Elfde Photokina in Keulen Wonderen van vernuft en technisch kunnen op enorme foto-show Vis houdt fit Tè Simon Vinkenoog brengt „De Vliegende Hollander" op tv De Koster bezorgd over geringe interesse voor Europese eenno rding Heer Bommel en de Slijt mijt Benoeming Woensdagavond in „Eigentijds': RONOtities programmaos VANAVOND MORGEN KLEUR C Veel jeugd PROJECTIE GEBAKKEN SCHOL MET APPEL EN CHAMPIGNONS Staking in Barcelona Guus Oster kreeg negatief beeld TELEVISIE MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN, DINSDAG 6 OKTOBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) KEULEN Duizenden foto- en filmcamera's, lenzen, dia-projectoren, belichtingsmeters, projectie-apparaten, elektronenflitsers en ailes wat de foto- en filmindustrie aan vernuft, weten schap, techniek en vormgeving maar vermag op te brengen is deze week in Keulen uitgestald. Op meer dan honderdduizend vier kante meter expositie-ruimte, verdeeld over dertien enorme tentoonstellings hallen. tonen fabrikanten uit de hele wereld op deze elfde Photokina in Keu len aan de verlekkerd rondkijkende fo to- en filmamateurs en professionals hun produkten. waarvan velen een dus danige graad van perfectie hebben be reikt, dat men zich afvraagt of er bij een volgende Photokina nog wel iets te verbeteren zal zijn. Revolutionair nieuws is er op deze jubileum Photokina in 1950 startte in Keulen de eerste en naar de maatsta ven van nu gemeten zeer bescheiden tentoonstelling niet te vinden. Het lijkt erop. dat alles wat er op het ge bied van de „gewone" fotografie uit te vinden was zo langzamerhand uitge vonden is. Het is nu alleen een kwestie van technische vervolmaking, maar de resultaten die de fabrikanten en hun laboratoria daarbij weten te bereiken zijn werkelijk verbluffend. Foto- en filmcamera's zijn nog compacter ge worden, dank zij nieuwe smeltmethoden van glassoorten met de helderheid van kristal zijn de lenzen zo geperfectio neerd, dat zij veel meer zien dan de man achter de camera, toepassing van elektronica maakt de moderne camera bijzonder eenvoudig te bedienen en heeft vooral de elektronenflitser ge maakt tot een instrument, dat zonder enig hoofdbreken of rekenarij bij elk diafragma de juiste hoeveelheid licht I «eef1 Opvallend is, dat de zwart-wit foto grafie het hoe langer hoe meer aflegt legen de kleur. Vooral bij het filmen is deze tendens belangrijk. Hoe langer UTRECHT Waarom niet naast één ■uropese munt ook één Europese post- ■cgel. vlag, paspoort en rijbewijs? Dat zijn dingen die eenvoudig te bereiken zijn en die een verenigd Europa tot da gelijkse werkelijkheid maken. Staatsse cretaris De Koster (buitenlandse zaken) zei dit op een congres van de Europese Beweging in Utrecht. Hij maakte zich zorgen over de ge ringe belangstelling vooral van de jeugd voor de Europese eenwording. Hij las dat ook af aan het aantal solli citaties naar zes banen bij de Europese Commissie IIN Brussel. Er solliciteer den: 828 Italianen, 292 Duitsers, 226 Fransen, 228 Belgen, 34 Luxemburgers en slechts 28 Nederlanders. Somber klonk ook zijn voorspelling dat indien Europa in de jaren zeventig niet zijn einddoel zou bereiken het en thousiasme voor een verenigd Europa wel eens voorgoed kon doven. Dat einddoel ligt voor de staatssecretaris bij: Een Westeuropese federatie, demo cratisch bestuurd en mèt Engeland, Ier land, Noorwegen en Denemarken als lid. Allerminst gerust was hij ook op de benadering van de huidige toetredings onderhandelingen: Zij worden gevoerd onder het motto dat het niet om een politiek, maar een technisch vraagstuk gaat. Een neutrale zakelijke benadering leek de staatssecretaris niet voldoende om de onderhandelingen tot een goed eind te brengen. Alleen door politieke wil kunnen de zakelijke problemen worden overwonnen. Het aandeel van de Britten in de kosten van de EEG becijferde hij wanneer zij al in 1971 lid zouden zijn op ruim drie miljard gulden of 20 a 25 procent van de totale kosten. De heer De Koster waarschuw de overigens voor een te hoog op schroeven van de entreeprijs. Het congres van de Europese Beweging (waaraan opvallend veel jeugdigen deelnamen) bleek weinig ingenomen met de eenmaking van het buitenlands beleid van de EEG. Zes hoge ambtena ren hebben daarvoor een pover en ge heim plan op tafel gebracht. (Twee vrijblijvende ministerraden per jaar) zouden voor een gemeenschappelijk be leid moeten zorgen. De regeringen heb ben het al geaccepteerd. De Europese Beweging zal Den Haag en de Europese autoriteit vragen het plan alsnog te pu bliceren en ter discussie voor te leggen aanhet Europese Parlement in Straats burg. Voor de Photokina begint wordt in de vele stands de laatste hand gelegd aan de tentoongestelde appa ratuur. Hier zetten een paar stevige knapen een TV-camera met een reusachtige telelens in de goede stand. hoe meer film-amateurs keren het zwartwit de rug toe en gaan over op kleur. Dank zij de vereenvoudigde af werkingsmethoden grotendeels geau tomatiseerd en het op de markt ko men van de super-acht formaat en de cassettecamera is het smalfilmen zeer snel populair geworden. De camera's zijn compacter en bijzonder eenvoudig te bedienen en zelfs vroeger dure ex tra's als motorisch aangedreven zoom lenzen zijn u ook voor de amateur te betalen. Waarbij dan nog komt, dat op het gebied van de filmprojectie veel veran derd en verbeterd is. Het uitrollen van een schermpje is een zo donker moge lijke gemaakte kamer hoeft er tegen woordig niet meer bij te zijn. door de ook of deze Photokina getoonde filpro- jectie zonder projectie-scherm bij ge woon daglicht. Helemaal nieuw op dit gebied is de mogelijkheid het normale TV-toestel te gebruiken bij het vertonen van de zelf gemaakt smalfilm, ook als dat een kleurenfilm is, al moet het wel op het super-acht formaat zijn opgenomen. Door een soort voorzetapparaat wordt de film elektronische afgetast, waarna men op z'n TV-scherm de beelden ziet. Op deze wijze kan iedereen straks zijn eigen TV-programma's maken. Ook de apparatuur voor het projecte ren van dia's is sterk uitgebreid en ver volmaakt. Al kan het thuis in de huis kamer natuurlijk niet als tijdens de opening van deze Photokina. waar op een groot scherm, onderverdeeld in tal loze vakken, in hoog tempo en een vol maakte speelse harmonie 3800 dia's werden getoond, een technisch stuntje dat de handen van de honderden aan- wezigde persmensen uit de hele wereld op elkaar bracht. Zo brengt Kodat een soort carrou sel-projector die in staat is ook buiten de vaste volgorde dia's uit een bepaalde reeks nog eens te projecteren. Door toepassing van alweer elektronica zijn de dia-projectoren wonderen van techniek, waarbij elektronische scherp- stelling zorgt voor een haarscherp beeld en de trotse maker van de dia's geen hand hoeft uit te steken bij de vertoning. Alles gaat volautomatisch. Koppeling van bandopname-apparatuur aan de projector is natuurlijk al oud nieuws al is ook dat geperfectioneerd, zodat hij zelfs niet zijn stem behoeft te vermoeien met het vertellen, dat dit nu tante Mien in dat leuke kroegje op Ibi- za is. Eenmaal opgenomen op het band je loopt het geluid volkomen synchroon met de vertoonde dia's. Maar ook voor de beginneling op fo to-gebied biedt deze Photokina nieuws. Kodak heeft zijn instamatic-serie uitge breid met enkele speciale toestelletjes voor een door hen ontwikkeld flitsblok- je, dat zonder batterij werk. Het para depaardje uit deze nieuwe serie insta- ADVERTENTIE Neem per persoon 1 flinke schol. Laat de schoongemaakte en licht gezouten vis op een vergiet goed uitlekken. Wentel de schol door de bloem, schud ze goed af en bak ze ruim in hete boter of olie goudbruin. Garneer de schol met champignons en schijven uitgeboorde appel, welke in dezelfde boter of olie zijn gebakken. Strooi er vervolgens fijn gehakte peterselie over. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktacbap voor Via en Viaprodukten, Waasenaarseweg 20, Den Haag. BARCELONA De havenarbeiders in Barcelona zijn maandag in staking gegaan, uit protest tegen de uitsluiting van twaalf collega's. De haven autoriteiten hadden de be trokkenen in het afgelopen weekeinde uitgesloten, omdat zij als de leiders van sinds dagen durende langzaamaansta- kingen golden. Het laden en lossen van alle schapen in Barcelona staat thans stil. matic-camera's is het toestelletje, waarbij het flitsblokje bij de ontbran ding zo draait, dat het hele beeldvlak gelijkmatig wordt belicht. Een signaal in de zoeker maakt de gebruiker erop opmerkzaam, dat alle vier de kanten van het blokje zijn gebruikt en dat hij een nieuw flitsblokje moet pakken, zo dat hij ook geen onderbelichte foto's meer behoeft te maken. Opvallend op deze Fhotokina is ver der de bijzonder grote Japanse afvaar diging in dit bolwerk van de wereldbe roemde Duitse foto- en filmindustrie. Canon, Mamiya, Olympus, Yashica, Asahi, Minolta en vele kleinere Japanse fabrieken zijn op deze beurs vertegen woordigd, waarbij tekenend is, dat Ja pan zich hoe langer hoe meer werpt op de goede camera's in de middenklasse. Glanzend voorbeeld hiervan is Canon FL, door d* fabriek geannonceerd als de beste spiegelreflexcamera, die er ooit is gemaakt. Of dat klopt weet ik niet, maar heel ver en van af zitten de Japanners met dit prachtige stukje pre cisiewerk, dat volgens de opgave tien duizend onderdelen telt, waarvan alle mechanische delen driemaal zijn ver sterkt, dat een aandrijfmotor bezit en waarvan de sluiter wordt gegarandeerd voor honderdduizend opnamen, die uit gebreid kan worden met 40 verschillen de objectieven en 180 accessoires beslist niet. Een leuk grapje bezit verder de Ca- nodate E, waarbij desgewenst op elk negatief de dag, maand en jaar ver schijnt, waarop de foto is genomen. He lemaal nieuw is het natuurlijk niet, want Kodak schijnt in de twintiger ja ren ook eens zoiets te hebben gepro beerd, al lijkt dat natuurlijk niet op het technisch perfecte systeem van de Ja panse camera. Maar deze elfde Photokina biedt meer dan alleen wonderen van tech nisch vernuft. Zo is er een actie-cen trum. waar een non-stopporgramma wordt verzorgd door bekende pop- en beatgroepen, waar gedanste modeshows worden gehouden en bekende film- en TV-steren voor fotomodel spelen. Ie dereen, die een camera kan hanteren, kan aan deze hippe happening mee doen, en desgewenst kan hij dan op de alternatieve Photokina een grote kleurige wand, waarop films en dia's kunnen worden geprojecteerd en foto's worden geëxposeerd de resultaten van zijn vaardigheid tentoonstellen. Bezoekers van deze in Ieder opzicht geweldige foto-beurs moeten verder ze ker even een blik gaan werpen op een van de twaalf exposities, waar 1600 fo to's van wereldberoemde amateur- en beroepsfotografen laten zien, wat er nu eigenlijk precies met het lichtgevoelige materiaal bereikt kan worden. AMSTERDAM Ruim zestig ac teurs, actrices en andere medewer kers van de Nederlandse Comedie noemen het „betreurenswaardig dat in de afgelopen tijd een negatief beeld is opgeroepen van hun direc teur en collega Guus Oster". Zij doen dit in een gisteren uitgegeven verklaring. Guus Oster was door de gemeente Amsterdam aangezocht om samen met de schrijver Hugo Clauseen nieuw gezelschap te formeren voor bespeling van de Amsterdamse Stadsschouwburg. Dit plan betekent in feite het einde van de Nederland se Comedie. Zaterdag werd bekend dat de heer Oster zijn opdracht had teruggege ven. De groep zegt verder over Guus Oster: „Ons, als zijn naaste mede werker, komt het bijzonder onbillijk voor dat het falen van het toneel in ruimere zin geheel aan hem wordt toegeschreven. In het Gelders programma van de RONO wordt woensdag een medita tie in de streektaal uitgezonden. De ze korte overdenking wordt gehou den door ds. G. W. van Dunnewold, Luthers predikant in Doetin- chem. In hetzelfde programma wordt een Betuwse brief uitgezon den van de heer W. van Oss uit Druten. Het muzikale programma „Zo maor der tussendeur" schenkt aan dacht aan onlangs verschenen Gel derse platen. De samensteller is Bert Witteveen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Nieuw Beijerland: W. van Sorge te Bennekom. NED. HERV. KERK Beroepen te Lunteren: J. den Bes ten te Huizen; te Nijkerk: S. P. van Assenbergh te Veenendaal. 18.45 NOS: (K) De Woefs en de Lamaars. 18.55 (K) Journaal 19.04 AVRO: (K) De rare vogels, TV-serie voor de jeugd (II). 19.30 AVRO's TopPop: Popshow. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Peyton Place, TV- feuilleton. 21.05 AVRO's Televizier-Magazine. 22.55 NOS: (K) Journaal. 23.00-23.30 TELEAC: Modelbegrip in wetenschap en techniek les 1. NEDERLAND 2 i8.45 NOS: (K) De Woefs en de La maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Den Haag vandaag. 19.09 Kunstrubriek. 19.30 KRO: (K) De dwaze wereld van Tommy Cooper, TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) De Trip, afl. 2 uit de TV-serie Mod Squad. 21.10 Brandpunt Special. 21.35 (K) De Klop op de deur, TV-feuilleton (2). 22.20 Een koude eeuwigheid, docu mentaire over de eerste diep vries-begraafplaats in Ameri ka. 22.45-22.50 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Documentaire film. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zand- 6996 Heer Ollie zat uitgezakt in zijn stoel en staarde met een lodderige glim lach naar de resten van de maaltijd, ter wijl hij zijn glas omgekeerd in de hand hield. ,,Diej AWS", prevelde hij voor zich heen. „Diej AWS weet er wat van. Diej weet wat iejmand van sjtand toejkomt! Zujk eten treft men maar sjelden! Ach, het isj toch prettig om tojt de bovensjte tiejn te horen!" Hij nam een trekje van zijn sigaar en liet zijn blik vertederd op de taart rus ten. Toen werd de mooie sfeer, die in de eetkamer hing echter verbroken door het geluid van zware voetstappen, die vastberaden naderden. Hij keek verrast op, en toen hij zijn ogen had scherpge steld werd hij zijn gastheer gewaar, die in gezelschap van twee potige knechten het vertrek betrad. „Afruimen, zeker", sprak heer Bom mel .goedig knikkend. „Een glaasje port bij de haard. Dat zal sjmaken". Hij richtte zich met enige moeite op en tikte de as van zijn sigaar zorgvuldig naast het asbakje. Voordat hij hier nog geheel mee klaar was, hadden de be diendes hem echter in de kraag gegrepen om hem met krachtige hand naar de deur te geleiden. „Ik kan wel lopen, hoor", zei heer Ollie vriendelijk. „Sjtel je vooj! Isj nietsj meji me aan de hand!" „Maar met mij wel!" Schreeuwde heer Steinhacker in de deuropen „Jouw spel is uitgespeeld! Ik heb je doi Weg met je, ik heb je niet meer nodig Die eikehout-zaak gaat niet door!" „De Vliegende Hollander" is de ti tel van de aflevering uit de kunstse rie „Eigentijds" die de NOS-televisie woensdag van 22.25 tot 22.55 uur via Nederland I in kleur uitzendt. Het is een col lage-gedicht waarin de auteur. Simon Vinkenoog, gege vens uit historische bronnen samen voegt met gedichten van hemzelf, Marsman en de Amerikaan Roni- mund von Bissing en zo een eigen- SIMON VINKENOOG ..hedendaagse story". Bij de NOS-televiaie zal op 15 ok tober a.s. als parlementair redacteur in dienst treden de heer A. P. J. Planken. Hij volgt in deze functie Joop van Os op, die onlangs tot chef actuele programma's van de N.O.S.-televisie werd benoemd. De heer Planken begon zijn jour nalistieke loopbaan bij de Haagse Courant, was vervolgens vijf jaar parlementair redacteur bij De Volkskrant en keerde in september 1969 naar de Haagse Courant terug als redacteur voor de parlementaire en politieke berichtgeving. mannetje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Novellen aus dem Wilden Westen, TV-serie. 19.59 Program- maoverz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Sehooltel. 18.00 (K) Polizeifunk ruft, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Drei im Morgenland, TV-serie.) 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Amuse me/itsprogramma. 21.00 (K) Die Miichstrasse, Italiaanse speel film. 22.40 (K) Journaal, commentaar en weerbericht. 23.00 (K) TV-portret van Jochen Rindt. 23.45 (K) Jour naal. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Amusementsprogramma. 19.10 (K) Bezaubernde Jeannie, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Sport. Aan sluitend: Nieuws. 21.00 (K) Mit Schirm, Charme und Melone, TV- serie. 21.50 Reportage. 22.20 (K) Nieuws en weerbericht. 22.30-23.00 (K) Berlin Berlin Berlin, film. NEDERLAND 1 10.45-12.00 NOS/NOT: Schooltelevi sie. 17.00-17.30 AVRO: (K) Kinderpro gramma. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Spaans gitaar kwartet. 11.15 Die Umschau. 12.20 Amusementsprogramma. 12.50 Inter nationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 17.10 Documentai re. 17.40 Natuurwetenschappelijke reportage. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND 2 17.10 (K) Voor de kinderen. 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 (K) Uitzending voor de oudere generatie en liefdadigheidsomroep. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Op het eerste ge hoor: klassieke muziek in Stereo. f7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32 Hier en Nu: actualiteiten) TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Luister uit... én thuis: verzoekplatenpro- gramma voor de militairen. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Vier eeuwen muziek, muzikale lezing. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua-Magazine nieuws, nieuwtjes, reportages, com mentaren en muziek. 11.55 Medede- ingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf twee: gevarieerd programma. 22 Wij van het land; 12.26 Mede- ngen t.b.v. land- en tuinbouw; 30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 00 Raden maar..., quiz). 14.00 j is bezoek: pastoraal gesprek. s'CRV: 14.10 (S): Moderne orkest verken (gr.). 15.00 In 't zilver: pro gramma voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor de kleuters. 16.15 Hoorspel voor de jeugd, 16.30 tijdse visie doet ontstaan op de le gende van de Vliegende Hollander. Simon Vinkenoog schrijft hier over: „Elke dag vaart de Vliegende Hol lander opnieuw uit. Hij heeft geen toekomst, hij heeft geen verleden, hij weet niet waarheen hij gaat hij weet slechts dat hij dient te ge hoorzamen aan een opdracht die groter is dan welke aardse reder of opdrachtgever hem kan geven. Niet meer terug te kunnen, niet meer stil te kunnen houden, vooruit te mot ten, steeds verder, steeds sneller. De Vliegende Hollander, deze my thische figuur, hij is een eeuwige reisgenoot voor ieder mens die zich bewust wordt van de spanningen dezer tijd, en daardoorheen tot de bewuste vraag wil komen: wie ben ik, waar kom ik vandaan, waarheen ga ik?... Vóór de storm uit, niet een gero mantiseerde spookachtige schim, die onheil voorspelt, maar een man wiens bloed in onze aderen klopt, wiens vingers jeuken van daden drang op weg naar het einde van de reis die elk ogenblik opnieuw be gint. De Vliegende Hollander is voor mij bovenal een mythologische fi guur, waarbij het historisch feiten materiaal verdicht kan worden tot een hedendaagse story in ieder# tegenwoordige ruimtereiziger steekt de Vliegende Hollander, die zich bo ven de stormen uit laat horen, steeds verder trekkend in de rich ting van de Kaap de Goede Hoop. Het doet er dan verder weinig toe, of in dit tv-programma kapitein Decker, Van der Decken of hoe hij ook heet, zijn ziel verkoopt aan de duivel, of uitvaart op Paasmorgen en daarmee het een of andere heili ge huis omvergooit". De teksten in het programma worden gesproken door Ramses Shaffy. Verder werken mee de dan sers Toer van Schaik en Guus Wijn oogst; Boudewijn de Groot, zang; Robert-Jan Jansen, Anke Luthart en Hans Tiemeijer resp. als de jonge man, de vrouw en de hemelse vader. De cartoons zijn van studio Hergé; de choreografie van Rudi van Dant- zig. De grafische verzorging is van Jos van Grieken; filmcamera: Rob Zimmerman, Jeugdland: gevarieerd jeugdpro gramma. 17.30 NCRV En Bloc: ac tuele kroniek. (Overheidsvoorlich ting: 17.50-18.00 Mens en Samenle ving. Uitzending van het Ministerie van C.R.M. 18.30-18.41 Nieuws). NOS: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Mijn man is niet thuis, klank beeld. 19.40 Lichte grammofoonmu- ziek. 20.00 (S): Holland Festival 1970: Radio Filharmonisch Orkest; Groot Omroepkoor en solisten: klassieke en moderne muziek. (I.d.pauze: 20.55-21.15 Werktheater V: toneel- kroniek). 22.30 Nieuws, 22.38 Mede delingen. 22.43 (S): Cosa Nostra ook Uw zaak. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Dag Woens dag!: muziek en informatie, (plm. 7.33 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Stereo: Dag Moensdag! (vervolg). 9.00 Om de koffie: muziek en informatie voor de vrouw, waarin Van alle markten thuis; om 9.15 Koning Klant; Pro gramma voor de kleuters om 10.45; van 9.40-10.00 Schoolradio; 11.00 Nieuws. 12.00 Stereo: Strijkorkest- lichte muziek. 12.25 Goede wijn be hoeft geen kras: nieuwe opnamen van jazz en amusementsmuziek. 13.00 Nieuws, 13.11 Actualiteiten. 13.25 Speelruimte, programma met o.a. gesproken portert, muziek, hoor spel en reportages. (16.00-16.02 Nieuws.) 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteten. 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbohd. 18.30 Stereo: Klink Klaar, zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands Weekoverzicht. 19.45 Stereo: VARA-Dansorkest. 20.10 Stereo: Promenade orkest en soliste. 20.45 Confrontatie: discussie programma. 21.15 Nou en...: sati risch programma. 21.40 Stereo: Uit eigen huis: studio-opnamen. 22.00 Literaire herinneringen. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Radio Magazine. 23.25 Stereo: Eigentijdse muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing, zing, zing: lichte vokale muziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Per vers: nieuw verschenen platen. EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound: een pro gramma boordevol muziek, speciaal voor jonge mensen. AVRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Zet 'm op: vrolijk pla- tenprogramma. (13.00 Nieuws; 13.03-13.0C Radiojournaal.) 14.00 Nieuws. 14.03 Gimmick: een duide lijk herkenbaar platen programma. 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitami nen: populair verzoekplatenpro- gramma. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Lichte platen. v (17.00 Nieuws; 17.02-17.05 Radiojournaal.) GEREFORMEERDE KERKEN \angenomen naar Deventer: J. P Kakes te Zwijndrecht, die bedank te voor Harderwijk. GEREFORMEERDE ERKEN VRIJGEMAAKT ^roepen te Mariënberg. A. C. Hait.s ma te Zaamslag CHR. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Enschede-Oost: J. v Amstel te Middelburg. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Barneveld: C. Wiss# te Elspeet.

De Vallei | 1970 | | pagina 7