Lange „praatavond" Scherpenzeelse raad „Spelers moeten zelfvertrouwen terugwinnen" DOEKCONTROLEURS 2-ploegendienst DOEKSNIJDERS 3-ploegendienst FIRET nv Spelhal op zondag open Onbekenden misbruiken naam van vereniging GRONDAANKOOP VOOR WONINGEN Schaaknieuws Yeenendaal Scheidsrechters kaarten weer TRAINER TEUNISSEN: Belt u dan «van a.u.b SGP-ers vergaderen Schaakclub krijgt nieuwe praeses Nieuwe ere voorzitter Kring Utrecht OUD PAPIER IN ELST DORPSHUIS GERUCHTEN IMPASSE 10550 v"'730 11079 RODE KRUIS FIRET N.V., producente van vezelvliezen, vraagt wegens uitbreiding van haar vezelvliescontrole Firet zoekt voor deze verantwoordelijke, zeer goed betaalde funkties, mensen met gevoel voor nauwkeurigheid. Voor een goede funktie-opleiding wordt zorggedragen. Wilt u meer weten Dat kan U vult onderstaand formulier in U kunt onze personeelschef bezoeken op donderdag- en vrijdagavond van 19.30 tot 21.00 uur U belt op (08385) - 19148 I wil meer gegevens m.b.t. salaris e.d. wil een keer apart komen praten, en wel bij vooriceur 's ochtends 's middags 's avonds I fc Naam:(metvoorletter) I I Adres(straat en huisnr) Plaats: In dichte enveloppe te adresseren als volgt: FIRET N.V. Personeelszaken, Antwoordnr. 99 Veenendaal. Geen postzegel plakken. DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 SCHERPENZEEL Het zou bepaald wat overdreven zijn de bijeenkomst van de Scherpenzeelse gemeenteraad gisteravond als een raadsvergadering te betitelen. Het werd eerder een lange „praatavond", want alleen met de notulen had de raad al een uur werk, terwijl de resterende 16 agendapunten maar liefst ongeveer drie uur vergden. Rond een schriftelijk verzoek van sportvereniging Badge om de sporthal zon dags te mogen gebruiken ontstond een discussie. Het feit dat het college van B. en W. niet afwijzend tegenover dit verzoek stond vervulde de heer tSterk(SGP) met grote droefheid. „Niet om persoonlijke redenen", aldus de SGP-er, „maar op stond vervulde de heer Sterk (SGP) mei richtsnoer moet zijn voor de bestuur ders van de gemeente". De heer G. van Kampen (AR-CHU) vond het niet de taak van de overheid om te beslissen over de wijze waarop men zijn zondag moet doorbrengen en wees de heer Sterk erop dat men de bijbel in zijn geheel moet lezen en wat meer verdraagzaamheid moet tonen ten opzichte van andersdenkenden. Hij had overigens de indruk dat de aanvraag van Badge niet au sérieux genomen moest worden. Burgemeester Heij beweerde echter het tegendeel en met aantekening dat de SGP had tegengestemd wer den B. en W. gemachtigd om de spelhal op zondag te verhuren. Over de notulen van de Sportadvies- raad werden nogal wat opmerkingen gemaakt, Voor het bestuur van het be jaardencentrum werden benoemd de heren W. van Bruggen en J. Boelhou wer. De aftredende G. Veenvliet werd niet herkozen en in zijn plaats kwam de heer W. G. Baars. In de vacature van P. de Jonge voorziet de heer N. Wallet. De geloofsbrieven van mevr. Den Ouden-Romijn werden in orde be- J. Sterk (SGP) droefheid vonden, zij zal in de volgende zitting worden beëdigd. Verder was er een schrijven waarin de heer Peters mededeelde dat hij het perceel grond aan de Parklaan niet koopt in verband met de prijsstijging van de laatste tijd. De raad aanvaardde de gift van de Bankiers Vlear en Kol en besloot om er banken voor te kopen om in de omgeving neer te zetten. In de recreatiegemeenschap De West-Veluwe werd namens het college benoemd burgemeester J. Heij en als plaatsvervanger de heer D. Kroodsma en namens de raad de heer G. van Kampen en als plaatsvervanger de heer G. J. Deunk. In de worlingadviescom- missie werden herbenoemd mevr. Zwaan-den Hertog en de heren G. J. Bakker, T. van Rootselaar en B. van de Brink. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer W. Schimmel voorziet de heer W. J. van de Brink. ELST Onbekenden in Eist ma ken gebruik van de naam van de wan delsportvereniging De Rijnkanters om huis aan huis oud papier op te halen. De vereniging voelt zich nu benadeeld, omdat zij de opbrengst van het papier steeds als een aantrekkelijke bron van broodnodige inkomsten heeft be schouwd. Aanstaande zaterdag haalt de vereni ging wèl zelf papier op. Om misver standen te voorkomen noemt zij de per sonen die voor de actie worden inge schakeld: De heren H. J. Spies en A. Pitlo ne men de Irenestraat, de Woudweg, de Beatrixstraat, de Schoolweg, de Verbin dingsweg en de Driftweg voor hun re kening. Op de Rijksstraatweg opereren de heren R. Viegen, W. Limbeek, A. van Dam, D. van Nieuw Amerongen, S. de Erven en A. J. de Erven. Men wordt verzocht het papier gebundeld of in do zen aan de weg te zetten. D. Kroodsma (AR-CHU) ook op zondag Er werd een krediet beschikbaar ge steld van 730,92 voor de'aanschaf van een vloeistof-duplicator ten behoeve van de Holevoet-school. In principe werd medewerking toege zegd aan de Chr. School Glashorst voor aanschaf van leermiddelen en school- meubelen. Verder stelde de raad een voorberei- dingskrediet beschikbaar van 20.000,- ten behoeve van een dorpshuis en bi bliotheek. De heer Sterk (SGP) was bang dat het een vermaakscentrum zou worden, met name op zondag. Wethouder Kroodsma repliceerde dat het gebouw zeer waarschijnlijk ook op zondag zou worden gebruikt maar juist op een wijze die de heer Sterk voor staat. Er werden drie randperceeltjes aan gekocht zodat men nu met de bouw van de openbare school kan beginnen. Er kwam ook nog een schrijven op tafel van de Oranjebuurt om de snelheid te beperken tot 30 km. Volgens de voorzit ter is dit wettelijk niet mogelijk maar hij beloofde te zullen onderzoeken of maatregelen mogelijk waren. Ten zuiden van de Wilgenhof zal nog grond worden aangekocht, waardoor er plaats komt voor 26 woningwetwonin gen. Men wil proberen om deze te bou wen in aansluiting op het plan Witten berg. Het college hoopt dit, gezien de grote woningnood te kunnen verwezen lijken. VEENENDAAL Uitslagen 4e on derlinge competitie Veenendaalse schaakvereniging A. Jonker - J. Hagen 1/2 - 1/2; M. de Kleuver - D. v. d. Bovenkamp 1-0; C. Baars - L. Vrijken 0-1; J. C. v. Wattum - C. A. de Gooijer 1-0; C. Beger H. Herkamp 1-0; F. Luchsinger - L. H. Monnee afgebr.; J. C. v. d. Pol - E. Zinklaan 1-0; C. ter Hogt - J. W. Boe lens 0-1; J. Giri - G. v. Veen 0-1; J. de Gooijer - H. v. d. Bovenkamp 1-0; J. Hage G. R. Kets afgebr. VEENENDAAL De scheidsrech- tersvereniging groep Veenendaal en omstreken organiseert aanstaande vrij dagavond en de vrijdagavond daarop om 8 uur klaverjas wedstrijden in „De Ouwe Grens" aan de Nieuweg. De hoofdprijs, bestaande uit twee toegangskaarten voor de wedstrijd Ajax-FC Basel, komt in het bezit van de twee hoogstgeplaatsten. Verder zijn er nog tal van leuke dagprijzen te win nen. VEENENDAAL „Hoewel we dit seizoen over een beter elftal be schikken dan het vorige seizoen hel geval was, vallen de resultaten tot nu toe erg tegen", aldus de Tielsc trainer van v.v. De Merino's. „Door het vertrek van de gebroeders Ton- ny en Jan van de Berg, de twee uit blinkers van de 't afgelopen seizoei zo uitstekend draaiende ploeg, is he elftal rustiger en homogener gewor den. Waar het echter aan ontbreekt is de nodige inzet en concentratie. Wat de jongens het meest nodig hebben is meer zelfvertrouwen om de komende duels optimistisch te gemoet te kunnen zien." Trainer Teunissen vertelde onder meer, dat de geruchten dat dit zijn laatste seizoen bij De Merino's zou zijn, geen enkele grond van waar heid bevatten. Het trainen en coa chen van zowel De Merino's als EWV uit Eek en Wiel heeft voor hem tot nu toe nog geen enkele moeilijkheid opgeleverd. De tegenvallende prestaties van de Veenendaalse ploeg in de afgelopen wedstrijden hebben de heer Teunis sen nog geen reden tot ernstig pessi misme gegeven. „We gaan het elftal Trainer Teunissen impasse wat verjongen. Materiaalgebrek hebben we niet, want er is keus uit zo'n 16 spelers die in kwaliteit niet voor elkaar onderdoen. We komen a.s. zaterdag dan ook uit met een ploeg, waarin zeker twee wijzigin gen zijn aangebracht". Welke deze wijzigingen zijn kon lij nog niet meedelen omdat hij het niet prettig zou vinden voor de be- reffende spelers, wanneer zij dit uit een krant, zonder zelf ingelicht te :ijn, zouden moeten vernemen. Trainer Teunissen hoopt alleen maar dat de impasse, waarin kwali tatief goede spelers als Van Kruis- tum, Roos en Van Koten zijn ge raakt, van voorbijgaande aard is. „Het trainingsbezoek is 100 pet., ik heb alle medewerking van bestuurs leden en officials, maar alleen moe ten de spelers hun nu duidelijk ge knakte zelfvertrouwen terugwin nen". Hopend, dat dit al een beetje hei geval is, gaan zijn gedachten voor de wedstrijd van aanstaande zater dag uit naar ten minste een gelijk spel en wanneer een ploeg als De Merino's vanaf het beginsignaal de vereiste inzet zal weten op te bren gen, is dit zeker een haalbaar resul taat. Het is een mooie herfstdag nu ik dit praatje" neerschrijf. Juist op zo'n mooie dag komt het „scheiden" bij mij op. Ongetwijfeld zullen vele le zers en lezeressen diezelfde ge waarwordingen opdoen, vooral zij die met mij zo vaak gelegenheid hadden om het onafgebroken ko men en gaan van de verschillende vormen en het plantenrijk op te merken. De dagen worden aanmerkelijk kor ter, en we hebben het vooruitzicht met storm en regen te worden be deeld. Oktober geeft vaak al boos weer te zien en te voelen, het is een maand voor verliefden. Hij omvat alle seizoenen; zonnige dagen, ver hullende mist, stormen waar men tegenop moet tornen, alles weer schoonspoelende regen en vorst die in de morgenstond de wereld wit maakt. Langzaam, maar zeker zal het leven der bladeren ten onder gaan. De natuur zal insluimeren. Er zijn volop merkbare tekenen, die erop wijzen, dat de herfst reeds een eind op weg is. Om ons hen aanschou wen we een kleur- en vlammenspel zoals alleen Vriend herfst ons schenken kan. Ieder seizoen heeft zijn eigen bekoring, dat geldt ook voor het herfstgetij. Een mooie jaargetij, wat de natuur betreft Nog enkele weken en alles om ons heen sterft en verkwijnt „Daar is een tijd van komen, daar is een tijd van gaan". Als liefhebbers van bloemen en planten zijn we waakzaam en werk zaam. Verschillende hoekjes in de tuin zijn leeggekomen. We laten de boel maar niet zo liggen, doch rui men alles nog eens netjes op. Ook het onkruid moet nog eens uitge roeid worden, laten we dat zijn gang gaan, dan is de tuin nog voor de winter weer helemaal groen. On kruid groeit lang door en dus gaan we op een mooie dag alles met schoffel en hark na, straks wordt de tuin modderig en wordt het wer ken moeilijker. De gevederde vriendjes zijn thans druk bezig, tussen de besdragende heesters. Wat past dat alles mooi bij elkaar! Hoe mooi steken de propjes witte bessen bij de zich nu al reeds prachtig verkleurde blade ren van de Kornoelje struiken af. Zij die besdragende heesters en strui ken in de tuin aanplantten, kunnen nu volop genieten van hun bessen- pracht. De volgende besdragende heesters wil ik nog noemen: Aucu- ba (rood-geel), Mahonia (blauw), Skimmia (rood), Vuurdoorn (rood-oranjerood), Botanische rozen staan te pronken met veelkleurige bottels, Cotoneasters, Sneewbessen etc. wedijveren met hun fraaie ge kleurde bessen, bij de Coniferen pronken de Taxus en de Juniperus met hun fraaie rode vruchtjes, etc. etc. In verschillende tuinen zien we hees ters staan die geen bekoring geven, al zijn deze dan ook vaak bedoeld als beschutting of camouflage, voor hetzelfde geld had men besdragen de heesters kunnen aanschaffen, die in de hetfst een fraai aanzien geven. Ruim die oude, nietszeggen de heesters op en plant er heesters voor in de plaats die én door fraaie bessenpracht én door hun kleurrij ke bladeren het geheel in een kleu- rensymphonie omtoveren. Ik raad u met klem aan: ga eens een kijkje nemen in een of andere kwekerij. Daar kan men ter plaatse de bes senpracht bewonderen en de keuze maken uit diverse soorten, doen! Weet: van uitstel komt afstel en 't volgend jaar zit u nog met die oude nietszeggende heesters. Het uitge geven geld brengt hoge rente op! In de maand oktober gaan we de vio len, vergeet-mij-niet, muurbloemen, duizendschonen, meizonnetjes en al de tweejarige planten op de plaats van hun bestemming uitplanten. Neem de plantjes op met een kluit je grond, ze groeien dan direct door en lijden niet van de verplan ting. Plant tussen inolen of ver geet-mij-niet tulpenbollen. Men kan dan rekenen op een prachtig geheel n het voorjaar, bloeiende tulpen met als onderbeplanting de bloeien de vergeet-mij-niet of violen. Plant niet te veel tulpen tussen de plan- jes. Ik raad u zulk een combinatie beplanting sterk aan, het is werke lijk mooi. De vogels zijn verzot op de fraaie en voor hen delicatesse zijnde bessen van de Vuurdoorn. Om hen te we ren spant men zwart garen voor de heester heen en de vogels stichtten geen onheil. Bij aanraking van de draden schrikken ze en vliegen haastig weg. Een goed middel te gen de vogels is ook het spannen van een net over of voor de struik heen. Men kan zo'n net al goedkoop aanschaffen. Antwoord aan mevrouw H. t. M: Het doet mij goed te horen, dat u het advies betreffende de „Kerstster" heeft opgevolgd en dat u er zo'n succes mee heeft verkregen. Breng de plant nu naar binnen, voorlopig in een onverwarmde kamer, geeft haar een plaatsje in het volle licht, voor het raam. Zorg dat de plant geregeld besproeid wordt met lauw water, want de plant is niet bestand tegen droge kamerlucht. Zorg dus voor een vochtige atmosfeer en on getwijfeld zal ze omstreeks kerst mis, uw kamer met de rode schut bladeren sieren. Antwoord aan mevrouw C. J. v. d. K: Uw kamer-azalea moet u zo koel mogelijk zetten in het volle licht. Zorg, dat de potkluit goed vochtig blijft en sproei de bladeren twee maal per dag flink met nat lauw water. Dit bevordert de vorming en ontwikkeling van de bloemknoppen. De klacht over het afvallen der bla deren of het achterwege blijven van knopvorming is het gevolg van een te droge kamerlucht. Vandaar gere geld sproeieren en een koele stand plaats in het licht. Wanneer u aldus handelt kunt u op succes rekenen. E. J. GRIJSSEN- RHENEN. voor Voanondaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanan 3328 Nwo Veanandaalseweg 159 SCHERPENZEEL In het vereni gingsgebouw aan de Molenweg in Scherpenzeel houdt de Staatkundig Ge reformeerde Partij op 12 oktober aan vang half acht, een ledenvergadering. Op deze avond zal de heer A. Ros spre ken over het onderwerp „De staatkun digen en de cultuur". Ook zullen op deze vergadering kandidaten naar vo ren worden gebracht v/>or het lidmaat schap van de Tweede Kamer. RHENEN Tijdens de binnenkort te houden jaarlijkse algemene ledenverga dering van de schaakclub „Rhenen" zal moeten worden voorzien In de vaeature van voorzitter, aangezien de heer F. Meijer zich niet meer herkiesbaar heef! gesteld. Het bestuur stelt voor in zijn plaats te kiezen de heer J. H. v.d. Berg. De heer J. Verwoert, die in het be stuur de functie bekleedt van wed strijdleider is wel herkiesbaar. Twee andere leden van het bestuur, te weten de heren S. van Dijk en Notermans, dia weliswaar niet periodiek aftredend zijn, hebben door tijdgebrek voor hun func tie bedankt. Voor deze opengevallen plaatsen stelt het bestuur als kandida ten de heren C. P. de Joode en J. F. Meijer. De schaakclub gaat deze winter spe len in de tweede klasse A van de Oos telijke Schaakbond. Tegenstanders zul len zijn: Caissa 1, Wageningen; S.V, Wageningen 3, Wageningen; Ooster- beekse Schaakvereniging, Oosterbeekj A.S.G. 3, Apeldoorn; Koningsloper, Arnhem; Brummense S.C. 1, Brummen en Theothorne 1, Dieren. In het afgelopen verenigingsjaar be zette de heer M. ter Haar de eersto plaats in de Osbo-competitie en de heer J. H. v.d. Berg werd kampioen van de onderlinge club-competitie. De heer Van den Berg leverde de opmerkelijke prestatie door van de 22 wedstrijden negentien partijen te winnen. VEENENDAAL Mr. P. J. Ver dam, sedert medio maart van dit jaar Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, heeft zich be reid verklaard de functie van ere voorzitter van het Kruisbestuur Utrecht van het Nederiandsche Roode Kruis op zich te nemen. Mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg legde deze functie neer toen hij in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd aftrad als Commissaris der Koningin. Mr. Verdam zal op een speciale kringvergadering, die 12 oktober a.s. om acht uur in hotel Boslust aan de Boslaan in Zeist zal worden gehou den, tot erevoorzitter worden be noemd. Irtt heb belangstelling voor de doekcontroleurs, -snijdersfunctie e'^^ V 8—>0 I I I Veenendaal (Samenwerkend met o.a. WESTPOINT-Pep Verenigde Staten en English Calico Ltd. End

De Vallei | 1970 | | pagina 4