Over de grenzen Communisten bang voor show Zuiveringsprocessen in Praag en Kaloega uitgesteld ISRAËL LAAT WEE ALGERIJNEN VRIJ OP WEG WAARHEEN? Hoessein wil voor Palestij nen referendum een Bemm A-proeven van China en Rusland ÉT DRAKA Taal 25 jaar Ver. Naties Eénvdn deprachtige Stakingsgolf in Italië Ontvoeringsplan Elizabeth Taylor Mede-kaper werd vermoord SPEER IJS BOEK OVER WERELDOORLOG II Hitiers primitieve geest oorzaak van Duitslands nederlaag S.P.D. verdedigt perschef OOK DAAR AFGEZET Dodelijke as naar Japan de „harde" matras met alle comfort van een „zachte" Meteen plaat vindt iedereen ïn draai Een platenbon is altijd raak LEILA KHALED: Feisal geopereerd DONDERDAG 15 OKTOBER 1970 PRAAG Het proces tegen /even Tsjechoslowaakse intellectuelen, die be schuldigd worden van ondermijnende activiteiten, is voor onbepaalde tijd uit gesteld, zo is van justitiële functionarissen vernomen. De verdachten wordt ten laste gelegd een brief, gericht aan de Tsjechoslowaak se communistische partij te hebben laten circuleren, in strijd met wetten tegen het socialistische bewind vijandig gezinde activiteiten. Het proces had heden moeten begin nen. Voor het uitstel is geen reden op gegeven. Naar verluidt bestaat al ge ruime tijd verdeeldheid in de commu nistische partijtop over de wenselijk heid van het houden van een zuive ringsproces tegen aanhangers van de voormalige partijleider Alexander Dub- cek. Het zou het eerste proces van dit soort na de invasie van augustus 1968 zijn geworden. Partijleider Gustav Husak heeft her haaldelijk verzekerd, dat het land geen herhaling zal meemaken van de politie ke showprocessen uit de Stalinistische tijd. Twee van de beklaagden, de ge schiedkundige Jan Tesar en de socio loog Rudolf Battek, gewezen lid van de Tsjechische nationale raad, vertoeven al bijna een jaar in de gevangenis. De overige verdachten zijn de schrijver Ludvik Vaculik, de gewezen journalis ten Vlaidimir Nepras en Jiri Hoch- mann, de toneelschrijver Vaclav Havel en de politieke deskundige Lubos Ko- hout. In de petitie die zij volgens de aan klacht hebben laten circuleren, werd onmiddellijke opening van onderhande lingen over terugtrekking van de Rus sische bezettingsmacht geëist, alsmede ADVERTENTIE Ben platenbon is altifd raak I5.-T.50 10,-16,-20,-25 afschaffing van de censuur, het houden van vrije verkiezingen, verwerping van de automatische overheersing van de communistische partij in het land en garandering van het recht om er afwij kende meningen op na te houden. Vaculik was opsteller van het libera le „manifest van 2.000 woorden", dat tijdens Dubceks kortstondige bewind door vele prominente politici, intellec tuelen en sportlieden werden onderte kend. Aanvankelijk zou ook de Tsjechoslo waakse schaakgrootmeester Ludek Pachmann terecht hebben moeten staan. Pachmann heeft 15 maanden in de gevangenis doorgebracht. Volgens vrienden is hij dermate verzwakt door een hongerstaking, dat hij om gezond heidsredenen niet terecht kan staan. Hij is uit de gevangenis ontslagen en in een burgelijk ziekenhuis opgenomen, aldus zijn vrienden. Ook het proces tegen de Russische wiskundige Revolt Pimenof, dat volgens eerdere inlichtingen gisteren in Kaloe ga zou zijn begonnen, is volgens zegs lieden tot 20 oktober uitgesteld. Pimenof wordt ervan beschuldigd de Sovjet-Unie te hebben „belasterd". Het nieuws van het uitstel is kenne lijk doorgegeven door een groep geleer den onder leiding van de natuurkundi ge Andrei Sacharof, die naar Kaloega waren gegaan om het proces bij te wo nen en voor Pimenofs onschuld te plei ten. TEL AVIV De twee Algerijnen, die sinds 15 augustus in Israël werden vastgehouden, zijn woensdag in vrij heid gesteld. Zij zijn per vliegtuig uit Israël vertrokken. De twee Algerijnen, Khatib Djelloel en Ali Belaziz, werden op 15 augustus gearresteerd toen het BOAC-toestel •waar zij mee reisden een tussenlanding .piaakte op het vliegveld van Tel Aviv. Volgens de Israëlische autoriteiten werkten de Algerijnen voor de inlich tingendienst van hun land. De vrijlating van Djelloel en Belaziz was een van de eisen de Palestijnse vliegtuigkapers in september stelden voor de invrijheidsstelling van hun gij zelaars. In een korte persconferentie op het vliegveld ontkenden de Algerijnen de Israëlische beschuldiging, als zouden zij belangrijke functionarissen zijn van de Algerijnse geheime dienst. Khatib ver klaarde dat hij secretaris van het presi dium van de Algerijnse republiek was, terwijl Belaziz zei zakenman te zijn. In een verklaring van de Israëlische poli tie werd toegegeven, dat Khatib secre taris van het presidium was. Belaziz werd in deze verklaring echter be schreven als „plaatsvervangend chef van de Algerijnse veiligheidsdienst". Voordat zij in het vliegtuig stapten zeiden de Algerijnen dat zij zeer goed behandeld waren. Zij hadden geen ge vangenis van binnen gezien en zelfs twee Israëlische dorpen kunnen bezoe ken, Asjdod en Beersjeba. Het werd niet onmiddellijk bekend of de twee Algerijnen zijn uitgewisseld te gen Israëli's die in Arabische handen zijn gevallen. In diplomatieke kringen in Jeruzalem is echter vernomen dat de Israëli's Khatib en Belaziz wilden rui len voor Shmuel Rosenwasser, een Is raëli die in januari door Arabieren werd ontvoerd. In een verklaring van de politie werd gezegd dat de mannen waren aange houden voor verhoor „op grond van een wettig bevel van de chef-staf van het leger". „De Algerijnen werden niet in een gevangenis opgesloten", aldus de politie. De Algerijnen waren onder verdachte omstandigheden in Tel Aviv aangeko men, zo werd daar in de verklaring aan toegevoegd, toen er op het vliegveld maximale veiligheidsmaatregelen wa ren genomen in verband met de vlieg tuigkapingen. Bovendien werd op op gewezen, dat Algerije Israël de oorlog had verklaerd en zelfs „had deelge nomen aan vijandelijke acties tegen Is raël. Woensdagavond werd in Algiers be kendgemaakt, dat majoor Khatib Djel- laal een der vrijgelatenen, als secreta ris-generaal van het bureau van de Al gerijnse presidgjit is vervngen door luitenant-kolonel Mohammed Am/'r. Een reden werd niet opgegeven. Waarnemers geloven dat de majoor uit zijn functie is gezet, omdat de rege ring het als een „indiscretie" be schouwde dat hij was gaan reizen op een vliegtuig dat op zijn route Israël aandeed. Ofschoon de Algerijnse regering lang heeft onderhandeld over de vrijlating van de majoor en de andere Algerijn, de burger Ali Belaziz, is aan het nieuws van hun vrijlating in de pers en voor de radio nauwelijks aandacht be steed. In de berichten van de officiële nieuwsdienst van de regering is het he lemaal niet genoemd. NEW YORK In New York is gisteren de speciale bijeenkomst ter gele genheid van het 25-jarige bestaan van de V.N. begonnen. Aan deze bijeen komst. die tien dagen duurt, nemen 18 staatshoofden, twee vice-presidenten 20 regeringsleiders en meer dan 90 ministers van Buitenlandse Zaken deel. Bijna 90 mensen hebben het woord gevraagd. President Nixon zal op 23 oktober een rede uitspreken. De Sovjetrussische delegatie slaat onder leiding van de minister van Bui tenlandse Zaken, Andrei Gromyko. die voor 22 oktober het woord heeft ge vraagd. Op de sluitingsdag zullen verklaringen worden afgelegd over de taak van de V.N. het behoud van de vrede, ontwikkelingshulp en dekolonisatie. AMMAN (Jordanië) Koning Hoes sein van Jordanië heeft in een radio- en televisierede verklaard van plan te zijn, de Palestijnen in zijn land door middel van een referendum over hun eigen lot te laten beslissen. De koning zei dit bij de afkondiging van een nieuwe overeenkomst die hij ADVERTENTIE Een échte looppop, een 52 cm grote schat voor uw kleine schatPrachtig haar dat gekamd kan worden, onbreekbaar zacht plastic. Ze wandelt mee aan de hand en doet haar ogen dicht om te slapen. Van Remla voor 200 Pasteurmerken en f 8.-. Vraag het Remla geschenkenboekie. door pasteurisatie langer vers \véél lekkerder! dinsdagavond met guerrillaleider Jasser Arafat had gesloten voor een vreedza me verhouding tussen de commando's en de Jordaanse autoriteiten. Volgens Hoessein zal het referendum worden gehouden, „als wij aan de da geraad van de bevrijding van de weste lijke Jordaanoever van Israëlische be zetting staan." Alle Palestijnen in Jordanië mogen dan een stem uitbrengen voor het regi me en regeringsstel naar hun keuze, en over de betrekkingen tussen het te kie zen bewind en het koninkrijk Jordanië. Hoessein beloofde elke uitspraak van het Palestijnse volk te zullen aanvaar den. In een persconferentie met buiten landse correspondenten onthulde de 34-jarige vorst, dat Jordanië Irak ver zocht heeft besprekingen te beginnen over de statis van de 12.000 man Iraak- se troepen die in Jordanië zijn gele gerd. De besprekingen zullen volgens hem binnenkort beginnen. Hij weigerde te antwoorden op de vraag, of Jordanië om terugtrekking van de Irakezen zal vragen. De Iraakse militairen hebben zich tij dens de Jordaanse burgeroorlog afzijdig gehouden, maar radio-Bagdad had bij herhaling verklaard dat zij ter beschik king van de guerrilla's stonden. De ko ping bevestigde dat Amerikaanse trans portvliegtuigen van de luchtbasis „re volutie" gebruik maakten, om wapens en munitie aan te voeren voor het Jor daanse leger, ter vervanging van mate rieel dat in de burgeroorlog verloren was gegaan. De koning leidde zijn persconferentie in met de verklaring dat de burgeroor log van vorige maand „geen winnaar of overwonnene" had opgeleverd. Volgens de Jordaanse regering zijn bij de gevechten van vorige maand 750 mensen omgekomen en 1500 gewond. De Palestijnse Rode Halve Maan heeft verklaard dat de strijd aan 3440 men sen het leven heeft gekost en dat 10.080 mensen gewond werden. Angela Davis (26), wordt door twee leden van de Amerikaanse federale recherche JFBI) weggeleid. Zij is ruim twee maanden voortvluch tig geweest. Ze werd gezocht wegens medeplichtigheid aan ontvoering en moord. Bij wijze van vermomming had zij haar bekende wilde haardos vervangen door een gewoon kapsel. Haar borgsom is gesteld op een kwart miljoen dollar. Zij kan als zij aan alle ten laste gelegde feiten schul dig wordt bevonden, op de elektrische stoel belanden. WASHINGTON De Chinese Volksrepubliek en de Sovjet-Unie hebben gisteren zware kernwapens beproefd. Volgens mededelingen van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie kwam boven het noordwesten van China een waterstofbom met een kracht van onge veer drie megaton (drie miljoen ton springstof) tot ontploffing. ADVERTENTIE VEL ROME Italië is woensdag opnieuw door een stakingsgolf getroffen. In Ro me en andere staden legden 40.000 werknemers bij de particuliere buslij nen het werk neer. Zes miljoen passa giers, in hoofdzaak arbeiders en stu denten, worden de komende drie dagen door deze staking getroffen. Het bus- personeel wenst betere arbeidscontrac ten. De Italiaanse luchtvaartmaatschappij Alitalia heeft haar binnenlandse vluch ten beperkt nadat de piloten voor 30 uur in staking gingen uit protest tegen schorsing van enige collega's. Twee in ternationale vluchten, naar New York en Montreal, ondervonden hiervan ook hinder. Intussen zetten de doketersassisten en ander ziekenhuispersoneel hun lang- zaamaanactie voort. Zij staakten maan dag voor 24 uur en houden zich verder aan een 30-urige werkweek van zes da gen. Alleen noodgevallen worden in- ziekenihuizen behandeld. Hier is het be zwaar gericht tegen een regeringsver ordening die het aantal assistenten en verpleegster in ziekenhuizen beperkt. Ambtenaren van Financiën hebben voorts het werk voor drie dagen ge staakt om betere arbeidsvoorwaarden te verkrijgen. Zij willen dat het parle ment een wetsontwerp waarin over werk en toeslagen worden geregeld snel in behandeling neemt. In Milaan zijn ongeveer 18.000 man overheidspersoneel, onder ^wie leden van de verkeerspolitie en doodgravers, bezig met de laatste van drie stakings dagen. Zij willen hoger loon. ADVERTENTIE TEL AVIV De Amerikaanse film- actirce Elizabeth Taylor is de laatste tijd speciaal door de politie bewaakt en in het oog gehouden. Volgens een krant zou men haar heb ben willen ontvoeren en ruilen tegen de Arabische verzetsstrijdster, Laila Kha- led, die toen te Londen werd vastge houden door de politie. De Londense correspondent van het blad schreef, dat de man van Eliza beth, de Britse acteur Richard Burton, zou hebben gezegd: „Het is voor ons een moeilijke en spannende periode ge weest. Waarom zouden zij van alle mensen juist Elizabeth Taylor willen hebben? Heel eenvoudig, omdat zij een goede Jodin is. De speciale bewaking van Elizabeth Taylor werd, volgens het blad, opgehe ven, toen Laila Khaled was vrijgeko men en naar Egypte vertrokken. ADVERTENTIE f 5,- 7.50 lO,-15,- 20,- 25,- De Russische ondergrondse proef is de zwaarste in de geschiedenis. Zij heeft in Amerikaanse defensiekringen grote belangstelling gewekt. De Russi sche kemontploffing werd ondergronds teweeggebracht, op of in de buurt van het ei'land Nova Zembla. Ook in de Verenigde Staten kwam gisteren een kernwapen ondergronds tot ontploffing. Dat was de 25e onder grondse ontploffing van een Ameri kaans kernwapen sedert het begin van dit jaar. De kracht van die ontploffing lag ergens tussen 20 en 200 kiloton (een kiloton is vergelijkbaar met duizend ton springstof). Het Chinese kernwapen kwam in de dampkring tot ontploffing boven het proefterrein Lop Nor in het noordwes ten van China. Volgens een waarne mingsstation nabij Nieuw Delhi in In- dië, lag de kracht tussen drie en vier megaton, maar de Amerikaanse com missie voor atoomenergie schatte later de kracht op drie megaton. De Chinese Volksrepubliek is een van de twee landen die zich niet wensen te houden aan het in het Verdrag van Moskou vastgelegde verbod van alle kernproeven in de dampkring. Het an dere land is Frankrijk. De Chinese kernexplosie van gisteren was de tiende die China in de damp kring teweeg heeft gebracht. Japanse meteorologen hebben van daag de waarschuwing uitgesproken, dat radioactief „fall out", dat men beti telt als „dodelijke as", misschien al vanavond boven Noord-Japan zou kun nen aankomen, oorzaakt door de Die fall out is veroorzaakt door de atoomontploffing op het Chinese vas teland van gisteren, die plaats had in de open lucht. De radioactieve stof daarbij vrijgekomen wordt thans door de oostenwind in de richting van Japan gevoerd. De apparaten gaven de eerste aanwe zigheid al aan op woensdagavond te 8 uur Japanse tijd. Die apparaten staan opgesteld op vijf plaatsen in het land. BEIROET De Palestijnse vlieg- tuigkaapster Leila Khaled heeft ver klaard, dat bij de mislukte poging tot kaping van een Israëlisch lijnvliegtuig op 6 september, haar metgezel viermaal iivde rug was geschoten, nadat leden van de Israëlische veiligheidsdienst hem hadden geboeid. De 24-jarige Leila Khaled sprak op een persconferentie in Beiroet. Volgens haar was de dood van de 27-jarige Pa trick Arguello een geval van moord. In Londen heeft vorige week een recht bank vastgesteld dat het „doodslag uit noodweer" was, waarbij de theorie dat hij na zijn gevangenneming zou zijn gedood, werd verworpen. „Toen wij opstonden om het toestel over te nemen, trokken minstens zes mannen hun wapen en zij begonnen van alle kanten te schieten", aldus de Palestijnse guerrillastrijdster. Terwijl zij dreigde drie handgranaten tot ont ploffing te brengen, had een van de bewakers haar op het hoofd geslagen, waardoor zij het bewustzijn verloor. Toen zij bijkwam, zag zij dat de Israë liërs Arguella dwongen zijn wapens neer te leggen. Volgens haar zeggen, werd hij geboeid en daarna viermaal in de rug geschoten. Op de vraag waarom zij zelf niet was gedood, antwoordde Leila Khaled, dat het „de Israëlische techniek is, een ka per te doden en de andere voor onder vraging naar Israël mee te nemen." Daarom hadden de Israëliërs alles in het werk gesteld om haar naar Israël over te brengen. GENÈVE Koning Faisal van Saoe- di-Arabië heeft in Genève een kleine operatie ondergaan. De 65-jarige monarch maakt het goed en zal vermoedelijk tegen het eind van deze maand naar zijn hoofdstad, Riaad, terugkeren. LONDEN Adolf Hitlers onwe tendheid was een geheim wapen waarmee de Duitsers in het be gin van de Tweede Wereldoorlog overwinningen behaalden: aldus staat te lezen in een boek ge schreven door een man die een van Hitiers nauwste medewer kers is geweest in die oorlog, Al- bert Speer, destijds minister voor de Bewapening. Omdat de andere partij geleerd had volgens regels te denken welke Hitiers zelf-onderwezen autocratische geest niet kende en niet gebruikte, bereikte hij suc cessen". Het boek van Speer, .Binnen het Derde Rijk", kwam vandaag in Londen uit. ~)e grondslag van Hitiers eerste successen zijn de genoemde on beschaamdheden gekoppeld aan een militaire overmacht, aldus de schrijver. Maar de „Führer" faalde in te zien wat het belang was van de nucleaire natuurkunde, en dat was een van de redenen dat Duitsland geen atoombom heeft gemaakt, en Hitiers amateurs manier van dingen aanpakken leidde ertoe, dat de plannen voor het maken van bepaalde hoog ontwikkelde wapens niet verder kwamen dan het tekenbord. Speer, die Hitiers persoonlijke ar chitect was en die 20 jaar als oorlogsmisdadiger in de Berlijn- ALBERT SPEER Hitier schuldig se gevangenis van Spandau heeft gezeten, zegt dat Duitsland zo geconcentreerd was op het uit vinden en maken van raketten en andere ontwikkelingen, dat het niet voor 1947 op zijn vroegst een atoombom had kunnen ont werpen. Speer maakt in zijn boek ook be kend, dat hij getracht heeft de dictator te vermoorden, nadat Hitier bevel had gegeven over te gaan tot de .politiek der ver schroeide aarde" om Duitsland en de bezette gebieden te vernie tigen voor de geqflieerden het hadden bezet. („Brandt Parijs al", schreeuwde de hysterische „Führer" voor de telefoon). Iet plan van Speer, om gifgafs te pompen in de bunker van de Rijkskanselarij, is nooit uitge voerd. 'peer geeft toe, dat dat plan een beetje dwaas was geweest en dat het al was mislukt voordat het kon worden uitgevoerd. Toen hij namelijk de bunker eens ging inspecteren merkte hij, dat deze zwaar werd bewaakt door schild wachten van de SS, en dat er dus geen kans was om het gas, bijvoorbeeld via de ventilator schacht, naar binnen te voeren. Duitsland"schrijft Speer, „zou in staat zijn geweest over een dodelijk-accurate defensieve ra ket genaamd Watervalte be schikken waarmee men de vijan delijke industrie had kunnen be dreigen, als het zich niet had ge worpen op het maken van offen sieve lange-afstandsraketten, de V-wapens"„En die raketten", aldus de schrijver „vormden ei genlijk een absolute mislukking, ondanks de schade die zij in Groot Brittannië hadden aange richt toen men hen in 1944 ging gebruiken. "JVTa de hartstochtelijke uitbarstin- gen van chauvinisme, die d euit- roep „Vive la Québec libre" (Lev* het vrije Quebec) van de Franse pre sident De Gaulle op het stadhuis van Montreal in juli 1967 onder de Frans talige Canadezen ontketende, was het rustig geworden aan het Canade se taaifront. Niet dat het probleem was opgelost, verre van dat. Maar er hadden enke le gebeurtenissen plaats, die de scherpste kantjes aan het taaiconflict leken te ontnemen. Zowel aan Frans-Canadese als aan Engels- Canadese kant kwam een aantal ge matigde figuren naar voren, die krachtige pogingen ondernamen om de kloof tussen Franse en Britse Ca nadezen te overbruggen. TTe benoeming van de Franstalig* premier Pierre Elliott Trudeau tot premier van Canada, stemde bei de kampen tot tevredenheid. D« Franstalige Canadezen waren ver heugd omdat aan een hunner de lei ding van het land was toevertrouwd, de Engelstaligen hadden er vrede mee, omdat Trudeau zich krachtig had uitgesproken tegen afscheiding van het Franstalige Quebec. r\c ontwikkeling die op gang kwam, nam de wind geheel uit de zeilen van de extremistische beweging „Het Bevrjjdingsfront van Quebec", dat toch al niet sterk onder de bevolking verbreid was. Het stond volledige af scheiding van Quebec van de rest van Canada voor, maar de meeste Franstalige Canadezen zagen noch economisch, noch politiek heil In een onafhankelijk Quebec. Zij willen dat de Franstaligen dezelfde PIERRE TRUDEAU geen vrede hoge economische en diplomatiek* functies bereiken. Er is de laatste jaren veel in Canada ten voordele van de Franstaligen ver anderd, maar van een gelijkwaardig* plaats in alle sectoren van het Cana dese leven is nog geen sprake. liet langzame tempo van de verande ringen heeft de extreme lieden van het „Bevrijdingsfront van Que bec" ongeduldig gemaakt. Ze zijn nu tot terreurdaden overgegaan, geïnspi reerd door het succes dat andere ter reurorganisaties daarmee hebben ge boekt. In sommige Engelstalige provincies werden Franse middelbare scholen opgericht, op een groot aantal bedrij ven gold de stelregel dat de hogere employés tweetalig moesten z(jn. Maar zo eenvoudig lag de kwestie nu ook weer niet. De verschillen tussen Franse en Britse Canadezen gaan ver der dan het „Je t'aime" in het Frans en het „I love you" in het Engels. In Quebec is niet alleen de taal, maar het hele leven, de hele cultuur Frans. Voor Toronto en dat geldt voor alle Canadese steden buiten de pro vincie Quebec bestaat er ook hele maal geen taalprobleem. Iedereen spreekt, schrijft en handelt Engels. Deze houding irriteert de Franstalige Canadezen en bevordert niet een be tere verstandhouding. J~)f de terreurdaden van het „bevrij- dingsfront", die verstandhouding van de andere kant zal verbeteren is echter een grote vraag. Het schokt de Engelstaligen meer dan men denkt. Het veroorzaakt een breuk tussen de Franstaligen van degenen d/e terreur principieel altijd afwijzen en degenen die van ganser harte of meesmuilend de terreuracties aanzien. Breder gezien is het een nieuws sym ptoom van de verruwing van politieke moraal. Vroeger gold dat in liefde en oorlog alles was geoorloofd. Nu Is men in vrede niet meer veilig. ADVERTENTIE Een platenbon is altijd raak (5.- 7.BO ÏO,- 15,- 20,- 26,- BONN De Westduitse sociaal democraten hebben de hoofdredacteur van de persdienst van de SPD, Erhardt Eckert, verdedigd tegen beschuldigin gen over zijn nazi-verleden die in het blad „Stem" waren gepubliceerd. In de nieuwste uitgaven van het in Hamburg verschijnende weekblad heet het, dat „de SPD een man tot hoofdredacteur van haar persidenst heeft benoemd die tijdens de periode Hitier een hetze tegen Joden en negers ontketende". Eckert zou niet alleen een meeloper zijn geweest maar ook een strijder. De woordvoerder van de SPD Joohen Schulz verklaarde naar aanleiding van het artikel ln de „Stern": „De wezenlij ke gegevens over het politieke verleden van Eckert zijn in de Stem juist weer gegeven. De sociaal-democraten zijn echter van mening, dat een man die meer dan 20 jaar lang dagelijks zijn democratische instelling zo duidelijk heeft getoond in zijn houding en zijn journalistieke bezegheden nu niet meer verketterd moet worden wegens politie ke vergissingen van meer dan 25 jaar geleden."

De Vallei | 1970 | | pagina 7