P.P.R. laakt besluit van mevr. Clous om raadslid te blijven Verbroken afspraak schept consequenties Jonge dieren van Y.K.P.V.-leden in hoog aanzien Raad Amerongen VVD-weerstand tegen garantieverlening bij premiewoningen BTW verhoging nekslag voor Ned. dierentuinen „De Kroonschijf nu ranglijstaanvoerder Overleg op komst op provinciaal niveau DIRECTIE OU WEHAND MEENT: Beroep op regering Leeszaal is klaar D'66 bespreekt samenwerking niet KVP en PvdA Macro heeft plan voor bouw van sporthal Autodieven aangehouden Bil j artvereniging „De Drielloek,'' met vijf teams in nieuwe competitie Salamanders- dames veroverde een punt Kunstexpositie bij opening van nieuwe leeszaal Taakverdeling binnen B. en W. Belt Arena sterk Verlies voor Hemur-Enge Met bril op aan de thee G.M.F.-collecte Hoofdklasse dammen Motorrijder kreetf geen voorrang Poseidon gaat conditie op peil houden Bingo-dansant van Oranje-Wit FinaJe wandel- seizoen door hos HOCKEY 10550 11079 KORFBAL Zwemmen in Veenendaal DINSDAG 13 OKTOBER 1970 RHENEN In de vergadering van het provinciaal bestuur van Utrecht van de politieke partij radicalen is de zaak omtrent het gemeenteraadslid mevrouw I. E. Clous ter tafel gebracht. Aan de hand van de krantenartikelen van de afgelopen week en met een mondelinge toelichting op de gang van zaken van het PPR-lid Jacob v.d. Berg werd zeer uitvoerig op deze kwestie ingegaan. Het provinciaal bestuur was te vens met het oog op de komende ka merverkiezingen van mening, dat het hier een onverkwikkelijke zaak be- SCHERPEN/,EEL Twee ontvluchte verpleegden van de Prof. Pompekilnlek uit Nijmegen worden er van verdacht ln de nacht van zondag op maandag te hebben ingebroken by het garagebedrijf Auto Rjjk aan het Oosteinde. Toen het personeel maandagmorgen aan het werk ging bleek een auto te zyn verdwenen en uit het magazijn drie auto radio's. De auto werd in de loop van maandag in het Doornboomspark terug gevonden. De dieven waren er niet ver mee gekomen omdat er vrijwel geen ben zine in de tank aanwezig was. In de om geving werd een andere auto gestolen waarmee naar Rhenen werd gereden. Ze veroorzaakten daarmee een aanrijding, die hen regelrecht in de armen van de politie vloerde. treft, vooral als twee partijen eerst sa mengaan op basis van het stembusak koord en daarna na enige maanden de hele boel weer uit elkaar valt. Het niet autonoom zijn van gemeenteraadsleden is voor de politieke partij radicalen de normaalste zaak van de wereld. Is er een afspraak gemaakt en wenst men zich daaraan te onttrekken dan moet men ook bereid zijn de consequenties hiervan te dragen, aldus het bestuur. Die consequenties zijn volgens het bestuur van de PPR dat men niet lan ger als woordvoerder of vertegenwoor diger van een dergelijke groepering kan worden aangemerkt en men feite lijk plaats dient te maken voor ande ren. die wel deze taak op zich willen nemen. Als onafhankelijk raadslid blij ven zitten, zoals mevrouw Clous in Rhenen's raad heeft gedaan, acht het provinciaal bestuur van de PPR zeer laakbaar, ook al laat de wet deze mo gelijkheid open. Het provinciaal bestuur van de PPR heeft dan ook besloten over deze zaak contact op te nemen met het provin ciaal bestuur van D'66 om zo mogelijk tot een gezamenlijke uitspraak over de zaak Clous te komen. Het standpunt van de PPR-Utrecht is nu al wel dui- VEENENDAAL Het dierenmateriaal van de leden van de V.K.P.V. houdt een belofte in voor de toekomst. Tot deze conclusie kwamen de keurmeesters die za terdagmiddag in de eierhal de dieren onder de loep namen tjjdens de jaarlijkse jongdierenkeuring. In de diverse dierengroepen waren maar liefst 378 exemplaren ingeschreven voor deze keuring. In totaal werden de volgende predikaten gege ven: 58 maal Z.Z.G.. 149 maal Z.G. en 126 maal G.G. Bijzonder verheugd was het bestuur met het grote aantal inzendingen van de jeugdleden. Bij de grote hoenders (keurmeester D. J. Kuiper uit Olst) werd als mooiste dier gekwalificeerd de eigen fok 1970 een Brahma van J. Pater, mooiste grote hoender idem. Nr. 2 B. v.d. Stroom, met Lakenvelder, nr. 3 E. v. Manen met Ul- lebaard. Krielhoenders, mooiste dier eigen fok 1970 G. V. Scherrenburg met Minosca, Idem mooiste dier. Nr. 2 B. v.d. Stroom RHENEN De biljartvereniging ..De Driehoek is met veel animo het nieuwe biljartseizoen ingegaan. Wederom neemt men met vijf teams in de le t/m de 4e klasse deel aan de competitie. Het eerste team speelde afgelopen week in Eist tegen Zeldenrust I en moest daar een nederlaag incasseren van 5—2. Het tweede oogstte meer succes door met een 90 overwinning van Prins I uit Scherpenzeel thuis te komen. Hier was het A. Wennekes die uitblonk door z'n partij in 19 beurten uit te maken met een moyenne van 3,68. Het vijfde team speelde de eerste wed strijd tegen het vierde en bleef baas op eigen terrein waarbij D. Honestad zijn partij in 23 beurten uitmaakte met een mogelijke 1,21 stand 54. Het programma voor volgende week luidt: 19/10 Driehoek I DOG I (V'daal); 20/10 Driehoek II Zwaan I (Renswoude); 21/10 Driehoek III Ex celsior III (Leersum); 22/10 Driehoek 4 Wilton II (Maarn); 22/10 DOG III VeenendaalDriehoek 5. Zondag vindt de finale plaats van de persoonlijke kampioenschappen. VEENENDAAL De nieuwe Vee- endaalse leeszaal en bibliotheek is klaar. De nieuwe accommodatie in de onder bouw van de S.I.B.-flat aan de Sterke Arm zal vrijdagmiddag 16 oktober om half drie officieel in gebruik worden ge steld door burgemeester P. Bode. Na de officiële opening wordt met de genodigden een rondgang door het nieu we gebouw gemaakt- met Sibricht. nr. 3 M. Dekker met Wyandotte. Allen dieren met predikaat ZZG. Keurmeester D. J. Kuiper, keurde de sierduiven en klasseerde als volgt: mooiste eigen fok 1970 Wout v.d. Pest, jeugdlid met Ned. Hoogvlieger, idem mooiste sierduif, nr. 2. Adrie Scherren burg ook jeugdlid met Deense Ekster, nr. 3. J. v. Nieuwamerongen. met ud Hollandse meeuw, ook deze dieren met ZZG. A.-groep konijnen: keurmeester B. Werner uit Delft. Mooiste dier eigen fok 1970. J. C. Bijl met Klein Zilver midd. zwart. Mooiste dier D. J. v. Ma nen met Fr. Hangoor, nr. 2 J. C. Bijl met. genoemde Zilver, nr. 3 idem met Klein Zilver, Midden Konijn grijs, ook bij deze winnaars allen ZZG predikaat. B.-groep konijnen, keurmeester J. Hoogerbrug, Hilversum, mooiste dier eigen fok 1970, H.. van de Kraats, met Thuringer. Mooiste dier F. van Barne- veld met Belg. Haas, nr. 2 H. v.d. Kraats met Thuringer. nr. 3 A. Sukkel met Black en Tan. Deze dieren ook ZZG predikaat. Door een liefhebber was een prijs be schikbaar gesteld voor het mooiste dier in de dwergrassen. Deze werd gewon nen door Janny van Nieuwamerongen, jeugdlid, met een Pool, rood oog, ZZG. VEENENDAAL De enige winst punten die de Veenendaalse hockeyver- eniging Salamanders het afgelopen weekeinde veroverde kwamen op naam van de jongens- en damesploeg. De Sa lamander-jongens speelden in Tiel goiyk tegen Kromhouters (0-0) en de dames dwongen in Lochem de club van die naam een puntenverdeling af (1-1). De meisjes- en de herenformatie wer den weer geconfronteerd met verplet terende nederlagen. Het meisjesteam verloor met 6-0 van Kromhouters, ter- w(jl de heren in Apeldoorn roemloos ten onder gingen tegen Ares (5-0). Bij de rust stonden de Veenendalers al met 3-0 achter. Salamanders-dames ontmoette giste ren een vrijwel gelijkwaardige opponent in Lochem. De ploegen gaven elkaar weinig toe en schiepen zich beide goe de kansen. Salamanders nam voor rust een Voor sprong door een doelpunt van Cora Wit ters, maar nog voor het rustsignaal werd de stand geiyk (1-1). De Veenendaalse ploeg miste in dit duel een schitterende kans op de over- delijk. Of mevrouw Clous zich iets ge legen zal laten liggen aan een eventuele gezamenlijke uitspraak stBat nog te be zien. Het bestuur van de PPR heeft inmid dels de hoop uitgesproken, dat alle moeite in dezen gedaan, niet tevergeefs zal zijn gedaan, aldus mevrouw Henny Bos, voorzitster van het provinciaal be stuur politieke partij radicalen Utrecht. De vergadering op provinciaal niveau werd onder meer bijgewoond door een PAK-statenlid (PPR), die zich afkeu rend heeft uitgelaten over het besluit van mevrouw Clous om als onafhanke lijk raadslid te blijven zitten. VEENENDAAL Op woensdag 15 oktober houdt de afdeling Veenendaal van D'66 een openbare vergadering in het speeltuingehouw van „De Engelen burg" aan de Tinneweide. Op deze vergadering zal gesproken en gestemd worden over het zgn. voor stel Van Mlerlo; een voorstel van het hoofdbestuur van D'66 met betrekking tot het organiseren van gesprekken aan de basis tussen KVP-. PvdA- en D'66-leden. Tijdens een vergadering van het hoofdbestuur van de landelijke afdelingsvoorzitters werden t.a.v. dit voorstel enige suggesties gedaan. Bij een eventuele akkoordverklaring van de afdeling Veenendaal met eerder ge noemd voorstel, zullen ook deze sugges ties besproken, c.q. uitgewerkt worden. Deze vergadering werd niet alleen als openbaar aangekondigd omdat dit een vanzelfsprekend D'66-principe is, doch ook om eventuele suggesties en/of op en aanmerkingen van n-iet-D'66-leden ter plaatse te kunnen bespreken. VEENENDAAL Tfr gelegenheid van de opening van de nieuwe biblio theek, Sterke Arm nr. 3 te Veenendaal, wordt van 16 tot 31 oktober 1970 in de bibliotheek een tentoonstelling gehou den van werken van de schilder/grafi cus Anton Buytendijk. Deze expositie kwam tot stand in sa menwerking met de Nederlandse Kunststichting. De uren van openstel ling vallen samen met die van de bi bliotheek en zijn als volgt: maandag 13.30 - 17.00, 18.30 - 21.00 uur; dinsdag 9.30 - 12 30, 13.30 - 17.00. 18.30 - 21.00 uur; woensdag 9.30 - 12.30, 13.30 - 17.00: donderdag 9.30 - 12.30. 13.30 - 17.00 18.30 - 21.00 uur: vrijdag 9.30 - 12.30. 13.30 - 17.00. 18.30 - 21.00 uur. SCHERPENZEEL Burgemeester en wethouders der gemeente Scherpen zeel hebben dc taken binnen het college verdeeld. Burgemeester J. Heij, algemeen be heer, personeelszaken, openbare orde, politie en brandweer, financiën en maatschappelijk werk. D. Kroodsma, loco burgemeester, openbare werken, onderwijs waaronder gymzalen, volksgezondheid met keu ringsdienst, cultuur, recreatie, woon- ruimtewet en economische zaken. A. van Bruggen, sociale zaken, volks huisvesting woningbedrijf, sport en zwembedrijf, financiën mandaten en reinigingsdienst. College; planologie (ruimtelijke orde ning) en grondbedrijf. Spreekuren zijn D. Kroodsma le en 3e donderdag van de maand en A. van Bruggen iedere 2e en 4e donderdag van de maand van 19.30 uur tot 20.30 uur. De burgemees ter houdt iedere maandagmorgen spreekuuur van 9 tot 12 uur. u dén «ven a.u.b. voor Veenondéél Tot 17.30 uur Von 17.30- 19.30 uur Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwo Veenendaalseweg I59 RHENEN De korfbalploeg van de SV „Arena" doet het uitstekend in de nieuwe competitie. De Rhenenaren boek ten zaterdag opnieuw een overwinning en wel op het tweede van Desto uit Wyk by Duurstede. De vrije periode van enkele weken had Arena kennelijk goed gedaan, want reeds voor rust nam het een voorsprong (1-0). In de tweede helft kon een sterker Rhenens twaalftal de score regelmatige opvoeren en vooral Dick ter Haar had hierin met vier doelpunten een groot aandeel. De eindstand werd tenslotte bepaald op 6-2, een resultaat dat werd bereikt ondanks het uitvallen van mevr. Wa genvoort, die met een knieblessure het veld moest verlaten. AMERONGEN Het eerste achttal van Hemur-Enge heeft zijn eerste mi cro-competitiewedstrijd in Zeist tegen Antilopen uit Leusden gespeeld. In deze wedstrijd moest de Amerongse ploeg haar meerdere erkennen in de tegen partij. De 40 voorsprong die de Leusdena- ren met dc rust hadden was volkomen verdiend. Na de rust kreeg Hemur- Enge meer vat op het spel. Al na een paar minuten resulteerde dat in een doelpunt van Ria Kampherbeek. Verder werd er echter niet meer gescoord. Het eerste twaalftal verloor in de veldcompetitie van SKF in Veenendaal. Na een 10 achterstand benutte Wim Masselink een strafworp, (11), maar de rust ging in met een 21 achter stand voor de Amerongers. Direct na de rust kwam de Amerong se equipe op gelijke hoogte door Willie van Ree. Maar binnen 10 minuten had SKF een comfortabele voorsprong, (42). Wim Masselink scoorde ten slotte nog 43. Het 2e twaalftal verloor wat onge lukkig in Buren van Oranje-Nassau, (32). Corrie Brouwer en Jaap Meijer namen de doelpunten voor hun reke ning. Het juniorentwaalftal had geen verweer tegen het geweldig spelende DALTO uit Driebergen en ging ten on der met 103. De adspiranten A verloren met 10 van SGV uit Culemborg. De B-adspi- ranten behaalden een verdienstelijk 00 gelijk spel tegen SKF. Zaterdag 17 oktober zijn het le en 2e twaalftal vrij. RHENEN In gebouw „Irene" kwa men de Rhenense huisvrouwen bijeen voor de eerste theemiddag van dit sei zoen. De heer W. N. Bos. opticien, gaf een zeer boeiende uiteenzetting over de moeilijkheden van de moderne bril en over contactlenzen. Ondanks de vrij geringe belangstel ling van de zijde van de huisvrouwen is het een bijzonder interessante en leerzame middag geworden. Voor de pauze was er het technische gedeelte. De heer Bos sprak namelijk over het oog, zijn afwijkingen en de mogelijkhe den van de verschillende brilleglazen. Het brilmontuur vormde het onder werp. Verscheidene modellen waren door hem en zijn echtgenote op smaakvolle wijze geëtaleerd. AMERONGEN In de week van 19 tot en met 25 oktober zal er ook in Amerongen worden gecollecteerd voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen. Door de commandant van de van Braam Houckgeestkazerne worden be reidwillig mariniers afgestaan om deze buscollecte te doen slagen. RHENEN Het bestuur van de Ma cro in Rhenen heeft aan de gemeente raad een brief geschreven met het ver zoek een stuk grond beschikbaar te stellen waarop een sporthal kan wor den gebouwd. De Rhenense motorsportliefhebbers schrijven dat zij uit de contacten die zij tijdens de recente viering van het zil veren jubileum met andere Rhenense verenigingsbesturen hebben gelegd, tot de overtuiging zijn gekomen, dat er in Rhenen grote behoefte aan een derge lijke accommodatie bestaat. Het Macro bestuur heeft een plan uitgewerkt tot verwezenlijking van een sporthal voor het gezamenlijke vereni gingsleven, gesteund door de plaatselij ke overheid. Wat de plannen precies zijn wil men nog liever even geheim houden. Wel wordt er in Rhenen druk gespe culeerd over een eventueel fors bedrag da t de Macro in de sporthal-pot zou willen stoppen, omdat een motorclub nu niet direct als eerste belanghebben de vtoor het gebruik van de sporthal moet worden aangemerkt. In de brief aan de gemeenteraad dringt het Macro bestuur er op aan zo spoedig mogelijk een plaats aan te wij zen, waar in de gemeente een sporthal kan worden gebouwd. Is dat bekend dan komt het bestuur met het gedetail leerde plan op tafel. AMERONGEN De raad van Amerongen heeft maandagavond langdurig ver gaderd over het al of niet verlenen van gemeenteiykc garantie voor het bouwen van premiewoningen. Reeds in voorgaande vergaderingen had de heer Tenge (VVD) gezegd het niet eens te zyn met het gemeenteiyk beleid over dit onder werp maar dat h(j de nieuwe raad een voorstel zou doen. Dat kwam dan ook deze avond. De agenda vermeldde een garantie verlening aan een drietal personen. De heer Tenge vond deze gang van zaken beslist onbevredigend. „De voorstellen die de raad bereiken voor het verlenen van garantie zijn voor 90 procent zin loos. De betrokkenen hebben er geen baat bij terwijl ook het economisch be lang er niet meer wordt gediend". Hij zag geen belang voor Amerongen, vooral niet omdat hoe meer de gemeen te gelegenheid geeft tot vestiging aan mensen van buiten hoe beroerder het gaat worden voor de Amerongers zelf. „Er blijft dan immers te weinig ruimte over voor de uitbreiding van de ge meente door het bouwen van woning wetwoningen". „De verlening van de garantie vergroot alleen de zekerheid voor de geldgever". Spreker stelde voor om de gevraagde garantie deze keer nog te verlenen en daarna niet meer, waarvan volgens hem mededeling dient te worden gedaan aan de bemiddelende organen. Voorzitter Van den Bosch vond, dat de heer Tenge de zin en de strekking van de garantie niet juist interpreteer de. „Het belang van de aanvrager is, dat hij door de garantie een hogere hy potheek kan verkrijgen. Het is de enige manier om meer geld te krijgen dan 60 procent. Duizenden mensen zijn de af gelopen jaren geholpen door dit sys teem. Juist de groep premiebouwers die tevens wat meer betalen voor de bouwgrond waardoor sociale bouw mo gelijk is hebben een steuntje in de rug nodig", aldus spreker die blij is met deze nieuwe vestigingen, die veelal be staan uit werkende mensen die een ze kere inbreng hebben. „Dank zij deze groep komt de gemeente rond met zijn bouwexploitatie", aldus de voorzitter. De heer Putman (AR) was van me ning dat zolang de lonen en prijzen stijgen en de geldontwaarding doorgaat er geen risico's zijn voor de gemeente. De heer Buis (PvdA) merkte op, dat de premiebouw samenhangt met het bouwen van woningwetwoningen. „Wanneer er zonder de premiebouw wel huurwoningen gebouwd konen worden zou hij de heer Tenge zeker steunen". Met. de heer Tenge tegen werd beslo ten toch de gevraagde medewerking te verlenen. Voorafgaande aan dit agendapunt werden enige raadscommissies be noemd. De commissie straatnamen be staat nu uit de heren J. Bredius, C. A. In Arnhem leverden DVA en het 2e team van „Huissen" een hardnekkige strijd om de zege, die tenslotte met het kleinst mogelijke verschil (11-9) bij de Arnhemmers terechtkwam. Voor een grote verrassing zorgde DES uit Lunte- ren, dat vorige week met grote cijfers van „De Kroonschijf" verloor, want in eigen home wisten de Lunteranen een verdienstelijk gelijk spel (10-10) te be vechten tegen het sterker geachte Vriendenkring uit Nijmegen. Ook NOAD uit Nijmegen bleef ongeslagen, want in Lent werd DCL met 11-9 aan de Nij meegse zegekar gebonden. De Betuwe- naren bleven daarmee hekkesluiters. De stand van deze Gelderse hoofd klasse luidt nu: RHENEN „Wanneer de regerin, straks besluit ook voor de Nederlandse dierentuinen de BTW' te verhogen tot 14 pet. zal dat de nekslag betekenen voor deze instellingen, die het toch niet ge makkelijk hebben om de financiële eindjes aan elkaar te kunnen knopen." Dat is de mening van dc heer J. Baars, één van de directeuren van het Rhe nense dierenpark op de Grebbeberg. De heer Baars ziet alleen nog uit komst wanneer óf algehele vrijstelling van de BTW wordt verleend óf wan neer het zogenaamde 4 pet. tarief mag worden berekend. „Het is niet alleen de BTW waarmee we te maken hebben," winning door een strafbully te mieeen. aldus de heer Baars. „De vierhonderd gulden komt er aan, de normale loon- ronde hangt boven het hoofd en dat alles bij elkaar zal weer moeten leiden tot verhoging van de toegangsprijzen voor de dierenparken. VEENENDAAL Na dc 2c ronde van de Gelderse hoofdklassecompetitie is „Dp Kroonschyf" uit Ede, dank zy een uitstekend bordgemiddelde van 30 voor en 10 tegen, trotse koploper geworden. Ook in de 2e thuiswedstryd tegen DVD uit Doetinchem, dat in dc le ronde eveneens met een zege van start was ge gaan, bleef „De Kroonschyf' met grote cyfers (14-6) in de meerderheid. (Nijm.). 19 okt. te Aalten: ADC-DVD (Doetin chem). 20 okt. te Lunteren: DES-Huissen II. 23 okt. te Lent. DCL-DVA (Arnhem). 23 okt. te Vorden: DCV-Vriende<nkrinp (Nijm.). VEENENDAAL De nieuwe week begon maandagmorgen slecht voor de motorrijder C. H. uit Veenendaal. Op het kruispunt Frans Halslaan - Jan Steenlaan kreeg hij geen voorrang van de automobilist D. L. De motorrijder belandde op het wegdek en moest per ambulance naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht. Zijn voertuig werd totaal vernield. SCHERPENZEEL Ondanks het feit dat het zwemseizoen voor „Poseidon" voorbij is wil men toch door enige acti viteit de band onderling behouden. Men wil proberen om een keer in de 14 da gen op zaterdag in Veenendaal te gaan zwemmen. Om ook de conditie op peil te houden. De voetbalpool heeft voor de vereni ging in het afgelopen jaar 400.- opge bracht. Op vrijdag 23 oktober houdt de vereniging haar jaarvergadering in ho tel „Boszicht". Tevens zullen op deze vergadering de prijzen ran de club kampioenschappen worden uitgereikt. Voor 21 november staat een dropping op het programma. ELST De v.v. Oranje Wit organi seert op zaterdagavond 17 oktober de eerste Binge-dansant-avond van dit sei zoen in het clubhuis café De Morgen ster. Voor de verzorging van de dansmuziek is het trio Van Veenendaal aangezocht. Met het bingo-spel zijn diverse aantrek kelijke prijzen te winnen. 1. De Kroonsch., Ede 2. ADC, Aalten 3. NOAD, Nijmegen 4. Huissen II 5. DVA, Arnhem 6. DVD, Doetinchem 7. Vr.kring, Nijmeg' 8. DES, Lunteren 9. DCL. Lent 10. DCV. Vorden 2 2 0 0 30-10 4 2 2'0 0 24-16 4 2 2 0 0 23-17 4 2 10 1 20-20 2 2 10 1 18-22 2 2 10 1 18-22 2 2 0 11 18-22 1 2 0 11 14-26 1 2 0 0 2 18-22 0 2 0 0 2 17-23 0 Het wedstrijdprogramma van de Gel derse Hoofdklasse voor de komende week luidt als volgt: 19 okt. te Ede: „De Kroonschijf"-NOAD Wanneer dat betekent, dat het bezoek opnieuw een deuk krijgt, dan zult u begrijpen, dat ons de angst om het hart slaat alleen al bij de gedachte aan de BTW-verhoging. Een dierentuin is een enorm arbeidsintensief bedrijf. De post lonen en sociale lasten bedraagt méér dan 50 pet. van de totale ontvangsten. Aftrekmogelijkheid hebben we niet. Vroeger drukte op deze post 4 pet. omzetbelasting, nu zal het al 14 pet BTW moeten worden. Ik hoop echt, dat bij de behandeling van het betreffende hoofdstuk van de rijksbegroting in de Kamer stemmen zullen opgaan, die zul len pleiten voor de instandhouding van de Nederlandse dierentuinen." 1. J. TENGE alleen van Klinkenberg en A. Putman; da commissie verordeningen de heren ir. J. Tenge. M. Doornenbal en A. van der Veer; de commissie voor de bezwaar- en beroepschriften, de heren ir. J. Ten ge, M. Doornenbal en A. van der Veer, en de commissie subsidiebeleid de he ren A. van der Veer, J. Bredius en J. J. Eijffius. De begroting 1971, de rekening 1968/'69 van het Recreatieschap Rijn en Lek-oevers werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. In de oeverraad van dit recreatieschap werd de heer Tenge benoemd met de heer A. Putman als plaatsvervanger. Op 6 augustus jl. werd door de raad besloten om ter realisering van het be stemmingsplan sportterrein een perceel grond aan te kopen van de N. V. „Unl- tas". Met de pachters, te weten de he ren W. G. A. de Ridder en T. Klaassen diende een regeling te worden getrof fen. Met de heer De Ridder was alles al rond maar met de heer Klaassen nog niet. Thans kon worden meegedeeld, dat ook met de heer K'aassen overeen stemming was bereikt. Op 14.560,- blijvende winstderving en 907.- be- lastingschade. Met deze bedragen ging de raad akkoord. Ten behoeve van de gemeentelijke afdelingen was het noodzakelijk, dat er enkele nieuwe machines werden aange schaft. Zo was nodig voor een n:°uwt boekhoudmachine 30.000,-; vcc" een elektronisch telapparaat 3.500,-: voor een foto-kopieerapparaat, 5.500,-; voor een offset-cyclostyle 9.500,- en voor een vaatwasmachine 1.000.-. Dit bete kent weliswaar een behoorlijke inves tering doch de uitgave wordt rendabel geacht omdat als gevolg van de aan schaffing van doelmatige machines de personeelsformatie in haar groei kan worden beperkt. Zoals bekend worden de woningen op het Huchtjé momenteel gerestaureerd. Een woning n.l. de tussenwoning is nog vrij. In eerste instantie had de N.H. kerk deze gereserveerd, maar later heeft de kerk zich teruggetrokken. De heer H. Heij, de nieuwe post comman dant. heeft zich bereid verklaard om tijdelijk in de tussenwoning op het Huchtje te willen wonen. Nu is echter de vraag, gezien de kosten, of het rijk bereid is om een steentje bij te dragen. De raad besloot in principe met deze regeling akkoord te gaan dus het is nu afwachten of het rijk bijspringt. Bij het agendapunt verkiezing leden woningad viescommissie memoreerde de voorzit ter nog even het belangrijke werk in deze commissie dat door mevr. Van de Ham-Kamphuis werd verricht. Na stemming bleek er te zijn uitgebracht op de heer C. A. van Klinkenberg 10 stemmen; mevr. J. van Lienden-Harde- man 11 stemmen; W. van Eist 11 stem men; A. van Viegen 11 stemmen en mevr. Van de Pol 7 stemmen tegen mevr. Meijer 4 stemmen, waardoor mevr. Van de Pol werd benoemd. De plaatsvervangende leden, de heren Es- veld en Brinkman, werden met ieder 11 stemmen herbenoemd. AMERONGEN Op zaterdag, 17 ok tober vindt in de Amerongse bossen een wandeltocht plaats van de Neder lands Christelijke Wandelsport Bond. Vertrokken zal worden vanaf het conferentie-oord „Onse Bliscap" waar men vanaf één uur terecht kan. Deze tocht zal het sluitstuk zijn van het wandelseizoen 1970 en zal beslist de moeite waard zijn, temeer daar de bos sen in hun prachtige herfsttooi zijn. Er kunnen verschillende afstanden worden gelopen.

De Vallei | 1970 | | pagina 5