VOOR STRIJD TEGEN JOEGOSLAVIË Bondscoach zocht naar team van echte knokkers Moulijn bedankt voor de eer Ajax tevreden met Baset als tegenstander PS V over strijd tegen Steana niet optimistisch Spanische Reitschule komt naar de RAI 00K VOOR HOGE SPAARRENTE Koersen Hilversum DIT IS HET ELFTAL Koos Knoef traint weer Den Hertog nog op kop gametuwtijdmee-ganaardenmb Voor bij uw totoformalier Europa Cup l Europa Cup II MENSELIJKE FOUT EENHEID BLESSURE Geen Nederlanders bij uitvallers op tweede dag van motorzesdaagse ONGESLAGEN GLUNDER BESCHEIDEN VER WEG RUIL? WOENSDAG 7 OKTOBER 1970 ZEIST Bondscoach dr. Frantisek Fadhronc, emotioneel en gespannen tot het uiterste, heeft gisteren in de eerste uren van de spelersconcentratie in Zeist naarstig een oplossing gezocht voor het probleeni-Coen Moulijn. Hij koos Wietze Veens tra als nieuwe linksbuiten in het Nederlands voetbalelf tal, dat zondag in het Stadion Feijenoord tegen Joegoslavië speelt. Een voorhoede zonder Moulijn en zonder Piet Keizer. Wat Moulijn betreft zei Fadhronc: „Maandagavond kreeg ik een telefoontje van hem. Hij vertelde dat hij gezien het zware programma dat hij had moeten afwerken en gezien zijn leeftijd (33 jaar) niet voor het elftal in aanmerking wenste te komen. Manager Brox van Feijenoord zou me de rest wel vertellen. Ik heb gevraagd of hij zich tot dinsdagmorgen wilde beraden". Het is voor mij een teleurstelling, dat hij alsnog weigerde. Om welke reden dan ook. Voor mij is er geen duidelijke motivering. Misschien was hij wel met zijn gedachten bij Keizer en Rensen- brink en heeft hij gedacht aan tweede keus". Over Piet Keizer: „Keizer werd tegen Joegoslavië uit het veld gestuurd. Hij durft een nieuw optreden tegen dezelf de verdediger niet aan. Daar heb ik begrip voor. In de andere wedstrijden zal Keizer, mits hij in vorm is, er wel bij zijn". Bondscoach dr. Fadhronc had zich voor zijn eerste optreden in Zeist sterk bewapend. Vooral tegen de kritiek, die er was losgebarsten na de selectie van zestien spelers. Hans Eijkenbroek? Fadhronc beken de ruiterlijk: „Ik kon zondagavond pas laat tot samenstelling van de selectie ko men. Het was een menselijke fout van mijn kant. Zo sterk voel ik me dat ik dat graag wens toe te geven. Het was geen opzet. Ik hoop de juiste vorm te vinden om met Eijkenbroek op het menselijke vlak deze geschiedenis uit de wereld te helpen. Eijkenbroek is tenslotte voor het nationale voetbal van onschatbare waarde geweest. Hij ver dient erkenning daarvan". Bij de verdediging van zijn elftalkeu ze ging de bondscoach diep in op het hoe en waarom hij had gekozen. „Hans Eijkenbroek heb ik laten val len omdat ik het duo Israel-Laseroms niet wilde scheiden. Wat deze spelers samen hebben meegemaakt is niet on der woorden te brengen. Zij zijn tot een eenheid gegroeid". Over de andere spelers zei Fadhronc: „Suurbier heb ik laten vallen omdat hij de laatste weken in Ajax een aanval lende functie vervulde. Ik heb gezocht naar een man, die sterk kan schadu wen. Pleun Strik kan dat als geen an der". Fadhronc is bij zijn keuze niet afge gaan op technische kwaliteiten. Eenheid en werklust stonden bij de samenstel ling voorop. „Daarom heb ik Nico Rijnders op het middenved gezet. Ik heb echt geen Go- Ahead-complexen. Rijnders vormt met Wim Jansen een sterk middenrif". Het elftal bestaat, volgens de bonds coach, uit eenvoudige, hard werkende jongens. „We moeten de wisseling in de generatie niet uit het oog verliezen. De spelers hebben vijf of zes jaar geknokt om door te breken. Zij hebben hard gewerkt en kennen nog de eenvoud. Die spelers moet je een kans geven". Spelers uit het buitenland? „In het buitenland wordt een normaal compe titieprogramma afgewerkt. De clubs hebben de macht en beslissen". Feijenoorder Dick Schneider wel in de selectie, niet in de opstelling? Fadh ronc: „Normaal gesproken zou ik Epi Drost hebben gekozen, maar die suk kelt met een blessure. Schneider heb ik als reserve genomen omdat hij op veel plaatsen kan invallen. Zowel achter als in het midden". ROTTERDAM Coen Mou lijn, Feijenoords linksbuiten, heeft bedankt voor het Nederlads elftal, dat zondag in Rotterdam in het kader van het Europese kampioenschap voor landenteams tegen Joegoslavië speelt. Moulijn: „Ik heb me terugge trokken omdat ik de indruk heb de derde man te zijn. Keizer speelt niet, Rensenbrink krijgt geen vrijaf van zijn club FC Brugge, omdat er een competitie wedstrijd op het programma staat. Onder deze omstandighe den voel ik er niet meer voor. Ik kan mij dan niet volledig inzet ten." „Bovendien is er een nieuwe trainer aan het werk. Hij moet opnieuw met de opbouw begin nen en ik geloof, dat dat het bes te met jongere krachten kan ge beuren. Ik ben nu 33 jaar. Natuurlijk vond ik het fijn om bij de selectie te komen, maar niet als derde wiel aan de wagen. Ik zie het dan meer als een nood zaak, dait ik hier in Rotterdam moet optreden." Feijenoords manager Guus Brox over het bedanken van Moulijn „Trainer Happel en ik hebben met hem gepraat, maar hem niet kunnen overhalen. Van zelfsprekend betreuren wij het, dat we hem niet tot andere ge dachten hebben kunnen brengen. We hebben er ons echter bij neer te leggen." DEN HAAG Zondag bestaat het formulier van sporttoto nummer elf, naast de interlandwedstrijd Nederland - Zuid-Slavië, uit duels voor de Engelse league en de Duitse Bundesliga. De stand in de eerste divisie van de Engelse league is 1. Leeds United 11—18 2. Manchester City 1015 3. Arsenal 1115 4. Tottenham 1114 5. Liverpool 10—13 6. Crystal Palace 1118 7. Chelsea 11—13 8. Newcastle United 1112 9. Wolverhampton 11—11 10. Southampton 1111 11. Stoke City 11—11 12. Everton 1111 13. Derby County 1110 H.Coventry City 1110 15. West Bromwich 1110 16. Manchester United 1110 17. Nottingham Forest 119 18. West Ham United 11— 8 19. Huddersfield 11— 8 20. Ipswich Town 117 21. Blackpool 117 22. Burnley 11— t Stand in de Bundesliga 1. Bor. Mönchen Gladbach 918 2. Hertha BSC 9—13 3. Bayern München 912 4. Eintracht Braunschweig 912 5. Schalke *04 9—11 6. Rotweiss Essen 910 7. Kaiserslautern 910 8. VFB Stuttgart 9— 9 9. Rotweiss Qberhausen 109 10. Borussia Dortmund 88 11. FC Köln 8— 8 12. Eintracht Frankfurt 98 13. Arminia Bielefeld 10— 8 14. MSV Duisburg 8— 0 15. Kickers Offenbach 88 16. Hamburger Sportverein 86 17. Werder Bremen 85 18. Hannover "96 94 Bondscoach Fadhronc heeft geen ge legenheidselftal willen creëren. „Het elftal moet jonger worden. We moeten de mouwen opstropen. Met zijn allen op de barricaden, dat is onze redding". De emoties bij Fradhonc kennen geen grenzen. Dr. Frantisek Fadrhonc tijdens het hekend maken van de opstelling van het Nederlands elftal voor zondag a.s. Bond8secretaris Henk Burgwal luis tert kennelijk wat slaperig toe. SAN LORENZO DE EL ESCORIAL De Nederlandse deelnemers zijn er dinsdag, de tweede dag van de Interna tionale Motorzesdaagse, in de Spaanse plaats San Lorenzo de el Escorial beter af gekomen dan maandag. De organisa toren hadden besloten gezien de gro te verliezen in de openingsfase van een A-schema over te stappen op een B-schema, hetgeen een grotere tijdspe- ling inhoudt. Van de twaalf overgeble ven Nederlanders bleven er elf zonder strafpunten. Alleen Jan van de Hoek van het Clubteam-West liep enige strafpunten op door een defecte gaska- bel aan zijn motor. De resultaten van de eerste dag wer den pas dinsdag officieel bekend ge maakt. De speciaal ingeschakelde com puter liet het afweten. Bij de nationale ploegen leidt Tsjecho-Slowakije en is Nederland elfde met 240 strafpunten. Het nationale Zilveren Vaas-team bezet de 18e positie met 200 strafpunten. Ook hier zijn de Tsjechen het beste. Na de tweede dag zijn er nog 206 van de 291 gestarte deelnemers in de strijd. HILVERSUM Henri Buitenzorg, het paard van 1969 en bijna ook al het paard van dit jaar, heeft gisteravond in de Grote Jubileumprijs op de Hilver- sumse draversbaan zijn Waterlo gevon den. De vierjarige hengst werd kort voor de finish zelfs uitgeschakeld. En het begon toch zo goed. Na een wat onzekere start, traditie bij Henri, had Jan Wagenaar jr. het paard snel onder controle, kwam op kop en scheen in die positie de race te beheersen. Tot aan de laatste bocht gebeurde dat ook, maar toen ging Henri Buitenzorg weer tot galopperen over en liet Wagenaar zich al corrigerend terugzakken. Maar de slotaanzet mislukte jammer lijk, waarop een uitschakeling van Henri Buitenzorg de nederlaag com pleet maakte. Quarteron II met M. W. M. Lange, die doorlopend de tweede plaats had ingenomen, werd nu win naar met de trouwe elfjarige Anton als uitstekende tweede. Uitslagen: Raadhuisprijs: 1. Habanera (J. de Leeuw) kilometertijd 1.27.4, 2. Illustre Mac, 3. Inspirit. Winnend 7.20, pl. 2.30, 1.50 en 3.60, koppel 15.20, cov. 4.40, trio 282,10. Witte Hullprijs: 1. Johan Baker (J. Wagenaar Jr.), kilometertijd 1,30, 2. Ja guar, 3. Jackie Moore. Winnend 13.70, pl. 2.60, 1.90 en 1.70, koppel 29.50, cov. 5.30. Sportraadprijs: 1. Honey Six (M. Bouwhuis), kilometertijd 1.26,4, 2. Ida S.. 3. Heidin. Winnend 13.90, pl. 3.20, 1.80 en 3.80, koppel 14,40, cov. 4.60, trio 7.43. Carillonprijs: 1ste afd.: 1. Helmvogel S (H. A. van Ooyen), kilometertijd 1.26.9, 2. Gretchen W.. 3. Hooiwulp S. Winnend 9.50, pl. 3.30, 4.40 en 2.40, kop pel 11.30, cov. 11.10. Grote Jubileumprijs: 1. Quarteron II (M. W. M. Lange), kilometertijd 1.22.9, 2. Anton, 3. Calumet Bulwark. Winnend 4.60, pl. 1.80, 2.20 en 3.20, koppel 15.10, cov. 4.30. Burgemeesterprijs: 1. Dita Spencer (K. Woudstra), kilometertijd 1.22.6, 2. Frisco H.. 3. Eric Kinley. Winnend 12.80, pl. 2.20, 2.30 en 4.10, koppel 14.70, cov, 4.90, trio 1378 gld. ZEIST Bondscoach dr. Fadrhonc heeft in Zeist zijn Nederlandse elftal voor het duel met Joegoslavië samengesteld. De spelers kwamen gisteren in het Sportcentrum bijeen. Zij gaan vandaag naar huis en keren morgen terug. ZIJ blijven dan tot zondagmorgen en vertrekken kwart voor twaalf naar Rotterdam. Het elftal is als volgt samengesteld: Van Be veren Strik Klijnjan Israel Laseroms Van Duiven bod# Jansen Rijnders Van Hanegem Van der Kuylen Veens tra De Belg Crahay trok de loten waar- AMSTERDAM De loting voor de tweede ronde van de strijd om de Europese beker voor landskampioe nen had het volgende resultaat: Water ford (Ierland)Celtic (Schotland), Pa- nathinaikos (Griek.)Slovan Bratisla va (Tsj.), Rode Ster Belgrado (Joeg.) Ut Arad (Roem.), Carl Zeiss Jena (O.-Dld.)Sporting Lissabon (Port), Standard Luik (Belg.)Leg ia War schau (Polen), Gagliari (It.)Atletico Madrid (Sp.), Bonissie Mönchenglad- harh <W niH Fvprtnn IF™ Aiav De tiongaar Barcs toonde het re- uit de ontmoeting tussen Ajas en FC c" J,®.n (Log.), Ajax su{faat van de trekking PSV-Steaua. Basel kwam vast te staan. ROTTERDAM FC Basel, Ajax' tegenstander in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor Landskampioenen, is de laatste jaren doorgestoten naar de Zwitser se top. Basel werd Zwitsers kampioen in 1967, '69 en '70. Het vierde kam pioenschap dateert van 1953. Basel was ook viermaal Zwitsers beker winnaar. In 1967 combineerde Basel het winnen van de beker met het veroveren van de nationale titel. Dit jaar was het team daar opnieuw dichtbij. In de bekerfinale werd in eerste instantie gelijkgespeeld tegen FC Zürich (1-1). In de verlenging ging Basel door de knieën. Basel heeft in het toernooi om de Europese beker voor de eerste maal de tweede ronde bereikt. In 1967 was het Deense Hvidore (1-2, 3-3) nog te sterk voor de Zwitsers. In 1969 mocht Basel het in de eerste ronde meteen proberen tegen Celtic (0-0, 0-2). De wedstrijd in Glasgow was volgens ooggetuigen de beste, die de ploeg ooit heeft gespeeld. De Zwit sers voetbalden zo sterk, dat verlie zen eigenlijk niet nodig was ge weest. In de eerste ronde toonde Basel dit seizoen tegen Spartak Moskou, dat het gevaarlijk kan zijn. De Rus sen kwamen in Moskou met 3-0 voor. Tegen een team, dat de teugels iets liet vieren sloeg Basel vervol gens nog tweemaal raak. De zege in de tweede wedstrijd (2-1) was vol doende om de Zwitsers een ronde verder te helpen. De kostbare Moskouse doelpunten werden gescoord door aanvoerder Odermatt en trainer Benthaus, die als invaller in het veld kwam hoe- (Ned.)FC Bazel (Zwits.). wel hij dit seizoen geen speler-trai ner meer is. In Basel scoorden Sie- genthaler en Balmer. Linksbuiten Wenger is met zes doelpunten in deze competitie tot nu toe de produktiefste speler van Zwitserland. Na negen wedstrijden in de Zwit serse competitie is Basel nog onge slagen. De ploeg boekte vijf over winningen, vier gelijke spelen, scoorde 22 maal en incasseerde tien treffers. Basel betreedt het Sankt Jacob Stadion (zestigduizend toeschouwers) meestal met de volgende formatie: Kuns (27 jaar); Kieter (27), Ram- seyer (25), Mundschin (23) en Pao- lucci (23), Sundermann (30), Oder matt (27) en Reisch; Balmer (22), Hauser (29) en Wenger (26). De internationals van FC Basel zijn Kunz, Ramseyer, Odermatt, Balmer en Wenger. Sanderman (ex-Herta BSC) en Reisch (ex-FC Nürnberg) zijn Duitsers. Basel zal tegen Ajax mogelijk twee man moeten missen. De vleu gelverdedigers Kiefer en Paolucci zijn geblesseerd. Het is lang niet ze ker, dat hun verwoningen vóór het treffen met de Amsterdammers ge nezen zullen zijn. DEVENTER Koos Knoef, die enke le weken terug door Go Ahead als voetballer werd afgeschreven wegens een hardnekkige knieblessure, heeft de training hervat. Hij brak destijds zijn carrière na vier knieoperaties en een nieuwe blessure af op aanraden van de Utrechtse sportarts Strikwerda. Knoei, die zich bij deze gang van za ken niet wilde neerleggen, bleef trai nen. Na zijn werk schaaft hij nu weer aan conditie en techniek bij Go Aheads trainer Barry Hughes. Alleen indien een rentree in het eerste elftal mogelijk is zal Knoef de voetbalarena weer be treden: „Ik wil mijn carrière niet af sluiten in een B-team, Daar heb lk te veel eergevoel voor". De glunderende gelaatsuitdruk king kwam bij de Amsterdammers tegen het einde van de loting, toen Ajax met FC Basel overbleef. Ben van Gelder van PSV had zich toen al een poosje kunnen beraden over de kracht van de tegenstander. PSV 'was het eerste lot dat uit de zilveren bokaal tevoorschijn kwam. Een duidelijk nerveuze trainer Ri- nus Michels van Ajax volgde ge spannen het trekken van de clubs voor het toernooi om de Europa Cup 1. Op het moment dat Ut Arad uit de bus kwam, en niet Ajax als te genstander kreeg, glimlachte hij voor het eerst flauwtjes. Pas toen Ajax overbleef en Basel definitief vaststond, verscheen er bij Michels een bevrijdende lach. Monter'verklaarde hij: „De omstan digheden lijken me aantrekkelijk, maar ik ken die club niet. Ik heb ze nog nooit zien spelen". Gaat Michels zich op korte ter mijn oriënteren? „Het is kort dag. Ik zit alleen met het probleem van de interlandwedstrijd zondag tegen Joegoslavië. Maar wat voor mij het zwaarst is moet het zwaarst wegen. Als het mogelijk is wil ik toch wel gaan kijken". ROTTERDAM Steaua Boeka rest, de Roemeense ploeg in het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars en in de tweede ron de tegenstander van PSV, is door de strijd om het wereldkampioenschap voetbal in Mexico sterk benadeeld. Tijdens het Mexicaanse gebeuren had het team van het Roemeense le ger goede uitzichten op het nationale kampioenschap. Na het wereldkam pioenschap verspeelde Steaua, dat vier vermoeide spelers van de natio nale ploeg terugkreeg, de titel aan UT Arad, dat slechts één man naar Mexico zag gaan. Het versneld afwerken van de competitie (twee, soms drie wed strijden per week) was vooral voor Steaua's internationals Satmareanu (verdediger) Tatara (aanvaller), Si- ciu (doelman) en Kalmagenau (cen trale verdediger) te veel. Voor Steaua, ongetwijfeld een van de sterkste formates van Roemenië, bleef toen slechts het toernooi om de tweede Europese beker over. Op het ogenblik is Steaua in de competitie zeer bescheiden. De ploeg, die zondag met 0-1 verloor van UT Arad, bezet de zevende po sitie. In de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker le verde Steaua echter knap werk door de Russische bekerwinnaar Karpaty Lwof uit de strijd te stoten. In Rus land werd met 1-0 gewonnen, waar na Steaua de Russen naast zich hield: 3-3. Mircez Samareanu, Steaua's verte genwoordiger bij de loting in Am sterdam over de slag met Karpaty: „De uitwedstrijd was niet moeilijk. Pas in boekarest bleken de Russen erg sterk". Van het Nederlandse voetbal weet men in Boekarest nauwelijks meer, dan wat men via tv zag van de wed strijden tussen Feijenoord en UT Arad. Steaua voor de tweede achtereen volgende maal winnaar van de Roe meense beker, speelt in het machtige „Stadion 23 augustus", dat negentig duizend toeschouwers kan bevatten. Er is verlichting in dat stadion, maar die is zo slecht, dat het duel met PSV mogelijk toch in de middag '.al worden afgewerkt. a Zes jaar geleden vertoonde Steaua zich in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Na een beslissingswedstrijd werd de ploeg uitgeschakeld door Borussia Mönchengladbach Steaua speelt als regel in de vol gende opstelling: Suciu, Satmareanu, AMSTERDAM Voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars worden de volgende wedstrijden gespeeld: PSV (Ned.)Steau Boekarest (Roem.), Göztepe Izmir (Turk.)Gornik Zar- brze (Polen), CSKA Sofia (Buig.) Chelsea (Eng.), Real Madrid (Sp.) Wacker Innsbruck (Oost.), Benfica Lissabon (Port)Vorwarts Berlin (O.-Dld.), Honved Boedapest (Hong.) Manchester City (Eng.), FC Brugge (Belg.)Zürich (Zwits.), Cardiff City (Wales)Nantes (Fr.). Ciugarin, Malmagenau en Miraitu Naon en Dimitriu III; Pantea, Tata ru, Negrea en Nanea. Trainer Ste- phan Kovacs was jarenlang coacl van de Roemeense nationale ploeg. PSV, via Gottwaldof naar de tweede ronde gestapt, krijgt het in Roemenië tegen de legerploeg van Steaua Boekarest bijzonder zwaar. Manager Ben van Gelder was diep onder de indruk van de tegenstan der, die de Eindhovense formatie lootte. Zijn eerste reactie: „Weer ver weg en weer achter het IJzeren Gordijn". Na de eerste emoties: „Ik geloof dat die Roemenen geweldig sterk zijn. Manager Nikolaus Berger heeft mij over de kwaliteit van Steaua al ingelicht. De ploeg moet klasse beter zijn dat U TArad." „Voor PSV", zei zei Van Gelder verder, „zal het nodig zijn dat de opgaande lijn zich voortzet. Steaua Boekarest heeft nog niet zo'n grote naam als Benfica en Real Madrid, maar de ploeg is momenteel beslist beter. We zullen ons nu al volledig op de wedstrijd moeten instellen want PSV staat voor een uiterst zwaar programma. Op 1 november Ajax uit: 8 november Feijenoord thuis en daar tussen in naar Boeka rest. Het zal allemaal niet meeval len". Nog tijdens de gisteren in Amster dam in hotel Caransa gehouden lo ting voor de tweede ronde, zonder vertegenwoordigers uit Engeland, heeft PSV contact opgenomen met een vertegenwoordiger van de Roe meense voetbalbond, Mircez Sama reanu, om tot een ruil van de uit en thuiswedstrijden te komen. Dit om het feit, dat Ajax en PSV gelijk tijdig moeten spelen, waardoor van een eventuele uitzending op de tele visie weer geen sprake zou kunnen zijn. Het voorstel van PSV is niet kansloos, want Steaua Boekarest moet op 4 november het stadion „De 23ste augustus" delen met Dynamo Boekarest, dat op diezelfde dag in, 't Runners Up-toernooi speelt tegen Liverpool. Uiterlijk over drie dagen valt hierover de beslissing. LONDEN In het klassement, opge maakt aan de hand van de grote inter nationale tennistoernooien, heeft de Amerikaan Cliff Richey de eerste plaats overgenomen van de Australiër Ken Rosewall, AMSTERDAM Jumping Amster dam, het jaarlijkse internationale con cours hippique, dat van donderdag 29 oktober tot en met zondag 1 november in de Amsterdamse RAI wordt gehou den, wijkt in programmasamenstelling belangrijk af van de 12 voorgaande. Dit in verband met het optreden van de beroemde Spanische Reitschule uit We nen, die met 16 paarden en 8 ruiters naar Amsterdam komt en elke dag de monstraties zal geven. De Spanische Reitschule, het laatste rij-instituut van de wereld, waar de klassieke rijkunst nog in haar pure vorm wordt bedreven, zal totaal zeven voorstellingen geven met op vrijdagavond, de gala-avond, die zal worden bijgewoond door Prins Bernhard, Prinses Beatrix en Prins Claus, Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, en op zaterdagavond hun volledige programma. Het is de derde keer, dat de Spanische Reitschule naar Nederland komt. De voorlaatste keer was in 1950, toen zij optrad tijdens het internationale concours hippique in Rotterdam. Niet alleen echter de minnaars van de hogeschool der rijkunst, ook zij die enthousiast zijn voor de springsport kunnen ruimschoots aan hun trekken komen. Want Jumping Amsterdam heeft de crème de la crème van 's we relds springruiters en amazones weder om kunnen aantrekken. De eerste drie van het in Le Baule gehouden wereld kampioenschap komen in Amsterdam uit, te weten wereldkampioen David Broome, de Italiaan Graziano Mancinel- li en de Engelsman Harvey Smith. Ook de wereldkampioene der amazones, de Frangaise Janou Lefèbre, en de Engelse Anelli Drummond-Hay, 2e in Kopenha gen, zijn onder de totaal veertig deel nemers, die in de RAI hun krachten zullen meten. Maar behalve deze ge kroonde top komen er nog velen met een grote reputatie, zoals uit West- Duitsland Hermann Schridde, KurtJa- rasinski, Hauke Schmidt en Sönksen, uit België Herve Daout, uit Brazilië de ge broeders Nelson en Helio Pessao, Lucia Faria en Jose Fernandez, uit Engeland behalve de reeds genoemden Ann Moore, Janet Smith en Ted Edgar, uit Ierland Seamus Hayes, Lesley Fritzpa- trick en Tommy Brennan, uit Italië dr. Vittorio Orlandi, uit Zweden Gösta As- ker en Jan-Olof Wannius. Voor Neder land zullen uitkomen Anton Ebben, die behalve zijn eigen paard „Kairouan" zal rijden de paarden „Dorian Gray" en „Abadan" van de geblesseerde Harry Wouters van den Oudenweyer, Jan Maathuis, Hans Brugman, Maarten Bagchus, Gerrit Maathuis en Lau rence van Droogenbosch. BOERGAS Fedor den Hertog houdt de eerste plaats in de wielerron de van Bulgarije voor amateurs. Dt achtste etappe (140 km van Varna naar Boergas) werd gewonnen door de Ita liaan Ongarato, die de sprint won in een groep van dertig, waarvan ook Den Hertog deel uitmaakte. ADVERTENTIE Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Bovendien zijn er de 8%% NMS-Rentespaarbrieven.

De Vallei | 1970 | | pagina 13