Koeieplak geurde na in Wagenings Kantongerecht Agenten gewond: abi qetioend Feestgaven voor H.D.S. Slachtoffer van kolendamp Na borrel de cel in Zwaar gewond na val van trap Thriller van T.J.P. voor goed gevulde zaal Man viel van dak A.R. verdeelde bestuursfuncties ANWB herdacht 30-jarig bestaan wandeltochten Wachtmeester Roos heeft veel vrienden KOEIEPLAK ONVEILIG Deze sticker op een auto zegt: tot op een honderdste millimeter nauwkeurig uitgelijnd, gebalanceerd. Elektronisch. Abi heeft er de apparatuur voor. Tjoent camber, caster, toespoor, uitspoor exakt volgens voorschrift van de fabrikant. En u hebt Abi vlakbij. Dus... MAANDAG 12 OKTOBER 1970 Wild-west tonelen bij dancing in Sclierpenzeel •CHERPENZEEL Een politieman liep een hersenschudding op en een col lega kreeg een hartaanval bij hevige vechtpartijen die zich zaterdagavond; voordeden op de Burg. Royaardslaan te Scherpenzeel. Aanstichters van de on geregeldheden waren de leden van een jeugdbende bestaande uit jongelui uit Veenendaal en Rhenen die moeilijkheden veroorzaakten toen de exploitant van de dancing „.Boszicht" hun de toegang weigerde, omdat de dancing overvol was. Rond half acht werd de Scherpenzeelse politie door de eigenaar gealarmeerd dat er moeilijkheden dreigden te ontstaan. Zoals gebruikelijk was er voor de dansavond weer een overmatig grote belangstelling. Toen de groep Veenendaal- se en Rhenense jongelui zich aan de dancing vervoegde kreeg men te verstaan, dat niemand meer kon worden toegelaten. Ondanks dreigementen hield de eige naar voet bij stuk waarop het ook in de zaal onrustig begon te worden. Nadat de twee politiemensen uit Scherpenzeel assistentie hadden gekregen van een twaalftal collega's werd de zaal ontruimd. Buiten kwam het tot hevige vechtpartijen waarbij eerst vrijwel alle ruiten van de dancing het moesten ont gelden. Toen er door de groep werd aangekondigd dat men de ruiten van het gemeentehuis zou gaan ingooien werd er een charge uitgevoerd waarbij rake klappen werden uitgedeeld. Bij een poging om een van de leiders van de groep raddraaiers te arresteren werden twee agenten gewond. Een agent uit Eemnes moest zich onder dokters behandeling stellen met verschillende verwondingen en een hersenschudding. Een agent uit Leusden raakte zo over zijn toeren dat hij een hartaanval kreeg. Zondagmorgen konden de ergste raddraaiers worden gearresteerd. Het waren F. B. en F. v.d. V. uit Veenendaal en De J. uit Rhenen. Zij zullen worden voor geleid voor de Officier van Justitie. WAGENINGEN „Ik moest kiezen tussen een boom en een auto, edelachtbare. Nou ja, wat doe je als remmen niet meer helpt, ik koos natuurlijk die auto". Met deze motivering hoopte vrijdag de 22-jarige Oosterbeker Wessel K. op enig begrip voor de hem aangerekende verkeersovertredingen, die hij eerder dit jaar op de Keijenbergseweg in Renkum beging. In een uiterst gammele auto een stuur, dat niet stuurde en een volkomen defecte rem was hij bij een zijweg voor de onvermijdelijke botsing gesteld. Met een denderende vaart tegen een boom aan leek hem niet zo aantrekkelijk en daarom koos hij, bij gebrek aan meer uitwijk mogelijkheden, maar voor een links voorgesorteerd staande auto. Nieuw clubhuis stuk dichterbij LEERSUM In de feestelijk versierde zaal van ,,'t Meeuwennest" te Leersum hield de sportvereniging H.D.S. haar indertijd uitgestelde receptie. Het was de gehele middag een komen en gaan van allerlei bevriende clubs uit de afdeling en H.D.S.-leden die het bestuur kwamen feliciteren. Namens de KNVB, afd. Utrecht was aanwezig de heer Van der Kaa. Deze begon zijn toespraak met te zeggen dat de initialen van HDS (Hoger Door Sa menwerking) beter tot uitdrukking ko men dan een overzetting van dezelfde letters in „Houdt Dapper Stand". Het devies van HDS een streven naar een steeds beter resultaat past beter bij eenvereniging. De heer Van der Kaa vond dat HDS een gezonde en sterke vereniging is, daar er zeer veel leden reeds meer dan 25 jaar lid zijn. Daarna richtte de heer Van der Kaa zich speciaal tot de heer Wagemakers, penningmeester van HDS die deze be langrijke post al 25 jaar bezet. De pen ningmeester kreeg daarvoor de zilveren KNVB-speld. Namens de KNVB feliciteert de afge vaardigde ook het bestuur van HDS met VEENENDAAL De 78-jarige mej. T. H. werd zaterdagavond door een fa milielid in bewusteloze toestand aan getroffen in haar woning aan de Mid- delbuurtseweg. Een arts constateerde kolendampvergiftiging. Zij werd - in ernstige toestand per ambulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht. djt jubileum en overhandigde aan de voorzitter, dhr. Wagensveld, de bonds- vlag. In zijn dankwoord memoreerde voor zitter Wagensveld dat er de laatste 3 jaar geen strafzaken tegen een spe ler van HDS is geweest en hij hoopte de sfeer en sportiviteit steeds op hetzelfde niveau te kunnen handhaven. Hierna kwam een afgevaardigde van de Jeugd Contactcommissie naar voren en bood de voorzitter een bedrag van 1000,voor een te bouwen club huis aan. Verder kwamen nog feliciteren het zo goed als gehele gemeentebestuur als mede mevrouw s' Jacob, secretaris Dam en wethouder Benink. 's Avonds volgde een reünie van oud leden, ereleden enz. Burgemeester mevrouw s' Jacob was zo welwillend om 's avonds aan de le den van HDS die 25 jaar lid waren een speldje uit te reiken, die beschik baar waren gesteld door het HDS-be- stuur. De heer J. Kraalenoord ontving een zeer speciale onderscheiding, daar hij al vanaf de oprichting lid is van HDS. Dit werd dan ook tot uitdrukking gebracht in de onderscheiding met de „gouden" HDS-3peld. De heer W. F. Takken die daarna aan het woord kwam overhandigde aan het bestuur een bedrag van ruim 1700,bijeengebracht door oud-leden voor de bouw van het clubhuis. Voorzitter Wagensveld bedankt na- VEENENDAAL Twee opgeschoten jongens kwamen in het afgelopen weekeinde in de cel terecht nadat zjj moeilijkheden hadden veroorzaakt na overmatig drankgebruik. H. B. werd aangehouden nadat hij zich in een lift van een warenhuis had opgesloten terwijl Van D. (19) werd ingerekend nadat hij zich eerst in een snackbar recalcitrant had gedragen en daarna bij een hotel een ruit had ver nield. VEENENDAAL De 79-jarige A. kwam in de nacht van vrijdag op za terdag in zijn woning aan de Stations straat zo ernstig ten val dat hij met een hersenschudding en diverse in- en uitwendige kneuzingen naar het Julia naziekenhuis moest worden overge bracht. De man kwam ten val toen hij raidden in de nacht de trap afliep. RHENEN De wachtmeester le klasse der rijkspolitie J. B. J. Boos, die zaterdag zijn zilveren ambtsjubileum vierde in hotel „De Stichtse Oever", had over belangstelling niet te klagen. Tijdens de officiële huldiging bleek, dat De bestuursleden van het jubile rende HDS. mens het gehele bestur en deelde ter loops mede dat aan de bestuurstafel in de loop van de middag en avond ook nog ongeveer 800,binnen was gekomen voor het clubhuis, zodat het zaterdag ontvangen bedrag de 3500,te boven gaat. De gemeente Leersum heeft reeds een bedrag toegezegd van 20.000,zodat met de bouw van het clubhuis spoedig zal worden begonnen. Aan de dames Takken-Geerling, Hel- linga-Kan en Meyer-Riksman werd na mens het KNGV het speldje van deze bond aangeboden. Tot lid van verdienste werden be noemd de heren A. Raterink (Veenen daal) A. Wagemakers en J. Schuilen- burg. Verder waren er nog elf personen die de KNVB-speld in ontvangst moch ten nemen. RENSWOUDE Door de toneelvereni ging TIP te Renswoude werd zaterdag avond een thriller in drie bedrijven gebracht, getiteld: Een flat te huur. De avond werd geopend door de heer Overeem die een goed gevulde zaal een prettige avond toewenste. Hoofdrolspelers in dit stuk waren Truus van de Kar als Lecily Har rington en Piet van Maanen als Bruce Lovell. Het spel begint met een ver huizing van Mavis (Jo Vaassen) 'en Cecily. Cecily zal trouwen 'met Nigel (Do Hoogenboom) met wie ze vijf jaar verloofd was, maa;r laat in een brief aan Nigel gericht, weten dat ze de verloving ongedaan wenst te maken. Ze gaan uit met Bruce Lovell (een man die naar de flat was komen kijken die te huur stond) Nigel komt op de flat en leest de brief. Hij blijft wachten tot Cecily met Bruce binnenkomt. Hierop wordt alles uitgepraat. Het tweede bedrijf speelde af in een beeldig ingericht landhuisje. Bruce en Cecily zijn inmiddels getro.uwd. Ze heb ben een dienstmeisje Mary (mevr. J. v. d. Pol, die haar rol weer als altijd voortreffelijk speelde. Ook een tuinman is aangetrokken. Hodgson (Teus v. Kooten). Na een maand óf 6 getrouwd te zijn, wil Bruce weg van hun woonplaats. Inmiddels blijkt er sprake te zijn van een moord. Cecily komt er achter dat Bruce de moordenaar is. Na een dinee tje bij kaarslicht schenkt Cecily koffie in voor Bruce maar daar heeft ze, uit angst omdat ze nu weet wie hij is (hij heeft vijf jonge vrouwen vermoord), vergif in gedaan. Bruce zinkt in een op zijn stoel en Cecily krijgt een zenuwin zinking. Op dat moment komt haar ou de verloofde Nigel binnen en neemt haar mee. Na afloop offreerde de burgemeester (JA. A. Hosang) aan alle spelers bloe men. de jubilaris een zeer geziene politieman is in de gemeente Rhenen, waar hij ook al vijf en twintig jaar zijn standplaats heeft. Burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal en wethou der T. van Lienden kwamen hun geluk wensen aanbieden namens het ge meentebestuur van Rhenen. De districtscommandant kolonel jhr. .de Beaufort kon zich niet herinneren dat de heer Boos er niet was, waarmee hij te kennen wilde geven, jiat de jubi laris al in dienst was toen hij het di strictscommando aanvaardde. Hij dankte de wachtmeester voor al les wat hij in het belang van de politie had gedaan en had betekend. „Wanneer u al zoveel jaren op één en dezelfde standplaats in dienst bent", aldus de kolonel, „dan kent u de bevolking en de spraak en behoort u tot de waardevolle figuren". Waarnemend-groepscommandant Ei kenhout bood zijn gelukwensen aan namens de groep Rhenen van de rijks politie. „U bent altijd goed geweest, an ders had men u al lang naar elders gedirigeerd", zei de heer Eikenhout, die eraan herinnerde dat de samenwerking altijd uitstekend was geweest en dat de jubilaris op velerlei terrein met succes kon worden ingezet. De heer Eikenhout onderstreepte, dat de heer Boos bijzonder veel belangstel ling heeft voor het probleem rond het kind en het gezin. Als blijk van waar dering mocht de jubilerende politieman een geschenk van de groep in ontvangst nemen en kreeg zijn vrouw een bloe menhulde. Namens de commissie „Binding" sprak opperwachtmeester Koopman, die eveneens de goede kwaliteiten van de jubilaris naar voren bracht, welke waardering vergezeld ging van een ge schenk en een bloemenhulde voor me vrouw Boos. Wachtmeester Boos dankte allen, die zijn feestdag tot een onvergetelijke mijlpaal hadden gemaakt, waarna de receptie een aanvang nam en die al even druk werd bezocht. 's Avonds werd het zilveren politie- feest in intieme kring gezellig voortge zet. OVERBERG De 56-jarige M. G. de W. uit Den Haag moest zaterdag naar het Julianaziekenhuis worden overge bracht nadat hij op de camping „De Hoge Linde" van een dak was geval len. De man was bezig met het uitvoeren van reparatiewerkzaamheden aan het dak van zijn zomerhuisje toen hij plot seling zijn evenwicht verloor. Door zijn val kreeg hij een ernstige blessure. Na voorlopig in het Julianaziekenhuis te Veenendaal te zijn behandeld werd hij naar een ziekenhuis te Wassenaar overgebracht. Namens het hoofdbestuur kwam de heer C. Hoogendoorn uit Utrecht de ge lukwensen overbrengen. Ook afgevaar digden uit Amerongen, Veenendaal en van zusterorganisaties uit het NVV, alsmede werkgevers uit de bouwwereld gaven blijk van belangstelling. De plaatselijke centrale van het CNV, de christelijke besturen bond liet zich ver tegenwoordigen door het lid van het dagelijks bestuur de heer P. S. Zuide- ma. Hij overhandigde met de geluk wensen van de plaatsvervangend voorzitter L. P. v. Voorthuisen, die mo menteel in het buitenland verblijft, een enveloppe met inhoud. Ook vele andere deputanten lieten hun gelukwensen ge- „Was u niet van de gebreken op de hoogte", informeerde officier van Jus- tie mr. J. Reinders. „Nee", antwoordde de Oosterbeeker, „het was maar een ruilauto, dan let je daar niet op". „Een schandalige zaak, dat er in zo'n auto gereden werd", repliceerde de officier. Behalve voor de autogebreken moest de Oosterbeeker zich ook nog voor het niet tijdig overschrijven van het kenteken bewijs verantwoorden. „Daar had ik helemaal geen tijd voor". Mr. Reinders beoordeelde het ongeluk verder als volledig onnodig" en vond een behoorlijke boete beslist op zijn plaats. „Driehonderd gulden totaal", luidde de eis 75,- voor de aanrijding, 100,- voor de defecte stuurinrichting, 75,- voor een remloze rem en 50,- voor het niet tijdig overschrijven van het kentekenbewijs). Kantonrechter mr. A. C. van den Brand vonniste conform. De 35-jarige Wageningse magazijnbe diende Gerrit-Jan C. H. moest zich voor het veroorzaken van een verkeers ongeluk op de Veerweg verantwoor- paard gaan met geschenken onder cou vert. Ds. Wapenaar, hervormd predikant van Rhenen, opende 's avonds de fees telijke bijeenkomst in „Irene". De voor zitter van de jubilerende afdeling, de heer H. van Daalen heette de aanwezi gen hartelijk welkom, waarna de bondsbestuurder Hoogendoorn een feest rede uitsprak. Hij stond onder meer stil bij de afgelopen vijftig jaar en her dacht de velen die deze feestavond niet meer mochten meemaken, maar veel werk in het belang van de organisatie hadden verricht. Na zijn toespraak reikte de heer Hoogendoorn gouden insignes uit aan den. Op zijn bromfiets was hij plotse ling naar links uitgeweken en daar had de achter hem rijdende automobilist niet op gerekend, zodat een ferme bot sing ontstond. De Wageninger had wel een verkla ring voor zijn handelwijze. Op de smal le Veerweg lag namelijk een forse koeieplak „een plakkaat van wel ander halve meter breed" en daar ga je toch niet zo maar doorheen. „Heel begrijpelijk", concludeerde mr. Van den Brand, „maar kon u daarbij niet even omkijken". De magazijnbe diende toonde in een dergelijk geval slechts over een vooruitziende blik te beschikken. „Niet nodig, als je rechtuit gaat, ga je niet achteruit". „Heeft u geen spiegel", vroeg mr. Reinders be langstellend. „Nee, waarom? Wat voor me op de weg gebeurt is toch wel be langrijker en trouwens als ik steeds achterom had gekeken was ik mis schien wel in de koeieplak blijven ste ken". Desondanks verklaarde hij, in tegen stelling tot hetgeen hij tegen de politie had gezegd, toch wel door een ge deelte van de uitwerpselen te zijn ge reden. „Zover ging ik nu ook weer niet naar links". De koeieplak werd over ADVERTENTIE Autobanden-import, Laan der Techniek, Veenendaal. telefoon 0&385 - 19151. Het bestuur van de afdeling Rhe nen van de Ned. Chr. Bond van werknemers in de hout- en bouwnij verheid te Rhennen recipieerde za terdagmiddag in gebouw Irene" bij gelegenheid van het vijftigjarig ju bileum, v.l.n.r. de heren C. Hoogen doorn, C. D. Blom, J. W. Brouwer, H. v. Daalen, J. Haast, G. Kramer en C. N. v. Noort. de leden van de afdeling, die reeds 25 jaar lid zijn. Deze onderscheiding viel te beurt aan de heren H. van Dalen, J. Haast, J. Baars en G. Kramer. Hun da mes kregen een bloemenhulde. Namens de jubilerende afdeling werd aan'de ju bilarissen een vier kleurenpen uitge reikt. De dames mochten bonibons ih ontvangst nemen. Het feestprogramma werd onder meer opgeluisterd door John Woodhou- se en de goochelaar Loxias, die beiden veel bijval kregen uit de zaal. een afstand van 60 cm doorsneden er dat was heel wat anders dan zijn in he" proces-verbaal geciteerde uitspraak „Ik ging er vrij fors omheen". Vrij onaannemelijk, constateerde mr. Reinders „eerst beschreef u een wijde boog om het plakkaat heen en nu zegt u weer het tegenovergestelde. De ver klaringen staan lijnrecht tegenover el kaar". Hoe he^ allemaal ook zij„ dwars door de koeieplak heen of helemaal er omheen", Vaststond dat de Wageninger teveel naar links was uitgeweken.. Mr. Reinders eiste hiervoor 50,- boete en mr. van den Brand vonniste conform. De 59-jarige Wageningse Elisabeth v. O-v.d. W. diende zich voor illegale fruitverkoop te verantwoorden. Zij was echter wegens een ontsteking aan haar been niet op de zitting verschenen en had haar man Willem J. N. v. O. ge stuurd, die het niet-verschijnen van zijn echtgenote met een „rit op stoel" afdeed. De man ontpopte zich op d« zitting als een waar strijder voor „het hem aangedane onrecht". Krachtens een gemeentelijke veror dening mocht hij zijn fruit alleen in de periode van Ï5 juni 20 juli in de bongerd te koop aanbieden. Het laatste was volgens mr. Reinders gedaan in het belang van de verkeersveiligheid. „Mê- neer's boomgaard staat namelijk aan de Law. Allee, een plaats die zich verkeers technisch gezien slechts leent voor fruitkopende automobilisten". Wanneer volgens hem veel automobilisten hun fruit bij Elisabeth gingen kopen konden er wel eens levensgevaarlijke verkeers situaties ontstaan. „Er is daar anders een parkeerstrook van ongeveer zestig meter", merkte v, O. droog op. „Dat heeft er niets mee te maken, het gaat om de plaats van verkoop. Wan neer automobilisten van die parkeer strook ineens de weg opschieten krijg je de grootste ongelukken", antwoord de mr. Reinders. „Kan best zijn, maar vroeger mocht het wel. Daarom ga ik rustig met de verkoop door", aldus het commentaar van Elisabeth's echtgenoot. „Dus u bent niet van plan zich aan de wet te houden". Mr. van den Brand deelde bepaald niet de zienswijze van v. O. „Nee", liet deze daarop krachtig horen, „dat fruit brengt op de veiling niets op. Ik kweek het niet om het in de sloot te gooien. Er is een hoop geld in geïnvesteerd, dat moet ik terugont vangen". Mr. van den Brand wond zich danig op en stelde nog eens duidelijk „dat de wet er was om nageleefd te worden". De Wageninger moest volgens hem dan maar proberen de gemeenteverordening te wijzigen. „Misschien krijgt u de ge meenteraad zover". Van O. verscherpte hierna zijn be toog: „Elke kweker mag zijn fruit pu bliek aan de man brengen. Kijk eens naar V. in de Nude. Waarom moet ik het kind van van de rekening zijn." Het laatste werd hij inderdaad. Nadat jnr. Reinders 100,- boete had geëist,' óórdeelde mr. van den Brand „het wil lens en wetens overtreden van de wet" wel 150,- waard. VEENENDAAL Eind vorige week kwam de A.R.-kiesvereniging in verga dering bijeen onder voorzitterschap van H. van den Ham. Belangrijkste agendapunt voor deze vergadering was de verdeling van de bestuursfuncties. Het bestuur is vanaf heden als volgt samengesteld Voorzitter H. van den Ham, 2e voor, zitter J. A. Vermeulen, secretaresse mevr. J. Kingma-Wiersema, penning meesteres, mevrouw E. R. van Stemp- voort-Wieske, algemeen adjunct H. B. Visser, hoofd propagandacommissie Sj. de Jong, leden E. C. Diepeveen, W. van Braak, D. J. Bouman, W. F. de Vries. Voor het eerst in de geschiedenis heeft het bestuur twee dames in zijn midden terwijl beide dames deel uitmaken van het dagelijks bestuur. Mede hierdoor tracht het bestuur de dames-kiezers meer actief te betrekken bij de christe lijke politiek. Het Is de wens van het bestuur dat ook de dames blijk van be- iangstelling geven bij de ledenvergade ringen. Voor 26 oktober a.s. heeft het bestuur een ledenvergadering gepland met be stuur en fractie, teneinde te spreken over het te voeren gemeentebeleid. EDE In Ede is zaterdag het 30-jarig bestaan van de ANWB-wandeltochten herdacht. Op 13 oktober 1940 werd daar de eerste, door de heer W. A. M. Wes- terouëwen van Meeteren, de toenmalige directeur toerisme van de ANWB, uit gezette tocht gehouden. Een kleine honderd wandelaars namen aan die tocht deel. Zaterdag telde de jubileum- tocht niet minder dan 2500 deelnemers, die net als de wandelaars van de eerste tocht, door Edes natuurschoon trokken. Zaterdag kwamen de wandelaars van het eerste uur in hotel De Witte Hinde in Ede bijeen om er eens herinneringen aan de wandeltochten in de veertiger jaren op te halen. Die wandeltochten volgden de autotochten op, die gestaakt moesten worden wegens gebrek aan auto's het was immers oorlog. De adjunct-directeur toeristische ledenser vice van de ANWB, drs. D. J. Engelen, die de wandelveteranen toesprak, meende dat het doel van de wandeltoch ten door de jaren heen hetzelfde is gebleven: de ANWB-leden liefde voor de natuur bij te brengen. De 2500 wandelaars liepen zaterdag een z.g. speciale wandeltocht met onbe kende bestemming, waarbij zij enkele geheime controleplaatsen moesten pas seren. De route voerde o.a. over de Ginkelse hei en door De Sijsselt De ANWB, die elk weekeinde meerdere wandeltochten organiseert, verwacht dat dit jaar zo'n 60.000 wandelaars aan de tochten zullen deelnemen. Op de herdenkingsbijeenkomst werd van de zijde van het Edese gemeentebe stuur bekendgemaakt dat één van de nog uit te zetten wandelroutes in het gemeentelijk bosgebied genoemd zal worden naar de heer Westerouëwen van Meeteren. RHENEN Loco-burgemeester wethouder T. van Lienden was de eerste, die zaterdagmiddag het voltallig bestuur van de afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid te Rhenen in gebouw „Ire ne" kwam feliciteren met het vijftigjarig bestaan. De wethouder wees er nog eens op, dat de hedendaagse jeugd in de vakbeweging in het door de ouderen opge schudde bedje komt.

De Vallei | 1970 | | pagina 3