Macro-leden lazen over sporthal in de krant JA, DAT IS 'M TERZAKE Sportaccommodaties naderen voltooiing Kraan omver op loswal Elektricien brak op zijn verjaardag twee armen Overwinningen voor schakers 1)66 vergadert Vijfhonderd gulden weg over tijd Successen voor reddingsbrigade Autohuurder veertien dagen over gebruik sportzaal Bromfietser gewond op politiebureau Concert in Bethelkerk Contactavond Deze sticker op een auto zegt: tot op een honderdste mfllimeter nauwkeurig uitgelijnd, gebalanceerd. Elektronisch. Abi heeft er de apparatuur voor. Tjoent camber, caster, toespoor, uitspoor exakt volgens voorschrift van de fabrikant. En u hebt Abi vlakbij. Dus... WOENSDAG 14 OKTOBER 1970 VEENENDAAL Al wordt hij 100 jaar, elektricien H. J. T. uit Sneek die tot gisteravond mee werkte aan de afbouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie, zal zijn 24ste verjaardag niet licht vergeten. De Fries vierde zijn ge boortedag in een bfd van het Ju- lianaziekenhuts, nadat hij gister avond tegen zeven uur van een drie meter hoge steiger viel. Op een gegeven moment werd hij door de stroom getroffen. In een reflex sprong hij van de stroomdraad weg en kwam circa drie meter lager op een betonvloer terecht. Hij brak beide armen en liep verder een hersenschudding en diverse hoofdwonden op. De ja rige elektricien werd per ambulan ce naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Voor de mensen die met bijgeloof behept zijn: het was gisteren 13 oktober. Antobanden-import, Laan der Techniek, Veenendaai. telefoon 08385 - 19151. ADVERTENTIE VEENENDAAL Het VVD- raadslid in de Veenendaalse ge meenteraad mevr. Buddingh-de Vries Lentsch heeft voor het eerst komende jaar haar presentiegeld verdiend. Tijdens de augustusver- gadering van de raad, toen over de aanschaf va* nieuwe verbin ding sapparatuur voor de brand weer moest worden beslist deed zij de suggestie ook eens prijsopgave te vragen aan het Elektro Tech nisch installatie- en Wikkelbedrijf Veenendaai NV ETB naast de aan bieding die van Radio Holland NV was verkregen De raad stelde toen de definitie ve beslissing uit en gistermiddag werd de apparatuur pan beide on dernemingen getest. Vertegen woordigers van beide ondernemin gen zetten voor een gehoor van brandweerfunctionarissen uit Vee nendaai en omgeving structuur van en-werkwijze met de appara tuur uiteen. In het gezelschap bevond zich onder jneer de burgemeester P. Bode, de inspecteur van het brand weerwezen de heer De Boer en hoofdinspecteur-korpschef van de gemeentepolitie de heer K. Huis kamp. De voorkeur van de leiding van het Veenendaalse brandweerkorps, in de. persoon van brandweercom mandant N. Th. van der Veen, ging uit naar het produkt van Ra dio Holland NV omdat de porto foons van dit merk aanmerkelijk lichter van uitvoering zijn dan de apparaten van het Veenendaalse bedrijf. Daartegenover stond dat de ge meente met de apparatuur van de ETB op een totaalbedrag van 22.500,- ruim achtduizend gulden goedkoper uit is. Radio Holland NV had de prijs met circa 3000,- verlaagd, zodat vergelijkend uit eindelijk een gunstig prijsverschil van 5500,- pleitte voor de aan schaf van de ETB-apparatuur. ..Die drie mille zijn tenminste ver diend"aldus mevr. Budtifrigh gis termiddag toen het hele gezel schap uitrukte om beide merken og verschillende plaatsen in Vee nendaai en omgeving in de prak tijk te toetsen. belang is en dat alle verenigingen er hun schouders onder zullen moeten zet- i ten. Dat is uiteindelijk het doel. Ten minste zo begrijp ik het. Voor motorsport is een sporthal als zodanig niet geschikt. Dat is een ding dat zeker is. Maar goed tegenwoordig heb je dus wel andere dingen om in conditie te blijven voor de motorsport, dus misschien zou die daar geschikt voor kunnen zijn. Maar nogmaals, ik wil echt niet op de plannen vooruit lo pen en eerst het antwoord van de ge meente eens afwachten. Er is bepaald een plan, maar niet dat de Macro een financiële bijdrage wil leveren. Dat zou de kolder ten top zijn, wanneer wij dat alleen zouden doen. Ik dacht dat het meer geboren moest wor den uit een samenwerking tussen alle plaatselijke vereniginge. Het gaat er meer om: wie pakt dit plan nu eens een keer aan, zodat er iets op stapel wordt gezet", aldus de heer Rauw. VEENENDAAL De Veenendaalse ookakers speelden twee competitie wedstrijden in OSBO verband. Het eerste tiental speelde thuis tegen GO VA I uit Arnhem. De uitslagen wa ren: L. Nigten W. J. Brand 1/2 1/2; J. W. Boulens J. J. Brand 10; J. N. Elenbaas A. Phermus afgebr.; R. Zimklaan W. Vereschildl afgebr.; M. v. d. Bovenkamp W. H. Scholten 1/2—1/2; H. Heikamp M. Vederel af gebr.; L. H. Moonnee H. Viets 10; M. de Kleuver A. Balee 1/21/2; J. C. v. d. Pol M. H. v. d. Vlist 0—1G. R. Kets E. J. Labots afgebr. Uitslag voorlopig 3 1/22 1/2 met 4 afgebroken partijen. De afgebroken partijen worden door beide clubs eerst nader geanaliseerd en indien met de tegenpartij geen over eenstemming kan worden bereikt, gear- biteerd door de bond. Het tweede team (een achttal) speel de in Apeldoorn de eerste wedstrijd te gen de club van de PGEM. Veenendaal- II won met 5 V»2 VT De uitslagen: J. Dubois G. R. Kets 10; J. M. Beumkes C. Beijer 01; J. Zikken C. Baars 0—1; A. J. Mulder W. Bom 10; F. Hofman Dre Boven kamp 1/21/2; W. Soltheurs M P. v. Wettem 01; A. Bloemendaal C. A. de Gooijer 01; M. Wereniberg J. Gize 0—1. Voor de onderlinge competitie wer den nog de volgende partijen gespeeld: G. v. Veen C. ter Hogt 1/2—1/2; J. Hage J. de Gooijer 01; G. de Ko ning J. C. v. Wettum 01; D. v. d. Bovenkamp C. A. de Gooijer 10; M. P. v. Wettum J. Giri 1—0. VEENENDAAL Veenendaai heelt er sinds kort weer een' schitterend in gerichte winkel bij: de Pelatti-haar- boutique aan de Prins Bernhardlaan, waar vrouwen maar ook mannen hun pruiken kunnen laten verzorgen, verbe teren of vernieuwen, kortom waar men zich mooier kan laten maken. De eigenaar van de boutique ie de heer J. G. Heimei (een specialist op het gebied van haar) die ook reeds een haarboutique annex dameskapsalon ex* ploiteert in Rhenen. De nieuwe zaak is doordacht en smaakvol ingericht en de ongeveer 100 m2 winkeloppervlakte bevat een groot aantal pruiken en andere artikelen, al les in een grote verscheidenheid en vele prijsklassen. De heer Heimei (zelf met pruikje): „Alle mannen en vrouwen die een pruik dragen kunnen bij ons terecht. Wij hebben een grote ervaring op dit gebied. Men kan zich hierna, na een deskundig advies onzerzijds, een nieu we pruik aanschaffen en wat zeker zo belangrijk is op tijd laten verzor gen of verbeteren. Wij beschikken over een groot aantal modellen." De sortering omvat zowel handge knoopte als machinaal vervaardigde pruiken van echt haar en synthetische vezel. Wanneer men moeilijkheden met zijn haar heeft kan men eveneens voor ad vies bij de Veenendaalse haarboutique terecht. De nieuwe winkel beschikt over speciale paskamers. VEENENDAAL De vergadering die de afdeling Veenendaai van D'6® belegd om te spreken over eventuele samenwerking met KVP en PvdA, wordt morgenavond 15 oktober gehou den in het speeltuingebouw van de En gelenburg aan Tinneweide. VEENENDAAL In het afgelopen weekeinde is ingebroken in het gebouw van de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd aan de Industrielaan. Er werd een geldkistje ontvreemd met een inhoud van circa 500,-. De dief moet zijn binnengekomen door een openstaand raam van het toi let. De recherche stelde naar aanleiding van de aangifte van deze diefstal door de directeur van de stichting een on derzoek in. VEENENDAAL De autoverhuur der C. B. heeft bij de politie aangifte gedaan van vermoedelijke verduiste ring van een van zijn huurwagens. Op 24 september had hij een auto voor een week verhuurd aan iemand die zich legitimeerde als B. uit Amers foort. Veertien dagen na het afgespro ken tijdstip was man noch wagen ko men opdagen en vandaar de alleszins redelijke veronderstelling dat de Amersfoorter de wagen te gelde 'heeft gemaakt. B. schijnt zich elders in het land ook al van dergelijke praktijken te hebben bediend vandaar dat per te lex aan andere korpsen wordt verzocht naar hem uit te kijken. RHENEN Het bestuur van de I Maero-Rhenen heeft aan de gemeente raad een brief geschreven met het verzoek een stuk grond beschikbaar te stellen waarop een sporthal kan wor den gebouwd. Het bestuur zou al een plan uitge werkt hebben voor de gezamenlijke verenigingen, gesteund door de plaatse lijke overheid. Maar wat de plannen precies inhouden wil men nog liever even geheim houden. Met die geheimhouding gaat het be stuur zover, dat zelfs de leden nog steeds van niets weten en 't nieuws uit de krant hebben moeten lezen. „Weet het bestuur wel, dat een sporthal 800.000,- kost en dat er een jaarlijks exploitatie-tekort op gaat rusten van een kleine ton", was het commentaar van een lid. Het bestuurslid Rauw zei hierover gisteravond: „Neen, officieel is deze aangelegenheid nog nooit in een leden vergadering ter sprake gebracht, ten minste niet dat ik weet. Er is wel met verschillende leden over gesproken, maar we hebben gezegd: laten we het geheim houden en verder uitwerken". „Ik wil me verder over deze zaak niet uitlaten," aldus bestuurslid Rauw. „Ik zou ook niet weten wat die sporthal kost", aldus de heer Rauw. „Het staat ook niet zo, dat de Macro die sporthal zal bouwen. Er is met diverse vereni gingen over gesproken, die al veel langer om een sporthal zitten te schreeuwen. Over het plan kan ik niet uitweiden en ik wil er ook niet op vooruit lopen. Ik wil wachten wat het antwoord van de gemeente zal zijn. Zo'n sporthal zal inderdaad wel veel gaan kosten, maar er is inderdaad nog geen tekening gemaakt er is van alles nog niets. We hebben wel een plan hoe we dit denken te verwezenlijken. Het zal niet de bedoeling zijn dat de Macro het hele plan financiert. Dat kan ik me ook moeilijk voorstellen. Ik dacht dat een sporthal voor alle verenigingen van RHENEN Vijfentwintig leden van de Rhenense Reddingsbrigade slaagden in het instructiebad Lljsterberg voor het Jeugd Brevet I. De geslaagden zijn: Ronald van fte Neut, Chris van Valburg, Anette Voor burg, Jan Voorburg, Evalien Wilbrink, Gerjo Houth, Gerrit Boskaljon, Janny Jagersma. Gerrit van Holland, Antoi nette Blankestijn, Gijsbert v.d. Linden, Johannes Fontein, Dik van Dijk, Rudy Lammers, Minke Kok, Margreet Vlug, Jolanda van Nuss, Albert van Doorn, Rob Torenvliet, Gerrit Stomphorst, Henk v.d. Scheur. Arien Peterse. Henk Vlug, Jan Brouwer, Corrie Blankestijn. RENSWOUDE De nieuwe sport zaal, afmetingen 12 x 21 meter, („sport hal is een veel te mooi woord, het Is meer een gymnastieklokaal", volgens gemeentesecretaris Van de Hoek) zal in november officieel worden geopend. De zaal, die in principe bestemd is voor de lessen lichamelijke opvoeding van de ernaast gelegen school aan de Taets van Amerongenweg, zal in de avonduren worden verhuurd aan be langstellende sportverenigingen. Er zijn veel aanvragen van de plaatselijke ver enigingen binnengekomen op het ge meentehuis, om van de accommodatie gebruik te mogen maken. Zo heeft de sportvereniging „Rens- wouw" bijvoorbeeld al achttien uur ge reserveerd voor haar afdelingen gym nastiek, volleybal en tafeltennis. Het ligt in de bedoeling van „Renswouw" ook andere sporten, die in deze zaal kunnen worden beoefend, zoals basket bal, badminton en mini-trampoline te activeren. Ook de voetbalclub „Rens- woude" heeft voor een paar uur be langstelling getoond. De totale kosten van de gehele ac commodatie, inclusief parkeerterrein, plantsoen, bestrating en inrichting van de zaal bedragen ongeveer 360.000, waarvan 33.000 op rekening komt van de outillage van de /.aal. Volgens de heer Van de Hoek is het openstellen van de zaal op zaterdag en zondag nog niet in het college van B. en W. ter sprake geweest. Men moet zich ook beraden over de tarieven van de zaalhuur. EDERVEEN Nu Ederveen bin nen afzienbare tijd de beschikking krijgt over een sportzaal, die wat be treft de outillage voldoet aan alle mo derne eisen, is de mogelijkheid aanwe zig om ook aan andere takken van sport aandacht te besteden. Het is bij voorbeeld bekend, dat vele inwoners van Ederveen belangstelling lonen voor sporten als volleybal en gymnas tiek. EDERVEEN De sporthal In Eder veen nadert ook zijn voltooiing. Behal ve als sporthal zal er ook ruimte ont staan om het object dienst te laten doen als vergaderzaal, en ruimte voor muziek- en toneeluitvoeringen. Bij de constructie van het geheel is rekening gehouden met de verschillende taken die het gebouw in de toekomst zal krij gen. Dit is mede bereikt door het creë ren van twee nevenruimten die ieder plaats bieden aan 40 personen. Er be staat ook de mogelijkheid deze ruimten aaneen te schakelen, zodat er één grote zaal ontstaat met een capaciteit van 80 personen. Dat er in Ederveen interesse bestaat voor een sporthal bleek wel uit de door de gemeente gehouden enquête, waaruit aanvragen resulteerden van de Platte- landsvTouwenclub, de damclub, de ver eniging Advendo en de fanfare „Irene". Misschien komen er na de contactavond van a.s. zaterdag 19 oktober nog wel meer aanvragen uit de bus. In verband hiermede is het voor de eventueel op te richten verenigingen belangrijk te weten, dat de gemeente voornemens is hoge subsidies hiervoor te verstrekken. Er bestaat n.l. voldoen de accommodatie om volleybal, gym nastiek, basketbal en tafeltennis te beoefenen, en er zijn nog voldoende uren in de avond en op zaterdag vrij. De huurtarieven liggen erg laag. Aan het huren van de sportaccommodatie verleent de gemeente zelfs gemiddeld zo'n 87 pet. tegemoetkoming in de kos ten en het huren van een van de ne venruimten als vergaderzaal kost het bijna symbolische bedrag van vijf gul den. Bij particulier verhuur echter gaat de gemeente uit van een ander tarief, n.l. het commerciële tarief en dat ligt 50 pet, hoger. Redenen genoeg om uit te kijken naar de opening van dit sport- en ver enigingscomplex, die half december te verwachten valt. VEENENDAAL De bromfietser C. N. kwam maandagavond bloedend uit verschillende wonden het politiebureau binnen nadat hij op het Boomp.jesgoed tegen een rechts van de weg gepar keerd auto was gebotst. N. verklaarde dat hij de auto niet had opgemerkt omdat hij op dat mo ment verblind werd door een tegenlig ger. Hij werd per taxi naar het Julia naziekenhuis overgebracht. VEENENDAAL Caroline van He- mert, alt; Jaap Hunze, bariton; Jan van Rossem, organist, het Lunters Evangeli- saliekoor en het Gereformeerde kerk koor Soli Deo Gloria het geheel onder leiding van dirigent Jos de Jong wer ken mee aan een kerkconcert. dat don derdagavond 22 oktober wordt gegeven in de Bethelkerk aan de Beatrixstraat. Op het programma staan verschillen de Psalmbewerkingen uit te voeren door koor en solisten en een aantal ne- gro-spirituals zoals „Deep River" (bari ton), „Were you there" (alt) en „Let us break bread together" en „Praise the lord o my soul" (koor). Verder is er sa menzang en een orgel improvisatie. Om te komen tot een doeltreffende coördinatie van de sportbelangen heeft een uit de v.v. Advendo gevormd comi té, bestaande uit de heren M. Hevel, W. Roelofsen en G. M. Hazeleger. het ini tiatief genomen op maandag 19 oktober a.s. om acht uur een oriënterende ver gadering te beleggen in zaal „Markt- zicht" in Ederveen. Iedereen die is geïnteresseerd in wel ke tak van sport dan ook, zowel als actief beoefenaar of als eventueel op richter van een nieuwe vereniging, is van harte welkom. Het comité is toegezegd, dat op deze avond, behalve een vertegenwoordiging van de Edese gymnastiekfederatie. ook een afvaardiging van de gemeentelijke sportraad aanwezig zal zijn, zodat een deskundige benadering van de zich voordoende problemen mogelijk is. RHENEN Op de gemeentelijke los wal aan de Rijn in Rhenen is gisteroch tend een kraan omgevallen. De machi nist, die de kraan moest bedienen, had nog maar weinig ervaring in de bestu ring. Er viel geen persoonlijk letsel te betreuren. Omtrent de oorzaak van het orvgeval tast men in het duister.

De Vallei | 1970 | | pagina 11