Tactisch GVVVliet aanhang een uur lang in angst zitten VREUGDESPRONGETJE VAN BAAMS Spakenburg: naam drukte weer zwaar Verlies voor DOVO Musketiers op valreep naast Hierden: 1-1 JAVAANSE JONGENS Splinters Candiaan Eibers brak enkel Renswoude kon Lopik- kordon niet doorbreken Huizen vieJ zonder resultaat aan op Panhuis Zwak Merino's roemloos ten onder (3-0) Fa ja Lobi doel puntte driemaal Ongelukkig HDS kon niet scoren Da's geen geld voor zo'n goeie shag. Prima kwaliteit en lekker pittig. 50 gr. 1.10 GEMAKKELIJKER LEVENSGEVAARLIJK MISVERSTAND 'n Kalortk Indofta babyflesverwar mer verwarmt al het voedsel voor baby en kleuter. Zo hebt U er jaren plezier van! Want alle maten baby flesjes, maar ook blikjes babyvoeding passen erin: in de klemring aan de bovenkant hangen ze vrij in het water. Thermostatische warmte- regeling zorgt voor een konstante temperatuur. Verder: fikse hand greep voor handig hanteren, vullen zonder morsen door weldoordachte, opstaande morsrand, gemakkelijk schenken en èrg veilig! Niet vergeten: de ideale babyfl verwarmer die nog véél méér verwarmt heet Kalorik Indola. Prachtkado voor nieuwe oma's! f27,50 in tin ia Bestuur van Operatie '70H benoemd KOGEL MAANDAG 5 OKTOBER 1970 VEENENDAAL Oefenmeester Baams maakte zaterdagmiddag op het Panhuis-complex een zuinig vreugdesprongetje. De anders zo nuchtere, wat apatlsche trainer forceerde zich daartoe toen scheidsrechter Postmna uit Gro ningen het laatste fluitsignaal liet horen inde ontmoeting GVVVHuizen, welk duel in een 10 overwinnig eindigde voor de Veenendaalse formatie. GVW had recht op die triomf, want de ploeg speelde een tactisch zeer sterk spelletje tegen het technisch superieure Huizen, onmiskenbaar een van de beste ploegen uit 't Nederlands zaterdagvoetbal. De gasten werden na precies een half uur geveld door de actieve Dick van Limburg, die het leer bemachtigde nadat Geurt van Veenendaal tegen back Van Leeuwen had opgeschoten. Maar na die treffer dus precies een uur lang hebben de aanhangers van GVVV in de greep van een verlammende angst gezeten, want Huizen attaqueerde onophoudelijk en goed gegroepeerd. De aanvalsgolve sloegen echter alle met ge weld stuk op de Veenendaalse verdediging, waarin Jan van de Bovenkamp excel leerde. Keeper Wim van Djjk moet overigens evenzo worden gekwalificeerd, want met name in de eerste helft verrichtte hjj enkele fenomenale reddingen. „Ik heb dan ook geen moment gedacht aan de gelijkmaker", «ei Van Dflk na afloop, „want het liep gewoon lekker". Een defensief ingesteld GWV had in de eerste minuten wat aanpassings moeilijkheden. Keeper Van Dijk moest meteen al twee keer snel ingrijpen om de openingstreffer te voorkomen, doch een kopbal in de uiterste hoek van Bertus Veldhuizen bracht de ommekeer bij GVW. De Veenendalers werden met de minuut zelfverzekerder, alleen het middenveld kreeg men niet in han den. Vandaar dat Huizen - meestal via uitblinkers Schubert en de traag lijken de, maar uiterst gevaarlijke Veerman - steeds weer in de aanval kon gaan. De uitvallen van GVW waren net zo ge vaarlijk. Van Dijk moest alles in het werk stellen om een kogel van Veer man te stoppen. Aan de andere kant' schoot Van Limburg voorlangs. Huizen speelde fraaier en gemakke lijker voetbal, maar strandde meesten tijds op de Veenendaalse defensie, waarin Jan van de Bovenkamp keihard werkte en veelvuldig de spitsen Veld huizen, Van Veenendaal en Van Lim burg aan het werk zette. Bertus Veldhuizen was dichtbij een doelpunt toen Takken voorzette en hij tegen de goalie aanschoot van korte af stand. Doelman Visser blesseerde zich hierbij. Enkele minuten later viel het enige doelpunt van deze spannende match. Van Limburg kwam plotseling in goede positie en joeg de bal langs Visser (10). Huizen attaqueerde fel via Veerman, Godthelp en Aukema, maar Van Dijk - zwaar gemodderd in middels - redde steeds uitstekend. Even sloeg GVVV in de tweede helft fel terug, maar al spoedig moest de ploeg met zes a zeven man in de verde diging. want Veerman en Schubert Trainer Baams UTRECHT Candia'66 heeft zon dagmiddag in Utrecht flink partij gege ven in het duel tegen Zwaluwen-Voor uit, maar het kon toch niet voorkomen dat het met een 2—1-nederlaag genoe gen moest nemen. Bij de rust was de stand nog gelijk (11). Joop van de Oosterkamp zorgde voor het enige Can- dladoelpunt. Johnny Eibers had gistermiddag zwaar pech. Hij brak een enkel en moest zich in het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht laten behandelen. Dit betekent dat Eibers voorlopg zal zijn uitgeschakeld, hetgeen opnieuw een gevoelige verzwakking voor de Candianen is, die in deze competitie toch al bijzonder teleurstellend van start zijn gegaan. stuwden hun pioeg aan de lopende band het doelgebied van Van Dijk bin nen. Beukhof. Takken en Jan van de Bovenkamp gaven echter weinig kan sen weg. Marcus - deze middag ook met een defensieve taak - had het echt moeilijk en wist zijn werk niet best uit te voe ren. Huizen beschoot de GVVV-veste aanvankelijk uit de tweede linie, omdat het vrijwel geen openingen kon vinden, ook niet toen Godthelp en Baas werden vervangen door respectievelijk Gooyer en Teeuwissen. Takken maakte 20 mi nuten voor het einde plaats voor Van Maanen. Huizen kon geen systeem vinden om de blauwwitte verdedigingslinie te ont regelen en moest vooral Veldhuizen en Van Veenendaal niet uit het oog verlie zen, want dit tweetal zorgde voor le vensgevaarlijke uitvallen. Van Veenen daal - in uitstekende vorm - kreeg een schitterende kans op 2—-0 toen hij plot seling alleen doorbrak, maar hij schoot hoog over. De Huizen-trainer dirigeerde de centrumverdedigers Van Leeuwen en Schipper naar voren maar ook deze omzetting bracht geen succes. De GWV-ploeg hield de voorsprong hard nekkig vast. De situatie in de kop van de eerste klasse B belooft de eerstkomende we ken zeer spannende ontwikkelingen, Het enige doelpunt in de wedstrijd GVVVHuizen ,,in de maak". Van Limburg (links) haalt fors uit en wordt daardoor matchwinner. want maar liefst vier ploegen staan met acht punten bovenaan, op één punt gevolgd door GVVV. SPAKENBURG Spa-ken-burg! Een naam die loodzwaar drukt op de schou ders van de eerste editie van eersteklasser DOVO. Een naam die de roodwitten bij voorbaat al een stuk zekerheid ontneemt en bij tijd en wijle zelfs lamlegt. Het is zaterdagmiddag weer eens bewezen in het vissersplaatsje. Spakenburg stuurde DOVO met een 31 nederlaag naar huls En dat terwijl DOVO onmiskenbaar de betere ploeg is geweest, vooral in de eerste helft waarin de thuisclub totaal werd overdonderd door Hols pupillen. De gasten speelden bepaald niet angstig, maar het „Spakenburg-complex" ma nifesteerde zich duidelijk in de Veenendaalse aanvalslinie, die zich enorme kan sen schiep maar doodeenvoudig niet kon doelpunten. Oorzaak: de gedachte dat men „het" tegen Spakenburg niet kan. Oefenmeester Hol had een 4-3-3-opstelling gepland, maar dat bleek niet nodig. De Utrechtse DO- VO-trainer schakelde al snel over op zijn gewone speelwijze, want DOVO overspeelde Spakenburg in de eerste 20 minuten geheel. Na tien minuten knalde Demoet uit en vrjje schop de bal tegen de lat en 5 minuten later schoot Dlck v.d. Boven kamp deze via de binnenkant van de paal in handen van keeper Beukers. En er kwamen veel meer kansen, ook voor de uitblinkende Nico Diepeveen, maar het lukte de roodwitten niet te scoren. De vuurlinie toonde zich in de afwer king niet attent genoeg en mede daar door bleven doelpunten uit. Spakenburg schiep zich middels twee gevaarlijke uitvallen kansen, doch tot opluchting van de grote DOVO-aan- hang schoten de voorwaartsen twee maal buiten bereik van doelman Van Hardeveld niet naast. DOVO bleef het spel in die eerste helft dicteren en de ploeg was bij vlagen oppermachtig, maar een doelpunt wist zij niet te pro duceren. In de rust sloeg de tot op dat moment goede stemming al om bij de DOVO- spelers. Spakenburg zou van start gaan met de sterke wind in de rug en die wetenschap deed de Veenendaalse equi pe bij voorbaat al wankelen. Toen er twee minuten gespeeld was in de tweede helft ontstond er efen mis verstand tussen Van Bruxvoort en kee per Van Hardeveld en de beweeglijke Beukers strafte dat met een verrader lijke kopbal af (10). DOVO schakelde over in een hogere ADVERTENTIE versnelling en viel steeds aan. Vaak stond alleen Schinkel nog op de Vee nendaalse helft, maar de massale offen sieve acties van de roodwitten leverde geen treffer op. In de Tie minuut ging DOVO door de knieën. Bij een uitval zette Beukers keeper Van Hardeveld op het verkeerde been en tergend langzaam rolde de bal over de doellijn (20). DOVO gaf zich gewonnen, zodat Beu kers tien minuten voor het einde geen enkele moeite had om Teus van Harde veld voor de derde keer te verslaan (30). Tussen de benen van de Veenen daalse doelverdediger door schoot hij raak. Enkele minuten later redde Bert Visscher ingevallen voor de gebles seerde Henk van Kooten de eer, na dat Nelis Houtrier keihard had inge schoten (31). Ondanks het feit dat hij constant door twee a drie man werd bewaakt, imponeerde Diepeveen weer het meest in de DOVO-gelederen. HASSELT Opnieuw is De Meri no's met verlies geconfronteerd, dit maal tegen het Hasseltse Olympia '28. Merino's, dat de eerste helft startte te gen de harde wind in, zag zjjn hoop om na de rust van die wind te profiteren in de 35e minuut in rook vervliegen toen Olympia '28 scoorde uit een dui delijke buitenspel situatie. Scheidsrechter v.d. Weerd achtte het niet nodig zijn vlaggende grensrechter te raadplegen en wees gedecideerd naar het midden. De Veenendalers hielden nu tot het rustsignaal de verdediging gesloten en verzamelden in de pauze al hun moed voor een offensief in de tweede helft. Olympia '28 ondervond echter niet zo veel hinder van de weersomstandighe den en sloeg in de 5e minuut van de tweede helft de Veenendaalse hoop de bodem in (2-0). De voorhoede van De Merino's ont plooide nu nog maar weinig initiatief en had alle stootkracht verloren. Van Kooten moest uitvallen en zijn plaats werd ingenomen door de in veel kri tieke situaties koelbloedige keeper v.d. Haar, die z'n plaats afstond aan Vonk. De reserve-keeper moest in de laat ste seconden nog een trieste gang naar het net maken toen Olympia '28 zijn verdiende zege op de Merino's meer perspectief gaf (3-0). VEENENDAAL De vijf maanden bestaande handbalvereniging „Operatie '70" heeft afgelopen zaterdag haar eer ste jaarvergadering gehouden. Tijdens deze vergadering werd het door het op richtingscomité voorgestelde bestuur, bestaande uit de heren J. Scheffers, H. Roodbeen, M. Meurs, L. Broekman en mej. Y. den Drijver, in zijn geheel be noemd. De plannen omtrent een te organise ren handbaltoernooi in Veenendaal werden voorlopig op de lange baan ge schoven, maar wel zullen er pogingen worden gedaan de promotie- en degra datieduels van de afdeling Utrecht in Veenendaal te laten plaatsvinden. Ook werd besloten veldhandbal nog niet geheel van het programma af te voeren, hoewel gebleken is, dat zaal handbal interessanter en attractiever is. 99 ELST Musketiers heeft het zater dag in de thuiswedstrijd tegen Hierden niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel (I1). Het is een fors voet balduel geworden, dat echter bekwaam en met straffe hand werd geleid door scheidsrechter v.d. Horst uit Nijkerk. In de eerste helft ontstond een strijd, die zich voornamelijk op het midden veld afspeelde. Al spoedig werd duide lijk dat de defensies deze middag zou den domineren. Musketiers kreeg in de ze speeltijd nog de beste kansen, maar de voorhoede bleek te weinig doorzet tingsvermogen te hebben. Aanvalsleider T. Heikamp, die wegens een blessure in de Musketiersformatie ontbrak, werd node gemist. Ook de Hierdense aanvallen waren nauwelijks gevaarlijk, daar de meeste attaques strandden op de hechte Mus- ELST Iin een bijna gelijkopgaan.de wedstrijd heeft Oranje-Wit zondag zijn meerdere moeten erkennen in het tech nisch beter spelende Fa ja Lobi uit Utrecht, dat een 3-0 zege behaalde. In de 30ste minuut bracht de Fa ja Lo- 'bi-middenvoor met een prachtig schot de stand op 0-1 toen hij snel sprintte op een dieptepass die hem alleen voor de Oranje-Wit-keeper bracht. Tot aan de rust ontstonden er voor beide doelen nog wel scoringskansen, maar de voorwaartsen wisten niet de juiste richting te geven aan de schoten. Na rust een wat sterker spelend Faja Lobi, dat door technisch goed combina tiespel herhaaldelijk verwarring sticht te in de Oranje-Wit-defensie. In de 60ste minuut leidde dit tot een tweede treffer van Faja Lobi, welke treffer de rechtsbinnen voor zijn reke ning nam. Enkele minuten voor tijd stelde Faja Lobi de zege veilig. Na een solorush van de Faja Lobi- linksbinnen werd er hard ingeschoten en de eindstand op 0-3 bepaald. RENSWOUDE In de thuiswed strijd tegen Lopik is het Renswoude niet gelukt om de volle puntenwinst te behalen. Tegenstander Lopik nam al met een gelijk spel genoegen en is er ondanks enkele hachelijke situaties voor zijn doel in geslaagd om dit ene winst punt tot het eindsignaal van de goed leidende scheidsrechter Grootveld vast te houden. Het „weg-is-weg" systeem van de gasten was niet fraai maar wel effectief. Renswoude, gestuwd door de wind trok meteen ten aanval maar van goed voetbal kwam weinig terecht. De ploeg kon nagenoeg geen gevaarlijke aanval len opzetten en daar Lopik een goede mandekking toepaste kwam er in het eerste kwartier maar een kans. Dat was toen de voor A. de Jager ingevallen Hensen, C. Overeem op maat bediende, Renswoudes aanvalsleider C. Aalbers maar de Lopik-keeper stopte bekwaam, kon de voorzetten van links en rechts, die niet zuiver genoeg waren, ook niet afronden. Het laatste kwartier voor rust mocht Renswoude acht corners ne men, maar in de Lopik-muur van zeven a acht spelers was geen bres te slaan. Na de hervatting liep het beter bij Renswoude en de aanvallen hadden nu meer inhoud. Rechtsbuiten H. v.d. Veer gaf C. Overeem de kans om de score op 1-0 te brengen maar weer richtte Over eem verkeerd. Aan de andere kant on derschepte de uitstekend spelende M. Hardeman steeds de verre passes op de snelle middenvoor J. v. d. Berg. Toen de Lopikspeler v. d. Hoogen door brak was het Hardeman die het harde schot blokkeerde en uit een schot van J. v. d. Berg werd de bal door v. Mou- rik uit de bovenhoek geplukt. De Lopik-spil Tukker gaf Aalbers maar weinig ruimte. Toch bezorgde Aalbers de vrij staande C. Overeem een schietkans maar de Lopik-keeper stompte het leer tot corner. Het middenveld sloot slecht aan en Hensen bleek geen conditie genoeg te hebben toen Renswoude in de slotfase bleef aandringen. Verder dan een schot van C. Overeem dat centimeters naast ging en een goede poging van B. J. Verbeten strijd in HDSDe Kieviten. de wedstrijd Vink die de staander trof kwam Rens woude niet. Met een laatste wilde trap van de Lopik-defensie, waarbij de bal ver de weilanden werd ingetrapt, kwam het einde van deze matige partij voetbal. Verdere uitslagen: SDCP 3 Rens woude 2 6-3; Renswoude 3 Kulan 2 1-1; Jeugd: Jun. Renswoude Unitas afg.; Adsp. Unitas Renswoude 1-1; Pupillen DVSA Renswoude 3-1. LEERSUM Het spelpeil, dat HDS afgelopen zondag bereikte, stond aan zienlijk hoger dan de toeschouwers na de eerste wedstrijden van dit seizoen gewend waren. De Kievitten, dat voor de wedstrijd het 40-jarige HDS een bloemstuk overhan digde, besliste echter de wedstrijd in zijn voordeel door vanuit de verdedi ging snelle uitvallen te lanceren, die tweemaal het beoogde succes oplever den. De mannen uit Leersum startten al snel na het beginsignaal met een serie goed uit de achterhoede opgebouwde aanvallen, die echter afstuitten op de muur van verdedigers, die voor het Voorthuizense doel werd opgetrokken. Goed combinerend schiep H.D.S. zich uitstekende kansen, maar het was zeer ongelukkig in de afwerking en miste enig geluk toen een bal via de lat weer in het veld terugsprong. In de 30e minuut werd het onver moeibare HDS toch beloond toen v. Dijk na een mooie combinatie via de Kievitten-keeper scoorde (1-0). De Kievitten begon de tweede helft overrompelend door vanaf de aftrap beheerst te scoren (1-1). Gesterkt door dit snelle succes trok De Kievitten massaaal ten aanval en overspeelde HDS volkomen en dat na 20 minuten na rust, na een bliksem snelle aanval, de Voorthuizenaren hun tweede doelpunt lieten aantekenen lag dan ook in de lijn der verwachting. En hoewel HDS alles geprobeerd heeft nog een gelijkmaker te forceren was het toch De Kievitten, dat de zwaarbevochten overwinning mee naar huis nam. ketiers-defensie, waarin vooral rechts back T. Drost weer voortreffelijk werl liet zien. Voornamelijk door het stu wende werk van de middenveldspelen Jan v.d. Pol en Jan van Manen bleef Musketiers doorlopend het Hierdense dbel belagen. Na rust een energiek werkend Hier den, dat Musketiers volledig in de de fensie drong. Keeper Van Kranenburg kreeg het erg druk. In de 58ste minuut moest hij zwich ten voor een enorme kogel van de Hierdense aanvaller B. Hop, (01). Musketiers kreeg enkele minuten later een prachtige kans om gelijk te maken, doch Jan van Manen faalde jammerlijk. Lange tijd zag het ernaar uit dat Hier den de voorsprong zou vergroten, maar in het laatste kwartier lukte het Mus ketiers onder de dnuk uit te komen en zelf over te gaan tot de aanval. Er ontstonden nu hachelijke situaties voor het Hierdense doel en vijf minu ten voor tijd kon de Musketiers-aan hang juichen, toen rechtsbinnen J. van Mourik uit een corner van C. Henzen ineens inschoot (11). De laatste minu ten -waren geheel voor Musketiers. Schoten van A. van Kranenburg, T. Drost en K. Henzen misten echter d® juiste richting of werden door de Hier dense keeper onschadelijk gemaakt. ADVERTENTIE Zeer verbolgen toonde GVVV zich enkele maanden geleden over het feit dat de DOVO aanhang bij het bekendmaken van de uitslagen voor de microfonist van het Panhuis een GVVV-nederlaag had begroet met gejuich. Dat is allang niet meer het geval, want meestal klinkt er applaus op bij een zege van de blauwwitten in een uitwedstrijd. Zaterdagmiddag toonde het GW V-publiek zich op zijn beurt echter verheugd over het verlies van rivaal DOVO. We zullen het maar toeschrijven aan de gespannen sfeer die er nu al is rond de „big match" van de vol gende week Er werd na afloop van het duel GVVV-Huizen ook al op luidruchti ge toon gesproken over de derby, die geheel sportminnend Veenendaal al geruime tijd bezighoudt. Trainer Baams voorspelde desge vraagd een gelijg spel (00 of 11), keeper Wim van Dijk hield het ook bij deze cijfers, maar Gerrit Beuk hof wist te vertellen dat zijn ploeg eindelijk eens gaat zegevieren. „Met ongeveer 30", meldde hij met twinkelende oogjes.... Het lijkt er verrassend veel op dat de handbalvereniging „Operatie '70" nog niet precies weet welk® koers zij zal gaan varen. Nadat op de vergadering van het afgelopen weekeind van bestuurszijde werd vernomen dat men volgend seizoen het accent wil gaan leggen op ze venhandbal, werd gisteren weer door een bestuurslid medegedeel, dat het vermoedelijk toch ook veldhand bal zal worden. Een wat vreemde zaak in een pas opgerichte club. Het zou wat logi scher zijn geweest, wanneer de ini tiatiefnemers hun definitieve stand punt hadden bepaald vóórdat inen de leden in vergadering bijeen roept.... „VRC-scrvice" staat er op een programmaatje dat de Racing Club bij thuiswedstrijden uitbreikt aan de bezoekers van het Brinken'ecg-tcr- rein. In het blaadje worden de op- stelllingcn, standen en wedstrijdpro gramma's gepubliceerd. Een leuk idee van de Racers. Het is alleen jammer dat ef nog zo wei nig gebruik van wordt gemaakt, ant de Veenendaalse vereniging krijgt deze competitie ontstellend weinig publiek

De Vallei | 1970 | | pagina 9