Regering moet zetel naar Harderwijk verplaatsen Grote steden zijn al buiten hun grenzen gegroeid Twaalf procent van doden in het verkeer zijn kinderen VPRO-tv vertoont door negers gemaakte film Amerikaanse planoloog adviseert: Het oversteken kan nog veiliger Heer Bommel en de Slijtmijt Tango-koning1 Malando donderdagavond op tv >rijs voor Miep Diekmann MORGEN Rede koningin op radio Nieuwe stad Voorbeeld Regels Geen praktijk m programmaos TELEVISIE MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO UIT DE KERKEN WOENSDAG 21 OKTOBER 1970 PARIJS Stel u voor, dat dit over tien jaar allemaal zou zijn: de regering één gezamenlijke luchthaven ergens in Zeeland om alle supersonische trans- heeft haar hele zetel verplaatst naar Harderwijk; Antwerpen en Rotterdam zijn samengesmolten tot één gigantische superhaven; Nederland en België hebben gerd van gif dat tien miljoen Duitsers vele weken per jaar een gasmasker moe- atlantische toestellen te ontvangen; de lucht in het Ruhrgebied is zo bezwan- ten dragen en over twintig jaar is er één muntsoort voor West-Europa. gen en hij zou willen dat Utrecht «en dubbelstad werd. Bespottelijk? Laten we oppassen. Er rijn op dit moment nogal wat dingen om ons heen die we gewoon vinden en die we tien jaar geleden naar het rijk der fabelen hadden verwezen. En ie mand zegt: „Dat samengroeien van Rotterdam en Antwerpen zie ik zelfs binnen de tien jaar gebeuren". Die „iemand" zit op het terras van het beroemde Café de la Paix in Parijs, vlak bij de Opera: professor David A. Jokinen. Hij is een vijfendertig]arige Amerikaan van Finse afkomst, sinds drie jaar hoogleraar in stadsaanleg aan de Eastern Michigan University in de Verenigde Staten. Professor Jokinen („Noem me Da vid") is geen onbekende in Nederland. Vier jaar heeft hij in Den Haag ge woond, hij was werkzaam bij de Rijks dienst voor het Nationale Plan en bij de Provinciale Planologische Dienst voor Zuid-Holland. Hij ontwierp een plan voor het Haagse Bezuidenhout. Hij maakte in 1963, samen met ir. H. Goud appel een verkeersplan voor Vlaardin- Professor David Jokinen wandelt Zoetermeer", zegt hij. door Ris Orangis, een moderne Professor Jokinen ziet niet graag ste- woonwijk even buiten Parijs, waar den als Amsterdam en Rotterdam gro- ^ij moderne zeg maar: eengezins- ter en groter worden. „Ik zou de ex- woningen bekeek. .,De regering van pansie van beide steden willen samen- Nederland zou haar zetel van Den bundelen tot een helemaal nieuwe Haag naar Harderwijk moeten over- stad", zegt hij. „Een stad waarop niet plaatsen", vindt hij. alleen elke Nederlander trots zou zijn, maar waar men ook echt graag wil wo nen". Hij vindt dat er een „vergeten drie hoek" ligt tussen Woerden, Breukelen en Utrecht. Hij wijst op Den Haag met zijn worsteling met twee halve stations. Hij noemt Amsterdam met zijn metro controverse. Hij tipt Rotterdam, dat wel iets doet aan de oplossing maar de eigen stad door het bouwen van een metro jarenlang ontwricht. „De beste oplossing voor een nieuwe stad is een nieuw centrum, direct boven een spoorwegstation", aldus professor Jokinen. In mijn land. Amerika, is het besloten klimatologische v oorstads- winkelcentrum ontwikkeld, maar wij hebben de fout gemaakt om tegelijker tijd onze oude binnensteden te laten verstikken door het verkeer. De Neder lander kan van de Amerikaanse fouten leren. Een winkelcentrum boven een station, als een nieuwe twintigste eeuwse binnenstad, met rollende trot toirs, zoals op Schiphol". Utrecht-dubbelstad ziet hij binnen de kortste keren uitgroeien tot een volle dige city. „Iedereen zal er binnen fiets- afstand een goede baan kunnen vin den, dat is nog eens iets anders dan "l^orig jaar eiste de verkeers-moloch in ons land de levens van 351 kinderen in leeftijden variërend van nul tot tien jaar. Het is een koel, statistisch cijfer. Het krijgt iets meer reliëf, wanneer men weet, dat dit bijna twaalf procent was van alle verkeersdoden (3042) in dat jaar. En het angstzweet breekt je uit, wan neer je gaat fantaseren over de trage dies die zich moeten hebben afgespeeld in die 351 gezinnen. Want morgen kan het uw kind ook gebeuren. Het genoemde aantal vorig jaar in het verkeer gedode kinderen was iets groter dan in 1968, toen er 345 kinderen omkwamen. Hun aantal neemt dus toe. En laten wij nou niets steeds blijven zeggen, dat de automobilisten hun po tentiële moordenaars zouden zijn. Of de brommers. Of de trams. Het verkeer wordt immers steeds drukker. De ontwikkeling gaat zo snel, dat ook het kind zélf wellicht nauwe lijks gelegenheid heeft zich aan te pas sen. Het parkeerprobleem wordt ook steeds groter. Het aantal in de straten geparkeerde auto's groeit met de dag Het wordt daarom voor het kind steeds moeilijker om veilig over te steken. Want zijn uitzicht op het verkeer wordt door die geparkeerde wagens steeds slechter. „Want het plan voor een slaapstad uitbreiding van Den Haag in Zoeter meer is economisch inefficiënt, sociaal een verspilling en een onnodige nacht merrie voor elke forens. Deze kunstma tige slaapkamerstad wordt een vergis sing van de eerste orde, zoals wij ze in de Verenigde Staten nu al jarenlang maken". Tien jaar lang al heeft professor Jo kinen de Nederlandse planologen horen zeggen, dat de noordelijke, oostelijke en zuidelijke provincies nog plaats genoeg hebben. „Ik kreeg kaarten te zien met vrolijke kleuren, waarop pijlen hoopvol wezen naar de expansie van de Rand stad", zegt hij. „Wel, dan is verhuizing het beste voorbeeld dat de overheid kan geven". „Verplaats de hele zetel van de rege ring naar het centrum van het land. Dit plan laat misschien velen eerst schrik ken, maar het is werkelijk een serieus voorstel. Het zou wel eens de gezondste investering in een leefbaar land kunnen zijn, die de Nederlanders de komende tien jaar kunnen doen". Den Haag is al over zijn fysieke grenzen heengegroeid, vindt prof. Joki nen. Een toeval, meer niet, acht hij het feit, dat de Graaf van Holland het struikgewas van juist deze streek voor de jacht uitkoos. Den Haag barst uit zijn vest en de regering heeft dat al ingezien. „Men heeft al enkele diensten overgebracht rtaar .steden als Apel doorn. maar dat is net zoiets als hopen dat een paar stenen in het water het zelfde zijn al& een uitgekiende dijk", aldus Jokinen. Een nieuwe regeringsstad, ergens bij Harderwijk, dat ziet hij in de naaste toekomst. „De overheid beschikt al over een groot stuk land dat ideaal zou zijn, de legerplaats Oldebroek", zegt de Ame rikaanse hoogleraar. En de guldens, nodig voor dit alles? „Een groot deel van de benodigde fi nanciën voor deze transplantatie kan geput worden uit de totale opheffings uitverkoop van de Haagse regeringsge bouwen ten behoeve van het bedrijfsle ven", vindt hij. „Bovendien is het goed koper bouwen op de zandgronden van Gelderland dan op de vochtige bodem van de Randstad. Zonder een krachtige ingreep zullen de huidige steden van de Randstad eindigen in een totale samen klontering". Van jongs af krijgt het kind door zijn ouders ingepompt hoe het zich in het verkeer moet gedragen. Hoe hij moet oversteken, dat hij zebrapaden moet gebruiken, dat hij moet letten op het voetgangerslicht, dat hij niet zonder uit te kijken van de stoep af mag. Op de kleuterschool en op de lagere school krijgt hij bovendien nog verkeerslessen. En dan hoor je pedagoog J. van Kleij van het Verbond voor Veilig Verkeer zeggen, dat er in het gezin nog heel wat schort aan de verkeersopvoeding van kinderen. Hij legt uit: „Er zijn vrij eenvoudige vuistregels voor het riskante overste ken van de straat. Maar de meeste kin deren houden zich daar niet aan, ook al hebben zij hun lesje van hun ouders van buiten moeten leren. Een kind is nu eenmaal vlug afgeleid. Hij heeft de grootste moeite zich te concentreren, zeker wanneer er een bal van het trot toir de rijweg oprolt, of wanneer aan de overkant een erg interessante brandweer-auto staat. „Inderdaad leren de meeste ouders en kleuterleidsters de kinderen van jongs afaan hoe zij moeten oversteken. Maar bijna altijd ontbreekt het er aan, dat vader of moeder met hun kind bijvoor beeld in de praktijk gaan oefenen, hoe zij de straat moeten oversteken. Wan neer je met zo'n kind aan de rand van het trottoir gaat staan en zegt: Pietje, hoe moet ik hier nou oversteken en wat is daarvoor de veiligste plaats, dan maak je zo'n kind bewust, hoe hij de geleerde vuistregels ook moet uitvoe ren". „Een andere taak voor de ouders is", zegt de heer Van Kleij, „dat zij zich bewust moeten zijn welk speelgoed zij hun kinderen geven om ermee op straat te spelen. Speelgoed dat op de rijweg terecht kan komen kan nooit goed zijn. En hoeveel ouders zeggen niet vlak voordat de winkels sluiten: Jantje, ga nog even vlug een pond suiker halen. Dan weet je van te voren dat zo'n kind zich op die boodschap zal concentreren en in zijn haast minder goed op het verkeer zal letten." Vorige week organiseerde het Ver bond voor Veilig Verkeer de jaarlijkse nationale verkeersweek. Dit jaar kreeg V deze week het thema „Kind op de weg". Van Kleij: Op de eerste plaats zijn wij er niet op uit, om het kind bang te maken voor het verkeer. Dat zou vol komen onjuist zijn. Wij willen het kind alleen maar weerbaar maken. En dan zeg ik: Wij hopen niet alleen maar wij zijn er ook van overtuigd, dat onze acties op den duur succes moeten hebben. RIJSWIJK Minister Klompe van CRM heeft de Staatsprijs voor kinder en Jeugdliteratuur 1970 toegekend aan de schrijfster Miep Diekman uit Den Haag voor haar gehele oeuvre. Aan deze driejaarlijkse staatsprijs is een geldbedrag verbonden van 3000.-. De prijs zal donderdag 5 november worden uitgereikt op een nader te be palen plaats. De jury die minister Klompé heeft geadviseerd, stond onder voorzitter schap van prof. dr., A. C. A. Perquin. Leden waren Harriet Laurey, Annie M. G. Schmidt, A. P. Dammer, K. Eykman, E. de Jong en H. van Kerkwijk. De staatsprijs kinder- en jeugdlitera tuur, een oeuvreprijs, werd in 1964 in gesteld en is tot dusver toegekend aan Annie M. G. Smidt (in 1965) en aan An Rutgers van der Loeff-Basenau (1968). Onder de titel „Documentaire over Zuid-Afrika" vertoont de VPRO-televisie donderdagavond van 21.05 tot 21.50 uur via Neder land 1 een film, die door zwarte Zuidafrikanen is vervaardigd. Zij tekent hierbij het volgende aan: „Zuid-Afrika staal weereens vo lop in het nieuws. Allereerst door de berichten dat Engeland weer wapens aan Zuid-Afriga gaat leveren. De overwegingen die Fingeland lot dit besluit hebben geleid zijn economi sche en militaire, maar deskundigen betwijfelen of eventuele economi sche voordelen niet in het niet zul len vallen bij de economische klap die de regering Heath zal krijgen als de regeringen van Ghana en Zambia hun vorige week uitgesproken voor nemen om Engeland uit het Geme nebest te stotenzullen uitvoeren. Verder is Zuid-Afrika van plan op korte termijn verkiezingen uit te schrijven, waar de zwarte bevolking uiteraard weeirniet aan te pas komt. Er is weer een nieuw proces begon nen tegen enkele kleurlingen en de „big boss" van BOSS (Bureau Of State Security) Swanepoel heeft weer enkele zwarte Zuidafrikanen verdacht gemaakt, beschuldigd en zonder vorm van proces persoonlijk mishandeld. Intussen prijzen de gezamenlijke Zuidafrikaanse reisbureaus Zuid- Afrika aan als het ideale vakantie land en haast de regering zich steeds weer te verklaren dat al deze be richten gelogen of in ieder geval sterk overdreven zijn. Dit alles heeft de VPRO doen be sluiten een film over Zuid-Afriga uit te zenden. De 45 minuten duren de film is van de door de Zuidafri kaanse regering verbannen zwarte Zuidafrikaan: Vusumzi Make. Hij is gemaakt door vijf zwarte Zuidafri kaanse filmers en fotografen. Hel materiaal is het land uitgesmokkeld naar Londen. De in Londen wonende Make heeft na geld bij elkaar gekregen te hebben er voor gezorgd dat het ma teriaal gemonteerd werd en zelf het commentaar ingesproken. Het is de eerste keer dat deze film in zijn geheel vertoond wordt. De BBC heeft 10 minuten ervan uitge zonden. gevolgd door een twistge sprek tussen een blanke Zuidafri kaan, die verklaarde dat de film sterk overdreven en onware feiten bevatte en een zwarte Zuidafrikaan die de feiten bevestigde. Donderdag zal de film vooraf wor den gegaan door een vraaggesprek dat Leo Kool met Vusumzi Make had. Enkele uitspraken van Make tij- NEDERLAND 1 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Den Haag vandaag. 19.09 (K) Vrij-uiti programma over d0 rGcr63ti6 19.30 IKOR CVK.RKK: Kenmerk: de wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 Politieke Partijen: Uitzending van de ARP. 20.30 Uitzending Stichting Soeutera 20.35 NOS: Botsende Hartstochten, speelfilm, (Rijkskeuring: 18 jaar). 22.15 Studio Sport. 22.40 Zienswijze: programma over yoga. 28.10-23.15 (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 KRO: MIK: muzikaal amuse mentsprogramma. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) The Outsider: 5. De verdwenen getuige, TV-serie. 21.10 Zelf Doen: hobby-rubriek. 21.50 Verslag op woensdag 22.35 HIRO: HIRO-Magazine. 22.55 NOS: (K) Journaal. V, s, 7009 Er woei een kille wind. en uit de laaghangende wolken begon re gen te vallen. „Het wordt winter", zei Kwetal somber. „Heel dom om dat te vergeten. Nu ben ik te laat om mijn slijtmijten te helpen". „Bedoel je, dat die insekten niet tegen de kou kunnen?" vroeg Tom Poes. Hij probeerde zijn vreugde te verbergen, want hij wilde het ventje niet kwetsen. Maar dit was het beste nieuws, dat hij had kunnen horen. „De kouwe kwilt zal op hun glimmers slaan", mompelde de dwerg. „En dat is het einde van de nuttige kadukevers. Als ik maar een manier wist om dit drankje onder hen te verspreiden. Dan zouden ze wintervast worden en 'het overleven. Was Bommel er nu maar: die zou in zijn reusachtig denkraam wel iets kun nen bedenken..." Deze laatste woorden werden opgevan gen door heer Ollie, die achter Tom Poes was aangelopen; en hij hield de pas in. „Er wordt nooit vergeefs een beroep op mij gedaan", sprak hij. „Ook al heb ik nog zulke zware zorgen over het ver delgen van de insektenplaag. Wat kan ik voor u doen. heer Kwetal?" Het kereltje keek verrast om naar de fiere gedaante, die door de regenvlagen nader trad, en een blije glimlach verhel derde zijn trekken. „Dat is toevallig!" riep hij uit. „Nu kunnen de insekten gered worden! Als de inhoud van dit flesje maar op een handige manier onder hen verdeeld wordt, komen ze de winter wel door. Eén drup peltje is al genoeg om hun glimmer te harden en de grote Bommel is de eni ge, die dat doen kan!** dens dit gesprek, gedaan: „De film is de eerste die gemaak* is door zwarte Zuidafirikanen en het is dus de eerste keer dat zij voor zich zelf kunnen spreken. De mede werkers aan defi lm liepen groot ri sico, waaruit blijkt dat nog niet ie dereen het vertrouwen op verbete ring verloren heeft en dat ze willen dat de hele wereld over deze feiten wordt ingelicht. Er zijn verschillen de mogelijkheden om de slachtoffers van Apartheid te helpen. Laat ieder een er mee beginnen druk op zijn eigen regering uit te oefenen omte verhinderen dat er wapens aan Zuid-Afrika geleverd worden. Met de wapens namelijk kan 7*iid-Afri ka niet alleen de zwarte bevolkiiqf terroriseren, maar ook zijn chanta- ge-politiek tegen landen als Zambia en Rhodesië continueren. Verder zijn de Apartheid-slachtoffers ge holpen met voedsel en tweedehands kleren." Tot slot een citaat uK Make's communiqué over de film: „De film poogt het gezicht van Apartheid van dag tot dag te laten zien uit het ge zichtspunt van de slachtoffers, de zwarte Zuidafrikanen Wij hebben opzettelijk een emotionele aanpak vermeden, onze benadering gaat uit van louter feiten." In de serie ..ABC van de accor deon" over populaire Nederlandse accordeonisten brengt de TROS donderdagavond een programma rond Arie Maasland, die in binnen- en buitenland beroemd werd onder de artiestennaam Malando. Ruim dertig jaar geleden begon Arie Maasland aan zijn muzikale carrière en hij staat inmiddels be kend als virtuoos op de accordeon gespecialiseerd in het Zuldameri- kaanse repertoire. Deze op 26 mei 19U8 geboren Rotterdammer lijkt in het geheel niet op een Zuid-Amerikaaniets tuat men bij het horen van ztjn muziek wel zou verwachten. Op 24-jarige leeftijd bracht hij zijn grondige studie van muziektheorie, arrangementen, accordeon en pia no in praktijk bij het sextet The Jumping Jacks, waar hij al spoe dig een expert bleek op het gebied van de Latijns-Amerikaanse mu ziek en de tango's. In 1939 nam Arie Maasland de leiding van het Orkest Malando op zich. Donderdagavond zullen geduren de twintig minuten de schijnwer pers gericht zijn op Malando, die geïnterviewd wordt door Nol van Fenema en, begeleid door eigen orkest, de nummers ,,Pedrita" Rodriquez Pena" en ..La Cum- parsita" ten gehore zal brengen. (21.10-21.30 uur, Nederland 2). 23.00-23.30 Samenvatting Ajax-FC Bazel. DUITSLAND 1 (Regionaal programma: NDR 18.00 (K) Cultuurspiegel uit Noord-Duitsland. 18.30 (K) Actuali teiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Der Fall van nebenan. TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.00 (K) Informatief programma. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Actualiteiten. 19.25 (K) Immer die alle Leier, TV-serie). 20.00 (K) Jour naal en weerbericht. 20.15 (K) Re portage. 21.00 Amusementsprogram ma. 21.45 (K) Muzikaal programma. 22.25 (K) Journaal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Westlich von Santa Fé, TV- serie. 19.10 (K) Percy Stuart. TV- serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Actueel in formatief programma. Aansluitend Nieuws. 21.00 (K) Bhakti. film. 22.20 (K) Nieuws en wees-bericht. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Die Drehung. speelfilm. 11.30 Actueel informatief programma. 12.35 Reportage. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Kinderprogramma. 17 00 (K) Idem. 17.25 Vioolconcert van Paganini. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAN D2 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 (K) ZDF-Werkstatt. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 (S) Badinerie: klas sieke en amusementsmuziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8 10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10) Gymnastie voor de huis vrouw; 9.35 Waterstanden). NOS: 10.00 25 Jaar Verenigde Naties, toe spraak door H.M. de Koningin. 10.20 (S) Muziek uit de Barok (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieker.. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten). 14.00 Johan Willem Friso Kapel. 14.30 Country en Western rubriek. 15.00 Evange lisch Lutherse middagdienst. NOS: 15.30 Meer over minder: De stem van de sprekende minderheid. (16.00-16.02 Nieuws). NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actuele kroniek met muzikale illustratie. (18.30-18.41 Nieuws). 19.00 (S) Kinderkoor. 19.15 (S) Kerkorgelconcert: klassieke mu ziek. 19.45 Muziek van Het Leger des Heils. 20.00 Radio Actief: geva- Radio en televisie besteden aan- ilaoht aan de conferentie in Den Haag bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Verenigde Naties. De NOS zal morgen om 10.00 uur via Hilversum I de inleidende rede van koningin Juliana rechtstreek* uitzenden. Op de televisie (18.15 uur, Neder land I) is morgen een samenvattend* reportage van de opening van de conferentie te zien. rieerd programma. (22.20 Avond overdenking; 22.30 Nieuws; 22.38 Den Haag vandaag; 22.50 Mededelingen). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (gr) (ver volg). (Om 8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klassieke kamermuziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen: populair verzoekplatenpro- gramma. (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten). 12.30 Sportrevue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 (S) Vierhandig pianospel: klassieke muziek. 14.00 (S) Klassieke kamermuziek (opn). 14.30 't Is historisch: programma over geschiedenis. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nieuws. 16.03 Land der Muzen: kunstkroniek. 17.00 AVRO's Toppop. 17.30 O. jeugdprogramma. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 Uitzending van de Pacifistische Socialistische Pairtij. 18.30 (S) Jazz Spectrum: oude en moderne jazz. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Memo: pas versche nen theologische en aanverwante li teratuur. AVRO: 20.05 (S) Radiophil- harmonisch orkest en solist: klassie ke muziek. 21.35 De Teleurgesteldcn, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.38 Radio journaal. 22.55 (S) Dichter bij de muziek: nieuwe chansons. 23.20 (S) Muziek zonder podium: serie uitzen dingen over elektronische muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Flits: een instrumentaal programma. 9.30 Mu ziek bij de koffie. (10.00 en 11.00 Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Pop-Slick. KRO: 13.00-18.00 KRO- op-Drie: pop-mixture (13.00, 14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws). Geref. Kerken Bedankt voor Doetinchem J. Yt- sma te Veenendaal; voor Nieuwen- dijk J. J. Tissink te Ridderkerk; voor Winterswijk J. de Jongh te Uithoorn. Geref. Gemeenten Bedankt voor Rotterdam-W.: A. Hoogerland te Werkendam. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wieringermeer C. J. Baart te Raamsdonk; te N.O. Polder fwijkgemeente Nagele-Tollebeek) toez. J. Mansvelt te Woudsend. Bedankt voor Hollandscheveld S. P. v. Assenbergh te Veenendaal. Beroepbaarstelling: kand. F. Lult- es, Broervest 59a tp Schieda»^ Geref. Kerken d^gr Beroepen te Appingejam en te Grijpskerk (Gr.) W. Netjes te Lutten- Slaghg^n; te Enschede als tweede prcWStantse campuspastor aan de Technische Hogeschool Twente J. de Tongh te Uithoorn. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Assen G. Zomer te Groningen-Zuid. Geref. Gemeenten Bedankt voor Haarlem W. Suyker te Lisse; voor Oostkapelle C. v. d. Poel te Ierseke.

De Vallei | 1970 | | pagina 9