De kladj es van WP werden 'n bestseller als encyclopedie rrico Jmprovisatie" en ..Rawhide' weg Moore a la mode En va ndaag: een neerslag van nieuwe benaderingen Toch Boekenmarkt ondanks boycot van schrijvers He eer Bommel m de Slijtmijt DOMINEE WINKLER PRINS GING BUITEN ZIJN BOEKJE' OM MENSEN ZELFSTANDIG TE MAKEN Medaille stad Amsterdam uitgereikt Andere opzet VARA-programma VANAVOND MORGEN programmaos „Tijdrace" door „Coronation Street DONKERE TIJDEN SLEUTEL Tien maanden geëist voor plegen abortus Kaas is altijd ii de mode. niet vergetenFrico eten KNAKENPAAL SFEERTJE NIEUWE VISIES VERSCHUIVINGEN MAARTEN TOONDER S I RIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN VRIJDAG 9 OKTOBER 1970 (Van een onzer redacteuren) TT|e preek van de doopsgezinde domi- nee Anthony Winkler Prins was elke week wel klaar maar einde loos scheen dat andere werk te zijn, waaraan hij bezig was: de eerste gro te encyclopedie voor Nederland. Toch is hij erdoor gekomen en daarom kan het nog steeds geïmponeerde nage slacht nu herdenken, dat de encyclo pedie honderd jaar bestaat. Gisteren gebeurde dat in zijn geboorteplaats Voorst, vandaag in Amsterdam. Else vier, die de uitgave al tientallen jaren in handen heeft, is bezig met de zeven de druk, klaargemaakt door een eigen redactie van dertig man. Die redactie actualiseert de gegevens keer op keer. ongetwijfeld met de postume goed keuring van de oude dominee. Zelf zou hij immers ook niet meer de vrouw als volgt omschrijven: „Zowel de toestand als de behandeling der vrouw is afhankelijk van de denkbeel den, welke het sterkere geslacht koes tert omtrent haar waarde." Want in zijn tijd al liep hij voorop als het ging om het toegankelijk maken van nieu we ideeën. Het schrijven van een ob jectieve encyclopedie wés al zo'n nieuw idee. Het brengen van kennis bij het volk was een nog veel gewaagder idee. VT/'ant wat voor een tijd was het toen? Van de vier miljoen Nederlanders had nog geen 5°/o kiesrecht en 10% was volslagen analfabeet. Vrije tijd was een begrip, dat de meeste Nederlanders on bekend bleef. De kranten hadden een totale oplaag van twintigduizend ex emplaren. Dat laatste veranderde pas toen de overheid de extra belasting op kranten afschafte en de „schade" daar van, ten bedrage van zeven ton per jaar, verhaalde op de drankaccijns. An thony Winkler Prins begon voor die mensen van die tijd zijn velletjes pa pier vol te schrijven, met kloeke hand. Hij geloofde heilig in de weetgierig heid van de mens, op zichzelf een over tuiging waaraan je in geen enkel tijds gewricht een buil kunt laten vallen maar er zo'n onderneming voor opzet ten, dat is nog wat anders. Puttend uit een onmetelijk areaal van al verworven wetenschap begon Winkler Prins eraan en wat hij tekort kwam niemand weet waar hij het allemaal vandaan De artsen, allebei in de zeventig, Anthony en Vincent Winkler Prins. Klein zonen van de dominee, die ook buiten de kansel zijn mensen wijzer wilde maken en daartoe een encyclopedie begon. haalde, maar het kwam er. Erg jammer, tende kinderen mee de baas en kinde dat de eerste reacties van zijn tijdge noten niet bewaard zijn gebleven. F)e mensen van honderd jaar later weten wat ze er aan hebben. Zij begrijpen ongetwijfeld beter dat „de encyclopedie er is om de mens zelf standiger te maken door hem objec tieve informatie te geven in een begrij pelijke taal over alle redelijkerwijs op- zoekbare termen, begrippen en zaken." Terwijl het aantal verkochte boeken per jaar beneden de verwachting blijft, neemt de belangstelling voor de ency clopedie duidelijk toe. Elsevier doet er een beetje geheimzinnig over, maar ge zegd wordt toch dat de oplaag naar de honderdduizend loopt. De encyclopedie is een stuk van het bestaan gewordeh, ouders kunnen er hun steeds meer we- AMSTERDAM Ondanks de boycot van de Nederlandse schrijvers, ver enigd in hun Vereniging van Letter kundigen (VVL), wordt dit jaar voor de derde keer na de succesrijke Boe kenmarkten van 1965 en 1968 weer een Boekenmarkt gehouden in het Am sterdamse Raigebouw. Op een oppervlakte van 2400 vier kante meter zullen 76 Nederlandse uit gevers en importeurs meer dan hon derdduizend hoeken tonen in 64 stands met in totaal drie en een halve kilome ter boekenplank. De Nederlandse schrijvers zijn niet teruggekomen van hun eerder in dit jaar genomen besluit om te weigeren mee te doen aan de Boekenmarkt, uit protest tegen het feit dat de onderhan delingen van de uitgevers met de Ver eniging van Letterkundigen zijn vast gelopen. „Dat schrijversprotest doet iedereen schade, niet alleen de uitgevers, maar ook de schrijvers zelf en vooral het boek", aldus uitgever D. W. Bloemena die gisteren namens de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Uitgevers bond het conflict tussen uitgevers en schrijvers terugbracht tot een bedrei ging van het toch al niet rooskleurig bestaan van de Nederlandse uitgeverij en. Hoe de belangstelling voor het boek in de laatste jaren afneemt, toonde de heer Bloemena met enkele sprekende cijfers: Had het boek in 1964 nog een grote voorsprong op de grammofoon plaat, in 1968 is in ons land voor hon derd miljoen aan grammofoonplaten uitgegeven en maar 330 miljoen gulden aan boeken. Zonder de literaire schrijvers de auteurs van de non-fiction stellen zich buiten het conflict gaat de Boeken markt door, nadat Willem Duys en Seth Gaaikema volgende week vrijdag de opening zullen hebben verricht. Tot de evenementen op het jaarlijks boekenfestijn behoort ook het optreden van Fons Jansen, die een week lang twee keer per dag in het Boeken markt-theater een cabaretprogramma brengt onder de titel Boeket, een keuze uit zijn vroegere programma's, waarin hij solt met het boek. Onder het motto „Een boek voor ie dereen" hopen de uitgevers nog meer mensen naar de Boekenmarkt te trek- GRONINGEN Een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan drie voor waardelijk met aftrek van voorarrest. Deze eis liet de officier van Justitie bij de rechtbank in Groningen gisteren vallen tegen de 42-jarige houder van een schoonmaakbedrijf. P. J. De man was beschuldigd van het plegen van abortus provocatus. De man verklaarde dat hij enkele malen was benaderd om een meisje van achttien jaar te helpen bij het versto ren van een twee maanden oude zwan gerschap. Hij wilde er aanvankelijk niet op ingaan, vertelde hij. Maar later had hij het meisje toch ..behandeld". Het meisje werd ernstig ziek, maar herstelde nadien toch. ken dan vorige maal, toen er ongeveer zestigduizend boekenliefhebbers kwa men kijken en kopen. ADVERTENTIE ren de ouders, om eens een enkel as pect te noemen. Dat is ook precies wat de oude Winkler Prins voor ogen stond. Hij zat daar in zijn* werkkamer te broeden op de gedachte, dat meer weten de sleutel is voor compleet mens zijn. De geschiedenis heeft hem meer gelijk gegeven dan hij misschien ooit ge droomd heeft. Zijn kladjes groeiden uit tot een bestseller, die een eeuw trot seerde. Ruim een derde van de Neder landse bevolking heeft een encyclope die in de kast staan, een WP of een andere, dat doet er niet zo veel toe. want het idee is toch van die dominee geweest. En hier is ook in vervulling gegaan het gezegde van Sir Stanley Urwin: „Bestsellers moeten eerst ge boren worden, daarna kunnen ze pas worden gemaakt." F)e herdenking bestaat uit delen, even als de encyclopedie zelf. Op het Frederiksplein in Amsterdam staat al het Winkler Prins monument, dat uit stalen schijven bestaat en deswege on middellijk in de volksmond de naam „Knakenpaal" heeft gekregen. Van avond is er, eveneens in Amsterdam, een feestelijke bijeenkomst in het Concert gebouw, waarbij Winkler Prinsprijzen worden uitgereikt aan vier wetenschaps beoefenaren, die in hun dissertatie blijk hebben gegeven van een zeer oorspron kelijke visie op hun tak van weten schap. En gisteren was een gezelschap bijeen in hotel Twee Schimmels te Voorst, de geboorteplaats van Antony Winkler Prins. Eregasten waren enkele leden van de familie, zoals de artsen Anthony (78) en Vincent (71) Winkler Prins, kleinzonen van de grote man en resp. wonend in Rotterdam en Wage- ningen. Burgemeester Th. Ph. baron Mackay had naarstig laten zoeken naar het geboortehuis van de meester, maar na zoveel jaar kon niemand dat terug vinden. Jammer, zei de burgemeester, anders hadden we van Elsevier vast wel een herdenkingssteen in dat huis gekregen. Zodra iemand dat huis of ook zelfs maar de plaats waar het gestaan heeft vindt krijgt u 'em, beloofde Else- vierdirecteur drs R. E. M. v. d. Brink. \faar al was dat geboortehuis niet 1 meer te vinden, het sfeertje was er helemaal. Hotel Twee Schimmels stond er, zoals het er ook heeft gestaan in de tijd van Anthony's vader, de eerzame apotheker Jacob Prins, die er in zijn tijd nog geen idee van had dat zijn alerte zoon Anthony ooit de moedersnaam er bij op papier zou laten zetten, waardoor een geslacht van Winkler Prinsen ont stond. Voorst heeft al die Winkler Prin sen al vrij gauw uit het oog verloren, want Anthony ging naar Schiermon nikoog en naar Veendam en naar Tjal- eberd, waar hij de activiteiten ont plooide die hem nu in het midden van de belangstelling doen staan. Hotel Twee Schimmels bleef echter wat het geweest was, met een schuifdeur als ingang en zeel oud bruin eikehout als inventaris en een voorkomend gastheerschap lat moet er toch wel bijgezegd worden. De planken kraakten onder de robuuste ;tap van de in 't vak vergrijsde dienst erleners. die een oprechte Gelderse koffietafel serveerden, maar je kon je enminste voorstellen, hoe de Grond legger van de Encyclopedie hier pein zend een pilsje tot zich genomen kan hebben of wat ze dan ook schonken in die tijd. yan alles werd er gezegd, in de korte spanne tijds die de herdenkers was toegemeten in de geboorteplaats van Anthony Winkler Prins. Elsevier-direc- teur G. P. J. Schouten overpeinsde, dat de meester in het landelijke Voorst zijn werk onder rustiger omstandigheden kon doen dan zijn navolgers in de Amster damse Spuistraat. Maar ja, misschien verlangde de meester zelf wel terug naar de middeleeuwen toen hij het grote werk concipieerde. Wie zal het zeggen het werk moet nu worden voortgezet in Amsterdam, waar dubbel geparkeerd wordt terwijl in Voorst één enkele rijkspolitieman alle drukte van de her denking kon verwerken. En bij de be dachtzaam geserveerde sherry zei chef- redactrice van de WP mej. M. M. C. Mengelberg„Het fascinerende in dit werk is, dat je steeds nieuwe benade ringen moet vinden, de neerslag van hetgeen aan nieuwe visies leeft. De praktische aanvulling, te vinden met deskundigen op allerlei gebied. Daar kun je heel zinnig mee bezig zijn, het is mooi werk." En Elsevierdirecteur drs R. E. M. v. d. Brink zei: „Niemand weet eigenlijk dat die exacte wetenschaps man WP ook nog dichter was. Hij diepte een vergeeld geschrift op met een tekst van WP, waarin de meester een ge slaagde parodie gaf op de aanvallig heid van de vrouw. Aanvalligheid als agressiviteit, zo zouden we het nu zeg gen. Met als toegift de uitroep: „Naakt tot God enHij zal u genaken." Dominee en dichter vonden zich in een en de zelfde werkkamer. ]Vaderhand is de hele club naar Veen- ■^dam gegaan voor een volgende her denking en terecht, want van WP is in ieder geval bekend dat hij daar heel lang heeft gewerkt. Gemakkelijk ook voor Veendam, want niemand hoefde daar te zoeken naar een geboortehuis, waar Elsevier ooit een gedenksteen zou moeten leggen. Ze waren klaar met een herdenkingstentoonstelling, die dan ook met de nodige plechtigheden is geopend, op die dag. Maar in Voorst, de enige en echte geboorteplaats, bleef de her innering achter aan wat in enkele uur tjes opnieuw is beleefd. De rauwe moed van een man, die hier is geboren en die in z'n eentje een volk iets wilde wijs maken in de beste betekenis van het woord, wat hem nog gelukt is ook. Nu spreken we over een verschuiving van belletrie naar informatie, maar WP zag dat heel in de verte al aankomen. De twee kleinzoons zeiden er niet zo veel van bij deze gelegenheid, ze waren kennelijk van mening dat er al ge noeg werd gezegd. Maar toen Elsevier-directeur Van den Brink zei dat WP in 1870 nog eens bij Genesis I durfde te beginnen knikten ze instemmend en daar zou de militante herder en leraar van toen ook blij mee zijn geweest, als hij het nog had kun nen zien. AMSTERDAM —Mevrouw Jeanne van Schaik-Willing heeft donderdag avond op haar 75ste verjaardag de zilveren medaille van de stad Am sterdam ontvangen wegens haar ver diensten voor de stad als schrijfster en toneelcritica. De medaille werd haar uitgereikt door wethouder h. Lammers (kunstzaken). Het simpele besluit van de VARA Verenigingsraad, enkele weken gele den, om de Lucy Ball Show het ko mend seizoen te laten vallen ten gunste van de Engelse serie „Coro nation Street" heeft voor het totale televisieprogramma van de VARA voor de komende weken nogal ver strekkenden gevolgen gehad. De voornaamste zijn: „lmprovisa tie" en „Rawhide" verdwijnen voor goed van het scherm en het nieuwe programma „Volkskunst", waarmet dit seizoen begonnen zou worden zal voorlopig ook moeten wijken. Het is bekend dat het VARA - bestuur meer waarde hechtt ean de Lucy Ball Show, omdat dit pro gramma een betere „trekker" zou zijn voor specifieke VARA-rubrie- ken als „Koning Klant" en „De Om budsman". De verenigingsraad koos echter voor Coronation Street. Om dat deze serie echter niet zoveel mensen trekt en men bij de VARA erg gehecht is aan een goede plaat sing van „Koning Klant" en „Om budsman" zijn er in het aanvanke lijk opgestelde schema voor de win ter veranderingen aangebracht. „Coronation Street" blijft iedere maandag. „Koning Klant" en „Om budsman" aanvankelijk ook voor de maandagavond gepland krij gen een andere plaats. „Koning Klant" gaat naar de zaterdag en de Ombudsman verschijnt vrijdagsa vond om de veertien dagen op het scherm. De zaterdag en vrijdagavond krij gen dus een nieuwe opzet en daarin is geen plaats meer voor „Improvi satie" en „Rawhide". Het voor altijd verscheiden van „Rawhide" na het verdwijnen van „Bonanza" en „Gunsmoke" bij de KRO hebben de Nederlandse westernliefhebbers alleen nog AVRO's „High Chapparal" over is niet zo'n trieste zaak. De voorraad goede afleveringen is nagenoeg op en het feit dat hoofdrolspeler Eric Flemming al enige jaren dood is, gaf de serie ook een stempel van achter- haaldheid. „Improvisatie" was het vorig jaar een zeer succesvol programma. Er waren voor de komende weken nog geen verstrekkende afspraken met 6999 Het was reeds klaarlichte dag, toen heer Bommel en Kwetal op een vlakte vol boomstompen aankwamen. „Dit zijn de duizend grote Grenen." sprak het ventje somber. En daar zit Pee." „Dat zie ik," zei heer Ollie. „Maai Grenen zie ik niet. Dat zijn toch bomen?" „Ze zijn weg", legde Kwetal uit. „Giste ren waren ze er nog, maar vanmorgen kwamen de bruiwagens, en nu rijden de laatste daar de heuvel af. Daarom zit Pee daar. Hij is erg druilig." Heer Bommel liet zijn blikken over het troosteloze landschap glijden en plot seling ging hem een licht op. „Nu begrijp ik het." AWS is overge schakeld op hout! Dat is het!" ..Wat is het?" vroeg het mannetje be nauwd. „Wat gebeurt er wanneer awejes overschakelt op hout?" „Dan wordt het bos omgezaagd!" riep ïeer Ollie uit. „Maar dat is jullie eigen schud! Omdat jullie de slijtmijt hebben gebruikt, is het cement waardeloos ge worden, als je begrijpt wat ik bedoel!" „De cementbouw is gestopt." sprak de heer Steen breek, die die morgen om kwart voor tien in de werkkamer van burger mester Dickcrdack stond om ver slag uit te brengen over de nieuwbouw. Daar zit de magistraal natuurlijk wel even van te kijken. „Wat betekent dat?" riep hij uit terwijl hij uit zijn zetel rees. „Is het nog niet genoeg, dat de mooie nieuwe Rommel- damse Bank bezig is tot puinpoeder te vervallen?" „Dat is juist de reden." legde de secre taris uit. „Vlotte Soepele slijtage verhoogt de welvaart. Maar deze is dolgedraaid door de manipulaties van een zekere Bommel. En daarom schakelen we nu over op hout. Stevig eikehout voor de gevel en grenen voor afwerking binnens huis." de makers en de acteurs gemaakt, zodat het geen al te groot probleem opleverde het programma eruit te wippen. „Het was ook steeds weer een hele klus om Improvisatie op het niveau te houden waarop wij het wilden hebben. Dat was soms wel erg moei lijk", aldus een VARA-woordvoer- der. De mogelijkheid bestaat wel dat het programma incidenteel nog eens terug komt' Het programma „Volkskunst" waarmee nog begonnen moest wor den zou handelen over de amateu ristische kunstbeoefening. De Britse televisiemaatschappij Granada TV zal voor de VARA- televisie een speciale aflevering gaan maken van het programma Coronation Street". lil dit programma zal het ver schil in tijd dat er is tussen de afleveringen die in Nederland en de afleveringen die in Engeland worden uitgezonden, worden over brugd. De afleveringen van Coronation Street" die nu door de VARA wor den uitgezonden zijn ongeveer zes jaar oud en spelen dan ook in 1963-'64. Om het programma ac tueler te maken wil de VARA Co ronation Street" anno 1970 laten zien. Dat kan na het speciale over brug ging sprogramma, dat waar schijnlijk in november wordt ver toond. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 EO Nader bekeken. 19.26 (K) Wie betaalt het gelag?, TV-film. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: (K) (S)Pionnenruil (Fo reign Exchange). TV-film. 21.35 (K) Voor de Vuist weg. 22.45-22.50 NOS: (K) Journaal NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La in aars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 Ter VisieParlementair en po litiek weekoverzicht. 19.30 KRO: (K) De Debbie Rey nolds-Show. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO:(K) Baron von Munchun- hausen, TV-musical. 21.10 Brandpunt. 21.35 (K) De Wrekers, TV-serie. 22.25 KRO RKK: Riskante Kerk: magazine over een kerk-in-ontwikkeling 22.55-23.00 NOS (K): Journaal DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 (K) Actua liteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Gevarieerd programma. 19.59 Pro grammaoverzicht. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltele visie. 18.00 (K) Zu Gast bei Geraldo Vandré. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Es bleibt in der Roger Moore, de Engelse acteur die vooral bekend is geworden als The Saint, komt zaterdag naar Nederland. Hij zal dan in Amster dam de nieuwe Brit se herenmode intro duceren. Roger Moore zal te voet een aantal herenmo dezaken in de bin nenstad van Am sterdam bezoeken. Roger Moore is 43 jaar. Hij werd gebo ren in Londen. Na in het leger te hebben gediend ging hij naar de Royal Aca demy of Dramatic Arts. Hij was ook enige tijd mode-ad viseur van een tex tielfirma in York shire. Familie, Detectieve-novelle. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Reportage. 21.00 (k) Reportage uit Bonn. 21.25 (K) Der 7. Sinn. 21.30 (K) Wo is! Tara Chapman, TV-film. 22.15 (K) Journaal en weerbericht. 22.30 Umschulung, film. 24.00 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Dick und Doof, film. 19.10 (K) Debbie gross in Fahrt, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Der Kommissar, detective-serie. Aansluitend: Nieuws. 21.15 (K) Reportage. 22.00 (K) Nieuws en weerbericht. 22.10 (K) Dagboek uit de Katholieke kerk. 22.25-23.20 (K) Filmnieuws. NEDERLAND I 10.00 Teleac: Modelbegrip in weten schap en techniek, les 2. 10.30 Biovisie, les 3. 11.00-11.20 The seventh key, les 3 (herh.) 15.30 EO Kinderprogramma. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal vai. gisteravond. 10.30 Paris Aktuell: Mode en muziek. 11.30 Die Umschau 12.20 Reportage. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal 14.55 (K) Nieuws. 15.00 (K) Natuur wetenschap en techniek voor ieder een. 15.30 (K) Muzikaal programma. DUITSLAND II 13.45 (K) Program maoverzicht. 14.15 Amusementspro gramma. 14.58 Nieuws. 15.00 Hallo. Freunde!, uitzending voor de jeugd. 15.30 (K) Filmreportage. HILVERSUM T NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende .voord. 7.16 Op het eerste gehoor: klass. muz. in stereo. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws.; 7.32 Hier en Nu: ac tualiteiten. 8.00 Nws. 8.11 (S) Te Deum laudamus: gewijde muziek (gr.) 8.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische ether leergang. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.50 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: Jubileumconcert Fanfarekorpsen. 10.20 (S): Grand Gala du Disque Classique 1970: een keuze uit be kroonde platen. 11.00 Nieuws. 11.03 Goede moed futurologische ver kenningen lezing. 11.15 Solarium - een hoogtezonprogramma voor ie dereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit Ba lans: uitzending in samenwerking met de KNBTB. Overheidsvoorlich ting: 12.16 Franco huis: Informatie voor het bedrijfsleven, KRO: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualitei ten. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijven: ver- zoekplatenprogramma voor de mili tairen. KRO: 14.00 (S): PM - een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws). NOS: 16.30 In zet: programma over amateuristi sche muziekbeoefening. HIRO: 17.00 HIRO-magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Echolood: lich te muziek en actualiteiten. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 (S) De Springplank: Jonge artiesten met orkestbegeleiding. 19.30 (S): In de volksmond: volksmuziek. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoek- platenprogramma: 22.00 Ik heb een boom geplant: muziek en actualitei ten uit Israël. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.42 (S) Goaleen muzikaal sportprogramma met commentaren, reportages en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HIVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Stereo: ZO, gevarieerd pro gramma. (om 7.33 Van de voorpagi na; om 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nieuws; om 10.10 Voor nu en later, praatje.) 10.30 Werkgeven en -ne men: programma over arbeid en ar beidsverhoudingen. 10.50 Stereo: Ne derlandse chansons met orkestbege leiding. (11.00-11.02 Nieuws) 11.03 Stereo: Nederlandse chansons met orkestbegeleiding (vervolg). 11.15 25 jaar Verenigde Naties, klankbeeld. 11.35 Stereo: HalloVolluk: licht programma met interviews. 12.30 Tussen start en finish: actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VA- RA-Varia. 13.13 Actualiteiten' 13.23 Stereo: Dit is het begin---: jongeren programma. 15.30 Stereo: Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Beethoven- 200. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: Hob- byscoop: populair programma over elektronica. VARA: 16.15 De Staal kaart: kunstkroniek. 17.55 Medede lingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van de Volks partij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 Lieve Tante Truus: lichtpro- gramma. 19.05 Nou, en....: satirisch programma. 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918-1926: operamuziek (opn.) 20.05 Stereo: Operetteconcert door Promenade Orkest, omroepkoor en /angsoliste. 21.00 Stereo: Serenade: klass. en moderne kamerm. (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Driester: licht programma. 23.15 Stereo: Trio plus: licht instru mentaal trio met zangsolisten. 23.40 Stereo: Gitaar z*ng. 23.55-24.00 Nieuws. HIVERSUM 111 KRO: 9.00 Nws. 9.02 Djinn: gevarieerd programma (10.00 en 11.00 Nieuws) NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Gevol machtigd: een konink te rijk voor de door u gevraagde plaat. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Pop- en Cast: nieuwe LP-pop. 14.00 Nieuws. 14.03 Nee, we noemen geen namen: plezierig pla- tenprogramma met verzoeknum mers. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Sportshow: a port van vandaag met toppers van nu. (17.00 Nieuws). Ned. Herv. Kerk Beroepen, te Zwartebroek-Ter- schuur: A. Klein Kranenburg te Vin- keveen; te Katwijk aan de Rijn: J. Th. W. Quak te Koudekerk aan de Rijn; te Nederlangbroek: J. van Wier te Nieuwerkerk a/d IJssel; te Kerk- Avezaath c.a.: E. M. Top. predikant voor buitengewone werkzaamheden (docent Near East School of Theolo gy te Beirut) met verlof te Vriezen- veen; te Dreischor c.a.: drs. J. Gers, predikant van de buitengewone wijk- gemeente in wording te Ridderkerk- Slikkerveer. Gereformeerde Kerken Beroepen: te Nieuwendijk (N.B.) J. J. Tissink te Ridderkerk. Aangenomen: naar Rotterdam- Delfshaven: R, Reitsma te Assen. Benoemd tot wetenschappelijk me dewerker aan de Theologische Facul teit van de vrije Universiteit te Am sterdam: drs. N. A. Schuman te We»t- zaan.

De Vallei | 1970 | | pagina 9