Braak en brandje bij S.K.F. Reiniging nu gemotoriseerd Er valt te praten over Kromwijks eigen weg Jan Sandbrink won etappe-wedstrij d Werkgroep zal animo voor sporten peilen I SATE ETEN I PETIT RESTAURANT j VEILING SEPTER TIEL Morgenster wint duel koplopers Berkhof won MAGrit Als t moet gaat slagboom dicht, maar: Gemeente kocht wel bergruimte maar oprit niet" RTTV gelijk tegen Arena Tafeltennis in de streek CHAUFFEUR BEKNELD BIJ AUTOBOTSING Zelfstandige verenigingen of overkoepelend orgaan in Ederveen? PRAATJES VOORWAARDEN Woensdagavond bij kaarslicht. MAISON KRAMER j 3eter te laat in huis, dan te vroeg in 't ziekenhuis IDEEËN GEEN VOORRANG AAN BROMFIETSER DINSDAG 20 OKTOBER 1970 VEENENDAAL Op het bedrijfs terrein van SKF is in het weekeinde Ingebroken in een bouwkeet van Chris- tiaan en Nielsen. Een koffieautomaat werd openbebroken, maar de daders vonden er alleen penningen in, en geen geld. Er wordt verder niets vermist. Maandagmorgen brandde elders op het terrein een hoeveelheid afvalhout. Per soneel van SKF kon het blussen. Of het inbraakje verband houdt met de brand kon niet worden vastgesteld. De politie stelt een onderzoek in. VEENENDAAL De reinigingsdienst van Veenendaals Dienst Gemeentewerken is sinds gisteren volledig gemotoriseerd. De bakfietsen verdwijnen uit het straat beeld en worden vervangen door zes zogeheten elektrowagens. Vier daarvan wor den speciaal ingezet voor het schoonhouden van groenstroken en plantsoenen en twee voor de straatreiniging. Ook is er nu een kleine veegmachine, die tot taak heeft parkeerstroken, fiet spaden, pleinen (o.a. bij het raadhuis), en straks ook Veenendaals „kleine Lijnbaan" het nieuwe winkelcen trum van vreemde smetten vrij te houden. Het personeel van gemeentewerken, dat de wagentjes bestuurt, kan ze te vens als schuilhokje gebruiken bij slecht weer. Tot dusver waren zij op eigen vindingrijkheid aangewezen als een bui losbarstte. Als een van de eerste gemeenten in Nederland heeft Veenendaal zijn elek- trowagentjes kunnen uitrusten met kleine containers. Het straatvuil wordt daarin gedeponeerd, en het hele geval kan door middel van een hydraulische hefboom van een vuilnisauto in één keer worden geleegd. (Van een onzer verslaggevers) RHENEN Voorlopig is er nog geen vuiltje aan de lucht, maar als de gemeen te niets van zich laat horen, gaat Wilhelmus Johannes Kromwijk de slagboom hanteren. Een ijzeren slagboom voor de „eigen weg" bij zijn woning aan de Veerweg nummer 5, die ook leidt naar de panden op de hoek van die Veerweg en de Utrechtsestraatweg, die de gemeenteraad op 6 oktober besloot te kopen. Ze zullen worden gebruikt als opslagplaats van de dienst openbare werken, en in de toekomst misschien ook als botenberging. als nabij hotel De Stichtse Oever Rhenens lang verbeide jachthaven gestalte heeft gekregen. jachthaven betreft, zal daar mogelijk de schoen gaan wringen. De gemeente Rhenen legde een be drag van 81.000,- op tafel voor de aankoop van wat tot dusver een op slagplaats van de drankenhandelaar D. A. van Thuyl is geweest, en alles lijkt prima voor elkaar te zijn. Toch is er een voetangeltje dat in diezelfde raads vergadering al werd opgemerkt door het bejaarde raadslid E. P. van Dijk (DS '70): een bordje met het opschrift „eigen weg". Van Dijk drong er bij burgemeester Bosch op aan om dat bordje maar snel te laten verdwijnen, en dat geeft Wilhelmus Johannes Kromwijk, agrariër in ruste, reden om een notariële overeenkomst te citeren die dateert van 1967. Daarin staat dat de weg, eigenlijk een op- en afrit, zijn eigendom is, die hij 24 uur per dag met een slagboom mag afsluiten. Kromwijk heeft het nooit gedaan, omdat in die zelfde overeenkomst voorwaarden zijn opgenomen die hem moesten vrij waren van overlast, die mogelijk te verwachten zou zijn geweest door het gebruik dat de drankenhandel ervan ging maken. Een voornaam punt erin is. dat Kromwijks uitzicht op geen en kele manier mag worden belemmerd, en dat in geen geval auto's met aan hangers van de oprit gebruik mogen maken. Van Thuyl heeft zich er altijd aan gehouden. Wat de toekomstige De heer Kromwijk: „Nu al worden in Rhenen praatjes rondgestrooid, en de mensen vragen mij: ga je die weg af sluiten? Nou, daar is op het ogenblik geen sprake van. Wel is het zo, dat ik verwacht dat vertegenwoordigers van de gemeente eens over de hele kwestie komen praten. Uit de opmerking van Van Dijk zou je kunnen afleiden dat men denkt, dat de weg inbegrepen is bij de aankoop van de opslagplaats. En dat is volgens mij niet waar." De heer Kromwijk is sinds 1966, toen hij uit Lopik naar Rhenen kwam om stil te gaan leven, eigenaar van de grond (1300 vierkante meter) waarop zijn huis en tuin gelegen zijn, èn de omstreden op- en afrit. Het notariële stuk laat daaraan volgens hem geen twijfel bestaan. Daarom ook verwacht hij de gemeentelijke functionarissen. Die zaak moet geregeld worden. „Er is nog best over te praten", zegt hij, maar een ding dat zeker is, is dat ik de weg in geen geval aan de ge meente verkoop. Die overeenkomst met Van Thuyl heb ik indertijd gesloten, juist voor alle zekerheid. Ik wil hier geen last hebben van vrachtwagens, en zeker niet met aan hangers. Ten eerst bestaat de kans dat ze die dingen voor mijn raam neerzet ten, ten tweede wordt de kans dat het hekwerk en het wegdek worden be schadigd groter. Als de gemeente be Als 't moet gaat de slagboom dicht voor de oprit van Kromwijk aan de Veerweg in Rhenen. Links achter zijn huis de opslagruimten die de gemeente onlangs kocht. reid is aan dezelfde voorwaarden te voldoen als Van Thuyl, zal ze van mij geen last hebben. Dat betekent dat de gemeente het onderhoud van de weg zal moeten bekostigen, terwijl hij mijn eigendom blijft. Wat de slagboom betreft, hij staat nu open, en ik hoop dat 't zo kan blyven. Ik za! echter niet aarzelen om hem in derdaad 24 uur per etmaal gesloten te houden als de omstandigheden me ertoe dwingen. De toekomstige jachthaven? De heer Kromwijk ziet het somber in. Hoe krijgt men bootjes naar een opslag plaats zonder van aanhangers gebruik te maken? „Maar dat zal nog wel even duren", zegt hij, „op dit moment kan er best over worden gepraat..." ADVERTENTIE Veilingbericht van veiling Septer te Tiel van maandag 19 oktober 1970. Appelen kl. 75/00, 70/75, 65/70, 60/65, 55/60, 1, 2; Bloemee 34- 45, 15-29; x Cox Orange Pippin 1, 36-44, 32-36, 27-35. 16-26, x Cox Orange Pippin 2, 34-40, 27-30, Goudreinette 1, 31-34, 27-30, 20- 24, Goudreinette 2, 23-28, 21-27, Golden Delicious 1, 37-51, 27-45, 25-33. Gol den Delicious 2, 28-36. 25-32, 21-24, Ingrid Marie 2, 24-26, ?-?, 16-19, Dijkmanszoet 43-55, 30-38; Jauappel n, 36-40, 25-35; Sterappel 1, 34-44, 26-38, Jonathan n, 1, 30-33. 28-31, 23-25. Jo nathan 2. 16-22, 18-21, 13-17, Fabrieksfruit per 100 kg blank, f 12,40, rood f 8,00. Kroet per 100 kg zuur f 9,60-9,80, byood f 8,00, zoet f 6.10. Peren: x Legipont 2, 27-30, 28-31, 18-23, x Conference 1, 21-30, x Conference 2, 8, 19-28, x Brederode 32-40, 12-20; Gieser Wilde man 46-66, 26-36; St. Remy 23-28, 15-20; IJs- bouten 25-29, 10-17; Winter jan 22-30, 11-16; Doyenne du Cornice 1, 41-52, Beurre Hardy i 2, 24-26, 18-20, Groenten: andijvie 11-22, prinsesse- bonen 63-1.20, snijbonen 47-70, kassnij- bonen 1.55-1.60, prei 41-47, uien 29-32, savooiekool 13-21, komkommers groene per stuk 37-39, rode kool 10-15, spinazie 35-52, sla per 100 krop 15.00-18.00, sprui ten 38-40, koolraap 10-12, wortelen per bosje 38-40, tomaten per bakje e.a. 5.30- 5.40, e.b. 5./25.70, e.c. 3.90-4.00, tomaten per bakje 3.50-4.30. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. EDERVEEN De eerste bijeenkohist van de commissie voor de coördinatie van de Ederveense sportbelangen heeft een bevredigend verloop gehad. Het aantal geïnteresseerden dat zich in ..Marktzicht" had verzameld wees op de be langstelling, die er in Ederveen en omstreken aanwezig is, om meer sporten dan alleen voetbal te beoefenen. Het comité is opgericht naar aanlei ding van een enige tijd geleden door de v.v. Advendo gehouden enquête. De heer Roelof sen. die de aanwezigen hartelijk welkom heette, duidde onder meer op de verbetering van het leefkli maat en het scheppen van een ziinvolle vrijetijdsbesteding als aanleiding van de hearing. Hij riep vooral de ouderen op, om zich als organisator of lid van een werkgroep op de een of andere manier verdienstelijk te maken. De heer Kragten, vertegenwoordiger van het Edese gemeentebestuur, gaf een uitleg over het gebruik door ver enigingen van de sportzaal, en de sub sidies die de gemeente Ede bereid is te verstrekken. Tijdens zijn betoog bracht hij ook de dank over van de afdeling VEENENDAAL Als onderdeel van de etappewedstrijd werd op Moorst een wegrit verreden, waaraan door 18 ren ners werd deelgenomen. De kleintjes reden vooraf en hier werd Dick Willi- genburg weer solowinnaar, al was Wout Lansing 1 ronde lang aan zijn zijde te vinden. Toch bleef Willigenburg over eind en hij eindigde de rit in 14 min. 21V» sec. (met bonifacatie in 13.511/»). Lansing spurttte naar een 2e plaats in 15.41 (15.21), vóór v. Schaik in 15.44 (15.34) en Dekker in 15.45. Bij de ouderen waren er 3 solo-win naars, t.w. Jan Vlastuin bij de amateurs, Evert Smit bij de nieuwelingen en Gert Vink bij de adspiranten. Jan Vlastuin was lange tijd in gezel schap van Jan Sandbrink, maar deze moest na enkele tempowisselingen los sen, hoewel hij zich netjes op de 2e plaats wist te handhaven. Vlastuin ging onbedreigd naar de overwinning. Om de 3e plaats was er nog een spannende spurt, die op de streep door Dick Ver- vloet gewonnen werd. Daarmede klopte hij Leo Stapelbroek, Gerrit Heuveling eindigde als 5e. Evert Smit werd de grote winnaar bij de nieuwelingen. Hij slaagde er in om alleen weg te komen, een voorbeeld, dat later door Adrie Spelt gevolgd werd. Tussen Johan Ossendrijver, Leo Roe- loffs en Bert Sandbrink moest er nog gespurt worden om de 3e plaats. Johan won. Leo werd 4e en Bert 5e. Hans Gijsbertsen moest staken wegens een lekke band. Gert Vink liet er geen twijfel over zijn bedoelingen bestaan. Hans Baden- broek en Cees Roeloffs konden niet ver hinderen, dat Gert een kleine voor sprong nam, die op de streep tot. 25 sec. was uitgegroeid. Cees klopte vervolgens Hans in de eindspurt. Te Amersfoort werd het laatste on derdeel van de etappewedstryd, een tqdrit, verreden. De lijstaanvoerder by de amateurs, Jan Vlastuin, ontbrak helaas. Sandbrink, Smit en Vink toon den zich nu de sterksten. De uitslagen z(jn als volgt: Totaaluitslagen etappe-wedstrijd. Amateurs: Jan Sandbrink (A'foort) in 2 u. 5 m. 46 s., Dick Vervloet (A'foort) in 2 u. 13 m. 12 s. Nieuwelingen: Evert Smit (A'foort) in 1 u. 36 m. 4 s.; Leo Roeloffs (A'foort) in 1 u. 45 m. 15 s. Adspiranten: Gert Vink (Woudenberg) in 52 m. 30 s., Cees Roeloffs (A'foort) in 57 m. 13Va s„ Hans Badenbroek (A'foort) in 57 m. 18Vz s. Jeugd: Dick Willigenburg (Hamers- veld) in 31 m. II1/» s„ Wout Lansing (Sch'zeel) in 35 m. 31 s., Bert v. Schaik (Sch'zeel) in 36 m. 25Vï s„ Wim Dekker jr. (A'foort) in 36 m. 581/» s. Aanstaande zaterdagmiddag, aanvang 2 uur, worden in het Industriekwartier te Amersfoort de sprintritten om de Sprinttitel 1970 afgewerkt. Zondag, aanvang 10.00 en 11.00 uur zijn de wedstrijden om het Lange Af- stands Kampioenschap, ook in het nieu we Industriekwartier te Amersfoort. Daarmede wordt dan het wegseizoen 1970 besloten en gaat de Ren- en Toer club „Amersfoort" zich weer bezighou den met de wielerveldritten. Ede van het Rode Kruis voor het be drag dat de Ederveense bevolking had geschonken voor de actie „Schip Ahoy", in totaal 1956 gulden. De algemene grief van het comité was gerichi tegen de geringe aandacht die er op lagere scholen wordt besteed aan de lichamelijke opvoeding. De heer Veenendaal, zelf leider van ,een com merciële sportschool merkte op, dat hij het algemene belang van de lichamelij ke opvoeding belangrijker vond dan het afleveren van kampioenen. Uit de reacties van de toehoorders op de vraag van het comité, wie al con structieve ideeën had ontwikkeld voot de oprichting van ëen vereriiging, bleek wel het grote aantal -haken en ogen dat, daaraan vastzit. - - - Er werd een voorlopige werkgroep in het leven geroepen, die een enquête formulier zal opstellen om de animo voor de binnensporten te onderzoeken. Aan de hand van de uitslag van dat onderzoek zal worden bepaald of er ge- VEENENDAAL De bromfietser R. J. uit Ede kwam vanmorgen in het Ju- liaraz-'ekenhuis terecht na een botsing met de personenauto op de kruising Kanaalweg, Kerkewijk, Sterke Arm. De bromfietser kreeg daar geen voorrang van 'n personenauto bestuurd door P. J. de K. uit Veenendaal. Hij kreeg ver wondingen aan zijn rechter been. ELST De Elster biljartvereni ging Morgenster heeft gisteravond in het gelijknamige café met 7-0 ge wonnen van de Biljart Vereniging Veenendaal (BW). Na deze kracht meting tussen de beide koplopers in de C-l klasse van het district Vee nendaal K.N.B.B. is Morgenster na drie competitiedagen nog ongesla gen. Tot dusver behaalde men 21 punten vóór en 0 tegen. Op de foto van links naar rechts: B. Vonk (BW), D. Nellestijn (Morgenster), J. Vonk (BW), R. Klijn (Morgen ster), A. v.d. Dikkenberg (BW) en J. van Appeldoorn (Morgenster). In café Marktzicht smeedde de commissie voor coördinatie van Ederveense sportbelangen gisteravond plannen om de sport ter plaatse nieuw (en meer) leven it? te blazen. streefd dient te worden naar zelfstandi ge verenigingen, die in competitiever band zullen spelen, met alle moeilijk heden en financiële kosten die daar aan verbonden zyn, of dat 'n overkoepelend orgaan in het leven zal worden geroe pen waarin de verschillende sporten zullen worden ondergebracht, met de mogelijkheid tot vorming van zelfstan dige clubs in een later stadium. De werkgroep die deze mogelijkhe den zal gaan onderzoeken bestaat uit: De H. G. Roelofsen, H. G. Smeenk, H. Altena, J. v.d. Heetkamp, mej. G. v. Ee. en mevr. Koppejan. Tot dusver een bemoedigend resul taat voor de commissie die de hearing heeft georganiseerd, maar het hangt van de Ederveense bevolking af, in hoeverre de ideeën, die er door het on dernemende comité worden nage streefd, gerealiseerd kunnen worden. RHENEN In zijn tweede wedstrijd heeft RTTV niet de volledige winst kunnen behalen. Tegen Arena kwam het niet verder dan een puntenverde ling. R. v. d. Brink en D. v. Breenen wonnen ieder twee partijen en boekten samen een overwinning in het dubbel. D. v. Breenen startte met verlies tegen de sterkste speler van Arena Hooghof. R. v. d. Brink bracht de stand weer in evenwicht, door in een goed gespeelde partij v. d. Mur te verslaan, maar in valler W. de Grootmulder verloor van Ariaans. Even later was de stand weer gelijk, doordat v. d. Brink en v. Bree nen in het dubbelspel hun tegenstan ders de baas bleven. Vervolgens verloren v. d. vBrink en De Grootmulder van resp. Hooghof en v. d. Mur, en wonnen v. Breenen en v. d. Brink van Ariaans. W. de Grootmul der verloor ook zijn derde partij, dit maal van Hooghof, maar v. Breenen stelde het gelijke spel veilig door ge makkelijk te winnen van v. d. Mur. Aanstaand weekeind komt Cevelum 2 op bezoek en RTTV, moet gezien het geringe aantal punten uit de twee ge speelde wedstrijden, deze ontmoeting in winst omzetten. RTTV 2 verloor kansloos tegen het sterkere Ons Vermaak: 4—6. VEENENDAAL In de Gelderse Val lei is deze week de tafeltenniscompetitie weer van start gegaan. KEV 3 begon goed door in Renkum SKF 7 met een 91 nederlaag naar huis te sturen. Shot 4, de nieuweling in de derde klas se boekte een verrassende 82 zege op Etas 2 uit Ede. Etae 1 en Shot 3 kwa men in Ede tot een puntenverdeling. In klasse 3F bezorgde RTVV 4 zijn zesde team een 82 nederlaag. In 4F behaalde KEV 5 een 100 zege op RTTV 7 in Rhenen. Het nieuwe Kesteren 2 startte met en 3-7 nederlaag tegen ETAE 4. Kes teren 1 behaalde in Renkum een 73 overwinning op KEV 7. Etae 3 bezorgde Kesteren 3 zijn eerste nederlaag door dit team met 91 terug te wijzen.. SKF 10 verloor met niet minder dan 91 van het sterke Shot 5 en SKF 9 verloor •enslotte speelde zijn eerste wedstrijd tegen Swift 3 in Wageningen en verloor met 82. VEENENDAAL Zaterdag organi seerde de M.A.C.-Veenendaal een oriën tatie rit door de omgeving van Over- berg, Amerongen, Doorn, Leersum en Maarn. Uitslagen A klasse: le prijs: Berkhof, Ede 11 str.; 2e prijs: Tering, Elden 64 str.; 3e prijs: v. Eden, Veenendaal 89 str .i klasse: le prijs: Miezelmoe, Veen endaal 102 str.; 2e prijs: v. d. Hoeven, Utrecht 145 str.; 3e prijs: v. 't Voort, /eenendaal 190 str.; 4e prijs: de Kroon, .'eenendaal 252 str.; 5e prijs: v. Nieuw merongen, Veenendaal 257 str. De volgende ril wordt verreden op Zaterdag 14 november. H 00 VEENENDAAL Een botsing tussen een truck met oplegger en een bestel wagen, gisteravond op de Nieuweweg ter hoogte van de Scheepjeswolfabrie- ken, liet zich aanvankelijk zo ernstig aanzien dat de bestuurder van de truck niet uit zijn cabine durfde te komen. Het viel allemaal erg mee, alhoewel de politie geruime tijd nodig had om de bekneld zittende bestuurder van de be stelwagen te bevrijden. Het ongeluk gebeurde doordat een truck met oplegger bestuurd door H. E. uit Zwijndrecht, rijdend in de richting Kerkwijk, tijdens 'n hevige regenbui op de linker weghelft terecht kwam. Er volgde 'n frontale botsing met de bestel wagen bestuurd door T. T. C. v. d. B. uit Renswoude. Laatste raakte bekneld en hing als het ware in de totaal vernielde carrosserie van zijn auto. „Als ik ga zitten breek ik mijn benen," aldus de Renswoudenaar tegen de te hulp ge snelde politie, die de man met kussen tjes ondersteunde en hem met de por- topower bevrijdde. Na de geslaagde be vrijdingsoperatie sprong Van de B. on gedeerd uit het wrak. Een naast hem zittende dame kreeg een diepe vlees wond aan een van haar benen. Beiden werden voor onderzoek naar het Julia- naziekenhuis overgebracht. De bestel wagen werd zwaar beschadigd.

De Vallei | 1970 | | pagina 3