Directeur Guillaume „We staan voor voldongen feit' Geen garanties voor personeelsleden Kesteren wil bij gebruik vuurwerk oogje in t zeil Onze saté f 3,25 VIER WERKNEMERS MOETEN AFVLOEIEN Artie - mode - variatie uit eigen keuken Meer vaste commissies Modeshow in Amerongen BURGELIJKE STAND Inbraak in bungalow inkeldievegge aangehouden Voorstel G.S. Prik-geld VALLEI? Belt u dan evan a.u.b. Bewusteloos in zwembad Veenendaalse Waterleiding Maatschappij verloorde buitenplaatsen Paars favoriet bij ontwerper „Door de gedeeltelijke overneming van ons bedrijf door de Waterleidingmaatschappij Midden-Nederland, laat de overheid ons voor wat betreft het personeel met de brok ken zitten". EDE MACHTELOOS GEEN ZEGGENSCHAP EEN DERDE Loon naar werken voor ,Ons Genoegen' in Loon op Zand s *1 GEEN MINI OPGANG PETIT RESTAURANT v-'730 11079 PAARS DINSDAG 27 OKTOBER 1970 Van een onzer verslaggevers) VEENENDAAL „Werkelijk, ik heb er een nacht niet van kunnen slapen,,. Uitspraken van respectievelijk de heren I. K. Hage (procuratiehouder) en E. Guillaume (directeur) van de Veenendaalsche Waterleiding Maatschappij, die daarmee reageren op de omstandigheid dat vier van de achttien personeelsle den van hun bedrijf moeten afvloeien. Onlangs kregen deze werknemers een briefje in de bus, waarin hun door de di rectie van het Veenendaalse bedrijf werd gevraagd of zij in principe bereid waren over te schakelen naar de Waterleiding Maatschappij Midden-Nederland (W.M.N.), omdat er voor hen geen plaats meer is in Veenendaal. Geboren: Gerard, z.v. G. van Scher- renburg en D. M. D. Bron, Derk H. J., z.v. J. van Roekei en J. H. Jansen, Aart, z.v. E. Morren en G. van Veller, Sarah E. M. d.v. H. F. Pattiasina en J. Paaijs, Marinus, z.v. G. van de Vliert en G. van de Heg, Adriaan, z.v, J. van Diermen en H. van Harten, Max C. W., z.v. M. J. L. Frans- sen en A. Roseboom, Hugo, z.v. L. J. M. Weerdenburg en C. C. M. Langeveld, Gerrit, z.v. J. Bos en M. G. Burgers, Babetta, d.v. P. Roseboom en M. J. H. M. Reurink, Henk A., z.v. L. van Nielen en W. C. van Erk, Caroline D., d.v. J. Hartman en J. W. H. van Dijk, Rika E., G. van Roekei en H. G. Heemsbergen, Walter A., z.v. B. H. T. van der Heijden en G. M. Bruins, Willem, z.v. E. van Roekei en W. Koudijs, Nicolaas B. J., z.v. J. J. van der Sluijs en J. Balt, Olaf, z.v. G. H. van Straten en M. van Dorp, Patriciaa M., d.v. H. J. E. Scott en A. M. van den Hengel, Hendrikje H., z.v. J. C. Boom en B. Brouwer, Annemarie M., d.v. W. M. Hol en L. P. van der Velden, Bastiaan C., z. v. G. A. de Bruijne en C. M. Kuipers, Tjitse, z.v. R. Meter en C. P. van Ginkel. Ondertrouwd: G. Hendriksen en W. Zeggelaar, D. van Beek en G. A. Pater, A. H. Bouman en J. L. Lasschuit, A. C. van der Kleij en E. Beets, A. van Marie en M. A. Hoeve, S. Visser en M. Pasma, W. van Wijde en H. Terlingen, G. Vis en A. Hols, A. C. A. M. Dunselman en M. M. Ruyzendaal, H. Moesbergen en G. Brunekreeft, A. N. van Homoet en G. de Fluiter, D. K. van Gaaien en H. G. Nooij. Getrouwd: J. W. van den Berg en M. W. van Zwetselaar, M. J. Methorst en S. Bosch, O. R. Breinburg en T. Muij- laert, J. G. Schaap en G. van Harn, A. Hofland en M. Joostink, J. W. van der Heijden en C. G. A. Hensen, J. F. M. van der Wiel en M. I. Menger, G. J. H. Benda en L. van der Honig, W. de Smit en E. I. G. Capel, K. R. de Vries en R. Eisma, P. J. A. M. van der Vliet en A. M. Utermöhlen. Overleden: J. van Laar, geh. gew. met J. Nijenhuis, 85jr., J. W. A. van der Veen, 69 jr., E. Lagerweij, geh. gew. met G. van Scherrenburg, 86 jr., P. M. van Balkom, 78 jr., M. A. Fischer, e.v. N. van den Brandhof, 61 jr., J. Veen- huis, 58 jr., G. Demoed, geh. gew. met H. J. Boers, 76 jr. Inmiddels heeft de directie vernomen dat het viertal geen bezwaren heeft te gen het omswitchen, doch de betreffen de personeelsleden hadden in feite geen andere keus, want bij eventuele bezwa ren tegen een werkkring in Utrecht, waar de WMN zetelt, zal naar alle waarschijnlijkheid toch ontslag worden aangezegd door het Veenendaalse be drijf. Overigens zijn de problemen nog lang niet opgelost nu de vier werkne mers zich in principe bereid hebben verklaard bij de WMN in dienst te tre den, want de directie van de Veenen daalsche Waterleiding Maatschappij kan niet garanderen, dat het bedrijf in Utrecht de ontslagen werknemers uit Veenendaal nodig heeft. Directeur Guillaume hierover: „Op de bespreking die wij binnenkort met de WMN hebben, zullen wij uiteraard de belangen van de betreffende mensen zoveel mogelijk behartigen, doch meer kunnen we niet doen. Wij staan dom weg voor een fait-accompli en zijn ver der machteloos. De overheid wil steeds meer waterleiding bedrijven overnemen en eind 1974, wanneer de concessie van de gemeente Veenendaal voor ons be drijf afloopt, staat ons personeel wel licht voor hetzelfde blok." De vier mensen die moeten worden ontslagen verkeren dus in grote onze kerheid. Zij moeten maar afwachten of de Utrechtse maatschappij hen kan ge bruiken. De heer Hage: „Ja, het komt erop neer dat zij moeten kiezen tussen twee kwaden. Of zij kunnen weigeren over te gaan naar de WMN of zich bereid verklaren daar te gaan werken. Maar in elk geval kunnen zij door de overeen- neming niet in Veenendaal biyven wer ken." „Doch aan de andere kant kunnen wij niet tegen de Waterleiding Maat schappij Midden-Nederland zeggen dat zij beslist die vier krachten moet over nemen, want daarin hebben wij geen zeggenschap. Ik kan overigens wel stel len dat we de werknemers die moeiten afvloeien zo weinig mogelijk verdriet hebben willen doen we hebben altijd gevochten voor ons personeel en daarom hebben we het via dit schrijven willen spelen. Ook dat is misschien toch nog pijn lijk geweest, maar er zijn nu eenmaal geen andere mogelijkheden voor ons om deze mensen te helpen." De procuratiehouder van het Veenen daalse bedrijf verklaart dat er drie kanten aan deze zaak zitten: een juridi sche, een financiële en een menselijke en benadrukt nog eens enkele malen „dat vooral die menselijke kant niet uit het oog wordt verloren". Momenteel zijn er achttien werkne mers in dienst van de waterleidings maatschappij in Veenendaal. „In feite zou ruim eenderde hiervan moeten worden ontslagen zes dus want datzelfde gedeelte van onze werkzaam heden is overgenomen door de WMN. Als men aanneemt dat ons bedrijf voordien met veertien eenheden te ma ken had, dan worden er dat nu negen. Maar natuurlijk hebben wij zo wei nig mogelijk mensen willen laten af vloeien", aldus de heer Hage. Door de concentratie van waterlei dingmaatschappij rn zit de directie van het Véenendaalse bedrijf met de brok ken, zoals directeur Guillaume het noemt. Maar als hij de plannen voor de toekomst bekijkt dan wordt het alle maal nog veel onzekerder. Tot eind '74 kan de Veenendaalsche Waterleidingmaatschappij in Veenen daal nog zelfstandig blijven doorwer ken (mede door het totaal vernieuwde incassosysteem dat enige tijd geleden werd ingevoerd), maar daarna valt de definitieve beslissing of ook de rest van de Veenendaalse maatschappij overgaat in andere handen. En dat tijdstip ziet men in feite met angst en beven tegemoet... AMERONGEN De muziekvereni ging „Ons Genoegen" heeft in het af gelopen weekeinde een eerste prys be haald. Er werden 288 punten verzameld met het verplichte nummer „Fancy Fair Suite" en het keuzenummer „The Young in heart". Het was de eerste keer dat „Ons Genoegen" een Federatief mu- zikeconcours bezocht sinds het onder leiding staat van de heer H. J. Flink. Voor hem was ook de meeste lof toen de muzikanten 's avonds op het ge meentehuis werden ontvangen door burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch en wethouder Van Barneveld. Te voren was het korps door de thuis blijvende tamboers ingehaald. Amerongen's eerste burger zei het zeer, op pijs te stellen dat „Ons Genoe gen" de naam Amerongen had hoog gehouden, terwijl de wethouder van harte kon instemmen met de opmerking dat het korps in Loon op Zand loon naar werken had gekregen. OPHEUSDEN De gemeente Reste ren wil een oogje in het zeil gaan hou den b\j de verkoop en het gebruik van vuurwerk. De gemeenteraad, die vrijdag avond 30 oktober om half acht in het gemeentehuis in Opheusden byeenkomt, krygt dan ook een voorstel op tafel om een „verordening gevaariyke stoffen" vast te stellen. Deze verordening Is al in de gemeente Utrecht van kracht en naar het oordeel van college van B. en W. verdient het aanbeveling, vooral met de komende jaarwisseling in zicht, deze in grote ïynen over te nemen. Als de gemeenteraad daarmee akkoord gaat betekent''dit, dat b.v. een schrif telijke vergunning van B. en W. nodig is voor het opslaan van ontploffingsge- vaarlyke stoffen. Verder bepaalt de verordening, dat toegestane vuurwerken slechts tijdens de jaarwisseling tussen 23.00 en 1.30 uur ontstoken mogen worden. Personen be neden de leeftijd van achttien jaar mo gen op de openbare weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats geen vuurwerk bij zich hebben. Wie nog geen. achttien jaar is mag bovendien geen VEENENDAAL Inbrekers hebben zondagmiddag in een bungalow aan de Gerard Metsulaan een bedrag van hon derd, gulden, en een horloge buitge maakt. Zij kwamen in het huis bewoond door de fam. D. B. binnen door een ruit van de keukendeur in te drukken. De hele woning werd doorzocht. De po litie stelt een onderzoek in. vuurwerk verkopen, aldus de verorde ning. Een uitzondering wordt gemaakt voor kindervuurwerk als sterretjes, bengaalse kaarsen en klappertjes. De maxi-mode Iverde op de modeshow een aantal modellen op die ook voor oudere dames goed te dragen zijn. met de kleur paars en weet dit zeer geraffineerd met verschillende kleu ren toe te passen. Hoewel hij zich voorlopig, gezien de wensen van het publiek nog niet aan extra-vagante ontwerpen waagt, werden toch en kele modellen getoond, die slechts bepaalde types zullen staan. Door zwart en wit op een bepaal de manier te verwerken, kreeg een eenvoudig modelletje een bijzonder cachet, dat bovendien zeer slank af- kleedt, het was een jurk die men moet durven dragen. Qua lengte was er voor elk wat wils. Voor teeners schattige maxi- modellen, die zowel als japon, als rok en blousecombinatie getoond werden. Veelal waren de blouses eenvoudig, maar smaakvol, in zachte tinten, meestal cheme, terwijl in de rok vele kleurennuances verwerkt waren. Niet alleen voor jonge meisjes, ook voor oudere dames, zelfs met grote maat, bleek de heer v.d. Grif ten over een ruime keus japonnen en combinaties te beschikken. Zo waren er bijv. van impremé stoffen chique japonnen vervaardigd, die geaccentueerd met een meterslange parelketting een heel apart aanzien kregen, terwijl de enige bijkomstig heid aan de japon zelf slechts be stond uit een lange rits of knoop- sluiting. Minijrukjes kwamen in deze show niet aan de orde; de kortste rok was die van een leuk en praktisch jrukje van bonded-orlon voor jonge ineis- jes. Met paars als hoofdkleur met lange ingebreide zandkleurige mou wen. Vrolijke kleuren als mosgroen, Tuniekpak voor de tieners met daaronder een eenvoudige blou se. steenrood (deze kleur was gebruikt voor een midi-vest op een pantalon met blouse), mandarin, cognac, roestbruin passeerden in verschil lende combinaties de revue. Een beeldig gebloemd japonnetje op wit fond van zuiver scheerwol bleek voor oudere dames, met grote maat, zeer geschikt. Door een bepaalde afwerking in de modellen leert men de ontwerper kennen. Ontwerper v.d. Grift houdt ervan zijn japonnen overwegend met een ruche, kantje of franje af te werken, hetgeen overigens eenvou dige modellen in effen kleuren een bijzonder aanzien geeft. Van de bijpassende byjous, tassen schoenen en laarzen van Erna van Os resp. ABC shoeshop, alsmede de pruiken van de Pruiken Boutique werden eveneens de prijzen ge noemd. De make-up werd verzorgd door mevrouw De Boer-Haanacho- ten, terwijl de Verenigde Bovagrij- scholen Zandvoort en Succes even eens hun medewerking verleenden om de show tot een succes te maken. Volgende week maandag zal er wederom een modeshow met model len van de heer v.d. Griften plaats vinden in hotel Het Rode Hert. De heer v.d. Griften startte dit vak ca. 2 1/2 jaar geleden in een oude schuur en heeft zich nadien snel opgewerkt. Thans bezit hij een atelier met ca. 25 werkneemsters en een winkel. ADVERTENTIE kunt u ook MEENEMEN per portie Maison Kramer EDERVEEN De Veenendaalse auto mobilist E. van A. moest maandagmor gen met verschillende verwondingen naar het Julianaziekenhuis in zijn woonplaats worden overgebracht na dat hij op de Bruinhorsterweg in Eder- veen frontaal op een wegenbouwvoer- tuig was gebotst. Het ongeluk gebeur de toen Van A. een paar voor hem rij dende vrachtauto's ging inhalen. De auto vloog in brand en de Ederveense brandweer kon niets anders doen dan de nablussing van het wrak. Van A. slaagde er in tijdig het brandende voer tuig te verlaten. VEENENDAAL Mevr. Van W. uit Amerongen werd in het afgelopen week einde betrapt op een winkeldiefstal. In een textielbedrijf aan de Hoofd straat nam zij een viertal panty-nylons weg. De politie maakte proces-verbaal op. UTRECHT Provinciale Staten van Utrecht krygen in hun vergadering van 11 november een voorstel van G. S. te behandelen, het aantal vaste commis sies van vyf op elf te brengen. Het plan bestaat om naast de reeds bestaande, commissies in het leven te roepen voor bestuurlyke indeling, voorlichting en inspraak, milieuhygiëne, economische zaken en werkgelegenheid en landbouw en ruilverkavelingen. Wanneer de staten hiermee akkoord gaan betekent het een aanzienlijke taak verzwaring en een aanmerkelijke in tensivering van het werk van de sta tenleden. In de praktijk zal het er op neer komen dat dan ieder statenlid van minstens twee commissies deel gaat uitmaken. Het college van Ged. Staten is van mening dat met uitbreiding van het aantal commissies openheid en demo cratisering van het provinciaal bestuur bijzonder zijn gediend. RENSWOUDE Leerlingen van de zesde klas van de chr. lagere school in Renswoude hebben vorige week een bedrag van f 800,- bijeengebracht, be stemd voor het weeshuis te Maarssen. De kinderen verkochten zgn. „prikkaar- ten" langs de deur. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL De 12-jarige J. van H. uit Rhenen raakte gisteren in het Valleibad buiten bewustzyn, toen hy tijdens een stoeipartij met zyn hoofd tegen de knie van een andere jongen terecht kwam. Hij werd per ambulance naar huis gebracht. Vermoedelijk kreeg hij een lichte hersenschudding. De jongen, hoorde bij een groep leerlingen van de chr. technische school die zwemles had. Er verdwijnen steeds meer waterlei dingbedrijven in Nederland. In het jaar 1969 gingen door concentraties zes bedrijven in grotere maatschap pijen op, maar het ziet ernaar uit dat die concentraties nog veel inten siever zullen plaatsvinden, want de overheid streeft ernaar om in het jaar 1980 nog slechts veertien water leidingbedrijven in Nederland over te houden. Dat betekent dat er ruim 120 veelal particuliere water leidingmaatschappijen moeten ver dwijnen in één decennium. Van die hevige concentratieslag is de NV Veenendaalsche Waterleiding Maatschappij al gedeeltelijk het slachtoffer geworden, want de wa tervoorziening vanuit Veenendaal naar de gemeenten Woudenberg, Scherpenzeel, Maarn-Maarsbergen, Renswoude en Overberg (gem. Ame rongen en Leersum) moet hier wor den stopgezet 'en wordt per 1 januari '71 verzorgd door de Waterleiding Maatschappij Midden-Nederland, een semi-overheidsbedrijf (c.q. pu bliekrechtelijk lichaam). Door deze gedeeltelijke overne ming moeten vier personeelsleden van het Veenendaalse bedrijf met ingang van het nieuw'e jaar af vloeien. De in 1929 opgerichte Veenendaal sche Waterleiding Maatschappij werd in dat jaar door de toenmalige gemeenteraad concessie verleend tot het leveren van drinkwater in de gemeente Veenendaal in '37 kwa men daar andere gemeenten bij voor de tijd van 40 jaar. Voorlopig werkt het bedrijf nog geheel zelfstandig door, want de ge meente heeft geruime tijd geleden de concessie met vijf jaar verlengd. Wat er daarna met de Veenendaal sche Waterleiding Maatschappij gaat gebeuren is niet bekend. Wellicht dat ook zij dan wordt opgeslokt door een grotere maatschappij met alle gevolgen van dien voor het perso neel AMERONGEN In samenwer king met diverse zaken showde de firma Artie in Amerongen gister avond in hotel Het Rode Hert een aantal modellen van eigen ontwerp. Het Ls de bedoeling van de heer Van de Griften, eigenaar van genoemd confectie-centrum, zich door mid del van deze show in Amerongen en omgeving te introduceren. Als speaker trad op de heer C. J. Koreman, terwijl de heer J. Jan sen voor de muzikale begeleiding zorgde. De belangstelling voor deze show, die bestond uit een ruime col lectie uiteenlopende najaars- en wintermodellen in zeer billijke prijzen was groot. Zowel van de modellen, als de bijpassende byjous werden de prijzen genoemd. Alle modellen werden getoond door een zestal amateurmannequins, onder het motto „door eenvoudige mensen, voor eenvoudige mensen". Pantalon kostuums en tuniekpakken gaven tijdens deze show de toon aan in verschillende combinaties en herfstkleuren. Zeer geschikt voor jonge sportieve meisjes en vrouwen was bijv. een bonded-orlon tuniekpakje, waarvan het jasje geruit en de pantalon effen was. De heer v.d. Griften werkt veel

De Vallei | 1970 | | pagina 3