Zestig jaar samen zeer overtuigend (7-0) Postkantoor in Ederveen beter Raadsels rond Firet-brand DRIE RAADSLEDEN VRA GEN OM NIEUWE IDEEËN erken aan de wereld Jongeren voeren Bevolking moet ook inspraak hebben acJ-e mel rijgl Drieling Eder veen Morgenster verslaat mede-koploper B. V. V. Moeilijke opgave voor SKF-teams Handbal in sporthal K.N.B.B. DISTRICT VEENENDAAL Modeshow in ,J{ode Hert" E.O. organiseert propaganda- meeting in Ede Jongeren- sociëteit in J)e Uithof' Bloed geven in Doorn NVVH installeert ere-presidente Tafeltennis BURGERLIJKE STAND SCHERPENZEEL van roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede renkum 08380-12897 08373 - 2979 1 "i Vm ZATERDAG 24 OKTOBER 1970 RESSWOUDE Feest deze week b(j het echtpaar H. v. Batenburg-W. v. Ba tenburg-Mastenbroek aan de Dorpsstr. In Renswoude. Donderdag waren ze (50 Jaar getrouwd en Renswoude heeft la ten merken dat dit een bijzondere felici tatie waard is. Burgemeester J. A. Ho- aang kwam z(jn gelukwensen aanbie den en de muziekvereniging bracht op haar eigen manier een klinkende hulde. Vele familieleden en kennissen drukten het bruidspaar de hand. De bruid is 79 jaar en evenals haai 87-jarige echtgenoot nog uiterst vitaal. Ze kregen zes kinderen, die inmiddels do familiekring uitbreidden met twaalf kleinkinderen en zes achterkleinkinde ren. Het echtpaar woonde, toen het pas ge trouwd was, dicht bij Veenendaai. Latei" AMERONGEN In samenwerking met verschillende zaken uit Amerongen en Leersum houdt de fa. Artic dames- confectie op maandagavond 26 oktober In „Het Rode Ifert" een modeshow. Tijdens deze show zal de wintercol lectie '70 getoond worden en enkele mo dellen uit de voorjaarscollectie '71. De amateur-mannequins zullen door me vrouw de Boer-Haanschoten, schoon heidsspecialiste, en de Pruiken Bouti que uit Leersum verzorgd worden, ter wijl Erna van Os en de ABC shoeshop uit Amerongen de bijpassende byous. tassen, schoenen en laarzen tonen. Het restaurant „Het Rode Hert" en de Ver enigde BOVAG rijscholen Zantvoort en Succes completeren het show-team. De toegang is geheel vrij. Het. is ech ter wel gewenst om tijdig plaatsen te bespreken bij Het Rode Hert. Burg. v.d. Boschstraat 1 en de Fa. Artic Dames- confektie, Pr. Christinastr. 3-5, te Ame rongen. verhuisde het naar een plekje tussen Barneveld en Renswoude en nu woont het al weer jarenlang aan de Dorps straat. De heer Van Batenburg was vroeger handelaar en later garagehouder. Zijn jjoons volgden hem in de zaak op. Ondanks hun vitaliteit hebben bruid en bruidegon weinig behoefte aan veel bezigheden. Af en toe maken ze een wandeling of zitten bij mooi weer in de tuin. De bruid biedt haar kinderen de helpende hand door van tijd tot tijd wat spulletjes op te knappen. EDE De Evangelische Omroep houdt vrijdagavond 6 november een pro paganda-meeting in de Oude Kerk. De bijeenkomst maakt deel uit van de ledenwervingscampagne. Ook in vele andere plaatsen worden dergelijke pro pagandas vonden belegd. Ds. H. Tien. gereformeerd predikant te Ede. ds P. Bouw. Nederlands Her vormd predikant te Ede en ds. A. Vroeg- indewey, E.O.-bestuurslid, zullen er het woord voeren. Doel van de avond is de achtergronden van oprichting en stre ven van de Evangelische Omroep toe te lichten. De EO-propagandarneetings zijn avon den mei veel muziek. In de Oude Kerk zal het Hervormd Zangkoor „Jubilate" o.l.v. Fulps v. Valstar meewerken. Het orgqj wordt bespeeld door Jan van Ros- sem. De Evangelische Omroep kwam in april van dit jaar in de ether, toen de daarvoor vereiste 15.000 contribuanten zich hadden gemeld. Enkele jaren van voorbereiding waren daaraan vooraf gegaan. De Evangelische Omroep ontstond op initiatief van een groep christenen uit diverse denominaties, die vond dat er via de bestaande omroepen te weinig evangelie op de beeldbuis en uit de luidsprekers kwam. ADVERTENTIE EDE RVEEN Het gezin Van Gihkel-Vlastuin aan' de Schras 55 te Ed er veen heeft er drie dochters hij. Donderdagmiddag schonk mevrouw Van Ginkel (29) in het Bennekomse Streekziekenhuis het leven aan het drietal, dat een maand te vroeg ter wereld kwam. De drie dochters Betty, Caroline en Jeannette wegen respectie velijk 19402340 en 2430 gram en wer den ijlings in de couveuse gelegd. De heer Van Ginkel, pluimveeslachter hij Hillco te Edervecn, en zijn echtgenote hadden al drie kinderen, twee meisjes en een jongen. In de ruim 10-jarige I geschiedenis van het Bennekomse Streekziekenhuis is het nog tweemaal voorgekomen dat er een drieling op de wereld kwam. Voor de hoofdzuster van de kraamafdeling, zr. A. van Wijk-Van Wijngaarden, betekende het een leuk afscheid na haar diensttijd van drie jaar in dit ziekenhuis. VEENENDAAL In de Cl klasse heeft Morgenster 1 alleen de leiding genomen door de thuiswedstrijd tegen koploper BW 1 met 7-0 te winnen. Driehoek 1 schijnt het ritme hervonden te hebben door DOG 1 met een 7-0 nederlaag huis waarts te sturen. Zeldenrust 1 kwam ook weer uitstekend voor de dag door het bezoekende Excelsior een 7-0 nederlaag toe te brengen. EDERVEEN' Ederveners die zich maandagmorgen op het postkantoor in hun woonplaats vervoegen worden ge confronteerd met een totaal veranderde huisvesting van tante Pos. De niet di rect florissante huisvesting van weleer heeft een metamorfose ondergaan die beter in overeenstemming is met de standing van het P.T.T.-bedrijf. Er is gebroken, getimmerd, gemetseld en geschilderd en het resultaat is een heel wat efficiëntere ruimte. Door het wegbreken van een muur kon de bestellersruimte bij het kantoor worden getrokken, de muren werden opgeknapt, het kantoor kreeg een ande re entree en er werd een geheel nieuw loket front geplaatst. De verbouwing creëerde tegelijkertijd de gelegenheid een postbuseenheid te installeren. Kan toorhouder T. Smit en zijn mannen, die ressorteren onder het P.T.T.-kantoor Veenendaai gaan er maandagmorgen zonder meer in aan het werk. Geen sherry en geen feestsigaren, hoogstens een gebakje bij de koffie. In de C2 klasse heeit Driehoek 2 de koppositie voorlopig alleen voor zich opgeëisd door Zwaan 1 met 7-2 te klop pen. Prins I was weer goed op dreef door de uitwedstrijd tegen Cola 1 met 7-2 te wirtnen. DOG 2 deed geen misstap door met 5-4 van Zelden rus i 2 te winnert. In de C 3 klasse leed BVY' 2 weer een grote nederlaag door met 7-2 van Vink 1 te verliezen. Excelsior 2 klopte overtui gend Zwaan 2 met 7-2. Driehoek 3 schijnt grote plannen te hebben door thuis met 6-3 te winnen van het sterke Excelsior 3. In de C4 won Cola 3 de uitwedstrijd tegen Zeldenrust 3 met 3-6 Driehoek 4 klopte Wilton 2 in een spannende wed strijd met 5-4. Cola 2 is duidelijk van slag door de derde achtereenvolgende nederlaag te lijden ditmaal tegen Mor genster 3 0-9. DOG 3 boekte een goed resultaat tegen door met 5-4 van het bezoekende Driehoek 5 te winnen. Wil ton 1 herstelde zich voortreffelijk door in de thuiswedstrijd tegen Zwaan, 3 met ■9-0 overeind te blijven. Prins 2 blijkt duidelijk wat van plan te zijn door met 7-2 te zegevieren in de uitwedstrijd te gen Morgenster 2. De aankomende week ligt de com petitie stil doordat er in het district Veenendaai persoonlijke kampioen schappen zijn nl. finale 5e klas en voorwedstrijden 4e klas. De finale 5e klas word gehouden bij BV de Drie hoek te Rhenen op 30 10 en 1 11. De volgende deelnemers hebben zich ge plaatst. Moyenne grenzen 0.50 t/m 1.25. H. Odij-k BV Cola. D. Hovestad. H. Dijkhorst Driehoek; G Hogekamp Driehoek; J. v. d. Berg Driehoek. De voorwedstrijden 4e klasse worden verspeeld in 3 poules Moyenne grenzen 1.25 tot 2.00. Poule I wo^dt gespeeld bij B.V. Ex celsior te Leersum. J. .Jansen, J. Wichhart, B. Krol allen BV BHS te Doorn. W. Will ems, W. v. Doorn. G. de Bree allen BV Excelsior te Leersum. Poule 2 wordt gespeeld bij BV Drie hoek te Rhenen. A. v. d. Dikkeroberg BV BW te Veenendaai. J. Terschegget. P. de Koning. T. Hei- dingsfeld. P. Alderlieste, L. Brinkman allen BV Driehoek te Rhenen. Poule 3 wordt gespeeld bij BV DOG te Veenendaai. K. Sjeeres N. Spek, T. Verstegen al len BV Driehoek te Rhenen. E. Seizing. W. v. d. Zilver. H. C. v. Ruiswijk allen BV DOG te Veenendaai. Persoonlijk wedstrijdleider is de heer G. v. d. Weerdhof. UITSLAGEN EN STANDEN Uitslagen C I Morgenster 1 B.V.V. 17 0' Driehoek 1 D.O.G. 1 7 0 Zeldenrust 1 Excelsior 1 70 Stand C I Morgenster 1 (Eist) 3 21 0 Zeldenrust I (Eist) 3 174 B.V.V. (V'daal) 3 14—7 Driehoek 1 (Rhenen) 3 9 12 D.O.G. 1 (V'daal) 3 2 19 Excelsior 1 (Leersum) 3 0- 21 Uitslagen C III Excelsior 2 Zwaan 2 7 2 De Vink 1 B.V.V 2 7 2 Driehoek 3 Excelsior 3 6 3 Stand C III De Vink 1 (Ede) 3 21 6 Excelsior 2 (Leersum) 3 20 7 Driehoek 3 (Rhenen) 3 15 12 B.V.V. 2 (V'daal) 3 12 15 Excelsior 3 (Leersum) 3 11 16 VEENENDAAL Zaterdagmiddag krijgen beide hoogste SKF-teams weer lastige opponenten te bestrijden. Het eerste team krijgt het Delftse Phoenix op bezoek en zal tegen deze sterke te genstander heel goed op dreef moeten zijn om succes te behalen. Het tweede team speelt (eveneens in eigen huis) tegen de Torpedo-reserves uit Apeldoorn, een team dat in deze klasse hoge ogen gaat gooien al ge ven we de Veenendalers gezien hun huidige goede vorm wel een kans op de volle winst. In de le klasse C zette het derde team van SKF het Arnhemse Treffers op een 9-1 nederlaag. Zowel Vos als Huntelerslag bleef ongeslagen en voor al laatstgenoemde blijkt momenteel uit stekend in vorm. Van Eist moest aan Rozelie de eer laten vooral door dat hij deze tegenstander van wie hij doorgaans gemakkelijk wint, nogal on derschatte. SKF 6 leed tegen DNW uit Grave de grootst mogelyke nederlaag n.l. 0-10. 23-4 18—9 16—11 13—14 7—20 4—23 3 24—S 3 20—7 3 19—8 3 18—9 3 16—11 3 15—12 3 13—14 3 12—15 3 12—15 3 7 20 3 6—21 3 0—27 VEENENDAAL l»e politie tast nog in het duister omtrent de oor zaak van de vuurzee die gisternacht een opslagplaats van Firet VY. vol ledig verwoestte. Voor de op'ossing van het raadsel houdt de recherche rekening met de mogelijkheid dat een Tl.-buis door kortsluiting is gespron gen en dat toen het zeer licht ont vlambare nylonvezelmateriaal in de hal in brand is geraakt. De kortslui ting zou kunnen zijn ontstaan door vochtigheid, die dan weer te ver klaren zou zyn uit het feit dat de hal aan een kant nog open was. Het wordt overigens ook niet uitgesloten geacht dat iemand met een sigaret te dieht bij het materiaal is gekomen. Er werd voor minstens een half mil joen gulden schade aangericht. Zwaan 2 Renswoudei Uitslagen C II D.O.G. 2 Zeldenrust 2 5—4 Diiehoek 2 Zwaan 1 72 Coca 1 Prins 1 2—7 Stand C II Driehoek 2 (Rhenen) Zwaan 1 Renswoude D.O.G. 2 (V'daal) Prins 1 Scherpenzeel Zeldenrust 2 (Eist) Cola 1 (Langbroek) Uitslagen C IV. Zeldenrust 3 Cola 3 36 Driehoek' 4 Wilton 2 54 Cola 2 - Morgenster 3 09 D.O.G. 3 Driehoek 5 5-—4 Wilton 1 Zwaan 3 90 Morgenster 2 - Prins 2 2—7 Stand C IV Cola 3 (Langbroek) Morgenster 3 Eist Prins 2 (Scherpenzeel) Driehoek 5 (Rhenen) Driehoek 4 (Rhenen) Wilton 2 (Maarn) Wilton 1 (Maarn) D.O.G. 3 (V'daal) Zeldenrust 3 (Eist) Morgenster 2 (Eist) Zwaan 3 Renswoude Cola 2 Langbroek VEENENDAAL Hedenavond zul len enige teams van de handbalvereni ging RHC uit Rheden in de nieuwe Veenendaalse sporthal enige demon stratiewedstrijden spelen tegen de Amersfoortse vereniging A.A.V. Het is de bedoeling om als propaganda voor de zaalhandbalsport meer van dit soort wedstrijden op zaterdagavond te orga niseren. AMERONGEN In ,.Üe Uithof" vindt vrijdagavond de maandelijkse jongerensociëteit plaats. De soos is bedoeld voor jongelui van 16 jaar en ouder die graag zo nu en dan eens van gedachten wisselen met hun leeftijdsgenoten over alle mogelijke za ken. De heer en mevrouw van Liere uit Amerongen hebben zich bereid ver klaard om de leiding van deze avonden op zich te nemen. AMERONGEN' Dinsdag 27 oktober zal er in de kapel te Doorn weer een Bloedtransfusieavond worden gehouden door het Nederlandse Rode Kruis. Ook de afd. Amerongen zal dit keer nog naar Doorn dienen te gaan voor het geven van bloed. De nog jonge Amerongse afdeling hoopt, dat deze dienst de volgende keer in Amerongen zelf zal kunnen worden gehouden. Geboren: Wilhelmina Janette dv E. van Barneveld en G. Dorrestijn (De Haar 53a); Iris, dv. I. Lindhout en I. Barion (Doornboomspark 49); Robert, zv G. van de Peut en A. P. van Asselt, (Barneveldsestraal 27); Lambertus, zv D. Valkenburg en L. Middendorp, (Lin delaan 11); Gerritje, dv G. L. Struijk en G. Wendels, ww kamp oude Barneveld- seweg. Ondertrouwd: J. M. Veldhuisen (Ede) en J, Velthuizen. KFjN KN I) 41 Drie eeni'iwI'jüLo J., L1 EEiNEINDAAL Brie Veenendaalse raadsleden, de he ren C. G. van Hal (P.v.d.A.), M. G. H. Hendriks (k.Y.P.) en L. L. Coïni D( 66) gaan volgende week donderdag 29 oktober een hearing organiseren in het W-gebouw, om de Veenendaalse bevolking bouwstenen te laten aandragen voor een zo vruchtbaar mogelijke behandeling van de ge meentebegroting. De leiding van de avond wordt toe vertrouwd aan mevrouw Har/., een politiek onbesmette dame. Dit om iede re schijn weg te nemen dat politieke oogmerken ten grondslag liggen aan de organisatie van de hearing. De vier andere politieke partijen die in de gemeenteraad vertegenwoordigd zijn, zijn wel uitgenodigd, maar hebben het laten afweten. De hoorzitting is een soort test-case om de inwoners wat meer bij het raadswerk te betrekken, en iedereen de kans te geven, grieven, wensen en ver langens kenbaar le maken. De opzet is verder de afstand tussen kiezer en ge kozenen zo klein mogelijk te laten zijn. Het drietal zegt in een communiqué dat het nooit de taak van een kiezer kan zijn het eenmaal in de vier jaar zijn stem uit te brengen, en verder maar lijdelijk af te wachten wat er gaat ge ren. ..Het is de bevolking die ons vol doende stemmen gaf om raadslid te worden en het betekent tevens dat deze bevolking een zekere inspraak zal moe ten hebben." IDEEËN De heer Hendriks zei tijdens een gis teravond belegde perconferentie: „Het is eenvoudig een recht van de kiezer, om de mensen die hij heeft gekozen vragen te stellen en ideeën aan de hand beuren, ,,'t Is de bevolking die ons vol kom". De heer C. G. van Hal voegde hieraan toe: „De hearing is niet in eer ste instantie bedoeld voor de achterban van de drie partijen die wij vertegen woordigen vandaar ook. en ook om a-lle schijn te vermijden dat het een politie ke bijeenkomst wordt, maken we in ei gen kring geen propaganda. Zo zouden we bijzonder blij zijn op de hearing, met de inbreng van een aantal deskundigen op een zo breed mogelijk terrein. Mensen bijvoorbeeld die ons iets kunnen vertellen over on derwijs. cultuur, woningbouw, maat schappelijk werk. sport, recreatie, ver keer. enzovoort. Bij ons raadsleden be staat namelijk het gevaar dat we gaan lijden aan een soort bedrijfsblindheid. De heer Coïni stelde nog eens na drukkelijk dat het drietal dat de hea- ring organiseert niet moet worden ge zien als een politieke club. „We zullen er alleen maar gaan zitten omons voor deel te doen met de suggesties en ideeën, om van Veenendaai een ge meente te maken waarin iedereen zich thuisvoelt." De drie raadsleden hebben ook nog pogingen gedaan, de CHU. ARP, de SGP en VVD voor de hoorzitting te in teresseren. De reacties waren echter negatief en varieerden van „de tijd van voorbereiding is te kort" tot „we zijn bang dat er op zo'n hearing verwach tingen worden gewekt die toch niet waar kunnen worden gemaakt Het ligt in de bedoeling van het drie manschap om aan de hand van de no tulering van de begrotings-raadsverga- deringen begin volgend jaar een op de ze hearing aansluitende bijeenkomst te beleggen waarop de suggesties en een eventueel resultaat, maar tenminste ook de reacties van het dagelijks bestuur van de gemeente, nog eens kunnen worden doorgenomen. VEENENDAAL Een tiental Veenendaalse jongeren wil zaterdag aan ledereen duidelijk maken, dat het in de wereld zo niet langer kan. Het wordt geen provo cerend optreden met schokeffecten. Men gaat niets bezetten of andere „het pu bliek stotende" acties voeren. Op deze „Dag der Verenigde Naties" (24 oktober)' wil men alleen maar heel reëel de welvaarlsniens van Veenendaai met de neus drukken op het feit dat tweederde deel van de mensheid nog in honger leeft. Daartoe gaat men wel de straat op en zullen ruim duizend zakjes met rjjst worden uitgedeeld. In elk zakje 30 gram rijst, het dagrantsoen voor velen op deze wereld. Het initiatief voor deze actie, die on der het motto „Werken aan de wereld" wordt gehouden, komt van enkele jon geren, leerlingen van het Chr. Lyceum. Al maandenlang liepen ze mei gedach ten rond, om eens wat le doen. Het moest geen collecte zijn. Nederland heeft al vaker zo'n (landelijke) actie gehad en.... „het is allemaal goed ge meend en nodig, maar in wezen moeten de mensen, moeten wij zelf veranderen en kunnen we met wat geld geven, niet alles goed en recht breien", aldus een der jongeren, die absoluut anoniem wil blijven. Dat wil overigens heel de groep. Het gaat niet om hen, het gaan om onze hongerende en in minder goe de omstandigheden levende medemens. Daarom ook heeft men de gemeente gevraagd (en toestemming gekregen) met een kraampje te mogen staan in de Hoofdstraat ter hoogte van de passage, om van daaruit pamfletten en folders te verspreiden onder het winkelende (welvaarts) publiek. Men kan er riet suiker kopen en er liggen folders en brochures waar alles instaat over de NOVIB, de Verenigde Naties en de Uneeoo Er. wordt niet gecollecteerd, maar de jongens en meisjes willen graag (zelfs veel liever) met iedereen praten over de problemen die ze openlijk aansnij den. „Veel mensen weten niet eens van die Dag der Verenigde Naties en wie weet zijn er honderden die nog nooit van de VN gehoord hebben, laat staan van de NOVIB of de Unesco.", aldus een der organisatoren. „Wij willen het publiek zonder opdringerig te zijn, daarmee bekend en vertrouwd maken". De jongeren zien het voorlopig als een op zichzelf staande actie, maar men wil in de toekomst graag bezien of uit- breing mogelijk is, door ook leerlingen van andere scholen erbij te betrekken. Vooreerst wacht men maar eens af, wat het zaterdag allemaal gaat worden. Het is voor hen een experiment. „Maar een waardevol experiment, waar we dat vele zakjes plakken best voor over hebben. En we hopen dat we veel te praten krijgen. Als men ideëel achter een zaak staat, gaat men ook anders geven. Eerst woorden en dan daden. In dit geval." RENSWOUDE De nog jonge af deling Renswoude van de Ned. Ver. van Huisvrouwen gaat dinsdagavond 27 ok tober in „Rehobotb" mevrouw Wolles- winkel als ere-presidente installeren. De bijeenkomst begint om acht uur.

De Vallei | 1970 | | pagina 3