In Leiden gaan kinderen Sy rustig naar operatiekamer 'steem werkt goed Viola van Emmenes wil een eigen stijl aankweken „Lieve tantes" proberen aan de hand van een poppenhuis de grootste angst te overwinnen De de slag in j avazee Snoepen .gezond Paspoorten in Rusland zeer duur Heer Bommel en de Slijtmijt Vier tv-programma's naar Sportfilmtage BOEKENNIEUWS VANAVOND Uniek Spelletje 'es Grote angsten Een aardje naar haar vaartje programmaos Dit ishet recept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. MAARTEN IX KINDER STRIP Rustpunt UIT DE KERKEN DINSDAG 20 OKTOBER 1970 KINDEREN in 'n ziekenhuis. Vaak een trieste noodzaak. Zij liggen in de meeste gevallen niet-begrijpend af te wachten, wat die in witte jassen geklede mannen over hen zullen gaan beslissen. Pietje hoort het woord „ope ratie" vallen, maar hij weet niet wat het betekent. Hij denkt liever verder aan lollies en hijskranen. Dan is het zover: hij ziet hoe mannen en vrouwen als boze tovenaars hem vastbinden en met glimmende slangen en buisjes manipuleren. Hij is bang en rukt en trekt. Maar de trollen hebben hem in hun macht. Er zijn geen vader en moeder die hem kunnen helpen. Pa niek. Totdat hij in slaap valt. En als hij wakker wordt heeft hij pijn, voelt zich slap en beroerd, blijken de tovenaars in zijn buik te hebben ge sneden en er een pleister te hebben op geplakt. Hij heeft dorst. Maar niemand mag hem iets te drinken geven. Hij vindt het een grote bende in die grote-mensen-wereld. Voor hem hoeft het allemaal niet meer. Zijn vertrou wen heeft een gevoelige knak gekregen. Het is een vrij algemeen beeld van een stuk dagelijkse kinderellende. Be halve in Leiden, waar alle kinderen van twee tot acht jaar in de kinderkli niek van het Academisch ziekenhuis met behulp van een poppenhuis worden voorbereid op wat hun in de operatie kamer te wachten staat. En er is daar zelfs een soort lieve tante, die de hand van de kinderen vasthoud en aardige dingen zegt, totdat het narcosekapje zijn werk doet. Dit waarschijnlijk voor Westeuropa unieke systeem blijkt goede resultaten af te werpen. De kinderen zijn rustiger wanneer zij naar de operatietafel wor den gebracht. Het werk wordt gedahn door achttien „observatrices". en hun aanvoerster, mej. J. Gobée, zegt: „Een kind, dat moet worden geopereerd heeft er recht op om te weten wat er gaat gebeuren. Als het wordt voorbereid zal het zijn vertrouwen in de grote wereld niet zo vlug verliezen. Het kind moet weten dat het best „au" mag zeggen als iets pijn doet." Een van de observatrices vertelt twee kinderen wat er in een ,,pop- penziekenhuis" gebeurt. Het meisje mag het narcose-kapje even passen. De observatrices proberen de kinder lijke paniek voor het grote onbekende en angstige gebeuren op te vangen. „Wij kunnen er natuurlijk de angst voor de medische ingreep nooit doen verdwijnen. Wij kunnen er hooguit voor zorgen dat het kind zo'n operatie beter begrijpt en ook aanvaardt," zegt mej. Gobée. De observatrice doet haar werk in overleg met de arts, die haar vertelt, wanneer de operatie zal worden uitge voerd. Vervolgens zoekt zij contact met de ouders van het patiëntje om er ach ter te komen wat het kind weet van zijn ziekte. Als derde stap begint zij een sfeer van vertrouwen te kweken tussen het kind in zijn ziekenhuisbedje en zichzelf. De slag in de Javazee is een van de meest dramatische episodes uit het ge heel aan jammer dat de tweede wereld oorlog heeft opgeleverd. David Thomas heeft met grote kennis van zaken de ▼ernederede ondergang van de geal lieerde vloot beschreven. Hij wijst met beschuldigende vinger schromelijke on derschatting van de Japanse martieme kracht als de grootste oorzaak aan. Het klopte lang niet tussen de Ame rikanen, Britten en Nederlanders. Ter wijl zij zich druk maakten over com mando zus en commando zo gooiden goed getrainde Japanse bommenwer pers de Amerikaanse Stille Zeevloot plat. De akelige nuchtere cijfers: 2403 doden, enkele duizenden gewonden en een materiële schade die onvoorstelbaar groot bleek. Op 8 december 1941 de dag waarop de ijzerharde Japanse premier Tojo het vuur van de waarheid had gepland, werd pijnlijk duidelijk hoe schromelijk de Amerikanen zich in de vijand had den vergist. Nota bene op het moment dat de vloot Pearl Harbour werd plat gegooid nam de minister van buiten landse zaken Cordel Huil een nota van Japanse afgezanten in ontvangst, waar in gereageerd werd op het laatste Ame rikaanse voorstel om een gigantische botsing tussen de maritieme wereld machten af te wenden. De geallieerden moesten een zeer zware tol betalen voor de onderschat tingvan de Japanse maritieme kracht. Zij hadden de vijand rustig slagkrui sers, kanonneerboten, onderzeeboten, vliegkampschepen en torpedojagers van grootse allure laten bouwen zonder er iets tegenover te stellen. Toen de oorlog daar was stond men tegenonover een vijand die zoveel meer en zoveel beter materiaal had dat de strijd bij voorbaat verloren was. Daar kwamen nog bij: het geschutter over het geallieerd com mando, en de welhaast catastrofale ge volgen van de beruchte Nederlandse vlootwet. David Thomas heeft het allemaal haarfijn beschreven. Hij kent aan de enorme heldenmoed van de individuele marinier een grote plaats toe. Drs. J. P. van der Veere heeft een groot aantal Nederlandse hulpbronnen aangeslagen om in geautoriseerde vertaling de Ne derlandse visie wat scherper af te teke nen. Een sterk geschreven boek waarin jammer genoeg nogal hak-op-de-tak- springerig wordt gedaan: de chronologi sche volgorde wordt teveel geweld aan gedaan om het ook voor de niet pur- sang-geïnteresseerde volledig aantrek kelijk te maken. Forum Boekerij zorg de voor een fraaie uitvoering. „De slag in de Javazee" is verluchtigd met vele authentieke foto's. Om dat te bereiken gaat zij het pa tiëntje zo nu en dan opzoeken. Over de op handen zijnde operatie wordt nog niet gepraat. Zij vertelt wat over het ziekenhuis, zij luistert naar verhalen en doet eventueel wat spelletjes. Pas één dag tevoren komt de obser vatrice met haar poppenhuis op de proppen: Een nagemaakt ziekenhuisje met een ziekenkamer, een operatieka mer en enkele poppen die zusters, art sen en een patiëntje voorstellen. Langzaam maar zeker wordt in een verhaal de operatie ter sprake ge bracht. Met het poppenhuis en de pop pen mag het kind de handelingen in de operatiekamer spelen. Hij mag ook met een levensecht narcosekapje manipule ren. De observatrice vertelt iets over de* „slaapdokter" die dat kapje ge bruikt. Alles om hem vertrouwd te ma ken met wat er gaat gebeuren. Uitein delijk wordt het patiëntje hoofdpersoon in het verhaal. Natuurlijk heeft dat operatieverhaal reacties bij het kind tot gevolg. „Die zijn het moeilijkst op te vangen," zegt mej. Gobée. „Er zijn kinderen die in huilen uitbarsten en die roepen „ik wil niet, ik wil niet". Andere kinderen slui ten zich in zichzelf op om het allemaal te verwerken. Maar het belangrijkste is dat je ze de tijd gunt om zo te reage ren." Dat alles speelt zich doorgaans af één dag voor de operatie. „Als wij het eer der zouden doen, zou het kind te veel gelegenheid krijgen angstfantasieën te ontwikkelen", vindt mej. Gobée. „De ervaring heeft ons geleerd, dat kinderen eerder in staat zijn hun ge voelens te baas te worden, als zij kort tevoren horen wat er gaat gebeuren." „Maar het blijft een realiteit, dat een kind in een hem onbekende ziekenhuis wereld grote angsten moet doormaken. Die angsten zijn vaak zó groot, dat wij niet meer kunnen doen dan de vinger leggen op een fractie van al hun narig heid", aldus mej. Gobée. Zou het niet juister zijn, dat de ou ders en niet de observatrices de kin deren in voorkomende gevallen voor bereiden op een operatie? Mej. Gobée: „Dat lijkt mij niet ideaal. Wat wij er ook aan doen, er gaat toch altijd voor dat kind een stuk je vertrouwen in de grote-mensen- wereld verloren. Dat mag nooit ten koste gaan van de relatie ouders-kind. Het lijkt mij beter, dat wij als buiten staanders dit opvangen." Op het „grote ogenblik" gaat de ob servatrice door de kinderen „juffie" genoemd mee naar de operatieka mer. In de meeste gevallen mag zij daar (met toestemming van nacoti- seur) blijven totdat het kind „slaapt": het geeft het patiëntje een rustig gevoel van veiligheid. „In het begin", zegt mej. Gobée, „wa ren de reacties van veel artsen op ons werk ronduit afwijzend. Maar het wordt steeds beter, ook al wordt het nog wel eens belachelijk gemaakt. Maar de artsen kunnen er niet meer om heen: zij zien dat ons werk resulta ten oplevert." ADVERTENTIE *SBSÊËËÈÊm Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. TOKIO Op grond van een on derzoek weet het Japanse ministerie van gezondheid en maatschappelijk werk te melden dat praatgrage men sen die van zoete spijzen houden, een grote kans hebben erg oud te worden. Van de 1.631 mensen die het vorig jaar op 90-jarige of hogere leeftijd stierven, had driekwart een voor keur voor zoete spijzen. Bijna 90 percent werd door verwanten als praatgraag, vrolijk, optimistisch en gezellig gekenschetst. MOSKOU Burgers uit de Sovjet Unie die naar het buitenland mogen reizen, en dat zijn er niet veel, moeten thans veel meer voor hun paspoort gaan betalen dan tot voor kort. In bepaalde gevallen zijn deze doku- menten tienmaal zo duur geworden, het hangt ervan af waar de eigenaar heen zou willen gaan. Is dit bijvoorbeeld Groot Britannië, Frankrijk of de Ver enigde Staten dan gaat het pasapoort in plaats van 44 roebel (haast 49 dollar) 400 roebel (444 dollar) kosten. Maar als iemand in de Sovjet-Unie naar een ander communistisch land gaat en hij doet dit in groepsverband, dan blijft de prijs van een pas onver anderd. Dit geldt ook voor de papieren van hen die behoren tot officiële dele gaties. \Tiola van Emmenes gaat gemak- kelijk achterover zitten in een fraaie, zwarte draaistoel en legt voorzichtig een been op een voeten bankje. De voet zit in het gips. „Ja sorry hoor", zegt ze, „ik heb gis teren een middenvoetsbeentje ge broken en dat is een beetje lastig". Niettemin vertelt ze over haar werk en over zichzelf. Rustig, char mant. In de gezellige kamer aan het Haagse Sweelinckplein loopt een zwarte poes om kopjes te vra gen. Viola van Emmenes, dochter van sportverslaggever ir. Ad van Emme nes, zit nu bijna drie jaar in het vak. Ze is 21 jaar en een eenvou dig rekensommetje levert op dat ze achttien was toen ze begon. Ze was toen benjamin in het gezelschap tv-presentatoren en ze rolde er vrij gemakkelijk in. Ze zegt: „Na mijn schoolopleiding op de Johanna Westermanschool, een streng maar wel leuk Haags op leidingsinstituut voor meisjes heb ik eerst een tijdje in een Oosters boetiekje gewerkt. In ben gek op Oosterse kunst. Door mijn vader had ik altijd be langstelling voor de radio en televi siewereld. Ik wilde graag de re gie-kant op, maar het is anders ge lopen. Ik ben omroepster geworden". Viola van Emmenes begon bij de AVRO, daarna volgden een paar maanden bij de VPRO en nu zit ze al ruim een jaar bij de NOS. Ze houdt van haar werk en ze doet het met veel plezier. „Het is beslist niet gemakkelijk", vertelt ze. „Het is echt een vak dat je ook door veel ervaring pas goed onder de knie gaar krijgen. Tenmin ste, als je er iets van wilt maken. En dat wil ik per se. Ik wil een eigen stijl houden. En die moet je aan kweken. Ik wil ook origineel zijn, Dat kan door je stijl van presente ren aan te passen aan de program ma's. Door erop in te haken. Ook kun je veel met je kleren doen. Het is alleen jammer dat de kijkers dat vaak niet merken. Ook niets als je bepaalde woordspelingen gebruikt". TELEVISIE NEDERLAND 1 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 AVRO: (K) De rare vogels, TV-serie voor de jeugd (4). 19.30 AVRO's TopPop: Popshow. 20.00 (K) Journaal. 20.20 AVRO: Peyton Place, TV- feuilleton. 21.10 (K) Muziek is troef: kijk- en luisterprogramma (II). 22.00 AVRO's Televizier - Magazine. 22.50 NOS: (K) Journaal. 22.55-23.25 Teleac: Modelbegrip in wetenschap en techniek - les 3 (herh). NEDERLAND 2 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La ma ars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Den Haag vandaag. 19.09 Kunstrubriek. 19.30 KRO: (K) De dwaze wereld van Tommy Cooper, TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) Het meisje in stoel negen, afl. 4 uit de TV-serie Mod Squad. 21.10 Brandpunt-Special. 21.45 (K) De Klop op de deur, TV-feuilleton (4). 22.30 (K) Op Korhoenderjacht, film reportage, (Yorkshire Televi- 7008 De heer Steen breek keek vreemd op. „Alles wat u wilt is opruimen, rei nigen en vernietigen?" herhaalde hij ver baasd. „Dat is gemakkelijk te regelen. De vuilnisaandelen zijn niet te veel ge vraagd. Geen enkel bezwaar. Wilt u even tekenen?" Zo pratende trok hij een papier uit zijn tas, waar heer Ollie zonder veel be langstelling zijn handtekening onder zette. Tom Poes was intussen schouderop halend verder gelopen. „Dit is geen tijd voor zaken doen", dacht hij. „Het gaat om heel andere dingen. Die insekten moeten onschadelijk worden gemaakt, en ik wilde, dat ik een manier wist om dat te doen". Op dat moment kreeg hij Kwetal in het oog, die terzijde van de weg op een lage tak zat. Het was duidelijk, dat het ventje ook zorgen had, maar die bleken van een heel ander soort te zijn. „Het ziet er bruinig uit", zei hij toen Tom Poes bij hem stil stond. „Ik ruik kwilt in de lucht. De winter komt en de kou zal mijn slijtmijt vernietigen" „Wat zeg je?" riep Tom Poes ople vend uit. „Vernietigen", herhaalde Kwetal som ber. „Mijn slijtmijten van de Memel vlakte. Ik heb ze lang geleden gefokt, en ik dacht dat ze uitgestorven waren. Maar ze zijn er nog doordat de reus Bommel ze gered heeft. En nu zullen ze dood gaan van de kou. Het is heel lillek". Hij zuchtte bekommerd en staarde naar een flesje, dat hij in de hand had. „Ik heb hier wel een middeltje om ze wintervast te maken", mompelde hij. „Maar ik weet niet hoe ik dat versprei den moet. Denk je, dat Bommel er iets op kan verzinnen? Die heeft zo'n groot denkraam!" rijk. „Je kimt een rustpunt zijn, tus sen de verschillende programma's. En ik geloof dat de mensen dat nog steeds waarderen. Er wordt wel ge zegd dat de lijd van Tante Haniwe enzo voorbij is. Maar dat is niet zo. Misschien gaat de idealisering nu naar andere mensen, Mies Bouw man, Willem Duys, Henk Terlingen. Maar de omroepsters zijn er ook nog. Ik vind het bijvoorbeeld een kwalijke zaak als presentatoren van een programma het volgende pro gramma al aankondigen. Dat moeten e niet doen, want daar zitten wij tenslotte voor". Viola van Emmenes doet behalve de televisie, veel presentatiewerk in het land. Ze kijkt ook reglematig zelf naar de televisie. Ze splitst dat dan in programma's die „gemakke lijk zijn om naar te kijken", zoals Peyton Place en Coronation Street, en „programma's waar je echt voor gaat zitten" zoals Video en de show van Bob Rooijens en Rob Touber. Voor de rest vindt ze het heerlijk rustig in een stoel in haar kamer te zitten. Een boek te lezen, een schil derij te maken of een kindersprook je te schrijven. Zonder kapsones, ge nietend van het leven. Het frustreert Viola bepaald niet. Ze doet haar werk nog steeds met evenveel plezier als toen ze pas be gon. Ze vindt de taak van een om roepster dan ook nog steeds belang- De NOS zendt voor de„Sportfilm- tage 1970 Oberhausen", een concours voor sportfilms dat van 8 tot 11 no vember a.s. wordt gehouden, vier programma's in, namelijk: „Van duivelstuig tot racemachi ne", een filmdocumentaire over de ijszeilsport, die op 8 februari van dit jaar door de NOS-televisie werd uit gezonden. Samensteller, producer en regisseur van dit programma Was Frans van Dusschoten. Het camera team bestond uit Ron Nieuwenhuys en Nico Jager. „Fierljeppen", een NCRV-pro- gramma over het polsstok versprin gen in Friesland, dat op 15 augustus van het vorige jaar werd uitgezon den. De regie had Bruin Noordam. Camera: Albert Gols. „De laatste man", een eveneen» door de NCRV vervaardigde film over Jan van Be veren, de voormali ge doelverdediger van Sparta, die nu bij PSV onder de lat staat. Samen stelling, produktie en regie van dit programma, dat op 3 april jl. voor het eerst werd uitgezonden, berust ten bij Joop Niezen, Robert Collette, Christine van Roon, Bruin Noordam en Jan Schaper. Camera: Jans Scha per. „Anita", een AVRO-programma over Anita Smit, de enige schoon- springster in Nederland die van d» 10 meter-plank springt. De film werd op 14 augustus 1969 uitgezon den. Samenstelling en regieBob Bremer, Camera: William Vogler. sion). 22.55-23.00 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND 1 (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Informatief programma. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nord- schau-Magazin. 19.26 (K Novellen a us dem wilden Westen, TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 (K) Polizeifunk ruft, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Actualiteiten en nieuws. 19.25 (K) Drei im Morgenland (TV-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Quiz. 21.00 Documentaire. 22.15 (K) Journaal, commentaax en weer bericht. 22.35 Documentaire film. 23.20 (K) Journaal. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Amusementsprogramma. 19.10 (K) Bezaubernde Jeannie, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actuali teiten en weerbericht. 20.15 (K) Sportspiegel. Aansluitend: Nieuws. 21.00 Mit Schirm, Charme und Melo- ne, TV-film. 21.50 (K) Filmreportage. 22.20 (K) Nieuws en weerbericht. 22.30-ca. 23.15 Discussie. TELEVISIE NEDERLAND 1 17.00-17.35 KRO: (Ged. K.): Kinder programma. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Documentaire film. 11.10 Die Umschau. 12.20 Film portret. 12.50 Internationaal perso verzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (K) Kinderpro gramma. 17.05 (K) Coiffeure Zau- bern. 17.25 (K) Der Geist und Mrs. Muir, TV-serie. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND 2 17.10 Kinderprogramma. 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 (K) Voor oudere kijkers. Aansluitend: Liefdadigheidsoproep. RADIO HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Op het eerste ge hoor: klassieke muziek in stereo. (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu; actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Luister uit... én thuis: verzoekplatenpro- gramma voor de militairen. (8.30-8.32 Nieuws; 9.00-9.10 Gymnas tiek voor de huisvrouw). 9.35 Water standen. 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Vier eeuwen muziek, muzikale le zing. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua-Magazine: nieuws, nieuwtjes, reportages, com mentaren en muziek. 11.55 Medede lingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar.... quiz). 14.00 Huisbezoek: pastoraal gesprek. NCRV: 14.10 (S) Engels kamerorkest: klassieke en moderne muziek (opn). 15.00 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. 16.0b Nieuws. 16.03 Voor de kleuters. 16.15 Hoor spel voor de jeugd. 16.30 Jeugdland: gevarieerd jeugdprogramma. 17.30 NCRV en Bloc: actuele kroniek met muzikale illustratie. (Overheidsvoor lichting: 17.50-18.00 Mens en samen leving. Een uitzending van het mi nisterie van CRM; 18.30-18.41 Nieuws). NOS: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 Beretta's te vee!, documentaire over illegaal wapen bezit in Nederland. 19.50 Programma voor blinden en slechtzienden. 20.00 Reportages van de voetbalwedstrij den: Ajax-FC Basel en PSV-Steaua Bukarest. 22.05 Lichte grammofoon- muziek. 22.30 Nieuws. 22.38 Medede lingen. 22.43 (S) Cosa Nostra - ook uw zaak. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Dag woen. dag!: muziek en informatie, (plm. 7.33 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 (S) Dag woensdag (vervolg). 9.00 Om de koffie: muziek en informatie met o.m. om 9.40 Schoolradio, om 11.00 Nieuws en om 11.03-11.33 RVU: De dagelijkse pro blemen van een dierentuinman. Spreker: Dr. E. F. Jacobi. 12.00 tS) Licht strijkorkest. 12.25 Goede wijn behoeft geen kras: nieuwe opnamen van oude jazz en amusementsmu ziek. 13.00 Nieuws. 13.11 Actuallte - ten. 13.25 Speelruimte: programma met o.a. gesproken portret, muziek, hoorspel en reportages. (16.00-16.02 nieuws). 17.55 Mededelingen. 18 00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond. 18.30 (S) Klink Klaar, zonder nonsens. 19.30 Nieuw 19.35 Buitenlands weekoverzicht, 19.45 (S) Dansorkest met solisten. 20.10 (S) Promenade orkest en zang solisten. 20.45 Confrontatie: discus sieprogramma. 21.15 Nou, en...: sati risch programma. 21.40 (S) Uit eigen huis: studio-opnamen. 22.00 Literaire herinneringen. 22.30 Nieuws. 22.38 Actualiteiten. 22.50 Radio Jazz Ma gazine. 23.25 (S) Trompet en piano (opn.): moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing. zirig, zing!: lichte vocale muziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Pers vers: nieuw verschenen platen. EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound een programma boordevol muziek, spe ciaal voor jonge mensen. AVRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Zet 'm op: een vrolijk platenprogramma. (13.00 Nieuws. 13.03-13.06 Radiojournaal). 14.00 Nieuws. 14.03 Gimmick - een duidelijk herkenbaar platenpro gramma. 15.00 Nieuws. 15.03 Ar beidsvitaminen: populair verzoek- platenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Lichte platen. (17.00 Nieuws; 17 02-17.05 Radiojournaal). Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Tholen S. P. van As- mbergh te Veenendaal. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Barendrecht M. Vliet - stra te Werkendam.

De Vallei | 1970 | | pagina 7