„Herv. Kerk beconcurreert middenstand in Veenendaal „Ze weten u| ook wel te vinden als bijdragen nodig zijir' Voor minstens half miljoen schade bij Firet Forum over drugs, kraken en rellen Op de vuist na ongeluk „Gereformeerde heilsoldaat" Raming nieuw wijkcentrum ruim zes ton Ds. Buskes over ds. J. Over duin: ^E/*4irSf0tV L SCHEPPEN: VLIEGENDE WINKELS IN Mist Belt u dan «ven a.u.b. E L CHEVROLET Schopt de jeugd inderdaad tegen onze maatschappij Salamander heren tegen Avanti Na vijf beroepen naar Nijkerk Drie l>ejaarden- koren zongen 0 p Wijkcentrum Tekort Jeugddienst Tien mille Gekozen O.D.-dienst Toeschouwers Broodnodi» Leger-lezinjï Samenwerking niet mogelijk VAN WOUT BLAUWKOUS yEENENDAAL - De Neder landse Hervormde Kerk beconcurreert de Veenen- daalse middenstand. Tot de ze beschuldiging kwam gis teravond de voorzitter van de winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid", de heer J. van Schuppen tijdens de vergadering in De Koren beurs. „De kerkvoogdij ver huurt gebouw Eltheto in de Fluiterstraat aan „vliegende winkels" die er ongeregelde goederen verkopen. Ik vind dat oneerlijke concurrentie voor de winkeliers", stelde hij. ST.-NICOLAAS Laimböck handschoenende mooiste VAN DEN BOSCH BRAND IN NIEUW BEDRIJFSGEDEEL TE PARKEREN V.A.B. KIRPKSTEIN VRIJDAG 23 OKTOBER 1970 Terwijl de jeugd het hardst schreeuwt om democratisering van de maatschappij is de operette van wel eer bezig om via diezelfde jeugd onze maatschappij weer binnen te sluipen. Volgens mijn antieke opvatting be gint de democratie met gewoon doen en normaal zijn. Leven met een beet je sjeu maar zonder overdreven ver sierselen. Dat wil het jonge volk toch? En wat zien we dan? Ze halen zelf het goud-galon, de tressen en de kwasten weer binnen. Je moet er niet vreemd van opkijken als je een als kerstboom opgetuigd menselijk lichaam hoort oreren, dat een burgemeester met een ambtske ten om z'n nek niet langer in een democratisch bestel onder te brengen is. Als de burgemeester in z'n totali teit daarin tenminste nog kan worden toegelaten. Burgemeesters met een overbodig ornament om de welvaren de hals kunnen zich alleen maar be lachelijk maken. Dat dergelijke en soortgelijke stellingen worden ge produceerd door monden die geca moufleerd zijn door snorren, baarden en meer overtollig haar worden vaak even over het verwarde hoofd gezien. Dan laat ik de gebloemde uitmonste ringen, waarmee men de jeugdige schaamte bedekt en de hoeveelheden metaal die als prikkeldraadversper ringen daarover heen worden gehan gen nog even buiten beschouwing. Laten we wel wezen, in welke tijden we oo}c leven of geleefd hebben, we hebben nooit buiten een beetje op smuk gekund en we zullen het nooit uit ons leven kunnen bannen. Dat be gint al bij ons kind-zijn. Dan willen we later van alles worden als er maar een „pak" aan te pas komt. We hebben ons zelf als democratische gemeenschap een uiterst praktisch stuk beton laten gieten, dat als ge meentehuis dienst doet. Maar we noemen het geval „raadhuis" en om dat duidelijk te laten blijken hebben we er een paal voor laten zetten met klokjes er boven in. Een tastbare toonladder, zou je kunnen zeggen. Die klokjes vormen samen een caril lon en het eigene van deze muziekin strumenten is, dat ze altijd een tik keltje vals moeten spelen en zoveel tiereliertjes maken, dat je er slechts met gedegen kennis van Valeriu^ Ge- denckklanck de originele melc%i»;e uit kunt halen. Mensen, la-me nie-lachen, jongens la-me nie-gieren. Maar laten we dat in de eerste plaats om onszelf doen. Dat werkt zo lekker ontnuchterend. Laten alle burgemeesters voordat ze linten door gaan knippen even voor de spiegel gaan staan en tegen zich zelf zeggen: „net een buldog met een ketting om woef maar vooruit lang leve de operette". En de jonge lui, voordat het beatgeweld gaat los barsten: „moe-je mij zien, net opa uit Bronbeek, maar als je maar lol hebt". Geen enkele uitmonstering kan kwaad uitrichten als we het maar niet gewichtig gaan vinden. Een ge neraal moet zichzelf 'es een keer kunnen vergelijken met een jene ver-soort die toevallig ook een aantal sterren in z'n merk voert. Een gewone agent die de kans loopt om in een hogere klas gepromoveerd te worden en die een streep meer ziet hangen en niet in de eerste plaats de verhoging van z'n traktement is niet helemaal zuiver onder de pet. Eigen lijk ongeschikt voor de dienst omdat voor hem gezag alleen maar het ma teriaal is waarin hij is verpakt. In autoriteiten die goed eerste palen in de grond kunnen heien, kunnen nooit goeie burgemeesters steken. In democraten, die meer dan een sport- combinatie aan hun lijf nodig hebben om hun gedachte uit te dragen, nooit nuchtere burgers. Wout Blauwkous (Van een onzer verslaggevers) Met de kerkvoogdij is intussen cor respondentie over de zaak gevoerd. Het bestuur van de winkeliersvereniging heeft gevraagd de „vliegende winkels" uit Eltheto te weren. De kerkvoogdij heeft geantwoord moeilijk aan dat ver zoek te kunnen voldoen. De heer Van Schuppen haalde aan dat herhaaldelijk verkopingen worden gehouden van min of meer inferieure artikelen. Zijn be zwaren gelden dan ook enerzijds de de consument ertegen in bescherming de consument erdoor in bescherming nemen. Hij raadde zijn gehoor aan met ker kelijke vertegenwoordigers te gaan praten om de zaak uit te bannen: „De kerk weet u ook wel te vinden als er bijdragen nodig zijn", zei hij. „Het is niet juist dat de kerk het bestaan van de middenstand aantast." Hij memoreerde dat de opzet van El theto bepaald nooit geweest is dat er verkopingen in zouden worden gehou den. Vanuit de vergadering werd hem weliswaar „bekrompenheid" en „on- sportiviteit" verweten toen hij zijn standpunt naarvoren bracht, maar een meerderheid stemde ermee in dat de kerkvoogdij op dit punt het vuur na aan de schenen zal worden gelegd. Op wel ke wijze dat gaat gebeuren moest Van Schuppen gisteravond nog in het mid den laten. Op zaterdag 14 november, drie weken voor zijn verjaardag, komt St. Nicolaas in Veenendaal aan, zo kon de voorzitter ADVERTENTIE Speciaalzaak in lederwaren HOOGSTRAAT 4 - 6 VEENENDAAL TELEFOON 1529 VEENENDAAL Een felle uit slaande brand bij Firet N.V. heeft in de afgelopen nacht naar schatting voor een half miljoen schade aangericht. De brand is ontstaan in het nieuwe gedeel te dat grenst aan de Brouwersstraat waar een hoeveelheid licht ontvlamba re nylonvezel lag opgeslagen. Omtrent de oorzaak wordt een onderzoek inge steld. Direct nadat de brand door het per soneel was ontdekt, werd groot alarm geslagen. De brandweer verscheen on der leiding van commandant N. Th. van der Veen met groot materieel. Er moest alle mogelijke moeite worden gedaan het vuur, dat met een grote hitte-ont- wikkeling gepaard ging, in te dammen om te voorkomen dat het oversloeg naar de produktie-afdelingen. Twee uur na het ontdekken van de brand kon het sein brand-meester wor den gegeven. De nablussing duurde van morgen nog voort. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Kort voor het ontdekken is er door het personeel in een aangrenzend vertrek een knal ge hoord. Daarop afgaand wordt veronder steld dat er een T.L.-buis is gesprongen. Ook wordt er rekening meegehouden dat het strenge rookverbod, dat voor deze afdeling geldt, is overtreden. De blussingswerkzaamheden werden o.m. bijgewoond door burgemeester P. Bode en hoofdinspecteur korpschef van gemeentepolitie K. Huiskamp. Naar de directie vanmorgen verzekerde heeft de brand geen gevolgen voor de produktie. Raming van de schade is vooralsnog niet eenvoudig omdat na de opruimings werkzaamheden pas goed kan worden nagegaan of het gebouw, dat gedeelte lijk is ingestort, helemaal moet worden gesloopt of dat er nog een deel bruik baar is. Het bedrijf is tegen brand schade verzekerd. VEENENDAAL Schopt de jeugd inderdaad tegen onze maatschappij? En waarom? Deze vragen zijn de inzet op een discussieavond die de Nederlandse Protestanten Bond op dinsdag 27 oktober organiseert in gebouw Het Trefpunt aan de Dennelaan. Een rijk geschakeerd forum gaat er zijn mening geven voor het front van een al even rijk geschakeerd publiek dat is tenminste de be doeling. De discussie zal gaan over onderwer pen als: achtergronden van demonstra ties. rellen, kraken van huizen en ge bouwen „hip"-ztjn, het Kabouter-feno- ineen en druggebruik. Er wordt een in leiding gehouden door mevrouw A. Lap uit Leusden. Zij is docente aan de So ciale Academie in Amsterdam en sterk betrokken bij het jeugdwerk, o.a. bij „Fantasio" in Amsterdam. De NPB hoopt op de opkomst van een verscheidenheid van generaties. Men meent dat het voor de ouders een unieke gelegenheid is om geïnfirmeerd te worden. In het forum hebben zitting drs. L. L. Coïni, leraar aan het Chr. Lyceum en lid van de gemeenteraad, Kees Croes van de ..Aktiegroep X", Th. Escher, ka pelaan van de r.k. parochie, ds. Th. Ferwerda, gerefprmeerd predikant, ds. H. Nijeboer, hervormd predikant van meedelen. Hij stelde voor die datum een attractieve stoet voor de intocht in het vooruitzicht, met zwarte Pieten die op pony's rijden, muziekkorpsen, en al les wat erbij hoort. De traditonele lote rij van de winkeliers wordt ditmaal ge houden ten bate van de Stichting Dien stencentrum. De verkoop van loten voor iedere bestede gulden krijgt men er een bij deelnemende winkeliers ■=- begint op vrijdag 13 november. Er wor den ditmaal 1.650.000 stuks in omloop gebracht, tegen vorig jaar anderhalf miljoen. Er zijn ook meer prijzen dan vorig jaar, dertig in getal. De hoofd prijs is weer een auto ter waarde van f 5190,de tweede prijs een afwasma chine, de derde een stereo-platenspeler, de vierde een draagbare tv. Verder zijn er o.m. draagbare radio's, een boorset, een koffiezetapparaat en geschenkbon nen. Het begin van de vergadering was voor Veenendaal 17.30 uur 10550 V.. 17.10. 11079 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 SCHERPENZEEL De 35-jarige woonwagenbewoner H. J. F. zorgde woensdagmiddag in Scherpenzeel voor een opstootje, toen hij de Woudenberg- se vrachtwagenchauffeur G. D. te lijf ging na een aanrijding. De schade was gering, maar F. werd het niet eens over de regeling daarvan. Hij wilde op de vuist, maar zijn te genstander sloeg hem zonder meer te gen de grond. F. bezon zich op wraak, haalde uit zijn auto een wielsleutel, en sprong opnieuw op de chauffeur af. Omstanders wisten hem zijn wapen te ontnemen, en de man scheen te kal meren. Even later ging hij echter op nieuw in de aanval. De ongewapende vrachtwagenchauffeur koos nu maar de wijste weg door zich uit de voeten te maken. F. kreeg hem niet meer te pak ken, en koelde nu zijn woede op de vrachtauto. Hij ramde er een deuk in. Op dat moment arriveerde de politie, die de strijd kon beëindigen. Er werd proces-verbaal opgemaakt. De aanrijding zelf ontstond toen F. vanaf een parkeerplaats de weg op wil de rijden. Hij stopte om de vrachtwa gen te laten passeren, met een deel van zijn auto op de weg. Op dat moment kwam van de andere kant een tractor, waarvoor de vrachtwagen uitweejc. Hij kwam toen met de achterzijde met de wagen van F. in aanraking. VEENENDAAL De damesploeg van de Salamanders gaat aanstaande zondag naar Zevenaar om daar de strijd aan te binden met de vereniging van dezelfde naam. De vrouwtjessala manders kunnen misschien twee pun ten mee naar huis nemen. De heren ontvangen Avanti en dat belooft een goede partij hockey van beide zijden. Aanvang 14.30 uur. voor rekening van mr. H. A. T. Velu uit Bussum, voorlichtingsman van de Ned. Middenstands Bank. Hij hield een in leiding over „Ontwikkelingen in de de tailhandel". Hij gaf ondermeer een overzicht van de verschijnselen waar mee een zich uitbreidende stad zich wat de winkelspreiding betreft, ziet ge confronteerd. Hij maakte onderschèid tussen „winkelen" en „boodschappen doen". Het eerste zal steeds meer in de binnenstad gebeuren, terwijl het laatste mogelijk moet zijn in de diverse wij ken. Tijdens de op zijn betoog volgende discussie kwam ook het nieuwe Vee- nendaalse winkelcentrum ter sprake. De heer Velu beschouwde dit als „een beetje schrikbarende" aanvulling op het winkelareaal in het centrum, gezien Het bestuur van Handel en Nij verheid achter de tafel. Geheel links spreker mr. Velu, derde van links J. van Schuppen, die de con currerende kerk introduceerde. oppervlakte en omvang. Het wordt pas een versterking van de „binnenstad", zodra ook de verbinding tussen Hoofd straat en raadhuis op dezelfde wijze wordt benut, zei hij. Vanachter de bestuurstafel werd de suggestie gedaan om de huidige achter tuinen van de Hoofdstraatwinkels te veranderen in parkeerplaatsjes, bij wij ze van injectie voor het „oude" cen trum. De opmerking was geïnspireerd door de herhaalde uitspraak van de heer Velu, dat de consument steeds minder bereid is honderden meters te lopen, tussen auto en winkel; shopping should be fun... I)S. I AN ASSENIBERGH VEENENDAAL Ds. S. P. van As- senbergh heeft de (toezegging van be roep die op hem was uitgebracht door de hervormde kerkeraad te Njjkerk aangenomen. Omtrent de datum waar op de predikant Veenendaal gaat verla ten is nog niets bekend. Ds. Van Assenbergh, die eind augus tus jl. vier jaar in Veenendaal werk zaam was ontving de afgelopen ander halve maand beroepen uit Hollandsche- veld, IJsselmuiden, Zegveld (toezegging plus beroep) en Tholen. Zijn vertrek naar Nijkerk betekent dat hij daar de vacature gaat vervullen van ds. P. de Jong die indertijd ook in Veenendaal het predikambt heeft vervuld. ..Sola Fide" en ds. A. Verstraaten, pre dikant-voorganger van de Veenendaal- se NPB-afdeling. De avond wordt om 8 uur geopend, en is voor iedereen gratis toegankelijk. SCHERPENZEEL Het concert van het drietal bejaardenkoren in de Ned. Herv. Kerk te Scherpenzeel was gisteravond zeer geslaagd. Men had wel meer belangstelling verdiend. Onder leiding van de dirigent de heer C. Budding uit Veenendaal werd er bij zonder goed gezongen door het bejaar denkoor De Tollekamp uit Rhenen. De Engelenburg uit Veenendaal en het Scherpenzeelse bejaardenkoor. De lei ding was in handen van ds. G. West- land die steeds met een schriftgedeelte voor de verbindende tekst zorgde. Het orgel werd bespeeld door mevr. Gijsbertsen en het kerkorgel door F. Osnabrugge. Er was slechts een zeer matige pu blieke belangstelling. De liederen waren bewerkt door di rigent C. Budding. Een bijzonder waar dig slot was het Glorie, Glorie, Hallelu ja. Zoals dit lied door de bejaarden werd gezongen wekt bewondering. ADVERTENTIE VIKMINIIAAT crrr motoim KIM Het 17 oktobernummer van „Centraal Weekblad" voor de gereformeerde kerken in Nederland staat voor een groot deel in het teken van het 40-jarig ambtsjubileum van de Veenendaalse dominee J. Overduin. De jubilerende predikant is zelf hoofdredacteur van dit weekblad. Er komt een artikel in voor van dr. J. J. Buskes, medestrijder en ook wel opponent van ds. Overduin in diens Amsterdamse tüd. „De Hoeksteen", het wijkcentrum van de hervormde wijkgemeente „De Engelenburg" te Veenendaal zal op 31 oktober a.s. worden geopend. De leden van de wijkgemeente zul len een avondmaalstel en een doop vont aanbieden voor het nieuwe ge bouw. Zondag 25 oktober is er weer een Jeugddienst in de Andrieskerk in Amerongen. Voorganger in deze dienst is dr. R. Bijlsma uit Zeist. Het onderwerp van de preek is: „Is God niet onrechtvaardig?" De collecte die afgelopen zondag in de hervormde kerken te Veenen daal is gehouden in het kader van de actie „een kleuterschool in Rante Pao" heeft 10.000 gulden opgebracht. Volgens de hervormde diaconie is dit een goede basis om de gesteld 19.000 gulden te halen. Immers naast de kerkcollecte is er al voor een paar duizend gulden aan giften bin nengekomen, terwijl men nog veel meer verwacht. Verder is de op brengst van de prikkaartenactie van schoolkinderen nog niet geteld. Vol gens de eerste berichten is ook dit onderdeeltje van het totale actieplan goed verlopen. Het gereformeerde kerkkoor van Leersum kampt met een tekort aan mannenstemmen. Het is op het ogenblik zelfs niet mogelijk om uit voeringen te geven. Tot ouderling van de hervormde wijkgemeente west te Veenendaal is bij enkele kandidaatstelling gekozen verklaard de heer C. Schoonderbeek. Naar aanleiding hiervan besloot de wijkkerkeraad om voorlopig geen ambtsdragers te laten kiezen in de nog bestaande twee vacatures. Als er zo weinig kandidaten binnenko men mag daaruit worden afgeleid dat de wijkgemeente niet veel ernst maakt met deze verkiezingen en de kerkeraad wil dat eerst eens goed tot de gemeenteleden laten door dringen voordat de volgende verkie zingen worden uitgeschreven. Zondagavond om half acht begint de hervormde Cunerakerk te Rhe nen een Open-deur-dienst. De preek komt van ds. D. van Keulen te Zeist over het thema „Waar leef ik eigen voor?" Verder werken mee twee Su rinaamse zangers, die zich „The Ju bilee Singers" noemen, de organist Leo van Stempvoort en de trompet tist J. O. Gunt „Een gereformeerde heilsoldaat" noemt dr. Buskes zijn collega. In Overduin hebben Johannes, Calvijn en William Booth (de stichter van het Leger des Heils, red.) elkaar ge vonden. Daarin ligt de kracht van zijn evangelieprediking, gedragen als ze wordt door een pastorale be wogenheid en een theologische be sinning op de inhoud van het bijbel ïetuigenis. In zijn prediking heef' Jij alles op alles gezet, om de onbi.; De kerkeraad van de hervormde wijkgemeente noord te Veenendaal vindt het vanzelfsprekend dat de moertjes en de zusjes van een kind dat wordt gedoopt en die te klein zijn om een hele kerkdienst mee te maken, er toch even bij willen zijn. Deze kinderen komen meestal mee met degene die de dopeling in de kerk brengt. Uiteraard is dit een enigszins onrustig gedoe, vooral als edereen moet blijven staan. Daarom heeft de wijkkerkeraad besloten om de eerste bank te reserveren voor de foeschouwers". .e? De parkeersituatie bij de Juliana- .erk is tijdens kerkdiensten niet om jver te roepen. Dubbel parkeren komt regelmatig voor en dat kan moeilijkheden geven als men er in een noodsituatie tussen uit moet. Dit was voor de wijkkerkeraad aanlei ding om de kerkvoogdij te verzoe ken te trachten het terrein tussen de .Tulianakerk en de broodfabriek van Van Kooten aan de Vijgendam erbij te krijgen als parkeerruimte. De bekende kolonel mevr. A. M Bosschardt van het Amsterdamse Leger des Heils komt a.s. woensdag vertellen en getuigen van haar werk voor de bejaarde gemeenteleden van de gereformeerde kerk te Veenen daal. De diaconie die de spreekster heeft uitgenodigd rekent op een stampvolle zaal van 't Trefpunt. belse tegenstellingen waaraan wij op het ogenblik lijden te overwinnen. Overduin's preken, zegt ds. Buskes ergens verder, vinden sommigen te emotioneel. Ik begrijp wel wat ze bedoelen en als we nu stikten in de emotionele predikers, nou ja. dan zou ik zeggen... maar dat is niet het geval. Kritische opmerkingen kan ds. 3uskes ook over college Overduin maken, maar die op zijn beurt nog wel meer over Buskes, aldus Buskes zelf. Politiek hebben die twee fel te genover elkaar gestaan, o.a. tijdens de Indonesische kwestie. Overduin vond het toen moeilijk om samen met mij in Amsterdam te evangeli seren, zegt ds. Buskes. Hoewel velen hem dat kwalijk hebben genomen heeft ds. Buskes dat niet gedaan. Hij maakte ernst met zijn politieke keu ze, zoals ik het deed met de mijne en niemand- mag zeggen: de evange lieprediking heeft niets met de poli tiek te maken. Lang moge hij leven in de gloria die God hem als genade geschonken heeft, besluit ds. Buskes zijn feeste lijke maar evenzeer bewogen Over- duin-felicitatie. Zoals wij al eerder in een inter- vieuw met ds. Overduin schrever heeft deze geen behoefte aan bloe men of geschenken. Alles wat men voor hem in gedachten had wil hij graag omgezet zien in geld voor en kele urgente noodgevallen: een weeshuis in Kenya, de restauratie van de verwoeste en vervallen kerk van Depok en voor het geestelijk en maatschappelijk opbouwwerk van de Waldenzer predikant Tullio Vi- nay op het noodlijdende Sicilië. Men kan storten op giro 19.33.333 van de gereformeerde diaconie te Veenen daal. Morgen van 4 tot 7 uur kan ieder een ds. Overduin geluk gaan wensen In de aula van het chr. lyceum in Veenendaal. Achter dit jubileum staat naast een plaatselijke een zeer gevarieerd landelijk comité, waarin o.a. zitting hebben: dr. Okke Jager te Hilversum, dr. J. J. Buskes, ds. D van Enk te Veenendaal, de vroe gere Veenendaalse hervormde dr. C. Graafland, de oud-burgemeester van Veenendaal, mr. dr. J. Hazen berg en nog vele prominenten. li „Kond de Cunerakerk" benadert de commissie tot voorbereiding van een hervormd wijkcentrum in Rhenen-hoog deze bouw uit zichzelf al kri tisch, omdat men ervan overtuigd is dat dezelfde kritische gedachten in de gemeente moeten leven. „Waarom", vraagt de commissie ich in eerste instantie af, „een cen- rum in Rhenen erbij, terwijl er nog .oldoende plaats is in de Cunera kerk?" In de eerste plaats omdat er veel veranderd is in het kerkewerk. De kerk „moet de boer op", moet onder en bij de mensen zijn. Men heeft evenwel ook nog over de kerkmuren heengedacht. Er is gebleken dat de mensen in Nieuw-Rhenen behoefte hebben aan een contactruimte voor verenigings activiteiten e.d. Natuurlijk, zegt de commissie, kan men stellen dat de burgerlijke overheid hierin moet voorzien. Echter, in het uitbreidings plan „Domineesberg" is planologisc' en financieel geen ruimte voor ee wijkcentrum dat van de gemeenfr uitgaat en door de burgerlijke ove- held wordt bekostigd. Eén van de belangrijkste functii van het gebouw zal evenwel zijn he ebben van ruimte voor het houde van kerkdiensten. In het schetspiar 's een kerkzaal met 250 zitplaatse ipgenomen. Voor uitvoeringen buiten kerkeli.i verband zal het gebouw ook be schikbaar komen, mits op deze uit voeringen op verantwoorde wijze verlopen (nadere richtlijnen zullen nog wel nodig zijn, red.) en het li turgisch centrum van de zaal kan worden afgescheiden. Verder moet er ruimte zijn voor een jeugdkerk (ca. 100 zitplaatsen) en een kindercrèche, die ook door- de-week als zodanig moet kunnen worden gebruikt. De wijkpredikant zal niet alles meer aan en in de pastorie hoeven af te doen. Dominee krijgt een werk ruimte in het gebouw. In de onder bouw kan het jeugdwerk ruimte vinden. De bouwkosten van het centrum, dat komt te staan op de hoek Vallei- veg-Anjerlaan worden geschat op 3s ton. Om zowel de investering en Ie exploitatiekosten voor de her- ormde gemeente zo laag mogelijk e houden heeft de voorbereidings commissie geprobeerd om samen te werken met o.m. de gereformeerde :erk. de bibliotheek, het interkerke- ijke sociaal centrum, enkele banken m de gemeente. Dit is niet gelukt. Toch hoopt men wel dat er ook door ie week van het gebouw intensief gebruik zal worden gemaakt. Het ijk subsidieert voor 25 procent in !e kosten. Het ontwerp komt van het Arn hemse architectenbureau De Graaf Stierman en Oudega.

De Vallei | 1970 | | pagina 3