BRAND VER WOEST GEDEEL TE VAN VEENENDAAL-KANTINE Koop panden mogelijk voor berging boten Voorzitter denkt aan jeugdig vandalisme Geanimeerd feest Overbergs Belang Qbi qetioend w Met jachthaven in 't verschiet: Brommer in brand Drost N.V. officieel geopend Succesvolle dropping Certificaat „politiehond" Belt u dan even a.u.b. RAVAGE VIJANDEN (^DHVCIiEnDINC VOCC PON MAN Deze sticker op een auto zegt: tot op een honderdste millimeter nauwkeurig uitgelijnd, gebalanceerd. Elektronisch. Abi heeft er de apparatnur voor. Tjoent camber, caster, toespoor, uitspoor exakt volgens voorschrift van de fabrikant. En u hebt Abi vlakbij. Dus... 10550 v"11079 MAANDAG 5 OKTOBER 1970 Clubleden vermoeden opzet van „vijanden ADVERTENTIE VEENENDAAL Een groot ge deelte van de kantine van v.v. Vee- nendaal op het Salamander-sportpark li vrijdagavond door brand verwoest. Bewoners van de Lunenburg ontdek ten 's avonds rond negen uur de brand en waarschuwden de brandweer, dit met twee wagens uitrukte en het ge bouw voor een totale vernieling wist te behoeden. Twee honden die zich tijdens de brand in de kantine bevon den, werden op het nippertje gered doordat een buurtbewoner de deur van de recreatiezaal intrapte. Voorzitter H. W. Hannink gelooft er persoonlijk niet in dat er sprake is van boze opzet om v.v. Veenendaal te duperen en schrijft de brand toe aan vandalisme van de jeugd, maar een aantal leden van de Veenendaal-familie legt verband met de brand van enkele weken geleden, die woedde in een bosje bij de kantine en waarvoor de brandweer ook moest uitrukken. Deze groep vermoedt dat de brand- stichterij het werk is van fanatieke te genstanders van voetbalvereniging Vee nendaal. Vrijdagmiddag om vier uur verliet de kantinebeheerder, de heer Daan Stuy- venberg het gebouw waarin zoals altijd de grote herdershond achterbleef, dit maal verzegeld van een klein hondje van de fam. Stuyvenberg. Vermoedelijk heeft men zich toen in de loop van de middag of aan het begin van de avond toegang tot het gebouw verschaft via de scheidsrechter-, de kleed- of de bestuurskamer. De inbre kers) heeft (hebben) waarschijnlijk het voornemen gehad de kantine te bezoe ken, maar dat was onmogelijk omdat de herdershond meteen aanslaat bij „vreemde" visite. Vanuit de bestuurs kamer, die met een doorgeefluik is ver bonden met de kantine, heeft men toen de kookplaten van het elektrische for nuis in de hoogste stand aangezet, ver moedelijk uit nijd. daar men de kantine niet zonder kleerscheuren kon binnen komen. Die enorme hitte heeft enige tijd la ter de brand veroorzaakt. De Veenen- daalse brandweer wist snel en effectief handelend de schade te beperken, maar toch was de ravage groot. Flinke voor raden gingen verloren daardoor kan men ook niet vaststellen of er iets wordt vermist de gehele bar brandde uit, de muren van het gebouw zijn ge barsten en het dak is grotendeels ver nield. De heer Hannink raamde de schade op ongeveer 25.000 gulden. „Wij zijn wel verzekerd", vertelde hij. „maar je moet maar afwachten wat je ervoor te rugkrijgt, te meer ook omdat een ge deelte van de inventaris niet geheel nieuw meer was. Het gaat onze vereni ging de laatste tijd bijzonder goed en nu word je weer gedupeerd door brand." De twee honden, die uren opgesloten hebben gezeten, waren door het dolle heen geraakt door de enorme rookont wikkeling. Door snel ingrijpen heeft een buurtbewoner de viervoeters op het Een overzicht van de ravage na de brand. nippertje gered. De heer Hannink weigert te geloven dat er sprake is van opzet. „Als je de boel in de fik wilt steken, dan doe je dat naar mijn mening niet op deze ma nier. Dan zijn er heus wel andere mid deltjes om de zaak plat te krijgen. Nee, voor mij zijn hier jeugdige vandalen aan het werk geweest." In de vereni ging heeft hij echter al andere vermoe dens gesignaleerd. „Een gedeelte van de Veenendaal-leden denkt aan vijanden van de club, die de zaak hebben willen vernielen. Zij worden nog eens gesterkt in hun mening door de brand van en kele weken geleden, die ook al vlak bij de kantine uitbrak." Volgens deze groep zouden de brandstichters het feit, dat Veenendaalse oudste voetbalvereniging weer begint op te bloeien, niet kunnen verdragen Omwonenden, hebben vlak voordat de brand werd ontdekt jongens zien weg hollen bij de kantine. Dat is verlopig het enige aanknopingspunt voor de po litie, die de zaak in onderzoek heeft. Leersums burgemeester mevr. s' Jacob was onder de velen die het bestuur van Overbergs Belang geluk wensten met het jubileum. Foto geheel onder: een spelmoment uit het toneelstuk dat op de feest avond werd opgevoerd. Het Brixon-Jabel' treft u aan op kostuums, jassen en kolberts die zich onderscheiden in stijl en kwaliteit. beio ^^Scbuppeo Hoofdstraat 81 -89 Veenendaal RHENEN De gemeenteraad van Rheden is tegen morgenavond bijeengeroepen voor een openbare vergadering ter behandeling van een agenda waarop slechts één punt voorkomt: de aankoop van de panden gelegen op de heek van de Vcer- wegUtrcchtsestraatweg, bestaande uit een grote overdekte opslagpaats van 21,50 x 16.70 m met een bijbehorende woning. Met deze eventuele aankoop is een bedrag gemoeid van rond I 90.000, Het betreft de vroegere panden van drankenhandel D. A. van Thuyl. Burge meester en wethouders stellen in hun voorstel tot aankoop, dat de dienst openbate werken al geruime tijd kampt met het probleem dat zijn bestratings- en wegmarkeringsmaterieel in de open lucht is opgeslagen. Bovendien is het bij dé aanleg van openbare voorzieningen door derden gebruikelijk dat het nood zakelijke materiaal grotendeels door de gemeente wordt ingekocht. Doelmatige opslagruimte is hiervoor niet aanwezig. Volgens B. en W. is het duidelijk, dat deze methode van opslaan een niet ge ring risico tot diefstal in zich bergt. Te vens zal op korte termijn opslagmoge- VEENENDAAL In de nacht van vrijdag op zaterdag verloor de Veenen- daler .T. C. v.d. P. zijn bromfiets, toen deze bleek in brand te zijn gestoken. De brommer stond aan de Jan van Nassaulaan. De politie is op zoek naar de dader. Zowel de motor als de beide banden van het vehikel verbrandden totaal. OVERBERG In de grote zaal van Kamp Overberg, welwillend daartoe af gestaan door de directie, heeft de ver eniging „Overbergs Belang" op grootse wijze haar 25-jarig bestaan'gevierd. Al lereerst was er gelegenheid het jubi lerend bestuur te feliciteren. Velen hadden aan de uitnodiging ge hoor gegeven, o.a. mevrouw C. M. s' Jacob, Leersums vrouwelijke burge meester vergezeld van de beide wet houders, jhr. mr. O. R. v.d. Bosch, bur gemeester van Amergongen, wethouder G. J. v. Barneveld, de gem. secr. A. Korten en de voormalige wethouder K. G. Tiel, die zeker in Overberg geen on bekende is. Tevens de heren C. J. G. M. Geurts en A. E. Tiel, directeur en adj. direc teur van het tehuis vergezeld van hun echtgenotes. Ook de Chr. Plattelands vrouwen- en meisjesbond, afd. Over berg, de vrouwenvereniging „Wees een Zegen" uit Overberg, het bestuur van de Chr. Lagere School en de heer H. Haanschoten uit Woudenberg, in zijn kwaliteit van lid van Prov. Staten en ruilverkaveling Heiligerbergerbeek ga ven acte de presénce. Vele sprekers voerden het woord. Daar de voorzitter de heer W. A. Has selaar in zijn openingswoord er reeds op wees, dat Overbergs Belang als be langrijkste punt op haar toch al overla den programma had staan „het schep pen van een behoorlijke vergaderruim te", zal de uitnodiging door de directeur Van Kamp Overberg om tot zolang ge bruik te maken van de sportzaal, zeker veel goodwill gekweekt hebben. Het bestuurslid met de langste staat van dienst, de heer H. van Garderen, die 25 jaar penningmeester is, ontving uit handen van de voorzitter een oor konde en een medaille in de vorm van een gouden tientje. Verder gaf de voorzitter een kort overzicht van de afgelopen 25 jaar en opening van zaken wat de toekomst be treft. Zo memoreerde hij nog even het vele werk, dat de oprichter en promo tor van deze vereniging, wijlen de heer H. Regeling, had verzet. Hierna gaf de toneelclub, bestaande uit personeel van het tehuis een opvoe ring van het blijspel „Vrijdag de der tiende", waarbij veel hilariteit ont stond. Verder werd de avond gevuld met „voor elk wat wils", met medewer king van 'n bandje uit Veenendaal „The Moodmakers". Om de spanning er in te houden was er eveneens voor een grote verloting gezorgd. De heer en mevrouw Drost op de receptie ter gelegenheid van de officiële opening. RHENEN Dezelfde durf om een officiële opening in de maand okto ber tot een buitengebeuren te ma ken heeft de n.v. Machinefabriek en Constructiebedrijf N. Drost en Zoon laten uitgroeien tot een toonaange vend bedrijf op het gebied van vol automatische zoutstrooiers. De honderden genodigden die vrij dagmiddag de opening van de nieu we fabriek aan de Utrechtsestraat weg in de openlucht bijwoonden lie pen prompt een nat pak op. Pluvius wist de feestvreugde echter niet te temperen. Burgemeester Bosch rid der van Rosenthal wenste niet al leen allen die iets met dit bedrijf te maken hebben geluk, maar zijn hele gemeente. „Rhenen kan ik gelukwensen dat het burgers heeft opgeleverd, die dit tot stand hebben weten te brengen", aldus de burgemeester, die niet na liet zijn grote bewondering uit te spreken voor de ondernemingsgeest van de heer Drost senior. Andere sprekers zoals ir. Schuur man van Rijkswaterstaat en ir. Krijgsman directeur van de gemeen telijke Utrechtse reinigingsdienst getuigden van de degelijkheid en betrouwbaarheid van het bedrijf en zijn produkten. Nadat het hele gezelschap een keer op de vlucht was geslagen voor een fikse regenbui knipte Rhenens burgemeester een lint door dat de toegang tot het fabrieksterrein af sloot. Daarna was er een druk be zochte receptie in de stemmig ver- sierde fabriekshallen. Uit dankbaarheid gaf de heer Drost de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur een bedrag van 500.- mee. dat gestort zal worden op de rekening van het Koningin Wilhelmina Fonds, ten bate van de kankerbestrijding. ADVERTENTIE Autobanden -i mport Laan der Techniek, Veenendaal. telefoon 08385 - 19151. lijkheid moeten worden gevonden voor het materieel van de plantsoendienst dat thans is gehuisvest in de kelder van de oude Bantuinschool' Deze mogelijk heid zal over enige tijd, na gereed ko men van de nieuwe Bantuinschool, ver dwijnen daar het oude gebouw wordt gesloopt. Het is gewenst, aldus het voorstel, dat uit een oogpunt van bedrijfsbeheer al het materiaal van de dienst openbare werken voor zover dit min of meer dagelijks in gebruik si centraal wordt ondergebracht. Het gebouw aan de Bantuinweg is hiervoor de aangewezen plaats ware het niet dat alle stallings ruimte volledig in gebruik is. Een en ander is wel te bereiken door het inactieve materieel elders onder te brengen. Door deze maatregel, splitsing naar actieve en inactieve bedrijfsmid delen, waarbij overigens de concentra tie van het personeel blijft gehand haafd, zal een doelmatiger bedrijfsuit oefening worden bereikt, waarbij de hinder die men van langdurig gestald (buiten gebruik gesteld) materiaal on dervindt, tot het verleden behoort. De ruimte welke thans nog voor uitbrei ding van de capaciteit bij het gebouw aan de Bantuinweg beschikbaar is kan in de nabije toekomst volledig worden aangewend voor uitbreiding van de dienst. B. en VV. belichten in hun voorstel nog een ander facet. Zij houden reke ning met de toekomstige aanleg van de jachthaven naast „De Stichtse Oever". Het mobiele materieel van deze bin nenkort aan te leggen haven, dat ge durende de wintermaanden opgeslagen dient te worden, zal in de opslagplaats aan de Veerweg kunnen worden onder gebracht. Hiervoor is nog geen opslag ruimte aanwezig. Ook zou in de toe komst eventueel kunnen worden ge dacht aan botenberging, te meer daar in de naaste omgeving geen opslag ruimte daarvoor aanwezig is en ook in het winterbed van de Rijn geen bouw mogelijkheden bestaan. De opslagruimte, waar het hier om gaat. is zonder verdere kosten voor de door B. en W. omschreven doeleinden geschikt. De woning staat leeg te aan vaarden. Hiervoor wordt in het voorstel tot aankoop geen bestemming aangege ven. Wel wordt opgemerkt dat men zich over die bestemming nog wil bera den. SCHERPENZEEL De dropping, georganiseerd door de voetbalvereni ging Scherpenzeel is een succes gewor den. Er waren een 80 deelnemers die in groepen van 4 ergens achter Heintjes- kamp werden „losgelaten" en het feit dat het weer niet zo fraai was deed niets aan de stemming af. Men had verscheidene grapjes in <Je route verwerkt. De voorzitter T. Valkenburg kreeg met zijn groep de Poedelprijs omdat hij 1 1/2 uur over tijd was en de meeste strafpunten had opgelopen. De tocht was uitgezet door G. Vonk en J. v. Schalk, op initiatief van R. Westening. Er waren 8 prijzen en een poedelprijs. De uitslagen waren als volgt: (leiders van de groepen): A. Buikman met 34 strafpunten, C. Vlaanderen met 44 strafpunten, mevr. Renes-Renes met 47 strafpunten, H. Aarsen met 54 straf punten. J. Renes moest de meerdere in zijn echtgenote erkennen en had de 5e prijs met 57 1/2 strafpunten. W. Rotte speelde niet zo goed als de vorige zon dag en kreeg met zijn groep 129 straf punten. B. Veldhuizen 140 strafpunten en G. Schoonhoven 162 strafpunten. SCHERPENZEEL De Scherpen de else politiehonden dresseervereniging Unitas heeft een fraai succes geboekt. Op de keuring op 2 oktober te Swalmen wist de heer A. Jetten, lid van de ver eniging met zijn hond Kazan een certi- ficaal „Politiehond" te behalen. Wie eens kennis wil maken met Uni tas krijgt de kans op zaterdag 10 okto ber. Dan houdt men 's morgens om 9 uur een wedstrijd voor jonge honden. Deze wedstrijd wordt gehouden op het oefenterrein in het Beukenbos aan de Rennesesteeg. De wedstrijd is voor ie der vrij toegankelijk. ADVERTENTIE voor Veenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3320 Nwe Veenendaalseweg 159

De Vallei | 1970 | | pagina 3