Openbaar Kunstbezit brengt vier uitzendingen Kontrasten Hildegard bij Rudi RONOVITEITEN helpt bij reumatische pijnen Vanmiddag de eerste „Staalkaart" Inspraak van de tv-kijker Heer Bommel en de Slijtmijt Hippies Popmuziek METAAL IN UTRECHT OVERWEEGT 65 -ACTIE MORGEN Weer opdracht aan Reconstructie-team programmaos UIT DE KERKEN MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE TELEVISIE RADIO TELEVISIE RADIO TATIRDA© 10 OKTOBER 1970 „Ik wil Gk>d in het gelaat zien" van de Franse journalist Michel Lancelot is zoals ook in de ondertitel „leven, dood en verrijzenis van de hippies" vermeld wordt, een boek over de ge schiedenis van het verschijnsel hippie. Michel Lancelot heeft om de gegevens voor zijn boek bij elkaar te krijgen een lange tijd in Amerika doorgebracht, waarbij hij niet alleen met vele „drop-outs" praatte, maar ook geruime tijd tussen hen leefde. Hoewel dit beslist niet het boek over de hippies is dat zal waarschijnlijk pas over een jaar of twintig geschreven worden biedt „Ik wil God in het gelaat zien" toch voor iemand, die zich interesseert voor deze nieuwe stroming veel nuttige en boeiende informatie. In Europa heeft men tot nog toe niet veel begrepen van de hippie- of de „flower power "-beweging. Voorname lijk omdat de door de hippies veelvul dig gebruikte bewustzijnsverruimende middelen als marihuana, LSD. hasjiesj en mascaline hier nog steeds als „verdovende middelen" betiteld een onderwerp dat volkomen taboe is, het beeld hebben vervalst. Maar het ge bruik van psychedelica is niet het enige kenmerk van hippiedom. Terwijl in Europa nozems, blou- *on-noirs, Halbstarken, rockers en mods zich voornamelijk onderscheidden door een voorkeur voor geweld en haat jegens de gevestigde orde en de maat schappij, ontwikkelden in de VS de beatniks en na hen de hippies zich in •en heel ander kader. In plaats van •tompzinnig, bruut optreden begonnen »ij een aoort idealistische strijd, die uit groeide tot een mystieke revolutie, waarbij zij een diepe verachting aan de dag legden voor het gevestigde mate rialisme van onze tijd en zich walgend van de agressieve waanzin van de wes terse wereld wendden tot de oosterse wijsheid. Een revolutie, die zich behal ve in een totaal ander leefpatroon het „drop out"verschijnsel, het zich plaatsen buiten de normen van de ge vestigde maatschappij ook uit in een andere cultuur, voornamelijk op het gebied van de muziek en de beeldende kunst. Michel Lancelot heeft gepraat met vele van hun voormannen, hij heeft deel uitgemaakt van hun commu nes, geluisterd naar hun muziek, geke ken naar hun schilderijen. Hij geeft hiervan een helder verslag in zijn boek waarbij hij wel laat uitkomen,tot o p zekere hoogte „bekeerd" te zijn door de hippies en hun opvolgers, de freebie's. „Ik wil God in het gelaat zien" is uit gegeven bij Westfriesland in Hoorn en kost f 9.90. De Nederlandse vertaling is van Maurits Mok, De nieuwe popmuziek" van Rolf Ul- rich Kaiser is een geslaagd boek over de ontwikkeling van de populaire mu ziek gedurende de jaren zestig. Het be gint bij de schlagers om vervolgens via korte beschrijvingen van jazz en rock'n roll veel aandacht te wijden aan de beat en alles wat daaruit voortkwam. Rolf Kaiser weet kennelijk waarover hij praat. Hij vermeldt in zijn boek weinig-bekende bekende gegevens, ter wijl hij aan het slot een goed overzicht geeft van de belangrijkste namen en groepen in de pop en hun grammofoon platen, bijgewerkt tot juli 1970, bijzon der prettig voor hen die zo langzamer hand door de vele wisselingen in de bezettingen door de bomen het bos niet meer zien. Het meest boeiende deelvan het boek bijzonder goede interview, dat de schrijver had met „Mothers of In vention,. oprichter Frank Zappa. Het boek, uitgegeven door Westfrieslandin Hoorn, kost 7,90. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen: te Den Helder: L. Douw te Enschede-Z. W.; te Murmerwoude: M. Heemskerk te Meppel. Bedankt voor Veendam en Zuid broek: A. G. Versteeg te Stadskanaal. Vrije Evangelische Gemeente Beroepen: te Antwerpen: J. Lu- kasse te Genk. Baptisten Gemeente Bedankt: voor Leeuwarden: Ph. Lindeman Wzn te Utrecht; voor Nieuwe Pekela: R. Reiling te Leiden. Chr. Gereformeerde Kerken Bedankt: voor Amsterdam-Noord: J. de Jong te Emmeloord. I Elk jaar wijdt Openbaar kunstbe/.it één televisieserie aan een belangrijke tentoonstelling. Dit jaar fc dat de ten toonstelling „Kontrasten". die tot 15 november is te zien in het Haagse Ge meentemuseum. De NOS zal deze serie op de zon dagen II, 18, 25 oktober en 1 novem ber van 16.15 tot 16.30 uur via Neder land 1 in kleur uitzenden. Openbaar kunstbezit tekent bij de reeks het volgende aan: „De tentoonstelling is vooral interes sant door de vraag erachter, en door het antwoord dat wordt gesuggereerd op de vraag: wat is eigentijdse kunst? Het gebruikelijke beeld is, dat nieuwe kunstrichtingen, -stijlen en -modes el kaar met toenemende snelheid verdrin gen; het nieuwste wordt binnen een paar jaar ouderwets gemaakt door het allernieuwste, soms gaat het zelfs per seizoen, net als de kledingmode. Is dat het werkelijke beeld van de moderne kunst? De inrichters van de tentoonstelling „Kontrasten" zetten daar vraagtekens bij. Zij hebben het werk van drie generaties, per generatie gegroepeerd, opgesteld. De eerste groep omvat kunstenaars die al ruim vóór de oorlog werkzaam waren, de tweede kunstenaars die kort na de oorlog naar voren kwamen. De derder groep behelét de jongste garde, allemaal nu nog le vende en werkende kunstenaars, die rond 1960 voor het eerst van zich deden spreken. Binnen elke van de generaties komen grote verschillen en krasse tegenstellin gen tot uiting. Er is dus, zeggen de sa menstellers van „Kontrasten" zelfs bin nen de kring van leeftijdsgenoten niet één duidelijke stijl die dan in een be paalde periode de eigentijdse kunstuiting is. En de veelheid van stijlen wordt nog groter als we de hele tentoonstelling „Kontrasten", overzien, want al eze kun stenaars werken nog. De definitie die de inrichters van „Kontrasten" dan ook geven voor mo derne, eigentijdse kunst is: alles wat nu wordt gemaakt, mits het van hoge kwaliteit ls. In de vier televisieprogramma's wordt dit eerst toegelicht en vervolgens ter discussie gesteld. Want is het wel waar dat alles wat nu gemaakt wordt van kwaliteit op dezelfde manier „eigentijds" is? Hebben de primitieve oerbeesten van Karei Appel niet heel speciaal te maken met het klimaat van de jaren kort na de oorlog? En geldt niet hetzelfde voor de pop-art van de vroege jaren 60 en voor de koele kunst een paar jaar later? Deze en andere vragen, die in het programma aan bod komen draaien alle or* de vraag, of „kwaliteit" de enige maatstaf voor een kunstwerk is, of dat het ook een signaalwaarde heeft, die laat zien hoe een bepaalde tijd en de mensen die erhin leven zijn. Als het laatste waar is, is de kunst van gisteren misschien nog wel mooi of goed, maar in ieder geval minder actueel, ter zake en eigentijds dan die van vandaag. In de discussieprogramma's, waarbij de forums met voor- en tegenpraters zijn vermeden, zullen beide visies op kunst worden gepresenteerd. De kijker kan dan zelf zijn conclusies trekken". De serie „Kontrasten" werd samenge steld door Ton Frenken en R. H. Fuchs. Regie: Ria Hohmen. UTRECHT In het gewest Utrecht waren eind september 53 metaalbewer kers ingeschreven bij het arbeidsbu reau. Daar stonden niet minder dan 1263 aanvragen tegenover, 495 meer dan een maand daarvoor. Veel werkge vers die eigenlijk de moed al hadden opgegeven, ooit aan voldoende arbeids krachten te komen, hebben weer aan vragen ingediend toen bekend werd dat onder meer bij Werkspoor-Utrecht gro te aantallen werknemers moeten af vloeien. Enkele bedrijven overwegen een ac tie te gaan voeren om boven 65-jarigen aan te trekken voor bijvoorbeeld halve dagen. HILDEGARD KNEF, van avond om 20.20 uur in het V AR A-pro gramma op Neder land 2 te gast in de Rudi Carrell-show. In het Gelders programma van de RONO worden het komende wintersei zoen een aantal nieuwe rubrieken uit gezonden. Dat is in de eerste plaats de historische reeks, die maandag begint met een voordracht van prof. dr. Jappe Alberts over het „Oudste Christendom in Gelderland". In totaal worden tien afleveringen uitgezonden. Een andere nieuwe rubriek, die pas in januari 1971 start, is gericht op de veranderingen in het huidige onderwijs. Onder de titel „Onderwijs, waarheen?" wordt in een serie klankbeelden aan de hand van Gelderse voorbeelden dit on derwerp belicht. In het komende winterseizoen zijn ook een aantal uitzendingen gepland over de Gelderse archeologie. Dit aan de hand van recente opgravingen en vondsten in de provincie. De samenstel ler hiervan is drs. R. S. Hulst, provin ciaal archeoloog. In een serie gesprekken met in Gel derland wonende auteurs onder de titel De Nederlandse Operastichting heeft aan het team van componisten en schrijvers van de opera „Reconstructie" opdracht verstrekt tot het creëren van een nieuw werk op het gebied van het muziektheater. De componisten Louis Andriessen, Reinbert de Leeuw, Peter Schat en Jan van Vlijmen zullen opnieuw samenwer ken met de schrijvers Hugo Claus en Harry Mulisch. Misja Mengelberg, die wel bij „Re constructie" was betrokken, neemt deze keer geen deel aan het gezamenlijke werkstuk. Hoewel de opdracht nog niet officieel is verstrekt, zal de première in hel. seizoen 1971-1972 in Amsterdam plaats hebben. De bedoeling is dat het stuk, dat voorlopig de werktitel „Operatie" draagt, in co-produktie met de Brussel se Muntschouwburg wordt gerealiseerd. Terugziende op de opera „Recon structie", die het klapstuk van het Hol land Festival 1969 was en die een enor me belangstelling van buitenlandse cri tici trok, reageerde Peter Schat: „We gaan ons binnenkort weer in hetzelfde klooster in Diepenveen terug trekken, waar „Reconstructie" voor een belang rijk deel vorm heeft gekregen. In tegenstelling tot „Reconstructie" wordt „Operatie" een stuk muziekthea ter met een kleine orkestbezetting. Het is dan ook beslist egen produktie voor Carré, maar bestemd voor uitvoering in een kleine zaal. „Maurice Huisman, de onlangs afge treden Operastichting, heeft het plan ook ditmaal gestimuleerd. Ik geloof na mens ons hele team te spreken, als ik zeg dat we met „Reconstructie" een schat van ervaringen hebben opgedaan. Dat kan alleen maar gunstig zijn bij het realiseren van deze nieuwe op dracht". „Hart tegen Hart" worden deze auteurs en hun werk voorgesteld aan de luiste raars. Met de Gelderse plattelands jongeren, verenigd in de KPJ, CPJ en Jong Gel- re, wordt net als het vorig wintersei zoen een tweekamp georganiseerd, waarbij de RONO opnamen maakt van deze wedstrijden. De strijd zal hier steeds gaan tussen gezamenlijke ploe gen van deze jongeren-organisaties. In totaal zullen dit vier uitzendingen vor men. ADVERTENTIE verpakking: 14 en 40 tabletten Met ingang van hedenmiddag is er in het VARA-radioprogramma elke week van 16.15-17.55 uur een programma te horen dat in het teken van de kunst staat. Honderd minuten informatie over kunst in de meest brede zin, op een onderstroom van muziek. Titel van de ze uitzending: „De Staalkaart". Vandaag heeft De Staalkaart de pri meur van een aantal nog niet gepubli ceerde nieuwe gedichten van Gerrit Kouwenaar, die door hemzelf worden gezegd. Cor Holst heeft een gesprek met Jo- han Wilhelm Schotman over de Tsji- Tsjing (Het Boek der Oden). Boy Wander maakte een documentai re over het feit dat de Friese taal veer tig jaar universitair erkend is. De redactie van De Staalkaart heeft werk gevraagd van dichters en schrij vers, die nog niet in boekvorm hebben gepubliceerd. Het werk van één hun ner, mevrouw M. M. Haas-Pijlman uit Amsterdam, is uit ongeveer 200 inzen dingen die tot dusver ontvangen zijn. gekozen en zal in deze uitzending te horen zijn. In De Staalkaart is verder opgeno men een muziek-quiz onder leiding van Rutger Schoute, Alfred Kossman be spreekt literaire tijdschriften en er is informatie over nieuwe grammofoon platen, boeken, concerten enz. 7000 „Het is wel even lastig, dat omschakelen op houtbouw", gaf secreta ris Steen breek toe. „Het zal wat opont houd geven. Maar ach, de minvermogen de is daar aan gewend en hij zal dit rustig aan u overlaten. Er wordt hard gewerkt, dat kunt u verzekeren. En het is eco nomisch niet verantwoord wanneer de consumptie te groot wordt, nietwaar?" Na deze woorden verliet hij het vertrek, de burgemeester in grote verwarring ach terlatend. Hij was niet de enige die zich zorgen over het slijtage-verschijnsel maakte. Tom Poes had er ook veel over nagedacht, en hoe meer hij om zich heen keek, hoe on rustiger hij werd. ..Ik had die insekten niet aan Kwetal en Pastinakel moeten geven", zei hij bij zichzelf. „Die kereltjes hebben een heel andere kijk op de wereld dan een gewoon iemand en wat zij leuk vinden kan heel vervelend zijn voor de Rommel- dammers. Kijk nu bijvoorbeeld Grotgruts driewieler eens aan! Ik wil wedden, dat dat het werk van de slijtmijten is!" „Het is vreselijk", zei de kruidenier, die bekommerd bij zijn voertuig stond „Hebt u ooit zo'n snelle slijtage gezien, meneer Poes? De wagen is nog niet eens afgeschreven! Tegenwoordig bouwen ze maar raak, en op de belangen van de middenstand wordt niet gelet. Dit is trou wens niet het enige. Wilt u wel geloven, dat er motgaten in mijn plastic-verpak king vallen? Ik vraag me af waar het heen moet met de wereld; men kan ner gens meer op vertrouwen!" l^ezf regels komen uit de schrijfmachine kort nadat ik op de tv het interview van Joop van Tijn met Amsterdams burge meester Samkalden heb gezien. Natuurlijk ging het daarin over de inspraak van de bevolking. Toeval lig wilde ik het deze keer eens hebben over de inspraak van de telvisiekijker. Niet de inspraak via de ledenvergadering van een om roepvereniging die er bijvoorbeeld toe kan leiden dat een serie als Coronation Street" (zoals u weet: volgens mij gelukkig) gehand haafd blijft en het VARA-winter- programma min of meer moet worden herzien, maar de inspraak via het medium tv zelf. Die vorm van inspraak is de laatste jaren aanmerkelijk toegenomen. |_|et is nog niet zo heel lang gele- den dat uitsluitend autoriteiten als burgemeester Samkalden en mediumhanteerders als Joop van Tijn zo ongeveer de enigen waren die hun zegje voor de camera's mochten zeggen. Langzamerhand is daar echter verandering in geko men. Het is eigenlijk (mede dank zij de invloed van de candid came ra in het medium film) begonnen met de straatinterviews en de apar te figuren die een Willem Duys in zijn Vuist het hunne liet zeggen, al dan niet met onderschatting van de persoonlijkheid van het slacht- 16.00 NOS: (K): Journaal. 19.02 NCRV: (K) Rodeo: Presentatie nieuw talent. 1650-17.30 (K) Kinderprogramma. 18.45 NOS: (K) De Woef* en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.05 NCRV: (K) Swiebertje! TV-serie voor de jeugd. 20.00 (K) Journaal. 20.20 NCRV: Zeskamp Sport. 21.45 De kleine zielen, TV-feuilleton (2). 22.50 Avondzang. 23.00 Hier en Nu - Special. NOS; 23.45-23.50 (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 (K) De Woefs en de Lamaars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 VARA: (K) Hier is Lucy, TV-serie. 19.30 De laatste der pioniers, filmpje over de laatste overlevenden van het Wilde Westen. 20.00 (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) De Rudi Carrell Show. 21.20 Achter het Nieuws. 21.45 (K) Ik zoek X: detective-spel- programma. 22.35 (K) Monty Python's vliegende circus: Niet voor de poes, sati risch programma. 23.05-23.10 NOS: (K) Journaal DUITSLAND I 16.00 Fragmenten uit speelfilms van Luis Trenker. 17.15 (K) Econo mie voor iedereen. 17.45-18.30 (K) Sportjournaal. (Regionaal program ma: NDR: 18.30 (K) Mein Freund Ben, TV-serie. 19.00 (K) Actualitei ten. 19.15 (K) Amusementsprogram ma. 19.58 Programmaoverzicht. WDR: 14.30-14.55 (K) Weekjournaal. 18.35 (K) Die Jetsons, TV-serie. 19.00 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Afrikanische Tierwelt, TV-serie.) 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Die Rudi-Car- rell-Show 21.15 Streichquartett, TV-klucht. 22.05 (K) Trekking van de lottogetallen. 22.10 (K) Journaal en weerbericht. Aansluitend: Het woord voor de Zondag. 22.30 Das zweite Leben des Dr. X, Amerikaan se speelfilm. 23.30 (K) Journaal. DUITSLAND 11 16.20 (K) Muziek voor jonge men sen. 17.05 (K) Niéuws en weerbe richt. 17.15 (K) Informaties en me ningen uit de Bondsrepubliek. 17.45 (K) Die Sieben Meere, TV-serie. 18.45 (K) Muzikaal wedstrijdspel. 19.45 (K) Nieuws, weerbericht en weekkroniek. 20.15 (K) Bis zum En- de aller Tage, Duitse speelfilm. Aan sluitend: Nieuws. 22.00 (K) Sport journaal. 23.20 (K) Nieuws en weer bericht. 23.25-0.55 (K) Die Katze. TV-spel. 11.00-12.00 KRO/RKK: Eucharistie- vieripg 15.00 NOS: Journ. 15.02 weekjourn. met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 (K) De Borderers, TV-serie (2). 16.15 Openbaar Kunstbezit. 16.30 (K) Paardensport: Samenvat tende reportage van de Horse of the Year Show te Wembley. 16.55-17.00 Toto-uitslagen. 18.20-18.50 Teleac: Dammen voor be ginners - les 4. 18.55 NOS: (K) De Woefs en de La maars. 19.00 CVK/IKOR RKK: (K) Bijbel vertelling voor kinderen. 19.05 CVK/IKOR: Project: jongeren programma. 19.30 KRO (K) Daktari, Tv-serie. 20.20 NOS: (K) Journ 20.25 KRO: (K) Advocaat Judd. TV-serie. 21.15 (K) Miniatuur van Queneau. terair cabaretprogramma. 21.35 Gamma: programma over de achtergronden en oorzaken van de rellen in Amsterdam. 22.15 BZN: (K) De kaars aan. ja ge zellig! 22.25-22.30 NOS: (K) Journaal. DERLAND II 18.55 NOS: (K) De Woefs en de La maars. 19.00 (K) Journaal. 19.05 Fabian van Fallada, feuilleton voor de jeugd (2). 19.30 Studio Sport I. 20.20 Panoramiek: achtergrondinfor matie over gebeurtenissen in binnen- en buitenland. 20.45 (K) Dubbeldekkers, TV-serie. 21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) De Onvergetelijken: ge sprek met Adriaan Roland offer en de kijker. Die straatinter views en Vuist-items waren eigen lijk nog maar voornamelijk een kwestie van letterlijke inspraak: in die microfoon spreken, wat niet zelden ontaardde in inzwam- men". Daarna kwam de periode van de forums en de teach-ins, waarin min of meer deskundigen ook hun duit in het zakje mochten doen. Niet zonder niveau, maar de tijdnood zat altijd maar te dringen, men kwam er nooit helemaal uit en dat hoefde ook niet en er zou in de huiskamers best eens over doorge praat kunnen worden, kortom: het averechtse effect ontstond dat de minder intelligente of de minder geïnteresseerde of de minder ge duldige kijker deze uitzendingen afdeed met de omschrijving ..praatprogramma's". Mede via de televisie hebben we echter kunnen constateren, dat de problemen in onze maatschappij de laatste tijd zijn toegenomen en dat deze steeds meer het hart van ..the man in the street" raken. Niet alleen het gemeentebestuur van Amsterdam, maar ook menig omroepvereniging heeft zich daar om gebogen over de vraag, hoe men .,de gewone man" meer in spraak zou kunnen geven. De VA RA probeerde het vorig seizoen al met enkele thema-avonden, maar dat viel toevallig net in de periode Hoiat. 22.25-22.30 (K) Journaal. DUITSLAND 1 9.30 Nieuws. 9.35-10.20 Sportspie- gel. 10.30 (K) Programmaoverz. 11.00 (K) Kinderprogr. 11.30 Die Moral geht noch zu Fuss, documentaire se rie. 12.00 Der Internationale Frühschoppen. 12.45 (K) Weekjour naal. 13.15 (K) Regionaal weekjour naal. 14.45 Kinderprogramma. 15.15 (K) Nachtreiter vom Missouri, TV-film. 16.00 (K) Documentaire film. 16.45 (K) Volks- en wandellie deren. 17.15 Autosport: finale om de Europabeker voor Formule II wa gens. 18.15 (K) Sportjournaal. 19.00 (K) Wereldspiege 119.30 (K) Sport- journ. 20.00 (K) Journaal en weer- overz. 20.15 (K) Filmreportage. 21.00 (K) Cosi fan tutte, opera van Mo zart. 23.45 (K) Journaal en weer- overz. DUITSLAND II 10.30 (K) Programmaoverz. 11.00 (K) Discussie. 11.30 (K) Reportages. 12.00 (K) Het zondagsconcert. 12.50 Wetenschappelijk commentaar. 13.00 (K) Actualiteiten en muziek. 13.40 (K) Aufklarung für Kinder, TV- serie. 13.50 (K) Indian River, jeugd serie. 14.15 Die kleinen Strolche, TV-serie. 14.30 (K) Unser trautes Heim, TV-serie. 14.55 Spielzeug ist zum Spielen, TV-serie. 15.25 (K) Nieuws en weerber. 15.30 Informa tief programma. 16.00 (K) Tarzan der Gewaltige, Engelse speelfilm. 17.25 (K) Big Valley, TV-serie. 18.15 (K) Nieuws, weerber. en sport. 18.30 Ilauptbahnhof München, politieserie. 19.00 (K) Sportjournaal en toto-uit slagen. 19.45 (K) Nieuws en weerber. 19.55 (K) Informaties en meningen uit de Bondshoofdstad. 20.15 Spiel nicht mit kleinen Madchen, komedie. 21.45 Cabaretprogramma. 22.50 (K) Nieuws en weerber. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het leven de woord. 8.15 (S) Badenerie: klas sieke muz. (gr.) 9.00 Nieuws en wa terstanden. 9.15 (S) Laudate: klassie ke gewijde muziek. 10.00 Eucharis tieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 (S) Radio Kamerorkest en Solisten: se- miklassieke muziek. 11.55 Medede lingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelcon cert: oude muziek. 12.40 Tussenbei de: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) De Psalmen in de nieuwe berijming, muzikale lezing. 13.30 (S) NCRV-Vocaal ensemble: oude liede ren. 13.55 visioen en visie: literair progr. NOS: 14.15 Frysk Orkest met Solist: moderne en klassieke muziek (opn). (In de pauze: 15.05-15.35 Dis cussie). 16.15 Gastcollege: Dialect en omgangstaal in België. CVK: 17.00 Kerkdienst van de Christelijk Gere formeerde Kerk. 18.00 Convent: we kelijks halfuur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Kerken in Engeland en Schotland: lezing en oude kerkmuz. 20.00 (S Amsterdams Kamerorkest: klassieke muziek (opn). 20.35 Zondagavond: Samen zang: geestelijke liederen. KRO: 21.00 (S) Muziek A Go Go: licht mu ziekprogramma. 22.00 Kruispunt: magazine met achtergrondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Me dedelingen. 22.42 De zingende kerk muziek in de liturgie. 23.00 Audio: muzikale informatie voor kenners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND II VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actuali teiten. 8.18 Voor het platteland. 8.25 Weer of geen weer: gevarieerd pro gramma. (Om 9.00 Sportmededelin- gen.) 9.45 Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Protestantse kinder- dienst. 10.30 Doopsgezinde kerk dienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De open Deur. AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toe stand in de wereld, lezing. 13.19 Ra diojournaal. 13.35 Delta: informatie ve show met commentaren, menin gen, voorspellingen en muziek NOS: 14.30 Progr. voor de gastarbeiders. VARA: 17.00 Stereo: Licht orkest met solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn: reportages en sportbeschouwin- gen. VARA: 18.30 Klatergoud: muzi kaal feuilleton over de wondere we reld van de spot. 19.00 Zin en tegen zin: discussie over een actueel onder werp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Ne derlands Blazers ensemble met solist: klassieke muziek. 20.00 Projektonder- wijs: programma over psychologie- opleiding. AVRO: 20.30 Ste reo: In de kaart gespeeld: verzoek- platenprogr. 22.30 Nieuws. 22.40 Ra diojournaal. 22.55 Stereo: Voor de nacht uit: licht platenprogramma 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrruit licht platenprogr. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaiek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijke groe ten...: verzoekplatenprogr. 13.00 van de tomaatacties en andere ordeverstoringenzodat een van die avonden op een onvergetelijke manier in de soep liep. TVt seizoen heeft men niettemin de mogelijkheden tot inspraak van de tv-kijker via zijn eigen me dium danig vergroot. Ook de VA RA. Ik denk nu even terug aan vorige week vrijdag, toen we in de eerste aflevering van Koos Poste- ma's „Een klein uur: U" niet een aantal landelijke, maar een aantal plaatselijke kopstukken uit de poli tieke partijen konden zien en horen praten ver de eventuele fusie ..KVPVD66A"Het ging er alle maal lekker emotioneel en toch or delijk en r?éel toe en ik noteerde zelfs een voor mij nieuw woord als sfeerverontreiniging", maar dat kwam dan ook uit de mond van iemand die het woord ..creatief" dikwijls gebruikte. Maandagavond siartte de NCRV met een dergelijke inspraak- rubriek („Zeg het nou zelf"), waar ik me helaas zelf geen woord over kan zeggen, omdat net voor de uit zending mijn kijkkastje het begaf. Donderdagavond was het echter weer net op tijd gerepareerd om me het toppunt van inspraak voor te schotelen: „Namens" van de VPRO, waarin een kijker zijn ei gen tv-programma mocht (laten) maken. Op dit uiterste hoop ik een volgende keer terug te komen. Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse Ar tiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuw* 14.02 Langs de lijn: sportreportage* en -beschouwingen met lichte gram mof oonmuziek. (15.00-15.02 en 16.00-16.02 Nieuws). AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Superclean Dreammachi- ne. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws: 10.05 Weekkroniek 10.25 Actualiteiten en muziek. 11.05 Informaties en meningen uit de Bondshoofdstad. 11.25 Unter Geheim befehl, Amerikaanse speelfilm 12.45 Internationaal persoverzicht. 12.55-13.30 Wereldspiegel. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (K) voor de kinderen. 16.50 Idem. 17.20 Jeugdorkest. 17.55-18.00 (K) Nieuws. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 (S) Badinerie; klas sieke en moderne muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw; 9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Muziek op maandagmorgen: klassieke muziek (gr.). NOS: 10.15 De komende week in het Nederland se muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaar denprogramma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Medelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.51 Hier en Nu; actualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 (Gedeeltel. S): Moderne kamermuziek (gr.). 15.00 christelijk gereformeerde middag- dienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ne derland: reportages en commentaren uit alle delen van het land en veel muziek. (16.00-16.02 Nieuws). Over heidsvoorlichting: 17.20 Hindoe- staanse muziek in Suriname. Spre ker: S. Biharie. NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actuele kroniek. (Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de Christelijk Historische Unie: 18.30-18.41 Nieuws). E.O. 19.00 Wij hebben geen woord voor de wereld: veelgevraagde geestelijke muziek. 19.20 Reformatie en Reveil, lezing. 19.35 Muzikaal intermezzo. 19.45 Ge loven vandaag, lezing. NCRV: 20.00 Bij de tijd: radiopakket met actuele informatie over ontwikkelingen in de samenleving. 20.20 (S) Radio Kamer orkest en solist: klassieke muziek. 21.15 (S) Pianorecital: moderne mu ziek. 21.30 Eldoret, Plateau, Turka- na: klankbeeld over het zendings werk in Kenya. 22.00 (S) Meisjeskoor met instrumentaal sextet. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen 22.45 Wat moet ik met een boek, meneer?: documen taire over de controverse tussen li terair boek en lezer. 23.30 (S) Piano recital: moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Spitsuur Amster dam: lichte grammofoonmuziek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpa gina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Amsterdam (vervolg). 9.10 Stereo: Klassieke kamermuziek (gr.) 10.00 Voor de huisvrouw. 11.00 Nieuws. NOS: 11.03 Repertorium Nederlandse Radio Orkesten: Mo derne orkest- en koormuziek (opn.). VPRO: 12.00 VPRO-maandag: klas sieke muziek met tussen 12.00 en 14.00 Nieuws en informatie over mu ziek. 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Tobben met tape: wedstrijd tussen Belgische en Nederlandse teams van geluidsjagers. 15.20 Eurojazz: Mon- treux Jazzoncours 1970. 16. "M) Nieuws. AVRO: 16.03 Brazilian® lichte muziek uit Latijns Amerika. 16.30 Mikadoo: kinderprogramma. 17.30 Brabants Journaal. 17.55 Mede delingen. 18.00 Nieuws. 18.10 Radio journaal. 18.25 Ik verbind u door... praatje. 18.30 Parade: strijdkrach tenprogramma. 19.30 Nieuws. 19.35 RVU: Zin en functie van het Grand Gala du Disque. Spreker: Klaas A. Posthuma. NOS: 20.05 Gamma van alpha en bèta: een programma over recente vorderingen in de weten schap. 20.30 Weer es wat anders: buitenlands muziekprogramma. 21.15 Laura, hoorspel. 22.10 NVSH: 22.10 Sextant, radiomagazine van de NVSH. 22.30 Nieuws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Stereo: Metro's Midnight Music: licht mu- iekprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Start. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation (11.00 Nieuws.) TROS: 12.00 Nieuws. 12.08 Jam on Radio. JRO: 13.00 Nieuws. 13.02-18.00 KRO-op-drie: pop-mix ture. (14.00-14.02; 15.00-15.02: 16 00-16 02; 17.00-17.02 Nieuws).

De Vallei | 1970 | | pagina 6