Panters triomfeerde in bikkelhard gevecht Piet van Egmond speelde en sprak in Pniëlkerk SVP IN TOPVORM Conditie van SKF weer op peil Musketiers met 10 man van 't veld Wat doet u? Een verkeerd gekochte bestelwagen kan uw bedrijf duizenden guldens kosten. Uit de praktijk blijkt dat een bestel wagen vaak wordt gekocht zonder dat men zich voldoende op de hoogte heeft gesteld van de vele mogelijkheden die er zijn. Van de vele specifieke mogelijk heden voor uw specifiek bedrijf. Een bestelwagen die niet volmaakt op uw branche en uw bedrijf is ingesteld en aangepast, is oneconomisch in het gebruik en kost u daardoor jaarlijks vele duizenden guldens extra. uw bestelwagen-specialist DAMES TE ZWAK VOOR KATEEKERS Eerste zege van D\ SA-zaterdag Lucratieve start winkelweek Korfbal Jeugddrumband in 't nieuw HEREN DAMES BURGERLIJKE STAND 1392 VARIATIES Meer dan enig andere fabrikant investeert Mercedes-Benz tijd, geld en ideeën in ontwik keling en onderzoek. Ook van de eisen die uw branche aan een economische bestelwagen stelt, heeft Mercedes-Benz een uitvoerige studie gemaakt. Bovendien kan Mercedes-Benz,door het ont wikkelen van bijna 1400 variaties, aan uw per soonlijke bedrijfswensen praktisch altijd tege moetkomen. Belangwekkend genoeg om er eens naar te informeren.* IJZERSTERKE FORMULE De specialisten van Mercedes-Benz hebben een ijzersterke formule uitgewerkt voor de verhouding tussen eigen gewicht, laadcapaci- teit, vering en rijkwaliteiten. Door die ijzer- sterke formule levert elke Mercedes-Benz be stelwagen de grootste produktie tegen de laagste kosten. En dat is belangrijk. LAAT U ADVISEREN De aanschaf van een bestelwagen is belangrijk genoeg om u goed op de hoogte te stellen van alle mogelijkheden. (Wist u dat Mercedes-Benz bestelwagens levert met nuttige draagvermo gens van 900 kg tot 3250 kg?). Elke dealer van Mercedes-Benz zal graag, voor u geheel vrij blijvend, met u praten over uw persoonlijke wensen en hoe daar voor uw bedrijf zo eco nomisch mogelijk aan kan worden voldaan. N.V. A.G.A.M., Zwolseweg 364, Apeldoorn, tel.: 05760-19314 N.V. A.G.A.M., Nieuwe Deventerweg 6, Zwolle, tel.: 05200-11502 Auto-Service „Station". Stationsplein 31, Zutphen, tel.05750-4660 MAANDAG 12 OKTOBER 1970 WOERDEN Hercules uit Woerden heeft de herenformatie van Panters in eigende Panters op naar een regelmatige huis het vuur na aan de schenen gelegd. De bikkelharde strijd eindigde ten slotte in een 1-3 overwinning voor de Veenendalers. De dames hebben in Hengelo tegen het favoriete Kateekers een redelijke wedstrijd gespeeld, maar moesten toch met een 3-0 nederlaag genoegen nemen. Panters miste spelverdeelster Timy Hiensch. Panters moest in de eerste set al snel «en grote achterstand van 73 accepte ren, want Hercules viel constant furieus •an. Met kunst- en vliegwerk trachtten de Veenendalers overeind te blijven maar Hercules liep uit tot 139. Een hopeloze situatie voor Panters, maar het begon toen aan een flinke opmars. Klap op klap was raak en nu wankelde WERKHOVEN Tegen het laag ge klasseerde Beverweerdse Boys heeft DVSA de eerste overwinning behaald (0—2). De hele wedstrijd heeft DVSA een veldoverwicht gehad. Het was een uiterst sportieve strijd die goed werd ge leid door arbiter Post. DVSA demonstreerde beter spel dan de thuisclub. A. v. Blitterswijk verrichtte nuttig werk en bezorgde zijn ploeg uit een voorzet meteen al een kans maar er was niemand voor het doel om de aan val af te ronden. Even later kwam B. v. d. Berg alleen voor de keeper, maar zijn schot was veel te hoog gericht. De thuis club kwam wel tot aanvallen, doch deze waren te doorzichtig om Toly c.s. te ver ontrusten. Na rust kwam DVSA nog meer op zetten en het was direct raak. Blitters wijk trok de bal vanaf de doellijn goed voor en B. v. d. Berg schoot in (01). Bev. Boys kwam er niet meer aan te pas, maar hoe DVSA ook zwoegde, doel punten vielen er aanvankelijk niet meer^ Bev. Boys brak een keer gevaarlijk door maar W. Haandrikman stompte de bal over. Na een half uur had Haandrikman een groot aandeel in het tweede doelpunt. Uit een verre uittrap van hem belandde de bal bij G. v. d. Berg, die een tegen stander passeerde en vervolgens de kee per geen schijn van kans gaf (02). Nu gaf de thuisclub zich gewonnen en ver dedigde zich niet meer. Het pleit dan ook niet voor de produktiviteit van de Ame- rongers dat deze score gehandhaafd bleef. de JVoerdense verdediging. Spelerswissels en time outs konden de rust in de Pantersploeg niet verstoren en via ferme uithalen van Gert Boven- schen en Thedo Tuinstra, ondersteund door een sterke serie serves van Dick Bovenschen, klom het op naar 1313 en na diverse spectaculaire momenten won Panters deze set toch nog met 1315 (01). In de tweede set bleef Hercules komen via enkele knap wer kende aanvallers en weer keek Panters na enige tijd tegen een forse 11—7 achterstand aan. Het werd 148 voor Hercules en nu verloor Panters de set verdiend met 159. In de derde set nam Hercules weel een grote voorsprong (71), maar daar na kwam de victorie van Panters. Gave set-ups van Herman Leusink en Dick Bovenschen en knap aanvallend werk van het kwartet Thedo Tuinstra, Roel Sipkema. Gert Bovenschen en Timo Kroes zetten Hercules onder een enor me druk en met 115 werd de thuis club teruggewezen. In de vierde en laatste set van het bikkelharde gevecht werd er sterk door Panters gespeeld. Hercules had door het verlies van de derde set een flinke mentale dreun op gelopen en maakte nu te veel fouten. Via de standen 14 en 310 marcheer- OPHEUSDEN Zaterdag werd in Opheusden de winkelweek, georgani seerd door de winkeliersvereniging, ge opend. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan was een extra feestverlichting aangelegd in de Dorpsstraat en de bur gemeester Lodderstraat. Ook de meeste zaken hebben weer een feestelijke verlichting en in winkels, die open zijn tot 10.00 uur 's avonds, werden goede zaken gedaan. De vrijdag voorafgaande aan de winkelweek kregen alle schoolgaande kinderen een bon van de winkeliersvereniging waarop zij een ijsje of snoep konden krijgen bij een der deelnemende winkeliers. Als hoogtepun ten komen nu woensdag- en donderdag middag en -avond nog beide marktmid- dagen en -avonden, die altijd een men senmassa op de been brengen. VEENENDAAL Met een orgelbespeling door Piet van Egmond is zaterdag avond in de Chr. Geref. Kerk aan de Hoofdstraat het winterseizoen ingezet. Er is op het gebied van orgels niet zo veel keus in Veenendaal en dit Pels-orgel in de Pniëlkerk moet dan nog doorgaan voor een van de beste. Overigens is dat bij de kenners wel aan twijfel onderhevig. In ieder geval is het wel een in strument waarop Van Egmond uit de voeten (en handen) kan. En dat heeft hij afgelopen zaterdag weer eens bewezen. Het concert zette ln met een verrassend fris en hel der geregistreerde koraalbewerking van Johann Pachelbel. Voor de cantus-fir- mus in het pedaal had Van Egmond de Bazuin opengetrokken en dat was mis schien, wat overduidelijk, wel rijkelijk voldoende om de melodie van psalm 134 te kunnen volgen. In „Nun bitten wir den heiligen VEENENDAAL Een totaal leegge- speeld SVP verliet zaterdagmiddag in feeststemming het veld. In Veenendaal bracht de Panter-ploeg het bezoekende Barneveld de eerste nederlaag toe (31) en dat was een enorme prestatie die de Veenendaalse equipe een kans rijke positie opleverde op de ranglijst van de derde klasse A. SVP verkeerd ln dit duel in topvorm. Stef Rebergen speelde vooral een grandioze wedstrijd. SVP ging onsituimig van start. Harry Stuyvenberg begon na 5 minuten aan een wervelende solo, waarin hij zes man passeerde, maar zijn schot was te slap. Het sterke Barneveld moest met een met de rug tegen de muur en voor al Bolderman en Bijl zaaiden paniek in de verdediging van de gasten. Het overwicht van SVP werd na een kwar tier beloond met een uitgekookt doel punt van Bijl (10). Het leek er na deze treffer op dat Barneveld van het veld zou worden ge speeld. Met name Stef Rebergen ont popte zich als een groot spelverdeler en herhaaldelijk zette hij de voorwaartsen met haarscherpe passes aan het werk. Na een half uur werd het 20. Peet Kalter werkte de bal uit een voorzet van Bijl achter de Barneveldse goalie. Toen sloeg Barneveld echter terug. Het SVP-doel kwam nu veelvuldig in gevaar en zelfs Harry Stuyvenberg moest doelman Van Kooten een keer te hulp komen om een treffer te voorko men. Fanatiek viel Barneveld in de tweede helft aan. Na twee minuten scoorde aanvalsleider Van Beek 21. Massaal trok SVP zich terug om het wervelende aanvalsspel van Barneveld af te breken en de spanning werd bijna ondraaglijk. Een kwartier voor het einde werd de gastenploeg verslagen. Na een schitte rende solo gaf Rebergen de bal op maat af aan Peet Kalter, die met een droge knal scoorde (31). Kalter werd daarna vervangen door Zeegers. Bij het laatste fluitsignaal van arbi ter Van den Berg uit Nljkerk feliciteer den de Panter-mannen elkaar uitbun dig mét d« overwinning. Geist" van Walther viel het aanvanke lijk gebruik van strijkers op, maar la ter corrigeerde de organist gelukkig zijn keuze, wat de sfeer ten goede kwam. In deel 1 van Handels 13e orgel concert bereikte Piet van Egmond mooie contrasten op de beide klavieren. Jammer dat de vertolking hier en daar iets te afgemeten klonk. In de laatste maten gleed de maestro zelfs volledig uit. Voor de rest hoorden we deze avond een zeer exact registrerende en spelende musicus, wat vooral het geval was in de tweede sonate van Mendels sohn. Daardoor kwam het gevoelige Adagio soms wat in de kille sfeer te recht. maar als voordeel werd de fuga zeer helder voor ons neergezet. In het Andantino van Franck wisselt de overromanticus erg veel van regi stratie, wat niet altijd nodig is om ge voelvol te spelen. Men kan het ook overdoseren. De Passacaglia, Koraal en Fuga van Cornells de Wolf was grandioos. De ge weldig ingewikkelde en technisch lang niet makkelijke fuga kreeg bij Van Eg mond een schitterende uitvoering, waarin hij al zijn virtuositeit kon bot vieren. Het „Hemelse Avondmaal" van Oli vier Messian is een mysterieus stuk dat boeit van begin tot eind. Erg wennen voor de meesten, maar niemand zal ontkennen dat dit uitingen zijn van een muzikale geest die toch wel wat te zeg gen heeft, al zal het niet iedereen direct aanspreken. De voordracht en registratie waren voortreffelijk. In de variaties van Gabriël Verschae- gen over „Kom, schepper, Geest" kon elk met wat goede wil de melodie met haar omspelingen volgen. Het is een schitterende partita, met eigentijdse en toch harmonische klanken. Het hangt er maar van af wat iemand onder har monie verstaat. Dat is beslist niet altijd „oorstrelend" of „hartbevredigend." Misschien was dat de improvisatie aan het slot wel. Hier haalde Van Eg mond alle kunstgrepen weer van stal en eigenlijk willen we ook wel eens wat anders horen. We weten nu wel dat dat carillonnetje er is. Ook Piet van Egmond ontkomt niet aan wat veel or ganisten hebben: teren op geslaagde ex perimenten. Maar het is ook verdraaid moeilijk om telkens origineel te zijn. Overigens zeg ik hiermee niets van zijn improvisatietalent, want dat is ongebrei deld. Misschien is het voor een volgende keer aardig om van te voren de bezoe kers de gelegenheid te geven een thema te zoeken waarop hij dan kan improvi seren. De uitleg van de organist na afloop van het concert moest eigenlijk midden in gebeuren, waardoor de mensen het betreffende stuk waarschijnlijk beter kunnen volgen. Dit napraten is enorm leuk maar weinig functioneel in het ka der van zo'n concert. Jan Hessels Muld«r. 815 setzege en greep daardoor de bei de punten (1—3). De dames speelden in Hengelo tegen Kateekers weer niet compleet. Naast Wil Schoemaker, die aanvallend toch wel erg wordt gemist, moest nu ook Timy Hiensch door ziekte verstek laten gaan. Het werd een ruime 30 neder laag. maar het was niettemin een alles zins aanvaardbare hoofdklasse-wed strijd. De eerste set bleef in Hengelo met 154. De tweede set was wat beter en Panters kon de zaak bijbenen tot 77. Daarna drukte Kateekers door en won de set met 158 (20). De derde set was eveneens van goed kaliber. Maar Panters komt met deze formatie nu eenmaal klasse te kort om een gerenommeerde ploeg als Katee kers een nederlaag toe te kunnen bren gen. Ook nu tot 5—5 een gelijkopgaan- de strijd doch tenslotte moest Panters met 159 het hoofd buigen (30). Heren 2 verloor in Bunnik van Olympia 1 met 30, terwijl heren 3 in Utrecht de eerste nederlaag leed tegen SVVK 2. Dames 2 moest in Woerden ook zijn meerdere erkennen in Tibra 1 en verloor met 31. De meisjes-adsp. wonnen in Culemborg van Shot (03). ZAANDAM Ondanks de nederlaag tegen ZKC heeft SKF toch wel be wezen in de 2de klasse een belangrijke rol te willen blijven spelen. De con ditie blijkt dank zij de inspanningen van trainer Bosscher en die van spelers en speelsters zelf weer goed te zijn en daar in deze wedstrijd bovendien de oude strijdlust eindelijk weer eens uit de ijskast was gehaald, werd het een uitstekende wedstrijd van de Veenendalers. Dat niettemin verloren werd, is tenslotte duidelijk aan Vrouwe Fortuna te wijtendie de Zaandammers gunstig gezind bleek. Na een wat voorzichtig begin nam SKF de leiding door een afstandsschot van Gert van Schoonhoven, met welk resultaat aanvoerder Heikamp mogelijk reeds rekening had gehouden. Hij had n.l. deze kleine wijziging (Van Schoon hoven naar de aanval, Van Dijk naar de verdediging) in zijn ploeg aangebracht. Maar ZKC dat over een uitstekende ploeg beschikt, wist het heft in handen te nemen en door 2 doelpunten een kleine voorsprong op te bouwen (2-1). Nog voor de rust maakte Ina Hessels met een handige bal gelijk (2-2). Na de rust profiteerde ZKC van een blunder van de scheidsrechter, die een overtreding van de Zaandammers om boog tot een strafworp tegen SKF. On der excuses werd de strafworp feilloos benut (3-2). Geprikkeld kwam SKF goed terug en aanvoerder Cees Hei kamp gaf daarbij het goede voorbeeld (3-3). Ofschoon de wedstrijd op een enkele uitzondering na (Breunis v. d. Pol nam al te duidelijk revanche op oud-interna tional Piet Schaap) fair was, moesten beide partijen wel eens aan de nood rem trekken. Zowel ZKC als SKF (Gert v. Schoonhoven) benutte een strafworp (4-4). Met nog een kwartier te spelen stre den beide teams heftig om de beide punten. ZKC nam opnieuw de leiding, maar wéér hadden de Veenendalers een antwoord klaar. Ted van Kooten was de maakster van de gelijkmaker (5-5). De slotfase was wat rommelig en op nieuw profiteerde ZKC van een fout van de zwakke leiding door uit een vrije worp 6-5 te scoren. Zowel Wout van Dijk als Cees Heilkamp had daarna grote pech met z(jn schoten, waardoor ZKC een gelukkig overwinning boekte. Overige uitslagen: SKF 2Meeuwen 1 7—5; SKF 3 -Hemur Enge 1 4—3; Hurry Up 1 SKF 4 4—9; SKF jun. 1 Meeuwen jun, 1 11 4; A'foort a SKF a 2—3; Woudenberg aSKF b 05; Hemur Huge bSKF c 0—0. RENSWOUDE Zaterdagmiddag hield de muziekvereniging „Ons Ge noegen" ter ere van de in nieuwe uni formen gestoken jeugddrumband, een muzikale rondgang door Renswoude. ELST Musketiers heeft zaterdag in een hard duel met 3-0 gezegevierd over ëe alt(jd moeilijke tegenstander Bloemenkwartier uit Hilversum. Vooral in de slot fase, toen Musketiers de overwinning veilig stelde, konden enkele Bloemenkwar lierspelers maar moeilijk hun verlies verkroppen en zij zagen dan ook niet tegen unfair spel op. Vlak voor tijd werd rechtsbuiten Kees Henzen voor de zoveelste maal onderuitgehaald en ditmaal nam hij wraak door zijn tegenstander na te trappen. De scheidsrechter verwees hem naar de kleedkamers en Henzen kan voorlopig nog wel op enkele weken gedwongen rust rekenen. Voor rust onstpon zich een duel, waarin Musketiers doorlopend sterker bleek, ondanks het feit dat het deze middag zonder Teus Heikamp en Zwe- rus van Kranenburg moest aantreden. Hun plaatsen werden ingenomen door Cock Ditewig en Cor Drost, van wie vooral laatstgenoemde kan terugzien op een groede wedstrijd. Ondanks dat Musketiers herhaalde lijk het Bloemenkwartierdoel belaagde, onstonden er voor rust geen doelpun ten. voornamelijk door het prima ver dedigen van de Bloemen kwartierspe lers. In deze fase beperkte Bloemen kwartier zich tot enige uitvallen, die evenwel geenszins van gevaar ontbloot waren. Eenmaal moest Ries van de Klift keeper Van Kranenburg assiste ren om een treffer te voorkomen. Voor rust werd er niet gescoord. Na de pauze trok Musketiers meteen weer ten aanval en dit resulteerde in de 3e mi nuut na rust in een prachtig doelpunt van de ijverige linksbuiten Cor Henzen 10. Hierna kreeg Musketiers ver scheidene kansen om de score te verho gen, maar het duurde tot de 75ste mi- Breda. nuut alvoren het tweede doelpunt tot stand kwam. Na goed voorbereidend werk van Hensen kreeg Cor Drost de bal toege speeld en deze kogelde dé bal van twintig meter afstand in het doel 20. Vlak hierna verliet Cor Drost gebles seerd het veld en werd vervangen door Anton Ditewig, die in de 85ste minuut een keihard schot loste en de Bloemenkwartierkeeper de bal niet on der controle kon houden. De attente linksbuiten Cor Henzen was goed mee gekomen en profiteerde van deze prachtige kans 30. Zoals gemeld beëindigde Musketier» de strijd met tien man, omdat Kee» Henzen zich wat vroeger moest gaan aankleden. AMERONGEN Geboren: Melanle Marcha, dochter van J. J. Kerpentier en W. van Laar. Ondertrouwd: C. P. Kaastra, 22 jaar en M. M. H. Brevé, 22 jaar. Ingekomen personen: J. C. Nellestijn van Doorn in Kon. Wilhelminaweg 52; A. Eilandervan Ree van Ede, in Elster- straatweg 9. Vertrokken: W. Hardeman van Haar- weg 6 naar Veenendaal; H. W. van der Gaag van Pr. Margrietstraat 11 naar Vier van uw tien collega's kochten hun bestelwagen verkeerd Ons boekje „De beslissende 17 minuten" bevat veel interessante en objectieve informatie. Vraag het aan bij onderstaand adres. a Mercedes-Benz

De Vallei | 1970 | | pagina 4