Dr. C. Graafland: je kunt niet zeggen dat ik het Woord aantrekkelijk maak T.B.C.-onderzoek in Veenendaal gaat niet door Hel) ik de mensen niet te veel aan mezelf gebonden? Voorstel: dividend 10 procent WEER HOGERE WINST BIJ D. S. VAN SCHUPPEN Bezetting DOG kansloos in derby tegen plaatsgenoot BV V Belemmering van uitzicht in Rhenen Jubilaris bij Hendriks werd gehuldigd Bekendmaking Tegen man die in Veenendaal boot stal f 200,- geëist Geen medische noodzaak en ook geen tijd Oriënteringsrit op 17 oktober Kleutercursus dacht LAiZcr VRUCHTENVEILING TIEL S.G.P.-studie- vereniging dinsdag bijeen Belt w dan even e.u.b. 10550 V"'7J0 11079 KNBB-DISTRICT VEENENDAAL: ZINVOL Laimböck handschoenende mooiste VAN DEN BOSCH BONT LIGGING HOOFDZAAK van roekei stoel als het over verzekeringen g-aat ede renkum VERRASSEND UITSLAGEN EN STANDEN VEENENDAAL Sinds twee jaar is dr. C. Graafland uit Veenendaal ver trokken naar de Oranjekerkgemeente in het centrum van Amsterdam. Zo af en toe komt hij echter nog eens een dienst vervullen in één der hervormde kerken \an /.'n vroegere gemeente. Er blijkt dan steeds een overweldigende belangstel ling te zijn, zoals ook afgelopen zondag in de Sionskerk. Vele tientallen mensen hebben de na- middagdienst in de Sionskerk niet bij kunnen wonen omdat er even na half vijf al geen enkele plaats meer beschik baar was. Tot op de trappen van de preekstoel zat men geboeid te luisteren naar Dr. Graafland. Na afloop dreigde er een ware verkeerschaos in de omge ving van de Sionskerk en stond er een file van enkele honderden meters voor het stoplicht bij de Patrimoniumlaan. Het bewijst de zeer sterke band van de hervormd/gereformeerde kerkgan gers met hun vroegere predikant. Hoe hij het maakt in Amsterdam vertelde hij een onze verslaggevers. „In de eerste gewone dienst na m'n intrede waren er ongeveer 70 mensen in de kerk. Nu komen er zo'n 6 a 700 als ik preek, dus het is wel toegeno men. Het bevalt me in Amsterdam na'ar omstandigheden redelijk goed. In de stad wonen en dan in een bovenhuis heeft misschien wel voordelen, maar als je wat beter gewend bent geweest zijn er ook veel nadelen. Toch gaat het steeds beter wennen en gaan we ook meer naar ons zin krijgen daar. het Kerkelijk gezien is Amsterdam de meest onkerkelijke stad van Nederland, waar kerken zelfs verkocht worden omdat er geen geld is en.ook omdat er eigenlijk geen emplooi meer voor is. Dat brengt natuurlijk voor een predi kant z'n bepaalde sfeer mee. die niet altijd even inspirerend is. Het wekt de indruk dat de kerk op z'n laatste benen loopt en gezien al die omstandigheden moet ik zeggen dat ik voor mezelf het gelukkige idee heb dat ik daar een zin vol werk doe omdat ik met de predi king relatief gezien toch een groot aan tal mensen bereik. Dat ik ook in het pastoraat zinvol bezig mag zijn. Ik meen dat er in totaal een1 40-tal hervormde predikanten zijn in Amster dam, waarvan 23 wijkpredikanten. Geografisch gezien ligt de Oranjekerk- ADVERTENTIE HOOGSTRAAT 4 - 6 Speciaalzaak in lederwaren VEENENDAAL TELEFOON 11529 VEENENDAAL Het bevolkingsonderzoek op tuberculose in 1971, dat in de Yeenendaalse aanbiedingsnota van de begroting is aangekondigd, gaat niet door. Door een samenloop van omstandigheden gedwongen, hebben B. en W. dit de ge meenteraad meegedeeld. RHENEN Burgemeester en wet houders der gemeente Rhenen brengen het volgende ter openbare kennis. Door de toename van het verkeer, met name in het landelijk gedeelte der gemeente, is het aantal verkeersongevallen tenge volge van slecht uitzicht op de hoeken van diverse wegen de laatste jaren on rustbarend toegenomen. Dit slechte uit zicht wordt in de meeste gevallen ver oorzaakt door opgroeiend koren, zoals rogge, haver etc. Het komt zelfs voor dat in de zomermaanden het uitzicht geheel wordt weggenomen door deze gewassen. Om deze reden verzoeken zij de eige naren en/of gebruikers van op de hoe ken van wegen gelegen percelen in het algemeen verkeersbelang geen opgaan de gewassen in te zaaien op die gedeel ten van de percelen, welke het uitzicht geheel of gedeeltelijk kunnen belemme ren. Voor de berekening van de opper vlakte van de hoeken, welke voor een goed uitzicht dient te worden vrijge houden van deze opgaande gewassen dient U worden aangehouden de hoek, welke aan twee zijden wordt begrensd door de onderscheidene wegen en aan de andere zijde door een rechte lijn getrokken tussen de punten, gemeten langs de assen van die wegen en gele gen op een afstand van 40 meter uit het snijpunt van die assen. Zij maken betrokkenen er voorts op attent, dat degene, die hieraan niet vol doet, bij aangetekend schrijven zal worden aangeschreven het gewas als nog in te snoeien met inachtneming van het vorenstaande. Wordt aan een zodanig aanschrij ving niet voldaan, dan zal proces-ver baal worden opgemaakt, terwijl het ge was vanwege de gemeente op kosten van de overtreder zal worden inge- snoeid. Alvorens echter voormelde maatrege len toe te passen, doen zij een dringend beroep op de hierbij betrokkenen om zoveel in hun vermogen ligt mede te werken aan het waarborgen van de veiligheid van het verkeer en de vrij heid op de weg. Rhenen, 2 oktober 1970 B. en W. voornoemd De secretaris, W. C. Pieters. De burg, L, Bosch v. Rosenthal, Al van het begin af aan zag overi gens de leider van het districts-consul- tatiebureau voor tuberculose in Amers foort. dokter J. B. Ridderbos, nauwe lijks heil in een onderzoek in Veenen daal. Na veel aandrang was hij pas be reid Veenendaal voor 1971 op te nemen in het schema, omdat men in Utrechtse gemeenten waar zich geen buitenspo righeden voordoen, is overgeschakeld op een vijfjaarlijks onderzoek, ook al gedwongen door personeelsgebrek. Onlangs heeft dokter Ridderbos toeh laten weten dat men wil proberen de Veenendaalse bevolking een jaar eerder te onderzoeken, ofschoon men de medi sche noodzaak niet inziet. De enige mo gelijkheid zou echter in de maand maart bestaan, maar dan is het admini- stratief-organisatorisch voor de secreta rie weer bijna onuitvoerbaar, aldus B. en W. Op 28 februari is de algemene volkstelling, en op 28 april zijn de ver kiezingen voor de Tweede Kamer. Daar toe moet de mechanische administratie worden ingeschakeld, en inpassing van een opdracht voor het tbc-onderzoek is bijna onmogelijk, nog afgezien van het feit dat volkstelling en verkiezing extra werk meebrengen voor het secretarie- personeel. VEENENDAAL De Motor- en Au toclub Veenendaal organiseert zaterdag 17 oktober een oriënteringsrit. Er wordt gereden in twee klassen. De startplaats in hotel La Montagne. De inschrijving is open vanaf 2 uur, en de start begint om half drie. Men kan deelnemen met auto's motoren en scooters. De rit is 80 kilometer lang, en wordt verreden volgens het K.N.M.V.-reglement van 1969. AMERONGEN In Amerongen be gint onder auspiciën van het Groene Kruis op 22 oktober een nieuwe „kleu tercursus", die bedoeld is voor moeders met kinderen in de kleuterleeftijd. De districtsverpleegster voor kinder- hygiëne zuster Wijnoltz behandelt op zes achtereenvolgende donderdagavon den alles wat van belang is bij de ver zorging en opvoeding van het jonge kind: gezonde voeding, dagelijkse hy giëne, kleding en schoenen, wel straf- fen-niet straffen, kind het verkeer etc. De cursus wordt gegeven in het ge bouw van het Groene Kruis. Men kan zich opgeven bij zr, B, A, Rauyl an ar, A. Schrauders, gemeente in de volkswijk „De Pijp". Een oude wijk, gebouwd rond de eeuw wisseling, met nauwe straten en heel slechte huizen. Met het karakter van een echte Amsterdamse volkswijk. Daar heb ik overigens m'n halve taak. Ik ben voor de helft wijkpredikant en m'n andere „halve" taak is de pastorale verzorging van de wat men dan noemt de gereformeerde gezindte van heel Amsterdam. Van groot-Amsterdam, zoii je kunnen zeggen, want daar hoort ook bij West en Sloten en Buitenveldert. Ik ben er de enige gereformeerde bonds- predikant. D« hervormde kerk in Amsterdam telt ongeveer 150.000 leden. Maar als er 's zondags 4000 mensen in de kerk ko men is 't veel. Wat de Oranjekerk be treft: als er laten we zeggen 600 men sen in de kerk zitten wanneer ik preek zijn er een kleine 200 bij uit de eigen wijk, ruim 200 van de gereformeerde bond en dan 200 die overal vandaan komen. Uit de gereformeerde kerk nog al wat. uit de chr. geref. kerk en de geref. gemeente, maar ook uit de rooms katholieke kerk. Zoals die man die nu pas overleden is en fijn rooms katho liek was maar het daar niet meer kon vinden en alleen nog maar bij mij in de Oranjekerk wilde komen. Een ontzag lijk bont geheel. Het moeilijke van 't begin in Amster dam was m'n idee dat ik het daar heel anders zou moeten doen. Ik ben er ge lukkig van bevrijd geworden en het was één van m'n fijnste ervaringen dat ik niet alleen mezelf kan zijn in Am sterdam als ger. bondspredikant en een beetje piëtistisch gericht, maar dat ik in de prediking sterk tekst-gebonden kan preken. Gewoon de bijbel uitleggen en iets te laten zien van de actualiteit daarvan voor het persoonlijk leven. Ik ben daarbij tot de ontdekking gekomen dat ik er niets bij hoef te doen, niets aan toe te voegen. Ook niets vanaf hoef te doen. dat mag ook niet trouwens. Maar dat het Woord z'n actualiteit be wijst. ook in die bijzondere situatie. Dat is voor mij een van de meest ver heugende dingen Van m'n werk fn 'Am sterdam. Ik ben naar Amsterdam toe gegaan met de gedachte dat er wel weinig mensen in de kerk komen, maar dat degenen die in de kerk komen dat is dan toch ook wel een levende kern. Die verwachting had ik. Ik moet zeggen dat dat niet zo is. M'n eerste ervaring was dat het niet een kern is maar een res tant van een traditie die afkabbelt en waarvan bijna niets meer over is. Waarvan velen denken dat ze zich er happy mee kunnen voelen dat ze nog naar de kerk gaan en dat het daarmee wel mooi is. „We zijn nog christelijk en dan moet je verder toch niet meer pra ten". Aanvankelijk dacht ik daar scherp op te moeten reageren maar ik ging ook vele positieve dingen ontdekken. En daarom heb ik m'n prediking nu ook wel ontdekkend, de zonde niet ver getend maar ook nodigend en evangeli serend gericht. Als je nou zo'n kerkdienst als zon dagavond ziet dan denk je „wat bezielt de mensen om allemaal naar deze kerk toe te komen!" Aan de ene kant doet het je wel goed dat er zovele komen maar aan de andere kant heb je toch wel het bezwarende gevoel dat je denkt: „heb ik niet de mensen een beetje te veel aan mij persoonlijk ge bonden in de tijd dat ik hier gestaan heb". Want het gaat toch niet om de persoon van de predikant maar om de binding aan het Woord. Het komt dan eren op je af en ik kan het niet helemaal begrijpen. Het is toch niet zo dat je zeggen kunt dat ik nou het Woord aantrekkelijk maak of in onbijbelse zin preek. Dat vroeg ik me ook al af toen ik hier stond. Ik kan me nog een gesprek herinneren met ie mand die nou niet zo bepaald tot mijn „ligging" behoorde. Voor zover je dan verschil van ligging hebt, en die heb je hier toch wel. Die man zei „ach weet je wat het is dominee, ik kan er eigenlijk weinig tegen inbrengen wat u preekt. Het is wel bijbels maar zo anders dan wat ik gewend ben". Ik heb daar wel eens over nagedacht en het is eigenlijk moeilijk te fixeren. Met m'n collega's in Veenendaal heb ik het theologisch welkunnen vinden en niet alleen theologisch. Niet alleen dat we het eens waren maar dat we ook „één" waren. Ik geloof dat de accenten soms wat anders vielen. Ik voelde me gereopen en zag het ook als een stukje van m'n taak hier om voqfgl het aspect van het Evangelie te belichten.'Aan de ene kant de dingen eerlijk zeggen maar aan de andere kant te vertellen dat het de moeite waard is om God te kennen en te dienen. Ook wel omdat ik aanvoelde dat de gemeen te daar behoefte aan had. Vooral de jongeren. Om ze jaloers te maken. Niet gestileerd als het bekende patroon. Wel heb ik getracht de existentialiteit van het geloof, het beslissingskarakter sterk naar voren te brengen. Zo'n volle kerk doet me niet zoveel. Nee. ik word er echt niet nerveus van. Ik zie het zeer relatief. Het wordt in derdaad wel eens gezegd en zelfs gepu bliceerd dat ik de lichtste predikant ben binnen de gereformeerde bond. Ty pisch is dat toch. Ik zou de „linkse bon der" zijn, dat lees ik wel eens in de krant ook. Men zegt ook wel: „z'n theo logie is links en z'n prediking is wat rechts". Ik heb indertijd dat boekje geschre ven over de verschuivingen in de gere formeerde bond. Het heeft wat deining verwekt. Maar men heeft het in ieder geval verkeerd verstaan wanneer men het gezien heeft als een „verlinksing" van de geref. bond of van mijzelf. In m'n prediking, zowel in Woerden, in Veenendaal en in Amsterdam ben ik dezelfde gebleven. Dat ik een man ben die de dingen wat meer op een eigen w(jze verwerkt geloof ik w^l. Vanuit mijn studie heb ik die ont wikkeling en verschuivingen wat beke ken vanuit de reformatie en de nadere reformatie. En daarbij ontdekt dat veel van wat als super-bevindelijk doorgaat in wezen een stuk verstarring is ge weest binnen de gereformeerde traditie. Er zijn gereformeerde tradities die ik zeer hoog acht. En zeker de gerefor meerde geloofstraditie, waar ik mid den in sta. Weet u. we leven in een geweldige ontwikkeling. Mijn min of meer problematische plaats in de gere formeerde bond een aantal jaren gele den werd veroorzaakt doordat we sterk gericht waren op de meer interne gees telijke verhoudingen binnen de gere formeerde bond Daarna is er een tijd gekomen, laten we zeggen de laatste vijf jaren, dat we zo alle hens aan dek werden geroepen om een antwoord te vinden op de vloedgolf van de nieuwe theologie dat we eigenlijk toen weer opnieuw de sterke eenheid hebben gevoeld in de roeping voor deze tijd. Nu staan we meer schouder aan schouder omdat het nu meer gaat om de hoofdzaak dan om de accenten. Of ik nog eens een periode in Vee nendaal zou willen doorbrengen? Dat is een moeilijke vraag. Het zal een kwes tie van mijn karakter zijn dat als ik in een nieuwe situatie sta dan niet zoveel terug zie. Ik heb m'n handen vol aan de taak waar ik nu mee bezig ben dat ik me niet over hoef te geven aan al lerlei bespiegelingen van zou ik dit of dat nog weer willen. Ik denk daar niet over. Ik leef wat dat betreft bij de dag en ik ben er diep van overtuigd dat God mijn leven leidt. Dat ik daarom nu in Amsterdam sta. VEENENDAAL Voor de derde achtereenvolgende maal heeft de N.V. Konink lijke Veenendaalse Sajet- en vyfschachtfabriek v/h Wed. D. S. van Schuppen Zoon (Scheepjeswol) haar winst kunnen vergroten. Dat staat in het nu ver schenen verslag over het boekjaar 1969-1970. Was de winst in 1966-1967 155.000, nu wordt 879.000 genoteerd. De gunstige ontwikkeling heeft zich kunnen voort zetten, ondanks het afstoten van de chemische fabriek begin dit jaar, die overge nomen werd door Philips-Duphar. van 320.000,- gereserveerd, tegen vo rig jaar 210.000,-. De aandeelhouders wordt voorgesteld het dividend te bepalen op 10 procent van het op 30 april geplaatste gewone aandelenkapitaal van 4.662.000,-. Gaarne zowden wij, een groep wer kende jongeren, u willen verzoeken dit schrijven te plaateen in uw dagblad bedoeld als reactie op een anoniem schrijven, dat verleden week donder dag in de Rijnpost is geplaatst onder het motto „Langs de weg". In de eerste plaats vragen wij ons af, of de schrijver van het betreffende ar tikel bevreesd is om kritiek te ontvan- ge. Waarom anders een anoniem schrij ven? Voorts zijn wij volstrekt niet eens met wat de onbekende schrij ver onder jeugd verstaat. Ziehier zijn tekst: „Meestal zijn het lieden die in de maatschappij nu niet zo heel veel uitvoeren". Een zeer krasse uitspraak dia volledig voor rekening van de onbekende schrijver blijft. Wij als werkende jongeren zijn het hier zeer zeker niet mee eens U wilt ons toch niet verwijten dat wij lieden zijn die in de maatschappij niet veel uitvoe ren. Onze dagtaak neemt n.l. van 8-5 uur in beslag. Toch zijn wij het volledig eens met de „actieven" die er toe over zijn gegaan de „Eierhal" te bezetten om kracht bij te zetten aan onze verlan gens. Dat juist zij aan het daglicht zijn ge treden en niet „wij" zou misschien kunnen liggen aan het feit dat wij te bescheiden zijn. De onbekende schrij ver is waarschijnlijk niet op de hoogte van het feit dat de jeugd al jaren „roept" op mogelijkheden voor recrea tie, en. dat er van gemeentezijde alleen maar zoethoudende beloften werden gedaan. Denk b.v. maar eens aan de W illfbrordussohool Vandaar dat de jeugd overgegaan ts tot actie, in dit geval dus bezetten van de „Eierhal". Waarom? Om duidelijk op onze situatie te wijzen inzake mogelijk heden voor onze ontspanning, zoal® wij die graag zouden willen. Voorts schrijft de „onbekende": alt het aan ons lag zouden we deze bezet ters een fikse straf geven. Wat bedoeld hij overigens met „ons"? De jeugd moet echter geen straf hebben, maar de „vro me broeders" die op het gemeente huis zitten. Want die hebben het zover laten komen. Bij voorbaat hartelijk dank voor plaatsing kritiek onzerzijds. Veenendaal, Vrijdagochtend-groep wer kende jongeren van het vormingscen trum. ADVERTENTli 08380-12897 08373 - 2979 N.V. Vruchtenveiling „Tiel en Omstre ken". Veilbericht 7-10-70. APPELEN Cox's O. P.. I 75/80 28-41 70/75 29-42 65/70 25-32 60/65 16-20 II 75/80 20-33 70/75 24-33 65/70 18-25 60/65 15-18. Goudreinette: I 75/85 26-38 70/80 28- 33 65/75 20-25. II 75/85 22-28 70/80 20- 24 65/75 16-22. Gour. Rood: I 75/85 32-39 70/80 31-36. Ingrid Marie: I 75/85 24-29 70/80 22- 28 65/75 20/25. James Grieves: I 70/80 20-25 65/75 19-24. II 75/85 17-24 70/80 17-24 65/75 15-18. Sterappel: I 70/80 61-65 65/75 47-55 60/70 39-46. Dljkmanszoet: I 75/85 55-73 70/80 59- 66 65/75 43-56 60/70 43-55. .Tasappel: I 65/75 36-42 60/70 33-38. Industrie: per 100 kg blank f 10.80. PEREN: Beurré Hardy. I 70/80 26-32 60/70 19- 23. VEENENDAAL De studievereni ging van de Staatkundig Gereformeer de Kiesvereniging te Veenendaal houdt dinsdag 13 oktober de eerste vergade ring in het nieuwe seizoen ln de consis toriekamer van de Gereformeerde Ge meente aan de Fluiterstraat. Na de ver slagen van penningmeester en secreta ris. en de bestuursverkiezing, houdt voorzitter (wethouder) G. v. d. Berg een inleiding over „Problemen van onze tijd". De bijeenkomst begint om half acht. VEENENDAAL Op het perso neelsfeest van het constructiebedrijf Hendriks Veenendaal is gisteren de heer P. van Resteren gehuldigd, in ver band met zijn 25-jarig jubileum. De ju bilaris ontving een t.v.-toestel. Een zes tal andere personeelsleden werd ver blijd met transistorradio's. Zij zijn lan ger dan tien jaar werkzaam bij Hen driks. Het feest werd gevierd in De Ko renbeurs. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 29 september 1970 aan de Ver eniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Rhenen medewerking, als bedoeld in artikel 72 der lager-onderwijswet 1920, heeft ver leend voor 2/3 deel van het totaal der kosten van vervanging van de stukge- vroren pannen op de Platanenschool, van het aanbrengen van ventilatiepan- nen en van de overige werkzaamheden, bestaande uit het verwijderen en op nieuw leggen der pannen. Binnen 30 dagen na heden kan iedere ingezetene van dit besluit in beroep komen bij gedeputeerde staten der pro vincie. Rhenen, 7 oktober 1970. B. en W. voornoemd. De secretaris W. C. Pieters. De burg. L. Bosch v. Rosenthal. ARNHEM De 27-jarige monteur H. de W. uit Lunteren is een vreemde dief: uit wat hij zelf zegt sensatiezucht stal hij een speed-boot, een opblaasbaar zwembad, een paar autobanden voor zijn old-timer Citroën en nog een paar spullen voor de vrijetijdsbesteding. Hij had in Veenendaal met trailer en al de speed-boot uit een garage gegapt en er gens netjes weggestopt. Van varen kwam het nooit, evenmin als van zijn voornemen het vaartuig terug te geven aan de Bennekomse eigenaar er van. De W. zei gisteren voor de rechtbank in Arnhem een eind te willen maken aan zijn escapades. Hij ontkende dat de diefstallen hem waren ingegeven door zijn contact met enkele verpleegden van de Lunterse inrichting Groot Bate laar. Officier van justitie, mr. J. H. C. Pie ters geloofde De W. wel, ook al gezien de voorlichtingsrapporten die er over hem zijn uitgebracht. De eis luidde dientengevolge niet meer dan twee maanden voorwaardelijk gevangenis straf en tweehonderd gulden boete. De uitspraak volgt over veertien dagen. Toch hlijft de onderneming met pro blemen kampen. Men ziet zich gecon fronteerd met een tekort aan werk krachten, wat het op tijd afleveren van orders bemoeilijkt. Het personeelsver loop wordt te hoog geacht, evenals hel ziekteverzuim. Het kost bovendien veel tijd en moeite om de stijgende loonkos ten en sociale lasten door verbetering van efficiency op te vangen. Deson danks wordt de toekomst met vertrou- voor Veenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3320 Nwe Veenendaalseweg 159 wen tegemoet gezien. Het resultaat van de textielfabriek is opnieuw verbeterd. De geldomzet is vrijwel gelijk aan die in het vorige boekjaar, maar de verschuiving in het pakket van artikelen heeft zich in gun stige zin ontwikkeld, aldus het jaar verslag. Het aandeel van de industriële garens in de totale afzet is verder afgenomen. De marge hierop is minimaal omdat meestal het aanbod de vraag overtreft. Men gaat zich meer en meer speciali seren op die garens waarvoor door spe cialisatie een redelijke prijs kan wor den bedongen. De omzet in handbreigarens is daar entegen opnieuw gestegen. De kwanti tatieve stijging was weliswaar minder dan de daling in industriële garens, maar het gunstige resultaat in de ga renssector is veroorzaakt door een be tere kostendekking. Over de verkoop van de handbreiga rens (de Scheepjeswol) is de onderne ming overigens niet tevreden, vooral gezien in het licht van de aanzienlijke goodwill van het merk. Men is echter doende hierin verbetering te brengen. Over de export bestaat meer tevre denheid, aldus het verslag, met name over die naar de E.E.G.-landen. Ook de resultaten van de handelsondernemin gen in Duitsland. België en Canada hebben zich gunstig ontwikkeld. Begin 1970 werd een bedrijf in Denemarken overgenomen dat katoenen handbreiga rens maakt en ze verkoopt onder het merk Mayflower. Hiermee was een miljoen gulden gemoeid, een bedrag dat uit de lopende middelen werd voldaan. In het jaarverslag wordt een ver scherpte kostenbewaking aangekondigd. De grondstoffen bleven het afgelopen boekjaar vrij stabiel in prijs, maar de stijging van de overige kosten baart zorgen. De netto winst die de verkoop van de chemische fabriek aan Philips-Duphar opleverde was bijna anderhalf miljoen gulden. Dit bedrag is aan de reserve toegevoegd. Verder wordt een bedrag VEENENDAAL Deze week is weer het startschot gegeven voor de biljart competitie '70-'71 van de KNBB district Veenendaal. Op de eerste avond, in de derby BW 1-DOG 1, deed J. Vonk al van zich spreken door zijn tegen stander geen schijn van kans te geven. Hij maakte zijn partij in 13 beurten uit met een moyenne van 11.16. BW zegevierde met maar liefst 7-0. Morgenster 1 klopte zeer verrassend het thuisspelende Excelsior 1 met 7-0. De met grote spanning tegemoetge- ziene wedstrijd van Zeldenrust 1 tegen de pupillen van trainer Wijnen werd verrassend door een sterk spelend Zel denrust 1 gewonnen (5-2). In de C2-klas. se kwam Zwaan 1 sterk voor de dag door met 9-0 over Zeldenrust 2 te zege vieren. In de C3-klasse speelde BW 2 een sterke wedstrijd tegen Zwaan 2 (9-0). De Vink 1 was thuis niet te kloppen en won met 9-0 van Driehoek 3, terwijl Excel sior 2 de derby tegen Excelsior 3 won (5-4). Ook in de C4-klasse zijn de verrassin gen niet uitgebleven. Zo won Cola 3 van Cola 2 met 9-0. Wilton 2 bleek te sterk voor Wilton 1 (7-2). Prins 2 boekte een goed resultaat door met 5-4 de uitwed strijd tegen Zeldenrust 3 te winnen. In Rhenen versloeg Driehoek 5 Driehoek 4 met 5-4. DOG 3 was in de wedstrijd tegen Zwaan 3 weer goed op dreef en boekte een 7-2 overwinning. Cl: BW 1 - DOG 1 7—0 Excelsior 1 - Morgenster 1 07 Zeldenrust 1 - Driehoek 1 52 Stand Cl: 3VV - (Veenendaal) 1 7—0 Morgenster 1 (Eist) 1 70 Zeldenrust 1 (Eist) 1 52 Driehoek 1 (Rhenen) 1 25 DOG 1 (Veenendaal) 1 0—7 Excelsior 1 (Leersum) 1 07 C1I: DOG 2 - Cola 1 9—0 Zwaan 1 - Zeldenrust 2 90 Prins 1 - Driehoek 2 09 Stand CII: DOG 2 (Veenendaal) 1 9—0 Driehoek 2 (Rhenen) 1 90 Zwaan 1 (Renswoude) 1 90 Cola 1 (Langbroek) 1 09 Prins 1 (Scherpenzeel) 1 09 Zeldenrust 2 (Eist) 1 0—9 CIII: Zwaan 2 - BW 2 0-9 Excelsior 2 - Excelsior 3 5—4 De Vink 1 Driehoek 3 9—0 Stand CIII: BW 2 (Veenendaal) 1 9—0 De Vink 1 (Ede) 1 9—0 Excelsior 2 (Leersum) 1 5—4 Excelsior 3 (Leersum) 1 4—5 Driehoek 3 (Rhenen) 1 0—9 Zwaan 2 (Renswoude) 1 0—9 CIIII: Cola 2 - Cola 3 0—9 Driehoek 5 Driehoek 4 5—4 Morgenster 2 - Morgenster 3 0—9 Wilton 1 - Wilton 2 2—7 Zeldenrust 3 - Prins 2 4—5 DOG 3 Zwaan 3 7—2 Wilton 2 - Morgenster 2 4—5 CIV Wilton 2 (Maarn) 2 11—7 Cola 3 (Langbroek) 1 9—0 Morgenster 3 (Eist) 1 9—0 DOG 3 (Veenendaal) 1 7—2 Driehoek 5 (Rhenen) 1 5—4 Prins 2 (Scherpenzeel 1 5—4 Morgenster 2 (Eist) 2 5—13 Driehoek 4 (Rhenen) 1 4—5 Zeldenrust 3 (Eist) 1 4—5 Wilton 1 (Maarn) 1 2—7 Zwaan 3 (Renswoude) 1 2—7 Cola 2 (Langbroek) 1 0—0

De Vallei | 1970 | | pagina 3