Landelijk onderwijscongres in Apeldoorn Prioriteit over kleuteronderwijs bepleit Het te nat voor de koeien Nixon geeft nieuwe instructies voor vredesgesprek Voor IV2 miljoen aan horloges gestolen Gezinsplanning hoort bij taken van de arts BLAAS WARM MISTERS ffiVENLO ENIGE ONTSPANNING IN JORDANIË Grote kraak in Utrecht DIE GROTE RUIMTE! Juwelier betrapt inbreker Weg vrij voor Allende in Chili Vechtpartij Afdelingen D'66 voor gesprek PvdA en KVP Werkman geld afgeperst Rapport over medische aspecten bevolkingsgroei behaaglijke warmte waar u wenst! ARP-voorzitter hekelt actie Doodvonnis voor hasjiesjsmokkel Bakkerij uitgebrand LEERLINGENSCHAAL DEZE WEEK Akkoord over f 400,- in lederwarenindustie BEKENDE NIET VERBAASD MAANDAG 5 OKTOBER 1970 VVD: scherpe kritiek op ministerie Oen W (Van een onzer redacteuren) APELDOORN „Het ministerie van onderwijs en wetenschappen wordt op het ogenblik gedrongen in de rol van onderwijsadministratieve instantie, een functie dié door dit departement op zeer essentiële onderdelen bijzonder slecht wordt vervuld". Deze opvallend kritische woorden sprak het Tweede-Kamerlid H. J. L. Vonhoff zaterdag op het drukbezochte landelijk onderwijscongres van de VVD in Apeldoorn. Het ontbreekt by het ministerie, aldus de heer Vonhoff, zowel aan een voldoende actief vernieuwingsbeleid als aan goed lopende organisatie. Het Kamerlid doelde wat dit laatste betreft in het byzonder op de afdelingen die zich met bouwzaken en salarissen-pensioenen bezighouden. Het duurt naar zyn mening veel te lang voor aanvragen voor scholenbouw zyn afgewikkeld, ook als bouw spoed eist. Sterke nadruk legde de heer Vonhoff op de noodzaak van een doelstellingen- onderzoek en hy was biy met uitspra ken die staatssecretaris Grosheide on langs op dit punt (in Tiel) gedaan heeft. „We worden nu eens op onze wenken bediend". „Het ministerie moet zich met de stimulering van doelstellingen- onderzoeken bezighoudenen kan zelfs zeer goed doelstellingen in de geobjec tiveerde zin formuleren. Op grond van zo'n onderzoek moet een actieve onder wijspolitiek uitgestippeld worden". „Onderwijspolitiek is niet gericht op de oplossing van algemeen maatschap pelijke problemen; ten onrechte ziet men deze politiek als de volstrekte uit weg voor allerlei maatschappelijke kwalen wat ten dele een modever schijnsel is dat te vergelijken zou zijn met het begrip welzijnsbeleid waaraan alles ondergeschikt, moest worden ge maakt. Het onderwijsbeleid moet zich rich ten op specifieke onderwijsdoeleinden. In beginsel moet men daarbij uitgaan van een visie die haar grondslag vindt in de ontplooiingsmogelijkheid van de individuele leerling of student. Daar naast bestaat er een algemeen maat schappelijk belang voor het onderwijs, daarom houdt de samenleving het on derwijs ook in stand", aldus het Ka merlid. De Leidse hoogleraar prof. dr. G. Zoutendijk betoogde dat ons huidige onderwijs niet in staat is belangrijke maatschappelijke doelstellingen te be reiken. Tot deze doelstellingen moeten ADVERTENTIE DEN BOSCH Tachtig procent van de afdelingsvoorzitters van D'66 gaat akkoord met het verzoek van het hoofdbestuur om aan de voet gesprek ken te beginnen over vergaande sa menwerking tussen D'66, de Partij van de Arbeid en de KVP. De overige twintig procent sprak zich tegen het nieuwe plan uit. De afdelingsbestuurders bespraken dat plan zaterdag in Den Bosch met het hoofdbestuur. De heer W. C. Fiege uit Voorburg, een van de tegenstemmers, zei dat met een zo traditioneel getinte partij als de KVP niet valt te werken. Het hoofdbestuur achtte weliswaar de kans niet groot dat het driepartijen- plan nog voor de Kamerverkiezingen zou lukken, maar het vond wel dat D'66 moet proberen ook deze andere vervan gende mogelijkheid voor de rege ring-De Jong te scheppen. HOOGEZAND Vrijdagavond is in Hoogezand de bakkerij van de familie Robbe aan de Kerkstraat door brand vernield. Van de inboedel kon niets worden gered. De schade bedraagt naar schatting ruim f 100.000. Het vuur, dat vermoedelijk is ont staan doordat de vlam in een frituur pan sloeg, werd bestreden door de brandweren van Hoogezand en Sappe- meer. Ze slaagden er in een naast gele gen meubelzaak en een bloememmaga- zijn te behouden, waarbij vooral de bloemenwinkel aanzienlijke schade op liep. volgens hem gerekend worden de oplei ding van hooggekwalificeerde arbeids krachten op zo'n manier dat zij de con frontatie met de praktijk aan kunnen, de ontplooiing van de persoonlijkheid en het bijbrengen van maatschappelijk verantwoordelijkheidsbesef. „Er is een veel te trage aanpassing aan veranderende omstandigheden, de leerstof is te weinig flexibel, belangrij ke gebieden worden totaal verwaar loosd terwijl andere overmatig veel aandacht krijgen. De slechte en goede leerlingen worden de dupe van een on derwijssysteem dat op de middelmaat afgestemd is. Behoefteplanning ont breekt of is onvoldoende; docenten zijn veelal slecht voorbereid en missen de stimulans om bij te leren. Er wordt geen of onvoldoende gebruik gemaakt van moderne onderwijsmethoden", al dus de hoogleraar, die opriep nieuwe wegen te zoeken. In de belangwekkende discussie na deze inleidingen werd o.m. in navolging van prof. Zoutendijk gepleit voor verlaging van de leerplichtige leeftijd. Velen bleken te voelen voor de idee om de kleuterschool open te stellen voor driejarigen en het basisonderwijs voor vijfjarigen. Een van de congresdeelnemers pleitte voor verdere (rigoureuzer) verlaging van de leerlingenschaal bij het basison derwijs, maar de heer Vonhoff riep de deelnemers op daarover niet te gemak kelijk te denken. „Het gevaar voor een groot tekort aan leerkrachten dreigt dan levensgroot en dat gaat zich dan vooral voordoen in gebieden en plaat sen waar de vestigingsfactoren niet gunstig zijn, zoals de oude wijken van de grote steden", aldus de heer Von hoff. Hij zei wél een voorstander van de verlaging van de leerlingenschaal te zijn. Aan het slot van het congres gaf par tij voorzitster mevrouw G. V. van So- meren-Downer een samenvatting van het besprokene. Zij bepleitte hoge prio riteit voor het kleuteronderwijs en gro te aandacht voor het logisch en creatief leren denken van de leerlingen in het gehele onderwijs. „Aan ons als VVD de taak te bevorderen dat er steeds meer een onderwijs komt waarop de mens van morgen recht heeft", concludeerde mevrouw Van Someren. Tot de aanwe zigen bij dit congres, dat geleid werd door dr. A. J. Vis uit Bussum, behoor den ook tal van liberale Gelderse Sta ten- en raadsleden; wethouder E. J. Harmsen vertegenwoordigde het ge meentebestuur van Apeldoorn. - WAALWIJK Door de hevige re genval van de laatste dagen zijn de uiterwaarden van vele Nederlandse rivieren snel onder water komen te staan. Hier hoe een hoer zijn vee de uiterwaarden van de Bergse Maas, tussen Waspik en Waalwijk in veilig heid brengt. UTRECHT Bij juwelier W. J. de Bree aan de 't Goylaan in Utrecht is zaterdagmorgen een inbraak gepleegd, waarbij voor een waarde van 12.000 gulden aan gouden dames- en heren- ringen is buitgemaakt. De inbreker, die door de juwelier werd betrapt omdat deze glasgerinkel hoorde, ontvluchtte via de ingeslagen ruit van de voordeur. Volgens de politie moet deze man, met lang zwart haar en ongeveer 23 jaar oud naar opgave van de juwelier, zijn gewond. Hij is gevlucht in een auto die in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vianen was gestolen. EINDHOVEN De 17-jarige los- w er km an H. G. is zaterdagavond op een parkeerterrein in de binnenstad van Eindhoven door twee kleurlingen en een blanke overvallen. Onder bedrei ging van een pistool moest de jongeman zy portefeuille afstaa, waarin 600 gulden zat, daarna stapten de overvallers in een witte personenauto en verdwenen. Het slachtoffer kon nog wel het kente kennummer van de auto opnemen, maar het politie-onderzoek wees uit, dat het nummer vals was en toebehoor de aan de auto van een Amsterdam mer Deze bevond zich op het moment van de beroving met zijn auto in Am sterdam. LONDEN President Nixon gaat een nieuwe poging ondernemen om de maan denlange Impasse te doorbreken by de conferentie over Vietnam in Parys. Hy gaf David Bruce, hoofd van de Amerikaanse delegatie die met Nocrd-Vietnam en met de Viet-Cong onderhandelt, gisteren nieuwe instructies. De Amerikaanse president deed dit in Ierland, op de voor-laatste dag van zijn Europese reis. Hij had Bruce, andere diplomaten en zijn belangrijkste advi seurs. voor overleg laten overkomen naar het grote landhuis van een vriend bij Limerick, bij wie hij dit weekeinde logeerde. Verwacht wordt dat de instructies van Nixon neerkomen op een tegen voorstel van de Verenigde Staten op de jongste voorstellen van Noord-Vietnam. Die hielden de belofte in van een wa- pelstilstand in ruil tegen een vastom lijnd Amerikaanse terugtrekkingsplan. Er is de laatste dagen druk gespecu leerd dat Nixon na zijn terugkeer in Washington de terugtrekking zal aan kondigen van weer een aantal Ameri kaanse eenheden uit Zuid-Vietnam. De president zal zijn nieuwe plannen deze week onthullen in een toespraak tot het Amerikaanse volk. Hoewel men in Limerick het diepste stilzwijgen bewaarde over het Ameri kaanse tegen-voorstel, was één ding wel duidelijk: Bruce heeft de president geen enkele reden gegeven tot optimis me. Het is dan ook niet te verwachten dat Nixon een spectaculair, royaal ge baar zal maken om de communisten gunstig te stemmen. De kwestie-Vietnam en de toestand in Zuid-Oost-Azië vormden zaterdag gesprekspunten, toen Nixon voor een bliksembezoek in Engeland was. Hij had dat gesprek met premier Heath in diens officiële buitenhuis Chequers. Voor de Britten was er zaterdag geen reden tot juichen, eenvoudig omdat er geen gelegenheid voor werd gegeven; Nixon vloog van het vliegveld per heli kopter naar Chequers waar koningin Elisabeth aan het middagmaal aanzat. In Ierland juichtte een grote menigte de Amerikaanse president uitbundig toe. Maar terzelfdertijd verzamelden zich enige honderden Ieren voor de Amerikaanse ambassade in Dublin voor een protestdemonstratie tegen de komst van Nixon. De Ierse premier Lynch heette' de president hartelijk welkom „in het land van uw voorvaderen". Een ver voor geslacht van de Amerikaanse president zou uit Ierland stammen. UTRECHT In de Iederwarenindus- trie, een bedryfstak met ongeveer 4000 werknemers, is overeenstemming be reikt over de extra uitkering ineens van 400. Volgens een woordvoerder van de bij het NKV aangesloten industriële bond St. Willibrordus, wordt het bedrag uit gekeerd in twee termijnen van elk 200 gulden, de eerste voor 15 november, de rest voor 15 april van het volgend jaar. UTRECHT Een groep inbrekers heeft in de nacht van vrijdag op zater dag in Utrecht een kolossale slag gesla gen. Uit de Nederlandse vestiging van de Duitse Ponta Uhrwerkfabriek ver dwenen naar schatting vijftienduizend horloges met een gezamenlijke ver koopwaarde van anderhalf miljoen gul den. De inbrekers kwamen binnen door de houten sponning van de toegangsdeur te forceren. De filiaalruimte van Ponta is ondergebracht in een winkelcentrum van de Utrechtse nieuwbouw ka naaleiland. Erboven wonen honderden mensen, verdeeld over zes flatlagen. Ook de bedrijfsleider van Ponta cle heer G. Wesselman. Evenmin als zijn buren heeft hij iets van de inbraak ge merkt. „Ik werd zaterdagmorgen om half acht uit mijn bed gehaald met de me dedeling dat er was ingebroken. Het eerste wat ik zag in de chaos die de die ven hadden achtergelaten, was dat de brandkast was verdwenen. Ze moeten op z'n minst met vijf man geweest zijn. Ikzelf ben met vier man aan het sjouw en geweest om de kluis op zijn plaats te krijgen". De brandkast is naar buiten gereden op een karretje dat bij een kruideniers winkel ernaast werd „geleend". De heer Wesselman gelooft juist daarom stellig dat een bekende hem die streek heeft geleverd. „Ze moeten ge weten hebben dat ze bij de buren een karretje konden krijgen. Hij heeft meer argumenten. „Ze heb ben welbewust de nacht van vrijdag op zaterdag gekozen. Iedere andere nacht man van een winkel ernaast tegen het lijf te lopen. Die gaat elke nacht naar de veiling, behalve op vrijdag". De kraak is waarschijnlijk in een mi nimum van tijd gebeurd, 's Nachts brandt in de opslagruimte, die als zoda nig niet herkenbaar is. altijd volop licht. Aan de buitenkant lijkt het filiaal op een rustig kantoor dat toevallig in een winkelcentrum is terechtgekomen. Alle horloges van de Pontafabriek die voor Nederland en België bestemd zijn, lagen in dozen in kasten en in de kluis. „Eén grote moeilijkheid hebben de inbrekers wel. Zoveel duizenden horlo ges van een en hetzelfde merk lijken me onverkoopbaar in ieder geval is het binnen Europa en ook in Amerika niet mogelijk", meent de heer Wesselman. Bovendien raadt hij de inbrekers aan met de verkoop zo snel mogelijk t.e zijn: horloges kun je niet langer dan een half jaar goedhouden als ze niet elke dag worden opgewonden. Van hor loges die stilstaan wordt, de olie hard, ze zijn niet meer aan het lopen te krij gen. Erg vebaast of geschrokken is de bedrijfsleider van Ponta-horloges niet. Het filiaal bestaat nu anderhalf jaar. „Het eerste half jaar had ik er slapeloze nachten van om zoveel horloges in huis te hebben. We hebben zoveel mogelijk gedaan ter beveiliging van de ruimte. Aan de achterkant was het voor vreem den onmogelijk om binnen te komen. Ze hebben dan ook de voordeur ge nomen. Je hield natuurlijk rekening met de mogelijkheie van van inbraak. Eigenlijk verbaasde ik me elke morgen weer opnieuw dat het spul er nog was." De schade van de verdwenen voor raad wordt geheel door de verzekering gedekt. De verzekering was dezelfde week juist nog met een ton verhoogd. De enige schade die Ponta lijdt, is dat de bestellingen, die vooral tegen Sinter- hadden ze de kans gelopen de bloemen- klaas en Kerstmis hoog oplopen, waar schijnlijk niet allemaal op korte ter mijn geleverd kunen worden. Boven dien zijn er Vara-leden en kopers bij de Spar die jaren punten gespaard heb ben voor een Ponta-horloge. Deze exemplaren laten voorlopig op zich wachten. „De horloges in reparaties zijn ook verdwenen. Dat is voor de klanten ge woon vervelend. Eén troost hebben ze wel, mijn eigen horloge, dat ik op mijn bureau had laten liggen is ook meege nomen". De politie in Utrecht die zaterdag morgen met twaalf rechercheurs de zaak heeft onderzocht, heeft nog geen enkele aanwijzing kunnen vinden. De inbrekers waren gehaaid genoeg om geen vingerafdrukken of andere sporen achter te laten. SANTIAGO (Chili) Salvador Al- lende, vorige maand winnaar van de presidentsverkiezingen in Chili, heeft verklaard akkoord te gaan met de eis van de christen-democraten, die be paalde garanties voor democratische vrijheden in de grondwet vastgelegd wilden zien. Allende is nu verzekerd van voldoende steun wanneer het Con gres op 24 oktober moet beslissen wie staatshoofd wordt. De mogelijkheid be stond namelijk, dat de rechtse kandi daat Jorge Alessandri, die bij de ver kiezingen vlak achter Allende eindigde, door het Congres zou worden benoemd. In ruil voor hun steun eisten de christen-democraten van de aftredende president Eduardo Frei, dat Allende het voortduren van een meerpartijenstelsel, het recht van vrije meningsuiting en het recht van vrije en geheime verkie zingen zou garanderen. De coalitie van Allenda, waarin o.a. communisten en uiterst linkse socialis ten zitten, zal nu een gemengde com missie met de christen-democraten in het leven roepen, die de desbetreffende verlangens grondwettelijk zal vastleg gen. SITTARD -- In het Sittardse uit gaanscentrum is het zaterdagavond tot ongeregeldheden gekomen. In café Don Quichotte kwam het tot een hoogte punt, toen de politie omstreeks tien uur slaags raakte met 20 jongelui. De gemoederen raakten zo verhit, dat er acht arrestaties moesten worden verricht. „De tijd nadert waarop de over heid zal hebben te beslissen of in dividuen het recht kunnen behou den te bepalen hoeveel kinderen zij /.uilen hebben". Deze uitspraak van Nobelprijs winnaar dr. G. W. Beadle is een van de vele opmerkelijke citaten die te lezen vallen in het rapport over de medische aspecten van de bevol kingsgroei in ons land, samengesteld in opdracht van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij ter bevorde ring van de geneeskunst. Hoewel bovenstaande, dreigende uitspraak de kern van het probleem vormt, juist in Nederland, is het een even boeiend als „leuk" rapport ge worden, waaraan onder voorzitter schap van de Amsterdamse arts P. J. Hallie vier jaar is gewerkt. De Maatschappij Geneeskunst heeft echter niet kunnen besluiten het als officieel rapport van de Maatschappij te aanvaarden. Men wilde het echter ook niet zonder meer in het archief deponeren om geen nuttige informatie te onthou den aan de medicus, „die toch bij het vraagstuk van de bevolkings groei betrokken is". Vandaar de pu- katie in het blad van de Maat schappij, „Medisch Contact". Volgens een van de conclusies van de commissie dient de arts zeer nauw betrokken te zijn bij het be volkingsvraagstuk. „Gezinsplanning is een onderdeel van de taak van de artsen, evenals het meewerken aan het vinden van economische oplos singen". Andere conclusies luiden: „Spoe dige totstandkoming van een demo grafisch instituut wordt noodzake lijk geacht. Dit instituut zal niet al leen een bestuderende maar tevens een adviserende taak betreffende het bevolkings-vraagstuk dienen te krijgen". „Ruime subsidiëring door de over heid van consultatiebureaus voor geboortenregeling en gezinsplanning is vanzelfsprekend". „Universiteitsklinieken moeten grote aandacht besteden aan metho den om zwangerschap te voorko men". „De pil moet gratis door de zie kenfondsen worden verstrekt". „Voorlichting aan het publiek door een nationale raad is nodig". De wereldbevolking blijft groeien omdat het geboortecijfer aanzienlijk hoger blijft dan het sterftecijfer. De rol van de medische stand daarbij is zeer aanzienlijk, want vooi.. r de snelle ontwikkeling blijft het sterftecijfer zo laag. Vandaar de uit spraak van prof. J. P. van Rooyen over het bevolkingsvraagstuk: „De artsen hebben boter op het hoofd". Bertrand Russell schreef: „Er is niets dat zo zeker tot een atoomoor log zal leiden als de algemene ar moede ten gevolge van overbevol king". Overbevolking wordt bepaald door gebrek aan voedsel en ruimte. Voor Nederland zal de oude Chinese uit spraak voorlopig niet gelden: „Met een lege maag is het moeilijk om te zeggen wat het verschil is tussen goed en kwaad". De commissie merkt daarover op: „Voor Nederland gaat het meer om de vraag aan welke berm men zijn calorieënrijk lunchpakket tijdens de weekeinds zal gaan opeten. Welvaart betekent nog geen welzijn". Of 'om in eigentijdse taal te spre ken: is het nog fijn om in dit volle land te leven waar twee miljoen au to's de spelende kinderen van de weg dringen, waar onvoldoende ruimte is voor recreatie, waar toren hoge woonkazernes worden ge bouwd, waar zich op zon- en feest dagen kilometerslange files vormen op de hoofdwegen van auto's waar van de inzittenden op zoek zijn naar een stukje buitenlucht, waar het la waai van machines, straaljagers en radio's een gesprek onmogelijk maakt, waar men in een volle Rand stad nog steeds nieuwe industrieën tracht binnen te halen, blijkbaar on der het motto: het ruikt er zo lek ker, je wordt er in ieder geval niet ziek van en het loon is goed". In het rapport vraagt men zich af hoe lang dit kan voortgaan. Rhe sus-apen doden hun eigen jongen wanneer het te vol wordt. Wil de mens iets meer zijn, dan lijkt bezin ning op de situatie wel aangewezen. Reeds nu is sprake van toeneming van geestelijke spanningen die het dicht op Qlkaar wonen met zich meebrengt. „Om een stationaire bevolking te bereiken, zal het gemiddelde kinder tal per huwelijk tot 2,1 moeten da len. Om dat de bewerkstelligen zou een demografisch instituut moeten worden gesticht dat zich voortdu rend met alle kanten van het vraag stuk bezighoudt". „Ook de seksuele voorlichting be hoeft verbetering omdat er nog een groot aantal ongewenste zwanger schappen voorkomt. Terwijl in de dagelijkse praktijk nog vele Nederlandse huisartsen nauwelijks te bewegen zijn de pil voor te schrijven, concludeert de co- missie-Hallie: „Voorlichting en doel- - treffende hulpverlening bij de ge zinsplanning dient bij voorkeur tot de taak van de huisarts te worden gerekend en behoort opgenomen te zijn in het ziekenfondspakket". ADVERTENTIE volautomatische luchtverhitters 45-200.000 K.cal. L. J. Costerstraat 6 Tel. 04700/16941 Telex 58139 BEIROET De Jordaanse regering en de Palestijnse guerrilleros hebben zondag overeenstemming bereikt over een nieuwe reeks maatregelen ter ver mindering van de tussen hen bestaande spanning, aldus heeft Radio-Amman omgeroepen. Alle wegversperringen in Jordanië zullen worden opgeruimd terwijl over eenstemming is bereikt over bepaalde controleposten, waar voertuigen van beide partijen mogen worden door zocht. Aan de huiszoekingen zal een einde komen, aldus de radio. De burgerlijke politie zal alle facili teiten krijgen om haar plicht volgens het op 27 september te Cairo gesloten akkoord te hervatten. Volgens dat ak koord hebben leger en guerrilleros 'zich reeds teruggetrokken uit de voornaam ste plaatsen van Jordanië, behalve Ir- bid in het noorden. Zondag is een commissie van Arabi sche officieren gevormd die in Irbid, Jerash en in Zerka toezicht op de na koming van de nieuwe maatregelen zal uitoefenen. De Palestijnse guerrillaleider Jassir Arafat heeft China laten weten dat de „enorme hulp van dit land van grote invloed is geweest op het steunen van onze revolutie en het moreel van onze beweging", zo wordt zondag uit Peking gemeld. Arafat verzekerde de Chinezen er ook van, dat zijn guerrilla's de revo lutie zullen voortzetten, hoe machtig de krachten van de imperialisten en hun lakeien ook zijn. Radio-Amman meldt, dat overeenge- ADVERTENTIE En hoe u wenst.Ventilatorkachel? Accumulerende kachel? Heteluchtkachel? Er is niemand in Nederland die er zóveel ervaring in heeft als Inventum. u kunt er op rekenen! komen is alle krijgsgevangenen van de burgeroorlog vrij te laten. De overeen komst werd bekendgemaakt door de Tunesischt premier Bahi Ladgham die aan het hoofd staat van de uit drie leden bestaande Arabische vredesmissie in Jordanië. Hij zei, dat om een nieuwe burgeroorlog te voorkomen de Jordaan se troepen en de commando's zich uit Amman er. de plaatsen in het noorden hebben teruggetrokken. Binnen de ko mende dagen zullen de troepen stellin gen betrekken langs de bestandslinie met Israël. Dit zal gebeuren onder toe zicht van honderd Arabische waarne- Men meent dat Ladgham enige haast maakt omdat president Bourguiba van Tunesië ziek is en Ladgham snel terug wil naar zijn land. Westerse diplomaten menen echter, dat Ladgham of een po litieke figuur van gelijk gewicht nog wel enige tijd in Jordanië nodig zal zijn tot koning Hoessein in een positie is om zijn soevereiniteit weer te doen gelden. AMERSFOORT Op de zaterdag in Amersfoort gehouden studieconferentie van de antirevolutionaire jongerenorga nisatie heeft de voorzitter van de ARP, Dr. A. Veerman, zich uitgesproken te gen het aan besturen van kiesvereni gingen en leden van de ARP gestuurde rondschrijven „Quo Vadis". Hierin spreken enkele verontruste partijleden hun veto uit over een teveel toegeven van de partij aan radicale ele menten. BAGDAD Een rechtbank in Irak heeft een Libanees tot de strop veroor deeld. wegens het smokkelen van has jiesj, zo wordt officieel in Bagdad mee gedeeld. Vorig jaar is besloten in bepaalde ge vallen de doodstraf op te leggen voor de handel in verboden genotmiddelen.

De Vallei | 1970 | | pagina 5