Veehandelaar na dolle rit 3 maanden „lopen" Superioriteit van ZOW beloond Never despair bezweek Goede start van SKF Scherpenzeel overwon PVC Men alarmeert de politie in noodgeval, bij ongeval, bij overval (en soms voor niemendal...). Kantongerecht Wageningen Morgen Raad van Rhenen Solliciteer bij de Politie in de Drie Grote Steden. VERDEDIGEND DE GLIND TEN ONDER DEV op ruwe wijze naar zege Unitas snel aangeslagen door achterstand Hockey Candia '66 in slechte conditie „Krampachtige" leiding Coupon MAANDAG 5 OKTOBER 1970 NIET EXPRES ONDUIDELIJK Never Despair-SKF: 2-8 Be Quick-SRF 2: 1-9 In het laatste geval hoeft hij alleen maar z'n goede humeur te bewaren. Onder alle andere omstandigheden moet hij menselijk, moedig, doortastend en deskundig kunnen optreden.Niet voor niets heeft de opleiding zo'n veelzijdig karakter. Elke adspirant-politieman krijgt verkeers- en verbindingstechniek. Autorijden. Wetskennis. Eerste hulpen judo. Maatschappijleer. Opsporingsleer. Om maar eens enkele dingen te noemen Politieman-zijn is zwaar Daarom is de selectie streng. Logisch. Een politieman wordt immers elke dag voor onverwachte situaties geplaatst. Ingewikkelde situaties, die hy snel moet kunnen overzien. Dat is niet iedereen gegeven. Dat eist een scherp waar nemingsvermogen. Dat eist mensenkennis. En samenspel in teamverband. Daarom kan niet de eerste de beste bjj de politie komen. Wie wèl? Laten we heel eerlijk zijn: vorig jaar kwam nog geen 10% van de sollicitanten door de selectie. Als u in aanmerking wilt komen om opgeleid te worden voor een functie bjj een gemeentelijk politiekorps moet u wel aan de volgende eisen voldoen: leeftijd ten minste 17 en ten hoogste 28 jaar, kerngezond zijn en ten minste 1,72 meter lang. In het bezit zijn van een der hieronder genoemde diploma's of overgangsbewijzen: - mulo- of mavo-4-diploma, - overgangsbewijs van III naar IV gymnasium, atheneum, havo, hbs of - voor meisjes - mms, -diploma middelbare handelsdagschool, -ivo-b-diploma, - diploma 4-jarige theoretisch technische opleiding van een lts, diploma 4-jarige lagere landbouwschool, -diploma 4-jarige lagere - detailhandelsschool, - mavo-3-diploma, - leao-diploma. N.B. Voor 21- tot 28-jarigen kan van deze voorwaarden in bepaalde gevallen - goede taalbeheersing, ruime algemene ontwikkeling - worden afgeweken. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag Daar hebben we u nodig. Dynamische steden. "Lastige" steden zegt men wel eens. Maar ook boeiende, uitdagende steden. Vooral voor jonge mensen, die met hun leven iets willen doen. De politie is een mogelijkheid. Een zeer reële. De financiële kant Tijdens de opleiding ligt het salaris al tussen de f 552.- en f 779.- p.m. Onmiddellijk daarna wordt dat f 908.- tot f 1.029.-. En dat groeit dan nog tot f 1.340.- of f 1.411.- (afjiankeljjk van de mate, waarin onregelmatige dienst wordt verricht). Voor goede krachten bestaat de mogelijkheid tot verdere promotie via een voortgezette opleiding. Enkele plezierige bijkomstigheden: Er is een zeer gunstige ziektekosten regeling. 6% Vakantietoelage Vijfdaagse werkweek. Geen A.O.W.-aftrek. Welvaartsvast pensioen. Wilt u meer weten? Stuur dan de coupon in. (Opzenden in een met 25 ct gefrankeerde enveloppe.) Aan de heer J J. v.d Zwan, Ministerie van Binnenlandse Zaken te 's-Gravenhage. Verzoek: toezending brochure toezending sollicitatieformulier Naam:. Adres: Te:. Opleiding:. Geb.dat:. (Het heeft geen zin te solliciteren als u al een keer voor één der 3 gemeenten bent afgewezen.) .Lengte: WAGENINGEN De Overbergse veehandelaar Jan Cornelia v.d. 1*., die eerder dit jaar op de Rondweg naby Veenendaal met zijn auto een vreemde schuiver maakte en bovendien het rytydenbesluit overtrad, werd hiervoor op de vrydagzit- ting tot drie maanden onvoorwaardeiyke ontzegging van de rybevoegdheid en f 250,boete veroordeeld. Daarnaast hangt hem ook nog de tenuitvoerlegging van een voorwaardeiyke ontzegging van zes maanden voor een in Utrecht begane verkeersovertreding boven het hoofd. De veehandelaar had voor zijn vreemde verkeerscapriolen van de weg af raken, rammen van een tuinaf- rastering en vervolgens een uitstapje in de sloot wel een verklaring. Op de dag van het gebeurde was hij na twee slapeloze nachten 's morgens om half vier met werken begonnen, had vervol gens de veemarkt in Utrecht bezocht, daarna zijn buurvrouw naar Wouden berg gebracht, onderweg vier biertjes gedronken en daarbij niets gegeten om tenslotte Veenendaal met veel élan bin nen te rijden. „Een ernstige zaak", oordeelde mr. Pieters, die het gedrag van de man als „hoogst onverantwoordelijk" bestem pelde. „Kan best zijn" repliceerde verdach te, „maar waarschijnlijk ben ik in slaap gevallen. Wat wil je na zoveel dagen zonder slaap en paar brokjes eten". Bovendien waren er volgens hem wel enige verzachtende omstandigheden, daar hij door zijn natte pak „een paar uur in zijn nakie op het politiebureau had gezeten". De 33-jarige Amersfoortse technicus Johannes B. N. E. stond voor een eer der dit jaar begane snelheidsovertre ding op de Stationsstraat in Veenendaal terecht. Alhoewel het hier om zijn tweede proces-verbaal in zeer korte tijd ging vond hij het schikkingsbedrag 80,-) dermate hoog, dat hij voor de balie van mr. Van den Brand een be hoorlijke korting hoopte te verdienen. „Als je beroepsmatig meer dan 80.000 kilometer per jaar rijdt, loop je een groot risico", concludeerde hij. Hiervoor was hij bij mr. Van den Brand aan het verkeerde adres. „Iedere automobilist dient zich aan de snel heidsvoorschriften te houden, ook men sen, die meer dan 80.000 kilometer per jaar rijden", motiveerde deze. „Ik reed onbewust tussen het overige verkeer mee, dan ga je wel eens te hard", wierp de Amersfoorter tegen. Als excuus zou dan verder volgens hem moeten gelden, dat hij „de wet niet expres overtrad". „Dat weet ik niet", antwoordde mr. Van den Brand, „want ik kan niet in uw bol kijken". Hij zag geen reden' om van de eerder gedane transactie van 80,- af te wijkwn; mr. Van den Brand dacht er net zo over. De Renkummer Jacob S., die zich voor een op 9 juli begane snelheids overtreding op de Wageningse Ritzema Bosweg moest verantwoorden, probeer de op diverse manieren onder de ten lastelegging uit te komen. Volgens zijn verklaring had hij. komende uit de richting Renkum, de snelheid van zijn wagen een paar honderd meter voor de kruising van de Diedenweg al tot vijf tig kilometer teruggebracht doch een plotseling de weg op rijdende vracht auto zou hem weer tot een uitwijkpo- ging en de daarbij behorende snelheids opvoering hebben genoodzaakt. De als getuige gehoorde Wageningse verbalisant F., verklaarde dat de snel heids overschrijding niet voor het kruis- ACHTERVELD Hoewel De Glind door constant met acht d negen man te verdedigen heeft getracht het ui terst produktieve Veenendaal zater dagmiddag in Achterveld te stoppen, konden de gastheren niet verhinderen dat de geelblauwen een ruime 1-4 overwinning behaalden. In dit duel was Jan van de Pol de beste aan valler. In de Veenendaalse defensie werd die eer opgeëist door Dick van Eist. De gehele wedstrijd is Veenendaal sterker geweest en de thuisclub kon de schade beperkt houden tot 4 doelpun ten, doordat zij negentig minuten lang massaal stond te verdedigen. Onophoudelijk viel Veenendaal aan, maar het kwam voor rust niet verder dan een treffer van Jan van de-Pol, die uit een voorzet van Dick Jansen succes had (0-1). Dezelfde speler maakte er in de 50e minuut 0-2 van en nog geen tien minu ten later was de stand al 0-3. Daar voor zorgde Tonny van de Berg, die ook in de 76e minuut weer scoorde. Dat ge beurde vanaf dertig meter afstand, een schitterende goal (0-4). Vijf minuten voor het einde knabbelden de gastheren iets van de achterstand af bij een s^'le uitval (1-4). punt, doch daarna, dus al lang binnen de bebouwde kom van Wageningen was ge constateerd. Mr. Pieters was dezelfde ge- dachtengang toegedaan en derh. was er volgens hem geen enkele reden om „ook binnen de bebouwde kom van Wageningen de maximumsnelheid te overschrijden". Verdachte vond van wel, adders had hij de aanrijding met de vrachtauto nooit kunnen voorkomen". „Een ondui delijke redenering", oordeelde mr. Van den Brand, „daar de reden voor de op het moment van uitwijken blijkbaar noodzakelijke snelheidsopvoering na het passeren van de Diedenweg al lang niet meer aanwezig was". Verdachte hield echter strak vol, „volgens mij sta ik in mijn recht", zei hij. Mr. Pieters vond niet en eiste 70,- boete. Mr. Van den Brand deed er 5,- af. Uitspraak werd er vrydag gedaan in de aangehouden zaak tegen de 45-jarige Edese directrice Hetty B. Volgens de dagvaarding had zij in januari op de T-kruising Van Heutszlaan Klinker- DOORN Onder zeer slechte weersomstandigheden heeft het zater dagelftal van Scherpenzeel de uitwed strijd tegen DEV uit Doorn met 2-1 verloren. Het werd een ruwe wed strijd, mede door de leiding van scheidsrechter J. Janze. In de tweede helft werd J. v.d. Bovenkamp het slachtoffer van het nogal harde spel van de gastheren. In het begin was Scherpenzeel wat sterker, maar in de afwerking faalden de voorwaartsen. Het enige Scherpen- zeelse doelpunt werd dan ook gescoord door een verdediger van de tegenpartij. Bij een doelworsteling schoot Groot heest de bal in eigen doel, waarmee Scherpenzeel goedkoop aan een voor sprong kwam. Na de rust werd het spel harder en de verhouding in het veld bepaald onvriendelijk. De strijd ging vrijwel gelijk op, maar DEV kwam in de 15e minuut na rust naast Scherpen zeel. Veenendaal bemachtigde een „doorschiet"-bal en verraste doelman Sangers (1-1.) Mandersloot werd hierna vervangen door J. van Scherpenzeel. Na een half uur spelen raakte J. van de Bovenkamp geblesseerd en maakte plaats voor Ru ler. Toen even later Veenendaal de stand op 2-1 bracht was de strijd be slist. Scherpenzeel leed daarmee de zo veelste nederlaag door het falen van de voorhoede. VEENENDAAL De snelle voor sprong die RUC in Veenendaal binnen 4 minuten wist te nemen is Unitas *48 niet meer te boven gekomen. De Vee nendaalse ploeg kampt momenteel met een minderwaardigheidscomplex en kan een achterstand met geen moge lijkheid ombuigen in een voorsprong. Wat vorig seizoeai een stimulans was, om bij een achterstand de zaken beter aan te pakken en voor een overwinning te strijden, lukt dit seizoen niet. Het gladde speelveld was geen garantie voor de spelers dat elke geplaatste bal wel op zijn bestemming zou komen. Toen een terugspeelbal van H. Meulen- broek in de 2e minuut niet door keeper Brekelmans kon worden bemachtigd was het 0-1, Twee minuten later was een dekkingsfout van de achterhoede er de oorzaak van dat de middenvoor al leen voor de Unitas-doelman verscheen en de stand op 0-2 bracht. De Veenendaalse ploeg kon deze ach terstand niet goed verwerken. Zonder overtuiging probeerde zij met te door zichtig spel doelpunten te maken, maar pas in de 60ste min. kon J. Harmsen de stand op 1-2 brengen. Na dit doelpunt werden J. Harmsen en M. v. Hardeveld vervangen door respectievelijk W. Eb ben en B. Meegdenburg. Laatstgenoem de speler was een duidelijke verster king bij Unitas. Unitas bleef het spel dicteren maar een schutter om de vele opgelegde kan sen te benutten was er niet. Dat de stand in de 80e minuut via het been van de Utrechtse spil nog op 2-2 werd gebracht was een meevaller voor de veel sterkere thuisclub. VEENENDAAL Ook in de vierde conipetitieniatch is de herenploeg van hockey vereniging Salamanders ten onder gegaan. Gisteren zegevierde het sterke ZOW uit Nijmegen op het Panhuis-complex met 15 over de Veenendaalse ploeg. Het duel begon aanmerkelijk later doordat de referee verstek liet gaan. Salamanders had een ongelukkige start omdat na twee minuten ZOW reeds een strafpush kreeg toegewezen, nadat de Veenendaalse keeper een niet geheel zuivere sliding had gemaakt. Van deze gelegenheid maakten de Nijmege- naren gebruik (01). De gasten toonden zich hierna in een rommelige wedstrijd superieur, zowel verdedigend als offensief. Met name de frontlinie bezat een grote stootkracht en reeds voor rust liep ZOW uit tot 1-3. Herman Suydendorp tekende na een snelle rush het Veenendaalse doelpunt aan door hard en hoog in te schieten. Ook in de tweede helft moest Sala manders de eer aan ZOW laten. De Nijmegenaren gingen in de voorhoede fantasierijk te werk en dat werd be loond met nog eens twee treffers (1-5). Zaterdagmiddag verloren de meisjes van de Veenendaalse club met 4-2 van Quick uit Nijmegen. De jongensploeg versloeg een team van dezelfde vereniging met 5-2. bergerweg geen voorrang verleend aan de Amerongense chauffeur C. B. en was daarbij met diens bestelauto in botsing gekomen. Alhoewel de als getuigen gehoorde chauffeur C. B. en diens bijrijder C. v. E. het tegendeel beweerden verklaarde de directrice „zo zorgvuldig mogelijk rechts te hebben gehouden om niet met haar tegenligger in botsing te komen". Het laatste werd evenwel door de beide getuigen fel bestreden. Eenstemmig waren zij van oordeel, dat „mevrouw meer aandacht voor het eventueel van linkskomend, verkeer dan voor het te gemoetkomende had gehad". „Op de ter plaatse zeer smalle weg had de bestelauto van de Ameronger in ieder geval voldoende rechts gehouden en de Volkswagen van mevrouw blijk baar niet", was de conclusie, die de of ficier na het aanhoren van de beide partijen trok. De directrice bestreed deze conclusie in alle toonaarden en haalde er zelfs speelgoedautootjes ter verduidelijking bij. Volgens haar was en bleef de bot sing te wijten aan het onvoldoende rechts houden van de bestelauto. Het bewijs daarvoor moest blijken uit een op de weg gemeten remspoor, uit het glas van de kapotte koplamp van de bestelauto en uit de verklaring van getuige S. Een buurtbewoner, die gezien zou hebben, dat er bewijsmate riaal moddersporen en glasscherven van de weg was geveegd. Ondanks de bevestiging van het laat ste door de bijrijder bleek hieruit on voldoende bewijskracht om de directri ce van haar schuld vrij te pleiten. Ook niet haar verklaring, „dat zij een erva ren rijdster was, die op het moment van de botsing net de hoek om kwam en daardoor in haar uitzicht belemmerd werd." Ook de verklaring van de als getuige gehoorde verbalisant E. kon haar posi tie niet redden. „Veertig gulden", luid de de eis van mr. Pieters; mr. Van den Brand vonniste conform. Voor de direc trice blijft het „een principiële zaak", waarbij zij het gelijk van de rechterlij ke macht graag aan haar kant wil zien en daarom alsnog overweegt hoger be roep aan te tekenen. RHENEN Het zatcrdagelftal van Candia '66 dat het afgelopen weekeinde thuis VVZ uit Soest ontmoette, heeft een 2-3 nederlaag moeten incasseren. Duidelijk kwam tot uiting dat de con ditie van de Candianen niet op peil is. Alleen Koos de Gier stak met kop en schouders boven zijn clubgenoten uit. Voor de rust speelde Candia sterk aanvallend In de 28e minuut scoorde Karei van den Berg uit een mooie voorzet van Jan Derks koppend 1-0. Na de zesendertigste minuut, begonnen de Candianen wat af te zwakken. VVZ zag toen kans de stand op 1-1 te brengen. Toch kwamen de gastheren voor rust nog een keer terug. Dat was in de drieënveertigste minuut, toen Jan de Gier koppend een fraaie voorzet van Karei van den Berg benutte (2-1). Een minuut later liep Candia bijna verder uit, maar het schot van Jan de Gier werd door de WZ-doelman met een snoekduik onschadelijk gemaakt. In de tweede helft begon bij Candia de vermoeidheid een grote rol te spe len. De druk van de gasten werd steeds groter en in de 73e minuut viel de ge lijkmaker (2-2). Al vijf minuten later nam WZ de leiding (2-3) om die niet meer af te staan. De enige Candla-man die tot het bittere einde bleef doorvech ten was Koos de Gier. DEN BOSCH Het eerste optreden onder die naam van S.K.F. In de lan- delijke tafeltenniscompetitie In by zon der goed verlopen. Het eerste team bracht in Den Bosch Never-Despair een 8-2 nederlaag toe. Dit team wist zich vorig seizoen nog voor de promo- tiegroep van de hoofdklasse te plaat sen. SKF 2 boekte in Zwolle op Be-Quick zelfs een 9-1 overwinning. Van Wely begon tegen Schraven niet bijzonder overtuigend maar wist op beslissende momenten het hoofd koel te houden wat hem met 20/22 en 17/21 de zege opleverde. Vos speelde hierna tegen de sterkste speler van het Bossche team, Willems, een goede partij. Vos lokte z'n opponent, evenals hij van ori gine een verdedigende speler, in de aanval en dit leverde in de 1ste game een 17/19 voorsprong op. Nu liet het geluk de Veenendaler duideiyk in de steek en hij verloor deze game door domme pech toch nog. In de 2e game was de geroutineerde Willems duide lijk de sterkere (21/19 en 21/14). UTRECHT Scherpenzeel-zondag heeft gisteren in Utrecht een 02 over winning behaald op PVC. Bij Scher penzeel werd J. Becker, die geblesseerd was, vervangen door J. Renes, welke speler op het middenveld een zeer goe de partij speelde. Het spel van de gasten was veel beter dan dat van de thuisclub. Scherpenzeel trok al gauw ten aanval en er ontstond spoedig een aantal ge vaarlijke momenten voor het PVC-doel. F. Rebergen gaf doelma Van Kampen voor de eerste maal het nakijken. (0—1) Scherpenzeel bleef voor rust, het beste van het spel behouden en de thuisclub was over alle linies duidelijk de minde re. Na de rust was het ook Scherpenzeel dat de toon aangaf. Evenals in de eer ste helft voorkwam doelman W. v. Kampen een grotere achterstand van zijn club. C. Vermeulen, op de linksbuiten plaats, wilde het deze middag te veel alleen doen waardoor zijn spel niet tot zijn recht kwam. In de 6e minuut ont stond er een merkwaardige situatie, waarin de voordeelregel voortreffelijk werd toegepast. De PVC-defensie werk te F. Rebergen op niet al te galante wijze tegen de vlakte en de verdediging dacht dat de arbiter zou fluiten. De scheidsrechter liet echter doorspe len en daarbij kwam W. Voorgd in prachtige schietpositie en schoorde: 02. De thuisclub was het hier echter niet mee eens en begon harder te spelen. Vooral in de laatste minuten toonde zij zich een slecht verliezer. Vermeer overklaste de laconieke Bechtold met 15/21 en 5/21. Hij wist in deze partij veel punten te scoren met z'n backhand-looping-droves. Ook het dubbelspel leverde het SKF-duo Ver meer - v. Wely een overwinning op (19/21, 21/14 en 12/21). De ontmoeting tussen Willems en v. Wely was zeer spannend. Na de 1ste game met 21/16 te hebben gewonnen kreeg Willems in de 2de game bij 20-17 3 matchpoints, maar een ver woed vechtende v. Wely wist ze alle maal te niet te doen en won tenslotte met 22/24. In de beslissende game was de hechte verdediging van de Bossche naar niet meer bestand tegen de aan val van z'n opponent (14/21). Hierna werd ook Schraven in de 1ste game door Vermer Overklast (8/21), maar deze laatste ging nu z'n tegenstander onderschatten, kwam „vast" te zitten en daardoor lukte niets meer. Na de 2de game met 21/18 te hebben verloren wist Vermeer in de beslissende game toch nog met 17/21 te zegevieren voor namelijk omdat Schraven geen ant woord had op z'n effectvolle serveer bal len. Vos maakte de overwinning en feit door Bechteld geen enkele kans te geven (13/21 en 6/21). Vermeer ver loor de 1ste game tegen Willems totaal onnodig, maar in de 2e game kreeg Willems tegen de verwoed aanvallende Vermeer geen enkele kans (7/21). In de enerverende 3de game had Willems echter het geluk op z'n hand en won onverdiend met 21/17. Van Wely won met 10/21 en 18/21 van Bechtold en bleef hiermee de enige ongeslagen speler, waarna in de slotpartij een uitstekend verdedigende Vos op de soms wat te wild slaande Schraven met 2 maal 18/21 een regelmatige zege boekte. Het Zwolse team bleek veel te zwak voor de Veenendalers. Alleen invaller Conradie wist de eer te redden door een verrassende zege op De Kleuver met 21/18, 14/21 en 21/11. Dit was de enige partij waarvoor 3 games nodig waren daar alle andere sets in 2 games naar de SKF-spelers gingen. De Kleuver won van Heyermans met 14/21 en 16/21 en van v.d. Kolk met 19/21 en 16/21. De jeugdige Hunterslag maakte met 3 overwinningen een uitstekend debuut in de Overgangsklasse. Ook Doornkamp gaf deze middag geen game af. Zijn resultaten waren tegen Heyerman 13/21 en 10/21, tegen Conradie 11/21 en 18/21 en tegen v.d. Kolk 13/21 en 14/21. Het dubbelspel tenslotte was ook zeer duidelijk voor de SKF-combinatie Doornkamp - De Kleuver (8/21 «n 17/21). VEENENDAAL NSVS heeft za terdagmiddag op eigen terrein een 3-0 overwinning behaald op Bever- weerdse Boys. In deze ontmoeting bleef de scheidsrechter plotseling pal op het veld staan toen hij kramp kreeg in zyn been. De referee zeeg neer en moest onder het toeziend oog van alle spelers door de trainer van de Boys worden behandeld. Ietwat krampachtig kon hij daar na de fluit weer bespelen.. Voor rust is Beverweerdse Boys sterker geweest dan de Veenendaalse gastheren, die erg gelukkig aan de openingstreffer kwamen. Keeper Van Asch verkeek zich op een ho ge bal vanaf de vleugel en het was 10. Beverweerdse Boys gokte op de tweede helft toen het de wind mee kreeg. Maar in deze speelhelft sloeg NSVS toe. Doordat twee verdedigers misten liep de Veenendaalse equipe na tien minuten uit tot 2-0 en met nog 25 minuten te spelen stond er al een 3-0 stand op het scorebord. In de slotfase gingen de Boys pas aandringen, maar een afwerker bleek het elftal niet te hebben. Dat is ook de oorzaak van het feit dat de ploeg uit Werkhoven zonder enige winst onder aan de ranglijst staat geklasseerd. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis dat de gemeenteraad dinsdag 6 oktober 1970 des namiddags 8 uur ten gemeentehuize in openbare zitting by een komt. I I I I I I I I I

De Vallei | 1970 | | pagina 10