Uit landelijk onderzoek blijkt: Beets moest erbij Studenten zetten zich af tegen bestaande politieke structuur Vis houdt fit Geen toekomst ineer voor Britse auto's Onrust in havens schijnt nu achter de rug te zijn Met de brandpreventie is het nog slecht gesteld Het zit- eit'pit' :ubel meui KLM breidt vluchten uit Artikel in Bovag-blad: Dank zij bereikt akkoord Dr. ir. Jansen voor PPR in Prov. Staten Leraar aan hotelschool geschorst "O Utrechters weigeren elke dienst Bejaarden moeten beter eten VAKCENTRALES NIET POSITIEF TEGENOVER ONZE ECONOMIE Mr. Sassen benoemd bij EEG Geen winteruitkering voor bejaarden NOS: Berisping VPRO is wettig Advies na onderzoek Christelijke werkgevers Verdachten van inbraak hij juwelier aangehouden Man dood hij explosie in ketelhuis INTERNATIONAAL DEMOCRATISERING ONTEVREDEN LEVENSKANSEN Buiten werkelijkheid DRIEBERGEN COMPLEET Staatssecretaris CRM: Het Ubica Slaapplan van de Jaren Zeventig. (Voor slaap-visite.) Vraag folder bij Ubica Matrassen- fabrieken, Utrecht. DINSDAG 27 OKTOBER 1970 ROTTERDAM Als de voorkeur van de Nederlandse studenten voor de po litieke stromingen in Nederland door de bevolking zou worden overgenomen, betekent dat op dit ogenblik min of meer het bankroet van de bestaande poli tieke partijenstnictuur in Nederland. Er vindt bij de Nederlandse studenten een duidelijke afzetting plaats tegen de bestaande grote politieke partijen (met uitzondering van de VVD). De Nederlandse student geeft de voorkeur aan de progressieve politieke minderheid, hoewel bij tien procent van de studenten nog geen enkele politieke stroming genade kan vinden. Dit is een van de conclusies uit de omvangrijkste studentenenquête, die tot dusver in Nederland heeft plaatsgevonden. Het betreft een conclusie utt het landelijk on derzoek naar studentengedragingen, dat in de eerste acht maanden van dit jaar door Veldkamp/Marktonderzoek in Amsterdam in opdracht van de Werkgroep Studentenonderroek werd verricht. De uitkomsten van de enquête onder 1347 Ne derlandse studenten zullen op 5 en 6 november worden besproken tijdens het in Rotterdam te houden congres „Studenten vooruitgangmakers?" Als het stemgedrag van de studenten bepalend zou zijn in Nederland, zouden de confessionele partijen geen recht van bestaan meer hebben en de Partij van de Arbeid niet verder komen dan 11 procent van de stemmen. Ongeveer 40 procent van de studenten stemt, link ser dan de vader, 11 procent even links (Van een onzer redacteuren ARNHEM Dr. ir. J. L. A. Jansen uit Dieren wordt binnenkort benoemd tot lid van Provinciale Staten van Gelderland. Hij is lid van de Politieke Partij Radicalen en wordt in de Staten de opvolger van de heer A. J. Vulink, die op medisch advies bedankt heeft. De PPR heeft één zetel in de Staten; de eenmansfractie neemt deel aan het gemeenschappelijke fractieberaad PvdA, PPR, DS'70. DEN HAAG De leraar MO handels wetenschappen aan de hogere Hotel school in Den Haag, de heer A. Mostert, is voor onbepaalde tijd geschorst. Een van de redenen waarom dit be sluit is genomen is de bemoeienis die de leraar heeft gehad met de pogingen tot onderwijsvernieuwing op de school. Al geruime tijd heerst er bij leerlingen en docenten aan de school onvrede over de kwaliteit van het onderwijspro gramma. De leerlingen zijn acties aan het ontwerpen. Sommige leraren willen van functie veranderen. Eind vorige week al dreigde er een schorsing voor de heer Mostert. Gister morgen werd hem meegedeeld dat hij naar huis kon gaan ondanks protest van de leerlingen, die in het weekeinde bijna allemaal hun handtekening hadden ge zet onder het verzoek aan het bestuur de docent te handhaven. De heer Mostert zal in beroep gaan bij de commissie voor het hoger be roepsonderwijs. HILVERSUM Hot NOS-bestuur is ▼an mening, dat minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk met het geven van een berisping aan de VPRO overeenkomstig de huidi ge mogelijkheden van de omroepwet heeft gehandeld. NOS-voorzitter E. A. Schuttenhelm zei maandag, dat de NOS momenteel wel bestudeert, of de huidige wetsbepaling de meest gelukkige is. ADVERTENTIE SCHOL, SCHAR OF TONGr ALA MEUNIÈRE 1 kg vis, zout, 1 ei, 1 lepel melk, bloem, boter of margarine, 2 citroenen, peterselie. De vjs met wat zout inwrijven en 20 minuten laten intrekken. Door losgeklopt ei met melk en vervolgens door bloem wentelen. Bakken in veel gebruinde boter of margarine op niet te fel vuur. Wat citroensap, fijn gehakte peterselie en de overgebleven boter over de vis doen. Vraag recepten bii uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis t en Vlsprodukten, k Wassenaarseweg 20, Den Haag. BEEK De KLM heeft toestemming gekregen tot uitbreiding van haar tiensten op Argentinië en Afrika. De vluchten, die eenmaal per week werden gemaakt naar Buenos Aires en naar Dar es Salaam zullen worden ver dubbeld. als de vader, 7 procent van de studen ten stemt daarentegen rechtser dan de vader. De huidige voorkeur voor politieke stromingen in Nederland ziet er bij de Nederland.se studenten als volgt uit: 21 procent van de studenten geeft de voorkeur aan D'66, 19 procent aan de VVD, 12 procent aan de PSP en 11 pro cent aan de PPR, aldus het onderzoek. Volgens de onderzoekers gaat de meeste belangstelling bij de studenten uit naar de internationale politieke vraagstukken (bij 70 procent van de studenten). De minste belangstelling (zes procent) gaat uit naar de buiten landse politiek, die Nederland voert. De leefbaarheid van de samenleving en de verdeling van de welvaart zijn de binnenlandse politieke onderwerpen, die de grootste belangstelling genieten, gevolgd door de onderwijsvernieuwing en de werkgelegenheid. Ongeveer twaalf procent is geïnteres seerd in de socialisering van de pro- duktiemiddelen. Buitenlandse politieke onderwerpen, die de grootste belang stelling van de studenten trekken, zijn de Europese eenwording en de verhou ding van Nederland met het oostblok. De verhoudingen binnen het koninkrijk trekken bij slechts twaalf procent van de studenten belangstelling. De ontwikkelingshulp is het vraag stuk dat onder de internationale vraag stukken de grootste belangstelling ge niet, gevolgd door de rassenproblema- tiek, het vraagstuk van oorlog en vre de, het verschil tussen rijke en arme landen en het vraagstuk van de over bevolking. Uit bijna het onderzoek tweederde blijkt voorts dat van de Nederlandse studeriten van mening is dat. de demo cratisering van de universiteit te lang zaam gaat. Vooral studenten in de let teren, sociale wetenschappen, geschie denis en aardrijkskunde vinden dat. De studente in de tandheelkunde en farmacie maar ook de studenten in de wiskunde vinden in mindere mate dat de democratisering te langzaam gaat en zijn ook meer van mening dat „die hele democratisering niet hoeft", de mening overigens van 12 procent van de Neder landse studenten. De manier waarop een benoeming van een hoogleraar tot stand komt. is voor veel studenten niet aanvaardbaar. Ongeveer 60 procent van de studenten vindt dat de benoeming van hooglera ren op de een of andere wijze via geza menlijk overleg van de betrokken hoogleraren, medewerkers en studenten tot stand moet komen. De studenten zijn het ongeveer met elkaar eens. dat de door hen als buiten staanders beschouwde instanties te veel invloed hebben op de universiteit, zo wel wat betreft het beheer van de uni versiteit, de studieregeling, als het we tenschappelijk onderzoek. Het ministerie van Onderwijs en We tenschappen heeft in de ogen van de studenten veel te veel invloed op de universiteit. De volksvertegenwoordi ging heeft nauwelijks enige invloed, maar mag ook niet veel meer invloed krijgen. De senaat (op de universiteit) heeft eveneens teveel invloed, het be drijfsleven heeft daarentegen in de ogen van de studenten weinig invloed, doch dient de nog aanwezige invloed prijs te geven. Bijna de helft van de Nederlandse studenten is ontevreden met de wijze waarop de studieresultaten worden beoordeeld. Men is niet boos over slechte cijfers, maar boos over de wijze waarop de beoordeling tot stand komt. De studenten zij het erover eens dat gebleken inzicht en ook feitenkennis de beoordelingscriteria met betrekking tot de studieresultaten moeten zijn. De kri tiek richt zich niet op de algemene beoordelingscriteria, maar op de onde mocratisch gehanteerde criteria. Vol gens bijna de helft van de ondervraag de studenten moeten de studieresulta ten op de een of andere wijze bepaald worden door docenten en studenten sa men. Dit blijkt volgens de ondervraag den in feite niet te gebeuren. Een andere conclusie uit het onder zoek: het merendeel der studenten (60 procent) komt. nog steeds uit de hoogste sociaal-economische milieus. Slechts zes procent van de studenten is afkomstig uit het arbeidersmilieu. Dc Britse automobielindustrie heeft geen toekomst meer. Dealers van Engelse auto's doen er verstandig aan zich te bezinnen op de vraag of het nog verantwoordelijk is het verkoopbeleid af te stemmen op de Britse produktie. Dit valt te concluderen uit een arti kel in het blad van de BOVAG, de Bond van Auto- en Garagebedrijven. Het blad meldt, dat er dit jaar op nieuw een sterke achteruitgang valt te bespeuren in de Britse autoproduktie (vijf procent beneden '69) en dat de ex portcijfers opnieuw zijn teruggelopen. In de eerste acht maanden van dit jaar daalde de uitvoer van Britse auto's met vijftien procent. Dat wordt voor een groot deel toegeschreven aan de stakingen in de automobielindustrie. In september staakten meer dan 40.000 arbeiders in de auto-industrie. Het Bovag-blad schat het daardoor ontstane verlies op 35 miljoen gulden. Het blad geeft niet alleen sombere be richten over de produktie van de Britse auto-industrie, maar beweert boven dien, dat de automerken van het Euo- pese vaste land als Volkswagen, Merce des, Renault en ook DAF meer grip krijgen op de Engelse markt. Deze merken hebben nu al vijftien procent van de markt in handen. „Mag men nog als dealer zijn ver koop baseren op een industrie die zo weinig levenskansen heeft?", vraagt BOVAG zich af. In kringen van verkopers van Britse automobielen in Nederland is het arti- UTRECHT Twaalf Utrechters en een Amsterdammer hebben maandag een brief opgesteld, die dinsdag aan de minister van defensie W. den Toom zal worden gestuurd en waarin gesteld wordt dat zij voornemens zijn iedere dienst in het leger te weigeren. De dertien jongeren zijn allen ge woon of buitengewoon dienstplichtigen. Reden voor hun brief is, zo wordt ge zegd, de bij hen levende zedelijke en politieke overtuiging dat de minister niet gerechtigd is hen bij eventualitei ten in te zetten, zonder dat zij daar iets over te zeggen hebben. In de brief weigeren de onderteke naars de beslissing over de inzet van hun krachten uit handen te geven, ze ker wanneer deze inzet deelnemen aan enige vorm van oorlogs- of onderdruk- kingsgeweld betekent kei in het Bovag-blad nogal hard aan gekomen. De heer D. Wolters, directeur van British Leyland Motor Corporation Ne derland, zei ons desgevraagd: „Het is een verhaal dat niet helemaal waar is". „De grote fout die gemaakt wordt, is dat de automobielindustrie in Engeland door de stakingen /.wak is komen te staan. Natuurlijk heeft het invloed ge had, maar de auto-industrie is in Enge land nog altijd een gezond bedrijf". BLMC regelt in Nederland de ver koop van Austin, Jaguar, Triumph, Ro ver en MG en met ingang van februari volgend jaar ook van Morris. De heer J. Middelman, directeur van Randstad autobedrijven in Rotterdam en dealer van Britse automerken, was het ook niet eens met het Bovag-arti- kel: „Het is waar, dat men in Engeland lang in een afstands straatje heeft ge zeten, maar dat is afgelopen. Dat blijkt wel uit de vernieuwing in de produk tie". De heer Wolters vreesde, dat. het aar- tikel onder de dealers onrust zou wek ken: „Ik overweeg zelf maatregelen te nemen tegen BOVAG. Als er zulke ad viezen worden gegeven zouden onze dealers misschien beter geen lid meer kunnen zijn van die club". AMSTERDAM: Het. Amsterdams stu dentendispuut Beets heeft maandag geprotesteerd in het wassenbeelden- museum Madame Tussaud. Per bak fiets brachten een paar studenten een levend beeld in het panopticum, om dat de grote Nederlandse schrijver Nicolaas Beets daarin niet is opgeno men. U ziet hier de aankomst van Beets" bij het wassen beeldenkabi net. ROTTERDAM Bij de erkende vakbonden en bij de Scheepvaartverec- niging Zuid bestaat de indruk dat het bereikte akkoord tussen werkgevers- en werknemersorganisaties over de nieuwe loonstruetuur en sociale struc tuur. die moet leiden tot een beter ar beidsklimaat in de haven, door de ha venarbeiders gunstig is ontvangen, of schoon het akkoord niet volledig in stemt met de eisen van onder andere de bedrijveneommissie van 46 en de Arbeidersmacht Rotterdamse Haven. In havenkringen gelooft men niet dat het. akkoord zulke grote weerstanden zal oproepen dat het. binnenkort op nieuw tot ernstige arbeidsonrust in de Rotterdamse en Amsterdamse haven zal komen. De onderhandelingen die de drie er kende vervoersbonden de afgelopen weken met de Scheepvaart verenigingen Zuid en Noord (werkgevers) hebben ge voerd, waren een direct gevolg van de recente achttien dagen durende haven staking. De Rotterdamse havenarbei ders gingen weer aan het werk nadat een loonsverhoging van 25,- per week was overeengekomen en hun bovendien in het vooruitzicht was gesteld dat voor 1 november duidelijke plannen voor een betere loonstruetuur en een betere werksfeer in de havens waren uitge werkt. Het dit afgelopen weekeinde bereikte akkoord tussen werkgevers en werkne mers leidt onder andere tot een loons verhoging voor de havenarbeiders van ongeveer 1100,- per jaar van 1 no vember af. Deze loonstijging wordt be reikt door onder andere een werkmi lieutoeslag van f 8,80 per week en door een stijging van vakantie- en andere uitkeringen (gratificaties). Voorts zullen er maatregelen worden genomen om de ploegensterkte op te voeren en zullen de havenarbeiders kunnen kiezen uit vier vaste werksche ma's, hetgeen ook leidt tot een gega randeerd weekloon. De koppelbazen zullen voor wat het zuivere havenwerk betreft geheel uit de haven verdwijnen. Er zal een werk groep sociaal beleid worden ingesteld, DEN HAAG Bejaarden in ver zorgingstehuizen moeten beter op hun voeding letten. Een uitgebreid voedingsonderzoek in het Haagse verzorgingstehuis Favente Deo toont aan dat de helft van de 320 inwo ners te weinig kalk, ijzer en bepaal de vitaminen gebruikt. Het gevolg is een stijgend aantal gevallen van bloedarmoede. De Leidschendamse arts D. M. van der Veldt, die het onderzoek ver richtte, breekt in het tijdschrift voor sociale geneeskunde een lans voor betere voedingsgewoonten voor be jaarden. Hij wil o.a. een speciaal soort bejaardenbrood verstrekken waarin extra hoeveelheden ij/er, kalk en enkele vitamines worden meegebakken. Betere voorlichting aan de bejaar den acht de arts een eerste voorwaar de om het voedingspatroon te verbe teren. Door het gebruik van wat meer karnemelk en melk en bruin brood in plaats van witbrood zou er waar schijnlijk al een veel betere situatie ontstaan In het verzórgingstehuis Favente Deo kan iedere bewoner zoveel melk en karnemelk krijgen als hij zelf wil. Verder is gebleken dat zij on voldoende kauwen en dat soms ook door gebrek aan eetlust te weinig wordt gebruikt van alle aangeboden maaltijdonderdelen. Aanleiding tot het onderzoek van dokter Van der Veldt was het feit dat tijdens het spreekuur in het ver zorgingstehuis steeds meer gevallen van bloedarmoede aan het licht kwamen. Het voedsel in het bejaar dencentrum wordt onder toezicht van een diëtiste samengesteld en be reid en bevat alle noodzakelijke be standdelen. UTRECHT Mr. P. M. If. van Bo ven. voorzitter van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond is erg teleurgesteld over de uitwerking van het akkoord in dc Stichting van de Ar beid over een uitkering ineens van vierhonderd gulden. Door de ongenuan ceerde actie van de vakbeweging, zei hij gisteren in Utrecht op de openbare ledenvergadering van zijn verbond „om overal het maximum uit te slepen, is er een vrijwel algemene loonronde over Nederland gekomen". Mr. Van Boven had meer kritiek op de vakcentrales. „Zij zullen moeten er kennen, zei hij, „dat de vrijheid om zelfs in een overspannen arbeidsmarkt ROTTERDAM De Rotterdamse re cherche heeft drie mannen gearresteerd die ervan worden verdacht in de nacht van 21 op 22 oktober een inbraak te hebben gepleegd in een juwelierszaak aan dc Wolphaertsbocht in Rotter dam-Zuid. De arrestanten zijn de havencontro leur C. V., de loswerkman O. F. en de schoorsteenveger C. van der M. Zij zijn allen 24 jaar oud en wonen in Rotter dam Na de arrestatie vond de recherche de volledige buit van de kraak terug in dc auto van de schoorsteenveger. De buit bestond uit 119 horloges, vier gou den horlogebanden, 278 bewerkte gou den ringen en 117 gladde ringen. Totale verkoopwaarde van het gestolen goed: 48.000. ongeremde looneisen te stellen en zich achter uitingen van onbehagen van de achterban te plaatsen, zich moeilijk verdraagt met een positieve houding tegenover onze economie." Hij noemde het ook onredelijk om als maar meer van de onderneming te vra gen ook op sociaal gebied en deze tegelijkertijd te ondermijnen door aan te dringen op het Joegoslavische sys teem van arbeiderszelfbestuur. Nog meer kritiek vaan de voorzitter van het NCW „Nederland moet niet proberen om politieke problemen, zoals in Zuid-Afrika en Griekenland met handelspolitieke middelen op te lossen. Wij zouden ons daarmee buiten de werkelijkheid plaatsen." Voor het ontwcrp-actieprogramma van de vakcentrales heeft hij grote waardering. „Ik ben persoonlijk onder de indruk, vooral omdat een zo grote betekenis aan beter onderwijs wordt gegeven." Mr. Van Boven noemde het zeer be langrijk, dat de mensen nu voor de vraag worden gesteld of ze een offertje willen brengen voor uitermate ideële doelstellingen. WORMERVEER Bij een explosie ln het ketelhuis van de Koninklijke Fa brieken Boon N.V. in Wormerveer is maandag de 61-jarige stoker P. Douw- ma te Wormerveer om het leven geko men. Volgens de directie van het bedrijf is de oorzaak van de explosie nog niet bekend. Kort tevoren was bij controle alles in orde bevonden. GRONINGEN „De laatste jaren is er in ons land een groeiende belangstel ling voor brandpreventie. Toch zitten wij hier met zes man voor 130 gemeen ten om desgevraagd adviezen uit te brengen". Aan het woord is de heer G. W. Wij- nants, inspecteur van dc Rijksdienst voor het brandweerwezen in de drie noordelijke provincies. Hij laat naar aanleiding van de brand ln de psychia trische inrichting Groot-Bronswijk, zyn gedachten gaan over brandbeveiliging. De gemeenten dragen zelf de verant woordelijkheid voor de brandveilig- heidszorg. Maar het aantal daarvoor in die gemeenten beschikbare mensen is absoluut onvoldoende. Veel kleine ge meenten zijn niet in staat om een laten we het maar noemen brand- technisch ambtenaar aan te stellen". „In 1961 heeft de Brandweerraad (het lichaam dat de minister van binnen- landsb zaken adviseert en waarin ge meenten, provincies, rijk en particulie ren vertegenvoordigd zijn) al verschil lende tekortkomingen geconstateerd. Die raad wees er toen ook al op dat uit de toestanden bij inrichtingen rust- en bejaardentehuizen en andere gebouwen wel bleek dat het .met de brandveilig heid niet best gesteld was. De heer Wijnants werkt sinds 1962 in Groningen. Daarvoor zat hij in Zuid- Holland. Hij herinnert zich de brand vorig jaar in een bejaardentehuis in Driebergen. „Ook daar was sprake van een oud gebouw. Evenals bij het paviljoen Sa lem van Groot-Bronswijk gaat het in al deze gevallen om de kernvraag: als wij dergelijke gebouwen toetsen aan de normen die wij voor nieuwe gebouwen hanteren dan zouden wij heel wat ge bouwen kunnen sluiten. Maar je kunt al die mensen zomaar niet op straat zetten." „Het is een kwestie van schipperen met de mogelijkheden en zien het opti male te benaderen". De rijksinspectie voor het brand weerwezen keurt zelf geen gebouwen goed of af. De dienst brengt op verzoek van gemeente besturen alleen adviezen uit. De gemeenten maken aan de hand daarvan zelfstandig uit of een gebouw brandveilig genoeg is of niet. Ook in Sa lem is men op die manier te werk ge gaan. „Wel was de situatie daar zodanig dat wij zeiden, ook al in verband met het aantal mensen dat daar wordt ver pleegd: laten wij daar een „aanvals plan" voor opstellen. Mijn adjunct inspecteur is daarmee een jaar lang naast zijn gewone werk bezig geweest". „Er bestaan in ons land nog maar wei nig van die aanvalsplannen voor de brandweer en ik mag wel zeggen dat er geen een zo compleet is als het plan dat voor Salem was opgesteld. Hij was al aan de gemeente aangeboden en ook al doorgepraat met o.a. de brandweercom mandanten van Wagenborgen en Delf zijl." „Ik ben zondagmiddag nog weer even bij Groot-Bronswijk wezen kijken en mijn conclusie is, dat het snelle ingrij pen van alle instanties mede te danken is geweest aan de coördinatie die in dit aanvalsplan was uitgestippeld." De heer Wijnants wijst op de doel treffende manier waarop bijvoorbeeld bij deze ramp alle voertuigen werden gewaarschuwd. „Wij waren met opzet met Salem begonnen voor zo'n aanvals plan, omdat Groot-Bronswijk de oud ste inrichting in het noorden is met een nogal moeilijke situering." „Wij waren van plan geweest er een oefening mee te houden maar wij vroe gen ons af of dat in zo'n inrichting wel verstandig zou zijn. Misschien zouden enkele psychisch gestoorden het wel leuk vinden, al die brandweerauto's op het terrein, en op het idee komen om dat nog een keer te doen". waarbinnen een werkgever en werkne mers sociale problemen in de haven zullen bespreken. Verder zal er naar worden gestreefd dat de communicatie tussen de haven bedrijven en de werknemers wordt verbeterd. Nog niet erg tevreden zijn de vakbonden over de aanpak van d« SVZ van het probleem van de oudere havenarbeiders, van wie er vele zijn die het zware havenwerk lichamelijk niet meer aan kunnen. De vakbonden vinden het dringend noodzakelijk dat dit probleem op korte termijn wordt opgelost. Eind deze week nog zullen de bij d« erkende vervoersbonden aangesloten havenarbeiders zich via een referen dum kunnen uitspreken over het be reikte akkoord. DEN HAAG Binnenkort is de be noeming te verwachten van mr. E. M. J. A. Sassen tot permanent vertegenwoor diger bij de Europese Gemeenschappen in Brussel. H(j volgt de heer D. P. Spierenburg op, die voor een andere bestemming in aanmerking zal worden gebracht. Mr Sassen is lid geweest van dé Euratomcommissie en van de commissie van de Europese Gemeenschappen toen deze, na de samenvoeging met de Euro- tomcommissie en de hoge autoriteit van de Europese Kolen- en Staal-Gemeen- schap, uit veertien leden bestond. De thans 59-jarige mr. Sassen heeft ook bekenheid gekregen als minister van Overzeese Gebiedsdelen in het mi- nisterie-Drees/Van Schaik. Hij trad als zodanig in 1949 af, wegens meningsver schillen in het kabinet over de Indone sische kwestie. DEN HAAG De staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk mr. H. J. van de Poel heeft in antwoord op vragen uit de Tweede Ka mer meegedeeld, dat vakantieuitkerin gen voor bejaarden in het kader van de Algemene Bijstandswet dienen te ver vallen, nu voortaan een vakantieuitke ring ingevolge de Algemene Ouder domswet zal worden verleend. De vakantieuitkering van 3 procent ingevolge de algemene ouderdomswet, die dit jaar voor het eerst in september is uitbetaald, komt dus in de plaats van de halfjaarlijkse (winter)uitkering van circa drie procent, die aan bejaarde bij- standontvangers in vele gemeenten wordt uitgekeerd. Een andere gedragslijn is in strijd met het aanvullende karakter van de bij stand en bovendien onbillijk tegenover andere categorieën van bijstandsontvan gers, die geen aanspraak op een vakan tieuitkering ingevolge de algemene ou derdomswet of algemene weduwen- en wezenwet kunnen maken. De staatssecretaris kan daarom ook niet instemmen met een beleid waarbij de betrokken gemeenten aan bejaarden dit jaar ook een zogenaamde win teruit kering toekennen. ADVERTENTIE

De Vallei | 1970 | | pagina 7