Zwaar duel voor PS V Zowel kwalitatief als kwantitatief tegen technisch bekwame Roemenen 1970 BEST WIJNJAAR Opstellingen in AMSTERDAM Opstellingen in EINDHOVEN Schelvisfilets VèSlf Zig'Zagwatten 4/9 AQ 4 Kroketten -8?69 Kwaliteit te kust en te keur 2.19 1.49 'n echte roomboterletter Koersen Hilversum Makreel in Olie 59 Chatka Crabmeat 7*75 Tonijn met Groente I.I9 Makreel FUets 79 Roze Zalm 1*19 Haring in Tom. Saus HZ 89 Delmonte Perziken Qzwan Knakworst 189 deze Bij de boodschappen week letterzegel C SCHIJN Taf ellen ri issers niet naar Japan Beter te laat in huis, dan te vroeg in 't ziekenhuis PRIMEUR AISKER OP DRONK Sportkalender Zo spaart U voor Vraag Uw Centra winkelier de gratis Letterspaarkaart met alle informatie I WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 EINDHOVEN PSV staat vanavond in het duel met Steaua Boekarest, in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, voor een ware krachtproef. De Eindhovense formatie zal het be wijs moeten en ongetwijfeld ook kunnen leveren, dat het internatio naal werkelyk begint mee te tellen voor een sinds gistermiddag al uitver kocht stadion. Vorig jaar lonkte PSV voor de eerste maal. naar Europees gewin. Linders formatie kwam er niet slecht uit, via uitstekende wedstrijden tegen Rapid Wien en AS Roma. Er is echter een duidelijk verschil tegen Rapid Wien en AS Roma. Er is echter een duidelijk verschil met PSV vorig en dit jaar. In HILVESUM De leerling-pikeurs menden tijdens de draverijen in Hil versum van gisteren de naar verhou ding snelste en sterkste paarden van de gehele avond. Het werd aanvanke lijk een zeer spannende aangelegenheid, waarin om te beginnen Zevenklapper niet goed tussen de paarden vandaan startte en later zelfs werd uitgescha keld. Dat trieste lot trof Brilliant He- ny al eerder. Dazy H met R. Pools ging heel lang op kop maar bleek zoveel energie te hebben gevraagd dat deze combinatie in de slotfase „alles" moest laten pas seren. In de eerste plaats een uitstekend finishende Filette Six met C. J. de Leeuw, die eerst wel even last kreeg van zijn broer B. de Leeuw, die Dox van Rood en Noot stuurde. Maar Faola Hollandia met J. D. Kroon werd toch nog tweede achter Filette Six en voor Don Faune. I^ettie Kan-prijs, eerste afd. 1. Jes sie Pepper (J. Oosting) 1.29.5; 2. Johan nes Trix, 3. Junibes B. W. 3.50, pl. 2.30, 2.10, 2.70; kop. 2.90; cov. 6.60. Leny Kwiek-prjjs, 1. Hette B (W. S. Kluin) 1.26.4; 2. Heliotroop R. 3. Hor- tence. W. 4.90; pl. 2.30. 3.30, 2.80; kop. 8.20; cov. 9.80; trio 598.30. Linda Scotehprijs, eerste afd. 1. Grand Geste (J. W. Hoejenbos) 1.22.2; 2. Gillia van Amstel, 3. Campeador Mac. W. 3.40; pl. 2.20, 2.00, 1.80; kop. 8.40; cov. 5.80. Leonieke-prijs: 1 Irona Buitenzorg (J. Wagenaar jr.) 1.27.9; 2. Heila D, 3. Interest. W. 2.20; pl. 1.40, 2.30, 1.60; kop. 6.50; cov. 7.10 Lovell Hannover-prijs: 1. Filette Six (C. J. de Leeuw) 1.22.4 2. Faola Hol landia; 3. Don Faune. W. 2.80 pl. 1.40, 1.80, 4.80; kop. 6.80; cov. 5.60; trio 260.60. Linda Scotch-prys, tweede afd. Eric Kinley (Q. Joosen) 1.25.3; 2. Gert Jan Norton; 3. Gitte Norton. W. 5.60; pl. 2.00, 2.00, 4.60: kop. 13.90; cov. 4.00 Le Canigou-prijs: 1. Heno Victoria (J. Geluk) 1.27.1; 2. Hector; 3. Hollyane. W. 19.80; 6.30. 3.40, 4.30; kop. 14.10; cov. trio: 3.377,40. Lettic Kan-prijs: 1. Jonker Volann (P. Smit) 1.30; 2. Jeanet Axkit ;3. Jo- zina. W. 3.80; pl. 2.30, 3.10, 3.10; kop. 7.50; cov. 10.50. Lesley Jehaprys: 1. Hazleton B. (G. v. Eykelenborg) 1.25.7; 2. Glittering Je wel; 3. Fleetwood. W. 4.00; pl. 1.90. 3.50, 2.60; kop. 19.80; cov. 13.60; trio 482.20. Lilian Hanoverprys. 1. Ilbert K (J. v.d. Loo) 1.30.2; 2. Ida Polsbroek; 3. In- spirit. W. 5.30; pl. 1.60, 1.50, 1.50; kop. 8.40; cov. 7.90. Totale omzet: 268.387.-. het eerste toernooi, dat PSV speelde werd het door de tegenstander als de grote onbekende behandeld. Nu ligt het anders. Nu was bijvoor beeld Gottwaldov de grote onbekende. Daardoor leed PSV bijna schipbreuk. Met zes nieuwe spelers in de formatie heeft Linder voor ogen gehad een aan merkelijke verhoging van het techni sche niveau. Zelf heeft hij gesmeekt om tijd. Tijd die nodig zou zijn voor het maken van een eenheid. Linder kreeg die tijd niet, want toeschouwers vragen om spektakel. Dat Linder met zijn eer der getrokken conclusie gelijk had, heeft de laatste wedstrijd van PSV be wezen. NAC werd immers door een volledig professioneel spelend elftal verslagen. Oefenmeeste» Kovacs van Steauna Boekarest zag die wedstrijd en oordeel de: „We zullen een zware wedstrijd krijgen. Ik had niet verwacht, dat PSV zo zou spelen". Vooral angst heeft hij voor de grote kracht van PSV op het middenveld. Nog altijd lachend, soms arm in arm met Linder door het hotel wandelend en schouderklopjes uitdelend, gaat hij welgemoed door het leven. Ook bij Ko vacs is dat echter uiterlijke schijn, want met heftig bewegende handen wilde hij wel kwijt, dat hij zorgen heeft. Docerend als een onderwijzer zei hij: „Mijn verdediging heeft in zes wed strijden tien treffers tegen gehad. Wel ke trainer zou zich, daar niet bezorgd over maken. Ik ben er echter van over tuigd. dat de oude vorm op tijd zal terugkeren". Meer vertrouwen heeft Kovacs in zijn voorhoede. Een linie, die nog speelt met twee echte buitenspelers: Pantea en Manea. De grote liefde van Kovacs gaat evenwel uit naar Tartaru. „Tartaru doet mij terugdenken aan de tijd, dat ik zelf nog speelde. Hij neemt precies dezelfde plaats in, hij speelt vrijwel op dezelfde manier, waardoor ik mezelf iedere keer weer terug zie". In drie jaar tijd sleutelde Kovacs dusdanig aan zijn elftal, dat hij een jong team overhield. Een sterk team ook, dat volledig in Roemenië wordt geaccepteerd. ,Twee seizoen geleden hebben we zes spelers vervangen en negen jongeren naar de eerste selectie gehaald. Alle maal uit eigen kweek en dat is een suecces gebleken.'Spits Iordanescu is er een ^an. Hij is een voetballer met een grote toekomst. Het is alleen jammer, dat hij vaak last heeft van een blessu re". Iordanescu is al vanaf zijn twaalfde jaar bij Steaua, waar hij tot voetballer, in een speciale school, werd opgeleid. DEN HAAG De Nederlandse Ta feltennis Bond (NTTB) heeft geen geld om een ploeg af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen, die van 1 tot 11 april volgend jaar in de Japanse stad Nagoya zullen worden gehouden. De directeur van het bondsbureau, de heer A. Scharroo, verklaarde dat de NTTB de voorkeur had gegeven aan de organisatie van de Europese kampioen schappen, van 15 tot 23 april 1972 in het Sportpaleis in Rotterdam, boven een Nederlandse deelname aan de we reldkampioenschappen. AMSTERDAM De vermoedelijke opstellingen van AJax en FC Basel lui den: AJAX Suurbier Swart Wenger Stuv Rijnders Hulshoff Vasovic Neeskens Suurendonk Hauser Reisch Sundermann Ramseier Kunz Siegenthaler Scheidsrechter Nokolof (Bulgarije). Van Dijk Oder matt Mundschin Krol Keizer Balzer Fischli FC BASEL EINDHOVEN De vermoedelijke opstellingen van PSV en Steaua Boekarest luiden: PSV Van Beveren Van den Dungen Strik Radovic Hiddink Vos Veenstra Schmidt Hansen Van der Kuylen Tataru Kemper Mulders Pantea Manea Iordanescu Stefanescu Dumitrescu Vigu Ciucarin Halmageanu Satmareanu Suciu STEAUA BOEKAREST Scheidsrechter Schulenburg (West-Duitsland) De heer Hans Walraven (29) in Hil versum is wijnkooper. met dub bel o. Dat mag een grapje lijken, maar het is toch een ernstig gemeend imago, waarop de wijnkooper die pretendeert zijn vak te kennen, prijs stelt. Hij is net terug uit Frankrijk, de heer Wal raven. „Wat een oogst, die van 1970". roept hij enthousiast uit. „Dat worden klasse-wijnen". Je zou het niet zeggen, met dit weer, maar ze komen toch weer, de storm en de regen. Kent u zo'n avond, waarop het uitlaten van de hond een naar karwei is, maar waar soms iets heel anders tegenover staat? Binnen, bij een knappend houtje, een glas waarin een donkerrode wijn walst? Een urenlang gesprek, misschien herinne ringen ophalen, misschien plannen ma ken en de fles in het mandje binnen handbereik. Dat zijn momenten om een fles wijn zachtjes toe te spreken In Hilversum ontstond het plan: een groepje particulieren ging zelf uit Frankrijk wijn op fust importeren en ook zelf bottelen, in het buitenhuisje van een arts in Loosdrecht. Men kwam bij de heer Walraven de kurkmachine lenen en zo kreeg men contact. Vorig jaar groeide daaruit de Stich ting Cercle d'Arivin en wat met een vijfentwintig mensen begon is nu uit gegroeid tot een „club van vierhon derd". Drieëntwintig Nederlanders leden van de Cercle en restaurateurs zijn nu in Frankrijk naar de druivenoogst van 1970 gaan kijken en namens die groep zegt de heer Walraven: „Je kunt gewoon zien dat het goede druiven zijn, rijp, geweldig van smaak. Ik geloof dat de oogst van 1970 in Frankrijk een hele grote oogst is; niet alleen klassewijnen, maar ook nog kwantitatief". KURT LINDER technische vooruitgang In de laatste competitiewedstrijd tegen Jassy Politechnica was hij de beste man van het veld en scoorde het win nende doelpunt. Kovacs: „Hij kan altijd de beste zijn, maar zoals gezegd, hij is nogal vaak geblesseerd". Over de werkelijke kracht van Steaua zegt Kovacs: „Wij spelen tech nisch goed verzorgd voetbal. De aanval is onze sterkste zijde en dat heeft het publiek in Boekarest goed begrepen. Techniek en sportiviteit, dat staat bij ons voorop. Ook bij een nederlaag". „De druiven van dit jaar in Frank rijk zijn super gezond", zegt de Rotter damse restaurateur de heer P. Wiltha- gen, eigenaar van Le Coq d'Or. Ook hij is meegeweest naar Bordeaux, naar Saint Emilion en naar Pauillac. „Dit worden grootse wijnen". Wanneer kunnen de druiven van 1970 hier in Nederland in de fles arriveren, om het zo maar eens te zeggen. „Er is nu iets nieuws aan de gang", vertelt de heer Walraven. „Ze gaan in Bordeaux voor het eerst de 70-tiger meteen brengen als Bordeaux-Primeur. Die heb ik in maart aanstaande in huis. Het is een grapje: frisse wijn, die snel gedronken moet worden. Dus niet be waren. Meteen schenken en een jaar later hetzelfde met de 71-tiger". „Maar de grote wijnen van de oogst 1970 die komen pas in november 1972 binnen", aldus de heer Walraven. „Achttien maanden tot twee jaar zijn nodig voor de ontwikkeling op fust". Heeft de heer Walraven nu al ge kocht van die oogst 1970? „Jazeker", is zijn antwoord. „Je kent de kasteel eigenaren, je hebt de gegevens en je hebt de ervaring met de vaste wijnhui zen". Het jaar 1969 was een goed wijnjaar, maar de oogst was klein en dus gingen de prijzen naar boven. Dat was net zo als in 1961: een zeer goede oogst, maar kwantitatief gering. Nu 1970 èn een goede èn een royale oogst heeft gebracht, gaan de prijzen voor wijn dan naar beneden? De heer Walraven twijfelt eraan. „Kwalitatief zal '70 misschien nog iets beter zijn dan '69, maar een prijsverla ging zie ik niet direct. En als die er komt, dan een kleine". Hoeveel gulden, meneer Walraven, moet ik neer tellen voor een goede fles wijn? „Tussen de vijf en een halve en de acht gulden koop je een beterë wijn", is zijn antwoord. Ik ontmoet steeds meer mensen die als liefhebberij thuis een klein wijnkel dertje aanleggen: of in hun flat of in hun kelder. Kan de heer Walraven mij nu een „pakket" noemen van aan te schaffen wijnen, om een leuke aanvul ling (of start) van zo'n keldertje te heb ben? „Zeker wel", meent hij. „Laten we uitgaan van een anker, dat zijn acht en veertig flessen. Dan zou ik zeggen: zes flessen Beaujolais 1969, lekker koud, zo uit de kelder drinken, voor vijf en een halve gulden per fles. Dan zes flessen Bordeaux-primeur 1970, om eens te drinken in plaats van een rosé of een witte wijn; fris, ruikt naar druiven, een kleine vijf gulden per stuk". Vervolgens adviseert de heer Hans Walraven: twaalf flessen Saint Emilion 1964. „Nu lekker op dronk", zegt hij zes tot zeven gulden. Dtn twaalf flessen Cöte du Rhóne, een wijn voor bij wild, bijvoorbeeld een Saint Joseph, voor vijf gulden en twee kwartjes. Zes flessen Bourgogne („Belangrijk dat je de naam van het huis bekijkt"), een Louis Latour, voor tien gulden. En tenslotte zes flessen Médoc, bijvoor beeld Rauzangassies 1964, veertien gul den. „Op die manier heeft men voor alle gelegenheden een wijn in huis. Een be tere wijn, dat is zeker". Ik bedoel maar: misschien bracht de heer Walraven u op zijn raad net op een idee of komt het moment, dat u met wijn-plannen speelde. De heer Hans Walraven rechts tilt het glas samen met de heer P. Wilthagen en heiden zeggen ,,De (druiven-) oogst van 1970 is iets for- midabels". Voor ze dit zeiden zijn ze beiden eerst in Frankrijk gaan kijken. De heer Wilthagen: ,.Bij een van onze rondritten passeer den toe ook een cola-fabriek en een van de Franse gastheren zei: ,,Voi- la, mijne heren, de Amerikaanse Beaujolais" 22 t/m 27-10: Turnen, WK, Ljubljana (J. SI.). 24-10: Alg. verg. Bet. Voetbal, Am sterdam; idem zondag amateurvoetbal en sectie afdelingen, Zeist; ijshockey, Ned.-België, Utrecht; autosport, Blauw - vingerrit, RAC-O; motorsport, Oost- Gelderland-Rit; wielersport, receptie 50 jaar RETO-Arnhem 24 t/m 26-10: Tafeltennis, open kamp. van Oostenrijk. 25-10: Motorsport, teamcross Sweijk- huizpn en Trial te Apeldoorn; autosport, Grand Prix van Mexico; Kanosport, le int. Molen-marathon, Valkenswaard. 27-10: IJshockey, Jaarverg. Ned. Y. B. te Bunnik. 28-10: Voetbal. Eskesehir FC Twenthe, RU-Cup. Centra's Prijsbewijzen: Macaroni £?49 Costa, pak 500 gram pur\ xj w y i a li i uit de diepvries, pak 400 gram uii ae diepvries, paK tuu gram Appelsap .5942 rv- £ta -7 lu Dr. Siemer, fles 0,7 liter pak 100 gram J huishoud I, framb./bessen of abrikozen, pot met veel vleesuit de diepvries uit Japan. Blik 200 gram tBÊtM blikje 185 gram in olie. Blikje 185 gram blikje 120 gram Fancy Pink, blikje 110 gram Keurko. blik 400 gram w literblik tijdelijk van voor tijdelijk per blik van 10 stuks van voor Aanbiedingen geldig t/m 24 oktober, uitverkocht voorbehouden voor 50 ct.

De Vallei | 1970 | | pagina 13