan over te doen. Het gevolg is, dat het opsporen van al deze artikelen een enorm werk is en veruit het meeste nog niet is achter haald. Het ligt voor de hand, dat een groot deel van de gestolen goederen nooit meer wordt teruggevonden. De politic is er tot nu toe in geslaagd, acht helers aan te houden. Vijf van hen zijn vrijgelaten, nadat hun rol voldoende bekend was. Zij zullen zich voor de rechter dienen te verant woorden. De drie anderen zijn in bewaring ge steld evenals W. van S. en C. W. Die drie zijn de monteur F. M. (37), de isoleerder P. R. (31 jaar) en de pijp- fitter L. B. (31 jaar), alle drie uit Breda. Zij genieten in Breda een re putatie als heler. Een 38-jarige Bre dase kruidenier werd vrijgelaten, na dat hij had bekend, twee kleurentele visietoestellen, twee bandrecorders, 14 radio's, 700 truitjes, 180 pakken koffie, 16 scheerapparaten en 360 pakjes shag verkocht te hebben. In Nijmegen werden twee familieleden van F. M. aangehouden voor heling. Zij zijn vrijgelaten na hun daad te hebben toegegeven. Van S. liep eindelek tegen de lamp. nadat hij op 23 september samen met C. W. een inbraak had gepleegd in het cash-and-carrybedrijf Davro in Breda en daar voor 8.600 gulden aan sigaretten had weggehaald. De dag daarop werd hij in Breda aangehou den, terwijl hij de sigaretten op straat stond te verkopen. Door grondig in zijn kennissenkring te speuren, wist de politie steeds meer verdachten naar voren te krijgen. De ongeveer 150 diefstallen die Van S. bij de BTO pleegde, hebben dit be drijf in grote moeilijkheden gebracht. De buit betrof meestal dure gebruiks voorwerpen. Volgens het verzeke ringssysteem, waarbij BTO is aange sloten, geldt, voor de uitkering van gestolen vrachtvervoer een prijs per kilo. Een gestolen kleurentelevisie van 2.000 gulden werd daardoor slechts gehonoreerd met een uitke ring van bijvoorbeeld 80 gulden. Om de klanten, wie de goederen ontstolen werden, niet te verliezen, moest BTO alle schade zelf bijbetalen. Hoewel de directie alles in het werk stelde, om Van S. op heterdaad te betrappen, kon zij op het laatst niets anders doen dan hem ontslaan, wilde zij het bedrijf redden. Dat bemoeilijkte het onderzoek van de politL ernstig. De politie begrijpt nog niet dat de vol gens haar gehaaide Van S. zich zo simpel heeft laten pakken. BANGKOK De voormalige Britse kolonel Michael Hoare, die hekend is onder de bijnaam „gekke Mike", heeft de regering van Thailand een huurlin- genleger van 5000 man aangeboden om te helpen bij de strijd tegen de commu nistische guerrillastrijders. Dit is vrij dag door het Thaise ministerie van de fensie bekendgemaakt. De regering van Thailand heeft dit aanbod echter van de hand gewezen. Kolonel Hoare, die in Dublin is gebo ren en officier in het Britse leger is geweest, heeft in het begin van de ja ren zestig een huurlingenleger in Kon go geleid. Situatie veranderd (Van een onzer redacteuren) ARNHEM De heer H. Staneke, voorzitter van het gewest Gelderland van de Partij van de Arbeid, is niet ontevreden over het resultaat van het beraad in de PvdA-partijraadsvergade- ring van eind vorige week. „Ik ben blij dat dc deur naar de KVP althans weer op een kier gezet Is," zei hij ons. De heer Staneke die het partijbestuur in augustus vroeg een bespreking van de de functie van de anti-KVP-motie van het Haagde partijcongres van 1969 op de partijraadsagenda te plaatsen is verheugd dat de deur niet meer pot dicht zit. „Ik onderken toch wel enig verschil tussen de situatie van een paar maanden geleden en toon en inhoud van de verklaring die de partijraad nu heeft aanvaard (afgezien van de op ini tiatief van de Zutphense wethouder W. Albers aan de verklaring toegevoegde slotzin)", aldus de Gelderse gewestvoor- zitter die de laatste tijd, naar hij ons vertelde, heel wat reacties op zijn uit spraken heeft ontvangen. Zoals gemeld stelde de heer Albers, eveneens lid van de partijraad, zich za terdag vierkant tegenover de heer Sta neke op; volgens de Zutphense wethou der is de KVP sinds 1969 niet veran derd en moet de gedachte aan een nieuw partnership PvdA-KVP met kracht van de hand gewezen worden. Hij boekte zaterdag succes met een po ging een in die geest luidende zinsnede aan de concept-verklaring van het par tijbestuur (waaruit de „kier" bleek) toe te voegen. In Haagse politieke kringen is de za terdag in Utrecht aanvaarde verklaring deze week zo geïnterpreteerd: „er is nu nog vrijwel geen zicht op een nieuwe samenwerking KVP-PvdA. maar een kleine mogelijkheid zit er weer in." ARNHEM De Arnhemse politie voert op het ogenblik in het kader van de verscherpte jacht op wapens in Arn hem bijna avond aan avond huiszoekin gen en overvallen op cafés uit. Gister nacht arresteerde de politie de 24-jarige zich kunstschilder noemende Marko van K. op beschuldiging van wapenhandel. Er werden bij hem thuis aan de Park straat diverse long rifle patronen van het populaire'kaliber 6.35 gevonden. In een café aan de Singelstraat trof het speciale wapencommando de 28-ja- rige chauffeur H. S. aan met een cilin derrevolver en 51 patronen. Op 'n woon schip in de Rosandepolder, waar de net woensdag wegens juwelendiefstallen veroordeelde 26-jarige E. van F. woont, vond de politie een 9 mm FN-pistool met 2 patronen. Van F. werd ingerekend. Een tweetal overvallen leverde niets op. LISSABON In Frankrijk is een groep van 142 Indiërs aangekomen die enige weken in Franse gezinnen zullen doorbrengen. Hun verblijf maakt deel uit van een experiment om mensen vertrouwd te maken met de leefwijze van andere volkeren. De Indiërs zijn allen afkomstig uit Poona in West-India. Zij komen uit verschillende lagen van de bevolking. NEW YORK De VN-bemiddelaar voor het Midden-Oosten, de Zweed Gunnar Jarring zal tijdelijk zijn nor male taak als Zweeds ambassadeur in Moskou weer opvatten, zo heeft een woordvoerder voor secretaris-generaal Oe Thans gisteren bekendgemaakt. De woordvoerder zei üat Jarring en Thant overeengekomen waren „dat ou der de huidige omstandigheden ambas sadeur Jarring voorlopig alles heeft ge daan wat hij kon" om zijn vredesmissie in- het Arabisch-Israëlische geschil tot een goed einde te brengen. Thant liet bekendmaken dat Jarring „zeer binnenkort" uit New York zou vertrekken en midden oktober weer zou terugkeren. De Zweedse bemidde laar was op 2 augustus uit Moskou naar de Verenigde Naties gekomen, waar op 25 augustus het vredesoverleg tussen Israël, Egypte en Jordanië werd hervat. Spoedig daarna werden de be sprekingen afgebroken, toen Israël de beschuldiging uitte dat Egypte het be stand in het Midden-Oosten had ge schonden. DORDRECHT De Dordtse recht bank heeft de 46-jarige hoofdopzichter A.K. uit Papendrecht en diens 60-jarige vriend en ondergeschikte M.V. uit Dor drecht, die tezamen de echtgenote van K. om het leven hebben gebracht, ver oordeeld tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek. De officier van justitie had zes jaar met aftrek geëist. De rechtbank heeft zich veertien da gen geleden met deze gruwelijke moord beziggehouden. Daarbij kwam vast te staan dat het plan om mevrouw N.K. v. d. W. te vermoorden, al lang van tevo ren was beraamd. K. en V. hadden haar op 4 december 1969 per auto van het Dordtse station afgehaald en op de Merwedebrug tussen Dordrecht en Pa pendrecht had V. haar met een 35 mm dikke ijzeren staaf elf maal op het hoofd geslagen. K., en later V., hadden de zwaar gewonde vrouw vervolgens in de Merwede onder water gehouden tot zij dood was. ADVERTENTIE DEN HAAG Prinses Beatrix en prins Claus hebben een bijdrage doen toekomen aan de Stichting kinderboer derij „De Vrije Teugel" in Soest LONDEN De 54-jarige voorma lige steilewand rijdster Doris Smith, thans busconductrice, is er na de 20ste poging in zes jaar in geslaagd haar rij bewijs te halen op een gemotoriseerde driewieler. Doris en haar twee zusters lieten duizenden mensen sidderen bij de stunts met motoren aan de steile wand op de wereldtentoonstelling in New York. Pikante bijzonderheid: Do- ris werd steeds afgewezen voor het rij bewijs, omdat zij zich niet op twee wie len in evenwicht kon houden. DEN HAAG In augustus 1970 werd volgens definitieve gegevens van het Cetraal Bureau v. d. Statistiek met de bouw van 12.119 woningen begonnen en zijn 8.947 woningen voltooid. In au gustus 1969 waren deze aantallen resp. 9.789 en 8.200. Gerekend over de eerste acht maan den van 1970 bedroeg het. aantal begon nen woningen 83.323 (77.383 in de eerste acht maanden van 1969) en het aantal voltooide woningen 70.0567 (75.459). Eind augustus 1970 waren er 157.418 woningen in uitvoering tegen 150.185 ultimo augustus 1969. In de 12-maandsperiode september 1969-augustus 1970 werden 127.168 wo ningen in aanbouw genomen en 118.225 woningen voltooid. ARNHEM De Arnhemse rechtbank heeft gisteren de 23-jarige chauffeur. Theo R. uit Zevenaar, die in juli van dit jaar vanuit zijn huis in Zevenaar met een stengun op zijn liefdesrivaal schoot, veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf met aftrek. De officier van justitie had zeven maanden, waarvan een voor waardelijk, en 250 gulden boete geëist. R. ontkende overigens pogingen te I hebben gedaan raak te schieten. Hij I voerde aan bang te zijn geweest voor wraakoefeningen van de man bij wie hij zijn vrouw, die was gaan tippelen in het Spijkerkwartier weer had weggehaald. FREETOWN Door de overheid is meegedeeld dat er cholera is uitgebro ken in deze kleine kuststaat in West- Afrika. Drie patiënten zijn naar Freetown, de hoofdstad van Sierra Leone, gebracht en liggen daar thans in een ziekenhuis. AI maanden lang heerste er in Sierra Leone, volgens geruchten cholera. Zeventien mensen zouden er aan zijn gestorven. Men is thans op grote schaal bezig de bevolking, twee en een half miljoen zielen, in te enten tegen de ziekte. DEN HAAG De heer W. G. J. Iemhoff, internist en biochemicus, tevens lid van de „Koninklijke Ne derlandse Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst" is vrijdag middag op het congres van de Maat schappij in Den Haag door enkele collega's vrij hardhandig de zaal uitgesmeten. Bij het begin van de middagzit ting, vlak voor de inleiding van dr. Ir. Th. P. Tromp, commissaris van Philips en curator van de Techni sche Hogeschool in Eindhoven, had hij als lid van de groep „Kritiese artsen" in de „Bond voor weten schappelijke arbeiders" het woord gevraagd. Een deel van de aanwezi gen barstte in een honend geloei uit, de voorzitter verklaarde dat de heer Iemhoff buiten de orde was en en kele artsen sprongen op om hem in zijn kraag te grijpen. Andere Maat schappij leden waren het kennelijk niet eens met deze gang van zaken en riepen dat collega's elkaar niet zo mogen behandelen. Zoals bekend, hebben de „Krtiese artsen" bezwaar tegen opzet en aan pak van het congres, met name om dat alleen maar schriftelijke vragen kunnen worden ingediend en beant woord, terwijl er voor verdere dis cussies geen ruimte is. De „kritiese artsen", die menen dat de medici zich moeten politiseren en zich veel meer kritisch moeten opstellen te genover de samenleving, hadden de deelnemers aan het congres over stelpt met stencils, waarin ze hun stellingen en opvattingen weerge ven. Nadat de heer Iemhoff met en kele andere „kritiese collega's" uit de zaal was verwijderd, ging het congres „rustig verder". ZUTPHEN Op de vierde en laatste dag van het plofkrakersproces voor de Zutphense rechtbank heeft de officier van justitie gevangenisstraffen, variërend van zes jaar tot twee maanden voorwaardelijk, geëist tegen de elf verdachten. Meteen daarna hielden de raadslieden hun pleidooien. Mr. Ivens uit Rotterdam, raadsman van Karei S., hield kostelijke bespiegelingen over de goede oude tijd, toen kluizen kraken nog een staaltje edel handwerk was. En mr. Terlaan, raads man van Martinus M. uit Dieren droeg zelfs een zelfgemaakt gedicht voor over de romantiek van het ouderwetse ambachtelijke kraakwerk. AMSTERDAM De „Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Ne derland", die haar kantoor heeft in Amsterdam, heeft dezer dagen haar 100.000 ste lid ingeschreven. In de afge lopen paar jaar vertoonde het ledental een sterke groei. In 1965 bedroeg dit nog ongeveer 50.000. De vereniging is opgericht in 1906 met het doel het behoud van natuurge bieden, bossen, landgoederen e.d. Tot nu toe werd met steun van vele Nederlan ders en ook de overheid ongeveer 25.000 hectare verworven. Eén van de aanko pen. die enkele jaren geleden veel aan dacht trok, was die van het Deeler- woud. In totaal bezit de vereniging nu 110 natuurmonumenten. De officier van Justitie zei bewonde ring te hebben voor het listige gebruik van de moderne techniek. Mr. Tensink vond de plofkra ken niet ongevaarlijk. Een van de verdachten zoü er zelfs een flink litteken van heb ben overgehouden. Het was ook ge vaarlijk voor anderen. De plofkrakers liepen het risico dat er toevallig iemand kwam van de zaak, of een nachtwaker. De schade die door de plofkraken wordt veroorzaakt is zeer aanzienlijk, een veelvoud van de buit. De officier had berekend dat ze 60.000 gulden hadden opgebracht. De schade daarentegen liep in de twee tot drie ton. Dat de justitie zo laat de hand op de plofkrakers had kunnen leggen was te danken aan hun onberispelijk schone werk. Ze lieten geen sporen na. Met de wetenschap, die tijdens de onderzoeken was opgedaan achter de hand, pleitte de officier voor schaalvergroting, met name bij de recherche. Hij signaleerde bovendien een kras staaltje van onver schilligheid van het publiek, dat hele maal geen medewerking verleende. Men hoorde wel de plof, men kwam uit bed en keek uit het raam. Maar men dacht, ach er is al zoveel geluids hinder, dit is weer iets anders. De offi cier sprak zijn waardering uit voor het werk van de politie-inspecteurs Spaan deren en Hessing uit Apeldoorn, die met hun collega's als een grote groep waren opgetreden en wijziging hadden gebracht in de praktijk van de opspo ring. Mede daardoor konden in een keer twintig huiszoekingen op diverse plaatsen in het land worden verricht, waardoor nog meer gegevens van mis drijven aan het licht kwamen (zeven tien plofkraken en dertig andere za ken). De ideale combinatie bij de plofkra ken was drie man: Willem V. Karei S., en Jan Willem van E. stelde de officier vast. De vervangers zouden Gerrit M. en Lambertus S. zijn geweest. De werkwijze was dat een van de drie op verkenning uit ging en met een teke ning van de situatie terug kwam. On der leiding van Willem V. zou er zijn geopereerd: Willem ging met een van de drie naar binnen de derde bleef op wacht staan bij hun auto. Tegen Willem V. eistte de officier zes jaar met aftrek, tegen Karei B drie jaar met aftrek, evenals tegen J. W. van E (bij verstek). Tegen Gerrit M. uit Dieren, de invaller voor Van E bij de plofkraken, 22 maanden, tegen Lambert S. uit Apeldoorn een jaar; vier maan den tegen IJsbrand T. uit Rotterdam, zeven maanden, waarvan twee voorw. tegen Johannes A. uit Dieren, vier maanden tegen Martines M. uit Dieren, drie maanden voorwaardelikk tegen Cor. K. uit Lelystad, tegen Jan B. twee maanden voorwaardelijk en 200 boete en tegen Luigi Z. drie maanden. In dezelfde volgorde als waar in de eisen waren uitgesproken, hielden de raadslieden van de verdachten hun pleidooien. Mr. Zieleman uit Den Haag, die voor Willem V. optrad schetste het leven van Willem V. als een leven vol pech. Daardoor ging het mis met al zijn goede voornemens. Over Karei S. zei mr. Ivens uit Rot terdam: Hij heeft al van de wieg af nooit veel geestelijke bagage meegekre gen. Hij kwam spoedig in de jeugdge vangenis en daarna in de gevangenis van Scheveningen. Daar kwam hij on der het gehoor van professor Willem V. Hij leerde daar over ballistiek. Mr. Ivens vond dat Karei S. niet mocht worden afgeschreven. Hij heeft schoon schip gemaakt. De figuur van Lambert S. werd door mr. Blaisee uit Zutphen geschilderd als chauffeur, tipgever en uitkijk. Lambert was geen held geweest tijdens de plof kraken. Bij de plofkraak in Klarenbeek lag hij te sterven van angst onder een dekzeil, want overal in de buurt ging licht aan. Mr. Blaisee bepleitte toezicht en ui terste clementie bij de vaststelling van de strafmaat. Mr. Van Eek bepleitte vrijspraak voor IJsbrand T. die steeds heeft ontkent. Vrijspraak werd even eens bepleit door mr. Pieper voor Jo hannes A. Mr. Ter Laan die Martinus M. verde digde, droeg een zelfgemaakt gedicht voor over de verdwijning van de ro mantiek in de krakerswereld. Hij zei dat Martinus door armoede en onder invloed van drank aan de kraken had meegedaan en bepleitte een geheel voorwaardelijke straf, mede met het oog op de straf die Martinus nog te wachten stond in verband met het doodschieten van de kelner in Weerse- loo. Mr. Brink bepleitte Cor K. de kans te geven die de officier had geboden door een geheel voorwaardelijke straf te eisen. De rechtbank zal in alle zaken uit spraak doen over veertien dagen. ADVERTENTIE Voor baby is alleen het beste goed genoeg: een DIMPLEX radiator (elektrisch, oliegevuld). De thermostaat zorgt voor een konstante èn gezonde warmte: geen zuurstof verbruik, geen gassen 1 Absoluut veilig. Vraag dokumentatie bjj: uw elektrohandelaar of bij Nerim N. V. Korte Kalkhaven 9, Dordrecht. Tel: 01850-42311

De Vallei | 1970 | | pagina 5