Dis. J. B. Griffioen (PPR -actiecentrum Mevr. Clous heeft geen progressieve mentaliteit... Na mevrouw Clous nog twee leden uit groep Afspraak gebroken Derde van Gelderse werklozen heel moeilijk te plaatsen Creatief brandhout Probleem van Candia: conditiegebrek Rode Kruis doet een beroep op sport jeugd van de Grebbest ad tmlykymyd Zetelroof VDC 1 ten onder tegen Amerongen Bouwstroom kan snel van start Meer aandacht voor aspeeten van beleid in provincie DCE bleef meester over Slagvaardig Bijna 50 mille voor machines in Amerongen SV „Arena" draaide warm D'66-PPR nu „zogenaamd buitenparlementair" Nieuw lid voor commissie NCVB Rhenen komt hijeen Kateekers onneembaar in eisen huis Salamanders dames naar Lochem SPREEKBUIS TERUGTREKKEN VERVALSING Dammen TAFELTENNIS SKF ontmoet sterk TSF 2 VOLLEYBAL dacht ikZ& Dammen VRIJDAG 9 OKTOBER 1970 T> HENEN „Toen ik dinsdagavond op de verklaring van mevrouw Clous, gedaan in de openbare gemeenteraadsvergadering, reageerde, heb ik be wust niets anders willen doen dan enkele punten uit de ge/.amenlijke verklaring van de werkgroep D"66/PPR en mevrouw Clous nog eens benadrukken". Dit iet gisteravond drs. J. B. Griffioen ,toen hij opnieuw op deze zaak terugkwam •n sprak namens het PPR-Actiecentrum Rhenen. RHENEN Mevrouw T. Ver- kroost. belast met de voorlichting over de activiteiten van de werk groep D'66/PPR deelde gisteravond mee. dat de beide opvolgers op de kandidatenlijst, voor de laatste ge meenteraadsverkiezingen, de heren W. J. M. v.d. Voort en D. J. Boven- schen, zich inmiddels hebben terug getrokken uit de werkgroep. Eerst genoemde kandidaat deed het al in een vroeger stadium de laatste kan didaat deed een paar dagen ge leden. „De heer v.d. Voort heeft ver klaard wanneer mevrouw Clous eventueel voor het raadslidmaat schap "zou bedanken hij voor 75 pet. kon -meedelen de dan terbeschik- kin-g komende zetel niet te zullen aanvarden. Kandidaat v.d. Voort staat als nummer twee op de lijst. Nu hebben we bovendien gehoord, dat de heer v.d. Voort zich ook heeft laten uitschrijven als lid van de PPR. Naar mijn mening wordt de kans dan nihil als hij ooit geroepen mocht worden om mevrouw Clous op te volgen," aldus mevrouw Ver- kroost, die er onmiddellijk aan toe voegde dat hem wettelijk niets in de weg staat om toch een eventueel raadslidmaatschap te aanvaarden, alhoewel zij dat op z'n zachtst uitge drukt onbehoorlijk zou vinden en ondemocratisch. De heer v.d. Voort kon zich niet verenigen met het 'standpunt, dat een raadslid spreekbuis moet zijn van de werkgroep. Letterlijk zou hij gezegd hebben dat hij er niet voor voelde eventueel als marionet te moeten gaan optreden. De derde kandidaat van de lijst kon zich evenmin met de geschetste gedachtengang verenigen. maar heeft pas enige dagen geleden zich teruggetrokken uit de werkgroep. Kandidaat Bovenschen maakte deel uit van de groep als lid van D'66. Volgens mevrouw Verkroost heeft hij zich opgesteld achter mevrouw Clous. „Met mevrouw Clous meegere kend zijn er nu drie leden uit de werkgroep verdwenen. Dat zijn pre cies de ouderen. Strikt genomen zouden zij zich alle drie moeten la ten schrappen van de kandidaten lijst voor de gemeenteraad. In feite zit je m de raad en sta je op de lijst met een groep kiezers achter je. Komt het tot een breuk, dan moet je daarvan de consequenties aanvaar den en je geheel en al terugtrekken. De werkgroep heeft nu geen verte genwoordiging meer in de raad en zal die al evenmin hebben als ooit nummer 2 of 3 van de kandidaten lijst nog eens een benoeming aan neemt. Maar toch zetten wij ons werk voort", aldus mevrouw Verkroost. „We zullen nog actiever worden dan we al waren op het politieke vlak. We doen het dan weliswaar zogenaamd buiten-parlementair, maar naar we hopen nog positiever dan dat voorheen het geval was". ..De afspraak was", aldus de heer Griffioen, „dat buiten de verklaring verder géén commentaar zou worden gegeven. Mevrouw Clous heeft zich hieraan niet gehouden en in „De Val lei" van woensdag tóch commentaar gegeven, dat buiten de gezamenlijke verklaring valt. Ik voel me daarom verplicht enkele opmerkingen van me vrouw Clous in het juiste licht te plaat sen". De opmerking van mevrouw Clous, dat de werkgroep haar gekozen heeft, wetende dat er een generatieverschil was, is alleen juist als ze het over haar leeftijd heeft, maar daar staat tegen over. dat mevrouw Clous zich toen zodanig opstelde, dat het erop leek alsof er geestelijk geen generatieverschil was. Pas toen de ideeën, die ook mevrouw Clous zo mooi vond, in de praktijk ge bracht moesten worden, bleek dal iemand wèl met de mond progressieve ideeën kan belijden, maar dat het een progressieve mentaliteit eist om deze ideeën in de praktijk te gaan brengen. Mevrouw Clous heeft deze progres sieve mentaliteit niet. Ze begrijpt ook niet wat de ideeën van D'66/PPR in houden voor je persoonlijke houding tegenover samenleving en politiek." AMERONGEN Op vrij korte termijn kan Amerongen een begin maken met zijn derde boouwstroom. Gebouwd wordt in het gebied dat ten zuiden en ten westen wordt begrensd door de Boslaan en de Burg. Spruijtlaan. Om de bouw van de woningen planologisch te kunnen legaliseren willen B. en W. een bouwvergunning verlenen. Voor dit ge bied moet wel een voorbereidingsbesluit worden genomen, dat dan ook op 12 oktober aan de orde komt in de ge meenteraad. UTRECHT De nieuwe procedure van de provinciale begrotingsbehande ling kan ertoe leiden, dat in de verga dering van provinciale staten de aan dacht zich volledig richt op beleidsas pecten, aldus Gedeputeerde Staten in hun antwoord op vragen van de D'66-fractie. De fractie heeft aangedrongen op een proef met een gespreide presentatie van de beleidsnota's ter bespreking in de statenvergadering. Aan het provinciale bestuursbeleid behoort een per gebied voortschrijdende meerjarenplanning ten grondslag te liggen, zo stelde men. en daarmee kunnen GS zich volledig verenigen. GS zeggen verder: „In de meeste ge vallen zal het echter niet mogelijk zijn beleidslijnen voor de toekomst te trek ken, zohder dat men inzicht heeft in de financiële consequenties. GS zijn bereid in bepaalde gevallen, maar dan los van de begrotingsbehan deling, de staten afzonderlijke nota's over bepaalde facetten van het pron- vinciale beleid aan te bieden. Voor de naaste toekomst wordt gestreefd naar een meerjarenplan voor de openlucht creatie, een nota omtrent de functionale decentralisatie binnen het provinciale bestuur, en een rapport omtrent te be stuurlijke organisatie. De opmerking, dat mevrouw Clous ook dank zij de stemmen van een oudere generatie in de raad is gekomen, slaat volgens de heer Griffioen nergens op. „Wanneer mevrouw Clous spreekt over „haar kiezers", dan begaat zij ge schiedvervalsing, als zq doet alsof al die kiezers, die haar in de raad gehol pen hebben, héér kiezers zijn," aldus drs. Griffioen. „De grote meerderheid van de kiezers, die immers mevrouw Clous nauwelijks kenden, heeft op D'66 PPR gestemd en niet op mevrouw Clous persoonlijk. En als mevrouw Clous een alibi wil zoeken om als persoon te blijven zitten, nadat ze als vertegen woordigster van D'66/PPR is gekozen, dan zal ze een beter alibi moeten be denken. Formeel behoeft overigens me vrouw Clous niets te bedenken, want juridisch kén ze gewoon blijven zitten." De heer Griffioen verklaarde verder zich moeilijk te kunnen indenken, hoe mevrouw Clous zich een D'66-er in hart en nieren kan noemen, nadat gebleken is, dat juist D'66 zich volledig stelt ach ter de twee punten, waarop volgens haar de breuk berust. „Mevrouw Clous heeft namelijk achter de rug van de werkgroep om de regio nale organisatie van D'66 in kennis ge steld van de besluiten van de werkgroep D'66/PPR en hierover haar oordeel ge vraagd. De regionale organisatie vond in grote meerderheid, dat in ieder geval binnen D'66 deze punten geen moeilijk heid zouden moeten vormen en stelde zich dus daarmee achter de werkgroep," aldus de heer Griffioen. ARNHEM Voor een derde van de werklozen in Gelderland is de kans via het arbeidsbureau weer aan de slag te EDERVEEN Deze week speelde DCE II in het tiroenekruisgebouw de eerste wedstrijd in de Bondseompetitie en wel tegen Slagvaardig II uit Wamel. De Ederveners kwamen verrassend goed voor de dag en wonnen met 137. Bij DCE verloor alleen M. Hevel zijn partij de overigens wonnen of speelden remise. Het zag er eerst helemaal niet naar uit dat DCE zo'n grote zege zou gaan behalen maar de laatste partijen lever de voor DCE de volle winst op. De per soonlijke uitslagen waren als volgt: D. v. Heerdt F. v. Eist 1—1; G. v. Heerdt J. v. Kessel 2—0; W. Veld huizen D. Schoots 20; A. v. Hunnik R. Shegers 11; G. Hazeleger W. Nuy 1—1; J. SlotboomM. Zuidema 20; M Hevel J. Bouman 02; B. v. d. Ziel W. v. d. Wel 20; stand to taal: 115; reglementair 22; Eind stand 137. In de onderlinge competitie werden 5 partijen gespeeld B. v. Beek zorgde wel voor een verrassing door J. v. Heerden in een uitstekende partij in het eind spel door een betere positie te verslaan. De overige uitslagen waren als volgt: J. Boeve J. d. Koning 02; G. Vlas- tuin G. J. v. d. Dikkenberg 11; St. Vierwinden J. Treels 2—0; T. Mid delman H. Schoonhoven 20. Dinsdag speelt DCE I in Lunteren de competitie wedstrijd tegen DES II ter wijl de overige leden in het Groene- kruis gebouw voor de onderlinge com petitie spelen. AMERONGEN Het personeel van de gemeente Amerongen gaat zich in het nieuw steken. In de raadsvergade ring van 12 oktober wordt voorgesteld een vijftal nieuwe machines te kopen voor een bedrag van f 49.500, Het zijn een boekhoudmachine, een elektrische telmachine, een foto-kopieer apparaat. een offset-cyclostyle en een afwasmachine. De huidge apparatuur is versleten, verouderd, of voldoet niet meer aan de eisen. B. en W. hopen door de nieuwe machines o.m. de informatie verschaffing te kunnen opvoeren. komen klein; dat betekent dat de pro vincie op zijn minst elfhonderd man telt die lange tijd zonder werk zitten. Daar komt nog bij dat van de 880 man die in Gelderland op sociale werkplaat sen of werkvoorzieningsobjecten wer ken er 140 zonder meer nooit meer er gens anders terecht zullen kunnen. Ze zijn door het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening als „niet te bemid delen" uit de cijfers geschrapt. Het werkloosheidscijfer in Gelder land is daarmee gelijk gebleven aan dat van de vorige maand: tegenover de af- gevoerden staat een werkloosheidstoe name van 150 man (tot 3300 totaal) door het aflopen van het horeca-seizoen. Gelderland steekt daarmee met 1 pet. nog steeds gunstig af tegen het lande lijk gemiddelde van 1,2 pet. Daar staat tegenover dat van de 3300 Gelderse inwoners die geen werk heb ben er maar 750 makkelijk via de ar beidsbureaus weer aan een baas kun nen worden geholpen; voor zo ver de enorme vraag naar arbeidskrachten verminderde waren het voornamelijk de jongeren (410, dat is 80 pet. van de verminderde vraag) die konden worden geplaatst. De spanning op de arbeids markt duurt onverminderd voort. De werkgevers zoeken nog ruim tiendui zend man, of wel 3,1 pet. van de Gel derse mannelijke beroepsbevolking. Dat daarbij over het algemeen gekwalifi ceerd personeel nodig is blijkt wel uit het aantal gastarbeiders in de provin cie: ruim 6000. De werkloosheid onder de vrouwen steeg met 85 tot 1000. Boven het provinciaal gemiddelde zitten nog Nijmegen en Arnhem (1,5 pet), Doetinchem (1,2), en Ede (1,1). Het laagst liggen Harderwijk (0,4). Barne- veld (0.5) en Apeldoorn, Heerde, Win terswijk en Zaltbommel (allen 0.6 pet). AMERONGEN Burgemeester en wet houders van Amerongen stellen de ge meenteraad voor tot lid van de woning- adviescommissie te benoemen mevrouw J. J. v. d. Pol-Klop. Zij moet in de plaats komen van mevrouw G. W. v. d. Ham-Kamphuis, die zich niet herkies baar heeft gesteld. De overige leden en plaatsvervangende leden hebben geen bezwaar gemaakt tegen herbenoeming. Het zijn mevrouw G. van Lienden-Har- deman. en de heren C. A. van Klinken berg, W. van Eist, A. van Viegen, C. RHENEN Dinsdag 13 oktober gaat de afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond om kwart voor acht weer in gebouw „Irene" vergaderen. De heer Kranenburg uit Driebergen hoopt te spreken voor de dames over het on derwerp „Het negervraagstuk" Het bestuur laat weten, dat belang stellenden en nieuwe leden hartelijk welkom zijn. VEENENDAAL Zaterdag ontvangt de eerste uitgave van tafeltennisvereni ging SKF bezoek van het sterke TSF 2 uit Schiedam. Na de prachtige overwin ning van vorige week zal het nu wel wat moeilijker worden voor de Veenen- daler om beide punten te bemachtigen. Ook het 2de team speelt een thuis wedstrijd. Deze ploeg moet de strijd aanbinden met Golto uit Doesburg. Ge zien de huidige kracht van dit laatste team ligt een ruime overwinning voor de thuisclub in de lijn der verwachtin gen. RHENEN Het winterseizoen is voor de Rhenense atletiekclub SV „Arena" begonnen met de eerste pres tatieloop over 6 km te Baarn onder auspiciën van de Nederlandse Hart stichting. Voor de Rhenense atleten was het de eerste graadmeter voor hun con ditie in het bos. Ondanks de aanhoudende regen en het ontbreken van het wedstrijdele ment hebben ze zonder uitzondering geprobeerd een goede tijd te maken. Johan Verwoert liep de 6 km in onge veer 20 minuten. Peter Peters en trai ner Wim Sanders in 22 minuten. Frits van Werven en Aad Looyen lieten 24 minuten afdrukken en Driekus Verkerk 21 minuten, Sjaak Hoksbergen en Ria Berg liepen er 25 minuten over. Alle deelnemers waren na afloop te vreden en vol goede hoop voor het ko mende seizoen, speciaal voor de op 15 november te organiseren nationale cross op de Grebbeberg in Rhenen. Zondag 11 oktober loopt Sjaak Hoks bergen de 5 km-cross in Hoogland en Ria Berg komt daar uit op de 2 km. Zondag 18 oktober neemt de volledige groep deel aan de trimloop in Hilver sum, respectievelijk 6 en 12 km. „Arena" traint iedere dinsdag- en donderdagavond om 7 uur vanaf hotel paviljoen De Grebbeberg en op zondag- ochttend 9 uur op dezelfde plaats. LEERSUM Wie geen raad weet met afgebrande lucifers kan terecht bij de Leersummer J. van Veenen- daal. De houtjes beschouwt hij als waardevol materiaal dat onontbeer lijk is voor zijn hobby. Niet zonder trots toont hij zijn eerste grote werkstuk, waarin hij 21.000 lucifers verwerkte. Een boekenkastje, dat eerst voor de vuilniswagen was be stemd, bekleede hij met vuurstokjes, en hij was er vier maanden druk mee. Hij besteedde 420 uur aan zijn creatieve bezigheden, waartoe ook het doorzagen van 8000 houtjes be hoorde. Die helften had hij nodig om het patroon in de collage aan te brengen. De invalide Jacobus Veen endaal vindt zijn tijdrovende hobby aan trekkelijker dan niets doen, dat tot gruwelijke verveling leidt. Eerst be proefde hij z'n vaardigheid op klei nere voorwerpen, zoals een kistje, en toen kwam het grote werk. De hele buurt, in en om de Uit weg, hielp mee om de duizenden lu cifers te verzamelen. Ook uit het buitenland werden ze aangedragen. Dat waren de rode exemplaren die voor de afzetting werden ge bruikt. De heer Veenendaal heeft nu de smaak goed te pakken. Hij is van plan de hervormde kerk van Leer- sum na te bouwen, en ook het begin dit jaar afgebrande hotel Damlust. Hij hoopt dat steeds meer mensen hem lucifers zullen toesturen. c* VEENENDAAL Er staat voor zo wel de dames als de heren van Panters een lastige uitwedstrijd op het competi tieprogramma. De dames reizen naar Hengelo om Kateekers te bestrijden. Het Veenendaalse team draait nog niet zo goed in de hoofdklasse en Kateekers in eigen huis lijkt een onneembare hin dernis. De heren moeten morgen in Woerden ook sterk voor de dag komen om de beide punten in de wacht te sle pen bij Hercules. De dames draaiden in de eerste wed strijd tegen EAW te Arnhem voortref felijk, maar verleden week in de nieu we sporthal tegen Achilles was het he lemaal mis. Hopelijk kan Panters dit maal compleet aan de start verschijnen, waardoor de strijd in Hengelo wat op timistischer tegemoet kan worden ge zien. Maar het ligt voor de hand dat de punten daar zullen blijven. Hercules is in eigen huis (een vrij kleine zaal) al tijd heel wat mans. De heren van Pan ters hebben daar altijd zeer veel tegen stand ondervonden en voor grote pro blemen gestaan. Een goed draaiende Veenendaalse formatie moet echter kans zien de volle winst mee naar Vee nendaal te nemen. Dames 2 treedt aan tegen Tibra 1, eveneens in Woerden en de meisjes- adspiranten zullen het in Culemborg tegen Shot erg zwaar te verduren krij gen. Heren 2 zal in Zeist gaan verliezen van Olympia 1, terwijl heren 3 in Utrecht tegen SVVK 2 wederom voor een verrassing kan zorgen. Als kiezer van D'66 was ik zeer ver baasd te lezen dat de voormalige verte genwoordigster van D'66/PPR in de ge meenteraad te Rhenen gezegd heeft dat zij in hart en nieren D'66-ster is. Hoe verklaren we dan de breuk met de werkgroep D'66/PPR? Het generatieconflict is een punt dat tegenwoordig zeer vaak wordt aange grepen om een geschil te verklaren, maar in dit geval lijkt het me toch wel een zeer povere en goedkope oplossing. En mocht het toch een rol spelen, dan is het goed te bedenken dat D'66 eri de PPR vooral hun aanhang vinden onder de jongere kiezers. Zou het daarom niet beter zijn als de zetel ter beschikking kwam van iemand die wel het vertrouwen van de D'66- en PPR-leden in Rhenen heeft? Ten slotte nog dit. Het raadslid had ook haar verantwoordelijkheid tegen over de PPR. Als D'66 het al niet zou doen, dan zou in ieder geval de PPR haar van zetelroof (of liever roof van een halve zetel) kunnen beschuldigen!! Eist (U). C. W. M. Verkroost VEENENDAAL Renswoude heeft in de eerste klas van de afd. Utrecht een vrije dag. In de tweede klasse A ontvangt Candia '66 het op de tweede plaats van de ranglijst vertoevende Hulshorst. De mannen uit Rhenen, die deze competitie toch al teleurstellend van start zijn gegaan, hebben onder andere het bewys gele verd aan een groot conditiegebrek te ljjden en waarschijnlijk zal de thuisclub dan ook geen kans zien een of meer punten uit deze wedstrijd te behalen. Het Veenendaalse SVP krijgt bezoek van lijstaanvoerder Barneveld. De Pan- terploeg, die in de vorige wedstrijd een goede vorm demonstreerde, gooit bij winst hoge ogen voor een eventueel kampioenschap, maar het is niet te ver wachten dat Barneveld zich zonder slag of stoot gewonnen zal geven. Advendo, goed voorbereid na een za terdag rust, zal niet veel moeite hebben het lager geklasseerde Scherpenzeel te verslaan en de mannen uit Ederveen zullen dan ook niet te veel tegen deze streekderby opzien. NSVS daarentegen zal het, na de ge makkelijke overwinning van vorige week, ditmaal heel wat moeilijker krij gen tegen DEV. dat uit hetzelfde aantal wedstrijden twee punten meer heeft behaald. De hekkesluiters in deze afde ling, Beverweerdse Boys en DVSA gaan strijden om de eer, wie voorlopig de rode lantaarn mag vasthouden. DVSA zal zich goed moeten realiseren, dat al leen bij winst aan dat vervelende lam pje te ontkomen is. De streekderby Kulan Valleivogels houdt een beslissende strijd in om het leiderschap. Van een puntenverdeling, die geen van beide clubs za! apprecië ren. omdat dan ook het leiderschap moet worden verdeeld, hebben slechts VEENENDAAL De damesfor matie van de Veenendaalse hockey club Salamanders komt dit weekend ook weer eens binnen de lijnen. De ploeg gaat zondag op bezoek bij het sterke Lochem, welk team de Veenen- daalsen wel geen kans zal geven op de overwinning. gen Ares. Na vier nederlagen moet het Hofhuis c.a. tegen deze opponent luk ken om de eerste winst te veroveren. De jeugdploegen van Salamanders spelen beide een uitwedstrijd tegen Kromhouters in Tiel. De damesploeg krijgt doordat Die ren en Zutphen zich hebben terugge trokken uit de competitie nu het volgende programma af te werken: 11-10 Lochem Salamanders; 18-10 Salamanders Ares; 1-11 vrij; 8-11 inhaal wedstrijd; 15-11 Ares Sala manders; 22-11 Salamanders Doetin chem; 29-11 Salamanders Lochem. de ploegen die de koplopers volgen, voordeel. Het uitstekend draaiende Veenendaal zal weinig medelijden hebben met het onder aan de ranglijst bengelende VCU, zodat deze wedstrijd Veenendaal een goede kans biedt zijn leidende positie te versterken. Oranje Wit tenslotte gaat zondag op bezoek in Utrecht bij RUC. Wanneer de Oranjewitten dit duel in winst kunnèn omzetten, zal het degradatiegevaar voorlopig minder dringend op de ploeg uit Eist loeren. VEENENDAAL Hel le tiental van de Veenendaalse damclub (VDC) ver loor deze week na een gelijkopgaande strijd met 9-11 van Amerongen. De persoonlijke resultaten waren als volgt: VDC I Amerongen I: bord 1 N. Val kenburg A. Maris 02; bord 2 J. Vermeer A. v.d. Grift 02; bord 3. J. v.d. Vliert K. van Loon 11; bord 4. D. Scholte M. v.d. Grift 1—1; bord 5. B. Valkenbrug G. Meyer 11; bord 6. W. v.d. Hor G. Veldhuizen 20; bord 7. W. de Kleuver S. Faber; bord 8. E. de Kleuver J. van Viegen 11; bord 9 J. Roks G. Rebergen 20; bord 10. D. Bouman A. v.d. Kolk 1—1; totaal 9—11. Het 2e tiental speelde zijn eerste wedstrijd tegen VOP 1 in Leersum met 1010 gelijk. De Veenendalers lieten in de wedstrijd enorme winstkansen lig gen. Persoonlijke resultaten: VOP I VDC 2: bord 1. M. Berkhof G. Rot terdam 20; bord 2. W. van Laar A. Kalter 02; bord 3. E. Plantinga A. Keyman 2—0; bord 4. M. van Dijk E. Schaap 20; bord 5. J. Meerbeek D. Bouman 11; bord 6. W. van Geel M. van Stempvoort 02; bord 7. W. van Ginkel H. Meerveld 02; bord 8. W. v.d. Broek H. Verhoef 20; bord 9. D. Verhage L. van Beek 02; bord 10. Hagedijk D. Koudijs 11; Totaal 10—10. Maandag a.s. speelt het 2e tiental thuis tegen ODI-Excelsior uit Utrecht. Het eerste reist naar Culemborg om daar aan te treden tegen „Denk en RHENEN De afdeling Rhenen van het Nederlandsche Roode Kruis, bij monde van de bestuursleden B. Drost en H. v.d. Spoel, doet een beroep op de sportjeugd van de Grebbestad om me dewerking te verlenen bij de landelijke inzamelingsactie ten bate van de nieu we „Henri Dunant", het schip, dat voor duizenden chronisch zieken de enige mogelijkheid is om er eens echt uit te zijn. De actie wordt gehouden op 14 okto ber 's avonds van 7 tot 8 uur. Het la speciaal de sportwereld waarop een be roep wordt gedaan. Deelnemers kunnen zich schriftelijk of telefonisch en liefst met spoed, opge ven bij de heer B. Drost, Rijksstraat weg 78. Eist (tel. 08377-221) of bjj de secretaris van de afdeling Rhenen de heer H. v.d. Spoel, Fred. v.d. Paltshof te Rhenen, telefoon 2518.

De Vallei | 1970 | | pagina 5