Harde Friezen slachtoffer van GW V-formatie: 2-0 rSport> Splinters DOVO toonde weinig vechtlust VRC naar 3-2 in boeiende match SKF kansloos tegen Victory^: 9-1 Musketiers van het veld geveegd Scherpenzeel: geen eenheid De Merino's geen geluk Junioren waren oppermachtig Monsterzege Scherpenzeel in de running Treffers van v. Limburg en J. Veldhuizen AARZELEND Draw in Wierden: 2-2 4-2-4 SPORT IN 'T KORT HARDER VICTORY '55-SKF TIOS-SKF 2 KORFBAL Eerste verlies MAANDAG 19 OKTOBER 1970 V EENENDAAL Ten aanzien van amper duizend toeschouwers heeft GVVV zaterdag een regelmatige over winning geboekt op een lauw spelend Harkemase Boys (2—0). Hoewel het peil van de wedstrijd na rust aanzien lijk daalde was 't GVVV, dat in de eer ste drie kwartier de toon aangaf door zijn beheersing van het middenveld, waarop P. v.d. Bovenkamp zijn kwali teiten als spelverdeler ruimschoots kon etaleren. Al snel na het begin schakelde de Veenendaalse formatie over op het meer op de aanval gerichte 4-2-4-sys- teem toen bleek dat er weinig gevaar van de voorhoede van de tegenstan ders uitging. Lange passes, vooral van de voet van ..Spielmacher" Piet. sneden door de Harkemase defensie, die in haar verwarring vaak meende dat eerst de man hoorde te worden afgestopt en daarna de bal. De voorhoede van Harkemase Boys is de gehele wedstrijd niet verder ge komen dan wat krachteloze schoten op Van Dijk. die zich deze keer weer voor treffelijk van zijn taak kweet. De drie reele kansen, die voor de gasten voor deden. werden een beetje onbenullig verprutst. GVVV, dit keer met Jan Veldhuizen als vervanger voor zijn zieke broer Bertus, drong zijn tegenstander het tempo op en de Veenendaalse voorhoe de vormde een voortdurend gevaar voor de Harkemase verdediging. In de 5e minuut al brak J. Veldhuizen door en verdediger Weening kon op het nip pertje een doelpunt voorkomen door de bal over de lat van zijn eigen doel te knallen. Na dertien minuten spelen kreeg GVVV loon naar werken. Dick van Limburg ontving een prachtige pass van Geurt van Veenendaal, omspeelde beheerst keeper v.d. Meer en scoorde het eerste doelpunt (10). Harkemase Boys probeerde wat aar zelend aanvallend werk, maar kreeg geen kans tegen de stugge GWV- defensie, waarin Anton Veldhuizen op viel door zijn snelle manier van ingrij pen en Beukhof door zijn met overgave gespeelde rol van laatste obstakel. On dertussen bleef de GVVV-formatie druk uitoefenen op het middenveld, terwijl de aanval het zich kon permit teren opgelegde kansen te missen. Mar cus, alleen voor de keeper, gleed uit en P. v.d. Bovenkamp knalde in vrije pósi- tie over de lat. De drie reële scorings kansen van Harkemase Boys in de eer- ste helft werden op een droevige wijze om zeep geholpen door Hoekstra en F. Veenstra. In het algemeen maakte de Harkemase aanval zelfs een apatische indruk. In de 40e minuut lanceerde J. v.d. Bovenkamp een hoge voorzet, die door Marcus werd gemist, maar uit het niets dook ineens Jan Veldhuizen op en hij scoorde hard, hoog en onhoudbaar in de rechterbovenhoek (2—0). Een mi nuut later was het weer Jan Veldhui zen, die een goede kans kreeg uit een pass van Takken, maar ditmaal trof hij met zijn schot de paal. Na rust bleef dè GVVV-machine nog even in hetzelfde ritme doordraaien, maar keeper v.d. Meer toonde zich een kundig vakman bij inzetten van v. Veenendaal en J. v.d. Bovenkamp. Scheidsrechter W. G. Vink had het af en toe moeilijk om zijn beslissingen voor iedereen aanvaardbaar te doen lij ken en zijn geheugen wat betreft de kennis van wat wel en niet is toege staan, liet hem nogal vaak in de steek. Woensdagavond a.s. wacht het Veenendaalse voetbalminded publiek een dubbele attractie. Dan spelen namelijk twee dames-elftallen van SVP een onderlinge wedstrijd. On er het schijnsel van romantisch unstlicht zal het voor de eerste aal zijn dat dit in Veenendaal aatsvindt. Aanvang van de wed- rijd18.00 uur. Misschien betekent t weer een stap van de integratie in de vrouw in deze specifieke man- n maatschappij, waarin voetbal 'n belangrijke plaats inneemt. Maar dat het publiek a.s. woens- igavond alleen uit vrouwen zal be- aan, lijkt niet erg aannemelijk. Het gebeurt ruiet zo vaak dat keepers de negentig minuten voetbal niet „volmaken". Dat was HDS-kee- per Bos oök opgevallen en in Lely stad wilde hij daar eens verandering in brengen. Bij een schermutseling voor zijn doel trapte hij op ruwe wijze naar een voorwaartse van de gelijknami ge vereniging en de referee verwees hem naar de kleedkamer. De linksachter van Fortitudo, De Bruin, moet zich gistermiddag op het Salamandersportpark wel erg triest hebben gevoeld. In de veer tiende minuut veroorzaakte hij een penalty waardoor zijn ploeg op een achterstand werd gezet en even la ter riep de trainer hem maar naar de kant. omdat hij zijn tegenstander H. Gerritsen aan de lopende band moest laten gaan. Gerritsen heeft de „afgang" van De Bruin vermoedelijk ietwat trots gadegeslagen, want een groter com pliment kan een voorhoedespeler zich bijna niet wensen. WIERDEN DOVO is zaterdag een punt achteropgeraakt bij Huizen. Dt Veenendaalse equipe kwam tegen SVZW in Wierden niet verder dan een 21 gelijk spel, terwijl Huizen de volle winst veroverde in de uitwedstrijd tegen WVF. DOVO en SVZW hebben er in Wierden voor een klein aantal toeschouwers een matige strijd van gemaakt, waarin weinig hoogtepunten te noteren vielen. Voor enige sensatie zorgde arbiter Winkel uit Zwolle, die tweemaal een geschenkjt weggaf ih de vorm van een penalty, eerst aan SVZW en daarna aan DOVO. schrok zo van deze mogelijkheid, dat hij in het zijnet schoot. Harkemase Boys kon echter langzamerhand meer uit de verdediging komen omdat GVVV zijn greep op het middenveld verloor. Takken bleek te langzaam en te weinig actief om een rol van betekenis op het middenveld te kunnen spelen en P. v.d. Bovenkamp werd erg gehinderd door een opgelopen blessure. De strijd werd harder. De voorhoedespelers van GWV lie pen zich dood in lange solo-acties, ter wijl de lange aanvallers van Harkema se Boys probeerden op hoge voorzetten door kopballen te scoren of door licha melijk geweld de bal in het doel te drukken. In de 70e minuut werd hun enige doelpunt dan ook afgekeurd we gens duwen. Toen in de 76e minuut Piet van de Bovenkamp het veld verliet, om ver vangen te worden door Coen v.d. Bo venkamp, moest GVVV het middenveld geheel prijsgeven. De Veenendaalse de fensie, met Beukhof aan het hoofd, bleef de situatie echter duidelijk mees ter en keeper v. Dijk was een betrouw bare sluitpost. Een paar minuten voor het eindsig- Het Westduitse elftal, bestaande uit spelers tot 23 jaar, heeft zondag in Ankara een wedstrijd voor groep acht van het toernooi om het Europese jeugdkampioenschap tegen Turkije met 2-0 gewonnen. De rust ging in met 1-0 sneden de voorwaartsen door de Wier door een treffer van Habermann. Beichle dense verdediging heen. maar het suc- zorgde in de 67e minuut voor de eind- ces kwam aan de andere kant. stand. Er waren 40.000 toeschouwers. 1 Na een afgeslagen DOVO-attaque DOVO heeft zich gaans erg moeilijkeuitwedstrijd niiet voor honderd procent gegeven. De ploeg speelde technisch vrij goed, maar aan vechtlust ontbrak het vrijwel de gehele wedstrijd. In de eerste helft hebben de oppo nenten gelijke kansen gehad. SVZW nam op gemakkelijke wijze een voor sprong. Rinie van Bruxvoort veroor zaakte in het Veenendaalse strafschop gebied onopzettelijk hands en de scheidsrechter wees naar de witte stip, Baan knapte het klusje even op (1-0). DOVO werd door deze snelle treffer gewaarschuwd en ging in het offensief. Nadat de SVZW-keeper enkele malen redding had gebracht lukte het Roel Schoeman een kwartier voor rust zijn ploeg naast SVZW te brengen. Met een bekeken boogbal versloeg hjj de Wier- dense doelverdediger (1-1). De Veenendalers bleven nu aandrin gen en kregen een geweldige kans op een voorsprong toen arbiter Winkel tien minuten voor rust een strafschop toekende aan de roodwitten. Nico Die- peveen ging wat ongelukkig onderuit en daarin zag de referee een grote overtreding. Bram Demoet mocht de penalty nemen en deed dat verkeerd. Hij schoot naast. In de tweede helft was DOVO wat sterker dan de gastheren. Schoeman werd vervangen door Visscher. Trainer Hol had opdracht gegeven, van 4-3-3 over te schakelen op 4-2-4, want DOVO kreeg alle kans om op de aanval te gaan spelen. Herhaaldelijk Tweestrijd tussen de snelle Anton Veldhuizen en de Friese spits- speler Hoekstra (links). naai was het weer G. v. Veenendaal die bij een uitval al1-en voor de Harkema se doelverdedip r verscheen, maar zijn felle schot werci door de keeper in een goede safe verwerkt. De wedstrijd sleepte zich naar het einde en vele toe schouwers trokken al voor het eindsig naal huiswaarts in de wetenschap dat GVVV een gemakkelijke overwinning had geboekt. Door deze verdiende zege op de harde Friezen behoudt GVVV de aansluiting met de kopgroep. De Mexicaanse bokser Chuco Ca stillo heeft in Los Angeles door een technische knock-out de wereldtitel In het bantamgewicht veroverd op zijn landgenoot Ruben Olivares. In de veer tiende van het over vijftien ronden vastgestelde gevecht moest titelhouder Olivares wegens een oogblessure de strijd op medisch advies staken. VEENENDAAL Op het terrein aan de Brinkersteeg heeft VRC zaterdagmiddag zijn derde zege behaald. Het was een verdiende overwinning, bereikt door af en toe flitsend aanvalsspel, Vooral het peil waarop zowel VRC als ook Woudrichem speelde in dit duel lag opvallend hoog. Terecht bezet de Racing Club nu de zesde plaats in de tweede klasse en is nu evenveel punten verwijderd van de bovenste als van de onderste plaats. De laatste vier wedstrijden leverden maar liefst zeven punten op. Vanaf het beginsignaal van de voor treffelijk leidende scheidsrechter J. F. de Feber, is het voor de ruim 150 be- Zo kreeg Geurt van Veenendaal in duidelijke buitenspelpositie een prach tige kans om te doelpunten, maar hij OLDEBROEK De Merino's heeft weinig geluk gehad in zijn uitwedstrijd tegen OWIOS. Voor een talrijk publiek heeft een gehandicapte Veenendaalse ploeg goed partij gegeven en trainer- coach Teunissen was na afloop dan ook niet ontevreden. De Merino's had pech toen in de 2e minuut H. v. d. Berg de bal uit zijn inzet via de binnenkant van de paal weer het veld in zag rollen. In de 5e minuut was het OWIOS dat de leiding nam, toen de overigens goed keepende Klaassen onhoudbaar werd gepasseerd door een hard schot van de OWIOS- reehtsbirmen (1-0). De partijen hielden elkaar in even wicht en de Veenendaalse ploeg bouw de zijn aanvallen uit de verdediging goed op. Vlak voor rust moest de Olde- broekse verdediger al zijn registers opentrekken om een kopbal van Aartse over de lat te tikken. In de tweede helft veroverde OWIOS een veldoverwicht en De Merino's moest zich beperken tot onverwachte uitvallen. Nagel, die als centrale verde diger fungeerde omdat v. Kruisten ge blesseerd was, vertolkte een hoofdrol in de defensie. De onverwachte uitvallen van de Veenendalers leverden niet meer resul taat op dan wat schoten naast en over het doel. Vijf minuten voor het einde kreeg OWIOS een vrije trap te nemen buiten het strafschopgebied. Het uitzicht werd keeper Klaassen belemmerd en hij kon daardoor niet tijdig reageren op de hard ingeschoten bal (2-0). Een minuut later maakte De Merino's nog een tegendoelpunt, toen uit een vrije trap van T. de Roos de bal via een achterspeler van OWIOS onhoud baar voor goalie Maseland in het doel verdween (2-J). VOLENDAM In Volendam heeft SKF tegen Victory '55 een duidelijke nederlaag geleden. Ondanks zeer be hoorlijk spel moesten de Veenendalers met 91 de vlag strijken tegen een be slist sterkere tegenstander. SKF 2 bleef op de goede weg voort gaan en versloeg in Arnhem Tlos met 3—7. Evenals in beide vorige wedstrijden was Vermeer weer uitstekend op dreef. Hij wist de oud-kampioen van Neder land en vroegere rock-'n-roll-zanger Paul Gimbel met 15-21, 21-16 en 13-21 een nederlaag te bezorgen en redde, zo als later zou blijken hiermee de eer. In een atrractieve wedstrijd met lange flitsende slagwisselingen liet Vermeer zich niet in de verdediging drukken en Gimbel had voldoende antwoord op de scherp geplaatste looping-drives van z'n opponent. Ook tegen de zwaar kappende verdediger Konter speelde Vermeer een fraaie wedstrijd maar hij moest uitein delijk voor deze speler toch het hoofd buigen (23-21 en 21-18). De 3de speler uit Volendam, Sier, liet zich door Ver meer niet achteruit drukken en won duidelijk met 21-10 en 21-15. Vos speelde verdienstelijk en wist met zijn onverwachte keiharde backhand- smaches zijn tegenstander nogal eens te verrassen maar uiteindelijk bleken zij toch alle drie te sterk voor de SKF-spe- ler. Hij verloor van Sier met 21-17 en 21-13, tegen Gimbel werd het 21-19 en 21-12 terwijl hij in Konter met 21-11 en 21-16 zijn meerdere moest erkennen. Van Wely startte tegen Konter met een prachtige wedstrijd. Hij had in de lste game nog geen vat op de verdedi ging van zijn tegenstander (21-1), maar wist de 2e game met 20-22 voor zich op te eisen. In de zeer spannende beslis sende game zag v. Wely bij 18-20 geen kans het winnende punt te maken en moest na veel spanning na 26-24 zijn opponent geluk gaan wensen. Een uit gebluste v. Wely had tegen Sier geen enkele kans (2-12 en 21-15) en zag ook geen kans om de in dit duel eveneens weinig imponerende Gimbel te ver slaan (21-16, 10-21 en 21-18). In het dubbelspel liet de SKF-combi- natie in de lste game een 18-20 voor sprong schieten en verloor met 23-21 en 21-13. De SK^-reserves leverden in Arnhem een uitstekende prestatie door TIOS te verslaan en hierdoor voor de 3de keer in sucessie te zegevieren. De drie Vee nendalers boekten allen een zelfde re sultaat met 2 overwinningen en 1 ne derlaag. Doornkamp won van Allmen- dingen in 3 games met 21-16, 20-22 en 21-16. Hij verloor van de geroutineerde Tardijn met 20-22, 21-17 en 21-18 maar speelde desondanks een uitstekende wedstrijd. Ook aan v. d. Wollenberg moest Doornkamp een game afstaan maar hij had in beide andere games weinig moeite met deze tegenstander (21-17, 16-21 en 14-21). In zijn eerste wedstrijd tegen v. d. Wollenberg was de spanning voor Hun- terslag wat te veel en de Arnhemmer won met 21-18 en 21-12 vrij gemakke lijk. De SKF-speler herstelde zich ech ter uitstekend en won moeiteloos van Allmendingen (14-21 en 13-21). De beste prestatie leverde Hunterslag echter tegen Tardijn die hij eveneens kansloos niet. De Kleuver verloor in een aantrekke lijke partij verdiend van Tardijn 21-8, 17-21 en 21-15. Tegen v. d. Wollenberg was hij goed op dreef en won met 14-21, 21-18 en 18-21. Allmendingen had met 17-21 en 18-21 tegen hem geen enkele kans. Ook 't dubbelspel ging in 3 games met 19-21, 21-16 en 18-21 naar de SKF- combinatie Doornkamp-De Kleuver. Het programma voor deze week in de De junioren van de korfbalvereniging speelden zaterdag een thuiswedstrijd te gen Woudenberg. Het spel van de Ame- rongers was bijzonder aantrekkelijk en de tegenpartij had hier weinig tegenin te brengen. Dank zij doelpunten van Gerard van Os, Nettie Rebergen en Harry van der Veer. hadden de Amerongers met de rust een verdiende 30 voorsprong. Na de rust werd Hemur-Enge zo op permachtig dat het een erg eenzijdige vertoning werd. Tineke Vahlkamp, Roe lof van Laar, Lia van Barneveld en Dick Holwerda bepaalden de eindstand zonder al te veel moeite op 70. De adspiranten A boekten hun eerste overwinning op Oranje-Nassau uit Bu ren (10). Een gecombineerd lste en 2de twaalf tal speelde in Hoevelaken in een vriend schappelijke wedstrijd gelijk tegen Tel star (3—3). afdeling Gelderland is: 19/10: SKF 3 Treffers, SKF 5—DNW; 23/10: C.a.p SKF 6. RHENEN De eerste uitgave van korfbalvereniging Arena heeft een monsterzege behaald in de uitwedstrijd tegen Dindoa (1-10). Arena speelde een formidabele wedstrijd. De verdediging van de thuisclub speelde aanvankelijk erg goed, maar al gauw bleek zij niet bestand te zijn tegen de snelle acties van de Rhenense aanval. De doelpunten kwamen op naam van de dames W. de Bruin en C. van de Burg en de heren D. te Haar (4x), D. van Ingen (2x) en J. Luisman (2x). zoekers een boeiend voetbalspel ge weest. VRC was er duidelijk op ge brand een snelle voorsprong te nemen. Men bouwde zelfverzekerd de aanval len op die vaak resulteerden in harde schoten op het doel van Woudrichem. Drie corners die VRC kreeg te nemen leverden gevaarlijke momenten op voor de defensie van de gasten. In de 24ste minuut knalde Wim de Hartog keihard tegen de lat, het terugkaatsende leer kwam voor de voet van de toestormen de Henny Schoeman en deze bracht de score op 1-0. Toch kreeg VRC niet de kans om de rode-lantaarndrager van het veld te spelen. Daarvoor legden de Woudri- chem-spelers een te mooi verzorgd veldspel op de mat. Tien minuten na het eerste doelpunt beging keeper Baks een fout door veel te ver uit zijn doel te komen. Gelijktij dig met Leo Rebergen bereikte hij de bal op de rand van het strafschopge bied, de VRC-er kon er eerder zijn voet onder zetten en het was 2-0. Woudrichem drong hierna fel aan en toonde ondanks de achterstand een fai re strijdlust. Na de rust verwachtte ie dereen een sterk doordrukkend VRC, maar dat pakte anders uit. De techni sche Van Straten kon in de 48ste mi nuut door een dekkingsfout, ongehin derd met een prachtig schot de stand op 2-1 brengen. Er ontstond weer gevaar voor VRC toen Gert v.d. Weerdhof (overigens voortreffelijk spelend) slecht uittrapte en Van Straten opnieuw een kans kreeg. Nu scheerde de bal juist over de lat. Henny v.d. Bovenkamp werd na rust vervangen door Jaap Mol maar dat ELST Musketiers heeft zaterdag jl. zijn eerste nederlaag van dit seizoen moe ten incasseren. Het is meteen een forse nederlaag geworden, want het op bezoek zijnde Amsterdamse Flora Boys, veegde de groenwitte formatie van trainer Hei kamp met maar liefst 15 van de grasmat. deze wijziging een verbetering was kan niet worden gezegd. Toch zou VRC zijn voorsprong vergroten. Bij een snelle aanval op links trok Piet Mulder de bal voor, de keeper liet het leer onder zijn arm door glippen en weer was het Re bergen die op de juiste plaats stond. Keihard knalde hij VRC naar 3-1. Bert v.d. Weerdhof kwam als tweede wissel speler Wim de Hartog vervangen. Met een kreeg hij al enkele kansen, doch het laatste doelpunt zou aan de andere kant vallen. Vier minuten voor het ein de kreeg J. v. Straten een kans die hij goed benutte. Zijn schot via de paai was het laatste wapenfeit van deze boeiende match (3-2). in deze door-kreeg Kleinjan de bal, de technisch weinig begaafde speler vloog langi drie tegenstanders en versloeg ook Teua van Hardeveld, die het leer nog wel aanraakte maar niet kon verhinderen dat de stand 2-1 werd. De centrumver dedigers Schninkel en Van Bruxvoort, beiden niet fit, konden de SVZW-er in snelheid niet bijhouden. D.O.V.O. sloeg na deze treffer niet terug. Het legde zelfs meer het accent op de verdediging om dan via uitvallen te trachten de gelijkmaker te forceren. Tien minuten voor tijd lukt» dat via Bert Visscher. De ster van het veld, Henk van Koo- ten, gaf een verraderlijk voorzetje waaruit de bal over de uit zijn doel gekomen SVZW-keeper heenging en Visscher kopte in (2-2). Door het gebrek aan vechtlust kwam de Veenendaalse ploeg in deze sfeerloze wedstrijd niet verder. Nelis Houtriet viel deze middag sterk op doordat hij negentig minuten lang keihard vocht. SCHERPENZEEL Het zondagelftaj van Scherpenzeel draait de laatste we ken bqzonder goed. Zondagmiddag ver sloeg het het bezoekende St. Maarten uit Utrecht met 4-1 en die uitslag is nog maar een zwakke afspiegeling van het veldoverwicht van de gastheren. Scheidsrechter Kroos\v\jk leidde niet slecht al liet hij nogal veel toe. Scherpenzeel schiep zich meteen en kele fraaie kansen en doelman Peterse kreeg het in die beginfase bijzonder moeilijk. Op het middenveld speelde J. Renes een goede wedstrijd. Na rust moest hij zich wegens een blessure laten vervangen. In de 15e minuut kwam het eerste succes. Uit een voorzet van W. Voogt stompte de Utrechtse doelman de bal voor de voeten van de toelopende F. Rebergen en deze schoot raak (1-0). Scherpenzeel bleef het beste van het spel houden en voor de rust kwam het doel van Rotte niet eenmaal in gevaar. In de 43e minuut loste G. Vermeulen een geweldig schot dat door Peterse werd gestopt. De doelman kreeg het leer echter niet onder controle en W. Verweij bestrafte dat (2-0). Vier minuten na rust vergrootte W. Verweij de Scherpenzeel se voorsprong tot 3-0. Toen in de 52e minuut de Scherpenzeelse verdediging zich ver keek doelpuntte de snelle H. Verweij voor St. Maarten (3-1). In de 75e minuut ging Verweij in een scrimmage onderuit en onder protest van de gasten wees de scheidsrechter naar de witte stip. Baardemans voltrok zoals gebruikelijk het vonnis (4-1). De gasten wisten nog eenmaal te scoren, maar de goal werd afgekeurd wegens buitenspel. In het laatste kwartier raakte W. van Oostrum geblesseerd en werd ver vangen door C. Vonk. Daarvoor was J. Renes al vervangen door J. Becker. Het begon allemaal erg hoopvol voor Musketiers. Het eerste kwartier was de Elster formatie veel sterker en het Am sterdamse doel kwam in gevaar. In de elfde minuut viel de openingstreffer; linksbuiten Cor Henzen zette goed voor en Teus Heikamp kon inkoppen (1-0). Vlak hierna kreeg Musketiers nog enige goede kansen om de score te ver hogen, maar door te nonchalant spelen veranderde er niets aan de stand. In de 17e minuut kwam het keerpunt van de wedstrijd. Bij een snelle uitval van de Amsterdammers speelde aan voerder Zittersteijn de bal foutief te rug, de Amsterdammer Schuurman pikte de bal op en keeper Van Kranen burg kreeg geen kans (1-1). Vier minuten later was het linksbin nen Kuisten, die een fout van de verde diger M. v. d. Klift goed benutte en de stand op 1-2 bracht. Hierna wankelde de Mu^ketiersdefensie voortdurend. De snelle spitsspelers Kuisten en Schuur man waren ongrijpbaar voor de trage Musketiersverdedigers, en zij zorgden ervoor dat Musketiers in de pauze reeds tegen een 1-4 achterstand aan keek. Al 4 minuten na rust had Flora Boys weer succes. Rechtshalf Schuurman kreeg de bal uit een vrije trap goed toegespeeld en schoot feilloos in: 1-5. Het was een verdienste van Muske tiers dat men bleef vechten voor een beter resultaat. De Amsterdammers trokken zich te rug in de verdediging en alle Muske tiers-aanvallen liepen stuk op de hech te muur van verdedigers. Zes minuten voor tijd kreeg Flora nog de kans om de stand tot 1-6 te verhogen. Bij een snelle Amsterdamse uitval werd de spitsspeler Kuisten on reglementair door v. d. Klift ten val gebracht. De strafschop werd bekwaam gestopt door keeper Van Kranenburg. Vooral tactisch speelde Musketiers deze middag erg zwak. VEENENDAAL In een zeer slechte wedstrijd heeft het zaterdagelftal van Scherpenzeel met 5-3 van NSVS verlo ren. Vorige week draaide het elftal oan Scherpenzeel niet slecht en won met ren. Vorige week draaide het elftal van echter door elkaar gehaald en het ge volg was, dat er uit de voorhoede het eerste half uur weinig goeds kwam. Toen het geheel een beetje op elkaar was ingespeeld, werden er wéér twee wijzigingen aangebracht, waardoor de eenheid verloren ging. Het was een doelpuntrijke wedstrijd die niet hard was. De overwinning kwam terecht bij de ploeg die er het meeste recht op had, omdat de voor hoede van NSVS veel beweeglijker was dan de Scherpenzeelse. Direct na de af trap trok NSVS ten aanval en kreeg een paar prachtige kansen om de lei ding te nemen maar het faalde in de afwerking. Bij een uitval van Scher penzeel brak A. Jansen door, maar via de binnenkant van de paal rolde de bal het veld weer in. In de 25e minuut gaf Advocaat een goede voorzet en N. Vonk probeerde in te koppen. De bal kwam echter tegen een tegenstander aan en voordat de defensie kon ingrijpen lag de bal achter doelman Veenhuis (0-1). Enkele minuten later was het v. Keste- Spelmoment uit de derby tussen NSVS en Scherpenzeel, waarin achtmaal werd gescoord. ren die de bal goed vrij speelde en J. Kramer had hem maar voor het intik ken (1-1). V. Kesteren maakte 2-1 uit Sangers maakte hij geen fout (5-3). de tweede helft werd het zelfs 3-1. Maar daarna was het J. van Scherpen zeel die zich goed vrij wist te spelen en raak schoot (3-2). Scherpenzeel kreeg hoop, speelde alles of niets, maar ver waarloosde zijn defensie en nu kon de NSVS voorhoede haar snelheid uitbaten en het was in de 25e minuut v. Keste ren die de stand op 4-2 bracht. Enige minuten later scoorde Ruiter voor Scherpenzeel met een goed schot (4-3). Scherpenzeel kreeg nu enkele kansen om een gelijkspel te forceren. Toen echter 5 minuten voor het einde J. Kramer doorbrak dreigde hij de bal te verliezen en nam toen handig de bal met de hand mee. Alleen voor doelman Sangers maakte hij geen foaut (5-3). Door dit doelpunt werd de strijd defini tief ten nadele van Scherpenzeel beslist en kan NSVS iets opgeruimder adem halen, nu het duidelijk afstand heeft genomen van de laatste ploeg op de ranglijst, Beverw. Boys.

De Vallei | 1970 | | pagina 11