Huilen"werd voor Corry een reden tot grote vreugde Tussenbeideover ze. Ifmoord Dramatisch allerlei op tv HGO zondag voor RONO Heer Bommel en de Talent Slaapgebrek Vreemde na men Meeleven Plan Europese tv-universiteit VANAVOND MAANDAG ju welen boom Spektakelstad MAARTEN TOONDER STRIP programmaos ST. WILLEBRORD Nog een dikke week en dan is het muziekale record van het Engels-Franse liefdespaar Jane Birkin en Serge Gainsbourg bijna dertig weken aan één stuk hijgend en steunend op de Veronica Top Veetig gebroken. Hun omstreden succes plaat „Je t'ainie, tnoi non plus", die destijds op een groot Parijs' bed opgeno men schijnt te zijn, heeft het inderdaad erg lang op de eerbiedwaardige hitlijst van radio Veronica uitge houden. Maar alle tekenen wijzen erop dat het minder ero tische, maar wel even sentimentele „Huilen is voor jou te laatvan Corry en De Rekels uit St. Wille- brord het gaat winnen. Wat Huilen is voor jou te laat"de indringende 072 ste compositie die aan het brein van meester-hit- maker Pierre Kartner uit Breda ontsproot, is al lang het stadium van de jukebox voorbij. Honderden, neen duizenden Nederlanders, die een paar maanden geleden nog in een plaatselijk café knop C5 of T8 indrukten om Corry te horen, hebben het populaire schijfje inmiddels in huis. Vandaar dat dit levenslied bij Veronica naar de hoogste regionen van de hit-parade is gestegen. /^orry zelf Wijkt bij nadere kennismaking een vriende- lijk maar wat gereserveerd meisje te zijn. Ze is ne gentien, magerder en blonder dan op de platenhoe zen en ontvangt haar interviewer naar goed Brabants gebruik via de keukendeur. Vader, werkzaam bij een plaatselijk garagebedrijf, gebruikt in de keuken de Iwnch. In de aangrenzende woonkamer presenteert moeder sigaretten en dient grootmoeder de koffie op. Oony laat ondertussen haar met ontroerende zorg bijgehouden plakboek zien. Op bladzijde één: „15 jwM 1069. Dit is m'n eerste plaat". Het staat ifi grote róerlij- k© letters naast de ingeplakte hoes, waarop de tfte&s „Vaarwel, ik zal geen traan om Je laten" en „Zeg mij toch wanneer". Corry's moeder, die een straffe hand heeft gehad in het omhoog stuwen van haar zingende dochter: „Ze zong altijd zo vreselijk aardig, ik vond echt dat ze talent had. Via een muziekhandel hier heb ik toen contact gezocht met Pierre Kartner in Breda. Die stuurde Annie de Reuver naar ons toe en Corry moest wat voorzingen. Ze had natuurlijk in de buurt al wat succes gehad. Als zangduo met een meisje uit Sprundel bijvoorbeeld. De Coramia's heette dat. Later ging ze re peteren, hier in de keuken, met de Mooks. Dat was een plaatselijk bandje. Sommige kasteleins zagen er wel wat in en toen kwamen de eerste avondjes los". Maar niet lang na Annie de Reuvers bezoek aan het dorp kon een plaatselijk blad juichen: „Hij is uit! Hij is uit! De eerste plaats van de Willebrordse Band De Hekels met zang van Corry Ko- nings. Corry: „Het hele dorp was na tuurlijk verschrikkelijk blij. En ik zat meteen in de Veronica Top Veertig! Elf weken!". We bladeren verder in het plakboek. „20 november 1969. Dit is mijn tweede singel". Titels: „Mijn stil verdriet" en „Kom vanavond bij mij". Een kleine vier maanden later verscheen nummer drie het al eerder genoemde „Hui len" maar toen was Corry in Bra bant en verre omstreken al een begrip. Samen met haar vier begeleidende Rekels (Jos van Zundert, André de Jong, Jacques Wagtmans en Frans Cas- teleijn) trok ze avond aan avond per busje Nederland en België in. Haar fcfaan als kapster moest ze wegens een chronisch gebrek aan slaap opgeven. „Dat reizen is het ergst", bekent ze tussen twee nauwelijks bedwongen geeuwen door. „Maar het hoort er nu eenmaal bij. Ik denk maar: ze willen me nu hebben, dus moet ik komen. Dit weekeinde zitten we bijvoorbeeld in Usquert. Dat is helemaal boven in Gro ningen. Een andere keer weer heel ver België in. En zo gaat het maar door. „Van dat onderweg zijn word ik doodmoe. Van het zingen niet. Alleen moet er niet te veel rook in de zaal ■taan, want dan word ik hees. Als dat gebeurt, ga ik meestal maar even bui ten lopen, dat helpt. Zangles heb ik niet gehad. Gitaarles wel. Ja, alleen de ak koorden. Moeder Konings: „Ziet u, onze Corry kan nu niet meer stoppen. Ze is nu gevraagd. Sinds verschenen mei is ze gestopt in de kapsalon. Ze moet vaak zo weg meneer en dan komt ze midden in de nacht thuis. Die plaatsen waar ze optreedt.... daar zitten voor mij heel vreemde namen bij. Die ken ik niet eens, die zijn zo ver weg. En nu willen ze haar in Duffcsiand ook tot een ster maken. Ze heeft er al twee plaatkanten opgenomen". „En toch blijft ze heel bescheiden. Ze staat helemaal achter de liedjes die ze zingt. Nee, we noemen dat geen smart lappen, maar levensliederen. Pierre Kartner zegt altijd: je moet ze zo zin gen of je het zelf allemaal hebt meege maakt. En dat doet ze ook. Ze is wel gevoelig voor dat soort dingen alle maal trouwens". Veel wensen voor de toekomst blijkt Corry niet te hebben, waarbij wel in acht moet worden genomen dat ze ook nauwelijks tijd heeft om zich daarop te bezinnen. „Ach, een mooi eigen huis misschien. O ja! een keertje meedoen aan het Eu rovisie Songfestival. Als dat even kan. Maar als je meedoet moetje natuurlijk wel op een hoge plaats eindigen, anders kan je meteen wel inpakken. Voorlopig ziet het levenspatroon van Corry Konings er derhalve nog als volgt uit: 's avonds optreden, overdag slapen en zorgvuldig plakboek plus Veronica lijsten bijhouden. Het hele CORRY KONINGS, dank zij „Hui len is nu voor jou te laat" de (ge)- vierde vedette uit St. Willebrord gezin is er innig tevreden mee, want vader verwijst hij ieder telefoontje op gewekt naar de manager, moeder bege leidt de gesprekken met de pers en grootmoeder houdt de uitgebreide gar derobe op peil. Bij het uitlaten zegt moeder nog: „We zijn vooral blij dat het hele dorp meeleeft. Al heb je soms toch wel zulke jaloerse mensen. Als onze Corry over straat loopt en ze vergeet eens een keer te groeten dan is het meteen: o, die heeft zeker verbeelding! Maar wat wilt u meneer, ze kan toch niet de hele dag met haar arm omhoog lopen?" Het is in ieder geval overduidelijk dat St. Willibrord er naast Wim van Est en de gebroeders Wagtmans een vierde vedette bij heeft. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat er in Ne derland per jaar ongeveer duizend mensen zijn die zelfmoord plegen. Dit overigens een minimum, omdat er ook nog vele gemaskeerde zelfmoorden zijn. Het aantal zelfmoordpogingen ligt aanmerkelijk hoger en kan worden ge steld op dertig tot vijfenveertig per dag. Terwijl het aantal zelfmoorden vrij wel constant blijft, neemt het aantal pogingen duidelijk toe. Over deze po gingen is vrijwel'niets bekend. Mede om deze reden is op het ogen blik het eerste nationale onderzoek naar zelfmoord en zelfmoordpoging aan de gang, een unieke zzaak in de hele wereld. Het wordt verricht door prof. N. Speijer, hoogleraar in de sociale psychologie in Leiden en door prof. Kruyt, hoogleraar in de sociologie te Delft, beiden tevens auteurs van boe ken over dit vraagstuk. Met dit onderzoek hoopt men ook ge gevens te verzamelen, die het mogelijk maken om hulpverlening op gang te brengen. Het NCRV-programma „Tussenbeide" zal zondag om 12.40 uur geheel aan de ze problematiek zijn gewijd Aan deze uitzending, die werd sa mengesteld door Elleke van Doorn, werkt onder meer mee ds. P. Noomen, gereformeerd predikant te Brussel Het Gelders Orkest speelt zondag in plaats van maandag voor de RONO. Door een wijziging in het zendschema zullen de concerten, gegeven door de symfonie-orkesten uit het RONO- gebied. voortaan uitgezonden worden op zondag. De commissie voor cultuur en opvoe ding van de Raad van Europa zal een plan uitwerken voor een Europese tele visie-universiteit. Men wil hiermee een eerste concreet poging doen om het al twintig jaar ou de ideaal van een Europese universiteit te verwezenlijken. De universiteit zou ondermeer cur sussen moeten geven in Europese ge schiedenis, Romeins recht, zeerecht, elementair internationaal recht, filoso fie en mathematica. Van Alice Ekert-Rotholtz, de schrijf ster van het succesvolle boek „Rijst uit zilveren schalen" en de bestseller „Pionnen en Pioniers" is onslangs bij de Arbeiderspers in de vertaling van Simone Hartog verschenen „De ju we ienboom", waarin zij de boeiende we derwaardigheden schildert van een zeer gevarieerde groep mensen op West-Indische eilanden als Tobago, Ja maica, Trinidad en Haiti. Al die eilanden, vol zon en roman tiek, vormen als het ware de edelstenen die de juwelenboom vormen waarmee de schrijfster een monument schept van de Caraïbische wereld die vol schijnbaar niet te overbruggen tegen stellingen is. Hoofdthema van het boek is de jacht op liefde, geluk en macht waaraan sommige figuren ten gronde gaan zoals Inez, de gepassioneerde Venezolaanse, die verslaafd is aan een plantage-arbei der. We bevroedep. iets van de duistere drijfveren van de excentrieke Athene Henderson of van de West-Indiër, wiens liefde voor een Engelse vrouw aan diggelen valt. De Juwelenboom is een serie, goed geschreven, verhalen met soms tragische, vaak ook komische ontwikkelingen, waarbij echter nie mand aan zijn lot ontkomt. De Juwelenboom is eigenlijk een breed opgezet panorama van beelden en mensen uit een wereld die ons ei genlijk onbekend is. Een boeiend boek dat men in een adem uit leest. „De Ju welenboom", omvang 648 pagina's, ver scheen bij de NV De Arbeiderspers te Amsterdam en kost gebonden f 19,50. De auteur James Plunkett heeft met „Spectakelstad", een uitgave van C. de Boer jr. in Bussum, een historisch en boeiend beeld geschetst van de aanlei ding tot de Ierse vrijheidsstrijd, resul terende m de oprichting van de Ierse republiek. Hoofdfiguren van de in romanstijl geschreven geschiedenis zijn het meisje Mary, die aanvankelijk aan de zelfkant van het leven staat maar „goed terecht komt", de vreemde Henessy en kape laan O'Connor, die als het ware als een stabilisator van gevoelens en gedachten in het woelige Ierse leven staat. De schildering van het Ierse milieu, de opvattingen van de vrijheidsstrijders en soms ook het aan de dag tredende politieke onbenul van leidende Engelse figuren komt goed uit de verf. Vooral ook de niet altijd benijdenswaardige sociale toestanden worden vaak breed uitgemeten. Mede daaraan is het te danken dat een vrij goed beeld wordt geschetst van de aanleidingen tot de Ierse opstand, dat toestanden worden genoteerd die voor een deel van Ulster nog steeds kenmerkend zijn. „Spectakelstad" van James Plunkett, 520 bladzijden gebonden, kost 19,90 en verscheen bij uitgeverij C. de Boer jr. te Bussum. 6994 Geruime tijd later zat heer Bommel achter de resten van de maal tijd wat lodderig van de likeur te genie ten. „Was uitstekend", verklaarde hij. „Goed eten. Mooi klaargemaakt, bedoel ik. Heel prachtige taart. Zo'n roomsaus maakt Joost maar zelden. Zal hem toch eens vragen..." „Mooi", riep zijn gastheer aan het an dere einde van de tafel. „Dan nu ter za ke, OBB! Schenk nog eens in. dat maakt het praten gemakkelijker!" Ja. ja", gaf heer Ollia tot. Js} waas. Joost maakt roomsaus soms wajt saai. Te weinig rum, bedoel ik. Zal hem toch eens zeggen..." „Terzake", hernam AWS. „Wat is dat nu met die aandelen eikehout, die je wilt hebben? Waarom zoiets ouderwets, terwijl je cement kunt krijgen?" Heer Ollie dacht een poosje scherp na, en toen drong het langzaam tot hem door, waar de ander over sprak. „Heel gewoon", legde hij uit. „Ik hou van eikehout. Isj mooi. Deejgelijk, zo- alsj mijn goejde vader altijd zeij. Hou niet fjemettC', „Goed, goed", zei de heer Steinhacker ongeduldig. „Je wilt je geheimen niet prijs geven, dat merk ik. Goed, Je hebt me te pakken, OBB. Geef mij het geheim van je slijtage, dan krijg jij het hout Afgesproken?" Heer Bommel's trekken zakten wat af. Hij herinnerde zich vaag, dat er iets vervelends was met die slijtage, maar voordat hij precies wist wat. stak secre taris Steen breek het hoofd om de deur opening. „Een ogenblikje, AWS", zei hij. „Er is telefoon voor u. Het is dringend, lijkt me". |~\e eerste „Klop op de deur" is deze week gegeven. Het was volgens mij een hele goeie. Vooral de introductie (dat gedoe met die maquette van dat huis) mocht er zijn, al vond ik het optreden van Jan Staal een beetje flauw. De eerste aflevering van deze nieuwe KRO-serie muntte uit door een voortreffelijke regie. De montage was suggestief en hetzelfde gold voor de monologue intérieur e, waartoe men terecht zijn toevlucht had genomen voor de weergave van wat er omging in het gedach- tenwereldje van het bruidje Annet te. Deze rol zal in de loop van de serie nog aanzienlijk evolueren (van jonge tot oude vrouw), maar in de eerste aflevering kon Mieke Bos haar taak als actrice wel aan. Tn ieder geval hebben we er met „De klop op de deur" (en krijgen we er straks met „De klei ne waarheid") weer een familie drama in de geest van de ook al weer herhaalde ..Kleine zielen bij. Terecht, want velen houden van dergelijke series, zoals er ook velen terecht houden van buiten landse series als „Peyton Place" en „Coronation Street", die dan ook terecht niet van het scherm zijn verdwenen, omdat de liefheb bers er óf een brok tot niets ver plichtende ontspanning óf een mo gelijkheid tot identificatie in zien. Dat laatste lijkt me vooral bij die Nederlandse series het geval, want TELEVISIE NEDERLAND I 16.00 NOS: Journaal. 16.02 KRO: (K) De Debbie Reynolds- show. 16.27 (K) The happy Sixteen m Du- brovnik: muziek en dans. 16.55-17.35 (K) Oebele, jeugdprogr. 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Mazowsze ballet: folkloristisch dans programma 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) Marcus Welby, TV-serie. 21.40 (K) Met Wim Sonneveld naar Japan '70, filmreportage. 22.30 Epiloog. 22.35-22.40 (K) Journaal. NEDER LAND II 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 AVRO: AVRO's Sportpanora- ma. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Sjakie Schram show: bonte muzikale show. 21.10 (K) AVROSkoop: filmrubriek. 21.50 (K) Annie, de vrouwen in het leven van een man, showpro gramma. 22.40-22.45 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I 16.00 Filmkroniek. 16.30 Amuse mentsprogramma. 17.15 R. K. kerk dienst. 17.45-18.30 (K) Sportjournaal. (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Mein Freund Ben. TV-serie. 19.00 (K) Actualiteiten. L9.15 (K) Amusementsprogramma. 19.58 Pro grammaoverzicht. WDR: 14.30-14.55 (K) Week journaal. 18.35 (K) Die Jet sons, TV-serie. 19.00 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.35 (K) Afrika- nische Tierwelt, TV-serie.) 20.00 (K) Journaal en weerber. 20.15 Amuse- mentsprogr. 21.45 (K) Lotto-uitsla gen. 21.50 (K) Journaal en weerber. Aansluitend: (K) Het woord voor de zondag. 22.10 Alles auf eine Karte, Amerikaanse Speelfilm. 23.45 (K) Journaal. DUITSLAND II 16.35 Operafragmenten. 17.05 (K) Nieuws en weerber. 17.15 (K) Infor maties en meningen uit de Bondsre publiek. 17.45 (K) Zirkusdirektor Johnny Slate,-TV-serie. 18.45 Infor matieprogramma. 19.45 (K) Nieuws, weerbericht en weekkroniek. 20.15 Spionage, Oostenrijkse speelfilm. Aansluitend: Nieuws. 21.55 (K) Sportjournaal. 23.10 (K) Nieuws en weerbericht. 23.15 - ca. 23.55 Asche und Glut, TV-spel. TELEVISIE NEDERLAND 1 15.00 NOS: Journaal. 15.02 Weekjournaal met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 (K) De Borderers. TV-serie (1) 16.15 (K) Die goede oude tijd: varié té-programma. (Produktie: BBC). 16.55 Toto-uitslagen. 17.00-18.00 IKOR: Kerkdienst: Dienst van Schrift en Tafel. 18.20-18.50 Teleac: Dammen voor t ginners - les 3. 18.55 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 19.00 CVK/IKOR/RKK(K) Woord voor Woord, bijbelvertelling voor de kinderen. 19.05-19.30 CKV/IKOR: Zingend G loven. 19.30 VARA: De meisjes, de schaat sen en de beren, Russisch cir cusprogramma. 20.15 Simon Carmiggelt leest uit ei gen werk. 20.20 NOS: (K) Journaal. 20.25 VARA: (K) Vic Singel: 1. Vic Singel en de mensen, TV-spe! 21.50 (K) Signalement: Kunstkro niek. 22.30 NVSH: Sextant - TV-magazi- ne. 22.50-22.55 (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.55 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 19.00 (K) Journaal. 19.05 Fabian van Fallada, TV-feuü- leton voor de jeugd, (produktie van de BRT). 19.30 Studio Sport 1. 20.20 (K) Panoramiek: achtergrond informatie over gebeurtenis sen in binnen- en buitenland. 20.45 (K) Dubbeldekkers, TV-serie. 21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) Video: Terugblik op 14 da gen activiteit van TV en ande re publiciteitsmedia. 22.25-22.30 (K) Journaal. het zijn typisch-Nederlandse toe standen, ook al zijn de gevoelens in alle echte en gespeelde familie drama's over de gehele wereld wel zo ongeveer dezelfde. Maar juist ook daarom vraag ik me af: waarom komt er niet eens een Nederlandse televisieserie, die specifiek hedendaagse Nederland se generatie- en andere verschijn selen weergeeft, juist ook ten bate van de gezonde kant van de identi ficatie Met andere woorden: het is toch wel jammer, dat voor een dra,ma als dat van de verhouding tot de Zuidmolukkers pal na „De klop op de deureen „Brandpunt-spe cial" (hoe voortreffelijk ook) moet worden uitgezonden. Juist de „Klop"-kijker zal na het genieten van het gespeelde drama er weinig voor voelen om zich via een actua liteitenrubriek ook nog in te leven in het actuele drama waarmee hij dagelijks wordt geconfronteerd en dat hij in deze gecompliceerde Ne derlandse samenleving anno 1970 onbewust zo graag zou zien opge lost. 4 an de andere kant denk ik ook weer: „Lamaar", want het zou best eens kunnen zijn dat „De Woefs en de Lamaars" een sane rende werking op onze zo sterk zwart-wit denkende Nederlandse democratie kunnen hebben, want al heb ik tot dusver nog maar de eerste aflevering gezien: deze DUITSLAND 1 9.30 Nieuws. 9.35-10.20 Documen taire. 10.30 (K) Programmaoverzicht. 11.00 (K) Voor de kinderen: poppen- film. 11.30 Documentaire. 12.00 Der internationale Frühschoppen. 12.45 (K) Weekjournaal. 13.15 (K) Regio naal weekjournaal. 14.45 Voor de kinderen: Half, Poly» hilf, TV-serie. 15.15 (K) Rauchende Colts, TV-serie. 16.00 (K) Documentaire film. 16.45 (K) Der brave Soldat Schwejk in Prag, Tsjechische speelfilm. 18.30 (K) Sportjournaal. 19.00 (K) Wereldspie- gel. 19.30 (K) Sportjournaal. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Kinderen, TV-film. 21.45 Actua liteiten en interview. 22.30 (K) Lie deren-cyclus. 23.05 (K) Journaal en weerbericht. 23.10 (K) Paul Klee, film. DUITSLAND 2 10.30 (K) Programmaoverzicht. 11.00 (K) Discussie. 11.30 (K) Repor tages. 12.00 (K) Zondagsconcert. 12.50 Wetenschappelijk commentaar. 13.00 (K) Actualiteiten en muziek. 13.30 (K) Voorlichtingsfilm voor kinderen. 13.40 (K) Indian River, TV-serie. 14.05 Die Kleinen Strolche. 14.20 (K) Unser trautes Heim, TV-serie. 14.45 (K) Der geteilte Ozean: kennis voor iedereen. 15.15 (K) Nieuws en weer bericht. 15.20 Documentaire. 16.05 Zwblf Millionen, Nederlandse docu mentaire film. 17.25 (K) Big Valley, TV-serie. 18.15 (K) Nieuws, weerbe richt en sport. 18.30 Gesprekken. 19.00 (K) Sportjournaal en toto-uit slagen. 19.45 (K) Nieuws en weerbe richt. 19.55 (K) Informaties en me ningen Over Midden-Duitsland. 20.15 (K) Die Journalistin, TV-serie. 21.00 (K) Der Bajazzo, opera van Leonca vallo. 22.15 Documentaire film. 23.00 (K) Nieuws en weerbericht. RADIO HILVERSUM I KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het leven de woord. 8.15 Stereo: Ba diner ie klassieke muziek (gr). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Laudate: klassieke en moderne gewijde mu ziek (gr). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Promena de-orkest en Radiokoor: amuse mentsmuziek. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 (S): Kerkorgelconcert: klassieke en moderne muziek. 12.40 Tussenbeide: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S): De psalmen in de nieuwe berijming, muzikale lezing. 13.30 (S) Koorzang. 13.55 Visioen en visie, litérair programma. NOS: 14.15 (S): Utrechts Symfonie-orkest en so list: klassieke muziek. (I.d. pauze: 14.45-15.15 Discussie). 16.20 Gastcol lege: Functies van streektalen. CVK: 17.00 Samenkomst van het Leger des Heils. 18.00 Concent: wekelijks half uur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Mensen, gesprek. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. 18.58 Wilde Gan zen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 (S): Kerken in Engeland en Schotland (I). lezing en oude kerkmuziek. 20.00 (S): Klassieke kamermuziek (opn). 20.35 Com nu met sangh: Samen zang: geestelijke liederen. KRO: 21.00 (S) Muziek A Go Go: licht mu ziekprogramma. 22.00 Kruispunt: magazine met achtergrondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Me dedelingen. 22.42 De zingende kerk muziek in de liturgie. 23.00 Audo: muzikale informatie voor kenners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 11 VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actuali teiten. 8.18 Voor het platteland. 8.25 Weer of geen weer, gevarieerd pro gramma. (Om 9.00 Sportmededelin - gen en postduivenberichten). IKOR: 10.00 Onderweg: van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Oud-Katho lieke Hoogmis. Plm. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Reactief: een pro gramma na kerktijd. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toe stand in de wereld. 13.19 Radiojour naal. 13.35 Kommune '70 bis: liedjes programma. NOS: 14.30 Programma voor de gastarbeiders. VARA: 17.00 StereoPopulaire Muziekshow met VARA-Dansorkest en solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn II: reportages en beschouwingen over vandaag ge speelde wedstrijden. VARA: 18.30 Liedjesprogramma. NOS: 18.50 Bij nader inzien: journalisten forum. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Vredes- propaganda in het Oosten II. klankbeeld. AVRO: 20.30 Stereo: In de kaart gespeeld: gevarieerd ver- zoekplatenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Voor de nacht uit: licht platenpro- gramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drruit: een platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijke groe ten: verzoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de Lijn (I): sportrepor- tages en -beschouwingen met lichte grammofoonmuziek. (15.00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws). AVRO: 17.00 groepen maken toch wel een beet je de indruk, vage afspiegelingen te zijn van respectievelijk de wel- vaarts- en de welzijnsmensen, het actieve gezag en de passieve hip pies, de ordende establishment en de wat rommeliger revolutie en noem maar op. Het fijne is, dat de Woefs en de Lamaars echter niet zonder elkaar kunnen leven tVits van der Poel heeft er dus toch maar van afgezien, het VPRO-programma „Was er nog wat?" te presenteren. Een van zijn argumenten was dat hij zich meer een man voelde die wat te vragen had dan wat te zeggen (zoals Ferry Hoogendijk en Sal Tas). Maar juist de vragen en niet de antwoordenvormden altijd de charme van Van der Poel, die we zolang hebben gemist. Van der Poels „Was er nog wat?" (een typische vraag!) had zo'n aardige tegenhanger kunnen worden van Tas' „Waar gaat het om?" (een vraag als een ant woord). Nee, het excuus van Van der Poel vond ik nu even vaag als dat van Tas voor zijn eigen com mentaarrubriek (wat is eigenlijk ..voorlichting die achtergronden belicht" en hoe kan men van de zwijgende meerderheid tegelijker tijd tolk en raadsman zijn, zoals Tas wil?). Over andere nieuwe tv-dingen hopenlijk een volgende keer. J. v.d. K. Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Superclean Dreammachi- TELEVISIE NEDERLAND 1 11.16-11.35 Schooltelevisie. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Weekkroniek. 10.25 Actualiteiten en muziek. 11.00 Amusementsprogramma. 12.45 Inter nationaal persoverzicht. 12.55-13.30 Wereldspiegel.. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 17.25 (K) Re portage. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND 2 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 TV-film. RADIO HILVERSUM 1 KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klassieke en moderne muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw; 9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 (S): Muziek op maandagmor gen (gr). NOS: 10.15 De komende week in het Nederlandse muziekle ven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogram ma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd program ma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten). 14.05 Schoolra dio. 14.30 (S): Klassiege en moderne kamermuziek (opn). 15.00 Gerefor meerde middagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland: Informatie over Utrecht, afgewisseld met mu ziek. (16.00-16.02 Nieuws). Over heidsvoorlichting: 17.20 Surinaamse Luchtpost; afzender: Tjark Petzoldt. NCRV: 17.30 NCRV En Bloc: actuele kroniek. (18.19-18.20 Politieke Partij en: Uitzending van Binding Rechts; 18.30-18.41 Nieuws). EO: 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld: veelgevraagde geestelijke muziek. 19.20 Reformatie en Reveil, lezing. 19.35 Muzikaal intermezzo. 19.45 Ge loven vandaag, lezing. NCRV: 20.00 Uitgelicht: muzikale lezing over nieuwe muziek. 20.20 (S): Utrechts Symfonie Orkest en solist: klassieke en moderne muziek (opn). 21.40 De kerk vandaag, documentair pro gramma. 22.00 (S): Koorzang met or kestbegeleiding. 22.20 Avondover denking. 22.30 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22.45 Literama: radiokro niek over boeken, schrijvers en to neel. 23.00 Muziek en dienst: pro gramma over kerklied en kerkmu ziek in klank en geschrift. 23.30 (S): Sopraan en piano: moderne liederen (opn). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Spitsuur Amster dam: lichte grammofoonmuziek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpa gina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 Spitsuur Amsterdam: lichte gram mofoonmuziek en reportages. 9.10 Stereo: Klassieke grammofoonmu ziek. 10.00 Terwijl de was droogt: programma voor de huisvrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Re pertorium Nederlandse Radio Orkes ten: Radio-philharmonisch orkest en solisten: moderne en klassieke mu ziek. VPRO: 12.00 VPRO-Maandag klassieke en moderne muziek, repor tages en berichten. 14.30 Schoolra dio. NOS: 14.50 Mens en atmosfeer, lezing. 15.20 Eurolight: lichte orkest muziek uit Oostenrijk. 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 Antiyana: muziek van de Nederlandse Antillen. 16.30 Mika do: kinderprogramma. 17.30 Licht orgelspel. 17.40 Overheidsvoorlich ting: De politie nu. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Middenstand. 18.30 Ste reo: Schatten der toonkunst. 19.15 Stereo: Licht instrumentaal trio met solist. 19.30 Nieuws. 19.35 RVU: De boezem door de leeftijdsgrenzen. Sprekers: mej. drs. M. A. Pijl, drs. Th. H. J. Leenes en de heer B. Bus stra. NOS: 20.05 Komt u maar...: lichte muziek en discussies over ac tuele zaken met telefonische reac ties. 22.20 Bond zonder Naam: De TV uit, ja gezellig! 22.30 Nieuws. 22.38-22.55 AVRO's Radiojournaal. 22.55 Stereo: Jazz in Aktie. 3.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Start. 0.00 Nieuws. 10.03 Popstation (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam on Radio. KRO: 13.00-18.0 KRO-Op-Drie: pop-mixture. (13.00-13.02, 14.00-14.02. 15.00-15.02, 16.00-16.02 en 17.00-17.02 Nieuwi).

De Vallei | 1970 | | pagina 6