Evert Vlur (42) benoemd als hoofdtrainer van AGOVV Piet Keizer onder indruk van Baset Opstellingen Georg Kessler: Minstens vier doelpunten verschil... Michels: weinig mededeelzaam XYRENE Vitamine After Shave Lotion LICHTE ANGST IN PS V-KAMP Benthaus wilde niet gestoord worden Mulder niet beschikbaar Nieuw uit het laboratorium van Pantene GERUCHTEN GISTERAVOND BEVESTIGD Rome gaat staken tegen verkeerschaos Geen kabelhaan in Schoorl STERK WAARDELOOS TEVREDEN Achterberg voor dit jaar afgeschreven SPORT IN 'T KORT LOOPBAAN GEEN ANDERE WEG SPELERSRAAD ROTTERDAM Trainer Georg Kessler van Sparta is van mening dat zijn ploeg vanavond in het Stadion Feijenoord met minstens vier doelpunten ver schil moet winnen van 't Noord ierse FC Coleraine om de derde ronde van het toernooi om de Runners-Up Cup te bereiken. HELEMAAL GEK GERUST Halve finales PRINCIPIEEL JUIST RUSTEN FLINKE SPRONG VEEL GELEERD BLESSURES DINSDAG 20 OKTOBER 1970 sport APELDOORN De 42-jarige ex-trainer van Elinkwijk, Evert Mur, k niet in gang van vandaag benoemd tot hoot'doefenmeester van AGOVV. Deze mede deling is gisteravond laat door het dagelijks bestuur van AGOVV gedaan en vormt dus een bevestiging van de geruchten, die daaromtrent al enkele dagen de ronde deden. Namens het dagelijks bestuur verklaarde ir. N. van der Kolk gisteravond, dat men na lang beraad tot deze toch wel moeilijke beslissing was gekomen. In de verklaring wordt voorts gezegd, dat in verband met deze benoeming oefenmees- ter Jan Morsing de werkzaamheden voor de A-selectie zal overdragen aan de heer Mur. De verdere taakverdeling, aldus nog steeds de verklaring van het be stuur, zal door de heren Mur en Morsing in nader overleg worden vastgesteld. In de werkzaamheden van de assistent-oefenmeesters A. Drost en H. Bremer zal vooralsnog geen wijziging worden aangebracht. WASSENAAR Vooruitblikkend naar Ajax' tweede gevecht in het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen, bekent Piet Keizer van FC Basel te zijn geschrokken. De Amsterdamse aanvaller is over het duel met de Zwitserse titelhouder niet leuhthartig gestemd, want: „Ik heb op de televisie die wedstrijd tegen FC Zürich gezien en daarbij ben ik van de algehele prestatie van dat Basel wel onder de indruk geraakt." Keizer noteerde uit dat treffen voor al, dat „Basel kans zag een achterstand van 0-2 om te zetten in een winst van 4-2. Dat is gewoon knap. Vooral als je nagaat, dat Basel toen toch altijd nog tegen de Zwitserse nummer twee speel de en het dus zeker niet gemakkelijk- had." Als kwaliteiten van Basel voerde Keizer verder nog aan, dat hij „in die wedstrijd tegen Zürich veel goede com binaties zag. Bovendien bleven die spe lers allemaal maar lopen. Ze moeten conditioneel sterk zijn." Basels tweede optreden op de Neder landse televisie (flitsen uit de wed strijd in de eerste ronde om de Europe se beker tegen Spartak Moskou) gaven Keizer minder aanleiding tot commen taar: „Die beelden waren te kort. Daar kan je geen zinnig oordeel uit halen. Het enige dat je zou mogen zeggen is dat Basel twee gelukkige doelpunten scoor de, maar dan moet je wel bedenken, dat er toch altijd iemand op de juiste plaats moet staan om die bal er in te trappen. En dat wordt te vaak verge ten". Vrijdag verliet Keizer tijdens de competitiewedstrijd tegen Sparta voor tijdig hinkend het veld: „Ik kon niet meer sprinten. Je hebt het wel meer, dat je een schop tegen je enkele krijgt, die je niet eens voelt, maar nu was het zo, dat ik probeerde om een bal te pak ken en het helemaal niet meer kon. Dat vond ik zo waardeloos, dat ik er uit ben gegaan. Ik heb er nog even mee door gespeeld, omdat ik dacht dat het wel weg zou trekken." Hoewel die enkel nog steeds pijulijk ls was er voor Keizer geen enkele re den om aan te nemen, dat hij morgen tegen Basel niet zal spelen. Ajax' optreden tegen Sparta (waarbij door het uitvallen van Swart en Keizer de merkwaardige si tuatie ontstond, dat Ajax van zijn vaste aanvallende vedetten alleen van Dijk in de piste hield) was voor Keizer een bron van tevredenheid: „Ik geloof dat het de beste wedstrijd was die we dit seizoen in de Nederlandse competitie hebben gespeeld." ENSCHEDE —Eddie Achterberg, die zondag op Houtrust zijn rechterscheen- been brak na een ongelukkige botsing met Jan Teske van Holland Sport zal dit jaar niet meer voor FC Twente kunnen uitkomen. Het betekent tevens dat de onfortuin lijke Twentenaar volgende week dinsdag niet zal meereizen naar Turkije, waar FC Twente in de tweede ronde van het toernooi om de Runners Up-Cup zal uitkomen tegen Eskisehirsport „En dan te bedenken", zegt een teleurgestelde Achterberg, „dat ik al vorige week ben ingeënt tegen cholera". „Jammer, want het ging net zo lek ker de laatste wéken. In de competitie staat Twente bovendien voor enkele in teressante wedstrijden. Volgens de dok ter zal het waarschijnlijk wel januari worden voordat ik weer kan spelen. En dan moet je nog maar afwachten hoe het met de conditie is. Ik neem meestal erg snel in gewicht toe als ik zo moet liggen,,. Het tussen knie en enkel gebroken rechterscheenbeen bezorgde Achterberg aanvankelijk erg veel pijn. „Dat is nu wel heel wat beter geworden. Het is „mooi" gebroken heeft de dokter ge zegd", aldus Achterberg. A Piet Keizer: geschrokken. Swart voltooide het optreden tegen Sparta niet wegens een zenuwontste king in de arm, waar hij „verrekte veel pijn aan had." Ook de rechtsbuiten verklaarde in Wassenaar monter, dat het er allemaal veel beter uitzag. PSV bij de heren en Zeebrug bij de dames wonnen in Amsterdam een toernooi met in beide gevallen op de tweede plaats Niloc. Het dagelijks bestuur van AGOVV stelt voorts, dat het grote waardering heeft voor de persoon, de kennis ende werklust van de heer Morsing, maar meent, dat de heer Morsing, gezien zijn jeugdige leeftijd, nog de ervaring mist, die voor een goede en volledige bege leiding van de A-sclectie in het betaald voetbal noodzakelijk is. Het gelooft, dat het ook in het belang van de heer Mor sing zelf is, dat hij gelegenheid krijgt in de komende periode die ervaring op te doen in samenwerking met de heer Mur. Trainer Evert Mur begon zijn loop baan in het betaald voetbal rond de zestiger jaren. Hij was eerst trainer van Heerenveen en vervolgens van Veendam, dat onder zijn leiding naar de eerste divisie promoveerde. De laat ste jaren werkte hij voor Elinkwijk, dat verschillende malen een goede posi tie op de ranglijst bezette. Tengevolgde van de fusie tussen DOS, Elinkwijk en Velox kwam de heer Mur op non- actief. Hij was wel eerste kandidaat voor de functie van oefenmeester bij de nieuw gevormde profclub FC Utrecht, maar zijn benoeming ging niet door, omdat FC Utrecht niet wenste in te gaan op enkele eisen, die hij m.b.t. zijn werkzaamheden stelde. De heer Mur zei gisteravond te hopen, dat hij met AGOW in de toekomst tot goede re sultaten zal komen. Als toeschouwer bij de wedstrijd tussen Roda JC en AGOVV in Kerkrade had hij een goede indruk van de Apeldoomse formatie gekregen. „Ik hoop", zei hij gister avond, „dat de rust in AGOW snel te rugkeert en dat ik met collega Morsing tot een goede samenwerking kom. Er lijkt daarvoor een mogelijkheid te zijn na het gesprek, dat ik met hem heb gehad". Trainer Morsing zei ons over deze si tuatie, dat hij het bepaald niet eens is met de argumenten, die door het be stuur van AGOVV worden aangehaald. „Ik ben van mening", aldus Morsing, „dat ik tot nu toé de resultaten heb bereikt, die in het driejarenplan zijn gesteld. Vorig jaar vielen de resultaten inderdaad tegen, maar op dit moment heeft AGOVV meer dan de gevraagde middenmootpositie bereikt. Toen ik als trainer gecontracteerd werd wist men, dat ik nog betrekkelijk weinig ervaring had. Dat de spelers geen vertrouwen in mij zouden hebben, zoals ook schijnt te zijn beweerd, lijkt me onjuist. Dat is zondag in Kerkrade wel gebleken." Vanmiddag zal met het bestuur en de heer Mur worden gepraat over de si tuatie, die nu is ontstaan. Ik ben bereid om tot een compromis te komen, omdat mij in feite niets anders overblijft. Tenslotte moet ik aan mijn maatschap pelijke positie en aan mijn gezin den ken. Bovendien ben ik er niet de figuur naar om voor de rest van mijn con tractperiode bij AGOW te gaan zitten duimen draaien". De spelersraad van AGOW, bestaan de uit Genie Giezen, Jan van Eijck en Cor Adelaar, heeft zondagavond nog een bespreking gehad met voorzitter Van der Kolk en namens het A-team medegedeeld, dat men het met deze gang van zaken niet eens was. Men achtte de argumenten van het dagelijks bestuur niet juist en stelde, dat men alle vertrouwen heeft in de heer Mor sing. „Dat heeft ook het publiek", aldus de spelersraad, „want dat blijkt uit de veel grotere belangstelling, die we nu voor onze thuiswedstrijden hebben". De spelersraad had voorts kritiek op het ROTTERDAM De vermoedelijke opstellingen van Sparta en het Noordierse FC Coleraine in de eerste wedstrijd van de tweede ronde van het toernooi om de Runners Up Cup zijn: SPARTA Venneker Ter Horst Van de Veen Heijerman Kowalik Jennings Dickson Dunlop Jackson O'Doherty Doesburg Eeij ken broek Klijnjan Wilson Gordon Visser Walbeek Kristensen Murray Crossan Mullan McGurdy FC COLERAINE „Als we maar met één of twee doel punten verschil winnen, krijgen we het in Ierland erg moeilijk. Ze beschouwen het daar namelijk als een nationale zaak. De competitie vinden ze daar niet zo belangrijk". Die wedstrijden voor de nationale competitie en bekercompetities trekken in Coleraine, een stadje met circa vijf tienduizend inwoners, slechts drie- tot vierduizend bezoekers. Voor de wed strijden in Europees verband komen er wel tien- tot twaalfduizend toeschou wers. Die twaalfduizend toeschouwers in tensief genietend van iets sterkere dranken dan koffie en thee, steunen hun Ierse team als wilden. Georg Kess ler weet hoe dat gaat. „Ik ben er eens met het Nederlandse elftal geweest. Toevallig was dat op St. Patrick's Day, de dag van hun beschermheilige. Ze waren toen helemaal gek. We kwamen dan ook op de koffie." Sparta speelt de return op woensdag 4 november. Niet op St. Patrick's Day, maar op Grote Verzoendag. „Vergeet het maar," zegt Kessler la chend. „die Ieren spelen echt Engels voetbal, via de vleugels met een ontzet tend hoog tempo. Ik heb FC Coleraine zien spelen, maar het team heeft een geweldige inzet, fors in de tackles en vooral met veel hoge voorzetten in het centrum van de vijandelijke verdedi ging." Het legioen van Sparta kan echter gerust zijn, want de Rotterdamse ploeg is ongeschonden uit de strijd tegen Ajax gekomen. Kessler kan dus zijn sterkste formatie het veld insturen. Dat is nodig, wil Sparta inderdaad met for se cijfers winnen. „We mogen Coleraine beslist niet on derschatten. Uiteindelijk hebben die Ie ren het toch waarlijk niet zwakke Schotse .Kilmanock op eigen terrein verslagen. Overigens ben ik wel blij met Coleraine als tegenstander." En daarmee gaf Kessler aan, dat Sparta toch wel kan winnen, want hij vervolgde met de opmerking: „Meteen een FC Barcelona of andere topploeg is ook niet zo leuk. Ik prefereer een gelei delijk opgaande lijn in de wedstrijden reeks. Je kunt je ploeg dan ook gelei delijker naar een hoogtepunt in een seizoen voeren." FC Coleraine dus toch een zwakke tegenstander? „Beslist niet. Ik ging naar Ierland met de gedachte een ster ke amateurploeg aan het werk te zullen zien. Maar Coleraine is veel sterker. Het zijn dan ook allemaal semi-profs. Het niveau in Noord-Ierland ligt beslist nog boven het niveau van onze top- amateurs". DEN HAAG Van 2 tot en met 31 januari 1971 zullen in Arnhem de halve finales van het Nederlandse persoonlijk damkampioenschap worden gehouden. Voor de finale hebben zich reeds ge plaatst: T. Sybrands, H. Wiersma, F. Drost en G. E. van Dijk. De 20 deelne mers aan de halve finales zijn inge deeld in twee groepen. Van iedere groep gaan de eerste vier over naar de finales. De indeling van de groepen is: Groep 1: G. J. Baas (Enschade), O. Bergsma (Terwispel), J. Edink (Didam), S. Gordijn (Den Haag), drs. De Jong (Haarlem), A. van Tilburg (Tilburg), S. van Vloten (Dordracht), en W. de Jong (Haarlem). Groep 2: J. Bastiaannet (Kampen), E. O. Bronstripg (Leiden). J. G. Craande (Oss), O. van Heerde (Amsterdam), S. W. J. Hermelinkg (Ulst), M. Lammers (Mierlo), R. Palmer (Arnhem), K. Toet (Scheveningen), C. Varkevisser (Kat wijk) en S. Vissers (Numerwoude). feit, dat het bestuur geen enkele moge lijkheid tot inspraak had geboden en meent, dat er onder leiding van trainer Morsing juist veel bereikt is. „Het spel peil is ten opzichte van vorige jaar aanzienlijk vooruit gegaan en dus heeft de trainig van de heer Morsing wel de gelijk vruchten afgeworpen". In het gesprek, dat wij gisteravond met het dagelijks bestuur van AGOVV hadden over de thans ontstane situatie hebben we onder meer de vraag ge steld, of men het verantwoord achtte deze financiële offers te brengen gezien de financiële positie. Het wegzenden van Finken en de benoeming van de heer Mur kosten toch geld. Was het nodig geweest, om Finken eerst een contract te geven en vervolgens met betaald verlof te zenden? „In die zaak", aldus ir. Van der Kolk, „heeft de spelersraad dan toch wèl in spraak gehad. Al na de tweede wed strijd, die Finken voor ons speelde, meende het bestuur, dat het verstandi ger was hem niet langer op te stellen. Hij had op dat moment wegens het zonder kennisgeving wegblijven van de training naar de mening van het be stuur al een disciplinaire staf verdiend en wij wensten hem niet in het elftal voor de komende wedstrijd te zien. Op aandrang van de spelers is hij toen tóch opgesteld. Na de debacle tegen PEC veranderde de mening van de spe lers ten opzichte van Finken heel dui delijk. Natuurlijk doen wij geen uitga ven, die niet absoluut noodzakelijk zijn. Maar als wij menen, dat een bepaalde uitgave of investering principieel nood zakelijk is, dan zullen wij geen moment aarzelen die uitgave te doen. En die situatie heeft zich nu voorgedaan". BRUSSEL Jan Mulder (25), Ander- lechts spitsspeler, zal niet beschikbaar zijn voor het Nederlands elftal, dat op woensdag 11 november in Dresden te gen Oost-Duitsland voor het Europees kampioenschap speelt. Anderlecht moet tegen de tweede-divisieclub F.K. Sint-Niklaas een wedstrijd spelen voor de zestiende finales van de Belgische voetbalbeker. „Het wordt geen gemakkelijke beker wedstrijd", zegt Anderlecht-vice-voor- zitter C. van der Stock. „Wij willen be slist geen enkel risico nemen. Vorig jaar werden wij door Daaring Molen beek ook reeds verrassend uitgescha keld." „Trouwens, gisteren beëindigde Mul der onze training met moeite. Hij gaat wel mee naar Denemarken, waar An derlecht morgen tegen Akademisk in Kopenhagen speelt. Of hij meedoet is zeer dubieus. En alleen daarom al is hij voor Nederland niet beschikbaar. In principe zo meldde Anderlecht de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond zijn wij natuurlijk bereid Neder landse spelers aan Nederlandse verte genwoordigende elftallen af te staan." WASSENAAR Drie kwartier na het afgesproken tijd stip wandelde Rinus Michels gisteren aan het hoofd van Ajax' voetballers het Wassenaarse hotel Duinoord binner waar de Amsterdamse ploeg zich twee dagen zal bezinn op de morgen af te werken slag in het toernooi om d>. Europese beker voor landskampioenen tegen FC Basel. De Coach lurkte behaaglijk aan een kop koffie en ver klaarde met milde lach: „Laat is beter dan nooit". Vervolgens bleek Michels een half uur een uitermate wei nig mededeelzaam man. Een grote mate van zorgeloosheid acterend stelde hij „dat het natuurlijk geen catastrofe zou zijn als Ajax van Basel verliest". Wat niet wegneemt, dat de Amsterdammers een dergelijke gang van zaken ..wel als onplezierig zouden ervaren". Over het feit, dat de entreekaarten voor het duel met Basel bij Ajax bepaald niet over de toonbank vliegen wond Michels zich helemaal niet op. Ontspannen achterover leunend deelde hij mee. dat „er beter 30.000 enthousiaste toeschouwers in het stadion kunnen zitten dan 60.000 zwij gers". Voor de rest van Michels geen frontnieuws. De selectie van Ajax bestaat voor morgen uit: doel ver dedigers Stuy en Wevers. Verd'edigers: Suurbier, Hulshoff, Vasovic, Kroll, Suurendonk. Middenvelders: Rijnders, Neeskens, Mühren en Haan. Aanvallers: Swart, Keizer, Van Dijk. ADVERTENTIE XYRENE biedi u meer dan 'n gewone after shave: het reinigt, stimuleert, regenereert en verfrist uw huid. Dankzij z'n lunieke, werkzame vitaminen. XYRENE Vitamine After Shave Lotion, met 'n persoonlijke, hoogst verfijnde geur. Verkrijgbaar bij apotheek, drogist, warenhuis en kapper. XYRENE Vitamin After Shave Lotion PAX-3d EINDHOVEN Wat staat PSV in zijn eerste wedstrijd tegen Steaua Boeka rest te wachten? Een vergelijking met het Roemeense voetbal ligt voor Neder land nog vers in het geheugen. Feijenoord immers struikelde in zijn eerste nieu we Europa Cup-avontuur op de verdedigende onverzettelijkheid van UT Arad. Steaua Boekarest en UT Arad ontlopen elkaar niet veel in de Roemeense competitie. De oude tegenstander van de Rotter damse ploeg staat derde met 9 punten uit 6 wedstrijden en Steaua vierde met 8 punten. Daarom al heerst er In het PSV-kamp een lichte angst. Van erg veel overtuiging was overi gens bij aankomst van de Roemenen op het vliegveld niet veel te merken. De vijf uur durende vlucht met een twee- motorige Antono had flinke sporen achtergelaten. Bleek en vermoeid stap ten de spelers uit, na uren van heftig heen en weer slingeren in stormachtige winden. Het eerste commando van trainer Kovacs: Slapen en daarna licht trainen. Na het gedwongen rustuurtje, waarin slechts Kovacs als een zelfverzekerde generaal bijna hautain, als is hij vrij wel zeker van de volgende ronde wordt Sadmariano (26) woordvoerder voor al zijn spelers. Een tolk moet. redding brengen, want geen enkele speler beheerst een andere dan zijn eigen landstaal. PSV, het Eindhovense team is voor de rechterverdediger van Steaua Boe karest, 24 maal international, een grote onbekende. Niet het Nederlandse voet bal, want in het elftal onder de 23 jaar speelde hij eenmaal tegen Jong Oranje. „Het enige dat ik weet van PSV, heeft mijn trainer mij verteld. En dat was niet mis." Een vergelijking makend tussen Ne derlands en Roemeens voetbal zegt Sadmariano: „Het Roemeense voetbal heeft de laatste tijd een flinke sprong omhoog gemaakt en nationaal gezien zijn wij, geloof ik sterker dan Neder land". De directe tegenstander van Sadma riano zal het zwaar te verduren krij gen. Tenminste, als men zijn woorden moet geloven. „Ik speel in de stijl van de Italiaan Fachetti". Sadmariano viel sterk op tijdens de wereldkampioen schappen in Mexico. „Daar", zo memoreert hij, „heb ik veel geleerd, vooral tactisch". Zijn sterkste tegenspelers in Mexico? „De Braziliaan Cesar en de Joegoslaag Dza- jic". Zes jaar speelt luitenant Sadma riano reeds in de legerploeg van Steaua. Hij kent de kracht van de club als geen ander. Zijn vertrouwen in een goede afloop kende dan ook geen grenzen. „Ik ver wacht in Eindhoven minstens een gelijk spel, beslist niet minder." Hoe Steaua uit de startblokken zal komen? Sadmariano: „Niet defensief, al zal de verdediging versterkt worden, want wij hebben de laatste tijd teveel doelpunten tegen gehad." AMSTERDAM De Helmut Benthaus, die gisteren rond het middaguur op Schiphol arri veerde met zijn ploeg, FC Basel was een heel andere Benthaus als die, welke zaterdagmorgen vertrok. Hij was nog even voorkomend en vriendelijk, dat wel. Maar Helmut Ben thaus was nu vooral ook gespannen, een beetje nerveus haast. „Neem me niet kwalijk", zo begon hij, „maar u zult er aan moeten wen nen uw vragen de komende dagen tot andere mensen te richten. Tot ónze voorzitter of onze perschef. Ik wil lie ver niet gestoord worden, want ik moet me, evenals de spelers voorbereiden op de wedstrijd van woensdag. Ik moet me ook concentreren, want je weet immers niet, of ik zelf zal moeten meespelen of niet." Benthaus was zaterdag tijdig in Zwitserland terug om het Zwitserse elftal met vier van zijn Basel-spelers (Kuns, Odermatt, Balmer en Wenger) gelijk te zien spelen tegen Italië (1-1). „Het was een goede wedstrijd", aldus Benthaus, „maar Italië viel zwaar te gen." Wat de blessures betreft: doelman Marcel Kunz heeft de volle negentig minuten tegen Italië in de nationale ploeg meegespeeld en we mogen dus aannemen, dat hij hersteld is. Daar staat echter tegenover dat er een nieu we blessure bijgekomen is: Peter Ram- seier liep tijdens de training van het Zwitsers elftal een verrekking van een dijbeenspier op. Dan zijn er nog Kiefer (knieletsel) en Hauser (rugklachten) en Paolucci, die op de ziekenlijst staan. Het ziet er echter naar uit dat trainer Benthaus van de zeventien spelers, die naar Amsterdam kwamen, uiteindelijk alleen Kiefer en Paolucci niet zal kun nen opstellen. ROME De drie grote vakcentrales in Italië hebben maandagavond opge roepen tot een algemene staking in Ro me op donderdag om te protesteren te gen de verkeerschaos in de Italiaanse hoofdstad. De ambtenaren van de gemeente zul len 's middags het werk neerleggen. Het opgenbaar vervoer zal stilliggen van 15 uur tot 18.30 uur. Het communistische dagblad l'Unita protesteerde maandag tegen het feit, dat et openbare vervoersbedrijf van Rome 2.000 busritten per dag heeft ge schrapt wegens personeelsgebrek, ter wijl de verkeeschaos in de stad een nieuw hoogtepunt heeft bereikt. SCHOORL De Schoorlse gemeen teraad heeft zich maandagavond una niem negatief opgesteld tegenover de plannen van de NV Hoog Schoorl tot het realiseren van een kabelbaan. De plannen, die al in een vergevorderd stadiumverkeerden, voorzagen in een 500 meter lange kabelbaan, de langste in Nederland, annex theehuis en andere recreatieve voorzieningen, aan e duin rand van Schoorl. De raad acht een openluchtzwembad ter plaatse van meer belang.

De Vallei | 1970 | | pagina 11