Raad akkoord met koop van woonhuis en opslagplaats Vuilnisemmers in Rhenen van de baan Hearing op 29 oktober (abrikozen of kersen) per fles geen 3.95 maar. Spinazie Kabeljauw Sinas of Up Ontbijtkoeken 1- Babyvoeding 16 Erwtensoep l< IJ KG RIJP dikke chocolade repen Malse Biefstuk Fijn stuk Rosbief A491 Groentesoep OO Speculaas 500 gram Bounty Glorix (dubbele fles) vol Afwasmiddel Shampoo,,,. If^TRookworst 99jnS»Vr|in«r Wasverzachter9^ 65] STRAKS BOTEmERCING? Ook de bekende merken stukken goedkoper Schuurpoeder bus 291 Afwasmiddel 69: NBP vergadert in Scherpenzeel Zestig-plus komt bijeen Damuitslagen Amerongen Ex-Y eenendaler onderscheiden Vaderlandse Hermandad zoekt mensen In de kou dacht ik Zcr Ritmeester nu definitief in Engelse hand t Excursie naar bakkerij \rouwenl>ond Vrouw met baby aangereden Cursus „strobloemen" 4 kwartjes-repen melk, puur en noot Tl 2 liter Hoofdstraat 2-4, Veenendaal m KOOPMANSCHAP 0* m Diepvries B 12 pakken a 450 gram geen 1.38 maar \m m Diepvries per pak geen *1.49 maar literflessen stuks 2 stuks Export Bloemkool per stuk 89 Cox Orange 3 potjes geen 2.34 maar 8 Honig kwaliteitsklasse! 3 kilo 250gram Mm% 500 gram "W# J 2 pak geen 1.34 maar B MM Unox met spek en worst per literblik geen 1.99 maar 5 stuks WOENSDAG 7 OKTOBER 1970 RHENEN De gemeenteraad van Rhenen heeft gisteravond unaniem beslo ten tot aankoop van het woonhuis met de grote overdekte opslagplaats op de hoek van de VeerwegUtrechtsestraatweg voor de prijs van I' 81.000, Nadat de burgemeester, mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, nog eens de ver schillende urgenties had benadruks, zoals het gebruik van de opslag als bergruimte voor gemeentelijke mate rialen met in de toekomst de mogelijk heid om er het materiaal van de jacht haven op te slaan omdat er in het win terbed van de Rijn geen bouwmogelijk heden zijn, wenste de heer E. P. van Dijk (DS'70) het college geluk met dit voorstel. Wel was het hem opgevallen dat er op de uitrit sinds kort een bord was geplaatst met het opschrift „Eigen Weg". „U moet dat ten spoedigste laten verwijderen", aldus de heer Van Dijk. Burgemeester Bosch herinnerde er aan dat er in het verleden ook al wat over dit onderwerp te doen was geweest en dat er bepaalde correspondenties over waren gevoerd, waaraan ook nu weer «trikt de hand zal worden gehouden. Mevrouw Clous (onafhankelijk) wilde uitleg over de gang van zaken rond de ze aankoop „In de kranten heeft ge staan dat het betreffende complex zou worden geveild. Toen was de gemeente kennelijk nog geen gegadigde. Het is ingezet, en in tweede instantie verkocht en ook toen had de gemeente kennelijk geen belangstelling." Burgemeester Bosch gaf opening van raken. „Eerst na de laatste raadsverga dering hebben B. en W. de makelaar RHENEN De gemeentelijke reini gingsdienst in Rhenen gaat per 19 okto ber in de hele gemeente over van vuil nisemmers op plastic zakken. Die plas- tix zakken worden dan maar eenmaal per week opgehaald. Zij moeten aan één kant van de weg worden geplaatst. Ook flatbewoners dienen er gebruik van te maken, ter wijl alleen zakken worden meegeno men, die voorzien zijn van de opdruk „gemeente Rhenen". Afval als dozen etc. wordt niet meegenomen. Daarvoor rijdt evenals voorheen op nader aan te kondigen data een afzonderlijke wagen, die daarvoor speciaal is inge richt. De voorgeschreven plastic zakken zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de melkslijters tegen betaling van 2,70 per twintig stuks. De wijkindeling wijkt enigszins af van die welke tot nog toe werd gere den. Daarover wordt de bevolking nog uitvoerig ingelicht. SCHERPENZEEL Op dinsdag avond 13 oktober houdt de afdeling Scherpenzeel en omstreken van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen haar maandelijkse vergadering in Hotel de Dennen. Mevr. Folmer zal spreken over Kinderbescherming. Aan vang 7.45 uur. SCHERPENZEEL Op woensdag 14 oktober is er in de bovenzaal van het verenigingsgebouw een contactbijeen komst van de groep 60 Op die dag zal mevr. Maatman voordrachten en humor verzorgen. De aanvang is 2.30 uur. Wie niet op eigen kracht kan komen, kan bellen naar mevr. Langenbach, Eiken laan 17, tel. 1471. VEENENDAAL In het NVV- gebouw wordt op donderdag 29 oktober een hearing gehouden op initiatief van de KVP. de PvdA en D'66. Onderwerp van de hearing is onder meer het ont moetingscentrum dat in Veenendaal gaat verrijzen, het welzijnsbeleid voor de jeugd in de gemeente, en de plannen voor sport en recreatie. De partijen willen van de bevolking weten hoe de standpunten ten aanzien van deze „grote projecten" zijn ver deeld. Doel van de hearing is het twee richtingsverkeer tussen burgerij en overheid te stimuleren. Op 19 oktober komen de initiatiefne mers bijeen in een voorbespreking. Het is de bedoeling dat vooral de jeugd, wijkgemeenschappen en (sport-)vereni gingen de hearing op de 29ste bezoeken. AMERONGEN De uitslagen voor de onderlinge damcompetitie in Ame- rongen luiden: Maris Faber 2-0; Verkerk W. v. Viegen 2-0; de Groot M. v. d. Grift 0-2; Veldhuizen Putman 2-0; v. Dam A. Kleinveld 0-2; Visser G. v. Zomeren 0-2; M. Kleinveld G. Re- bergen 0-2; E. v. d. Grift W. v. d. Grift 0-2; G. v. Zomeren E. v. d. Grift 1-1; J. v. Viegen Veldhuizen 1-1; Meijer Putman 2-0; Faber de Groot 2-0; M. Kleinveld M. v. d. Grift 0-2; A. v. d. Grift W. v. Viegen 2-0; Maris W. v. d. Grift 2-0; v. Dam Rebergen 0-2; v. Loon A. Klein veld 2-0; v. Loon A. Kleinveld 2-0; Visser Verkerk 0-2. opdracht gegeven tot aankoop voor de gemeente over te gaan, behoudens goedkeuring van de raad en van gedepu teerde staten. U zult wellicht kunnen begrijpen dat deze gang van zaken is gevolgd om speculanten de pas af te snijden. Dit is een staaltje van goed koopmanschap van onze kant geweest." Mevrouw Clous verklaarde tenslotte verrukt te zijn met deze aankoop. De heer H. J. van Wijk (SGP) informeerde naar het huurbedrag van de loodsen, dat blijkens mededelingen ter vergade ring op 200,- per week staat. De voorzitter bracht naar voren dat koop geen huur breekt, maar de juridische kant van deze zaak zal nog nader onder de loep worden genomen. De raad be sloot hierna zonder hoofdelijke stem ming. De raadsleden Deen en Jansen waren afwezig. VEENENDAAL De oud-Veenenda- ler J. Breeschoten, die nu in Raalte woont, heeft de zilveren medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau gekregen. De heer Breeschoten is doof stom, en kreeg zijn koninklijke onder scheiding in verband met zijn veertig jarige carrière in het kleermakersvak. In de Raaltese dorpsgemeenschap is hij intussen een zeer geziene figuur. Hij kreeg de medaille vooral daarom. Hij spant zich in als een niet-gehandicapte voor het kerkelijke en maatschappelijk werk in het dorp. VEENENDAAL Wanneer men geïnteresseerd is in een functie bij de politie kan men zich tot vanavond ne gen uur vervoegen bij een auto van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, die is gestationeerd. Op verschillende plaatsen in ons land wordt momenteel een wervingsactie ge houden om de vaderlandse Hermandad uit te breiden. In de wagen op de markt worden alle inlichtingen over het werken bij een politie verstrekt. Naar aanleiding van het bericht over D'66-PPR in Rhenen, in de Vallei van 6 okt. 1970 zijn bij ons en waarschijnlijk bij meer kiezers van deze partij enige vragen gerezen Degenen, die gekozen hebben voor deze partij hebben nu, door het onaf hankelijk worden van het raadslid geen vertegenwoordiging meer in de raad van Rhenen. Heeft kiezen zo nog wel zin? Alle beloften over toekomstige open heid en daarmee samengaand de mocratisch werken (in ieder geval di rect binnen de partij en als doel voor de gemeente Rhenen) zijn dus van wei nig waarde gebleken. Zullen het hoofdbestuur van D'66 en de PPR hier wat aan doen, zodat het goede initiatief (een werkgroep) niet verloren gaat, de kiezers niet opnieuw in de kou komen te staan en de kiezers een werkelijk democratische (terugkop pelende) vertegenwoordiging krijgen, zoals die aangekondigd was? ELST, S. J. J. Crone. C. W. M. Verkroost. VEENENDAAL Het Britse ta baksconcern Gallaher Ltd. heeft de Ritmeester-sigarenfabrieken in Vee nendaal definitief overgenomen. Drs. Koomen, directielid van de Rit meester. deelde gistermiddag desge vraagd mee dat de afwikkeling van de overname naar alle waarschijnlijk heid in december van dit jaar zal plaatshebben. Het personeel van het Veenendaalse bedrijf is hierover dezer dagen inge licht. Gallaher Ltd. moet voor de aande len Ritmeester in totaal 1,7 miljoen pond sterling betalen. Het Engelse concern heeft nu 81% van het aande lenpakket in zijn bezit AMERONGEN De afdeling Ame- rongen van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen organiseert op vrij dag een avond-excursie naar De Graaf's Bakkerijen N.V. te Spakenburg. Men wordt een uur lang in de bakke rijen rondgeleid waarna er volop gele genheid is tot vraag en antwoord. De bus vertrekt om 19.00 uur vanaf het Dorpshuisplein SCHERPENZEEL Op de maande lijkse vergadering van de vrouwenbond van het NW in het verenigingsgebouw aan de Molenweg had men dinsdag avond bezoek van de heer Van Essen uit Veenendaal die kwam vertellen over het werk van het Leger des Heils. Na een kort welkomstwoord van de presidente mevr. Schoonhoven de Bree werden eerst enkele huishoudelijke za ken afgedaan. Hierna gaf ze het woord aan de heer Van Essen. Hij begon met een kort historisch overzicht en gaf een uiteenzetting van de doelstelling van het leger. Hij gaf een aantal voorbeel den van wat een heilssoldaat behoort te zijn. Hij wees er op dat het leger ei genlijk was ontstaan in een tijd van crisis en armoede toen zeer veel men sen zich van de kerk afkeerden. „Wij doen zeer veel sociale arbeid uit de grond van onze geloofsovertui ging. Zoals uw organisatie het doet weer uit een andere overtuiging. Het leger werkt heel vaak onder die groe pen die worden geminacht in vele krin gen", aldus de heer Van Essen. Na de koffie liet hij een aantal dia's zien over het werk van het leger. VEENENDAAL Op de voetgangers oversteekplaats in de Raadhuisstraat is gisteren een vrouw met baby van der tien maanden in een wandelwagentje aangereden door de bromfietser D. B. M. De wandelwagen raakte licht be schadigd, maar de baby en de vrouw bleven ongedeerd. Tegen de bromfietser wordt proces-verbaal opgemaakt. AMERONGEN Op 15, 22 en 29 okt. zal in het Dorpshuis 's middags om half vier voor de leden van de Amerongse huisvrouwenvereniging een cursu* „strobloemen" worden georganiseerd. Het drogen van bloemen is al van oudsher een typisch Amerongse bezig heid en er worden zelfs excursies naar deze gemeente georganiseerd. De Stich ting voor Huishoudelijk Voorlichting ten Plattelande organiseert nu een cur sus van drie lessen waarvoor de kosten 6,- bedragen. Onder leiding van mej. E. v.d. Gaag zullen de leden ook aan deze cursus deel kunnen nemen. Men kan zich tot 10 oktober opgeven bij mevr. Jansen, De Oude Wei 5, tel. 188€L Kwatta m m m mm UIIUa - iw

De Vallei | 1970 | | pagina 4