Bevolking mag ruimte zaterdag gebruiken POLITIE LET EXTRA OP VERLICHTING Gehandicapten verhuizen naar V S W -gebouwen Breuk tussen D 66-PPR en mevrow Clous Zwemmen op zondag bleek „in" Jongen (16) verdacht van ontucht Con A more werkt hard aan n nieuwe toekomst Jeugdgebouw weer stap dichterbij: uw Auto's vlogen fietspad op Eerste maal gratis toegang Jongen en meisje naar ziekenhuis Inbraak-buit van 30 cent C. J. STUIVENBERG GENERAAL-KAMPIOEN ZATERDAGVLIEGERS" ADRIE OKKER NIEUWE DIRIGENT Mist u VALLEI? Belt u dan «ven a.u.b. Vrouw in auto over de kop Gespreksavond Herv. jeugd Renswoude RAADSLID NU ONAFHANKELIJK Raads vergadering in Amerongen Predikant komt kennis maken B b 10550 11079 VEENENDAAL - Aanstaande zaterdag zal de Veenen- daalse bevolking, van jong tot oud, voor de eerste maal in staat worden gesteld vrijelijk gebruik te maken van de nieuwe sporthal. SCHEIDING BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL IJKEN STOPLICHTEN ORGANIST ..MET LUST" DINSDAG 6 OKTOBER 1970 c3 it JSfjPfv Instuif in de Sporthal voor Veenendael Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 1ELST Zaterdagmiddag deed zich op de hoek Veenendaalseweg/Franseweg een ernstige botsing voor, toen de automobi list M.S. uit Leersum, geen richting naar links aangaf. Zowel zijn auto als een achteropkomen de. bestuurd door A. B. B. uit Hengelo reden richting Veenendaal, tot de eerste te kennen gaf rechtsaf te gaan. De tweede wagen, die juist aan een in haalmanoeuvre was begonnen, kon een botsing niet meer voorkomen toen de eerste plotseling zonder richting aan te geven naar links zwenkte. Beide auto's vlogen het f ietspad op en raakten zwaar beschadigd. Tegen M. S. uit Leersum is proces verbaal opgemaakt. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. VEENENDAAL Op de Rondweg west sloeg gistermiddag de automobiliste M. v. d. W. over de kop, nadat zij tegen een lichtmast was gebotst. Zij kwam er zonder verwondingen af, maar de auto was zwaar beschadigd. De toedracht van het ongeval is nog duister. (Van een onzer verslaggevers) Geheel gratis zal er gebruik mogen worden gemaakt van het materiaal, dat in de zaal aanwezig is. De enige vereiste is dat de zaal betreden wordt in schone kleding en met schone gymnastiekschoenen om beschadiging van de Twisoft-vloer te voorkomen. Er zijn mogelijkheden voor het beoefenen van basketball, volleybal, badminton en turnen onder leiding van leden van de diverse Veenendaalse verenigingen, die geïnteresseerden graag de nodige in formatie zulen verschaffen. vvassenen. Kinderen vanaf 10 jaar kun nen van 8.30 uur tot 10.00 uur in de zaal terecht en volwassenen vanaf 18 .jaar van 10.30 uur tot 12.00 uur. Er bestaat echter ook gelegenheid buiten deze instuif, de zaal te huren in de vrije uren, tegen een zeer gering bedrag, d.w.z. tussen 4 en 6 uur 's mid dags, om te tennissen. Wel moet men eigen materiaal meebrengen om van deze Unieke mogelijkheid gebruik .te kunnen maken. s Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanen 3328 Nwe Veanendaalsew©9 159 RENSWOUDE De jeugdraad van de Ned. Herv. Kerk wil het komende winterseizoen een aantal gespreksavon- den houden met jongens en meisjes. De jeugdraad nodigt alle jongeren uit om op de eerste gespreksavond, donderdag 8 oktober, aanvang 8 uur in gebouw „Rehoboth" aanwezig te zijn. Het on derwerp zal zijn „Het onkruid in de tarwe". De bedoeling is iedere week op zater dagochtend een instuif te laten plaats vinden eventueel tegen een kleine ver goeding, omdat stappen zullen worden ondernomen vakleerkrachten van bij voorbeeld het CIOS hiervoor aan te trekken. Door middel van deze „sport-instuiven" wil de Veenendaalse Sportstichting de bevolking laten ken nismaken met de nieuwe aanwinst aan de Sportlaan. Maar er zijn meer rede nen. Volgens het hoofd van de gemeente lijke sportaccommodaties van de ge meente Veenendaal, de heer E. van As- selt, wil men ook de drempelvrees van vele mensen, om zich aan te melden bij een plaatselijke sportvereniging, weg nemen door hen nu, zonder enige ver plichting, eens rustig de kat uit de boom te laten kijken. Bovendien wil men de bevolking ertoe aanzetten meer aan de zo noodzakelijke lichaamsbewe ging te gaan doen. De groep mensen die reeds wat aan die lichaamsbeweging doet, wil men in staat stellen hun trim-oefeningen uit te voeren in een ideale ruimte, zonder daarbij afhandelijk te zijn van de weersomstandigheden. Om een en ander zo soepel mogelijk te laten verlopen is besloten een schei ding te maken tussen kinderen en vol- (Van een onzer verslaggevers) \7"EENENDAAL Hoewel de gemeente Veenendaal zich hult in geheim- zinnigheid, is het toch vrijwel zeker dat de geestelijk gehadicapten die momenteel werkzaam zijn in de streekwerkplaals van het Instituut voor Werk voorziening Zuid-Oost-Utrecht aan de Pelikaanstraat in Veenendaal, binnen kort zullen verhuizen naar enkele gebouwen van de KVSW. RHENEN De tractie van D'66-I'PR in de gemeenteraad van Rhenen be staat niet ineer. De band tussen het zittende raadslid mevrouw 1. E. Clous-Veen en de politieke werkgroep is gisteren verbroken. Het enige vrou welijke raadslid van Rhenen zit voortaan als onafhankelijke aan de vergader tafel. VEENENDAAL De verlichting in het verkeer geniet gedurende de maand ok tober extra aandacht van de Veenendaalse politie. De nieuwe kernthema-actie houdt in dat nauwlettend wordt nagegaan of fietsers, bromfietsers, motorrijders en automobilisten hun voertuigen op de voorgeschreven wyze hebben verlicht als dat nodig is. Bovendien wordt deze maand de naleving van de IJkwet gecontro leerd, zoals eveneens wordt nagegaan of men arbeid door minderjarigen laat ver richten. De controle op de verlichting past in de preventieve actie van het Verbond voor Veilig Verkeer, dat ook meer dan gewone propaganda voert voor betere zichtbaarheid bij avond op de weg. De politie let niet alleen op het al of niet ontbreken van verlichting. Ook zal worden nagegaan of bijvoorbeeld kop lampen juist zijn afgesteld, zodat ver blindingsgevaar wordt vermeden. Het thema is juist gekozen met het oog op het beginnende donkere jaargetijde. Er zal, als dat nodig is, zonder pardon worden bekeurd. Behalve 'het gemotoriseerde verkeer, wordt ook de fietsersstroom onder de loep genomen. Bekend is van vorige ja ren, dat vooral veel schoolkinderen, on der meer komend uit Renswoude, 's morgens vroeg en tegen het einde VEENENDAAL Geboren: (te Wa- geningen) Arris z.v. G. van Beek en C. Henken; (te Rhenen) Erik Theodoor z.v. H. S. Helder en Z. G. Oosterhoff; Mar co Aernout z.v. A. B. Tieman en E. Co- nijn; Lambertus z.v. L. Schouten en P. Rijken; Gerritje Duifina Linda, d.v. A. C. van Leest en H. G. Siebert; Chris- tiaan Johan z.v. G. J. Heersink en H. G. Rotmensen; Richard Brian Keith, z.v. R. B. Wegh en A. M. Stuart; Gijsbertus Evert z.v. W. Roseboom en E. van Gin- kel; Maria Clara Anna Antoinette, d.v. P. A. C. M. Huijbregts en P. A. M. Steffens; (te Rhenen) Wiilemina Johan na Hendrika, d.v. A. van de Pol en G. G. van de Craats; (te Rhenen) Cornelia d.v. C. van Wijk en A. G. G. van de Bovenkamp; (te Ede) Irene, d.v. J. H. M. Peters en M. T. M. Horsten. Ondertrouwd: A. D. van den Dikken- berg en W. van de Bovekamp; J. San- derse en N. C. Melde; B. R. Frommherz en T. F. Nieuwenhuis; J. Dillen en S. Nagel; G. Cousijnsen en C. M. Nieuw- hart. Getrouwd: (te Utrecht) J. L. van Schuppen en J. J. de Kleuver (Utrecht); (te Rhenen) M. G. van Burken en M. P. Bergman (Rhenen); (te Noordoostpol der) H. H. Hardeman en E. Jansen (Noordoostpolder); (te Amerongen) L. K. van Ooijen en J. H. van Mourik (Amerongen); (te Rhenen) J. Roelofs en J. E. de Jong (Rhenen); D. H. Roks en N. J. Duijster (Vleuten-De Meern); C. van Sluijs (Breda) en A. K. Mollema. Overleden: Carolina Huberta Josepha Maria Jurgens 56 jaar echtg. van D. Roodbeen; Cornelis Anthonij Lindhout 66 jaar echtg. van J. Steenpoorte; Aal- bertus Middelhoven 45 jaar echtg. van J. Vermeer. van de middag, zonder enige verlich ting op hun fietsen door Veenendaal rijden. De politie verzoekt de ouders erop toe te zien dat dergelijke levens gevaarlijke situaties niet kunnen voor komen. De naleving van de IJkwet wordt ge controleerd door na te gaan of is voldaan aan de eisen tot her-ijk van maten, ge wichten, meet- en weegwerktuigen. Buiten deze controle vallen uiteraard de werktuigen die bestemd zijn voor huishoudelijk gebruik. De oogst aan processen-verbaal gedu rende de kernthema-actie van septem ber spreekt voor zichtzelf. Speciale aandacht werd toen besteed aan het rijden door het rode stoplicht, en het gedrag van verkeersdeelnemers ten op zichte van voetgangers. Van de voet gangers zelf werden er 3 bekeurd, om dat zij geen of onjuist gebruik maakten van oversteekplaatsen. Onder de rijdende verkeersdeelne mers moesten 35 personen een bekeu ring incasseren wegens rijden op het trottoir. 9 wegens onjuist gedrag ten opzichte van voetgangers (geen vrije doorgang verlenen op oversteekplaat sen, geen voorrang geven aan rechtdoor gaande voetgangers bij links of rechts VEENENDAAL De 14-jarige jongen J. v. R. is maandagmorgen gewond naar het Julianaziekenhuis gebracht, toen hij op de Tinneweide was aangereden door een personenauto, 's Middags gebeurde een dergelijk ongeluk op het Boompjes- goed, vlak bij het politiebureau. Hier werd een 13-jarig meisje, D. H. het slachtoffer van eigen onvoorzichtigheid. Het ongeval op de Tinneweide ont stond toen de jongen plotseling naar links uitweek, terwijl achter hem de automobilist J. v. R. reed. Deze kon een botsing niet meer voorkomen. Ook op het Boompjesgoed was het de ze toedracht. Daar reed het meisje naast een vriendinnetje, toen ze naar het mid den van de weg zwenkte. De automobi list H. G. V., die op het punt stond het tweetal te passeren, botste tegen haar aan. afslaan, te snel naderen van oversteek plaatsen.) Stoplichtzondaars voerden de boven toon: 52 in getal. Wegens het onjuist gebruik maken van opstelvakken wer den 15 verbalen uitgeschreven, en we gens het overschrijden van doorgetrok ken witte strepen 2. Ook de blauwe zone leverde weer problemen op. De politie schreef 230 bonnetjes voor mensen die geen par- keerschijf gebruikten, of te lang par keerden. Voorts kregen in september nog 37 bromfietsers en fietsers, en 12 voetgangers een bekeuring wegens uit eenlopende overtredingen. De ongeveer 150 werknemers van het Instituut in Veenendaal zullen daar hun dagelijkse werk verrichten totdat de nieuwe werkplaats aan de Pelikaan straat gereed is. Van deze mededeling, die niet door de gemeente Veenendaal is bevestigd men achtte de zaak nog te prematuur hebben de Veenendaalse jongeren met dolle vreugde kennis genomen. Een en ander impliceert namelijk dat zij niet nog eens een jaar om maar eens wat te noemen moeten wachten op hun ontmoetingscentrum. Een woordvoerder van de vrije jeugd wist te vertellen dat de houten loodsen van het Instituut voor Werkvoorziening Zuid-Oost-Utrecht reeds binnen een maand zullen worden verplaatst en vlak daarna reeds mogen worden ver bouwd tot een gezellig home voor de jongeren. Ook hierover kon de gemeente giste ren geen mededelingen verstrekken, evenmin als over de plaats waar de ge bouwen zullen komen te staan. De woordvoerder van de jeugd deelde tot slot mee dat hij van officiële zijde had gehoord van de plannen om de loodsen reeds binnen een maand ter beschik king van de jeugd te stellen. Dat de berichten hem vanuit het raadhuis heb ben bereikt lijkt echter zeer onwaar schijnlijk. In een officiële verklaring werd gis teravond gezegd dat het besluit in goe de verstandhouding is genomen. Ge bleken is dat een vruchtbare samen werking tussen mevrouw Clous en de werkgroep D'66-PPR als onmogelijk werd ervaren. Oorzaak zou zijn dat bij de betrokkenen in sommige opziichten verschillende politieke inzichten be staan, onder andere wat de concrete uitwerking daarvan betreft. Ook is in de verklaring sprake van persoonlijke tegenstellingen, aan beide zijden. Namens de werkgroep werd de ver klaring ondertekend door de heren H. Koster en J. B. Griffioen. Ook me vrouw Clous zelf signeerde haar. De verklaring is, aldus de tekst ervan, na onderling overleg en in goede verstand houding tot stand gekomen. Beide par tijen betreuren de noodzaak van het besluit. Nu D'66-PPR een eigen raadslid moet missen, zet de werkgroep haar activi teiten geheel onafhankelijk voort, evenals mevrouw Clous dat in de ge meenteraad zal doen. Gisteravond ble ven nadere verklaringen achterwege. AMERONGEN Op maandag 12 ok tober zal de Amerongse gemeenteraad bijeenkomen ter vergadering. In deze vergadering komen o.a. de volgende punten aan de orde. Benoeming leden raadscommissies, begroting 1971 en rekeningen 1968 en 1969 van het Recreatieschap Rijn- en Lekoevers, verlening gemeentelijke ga ranties inzake het bouwen van een pre miewoning, uitkering nacalculatie trend 1970 gemeentepersoneel, wijziging rechtspositieregeling, vertegenwoordi ging in recreatieschap Rijn- en Lek oevers. VEENENDAAL In het weekeinde is ingebroken in de Chr. Nat. School I aan de Coniferenlaan. De buit van de daders bedroeg echter slechts dertig cent. Men verschafte zich toegang door twee ruiten te breken. De politie stelt een onderzoek in. MEVR. CLOUS VEENENDAAL De Veenendaler Van Barneveld die via een handteke ningenactie aantoonde dat er grote be langstelling zou bestaan voor het zwem. men op zondag, heeft niet overdreven. Afgelopen zondag werd het Valleibad aan de Sportlaanvoor de eerste maal op zondag opengesteld voor het publiek en de zwembadleiding noteerde op deze eerste zondag maar liefst 234 zwemlus- tigen in de vier uur (van 1 tot 5) dat het complex was geopend. „Een fantastisch resultaat", aldus de initiatiefnemer, „waarmee is aangetoond dat er inderdaad veel animo is voor zwemmen op zondag". De bedrijfsleider van het bad, de lieer E. van Asselt, vond dat het „erg is mee gevallen". VEENENDAAL In het seizoen 1970 is C. J. Stuivenberg de sterkste bij de V.P.V. „De Zaterdagvliegers" gebleken, ondanks dat C: W. de Koning hem steeds dicht op de hielen zat. Dat sterk vliegen en zich inzetten voor de vereni ging kan samengaan bleek dit seizoen heel sterk. C. J. Stuivenberg heeft voor de vereniging bergen werk verzet in zijn functie van penningmeester en als vluchtenpenningmeester en ondanks dit als kroon op zijn werk het generaal- kampioenschap behaald. C. W. de Koning wist tot het laatste toe de spanning erin te houden, met als resultaat 2e generaal-kampioen. De gebr. Gijsbertsen die ook een goed sei zoen achter de rug hebben wisten zich als zeer goede derden te klasseren. R. Muller wist ondanks zijn onregel matige verzorging i.v.m. zijn drukke werkzaamheden het seizoen 1970 af te sluiten met een 4e plaats, terwijl H. Schoeman de 5e plaats voor zich op eiste. De eindstand van de kampioen schappen: Vitesse: 1. C. J. Stuivenberg 488.1 pnt., 2. Gebr. Gijsbertsen 440.2 pnt., 3. H. Schoeman en 4. R. Muller 393.6 pnt., 5. G. v. d. Weerdhof 377.8 pnt. Midfond: 1. C. J. Stuivenberg 718.0 pnt.. 2. K. v. d. Velde 577.6 pnt., 3. R. Muller 539.1 pnt., 4. C. W. de Koning 532.3 pnt., 5. Gebr. Gijsbertsen 472.2 pnt. Fond: 1. C. J. Stuivenberg 810.7 pnt., 2. C. W. de Koning 790.4 pnt., 3. Gebr. Gijsbertsen 622.0 pnt., 4. K. v. d. Velde 496.7 pnt., 5. R. Muller 481.3 pnt. Generaal oud: 1. C. J. Stuivenberg 2016.8 pnt.. 2. C. W. de Koning 1690.7 pnt., 3. Gebr. Gijsbertsen 1534.4 pnt., 4. R. Muller 1414.0 pnt., 5. K. v. d. Velde 1393.3 pnt. Jonge duiven: 1. A. Quint 430.5 pnt., 2. Gebr. Gijsbertsen 330.0 pnt., 3. C. W. de Koping 313.1 pnt., 4. T. Anbeek 295.6 pnt., 5. G. Versteeg 283.9 pnt. Navluchten: 1. C. Bos 517.2 pnt., 2. C. •3. R. Muller 5. W. de Koning 467.2 pnt., 457.0 pnt., 4. G. Versteeg 416.0 pnt.* Gebr. Gijsbertsen 394.1 pnt. Generaal totaal: 1. C. J. Stuivenberg 2545.5 pnt.. 2. C. W. de Koning 2471.0 pnt., 3. Gebr. Gijsbertsen 2258.5 pnt., 4. R. Muller 2017.0 pnt., 5. H. Schoeman 1574.2 pnt., 6. K. v. d. Velde 1393.3 pnt. VEENENDAAL De Veenendaalse politie is er in geslaagd een zestienjarige jongen aan te houden, die ervan wordt verdacht verscheidene malen ontuchti ge handelingen te hebben gepleegd met een meisje van acht jaar, dat bij hem in de straat woont. De jongen werd zaterdag gearresteerd. EDERVEEN De beroepen predikant ds. J. de Hoed van Meerkerk zal woens dag een bezoek brengen aan de Neder landse Hervormde Gemeente van Eder- veen. Ds. De Hoed hoopt dan 's avonds om half acht voor te gaan in de dienst des woords. Na de dienst is er voor de gemeente gelegenheid om nader kennis te maken. VEENENDAAL Elke donderdagavond staat de hal van de Sionskerk in Veenendaal-Zuid vol met zangeressen en zangers, die vol overgave repeteren onder leiding van een enthousiaste dirigent. Om acht uur beklimt hij zijn stoel en leidt de koorleden door het doolhof van noten en balken. Twee uur later vertrekken zichtbaar vermoeide maar ook gelukkige mensen, na een gedegen studie en hard werkend aan een nieuw repertoire. Het 33 jaar oude koor „Con Amore" is bezig aan een wedergeboorte. En dat moet snel en vakkundig gebeuren. In 1937 voortgekomen uit de toenmalige jongens- en meisjesver- enigingen begon onder leiding van de heer C. Budding het kerk koor „Con Amore" haar gang door de muzikale historie van Vee nendaal. Het waren goede en magere jaren, niet alleen wat presta ties maar ook wat ledental betreft. Elk koor kent zijn ups en downs en bij Con Amore was het al niet anders. Na ruim 32 aar de leiding gehad te hebben, trad dhr. Budding terug en kreeg men f dit voorjaar een nieuwe dirigent. Zoals zo vaak met nieuwe dingen, veranderde ook de sfeer bij het koor. Men wilde eens andere wegen gaan. De tijdelijke diri gent, A. M. Okker uit Ede beviel prima en werd tot vaste kracht benoemd. 1 Het ledental dat sterk was teruggelopen vertoonde weer een stijging. Bij elke repetitieavond kon men nieuwe enthousiastelin- i gen welkom heten en momenteel schommelt het aantal om de zeventig. Voorwaar een zaak om op verder te bouwen. Voorzitter H. van Zanten is zichtbaar blij met deze ommezwaai. Hij ziet de toe komst beslist vol vertrouwen in. „Wij hebben een enthousiast be stuur en willen graag met onze dirigent nieuwe plannen uitvoe ren". Dhr. Okker is 31 jaar en leraar muziek aan de mavo in Ede. Na de kweekschool diende hij het lager onderwijs drie jaar. Naast zijn schoolwerk was hij al vroeg bezig in de muziek. Van 1960-'65 ontving hij orgelles van de bekende organist Arie J. Keyzer, thans'vaste bespeler van het orgel in De Doelen te Rotterdam. Adrie Okker bespeel de de orgels in Den Bommel, Zeist, Soesterberg en is nu organist in Huis ter Heide en (:s middags) in de Brugkerk te Veenendaal. In Soester berg dirigeerde hij reeds het koor „Euterpe" en die ervaring komt hem prima van pas bij Con Amore. Zijn er plannen met zijn nieuwe koor? „Ja, ik heb een nieuw reper toire opgezet, waarin o.a. Cantate 147 van Bach, een Sanctus van Schubert, verscheidene geestelijke liederen zoals het bekende „Rejoice in the Lord" en het „Glorie, glorie, halleluja". Dit jaar hoop ik met de cursus koordirectie van de Federatie van Chr. Zang en Oratoriumvereni gingen te beginnen." Het ligt niet in de bedoeling van Con Amore een Oratoriumvereni ging te maken. Wel zal het pro gramma wat verzwaard worden, hoewel men in eerste instantie ge woon doorgaat met medewerking te verlenen aan diensten in ziekenhui zen, bejaardencentra en soms een bijzondere kerkdienst. Zo zal op 19 december a.s>. gezon gen worden bij de Kerst wijdingssa menkomst in de Oude Kerk op de Markt, Daartoe uitgenodigd door de Hervormd e Evangelisatievereniging. Nader bekeken zal worden of met weer een jaarlijkse concoursen zal deelnemen. Naast het grote koor heeft Okker ook nog de leiding op zich genomen van een kinderkoor dat uit ongeveer vijftig meisjes bestaat. „Soli Deo Gloria" zal eveneens in de kerst dienst te beluisteren zijn. Zij repete ren op dezelfde avond als Con Amo re, net een uur eraan vooraf. Al met al bruist er veel leven (zangersleven) in en om de Sions kerk. Men heeft hoge verwachtingen van de nieuwe leiding en men zet alles op alles bij de repetities want betekent „Con Amore" niet met toe wijding met lust? v

De Vallei | 1970 | | pagina 3