Selectiewedstrijd in Epe levert slechts enkele ontdop LOUTER EN ALLEEN OM HET GELD" Jürgen Grahowski in december misschien toch naar Feijenoord Sparta zonder Charley Bosveld tegen A jax „Fotograferen in het weekend? Ikhébal een foto'' Zaterdagploeg sterker dan zondagteam: 2-1 y> VOETBA LPROGNOSE Joegoslavië versloeg Luxemburg ÉBlill Bondstrainer Arie de Vroet toch optimistisch $p II! ftl Él BLESSURES VERDIEND Opnieuw winst voor Sijbrands Pechvogelprijs voor Ans Schut Hockeyploeg naar Engeland TE VEEL AFREM ME* Maak in't weekend géén foto's- U mocht er eens plezier in krijgen DONDERDAG 15 OKTOBER 1970 i spor WAV. w:*: EPE Op het, niet al te best, verlichte terrein van de voetbalvereniging Epe hebben gisteravond de oostelijke zaterdagamateurs en de dito zondagamateurs een wedstrijd tegen elkaar gespeeld. Die wedstrijd was, aldus had de KNVB het aangekondigd, op de eerste plaats bedoeld als selectie voor de Olympische Spelen van 1972 in Miinchen. Veel eerder echter, menen wij, als selectiewed strijd voor de op 3 november a.s. te spelen wedstrijd tussen Oost en Noord en, op wat langere termijn, als selectie voor de wedstrijd van ons nationale ama teurteam in en tegen Rusland in het komende jaar. De zaterdagamateurs won nen met 2-1 na een 0-0 ruststand. Veel nieuwe gezichtspunten heeft de gisteravond gespeelde wedstrijd naar onze smaak niet opgeleverd. Niettemin, bondsoefenmeester Arie de Vroet, die geflankeerd werd door o.a. de voorzit ters van de zaterdag-en zondagsectie van de KNVB, resp. de heren Fokke Remmers en Jo van Marle, verklaarde na afloop toch wel tevreden te zijn. „Dit soort wedstrijden", aldus Arie de Vroet, „bieden mij gelegenheid om naar nieuw talent te speuren en dat is voor al ook van belang met het oog op onze plannen om een amateur-B-elftal te formeren, waarin ik vooral jong talent bijeen wil brengen, dat nog net niet aan de A-selectie toe is". Duidelijk uitblinkers in het zon dag-amateurteam waren naar onze smaak wel de centrale verdediger Am- weg van Quick'20 en de snelle aanvals- spits Egging van VDZ. Beiden kregen evenwel slechts een halve wedstrijd ge legenheid om hun talenten te tonen. Een goede wedstrijd speelden daarnaast Leijsen van Enschedese Boys en Schaffer van Victoria Boys. Laatstgenoemde gaf de snelle Hageman (WVF), een van de FRANKFURT „Als Eintracht-Frankfurt in december een goede plaats op de ranglijst inneemt, zit er nog een kansje in, dat ik naar Feijenoord in Rotter dam kom". Die mededeling van Jürgen Grabowski, sterspeler van Eintracht-Frankfurt. kwam als een donderslag bij heldere hemel. Nauwelijks enkele uren daarvóór had manager Brox van Feijenoord in Frankfurt verklaard, dat er geen sprake van was, dat Grabowski dit seizoen nog het elftal van Feijenoord zou komen versterken. Jürgen Grabowski in gezelschap van twee bewonderaarsters en de bekende voetballer Bertie Vogt. EREDIVISIE NAC PSV3 0 Holland Sport FC Twente3 Ajax Sparta2 0 Haarlem Excelsior1 0 FC Utrecht Telstar1 Feijenoord Volendam1 ft Go Ahead DWS1 0 NEC ADO3 0 AZ '67 MVVI EERSTE DIVISIE 0 Vitesse DFC1 FSC SVVI Heerenveen HVC3 Veendam GVAV2 0 FC Den Bosch SC Cambuur1 Heracles De Graafschap3 Helmond Sport Wageningen1 0 Blauw Wit Willem II3 TWEEDE DIVISIE 0 NOAD PEC2 0 Roda JC AGOVV1 SC Drente Gooiland2 VVV ZFC1 Fortuna VI. - RCH3 Hermes DVS - EDO1 0 RBC De Volewijckers3 0 Eindhoven Limburgia1 De wedstrijden met 0 ervoor staan op het totoformulier voor zondag a.s. Grabowski, 26 jaar oud, gaf na lang aandringen toe, dat hij vorige week in het trainingscentrum van Eintracht Frankfurt een onderhoud van vijf mi nuten met één van de bestuursleden van Feijenoord had gehad. Over wat er besproken was, hulde hij zich in een diep stilzwijgen. De Westduitser, die verloofd is, wil, indien hij naar Nederland komt, eerst trouwen. „Ik woon nu bij mijn vader en moe der in Wiesbaden-Biebrich. Daar ben ik mijn voetbalcarrière ook begonnen. Ik speelde daar in de amateurclub Wies baden-Biebrich". Zes jaar geleden werd Grabowski ge kocht door Eintracht Frankfurt. Voor de spotprijs van ongeveer achtduizend gulden. „Er zijn", zegt hij „op dit ogenblik ook Westduitse clubs uit de Bundesliga, die belangstelling voor mij hebben. Welke clubs dat zijn, mag ik niet zeg gen. Er mag hier in West-Duitsland op dit moment niet worden onderhandeld". Openhartig stelt hij, dat indien hij naar Feijenoord komt, dat hij dat al leen voor het geld doet. „Ik ben erg gehecht aan mijn omge ving. Het geld moet dus veel, zo niet alles vergoeden. En je moet ook reke ning houden met ernstige blessures, die :e in het buitenland kan oplopen". Grabowski is in ieder geval volgend jaar juni een vrij man. De kans, dat hij dan naar Rotterdam komt, is bijzonder groot want Feijenoord heeft een soort optie op hem. Het bestuur van de Westduitse club heeft manager Brox toegezegd, dat bij een eventuele transfer van Grabowski eerst met Feijenoord zal worden ge praat, alvorens contact met andere ver enigingen zal worden opgenomen. De Westduitser heeft dan al een glanzende voetballoopbaan achter de rug. Reeds in 1966 zat hij bij de selectie voor het Westduitse elftal. Drie jaar lang hoorde men daarna niets meer van hem. Duitse kranten schreven in die perio de, dat Eintracht Frankfurt Grabowski maar moest verkopen. Hij was een dribbelaar, die de bal te lang bij zich hield. Hij haalde de vaart uit de aan val Grabowski lacht maar eens om deze mededelingen. Maar in 1970 zat hij weer bij de selectie. En hij ging mee na~r het wereldkampioenschap in Mexico. „Ik ben in Mexico vijfmaal ingeval len. Mijn totaal aan interlands is nu op dertien gekomen". De Westduitsers speelden vooral in de ontmoeting tegen Engeland een voortreffelijke wedstrijd. Twee van de Duitse doelpunten, die in dat treffen werden gescoord, kwamen uit een voorzet van hem. Om het bedrag van een miljoen gul den, dat Feijenoord zou moeten neer tellen voor zijn transfer, lacht Gra bowski. „Dat is een fabeltje. Ik geloof, dat het in een Oostenrijkse krant heeft gestaan. Dat bedrag is hier door de Duitse kranten overgenomen". Grabowski, die in het Westduitse team als rechtsbuiten opereert, speelt in Eintracht Frankfurt meestal achter de aanval. ..Ik krijg de laatste tijd steeds de beste en hardste man tegen mij. Daar om speel ik nu iets meer teruggetrok ken. Dat gaat veel beter". Grabowski heeft dit seizoen Ein tracht Frankfurt speelde tot nog toe ze ven competitiewedstrijden nog niet gescoord. De gehele aanval van zijn club deelt trouwens in de malaise want in deze zeven ontmoetingen werden slechts vier doelpunten gemaakt. In het vorige seizoen kwam Grabowski tot ne gen treffers. De kans, dat hij in december reeds naar Feijenoord komt, is dan ook heel klein. Trainer Erich Ribbeek van Ein tracht Franfurt zal zijn vertrek ten koste van alles tegenhouden. „Mijn beste werkpaard kan ik niet missen", zei hij toen zijn mening over een even tuele transfer van Grabowski werd ge vraagd. Grabowski is een man, die van snel heid houdt. In zijn Porsche jakkert hij over de Westduitse autobanen. In het veld jaagt hij van links naar rechts. Dat demonstreerde hij dinsdagavond in de wedstrijd tegen Feijenoord. De Rot terdamse verdediging bezorgde hij toen een moeilijke eerste helft. Voorzichtig wrijvend over zijn rech ter kuitbeen, dat is ingezwachteld hij werd door Laseroms fors getackeld stelt de Westduitser, dat Feijenoord een goed team heeft. „Ik heb geprobeerd een goede indruk te maken. Misschien heb ik iets meer aanvallend gespeeld dan anders, maar tot een extra inspanning ben ik niet gekomen. Zaterdag moet ik misschien weer spelen met het Westduitse elftal tegen Turkije". Grabowski, driftig kauwgom kau wend, gelooft, dat hij zich in Rotterdam wel zou kunnen aanpassen. „Als ik kom, zal ik proberen zo goed mogelijk te spelen. Ik voel mij niet di rect een ster tussen sterren. Ik zal in Rotterdam klein moeten beginnen". Luttele minuten later is hij vertrok ken naar Keulen waar bondscoach Hel mut Schön een trainingskamp voor de Duitse selectie heeft ingericht. Gra bowski had er al eerder moeten zijn, maar omdat de wedstrijd tegen Feijen oord op het programma stond, had Schön hem dispensatie verleend. Dit overigens op verzoek van de bier brouwerij, die de wedstrijdsponsorde. Ook in West-Duitsland zijn zaken ten slotte zaken. En vooral de brouwerijen hebben een stevige vinger in het bier bij de Westduitse voetbalclubs! uitblinkers in het zaterdagteam, weinig ruimte een schonk bovendien veel aan dacht aan de aanvalsopbouw. Doelman Doornbosch van De Graaf schap, die in de eerste helft het doel der zondagamateurs verdedigde, bleek aanzienlijk betrouwbaarder te zijn dan Boerman van Quick'20, die in de twee de helft aan bod kwam en o.i. bij beide trreffers van het zaterdagelftal niet vrij uit ging. In het zaterdagelftal stak zonder twijfel international Henk Kiel van Go Ahead Kampen met kop en schouders boven zijn medespelers uit. Naast hem viel zoals we reeds vermeldden, de snelle Hageman op. Jammer was het, dat zowel Schinkel van DOVO als Ten Hove van OWIOS al na een half uur spelen wegens blessures plaats moesten maken voor invallers. Vooral eerstge noemde maakte gedurende de tijd, dat hij meespeelde een bijzonder goede in druk. Zijn clubgenoot Beij er speelde een onopvallende, maar toch wel dege lijke partij en verdient toch wel een nieuwe kans. De jeugdige doelman van het Barne- veldse SDVB, Kuit, die na de rust in viel voor de wel ervaren, maar toch wat te oude (30) Hoeve van VVOG maakte een voortreffelijke indruk en staat bij bondsoefenmeester Arie de Vroet reeds in het boekje voor het toe komstige B-elftal. En mogelijk hoger... Het zaterdagteam toonde in deze wedstrijd iets meer homogeniteit en in zet dan het zondagteam en daarom was de 21 overwinning van eerstgenoem de ploeg toch wel verdiend. De zondag amateurs namen na een kwartier spe len in de tweede helft de leiding door Egging, maar nauwelijks vijf minuten later was de balans weer in evenwicht door een doelpunt van Kruisweg van WHC, die in de eerste helft als links buiten weinig hd laten zien, maar na de rust op de rechter vleugel ineens veel meer tot zijn recht kwam. Hij had ook DE LIER Ton Sijbrands, de drie voudige Europese damkampioen, heeft in het internationale toernooi, dat in De Lier wordt gehouden, zijn derde over winning behaald. In de derde ronde versloeg Sijbrands de Haitian Ger main, die zeer hardnekkig tegenstand bood. Na drie dagen is het duidelijk, dat de strijd om de ereplaatsen voorna melijk zal gaan tussen Sijbrands, Kuy- ken en Hisard. De uitslagen van de derde ronde zijn: La Porta (It) Kuy- ken (Zwi) 0-2; Sijbrands (Ned) Ger main (Haïti) 2-0; Mostovoy (Fr) Hi sard (Fr) 0-2; Stoorvogel (Ned) Toet (Ned) 1-1. Stand: 1. Sijbrands 6 pnt; 2/3 Kuyken en Hisard 5; 4. Mostovoy 3; 5. Toet 2; 6/7/8 Germain, la Porta en Stoorvogel 1. een groot aandeel in het tweede, en naar later blijken zou beslissende, doel punt. Doelman Boerman kon een hard schot niet onder controle krijgenen de snel toeschietende Hageman behoefde de bal toen nog maar een zetje te ge ven om de eindstand 21 op het score bord te schieten. LUXEMBURG Joegoslavië heeft gisteravond in Luxemburg met 02 ge wonnen van het Luxemburgse voetbal elftal. Het was een wedstrijd uit de voorronden van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landen ploegen. De beide doelpunten werden gemaakt door Bukal. De stand in groep 7 van de voorron den. waarin ook Nederland uitkomt, luidt nu: Joegoslavië Nederland Luxemburg Oost-Duitsland 2 10 13 3—1 10 0 11 1—1 10 10 0 0—2 0 0 0 0 0 O—0 ARNHEM De Velpse Carnavalver eniging „De Narrenkan" zal op 7 no vember haar jaarlijkse „pechvogelprijs" uitreiken aan Ans Schut. Zij werd door de pretmakers verkozen boven Eddy Treytel, die enige tijd als eerste kandi daat gold. Ans kreeg de prijs wegens haar valpartijen tijdens belangrijke ti- tewedstrijden. LONDEN Het Nederlandse he- ren-hockeyelftal zal zaterdag 24 april in Nottingham uitkomen tegen Enge land. Een dag lager wordt in dezelfde plaats tegen Schotland gespeeld. Ook West-Duitsland, dat Nederland in Brus sel in de finale van het toernooi om de Europese beker versloeg, speelt die da gen twee wedstrijden in Nottingham, 's zaterdags ontmoet het de Schotten, 's zondags de Engelsen. ROTTERDAM Op de lijst van ze ventien spelers, die trainer Georg Kess- ler van Sparta heeft geselecteerd voor het topduel morgenavond in het Olym pisch stadion te Amsterdam met A,jax. prijkt niet de naam van Henk troe telnaam Charly Bosveld. „Ik had er vast op gerekend tegen Ajax weer van de partij te kunnen zijn, maar de dokters vonden het beter minstens een week te wachten," zegt de 29-jarige spelverdeler, die acht maan den geleden wegens een knieblessure werd uitgeschakeld, gelaten. Georg Kessler wil geeh risico's ne men. „Bosveld is weliswaar al enkele weken weer in training, maar van de week wordt hij nog een keer gekeurd. Ik weet, dat hij dolgraag meteen weer het veld in wil, maar ik moet voorzich tig zijn. De dokters raden het af en dus ga ik hem volgende week woensdag of donderdag evenals Bentzon pro beren in een oefenwedstrijd." Charly Bosveld: „Ik kan het wel be grijpen. Sparta heeft destijds met Bui tendijk ook leergeld betaald na een op gelopen blessure. Het zal voor mij en meneer Kessler een hele opluchting zijn, als blijkt, dat het in de oefenwed strijd goed gaat. „Overigens heb ik in de twaalf jaar, dat ik nu betaald voet bal speel, nog nooit zo'n ernstige bles sure gehad. Ach, als je acht maanden ernaast hebt gestaan, komen één of twee weken er niet op aan." Bosveld is ervan overtuigd, dat hij in de return tegen het Noordierse Colera:- ne op woensdag 4 november toch weer van de partij kan zijn. „Met mijn kwa liteiten en capaciteiten moet het lukken binnen drie weken weer in het eerste te staan. Als ik die gedachte niet zou hebben, zou ik alleen nog maar goed zijn voor het tweede team." De eerzuchtige Bosveld moest door de dokters worden afgeremd. Hij trainde liefst elfmaal .pgr week en dat was zelfs, voorde nerèri nreflicr iets te veèl. Trouwens, ook trainer Kessler heeft hem moeten afremmen. Heel psycholo gisch heeft hij ook zijn andere mannen voor het topduel in de Nederlandse competitie tegen Ajax geïnstrueerd. „Wij gaan gewoon het veld in met de gedachte, dat bij Ajax Johan Cruyff weer van de partij zal zijn. Psychisch zijn we in het nadeel, want de man, die naar Cruyff wijst, waardoor deze op de grond valt, krijgt een storm van kritiek over zich. We zullen onze huid echter zo duui mogelijk verkopen. We weten, dat w< van de laatste zes ontmoetingen tegen Ajax er slechts één hebben gewonnen. Maar daar staat tegenover, dat we in eenheid zijn gegroeid en dat we knapen als Keizer, Swart en noem maar op, kennen als onze broekzak, inclusief hun technische kwaliteiten." Bent precies zo? Heeft u ook uw laatste foto gemaakt op een zonnige julidag in 1959? O nee - zult u zeggen - ik niet. Ik schiet iedere vakantie filmpjes vol. Kijk maar! En u toont vol trots de envelop vol negatieven plus kleurenfoto's. Of nóg beter: u heeft ze zelfs, voorzien van onderschriften, keurig in een album geplakt. Bravo! Alleen krijgen uw vrouw ei kinderen over een paar jaar wel een reemd vertekend beeld van het verleden. Altijd zomer, altijd in het buitenland of op de Nederlandse camping. U vergeet blijkbaar, dat de 30 andere weekends van het jaar ook boordevol zitten met onvergetelijke momenten. Of onvergetelijk? Wie van ons heeft een fotografisch geheugen? Zo'n moeite is 't toch niet om de camera mee te nemen in het weekend. Hij neemt maar zo'n bescheiden plaatsje in uw auto in. Natuurlijk, u moet even op 'n knopje drukken op de momenten dat u nü alleen nog vertederd, schaterend of verbaasd toekijkt. Te veel moeite? Toch niet, als u bedenkt, dat u ook over een paar jaar nog kunt zien, hoe blij Marijke was met haar luchtballon. Hoe verdrietig Piet om z'n gevallen ijsje. En hoe gelukkig opa en oma tijdens het onverwachte bezoek. Te duur? Ach, over 'n paar jaar zijn de foto's die u nü neemt onbetaalbaar. En dat is pure winst. Haal 'n filmpje in huis. Zorg voor een geladen fototoestel. Want eigenlijk is filmen uw enige excuus om in 't weekend geen foto's te maken. Neem voor uw volgende 24 foto's even kouUtU op mei uc vakman, uw iolohandclaar.

De Vallei | 1970 | | pagina 11