KLIMMEN NAAR DE TOP KOST TIJD Egbert van l Oever druk met training schaatsjeugd Hij noemt de dingen bij hun naam Voetballoopbaan Jack Charlton lijkt spoedig te eindigen KNAU stelt scherpe eisen voor Helsinki 1971 Acht van „De Maas" bedwong het Kanaal zoeken n zondebok9 Turnselectie Basketballer Tuinstra dreigt met kort geding Sijbrands tegen Hisard remise Mulhouse startplaats van Tour NOG NIET NAAR HAWAII HDZ-trofee voor Linda de Boer Geen come-baek Ga by Seyfert Rik van Steenbergen moet brommen Urtain heeft getekend JOHAN CRUIJFF CAUEAU ZOLANG MOGELIJK LAATSTE STUKJE GEWELDIG OOK DlE START WEDDEN HEREN LIMIETEN VRIJDAG 16 OKTOBER 1970 AMSTERDAM In 1954 reed Egbert van 't Oever in Zwolle naar het Ne derlandse schaatskampioenschap op de lange baan. De kleine man uit Lisse is nu al enkele jaren trainer van o.a. de nationale en de westelijke jeugdploeg en van het senioren B-team. ALs we, sprekend over de vooruitgang na de komst van de kunstijsbaan, opmer ken dat de snelsten van zijn jeugdploeg nu wellicht sneller gaan dan hun leer meester, toen hij kampioen werd, lacht Van 't Oever: „Sneller dan ik? De beste alleen? Man, de langzaamste van hen breekt nog alle wereldrecords anno 1954...!" Alleen op de 500 meter geldt dat niet voor allemaal. De Rus Sergajev was met 40.9 toen de man. Toch zijn al twee van onze jeugdrijders sneller geweest: Va- lentijn (40.6) en Olof (40.7). Op de 1500 meter tekent de vooruit gang zich scherper af. Wereldrecord in 1954: 2.12.9 van de Rus Chaikin. De langzaamste man van ons jeugdteam kwam al tot 2.09.4, de snelste tot 2.06,9. Op de langere afstanden hetzelfde. De eens onaantastbaar lijkende records van Kees Broekman (8.06.6) en Hjal- mar Andersen (16.32.6) zijn peuleschil- i LONDEN Jackie Charlton, cen trale verdediger van Leeds United, heeft met zijn gepeperde opmerkingen voor de televisie een groot vraagteken geplaatst. Hangende het onderzoek naar zijn uitlatingen is hij geschorst voor internationale wedstrijden. Maai men vraagt zich af, of hij ooit weer voor Engeland zal spelen. Deze zomer in Mexico, bij de En gelse debacle om het wereldkampioen schap voetbal, speelde hij maar één wedstrijd. Het einde leek toch al in zicht voor Jack CïTarlton als interna tional. Hij kwam 35 maal uit voor En geland. Big Jack heeft de voetbalgemoederen enorm in beweging gebracht. In de meeste commentaren vindt men zijn uitbarsting dat hij op twee vijanden loert, die hij te grazen wilt nemen vóór hij ermee ophoudt onverstandig, om dat die in het openbaar kwam. Maar wel zeer begrijpelijk, tekenend voor de vele misstanden in het Engelse voetbal, waar men veel, dat ontoelaatbaar is, ongestraft laat. Daarvan dreigt Jackie Charlton het slachtoffer te worden. Grote Jack of „de giraf", zoals men hem noemt vanwege zijn lange hals, met de vragende blik in zijn ogen en de slimme grijns, staat altijd met zijn gro te mond klaar. In tegenstelling tot zijn twee jaar jongere broer Bobby, die zo vaak met hem schitterde in het Engelse elftal. Bobby vindt, dat niemand trotser is en halsstarriger dan „onze Jack". Ei genschappen. waar hij hem om bewon dert. maar die hem, evenmin als het voetbal, op dit moment helpen. Maar de doodeerlijke Jack noemt de 4ingen altijd bij hun naam. Hij zegt. waar hij in gelooft; hij vindt, dat hij daar recht op heeft. Jack heeft bovenal het land aan oneerlijkheid, aan geknoei op het veld en erbuiten. De wieg van Jack, Bobby en zijn twee andere broers stond in het mijnstadje Ashington in Noordoost-Engeland. Va der Charlton werkt daar nog altijd in de mijn, maar hij en moeder Cissie wonen er sinds 1966 in geriefelijk huis, dat Jack ze cadeau deed. Het heeft er even om gespannen of Jackie bij de politie zou gaan of be roepsvoetballer zou worden. Van zijn vijftiende jaar af speelt hij al bij Leeds United. In tegenstelling tot Bobby's loopbaan bij Manchester United bleef die van Jack lang matig. In 1960 wilde Leeds hem zelfs kwijt voor achttienduizend UTRECHT De basketballer Roel Tuinstra dreigt zijn vereiniging SVE uit Utrecht met een kort geding wanneer deze geen medewerking verleent voor de overschrijving van hem naar AMVJ uit Amsterdam. Door de nieuwe overschrijvingsbepa lingen in de Nederlandse Basketball- bond zou Tuinstra twee jaar moeten wachten eer hij voor AMVJ zou mogen uitkomen. Hij beroept z;ich op verkla ringen van enkele oüd-spelers van SVE, die zouden kunnen bevestigen, dat het SVE-bestuur aan het eind van het vorig seizoen alle spelers van het eerste herenteam de toezegging had gedaan, dat zij een vrije overschrijving zouden krijgen. Dit wordt door het SVE-bestuur ont kend. Men zegt met Tuinstra een over eenkomst te hebben gemaakt, dat hij geen overschrijving zou vragen tot bij SVE orde op zaken was gesteld. Aan die afspraak heeft Tuinstra zich vol gens SVE niet gehouden en dus ver leent men geen medewerking aan zijn overschrijving. „Dit is mijn eigen, mijn vaderland". Jack —getrouwd en vader van drie kinderen heeft een koffiebar in Leeds en enkele herenmodezaken In 'ijn vrije tijd soeelt hij golf, vist veel >p zee en gaat vaak op jacht. En nu de grote vraag: „Hoe lang nog?" Jackie Charlton speelde al ruim vijf honderd wedstrijden voor Leeds United en ook al zegt manager Revie, dat hij nog fit is voor verscheidene seizoenen, toch nadert het einde van zijn voetbal loopbaan. Dan wordt hij manager. Wanneer hij ophoudt? „Ik wil spelen zo lang als ik kan. Ik geloof, dat iemand anders mé straks moet vertellen dat het tijd is ermee te stoppen. Dat ik niet langer doe wat de clubs nodig hebben", aldus Jack Charl ton. letjes voor Egberts's jongens, die de 5.000 royaal onder de acht minuten rijden en de 10.000 in 16.20. Maar goed, wat we Egbert wilden vragen, was dit: hoe zit dat nu met die aanstormende jeugd? Elk jaar weer ho ren we van verrassend snelle tijden, komen er een paar naar voren waar van de kenners zeggen: dat wordt er één...! Als we dan een jaar later opnieuw beginnen en we zien de „nieuwe" kern ploeg, dan zijn het oude gezichten. Men kijke slechts naar het team 1970/71: Schenk, Verkerk, Nottet, Bols, Verhe ven, Vink, Van Dijk, Nooitgedagt. De laatste drie zijn betrekkelijk nieuw, akkoord, maar... zullen zij het ook ha len? Vergeet niet dat er van deze acht maar vijf op de kampioenschappen starten. Een jongen als Ko Gieling bijvoor beeld, oud-jeugdkampioen en vorig jaar in de kernploeg opgenomen, is nu te ruggekeerd in de nationale jeugdploeg. Egbert van 't Oever ziet het geluk kig allemaal niet zo somber. „De in ternationale top is tegenwoodig zó sterk en de tijden zijn zó scherp, dat het moeilijk is daar tussen te komen. Als je in die top doordringt, ben je eigenlijk al goed genoeg voor een we reldtitel. Je moet het dan ook zo zien, dat jongens, die als junior in korte tijd naar scherpe tijden vliegen, daarna veel langer nodig hebben om ook dat laatste stukje te overbruggen. Dat is het moeilijkste. Voor elke tiende van een seconde moet dan geknokt worden. Het is dan niet alleen meer een zaak van conditie en klasse, maar vooral ook van rijping. Dat kun je niet for ceren, want rijping is een proces, dat tijd vraagt. Omdat we dit begrepen hebben, nemen we de laatste jaren het begrip jeugdrijder wat ruimer. Een jongen van 19, 20 jaar mag dan in ja ren een senior zijn, fysiek is hij het vaak nog lang niet". Is het niet een beetje ondankbaar om elk jaar weer tientallen jongeren op te leiden, waarvan je er nooit eens een wereldkampioen ziet worden? „Weineen" ,zegt Egbert. „Je moet dat heel nuchter zien. als er bij de huidige scherpe concurrentie eens één van de vele honderden de kernploeg haalt, dan is dat percentsgewijs veel. En met één wereldkampioen in tien jaar zou je al heel blij mogen zijn". Maar we z(jn nu in het tiende kunst(js-seizoen; waar blijft dan zelfs die ene wereldkampioen? Weer begint de kleine bloembollen- kweker uit Lisse te glimlachen. „Wat zou men zeggen van jongens als Verkerk, Schenk, Nottet? Goed. het zijn nog geen echte produkten van de kunstijs baan. Maar weet je nog die eerste kam pioenschappen van Nederland hier op de Jaap Edenbaan in maart 1962? Weet je nog wie er toen jeugdkampioen wer den? Peter Nottet bij de groep tot 17 jaar, in welke groep toen meen ik ook Verkerk nog reed. En Joop van der Berg bij de oudere jongens". In december 1961 opende de Jaap Edenbaan het eerst zijn poorten. Prak tisch van de eerste dag af stond Van 't Oever er als trainer op het ijs. Aan de eerste titelstrijd op kunstijs nam hij zelf ook nog deel; hij werd zevende. Voor de tiende keer begint hij nu aan zo'n winterseizoen met (van oktober tot maart) zo'n vijf, zes soms zeven dagen ijstraining. Begonnen met een Zuidhollandse jeugdploeg kreeg hij al in het tweede jaar de kernploeg onder zijn hoede. Jarenlang had hij daarna o.a. de B-ploeg, gewestelijke teams en sinds vorig jaar ook de nationale jeugd. „Wat zeg je? Of het niet wel eens een beetje teveel wordt? Weineen, man. Dit is toch geweldig werk". De landelijke jeugdploeg, die inmid dels de training onder Egbert van 't Oever in Amsterdam is begonnen, heeft van 10-24 december een trainings kamp in Amsterdam en één van 3-10 januari, in de week voorafgaande aan de nationale kampioenschappen. Daarna gaat men naar Eindhoven, waar op 16 en 17 januari de strjjd om de Neder landse jeugdtitels plaats vindt. Aan de hand van de resultaten wordt dan op nieuw een nationale jeugdploeg van in principe acht rijders samengesteld. Op 18 januari vertrekt dit team on der leiding van Egbert van 't Oever voor een reis van drie en een halve week naar Oostenrijk, Italië en Zwit serland om er zoveel mogelijk wed strijden te rijden." De ploeg bestaat nu uit: Gieling, De Kleine, Palsma, Derksen, De Koning, Olof, Van Gelder en Valentijn. DE LIER Ook na de vierde ronde van het internationale damtoernooi in De Lier, die donderdag is gespeeld, staat de Europese kampioen Ton Sij brands nog aan de leiding. Hij speelde remise tegen de Fransman Hisard, die op de tweede plaats bleef, in gezelschap van de Zwitser Kuyken. De uitslagen van donderdag zijn: Kuyken (Zwi)-Toet (Ned) 1-1, Hisard (Fra)-Sijbrands (Ned) 1-1, Germain (Haïti)-Stoorvogel (Ned) 2-0, Laporta (It)-Mostovoy (Fra) 0-2. J Na de vierde ronde is de stand: 1. Sijbrands 7 punten, 2. Hisard en Kuyken 6, 4. Mostovoy 5, 5. Germain en Toet 3, 7. Laporta en Stoorvogel 1. MULHOUSE Zowel de proloog van de Ronde van Frankrijk, als de eerste en tweede etappe van de weg wedstrijd zal volgend jaar Mulhouse als startplaats krijgen. Een ploegentij drit over 15 km, die aan de Tour de France voorafgaat, begint en eindigt op 26 juni in Mulhouse. Daar wordt 27 ju ni gestart voor een 280 km. lang eerste etappe, waarvan het parcours onder meer voert door Bazel en Freiburg im Brisgau (W. Did.). Op 23 juni vertrek ken de renners voor de tweede etappe uit Mulhouse. Johan Cruyff: zondebok AMSTERDAM De kwestie-Cruyff blijft de gemoederen in Ajax en daarin niet alleen bezighouden. Is hij nu wel of niet geblesseerd, simu leert hij omdat hij niet meer voor de Amsterdamse club wil uitkomen, wil hij beter worden betaald. Kortom, al lerlei speculaties doen deze dagen de ronde. Ajax' clubarts dokter Rolink heeft hem medisch gezien gezond verklaard. Hij begrijpt niet wat er nog aan Cruyff mankeert. Cruyff zelf houdt koppig vol, dat hij nog vreselijke pijn heeft. Ajax' sterspeler: „Ik begrijp niet, wat ze bij Ajax van me willen. Ze geloven niet, dat ik geblesseerd ben. Ik voel het zelf toch wel het beste? Heus, ik zou graag zo weer gaan spelen maar het gaat gewoon niet. Ajax draait op het moment niet best en nu schijnen ze iemand te zoeken, wiens schuld het is. Dat ben ik dan kennelijk". Aan het einde van dit seizoen loopt het contract tussen Cruyff en Ajax af. Het is bekend, dat de Amsterdammer graag in het buitenland wil spelen. Het Spaanse Barcelona zou hem destijds hebben benaderd maar Cruyff kreeg geen kans weg te gaan. Volgens de Amsterdammer zouden meer clubs voor hem belangstelling hebben, o.a. Real Madrid, Juventus, In- ternazionale en AC Milan. DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft de limieten vastgesteld voor de Europese atletiekkampioenschappen, die van 10 tot en met 15 augustus 1971 in de Finse hoofdstad Helsinki worden Jack Charlton: nooit blad voor de mond genomen pond een schijntje aan Liverpool. De transfer ging niet door. Pas na de overneming van de macht door manager Don Revie snelde Leeds United mét Jack naar de top. In april 1965 deed de Engelse bondscoach Alf Ramsey voor het eerst een beroep op hem voor het Engelse elftal voor een wedstrijd tegen Schotland. De grootste glorie voor de Charltons kwam in 1966: met Bobby in de aanval en Jack als stoere, stugge centrale ver dediger, bevocht Engeland in Londen de befaamde 4-2 zege op West-Duits- land, waardoor het wereldkampioen werd. In emotionele momenten erna rende Bobby in tranen op zijn broer toe en riep: „Jack wat blijft er nu nog over om te winnen?" „Spreek voor jezelf", bekte Jack hem af met noordelijke ruigheid. Er was voor Jack wel degelijk nog wat om te begeren: de titel „Voetballer van het jaar". Ook die sleepte hij in de wacht, in 1967, een jaar na Bobby. Jack Charlton speelt koel,vol gezag, economisch en zonder inspanning. Vaak zelfs merkt men hem niet eens op. Hij is altijd gevaarlijk. „Ik speel op de gemakkelijkste plaats van allemaal", zegt hij, „voor zestig procent lichamelijke inspanning en veertig procent kennis en die heb ik". „Ik gebruik mijn vermogen op de enige manier, die ik weet. Ik ga niet op de doellijn van mijn tegenstanders staan omdat ik daar een enorme dyna mische kracht ben, maar een grote ke rel. Af en toe stuit er dan een bal in het net van mijn achterhoofd af en dan ben ik een held," stelt hij ironisch. Dat er ook een andere kant is aan Jack Charlton met de grote mond blijkt hieruit: „Voor Engeland spelen is voor mij het machtigste in de wereld. Steeds als ik het Engelse shirt aantrek ont roert me dat en dan denk ik aan een gedicht met deze regels: UTRECHT De sectie keurturnen van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond heeft de damesploeg bekendgemaakt, die Nederland zal ver tegenwoordigen op de wereldkampioen schappen van 22 tot 27 oktober in de Zuidslavische stad Ljubljana. De defi nitieve aanwijzing van de zes turnsters en een reserve uit een selectie van tien geschiedde na een laatste training in het sportcentrum van de KNVB in Zeist. De ploeg is als volgt samenge steld Ans van Gerwen (PSV/Eindhoven), Ans Moen-Heerschop (Turnlust/Hui- zen), Marian van Zetten (Pro Patria Zoetermeer), Cora Stins (Hercules- Hy- gia/Noord Scharwoude), Willy de Groote (Tios/Erica) en Stientje de Goe de (Quick-Huizum/ Leeuwarden). Re serve is Ans Dekker (Klimop/ Heiloo). De volgende heren waren reeds aan gewezen (alleen voor de individuele wedstrijden): Cor Smulders en Hans Gunneman (beiden PSV/Eindhoven) en Peter Karregat (Sint Mauritius/Volen- dam). CALAIS DOVER - Een dichte mist is over de Franse kust getrok ken. Op de kade van Calais stel len acht roeiers van de koninklij ke roei- en zeilvereniging „De Maas" uit Rotterdam de over steek naar Engeland nog zes uur uit. Het is dan woensdagmorgen kwart over zeven. Enkele minu ten eerder heeft de commandant van de onderzeeboot jager Gel derland de roeiers gezegd, dat uitvaren onder deze omstandig heden onverantwoord is. De Koninklijke Marine heefi de jager, die schip-van-de-wacht is en over de Noorzee patrouil leert, opgedragen koers te zetten naar Calais en vandaar de acht roeiers op de overtocht naar En geland te escorteren. De „Kanaalploeg" van de Rot terdamse roeivereniging werd ge vormd, nadat vorig jaar zomer de roeiers van De Hoop in Amster dam een vergeefse poging onder nomen hadden om met een „acht" naar Engeland over te va ren. In het zicht van de krijtrot sen van Dover brak hun schip op de hekgolf van een vrachtschip in tweeën. Sombere gezichten aan het ont bijt in een van de hotelletjes bij de haven van Calais. Captain Bram van Stolk geeft zijn Ka naalroeiers wat instructies, hoe wel niemand er meer in gelooft: „Mannen, èls we breken, hou je dan vooral aan de boot vast. Ga niet zwemmen ook al zie je dat er een schip in de buurt is om je op te pikken. Hou je rustig aan de wrakstukken vast dan kan er niets gebeuren". Het zicht op zee is nog steeds minder dan een mijl. „En die mijl zicht moet ik zeker hebben", had de commandant van de on derzeebootjager gezegd. In de loop van de morgen klaart de hemel op. Een laatste overleg met de commandant van het marineschip en het verlos sende bericht komt binnen, dat er om één uur mag worden gestart. Omstreeks kwart over twaalf ligt de zeventien meter lange „acht", de Lepelaar, in de haven van Calais. Vijf minuten later varen de roeiers onder belang- De acht van ,,De Maas" tijdens de oversi van het Kanaal onder escorte van boot van de Koninklijke Marine. stelling van een flink aantal nieuwsgierige Fransen de haven van Calais uit. Het eerste uur van de tocht brengt weinig nieuws uit de roei boot. Iedereen is fit. De radio en de hoospompen functioneren goed. Op de brug van het oor logsschip houdt de commandant zelf contact met de roeiers. De jager volgt op enkele honderden meters afstand. De bemanning van de jager spreekt over een „gladde" zee. maar voor de roeiers betekent dat nog altijd: golven van soms een meter hoogte. De mist trekt op; het weer wordt beter. Het marineschip heeft een boodschap uitgestuurd naar de havenpolitie in Dover met het verzoek de scheepvaart op de route te waarschuwen voor de Rotterdamse roeiers. Om tien over half vier, bijna tweeëneen half uur na de start, maakt de commandant via de boordomroep bekend, dat de roeiers halverwe ge zijn. Aan boord van De Lepelaar zijn de moeilijkheden niet uitge bleven: door kortsluiting in de elektriciteitsbedrading werkt de hoospomp nog maar op halve kracht. Enkele roeiers geven dui delijk tekenen van vermoeidheid. „Slag" Fokko Speelman, een van de vinnigste roeiers in de ploeg, heeft kramp. Bovendit krijgt de bemanning van De Le pelaar veel last van de sterke zij waartse stroming. De commandant van het oor logsschip is een vriendelijk man en koerst op tot hij pal naast de roeiboot is komen te liggen en de hinderlijke stroming wat breekt. In de luwte van de rijzige onder zeebootjager gaat het de roeiers makkelijker af. Op de Gelderland wil iedereen met iedereen wed den of ze het halen. Even voor half zes doemen de klippen van Dover op uit de mist. Een half uur later trekken de roeiers De Leperaar de Engelse veerhaven binnen. Bram van Stolk: „Op de helft van de route hebben we een fikse terugslag gehad, maar daarna ging het wel weer. Een ver schrikkelijke afstand. Nee, geen verdere plannen. We hebben ons dit ten doel gesteld en we zijn echt niet van plan om nu naar Hawaii te roeien. We zijn in ie der geval de eersten, die met een acht over het Kanaal zijn geko men". Een verrslaggever van een En gelse krant schuift gniffelend een aantekening toe: „1885, een team van Oxford in vier uur en twin tig minuten". gehouden. De limieten, waaraan vol gend jaar in de meeste gevallen tweemaal moet worden voldaan, zijn bijzonder scherp. Bij de dames heeft de KNAU deze limieten na overleg en op advies van de nationale technische commissie se nioren zelfs scherper gesteld dan de minima, die de Internatiqnale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) vraagt wan neer een land op een bepaald nummer meer dan één deelnemer wil inschrijven. Ook bij de heren heeft men, met uit zondering van de onderdelen 110 meter horden en 400 meter horden, dezelfde eisen gesteld als in 1969. Alleen bij het verspringen heeft men een minder scherpe limiet dan de IAAF aangehou den. De KNAU heeft nadrukkelijk gesteld, dat het tweemaal halen van de limiet niet automatisch inhoudt, dat de be trokkene naar Helsinki wordt uitgezon den. Behalve het halen van de mini mum-eisen is ook het vasthouden van de vorm bepalend voor afvaardiging. Bij de heren behoeft op de 10.000 meter, tienkamp, marathon, 4 x 100 en 4 x 100 meter slechts eenmaal de limiet te worden gehaald. Datzelfde geldt bij de dames op de 4 x 100, 4 x 400 m en de vijfkamp. AMSTERDAM Linda de Boer is donderdag in Amsterdam onderschei den met de HDZ-trofee voor de beste zwemprestatie van het seizoen 1970. De Naarden-Zwemster won bij de Europe se kampioenschappen, vorige maand in Barcelona, de zilveren medaille op de 800 meter vrije slag. De 400 meter vrije slag beëindigde zij als vierde. Op beide afstanden vestigde zij nieuwe Neder landse records: 9 min. 37,7 sec. en 4 min. 38,4 sec. Linda de Boer nam zelf de prijs in ontvangst, hoewel zij nauwelijks kon lopen. Bij een veldloop liep zij een wond op in de kuit door terugspringend prikkeldraad. De ranglijst ziet er verder als volgt uit: 2. Coby Buter (Zwemlust/Utrecht), Brons E. K. met Nederlands record 100 meter rugslag; 3. Anke Rijnders (AZPC/Amersfoort), 4e plaats E. K. 400 m. vrije slag; 4. Bob Schouten (De Dol fijn/Amsterdam), brons E. K. met Ned. record 100 m. rugslag en 4e plaats 200 m. rugslag met Ned. record, 5. Arnold Rood ('t IJ/Amsterdam), Ned. record 100 m. vlinderslag. BERLIJN De wereldkampioene kunstrijden op de schaats, het Oos- duitse meisje Gaby Seyfert, zal on danks aandringen van de bond haar ac tieve loopbaan afsluiten en deze winter de liefhebbers niet meer in verrukkung brengen. Gaby Seyfert is ondertussen begon nen met haar studie aan de Duitse ho geschool voor lichaamscultuur in Leip zig en werkt bovendien als clubtrain- De limieten zijn: Dames: 100 m - 11,5 sec; 2Ö0 m - 23,8 sec; 400 m - 54,0 sec; 800 m - 2.05,5; 1500 m - 4.22,0; 100 m horden - 13,5 sec; hoogspringen - 1,75 m; ver - 6,35 m; kogel - 16.00; discus - 54.00; speer - 54.00; vijf kamp - 4750 pnt; 4 x 100 m -44,6 sec; 4 x 400 m - 3.38,0. Heren: 100 m - 10,3 ;200 m - 21,0; 400 m - 46,8; 800 m - 1.48,0; 1500 m - 3.42,0; 5000 m - 13.50,0; 10.000 m - 29.10,0; 110 m horden - 14,0; 40 m horden - 51,5; 300 m steeple - 8.40,0; hoog - 2,12 m; ver - 7,70; polshoog - 4,90; hinkstap - 16,20 m; kogel - 18,70 m; slingeren - 66,00 m; discus - 58,00 m; speer - 78,00 m; tienkamp - 7400 pnt; marathon - 2.22,0; 4 x 100 m - 40,0; 4 x 400 m - 3.08.0. BRUSSEL De Belgische ex-wiel renner Rik van Steenbergen is door de rechtbank te Antwerpen veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en een geldboete van ruim tweeduizend gulden voor wat de Belgische wet noemt „ophitsing tot ontucht". De vroegere wielrenner had na een vrolijke tocht langs verschillende Ant werpse cafés zijn woning ter beschik king gesteld aan een vriend, die daar met een minderjarig meisje de nacht doorbracht. In november vorig jaar is Van Steen bergen ook al een keer veroordeeld en wel tot zes maanden gevangenisstraf en een boete van 140 gulden. Deze straf, die in hoger beroep gewijzigd werd in drie maanden, liep hij op omdat hij na een bewogen nachtelijk avontuur in Antwerpen iemand een aframmeling had gegeven. Tevens waren hem toen bedreiging en een aantal kleinere mis drijven ten laste gelegd. MADRID De Spaanse bokser José Manuel Ibar „Urtain" heeft het con tract getekend voor een gevecht tegen de Brit Henry Cooper, waarbij de Eu ropese titel in het zwaargewicht op het spel staat. De Londense promotor Levene had eerder aangekondigd zijn aanbod voor Urtain in te trekken, omdat de laatste de ondertekening van het contract steeds uitstelde. Bovendien zou hij de Britse Boksbond verzoeken bij de Eu ropese Boksunie (EBU) stappen te on dernemen Urtain zijn titel te ontnemen en hem te schorsen. De Parijse trainer van Urtain, Jose Jover, was van mening, dat Levene hiertoe het recht niet had. „We hebben ons nauwkeurig aan de regels gehou den. Op 5 november gaan we naar Lon den. Urtain moet zijn titel verdedigen voor 28 november en we waren over eengekomen, dat het op de tiende zou gebeuren". De manager van de 37-jarige Cooper, Jim Wicks, zei na het horen van het nieuws, dat Urtain had getekend: „Al les is nu in orde. De titel komt Cooper toe en ik weet, dat Henry Urtain zal verslaan. Urtain is ontzettend sterk, maar hij weet, dat hij gaat verliezen. ster. Gaby zal ook geen demonstratie I Als je goed stenen kunt tillen wil het meer rijden. Zij bedankte voor de tra- nog niet zeggen, dat je ook kunt bok- ditionele kerstdemonstratie in Gar- j sen. Ik weet zeker, dat Henry Cooper misch-Partenkirchen, I er gauw een eind aan maakt".

De Vallei | 1970 | | pagina 13