In opdracht van het hoofdbestuur: D'66 peilt plaatselijk en regionaal samenwerking met KVP en Partij v.d. Arbeid Eventuele partners niet beschimmeld Geen openbare kleuterschool in Renswoude Eigen afdeling D'66 Rhenen BAKKER WIL BEST SCHENKER ZIJN ACTIE VOOR NIEUWE KLEUTERSCHOOL IN RANTE PAO (CELERES) Overstekend meisje in iïotsiiig met auto Per bus naar U.S.O. Portefeuille verdeling in Renswoude Crescendo* komt weer tot leven Uitbreiding zuiverings installatie NCVB vergadert LAGERE SCHOOL KOMT IN „PLAN-NOORD" Gezinsweek Kerkliouw Bijdrage- commissie Contact Themaweekend Rooms of Katholiek Achterstand Jongerenweek Zangavond Duurdere sport accommodaties Melkpri j sbeleid voor C.B.T.B. VAN WOUT BLAUWKOUS BUNDELEN HANDLEIDING WERKGROEP WEIGERING Een kleuterschool voor Rante Pao PARKEERTEREIN BIJ GYMNASTIEKZAAL ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 16 OKTOBER 1970 „Hoorde ik nou de bel of was jij de pijp aan 't stoppen" vroeg Driek, ter wijl de heer Thors juist doende was om ons de eerste portie van de avond aan milieuverontreinigingen, vlieg tuigkapingen, omver-geworpen-rege ringen en wat het journaal meer schafte voor te zetten. Ik maakte geen aanstalten om mij over te geven aan de enige vorm van ver slaving waartegen heidendom noch christendom in ons land georgani seerde bezwaren hebben dus moest het de bel zijn geweest. Even ter verduidelijking: sinds kort kan men ons aan de voordeur oproe pen met zo'n statussignaal dat een enigszins sacraal geluid produceert. Een zogenaamde ding-dong. Wat klankkleur betreft zijn wij er onte genzeglijk op vooruit gegaan, maar er is wel een nadeel aan het ding ver bonden. Eén van de tonen komt na genoeg overeen met het geluid dat ik maak als ik met de pijp tegen de koperen tabakspot aantik. En aange zien Driek al meer dan eens een no deloze gang naar de voordeur heeft gemaakt, overtuigt ze zich tegen woordig van de herkomst van het la waai voordat ze in de benen komt. Welnu, toen op die bewuste avond het voor tweeërlei uitleg vatbare geluid onze intimiteit binnendrong stopte ik geen pijp dus moest er iemand op het graniet aan de voordeur staan. „Blijf maar zitten" zei ik grootmoedig, want het onbekeken laten van he journaal kost mij enige overwinning omdat dit vrijwel het enige televisie programma is dat nooit wordt her haald. In het licht waarmee het ganglampje op een stukje voortuin losbrandde stonden twee kereltjes van een ou derdom waarop men doorgaans het journaal slechts in pyjama haalt. Voordat ik kon informeren naar het doel waarvoor de missie nog zo laat op pad was, werd ik bedreigd met een collectebus. „Voor de kinderen" zei het ventje dat het wapen hanteerde. „Ongelukkige kinderen" vulde de ander aan. On danks zijn leeftijd moet hij hebben aangevoeld dat deze toevoeging het moest doen, al was het maar om de indruk weg te nemen dat het ging om een geldinzameling voor de aankoop van dropveters ten eigen bate. „Ja, dat begrijp ik„ zei ik. „Maar wat voor ongelukkige kinderen, die zijn er zoveel". „Hier staat 'et" zei de ge haaidste van het tweetal en hij wees me op de wikkel die het goeie doel om de bus heen had laten plakken over de andere zeker zo beste doelen waarvoor de bus eerder had dienst gedaan. „La-me dat 'es lezen" vroeg ik, terwijl ik aanstalten maakte om het inzame lingsgerei van het ventje over te ne men. Hij bleek niet van zins om de buit aan vreemde handen toe te ver trouwen, tilde de bus boven z'n macht om mij van het charitatieve karakter van hun komst kennis te la ten nemen. „Stichting tot oprichting en instandhou ding van tehuizen voor ongehuwde" en dan nog een woord, dat in een aantal plooien niet al te best over kwam. „Moeders" vulde ik in gedach ten in, hoewel het ook vaders ge weest kunnen zijn. „Vooruit" dacht ik bij mezelf „het zal wel goed wezen" en in schoof een gulden in de gleuf, zijnde het unifor me subsidie dat wij voor niet met de nodige propaganda omgeven collecten hebben vastgesteld. Toen de gulden gevallen was haalde de ongewapende vaan het duo een sigarendoos voor de dag. „Nee, dat hoef lk niet" zei ik, denkend dat ik beloond zou worden met een speldje. „Maar 't is om op de deur te plakken" zei de woordvoerder „dan komen we elke maand"... VEENENDAAL D'66 Yeenendaal gaat niet alleen plaatselijk de voelho rens uitsteken in hoeverre de door Hans van Mierlo voorgestelde samenwer king met KVP en PvdA een haalbare kaart is, de afdeling gaat op instigatie van het hoofdbestuur in dit opzicht ook regionaal werken. Een uit vijf perso nen bestaande commissie gaat in het met een flexibele maatlat gemeten geogra fische vierkant Scherpenzeel, Ederveen. Rhenen. Leersum contacten zoeken met vertegenwoordigers van KVP en PvdA. Hiertoe besloot gisteravond de ledenvergadering van D'66 Veenendaal onder voorzitterschap van de heer J. de Ruyter. Voorzitter zijn van een politieke groepering, die openheid en in spraak in zijn blazoen heeft en tege lijk de zorg te hebben 'dat een verga dering geen lied zonder eind wordt, ging J. de Ruyter gisteravond goed af. Iedereen gaf hij het volle pond spreektijd, met af en toe een zorge lijke blik op de klok en dat laatste net duidelijk genoeg om te laten mer kendat ook inspraak niet van don derdag op vrijdag moet voortduren SCHERPENZEEL, In Scherpenzeel stak donderdagmiddag het zesjarige jarige meisje A. H. met haar fietsje in de Dorpstraat de weg over. Een passe rende automobiliste kon door het druk ke verkeer niet uitwijken en een bot sing was niet te vermijden. Het kind werd tegen het wegdek geslingerd en de te hulp geroepen arts constateerde zo'n ernstige wond aan het rechterbeen dat hij overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk achtte. AMERONGEN Zoals bekend vin dén op 30 oktober, 27 november, 29 ja nuari en 19 maart a.s. weer de traditio nele provincieconcerten plaats uitgaan de van de Stichting Utrechts Symfonie Orkest. Elke NBM-bus, die voor het vervoer wordt ingezet, is van een nummer voorzien. Voor de passagiers uit Ame- rongen heeft de bus nummer 17. De bus vertrekt van de Riddérhof en vanaf ga rage Correct om 19.15 uur. WOUT BLAUWKOUS. RENSWOUDE Het college van burgemeester en wethouders van Rens woude heeft naar aanleiding van een verzoek van de plaatselijke kiesvereni gingen van de AR en CHU - de porte feuilles verdeeld. B. en W. krijgen de volgende portefeuilles in beheer: burgemeester: algemene zaken, fi nanciën, personeelszaken (politie, brandweer, BB), woonruimteverdeling, militaire zaken en volksgezondheid; wethouder Vermeulen; onderwijs, sport, recreatie, cultuur, sociale zaken en maatschappelijk werk. wethouder Wolleswinkel: openbare werken, volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en regionaal woonwagen kamp. Hot besluit viel nadat een flink deel van de in totaal 29 bij D'66 Veenendaal geregistreerde leden die naar het speel tuingebouw in „de Engelenburg" waren gekomen in een openbaar maar vooral openhartig gesprek hun mening ten beste hadden gegeven over een even tuele samenwerking. Pro's en contra's werden uitvoerig afgemeten. „Gaan we bij een eventuele samenwerking niet ten gronde aan de negatieve image, die verschillende politieke partijen nu ge nieten", zo was bij sommigen de angst. Daartegenover werd gesteld dat de situatie van plaats tot plaats verschil lend is en in hoge mate wordt bepaald door de raadssamenstelling. Als men van beschimmeldiheid bij politieke par tijen wil spreken dan wilde men dat zeker niet toepassen op de KVP en PvdA in de Veenendaalse raad. Voorzitter De Ruyter en secretaris Schouten deden uitvoerig verslag van hun ervaringen op de voorzittersverga dering die 3 oktober in Den Bosch werd gehouden en waarbij de meerderheid na een emotioneel geladen betoog van voorman Van Mierlo zich achter zijn voorstel schaarde pogingen in het werk te stellen de progressieve krachten te bundelen en hiermee aan de basis c.q. de leden te beginnen. Het D'66 congres beslist uiteindelijk hierover in december, maar voor 15 no vember moeten alle resultaten van het plaatselijke en regionale overleg bij het hoofdbestuur op tafel liggen om ten minste .erpgc. indruk te krijgen hoe er naar goed D'66-gebruik aan de basis over het voorstel Van Mierlo wordt gedacht. In Veenendaal zal mettertijd een re gionale vergadering worden gehouden waarin een hoofdbestuurslid van D'66 doel en gevolgen van een samenwer king D'66, PvdA, KVP uit de doeken zal doen. Inspraak en openheid kwamen ter sprake ten aanzien van de eind deze ELST Muziekvereniging Crescendo is momenteel druk bezig met de voor bereidingen van een muzikaal optreden, dat men in februari 1971 wil laten plaatsvinden. Het zal in die maand dan precies 3 1/2 jaar geleden zijn, dat het Crescendo-fanfarekorps in het open baar verscheen. Het gaat momenteel goed met de ver eniging en het ziet er naar uit, dat Eist straks weer regelmatig het oude ver trouwde korps door de straten kan zien marcheren, terwijl dan ook van de mu ziektent gebruik zal worden gemaakt. De heer S. Drost, een der bestuursle den, vertelde desgevraagd; „Hoewel we absoluut niet te klagen hebben over de ijver van de veertien jongeren tussen de 12 en 15 jaar, alsmede de vier leden, die wij nog van vroeger over hadden, kunnen we nog best wat leden gebrui- ken. Het huidige aantal van 18 muzi kanten is beslist aan de lage kant. Van reserve-muzikanten is dus helemaal geen sprake!" Het bestuur van Crescendo zal het daarom ten zeerste toejuichen, indien nog meer ambitieuze jonge mensen zich aanmelden. Zij krijgen een prima op leiding in een gezellige sfeer. De repeti ties worden elke vrijdagavond in het muzieklokaal achter de openbare lagere school gehouden van 8.45 uur tot 10.15 uur. Men kan zich aanmelden bij de heer S. Drost, Beatrixstraat 10 en de heer C. Looyen, Irenestraat 22, te Eist. RENSWOUDE Aan de raad van Renswoude wordt in de eerstvolgende vergadering gevraagd een krediet van 340.000 gulden beschikbaar te stellen ten behoeve van de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie in de ge meente. In het begin van dit jaar kocht de gemeente hiervoor enkele percelen grond aan, waarna bureau Op ten Noord Blijdenstein in overleg met het Rijksinstituut voor de Zuivering van Afvalwater het definitieve plan ont wierp voor de uitbreiding. RENSWOUDE „De positie van de christen in de DDR" is het onderwerp, dat mevr. Austie-Teutscher uit Zeist gaat behandelen voor de afdeling Rens woude van de NCVB tijdens een verga dering die op woensdagavond 21 okto ber in „Rehoboth" wordt gehouden. maand te houden hearing, de begro tingsbefhandeling half november in d Veenendaalse raad en de mogelijkhedei om de kiezers hun oordeel te laten ge ven over de begroting. De leden die zich indertijd beschik baar hebben gesteld om bepaalde as pecten van de begroting te bestuderej zuilen spoedig aan het werk gaan on het enige D'66 raadslid Leo Coiine ma teriaal te geven om zijn algemene be schouwing op 17 november zo gefun deerd mogelijk ter tafel te kunnen la ten brengen. Hoe dat zal gebeuren was het enige geheime onderdeel van de vergadering. Secretaris Schouten gaf hierna nog een handleiding hoe men bij de volgend jaar te houden Kamerverkiezingen een gooi kan doen naar een zetel in onze hoogste volksvertegenwoordiging waar na mevr. Clous-Veen uit Rhenen aan de tand werd gevoeld welke politieke Meur zij nu eigenlijk heeft na de jong ste controverse met de PPR. Alhoewel de leden zich tijdens deze vergadering vrij vlot voor de een of andere taak opgaven kon niet worden voorzien in de bestuursvacature ont staan door het vertrek van de heer J. A. de Jong. voorzitter De Ruyter kreeg volmacht om aan de hamd van de le denlijst te proberen hiervoor iemand te strikken. RENSWOUDE Het verzoek van de heer A. Agsteribbe en mevrouw E. J. Beeldsnijder-YYaaver, deel uitmakend van de politieke groepering „Visie" in Renswoude, om stichting van een openbare lagere en openbare kleuterschool in het kasteeldorp, wordt slechts ten dele ingewilligd door burgemeester en wethouders. B. en W. adviseren de raad in de eerstvolgende vergadering zijn goedkeuring te verlenen aan het besluit om in „plan Noord" een openbare lagere school te stichten, maar voor wat betreft de bouw van een openbare kleuterschool stelt het college de raad voor afwijzend te beschikken op het verzoek. Begin augustus van dit jaar diende een werkgroep van „Visie" haar ver zoek om stichting van de twee openba re scholen in namens de ouders van in totaal 83 daarvoor in aanmerking ko- •mende kinderen, 51 kandidaten voor de lagere en 32 kandidaten voor de kleu terschool. In zoverre voldeed men daarmee aan de bepalingen in de Lager Onderwijs wet en de Kleuteronderwijswet, dat respectievelijk oudere, voogden of ver zorgers van tenminste 20 en 30 kinde ren de gemeente kunnen verzoeken om over te gaan tot stichting van een openbare onderwijsinstelling. Als de raad zijn goedkeuring verleent in de vergadering van dinsdag 20 okto ber komt de openbare school voor ge woon lager onderwijs er in Renswoude, omdat men aanneemt dat deze onder wijsinstelling bij de opening zeker door vijftig leerlingen zal worden bezocht. Reden van de weigering van het ver zoek om een openbare kleuterschool is RHENEN De leden van D'66 in Rhenen, Eist en Achterberg, die tot nu toe ressorteerden onder de afdeling Veenendaal. hebben een eigen afdeling D'66-Rhenen opgericht. De bestuursfuncties zijn nu als volgt verdeeld: voorzitter Geert Kaper; se cretaresse Tineke Verkroost-v.d. Meu- eln neee len en penningmeester D. J. Boven- schen. Het adres van het secretariaat is: Sohooüweg 96, Eist tel. 08377-435. „Een kleuterschool voor Rante Pao". Dit thema staat zondag centraal in alle Hervormde kerken van Veenendaal bij een financiële actie, die al maandenlang wordt voorbereid. De nieuwe kleuterschool kost f 20.000, en de werkgroep Werelddiaconaat wil niet alleen de ouderen hierbij be trekken maar doet ook een beroep op de schooljeugd om dat bedrag in de tijd van een week bij elkaar te krijgen. „Waarom Rante Pao 'en waarom een kleuterschool". De voorzitter van het college van diakenen in de Ned. Hervormde kerk de heer J. van Kooten kan er kort over zijn. „Ran te pao op Celebes heeft bij Her vormd Veenendaal een bekende klank. Vorig jaar hebben we een ac tie gevoerd voor het herstel van een aantal huisjes van de leprozerie in Rante Pao. Er werd op een zondag 11.000.- bijeen gebracht waarmee vijf huisjes konden worden opge knapt". Veenendaal heeft aan de hand van reacties en foto's uit Rante Pao kun nen zien waar het geld is gebleven. Het beste bewijs dat er niets aan de strijkstok is blijven hangen was een schrijven van dr. Palamba uit het Toradjaland waarin hij dank baar reageerde op de actie. Hij schreef onlangs in het maandblad „Alle den Volcke" van de Geref. In het kader van de gezinsweek, die volgende week wordt gehouden, zal de hervormde gemeente „Sola fide" twee bijzondere bijeenkoms ten houden. Ds. H. Nijeboer gaat zondagmor gen voor in een gezinsdienst, waar aan verder „The Red Cross Singers", een combo van het Rode Kruis zullen meewerken. Het thema van de ge zinsweek „ziek zijai" zal ook voor deze dienst gelden. Donderdagavond 22 oktober is er een speciale avond voor ouders van kinderen die de kinderkerk van „So la Fide" bezoeken. Een forum zal trachten antwoord te geven op vra gen en problemen die rond dit stuk jeugdwerk zijn gerezen. Ook andere belangstellenden dan ouders zijn welkom. Zendingsbond. „Enerzijds voelen we ons beschaamd door deze spontane hulp, doch anderzijds zijn we dank baar hat onze broeders en zusters in Christus Jezus in de gemeente Vee nendaal de arme stakkers van de Leprozerie niet alleen in hun gebed willen herdenken, maar ook in ma terieel opzicht." „Als je zoiets leest", aldus bak ker-diaken Van Kooten, „moet het toch geen moeite zyn voor ons, die in welvaart leven, met elkaar een bedrag af te staan voor de bouw van een nieuwe twee-klassige kleuter school in Rante Pao. Wat maakt ons tegen de achtergrond van de ellende daar nou een tientje uit. We hoeven er toch geen snee brood minder om te eten, geen sigaret minder om te roken of een borreltje minder om te drinken". De projectkeuze is ook ditmaal weer tot stand gekomen in overleg met de Geref. Zendingsbond. In de afgelopen weken zijn er folders uit gereikt en een collectezakje, dat de kerkgangers liefst zo royaal mo gelijk gevuld zondag mee naar de kerk kunnen nemen. Dan zal ook een kanselboodschap worden voor gelezen. Om straks als kerk niet achter de feiten aan te lopen heeft de raad van de gereformeerde kerk te Vee nendaal besloten om nu al advies te vragen aan het bureau kerkopbouw^ van de gereformeerde kerken te Utrecht over de wijze waarop straks de kerk present zal moeten zijn in de grootscheepse uitbreiding van Veenendaal-Noord. Volgens de prog nose zullen hier in Dragonder en Gelderse Blom 1200 gereformeer den komen te wonen. Ook de jeugd wordt ingeschakeld. Alle hoofden van de zes Hervormde scholen in Veenendaal hebben spon taan hun medewerking toegezegd n.a.v. de circulaire die zij onlangs van de werkgroep ontvingen. De jeugd gaat in de herfstvakantie geld bijeen brengen, dat maandag 26 ok tober op school kan worden afgedra gen. Ook de kleuters gaan op pad met een zelf-gemaakte spaarpot en een prikkaart. De heer Van Kooten heeft goede hoop dat de twintig mil le er zullen komen. Als het resultaat van de actie evenredig is aan de hoeveelheid brood en koek die uit zijn fabriek rolt of aan het enthousiasme dat de werkgroep de laatste maanden heeft gedemonstreerd, dan wil bakker Van Kooten ditmaal best als schenker doorgaan... Heel Hervormd Veenen daal zal hem daarbij helpen, daar is hij van overtuigd. Op voorstel van de commissie van beheer heeft de raad van de gere formeerde kerk te Veenendaal een aantal gemeenteleden benoemd tot lid van een te vormen bijdraige-com- missie. De leden van de commissie zullen de beheerscommissie behulp zaam zijn door diverse bezoeken af te lqggen. Naar het doel van deze bezoeken hoeft men niet te gissen: het op peil houden van de kerkelijke inkom sten, o.a. door het bezoeken van nieuw-ingekomen gemeenteleden voor de vaste vrijwillige bijdragen en verder door waar nodig de gemeenteleden in een persoonlijk contact te overtuigen van de nood zaak van een gezond evenwicht tus sen inkomsten en uitgaven van de kerkelijke huishouding. Ter bevordering van het onderlin. ge contact tussen de gemeenteleden zullen de gereformeerden in Ame rongen contactkringen instellen. Evenals dat in andere kerken al het geval is zal men met niet meer dan tien. gemeenteleden uit de buurt sa menkomen bij één van de gemeente leden thuis. Morgen en zondag wordt in het jongerenvormingscervfcrum van de gereformeerde kerk „De Drieburg", te Driebergen een thenaweekend ge houden over het kerklied onder het motto „De z(w>ingende kerk". Het volgende themaweekend zal plaatsvinden op 31 oktober en 1 no vember onder het motto „Anders dan anderen", waarmee de homofilie wordt bedoeld. Tot doctor in de letteren is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam ge promoveerd de heer E. van den Brink te Leersum. De titel van zijn dissertatie was „Rooms of Katho liek." De stof lag zowel op het ter rein van de geschiedenis als van de wetenschap en de theologie. Met de tot nu toe binnengekomen vrijwillige bijdragen heeft de kerk voogdij van de hervormde gemeente te Veenendaal de begrote 200.000 gulden nog niet gehaald. Wil men aan dit bedrag komen dan zal er in de komende maanden nog 35.000 gulden binnen moeten komen. Voor het jongerenwerk van de hervormde gemeente te Veenendaal komt men volgens de begroting voor 1971 nog 6000 gulden tekort. Een deel daarvan ongeveer 2000 gul den wil men trachten weg te werken door gemeenteleden te be zoeken en te vragen om een bijdra- gen. Verder heeft de jongerenwerk- groep een commissie benoemd die nog een aantal andere acties zal or ganiseren om geld in het laatje te brengen. De grootste „slokoppen" van het jongerenwerk zijn de twee jaarlijkse kampen, het zomerkamp voor de groten en het pinksterkamp voor de Meintjes. Deze activiteiten komen bij elkaar op ruim 6000 gulden. Het om de twee maanden verschij nende „Jeugdkompas" kost 4500 gul den per jaar. Hier staat evenwel een inkomst van 3000 gulden tegenover. Met ingang van zaterdagavond 24 oktober zal er in de Ned. Hervormde kerk gestart worden met een weke lijkse zangavond die ongeveer een half uur zal duren. Een commissie van Hervormden, Gereformeerden en Chr .Gereformeerden zal een pro gramma samenstellen van liederen uit bundels die in diverse kerken gebruikt worden. De organist van de Hervormde kerk de heer H. Pomp zal de samenzang begeleiden en zo nu en dan orgelsolo's uitvoeren. De zaterdagse zangavonden beginnen om kwart over zeven. het feit <iat de gemeente Renswoude heeft becijferd dat er bij een eventuele opening van een kleuterschool in au gustus '71 slechts achttien kleuters ge bruik zullen maken van de nieuwe on derwijsinstelling. Een jaar later zou dat aantal volgens B. en W. slechts 14 be dragen en zelfs in '73 zou het vereiste aantal van 30 nog niet worden bereikt omdat men in dat jaar komt tot een aantal van slechts 29. De werkgroep heeft zich bij het op stellen van het verzoek vermoedelijk vergist in de normen die de Kleuteron derwijswet heeft gesteld. Daarin staat voorgeschreven dat de kleuters bij de opening van de school de leeftijd van len minste vier jaar en ten hoogste vijf jaar en zes maanden moeten hebben. De heer A. Agtsteribbe van de werk groep van „Visie" deelde gistermiddag desgevraagd mede dat men binnenkort weer contact opneemt met de Vereni ging van Openbaar Onderwijs in Ne derland, welke vereniging een inspec teur de heer Veen advies heeft laten uitbrengen over de behoefte aan openbare onderwijsingstellingen in Renswoude. „Mede op zijn advies hebben we het verzoek om stichting van een kleuter school ingediend", aldus de heer Agt steribbe. Hij kon niet zeggen of de werkgroep voor wat betreft de aantallen kleuter» voor een nieuwe school, een vergissing heeft gemaakt. RENSWOUDE Een krediet van 30.000 vragen B. en W. de raad van Renswoude voor het aanleggen van een parkeerterrein bij de nieuwe gymnas tiekzaal en voor bestrating en beplan ting rond deze accommodatie. Door het aanleggen van dit parkeer terrein kunnen de gebruikers van de gymzaal hun auto's parkeren zonder dat daarbij de verkeersveiligheid in ge vaar komt. B. en W. verzoeken verder om een extra krediet van 55.000,- voor de bouw van de nieuwe hal die door de stijging van de materiaal- en loonkos ten <Juurder gaat worden. Het bedrag dat de provincie Utrecht als subsidie aan de gemeente verleent is nog niet bekend. Ook het sportveldencomplex „De Hokhorst" wordt duurder. Het labora torium van de NSF heeft namelijk ge constateerd dat het zand in de onder grond te veel leem bevat en daardoor ongeschikt is voor verschraling van de toplaag. Hierdoor zal zand van elders moeten worden aangevoerd, welke werkzaamheden een extra krediet van 17.000,- vergen. RHENEN De leden van de Utrechtse kring van de CBTB in de kring Rhenen komen donderdag 22 ok tober in hotel Schimmel te Woudenberg bijeen om te luisteren naar een inlei ding over het melkprijsbeleid. Spreker is de heer Westra van het Landbouw schap, die als deskundige op het terrein van de zuivel bekend staat. De dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op: zaterdag 17 oktober: W. Remme, Markt 10, telefoon 12061. zondag 18 oktober: G. Annot, Kerkewljk 56, telefoon 10198. De diensten voor de artsen N. Rij laarsdam, J. Schilperpoort en G. J. Ver schoor wordt op 17 en 18 oktober waar genomen door: N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221, tele foon 10885. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telefoon 12123. Wijkverpleging Veenendaal: Zr. A. C. van Nieuwenhoven, Schrijverspark 179, tel. 10027. Tandartsen Veenendaal en Rhenen: voor spoedgevallen bellen 08385-10049. Scherpenzeel en Woudenberg Deze dienst wordt waargenomen door W. C. van Vulpen, arts, Dorpstraat 192, Scherpenzeel, tel. 03497-1220. Amerongen, Eist en Leersum dr. T. C. Bakker, Leersum, tel. 03434- 1495. Wijkverpleging Amerongen: Zr. B. A. Reuijl, Kon. Wilhelminaweg 67, Ame rongen, tel. 03434-1759 (tot zaterdag 11 uur. daarna zie Leersum). Leersum. Zr. J. Rijlaarsdam, Mr. Bos weg 9, Leersum, tel. 03434-1423 (tot maandag 8 uur). Rhenen Artsen: zat. dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315; zond. dr. Rienstra, Heren straat 63. tel. 2577. Renswoude, Ederveen en De Klomp: dr. Rademaker, Hoofdweg 50, tel. 08387- 1201. Opheusden: Arts: Dr. van Silfhout, Ochten, tel. 03444-433. Wijkverpleging: zr. H. Bud ding, Dodewaard, tel. 08885-1218. Kesteren Arts: dr. Eukelenboom, Ochten, tel. 03444-220. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Molendam, Ochten, tel. 03444- 257.

De Vallei | 1970 | | pagina 3