Nu nog slechts tijd en ruimte voor 8 jaar: Onzekerheid over bestemming van 't Luxor-theater )i fj HORLOGERIE 7/ VAN MANEN Water van vijver wordt nog onderzocht KERKDIENSTEN Het Hoogeland collecteert C.P.B. houdt vergadering Concert bij jubileum Vrouw gewond bij aanrijding Meer service van PTT CHEVROLET Belt u dan «ven a.u.b. 0 p E L (zwakker) ZKC SKF contra 10550 v"'730 11079 Burgerlijke Stand Hoeksteen Winterwerk Nieuw Suggestie Benoeming Ruilen Abortus Zusters Gift Project Stilte Gezinsdienst Catechese Armoedig Telling VAN WOUT BLAUWKOUS V.A.B. KIRPESTEIN ^EENENDAAL De ruim vijf hectare grote Algemene Begraafplaats aan de Munnikkenweg in Veenendaal wordt uitgebreid. Het ligt in de bedoeling het bestaande terrein te verdubbelen. WMF r\ SOLA elite Korfbal GEÏNTERESSEERD CULTIVEREN Laimböck handschoenen de mooiste VAN DEN BOSCH I Pkort jeugd van de gemeente heeft gericht schrijft er bij „In je achterhoofd spookt het beeld van armoedige ker- jes in zedingsgebieden en je denkt stiekum: kunnen ze daar die 2000 gulden niet beter gebruiken? ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 9 OKTOBER 1970 In Dragonder-noord gaat er iets gebeuren op het gebied van de huis vesting. Let wel: in het noordelijke stuk van de Dragonder-wijk. Het me rendeelvan degenen, die straks van het regiment van de zuidelijke Dra gonders deel uit zullen maken moe ten nog genoegen nemen met een woon vak je dat over hun hoofden heen in opdracht van het hoofdkwar tier door niet geëngageerde bouwhe ren is uitgedacht. In Dragonderd-zuid wordt het nog bankstelletje voor en eethoek achter of voor wie origineel wil zijn een opstelling van het meubilair in omgekeerde vorm, maar de recruten van de noordelijke Dragonders zullen nog 'es wat anders beleven. Voordat daar de eerste palen van het woongerief in het veen worden ge mept gaat het hoofdkwartier een on derzoek instellen naar de gewenste woningdifferentiatie. Met andere woorden: er zal rekening worden ge houden met de wensen van de aspi rant-Dragonders Ho, ho niet te hard van stapel lopen. Ik zie u al in gedachten het vragenfor- muliertje invullen: „S.v.p. een eenge zinshuis met een schuurtje (zo moge lijk garage), een klein stukje tuin, dat net groot genoeg is om een zandbak, een parasol, een paar klapstoelen en een klaptafeltje in te plaatsen, maar dat ook weer niet te veel van de vrije zaterdag moet vergen, alles tegen een huurtje van hoogit vijfenveer tig gulden in de week, incluis ceevee en exclusief de mogelijkheid tot in kijk van eventuele overburen". Zo gemakkelijk zullen de papieren vanzelfsprekend niet komen te liggen. Het zal wel zo worden Althans voor de meesten dat u in alle vrij moedigheid al uw wensen aan het enquêteformulier mag toevertrouwen als deze wensen maar in een etage- woning ordinair gezegd: in een flat te realiseren zijn. Ik kan me na melijk niet voorstellen, dat de storm achtige ontwikkeling van onze woonplaats zich met ingang van de Dragonder-zuid ineens in een andere dan verticale richting zou bewegen. Reken d'r maar op dat u met uw huisraad de hoogte in moet en misschien gaat dit regelrecht tegen uw belangrijkste woonwens in en ligt daarmee uw hele wensdroom reeds in duigen. Maar, ncuhter en zakelijk blijvend zult u hettoch met meeens moeten zijn, dat er in het wonen boven de aard korst ook vele variaties mogelijk zijn. Om te beginnen met het meest-nood- zakelijk vertrek. Er is keus tussen een stortbak binnen en buiten hand bereik. Op zithoogte met een druk knop of buiten handbereik met zelfs twee mogelijkheden tot lozing: een trekker aan een koordje of een meer progressieve schuif-pijp. De keuze uit brillen in vele pasteltinten wordt nog buiten beschouwing gelaten. U zult van te voren uw voorkeur mis schien kunnen uitspreken voor een geruisloze aanjager van de verwar ming, niet-lekkende daken en tocht- dichte raamsponningen, waardoor het in het leven roepen van een zoge naamde wijk- of belangengemeen schap overbodig wordt en u een gul den vijftig per maand voor recreatie ve doeleinden kunt voteren. Dit houdt voorts nog in dat er niet door een wijkbestuur aan uw apatisch in gestelde hoofd worden gezanikt dat u meer activiteiten moet ontplooien. Honden en katten kunnen bij voorbaat als ongewenst ongedierte worden uit gesloten. Mensen die tegen de door de meerderheid aangegeven draad ingaan en wel zo'n mormeldier in het leven willen houden, kunnen tezamen op één blok worden opgehokt. Hetzelfde zou kunnen gelden voor lieden die per se kinderen wensen. De hele zaak moet er op gericht zijn, dat de individuele mens zich zoveel mogelijk kan ontwikkelen, maar dan in een groter kader van mensen die precies hetzelfde denken. Gezinnen met kinderen bij mekaar, op één eta ge, allemaal op hetzelfde avondje uit en één oppas neemt een complete ga lerij voor z'n rekening. Wie als links handige gekozen heeft voor linkse knopjes voelt zich bij een rechts-ge- oriënteerde buurman niet op z'n ge mak. Dus alle linksen en rechtsen bij mekaar. Voor m'n oppervlakkige patiënten: dit was een grapje. Ik hoop dat het on derzoek ernst gaat worden. Wout Blauwkous ADVERTENTIE ▼EISENDAAI errY-MOTOBA EDI C7 VEENENDAAL Ten bate van het verzorglngs-, opvoedings- en reclasse- ringswerk van de Stichting „Het Hoog land" wordt in Veenendaal van 12 tot 17 oktober een collecte gehouden. Behalve voor het werk in de vijf in richtingen en de vier tehuizen waarin per jaar honderden mensen worden verpleegd, wordt dit jaar sociale aan dacht gevraagd voor de nieuwe ver pleeginrichting „Hullenoord" in Beek bergen. Door deze uitbreiding kunnen 180 patiënten meer worden verpleegd. In Huilenoord worden relatiegestoor- de lichamelijk en geestelijk gehandi capten, die in geriatisch-psychiatri- sche zin hulp nodig hebben, ter verple ging en behandeling opgenomen. On danks de financiële steun van de over heid, heeft de stichting geldzorgen. Kerkhof aan uitbreiding toe (Van een onzer verslaggevers) Jaren geleden heeft men de ideeën voor een uitbreiding van het kerkhof al bestudeerd, omdat de gemeente Veenendaal werd geconfronteerd met gebrek aan -ruimte op de begraafplaats. In de nota van aanbieding voor '71 hebben B. en W. dan ook een investering gepland voor uitbreiding van het bestaande territorium. Hoewel de definitieve plannen nog niet z(jn gemaakt bjj de gemeente is het ze ker dat de begraafplaats aan de achterzijde of aan de oostkant b(j het Luxor- theater wordt uitgebreid. De plannen moeten op korte termijn rond zijn, want de investering wordt reeds in het jaar '71 gedaan. De gemeente Veenendaal heeft een verdubbeling van de bestaande ruimte verkozen boven een tweede kerkhof. „Het nadeel van het aanleggen van een tweede begraafplaats is dat je er een stuk natuur of fraai recreatiegebied aan moet opofferen", vertelde gister middag de heer J. van Offeren, voor lichtingsambtenaar van de Gemeente „en bovendien werk je dan met dubbel personeel, een dubbele outillage en daardoor dubbel geld, want je moet in zo'n geval minstens vijftig jaar de kerkhoven naast elkaar open te hou den, omdat de begraafplaats aan de Munnikenweg nog niet „vol" is en je ADVERTENTIE en staal plee' m'- HOOGSTRAAT 28 ■en staal m/// VEENENDAAL VEENENDAAL Hoewel tot dusver aangenomen is, dat zuurstofgebrek de oorzaak is geweest van de vissterfte deze week in een vijver van het Schrij verspark, zal een nader onderzoek nog uitsluitsel moeten geven. Een monster van het water is door de politie opge stuurd naar het gerechtelijk laborato rium. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat de vissen vergif tigd zijn. Onlangs zijn namelijk de ga zons rondom de vijver bespoten met een onkruidvernietigend middel, dat mogelijk ook in het water terecht is gekomen. VEENENDAAL Het eerste twaalf tal van korfbalvereniging SKF speelt morgen de moeilijke uitwedstrijd tegen ZKC. De gastheren schijnen dit seizoen een minder sterke ploeg te hebben dan vorig jaar en daarvan moeten de SKF-ers kunnen profiteren door min stens een draw te behalen. SKF 2 komt om vier uur in een thuiswedstrijd uit tegen Meeuwen 1, een formatie die evenals De Veenen- daalse ploeg nog ongeslagen is. Gezien het thuisvoordeel moet SKF een be scheiden overwinning kunnen behalen. Het korfbalprogramma vermeldt ver der de volgende matches: SKF 3 He- mur-Enge 1 (14.15 uur); Hurry-Up 1 SKF 4; jun. SKF 1 Meeuwen I; SKF 2 is vrok. Jeugd: Amersfoort A AKF A; Woudenberg A SKF B; He- mur-Enge B SKF C. VEENENDAAL De Veenendaalse afdeling van de Chr. Plattelandsvrou wen Bond houdt woensdag 14 oktober een vergadering in hotel De Koren beurs aan de Markt. Spreekster is me vrouw Rijnders, met het onderwerp: foundationkoffer. De bijeenkomst be gint om kwart over acht. BENNEKOM De in 1945 opgerichte Christelijke Oratoriumvereniging „Ben- nekom" geeft op 15 december een jubi leumconcert, waarin Handels „Messiah" ten gehore wordt gebracht, nog jarenlang begrafenissen hebt op het oude kerkhof (familiegraven)." Door de AB drastisch uit te breiden hoopt men volgens de heer Van Offeren nog één generatie vooruit te kunnen. Op het bestaande kerkhof zou Vee nendaal nog zeven a acht jaar zijn do den kunnen begraven. Rond de AB heeft de gemeente reeds grond in haar bezit. Men wil aan de zuid- of aan de oostzijde van de be graafplaats gaan uitbreiden. Enige tjjd geleden deelde de heer Franke jr. in Velp, de makelaar die in opdracht van de familie Westland bezig is met de verkoop van het Luxor-theater, mee dat de gemeente geïnteresseerd is in de aankoop van het theater plus terreinen (prijs f 150.000,red.), doch de voor lichtingsambtenaar kon dat niet bevesti gen. Volgens de makelaar zou de gemeen te van de verbouwde bioscoopzaal een nieuwe toegang tot de AB willen maken of eventueel willen verbouwen tot een aula. De zegsman van de gemeente meent echter dat er pertinent geen sprake van is, dat het gebouw zal wor den gebruikt bij een eventuele aankoop door de gemeente. Wat de bestemming eventueel wel zal worden kon de heer Van Offeren niet zeggen. „De gemeente gaat in eik geval zo fors mogelijk uitbreiden, uiteraard reke ning houdend met de noodzakelijke be grenzingen (o.a. wegen, red.)", aldus de heer Van Offeren. Het nieuwe terrein voor Veenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanen 3328 Nwo Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL Op het kruispunt Hoofdstraat-Hoogstraat werd woens dagavond de Veenendaalse mevrouw J. T. B. op haar fiets aangereden door de automobilist W. A. V. uit Zeist. De vrouw liep beenletsel op en werd met een taxi naar huis gebracht. De auto was licht beschadigd. wordt in zijn geheel opgehoogd. De gemeente Veenendaal heeft Gede puteerde Staten gevraagd om onthef fing van de bepalingen dat een kerkhof milimaal 50 meter buiten de bebouwde kom moet liggen en niet binnen een straal van 2*4 kilometer vanaf een waterwingebied De begraafplaats-nieuwe-stijl voldoet aan geen van deze bepalingen. Ook over het karakter van de uit breiding is nog niet veel bekend. De gemeente zou het nieuwe terrein kunnen cultiveren als specifieke begraafplaats of men zou het gehele territorium onder handen moeten nemen door te gaan planten en paden aanleggen. Daardoor zou de Veenendaalse bevol king het terrein deccennia lang als wandelpark kunnen gebruiken terwijl de gemeente, als er weer ruimte nodig is voor graven, alleen maar het hek be hoeft te verplaatsten om een stuk van het „park" af te kanbbelen. Op korte termijn hoopt men de plannen voor de uitbreiding gereed te heebben. Volgens de voorlichtingsambtenaar zou de R.K. begraafplaats aan de Nieu- weweg ook in moeilijkheden komen met de ruimte en enkele jaren geleden reeds inft^meel aan de gemeente ge vraagd hebben om een afgebakend ter rein op de Algemene Begraafplaats. Gisteravond kon de zegsman van de R.K. Kerk hierover echter geen mede delingen doen. ADVERTENTIE Speciaalzaak in lederwaren HOOGSTRAAT 4 - 6 VEENENDAAL TELEFOON 11529 VEENENDAAL De PTT in Vee nendaal heeft haar service aan het pu bliek weer opgevoerd. Aan de Pal- mengrift werd dezer dagen een postze gelautomaat geplaatst en aan het San- denburg verscheen een brievenbus. VEENENDAAL Geboren: Jannetje Gijsberta, d.v. E. van de Haar en N. Uit de Bosch; Edwin Jan, z.v. J. de Haan en W. Bouw; Marina, d.v. A. van Koo- ten en H. de Haas; Jan Willem, z.v. J. van den Berg en C. P. C. Aartse; Hein tje, z.v. H. Ruijs en G. Ruitenberg; Jan- ne Jacoba, d.v. J. van Geest en J. La- ros; Petronella, Wilhelmina Maria, d.v. H. A. R. van den Hurk en P. H. A. M. Scheerder; Elsje, d.v. C. A. Heij en C. Hensen; Hendrik Paul, z.v. P. van Eldik en H. Geurtsen. Ondertrouwd: G. Diepeveen en P. H. Klomp; H. B. Spiek en J. Oskam; J. W. Appeldoorn en A. E. Diepeveen. Getrouwd: J. Th. Krijnsen en R. M. Wiersma (leeuwarden); R. J. E. Heij- mans (Amerongen) en W. J. van Schaick; te Renswoude: B. van de Haar en P. van de Bovenkamp (Renswoude); te Leeuwarden: J. van Dolderen en R. Tolsma (Leeuwarden); R. Veenendaal en H. B. van Manen; A. G. van Egdom (Woudenberg) en A. Versteeg; A. D. van den Dikkenberg (Ede)en W. van de Bovenkamp. Overleden: M. J. van den Brink (geb. 5-8-'70); J. H. den Hengst (79) e.v. S. van der Jagt; M. E. Mentgeert, (82), wed. v. Franke; E. van de Weerd (74), e.v. G. van der Poel; C. van Leeu- (67), e.v. G. van der Poel; C. van Leeu wen (74), e.v. H. Vink. Ned. Herv. kerk: Oude kerk: 9.30 uur ds. Jongerden; 17.00 uur ds. Noordergraaf te Ede. Julianakerk: 9.30 uur kand. De Groot te Zeist; 17 00 uur ds. Wisgerhof. Vredeskerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. Vroegindeweij; 17.00 uur kand. De Groot. Sionskerk: 9.30 uur kand. Boer van Oegstgeest; 17.00 uur ds. Jongerden. Poortkerk: 10.30 uur ds. Wisgerhof; 18.30 uur ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum: 9.00 uur ds. Wisger hof. Veeneind: 14 oktober, 19.30 uur ds. Ha ring (Nieuwland). Dijkstraat: 14.45 uur de heer Meijer. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur drs. Veelenturf te Amsterdam; 17.30 uur ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Brugkerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. Ferwerda; 17.00 uur ds. Blanken. Petrakerk: 9.30 uur ds. Blanken; 17.00 uur ds. Ferwerda. Geref.kerk (vrijgemaakt): Poortkerk 9.00 uur en, l^.>uur ds. Pool. Chr. geref. kerk: Bethelkerk 9.30 uur ds. Biesma; 17.00 uur ds. Biesma. Pniëlkerk: 9.30 uur ds. Brons; 17.00 uur ds. Brons. Geref.Gem. (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur ds. Wink. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mevr. Schol ten-van Itterson te Driebergen. R.-K. Kerk: Salvatorkerk zaterdag 18.45 uur en zon dag 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis Wil- librorduskerk 10.00 uur H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligingssa menkomst en 19.30 uur Verlossingssa menkomst. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 17.00 uur stud. J. Koster. Ierseke. Jehovah's Getuigen: NVV-gebouw Tuin de gereformeerde kerk en de her vormde gemeente Sola Fide. Zij duurt van half acht tot acht uur. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Leersum komt over 1969 10.000 gulden tekort, voornamelijk veroorzaakt door het aanbrengen van centrale verwarming in de pasto rie en stoffering en de aanschaf van stoelen in de kerk. van dit immense gazon met toebeho ren kost 2000 gulden per jaar, een uitgaaf die de kerk zich eigenlijk niet kan veroorloven. Ds. Th. Fer- rwr 1 werda die de oproep speciaal tot de Het winterwerk van de rk-kerk, de gereformeerde kerk en de her vormde gemeente Sola Fide te Vee nendaal wordt a.s. zondag voortgezet met diensten over het onderwerp „Vrede ook een opdracht voor u". In Sola Fide om 10 uur en in de Salvatorkerk om 11 uur preekt drs. F. P. Veelenturf. In Sola Fide wordt de liturgie verzorgd door ds. G. C. Vijzelaar en in de Salvator door kapelaan Th. Escher. In de ge reformeerde Petrakerk preekt om 9.30 ds. W. Blanken. De gespreks- kringen komen dinsdagavond as. bij elkaar. Deputanten van de chr. geref. ker ken zijn vóór gebruik van de nieuwe psalmberijming. Zij hebben de gene rale synode van deze kerken ge schreven dat zij de nieuwe berij ming niet volmaakt vinden, maar beter dan de oude en daarom be trouwbaar en bruikbaar. Imiddels is bekend, dat de gereformeerde bond in de hervormde kerk afwij zend heeft geadviseerd en dat de ge reformeerde gemeenten ook voor de oude berijming zijn. De vrijgemaak te gereformeerde kerken zijn nog aan het onderzoeken. zal een stukje werk omvatten van het christelijk instituut in Zuid- Afrika, nl. de advisering van de vrouwenorganisaties van de inlandse onafhankelijke Bantoekerken. Beslo ten werd om voor dit doel de avond- maalscollecten te bestemmen. De hulpprediker van de hervorm de gemeente te Overberg, de heer S. Andringa, geeft godsdienstonderwijs op de openbare lagere scholen in Rhenen. Blijkens het verslag van de laatstgehouden kerkeraadsvergade- ring van de hervormde gemeente zijn er goede berichten over dit onderwijs, dat aan 300 kinderen wordt gegeven. Leerkrachten en ouders geven veel medewerking. Een suggestie van de godsdienstonderwijzer met deze kin deren een speciale dienst te houden zal worden bekeken door de kerke- raad. Tot lid van de commissie van be heer van de gereformeerde kerk te L eersum is benoemd de heer J. H. L. Stijn. Voor de avonddiensten op de eer ste zondag van elke maand in 1971 in de hervormde kerk te Leersum zullen twaalf predikanten worden aangezocht die behoren tot de gere formeerde bond dan wel van reehts-confessionele origine zijn. xI het tweede wijkcentrum van de Ik PI1 h|fi hervormde gemeente te Veenendaal in de woonwijk Engelenburg zal „De Hoeksteen" heten. Dit ge bouw het eerste centrum in het Prins Willem-Alexander dat „De Ontmoeting" is gedoopt is inmid dels in gebruik zal half november klaar zijn.. Bij de hervormde gemeente te Veenendaal kwam een gift binnen van 1000 gulden. Naast een ouderling en een diaken zullen in elke wijk van de gerefor meerde kerk te Leersum twee be- zoekzusters gaan werken. De kerke- raad hoopt dit binnenkort te kunnen realiseren. In het kader van het werelddiako- naat heeft de hervormde diakonie van Rhenen een project aange vraagd, wat zij met behulp van de gemeente wil steunen. Het project In de gereformeerde Petrakerk is de zaterdagse avondstilte weer be gonnen; de eerste zaterdag van elke maand, behalve in de maanden de cember en januari op de tweede za terdag. De avondstilte gaat uit van De hervormde kerkeraad te Leer sum heeft de raad van de plaatselij ke gereformeerde kerk voorgesteld om in 1971 tweemaal van „predikant te ruilen". Zondag 18 oktober wordt in de hervormde kerk te Leersum een ge zinsdienst gehouden. 22 oktober is er een gemeenteavond rond het thema „gezond zijn, ziek zijn". Twintig deelnemers hebben zich opgegeven voor de cursus volwasse nencatechese Veenendaal/Ede van de rk kerk. Dit aantal is voldoende om de cursus in Veenendaal te laten doorgaan. Morgenavond concerteert Piet van Egmond op het orgel van de chr. geref. Pniëlkerk aan de Hoofdstraat. Op het programma staan o.m.wer- ken van Handel, Mendelssohn, Bar- tholdy.Franck en de Wolf. Het con cert wordt beslotendat hoort nu eenmaal bij Piet van Egmond mei een improvisatie. ARMOEDIG De commissie van beheer van de gereformeerde kerk te Veenendaal vraagt vrijwilligers om de tuin rond de Petrakerk te on derhouden. Regelmatig bijhouden De hervormde jeugdraad heeft de mogelijkheid om mee te doen aan discussie-avonden voor jongeren wat uitgebreid. In het vorige wintersei zoen werden deze avonden alleen voor de studerende jeugd belegd. Nu kunnenalle jongens en meisjes bo ven 16 jaar eraan deelnemen. Mor genavond is de eerste bijeenkomst. Dokter J. Schilperoort zal een inlei ding houden over het plegen van abortus. De plaats van samenkomst is het bejaardencentrum „De Enge lenburg". De volgende jeugddiscus- sie-avond is op 14 november. De ge- dachtenwisseling zal dan gaan over „Kerk en revolutie" en worden inge leid door de oud-Veenendaler, ds. Joh. van de Bank, thans leraar godsdienst te Ede. Op de laatste zondag van septem ber werden in alle rk-kerken in Ne derland de kerkgangers geteld. In beide Venendaalse kerken kwamen bijna 600 mensen. De collecte opbrengst was bijna twee kwartjes per persoon. Volgens het kerkbe stuur is het nodig dat in ieder geval alle volwassenen een gulden offeren om een gemiddelde van twee kwar tjes te halen. Ds A. Terlouw, industriepredikant in Veenendaal, is opgenomen in het Radboudziekenhuis in Nijmegen. De heer Terlouw onderging gisteren een operatie. straat, zondag 9.30 uur openb. lezing, 10.30 uur Wachttorenstudie; dinsdag 19.30 uur Theoc. school, 20.30 uur dienstvergadering. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk: 9 uur geen dienst. Geref. Kerk: 10 en 17 uur ds. J. Gold- schmeding (H.A.). Oud Ger. Gem.: 10 en 18 uur leesdienst Dinsdag: 19 uur ds. Gebraad. Ger. Gem. (syn.): 10 en 18.30 uur student v. d. Berg (Gouda). Oud Ger. Gem. (Achterberg): 16 okto ber: 19 uur dhr. Schinkelshoek (Kam pen). Ger. Gem. in Ned: 10 en 17.30 uur lees dienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. H. J. Mulder Jzn. (Wageningen). AMERONGEN N.H. Kerk: 10 uur ds. J. van Noort; 18.30 uur ds. Kaastra. De Uithof: 10 uur Jeugdkapel. Ger. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. A. M. de Hoogh. N^d. Prot, Bond: 1$.30 uur ds. J. van ,de Guchte (Wageningen). OVERBERG N.H. Kerk: 10 uur ds. G. Kaastra; 18.30 uur ds. J. van Noort. Oud Ger. Gem.: 10 en 18.30 uur lees dienst. Woensdag 14 oktober: 19.30 uur ds. P. J. Dorsman (Staphorst). LEERSUM N.H. Kerk: 10 uur ds. B. Koole (H.A.); 18.30 uur ds. B. Koole. Ger. Kerk: 10 uur ds. G. Lugtigheid (H.A.); 17 uur ds. Lugtigheid (H.A. en dankzegging). RENSWOUDE N.H. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. L. v. d. Peut. Ger. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. Jonkers (H.A.). R.K. Kerk: zaterdag 18.45 uur Eucharis tieviering in gebouw ger. Kerk. EDERVEEN N.H. Kerk: 9.30 uur ds. Veldman (Ben- nekom); 18.30 uur ds. Spilt (Ede). Ger. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 15 uur lees dienst. Dinsdag 13 oktober: 19 uur ds. A. Vermeer (Oosterland). EDE Oud Ger. Gem.: 10 en 19 uur ds. v. d. Poel. KESTEREN N.H. Kerk: 10 uur dhr. Kommers (Epe); 18.30 uur dhr. v. Oostende (Opheus- den). OPHEUSDEN N.H. Kerk: 10 en 18.30 uur ds. Muilwijk. Ger. Gem. (syn.): 10 en 18.30 uur ds. J. Karens. Ger. Gem. in Ned.: 10 en 18.30 uur ds. Van Beek. De dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op za terdag 10 oktober: S. T. Heij. Hoofd straat 26; zondag 11 oktober: H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, telefoon 12481. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Ver schoor wordt op 10 en 11 oktober waargenomen door G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, telef. 12529. WIJKVERPLEGING Zr. G. Vreenman, Grote Pekken 240, tel. 10360. Apotheek Zuider-apotheek. RHENEN Artsen zat.: dr. Rienstra. Herenstraat 63, tel. 2577; zond. dr. Stegeman, He renstraat 69. tel. 2315. AMERONGEN. ELST EN LEERSUM Arts: dr. v. d. Burg, Putakker 2, Leer sum, tel. 03434-1388 Wijkverpleging: Amerongen: zr. B. A. Renijl, Kon. Wilhelminaweg 67, Ame rongen, tel. 03434-1759 (tot zaterdag 12 uur, daarna zie Leersum). Leer sum: zr. A. van Rijsbergen, Kon. Ju- lianalaan 50, Leersum, tel. 03434-1428 (tot maandag 8 uur). RENSWOUDE. EDERVEEN EN DE KLOMP Arts Th. S. ter Velde, Oude Holleweg 4, Renswoude. tel. 08387-1450. Dierenarts: dr. Van Riessen, Dorpsstr. 18, Lunteren, tel. 08388-2557. OPHEUSDEN Arts: dr. Tromp, Dodewaard, telefoon 08885-213. Wijkverpleging: zr. Achterberg. Fazant straat 31, Opheusden, tel. 217. KESTEREN Arts: dr. Keur, Kesteren, tel. 08886- 201. Wijkverpleging: zr. Beverloo. wijkge- bouw Ommeren, tel. 03443-350. Tandartsen: Veenendaal en Rhenen, voor spoedgevallen bellen 08385-19049.

De Vallei | 1970 | | pagina 3